Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62951) MaCS_70 válasza RAiN91 (#62950) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Pedig pont erre van a tűzfal. Én régebbről a Comodót használom/ismerem, az tanuló módban remekül ráidomítható erre a helyzetre.

Lehet, hogy van más megoldás is, de nem hiszem, hogy egyszerűbb lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62952) RAiN91 válasza MaCS_70 (#62951) üzenetére


RAiN91
őstag

Ha a tűzfalat választanám, akkor elég lehet a windows tűzfal is?

(#62953) Peterhappy válasza MaCS_70 (#62947) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom, ez nagyon hasznos info volt!
Tulfeszultsegvedos, de Lidl-s, nem.tudom, mennyire tekintheto minoseginek, lehet hogy lovok valami komolyabbat a biztonsag kedveert.

Koszonom!

(#62954) MaCS_70 válasza RAiN91 (#62952) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Persze, elég lehet, sőt, nem hülye emberek szerint az integráltsága miatt az a legjobb választás.

A gond vele a paraméterezhetősége, beállíthatósága, amiben viszont nincs tapasztalatom.

Sokan ajánlják a TinyWallt, amelyik voltaképpen egy felhasználóbarát kapcsolótábla a Defenderhez. (És egy magyar srác készítette...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62955) Vasti74 válasza Peterhappy (#62953) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!
Nekem a nem túl drága, de elég jónak tűnő kategória a Brennenstuhl. Azért érezni is, hogy máshogy kapcsolnak a kapcsolói, mint a tuskó gazdaságosnak. ;-) Többet elosztóért nem adnék, de olcsóbbat sem veszek többé, az tuti.
Már minden kapcsolós elosztót lecseréltem a lakásban az elmúlt pár évben ilyenekre - na nem azért, mert unatkoztam, hanem mert az olcsókban elég hamar serceg / feketedik / kiugrik a helyéről a kapcsoló...
Egyébként - az eredeti kérdésedre is válaszolva - én pl. kikapcsolgató mániás vagyok ;-) Nálunk a legtöbb helyen, ahol több, egyidőben nem mindig használt kütyü van (tipikusan a tévé mellett) ilyen elosztó van. TV, zenelejátszó, aktív hangszóró, erősítő, hangprojektor, stb.: csak azt kapcsolom be, amit használok is! Ha nem használom -> áramtalanítom. A kapcsolóüzemű tápok azért sokkal hamarabb öregednek, mint a hagyományos, "analóg" tápegységek, a legtöbb készülék halálát a táp halála, vagy a haldokló táp által kinyírt részegység halála okozza.
Ahová meg csak kellett egy kapcsolós elosztó, oda pl. ilyet vettem.
Üdv: Vasti

[ Szerkesztve ]

(#62956) Reggie0 válasza RAiN91 (#62948) üzenetére


Reggie0
félisten

Szedd le a drivert es a laptopot mashogy csatlakoztasd, pl. egy usb-s ethernet adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#62957) Pawaja79


Pawaja79
kezdő

Sziasztok!
Mobilnettel 4G-n 311/65 Mbps-t mértem néhány napja, ez jelenleg 100-300 Mbps között ugrál letöltésben és 60-65 körül feltöltésben.
Vettem egy Asus 4G routert, 4G-AX56 AX1800 a pontos típusa. Ha rácsatlakozom WiFi-n és mérek sebességet az életben nem akar 40/30 Mbps fölé kúszni. Jó helyen van, az ablakban, jó a térerő is és telefonon mobilneten megvan a sebesség. Mi lehet a gond? :R

iPhone 14 Pro Max 128 GB eladó! Részletek Privát Üzenetben!

(#62958) Peterhappy válasza Vasti74 (#62955) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia!

Köszönöm szépen, felírtam magamnak a márkát! Átgondolom, milyen elosztó volna a legideálisabb és a januári költségvetésembe előirányzom :)

(#62959) vargazoltan0


vargazoltan0
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Az egyik szobában van a router, sajnos vezetéken nem tudom megoldani a másik szobába az internet átvezetését. Létezik-e olyan megoldás, hogy a másik szobában lévő külső merevlemezt wi-fin keresztül elérjem, arra tudjak tartalmat másolni, törölni?

Próbáltam már a konnektoros internet-adapterrel, de sajnos nem egy áramkörön van a két szoba. Wi-fis külső merevlemezt meg nem lehet kapni, csak akkumulátoros, kisebb tárhellyel.

Az ötleteket előre is köszönöm! :)

(#62960) MaCS_70 válasza vargazoltan0 (#62959) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Erre a NAS a megoldás, bár az sem éppen wifis ügylet. A fájlok nagybani mozgatása általában nem az.

A különböző fázis egyébként nem akadály, a phase coupler néven futó filléres eszköz ennek az áthidalására szolgál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62961) vargazoltan0 válasza MaCS_70 (#62960) üzenetére


vargazoltan0
csendes tag

Igen, a NAS-okat is nézegettem, de ott is az a probléma, hogy vezetékes internettel működik megbízhatóan.

(#62962) vargazoltan0 válasza MaCS_70 (#62960) üzenetére


vargazoltan0
csendes tag

A különböző fázis egyébként nem akadály, a phase coupler néven futó filléres eszköz ennek az áthidalására szolgál.

Ennek utánaolvasok, köszönöm!

(#62963) mezis válasza Pawaja79 (#62957) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Az, amivel WiFi-n csatlakozol az Asus-hoz, tudna "AX"-et is WiFi-n? [link] :F

mezis

(#62964) Doky586 válasza vargazoltan0 (#62962) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A másik szoba nem akadály. Csak egy jó fúrógéppel átfúrod a két szoba közti falat... :B
:))

(#62965) vargazoltan0 válasza Doky586 (#62964) üzenetére


vargazoltan0
csendes tag

Igen, ezt szeretném elkerülni. :D

(#62966) vargazoltan0 válasza Doky586 (#62964) üzenetére


vargazoltan0
csendes tag

Több helység van a két szoba között.

(#62967) Borisz76 válasza vargazoltan0 (#62966) üzenetére


Borisz76
veterán

Szobából fel a padlásra , majd másik szobánál meg le ?

Sógorom kb fél éve szopatja magát a szar , szakadozó wifi-s kütyükkel.
Hiába mondom neki, hogy 1X kell rendesen bekábelezni a családi házukat....minden gondja megoldódna.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62968) Reggie0 válasza Borisz76 (#62967) üzenetére


Reggie0
félisten

Falon kivul 60Ghz-es P2P kell :)

[ Szerkesztve ]

(#62969) MaCS_70 válasza Borisz76 (#62967) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ez sajnos elég általános. Túl jó a wifi sajtója, ezért aztán túlzottak a vele szemben támasztott elvárások.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy bármit is mondjon a reklámáradat, a wifi messze nem képes arra, hogy minden esetben kiváltsa a kábelt. Ezt mi sokan tudjuk, de még többen nem hiszik el nekünk.

És az, hogy a két kívánt végpont között több helyIség is van, sajnos nem írja át a fizika törvényeit. Sokszor kompromisszumot kell kötni: kényelmetlenség (vö. fúrás, kábelvezetés), hálózati minőség (sebesség, szakadozás, paranormális jelenségek), kiadások (pénzért sem kapható minden -- láttam már milliós intézményi rendszert vályogházban szarul működni).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62970) mezis válasza vargazoltan0 (#62966) üzenetére


mezis
nagyúr

És mely településekben van a két szoba? :U ;] [link]

mezis

(#62971) MaCS_70 válasza mezis (#62970) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Lehet, hogy itt: A világ legbonyolultabb határa

És valamelyik felvilágosult francia gondolkodónak (Rousseau, Diderot???) állt a háza az államhatáron, hogy ha jönnének érte, könnyen tudjon menekülni. Bár wifije szerintem még nem volt, és nem azért, mert inkább vezetékezett...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62972) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok, VPN-es hálózatban kellene egy kis segítség.

Fut a hálózaton egy Synology, amire OpenVPN-en csatlakozik kintről egy eszköz. Azt szeretném, hogy én elérjem az eszközt a VPN-el kiosztott ip címen, de ő ne érje el a hálózatomon levő eszközöket. Magyarul egyirányúsítanám a kapcsolatot. Ezt lehet szerver oldalon konfigolni, vagy egyéb tűzfalszabállyal kellene meghatároznom? Mindkét oldal linux alapú, illetve a routerb is az, tudok bármilyen tűzfal szabályt létrehozni, csak egyszerűbb lenne egy sima VPN konfigban.

(#62973) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Szép napot mindenkinek!! Asus RT-AC65P beállításában kérnék segítséget. AP módban megy,több eszközöm van. Voda cb modem mód,ipv6 be kapcsolva,utána saját Asus eszköz router módban.A problémám úgy tűnik csak a torrent kliensre hat ki,de néha felugrik pc indítás után egy ablak a win tűzfaltól,hogy engedélyezzem az utorrent programot. Tehát a torrent kliensben szinte nincs adatforgalmam.Letöltés oké,de vissza az szinte semmi.Ilyen problémám még soha nem volt.Amúgy minden aktív,de a kliensben a jobb sarokban piros stop tábla,tűzfal/router akadályozza a forgalmat,nyissak még egy portot.Én átnéztem amit tudtam a routerben,de semmivel nem lettem okosabb.Segítsetek.Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#62974) MaCS_70 válasza Formaster (#62972) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem vagyok egy VPN-guru, de az Asus routereim között létrehozott OpenVPN-kapcsolatok alapértelmezetten pont ilyenek: a kliens látja a szervert, a szerver viszont nem látja a kliens hálózatát.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62975) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Két külön irányba van point to point módba net átvéve.
Az egyik kettő CPE210 páros a másik CPE610 páros. Na most az egyik 210 3 napja megállt, és kb fél napig tartott mire újra életre keltettem, de azóta működik, így nem tudom mi volt egyáltalán a baja.
Ennek hatására gondoltam megnézem a 610-esek felületét is. Akkor vettem észre hogy az AP-ba rakott 610 felülete szerint 10mbps-re állt be, míg a kliensben lévő simán megy 100-on. Az AP-ba rakott egy előre szerelt tehát készen vett 50 méteres Cat5e kábellel kapja a jelet és az áramot, míg a kliensbe rakott csak Cat5e 10 méteresen. Érdemes lenne vennem egy tesztert és megnézni az 50-es kábelt vele?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#62976) Reggie0 válasza Marci112233 (#62975) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyen jellegu hibara nem jo ez a teszter, sokkal komolyabb kene.

(#62977) Marci112233 válasza Reggie0 (#62976) üzenetére


Marci112233
őstag

Konkrét példa? Van néhány teszter a piacon, így nem szívesen vennék egyet aztán jön a fekete leves hogy nem jó.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#62978) Reggie0 válasza Marci112233 (#62977) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugysem veszed meg, de peldaul fluke cableiq. Az a baj, hogy ezek az olcso teszterek csak azt nezik, hogy ossze vannak-e kotve a vezetekek, de azt nem, hogy a szabvany szerint at tudja-e vinni az adott frekvenciaju jeleket. Marpedig ahol ilyen sebessegcsokkenes van, mint amit te is irtal, ott erre lenne szukseg. Sokkal olcsobb, ha a kabelt ujrakrimpeled es ha ugy sem jo, akkor ujrahuzod.

(#62979) Marci112233 válasza Reggie0 (#62978) üzenetére


Marci112233
őstag

Jól mondod, annyiért alkalmi használatra nem veszem meg. A krimpelést megpróbálom, mert éppen dugó akad itthon és egy egyszerű présfogó is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#62980) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Adott egy Xbox One X, és egy fos ADSL, 10/0,5, amivel amúgy nincs gond, játszhatok pc-n bármit, torrent, airdc nem baszkódik, DE, Just Dance Xbox, sokszor úgy megszakítja a netet, hogy cmd-ben nem tudok még pingelni sem semmit, nincs sehol a net :'( Mitől lehet? A router elvileg nem baj, mert egy új asus ax1800...
Máskor nem xarozik a net, de az xbox, just dance-nél sokszor elveszti a dolgokat... és nem tudom megfejteni, hgoy miért, már max bandwith-et is állítottam és akkor is bexarik... nem értem
Valaki pls

ui: Telekom mobilnet telefonról nem baszaxik... wifi xbox, viszont wifi routerről, nem erről, hanem másik 2-ről is ugyanígy bont, meg persze erről is

(#62981) Marci112233


Marci112233
őstag

Adódott egy újabb kérdésem. Ugye a 10mbs-es működő CPE610 az 50 méteres kábelen kapja az áramot és az adatot is. Na de mi van akkor a 610-ből kihúzom a kábelt, és bedugom egy laptop LAN portjába. Lehetséges vagy kárt tehet a laptopban az áramot is vivő kábel? Elnézést ha láma a kérdés, de nem szívesen ütném ki a laptop LAN csatlakozóját vagy akár a laptopot ha nem lehetséges, viszont ha igen, akkor rá tudnék mérni a sebességre a kábel végén, így kiszűrve nem-e a 610-es a bűnös.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#62982) csikosdapro


csikosdapro
tag

Dec 25 17:36:07 pppd[1422]: Modem hangup
Dec 25 17:36:07 pppd[1422]: Connection terminated.
Dec 25 17:36:07 pppd[1422]: Failed to disconnect PPPoE socket: 149 Operation already in progress
Dec 25 17:36:07 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
Dec 25 17:36:17 pppd[1422]: Connected to 3c:15:fb:df:df:c0 via interface eth1
Dec 25 17:36:17 pppd[1422]: Connect: ppp0 <--> eth1
Dec 25 17:36:20 pppd[1422]: PAP authentication succeeded
Dec 25 17:36:20 pppd[1422]: peer from calling number 3C:15:FB:DF:DF:C0 authorized
Dec 25 17:36:20 pppd[1422]: local IP address 91.82.131.53
Dec 25 17:36:20 pppd[1422]: remote IP address 10.0.0.1
Dec 25 17:36:20 pppd[1422]: primary DNS address 193.110.56.56
Dec 25 17:36:20 pppd[1422]: secondary DNS address 193.110.57.57

És így tovább.. sok sor....
ADSL, username, password, amit a router kezel, itt azt írja, hogy az előtte levő modem baszakodik? Ez a router naplójából van..., előtte modem...
Köszi

(#62983) csikosdapro válasza csikosdapro (#62982) üzenetére


csikosdapro
tag

https://www.invitel.hu/ugyfelszolgalat/technikai-informaciok/eszkozok/adsl-modem-router/zte-zxhn-108l.html
ZTE ZXHN–108L modem, ha a modem szaraxik, sokadik.... akkor lehetne valami másikat rendelnem és ha igen, akkor ide milyet?
Köszönöm

a modem a kábel miatt is szarakodhat, mármint, hogy hamarabb adja meg magát? Külterületi ingatlan... régi kábel...

[ Szerkesztve ]

(#62984) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Ha tudom az Ip címem és elég ritkán változik, mi a legegyszerűbb módja ,hogy bárhonnan elérjem a HTPC-t mint a távoli asztal pl.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62985) MaCS_70 válasza Marci112233 (#62981) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ha PoE-ről van szó, tisztázni kell, hogy aktív vagy passzív-e.

Az aktív PoE-ben a tápfeladó (switch) megbeszéli a klienssel, hogy mennyi feszültséget küldjön.

A TP-Link jellemzően passzív PoE-et használ, a tápfeladóját tehát nem ajánlott nem a hozzá való klienshez kapcsolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62986) MaCS_70 válasza bnorci71 (#62984) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Bármilyen DynDNS. Sok eszköz (NAS, router) alapból ismeri.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62987) Marci112233 válasza MaCS_70 (#62985) üzenetére


Marci112233
őstag

A CPE610 tápfeladója, és erről kapja az áramot. Ha ez kárt okoz akkor ezzel nem kísérletezek. Pont emiatt kérdeztem hogy okozhat-e kárt.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#62988) Doky586 válasza MaCS_70 (#62986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha amúgy is ritkán változik az ip címe még nem lesz ezzel kisegítve, inkább portforward kéne és egyebek hogy ne idegenek átjáróháza legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#62989) Reggie0 válasza Marci112233 (#62981) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha passziv poefeladod van, akkor valoszinuleg tonkre fogja tenni a lapotop halozati kartyajat.

(#62990) MaCS_70 válasza Doky586 (#62988) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Illetve VPN szerver a cím mögött.

Nálam ez megy.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62991) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
Tesóméknál összeraktuk az új számítógépét de és mióta a hálózatra van dugva folyamatosan akasztja azt még kikapcsolt állapotban is. A telekomos ember is látja a pocketlossokat.
Sajnos mindkettőnk dilettáns ezért kérünk segítséget.
Próbáltunk a fali aljzatból kábelcserét de nem oldotta meg és ha vissza dugjuk a régi pc-t ugyan oda azzal nincsen baj.
A hálózat a következőkből áll a gondolataimban:
Telekom optika, -
managelhető switch-
vezetéken kapcsolódó eszközök +
ubiquiti wifi rendszer és az ezen lógó eszközök.

Ezen kívül van NAS, kamerarendszer, okosotthon is van de a rendszergazda nem igazán ér rá most vele foglalkozni :O

A belső hálót is akasztja nem tudnak filmet nézni sem mert minden laggol.

Annyit tudok, hogy a belső háló 1Gb Ethernet sebességű de az új alaplapi hálókártya 2.5Gb Ethernet sebességű és a pc-n maximum sebességet mérünk.

nincs ötletek merre induljunk el?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#62992) #82860288 válasza Bacusuz (#62991) üzenetére


#82860288
törölt tag

Teljesen laikusként és mint hasonló júzerként aki belefutott ezekbe a problémákba:
-nézze meg hogy milyen a belső hálózati ip cím kiosztás
- ha van NAS, kamerarendszer miegymás, akkor azok mind különböző beállításokat igényelnek, nem azért, mert ennyire különlegesek, hanem azért, mert bizonyos feltételeknek , meg kell felelniük
-pontosan az előzőek miatt értse meg, hogy mi kell ahhoz, hogy egy hálózaton minden zökkenőmentesen működjön, a különböző eszközöknek milyen kérései vannak
Ez nem úgy működik sajnos, hogy mindent összedugok és minden megy magától, meg kell érteni a különböző eszközöket és követelményeket, már csak biztonsági szempontból is, de erre majd az okosabbak adnak jobb választ.

(#62993) bnorci71 válasza MaCS_70 (#62986) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
regisztráltam egy oldalra és itt el is akadtam, nem nekem való ez az angolosdi :(
na majd ha hazaértem nekifekszek azt hittem 5-10perc alatt megoldható de ehhez informatikai továbbképzés kel

#62988 Doky586
na ezt meg már nem is igazán értem, illetve a portforwardot igen a torrent miatt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62994) Essejó válasza bnorci71 (#62993) üzenetére


Essejó
veterán

Mert mi a gond az angollal? Én 62 évesen kezdtem tanulni angolul, azt már le tudom írni, hogy a medve megeszi az egeret.:D
Egyébként ha google böngészőt használsz akkor az adott oldalba belekattintasz az egér jobb gombjával, és a menüből kiválasztod, hogy fordítsa magyarra. Viszonylag használható fordítást kapsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62995) bnorci71 válasza Essejó (#62994) üzenetére


bnorci71
addikt

Nincs kedvem megtanulni
fordítót igen én is tudom, hogy Chrome lefordítja az egész oldalt. Csak szakmai szövegnél kicsit elviheti az embert.
Egyébként az egész távoli elérésnek annyi lenne a lényege hogy a Plex Media Server gondol egyet és leáll a HTPC-n ez otthon orvosolható távoli asztal vagy a HTPC-re belépve, de távolról ez ugye nem megy.
Plex topikba meg senki nem tudja az okát a random leállásoknak.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62996) Reggie0 válasza Bacusuz (#62991) üzenetére


Reggie0
félisten

Probald meg a kamerarendszert levelasztani a halozatrol. En mar javitottam ilyen halozatot, a kamerarendszer es a HIK-es switch cseszett szet mindent. Az ubi-s eszkozok nagyon kopkodtek valamiert a HIK-es switchre.

[ Szerkesztve ]

(#62997) Essejó válasza Bacusuz (#62991) üzenetére


Essejó
veterán

A Telkom ONT milyen tipusú? Van-e rajta 2,5 Gb-es kimenet? Az új gép 2,5-ös lanját abba dugtátok?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#62998) Bacusuz válasza Essejó (#62997) üzenetére


Bacusuz
őstag

Sagemcom F@st 5655v2 2000/1000 csomag de nincs rajta csa 1000 port
nem abba dugtuk mert a switch csak gigabites

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#62999) Essejó válasza Bacusuz (#62998) üzenetére


Essejó
veterán

És az alaplapi hálókártya mire van állítva?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63000) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy TP-Link Archer AX10-es routerem, amihez szeretnék venni egy OneMesh extendert.
Ott akadtam el, hogy csak AX1500-ast vehetek, mint amilyen a router is? Tehát csak RE500X-et és RE505X-et?
Jelenleg csak 30/6 Mbit/s az internet, de 1-2 hónapon belül valószínűleg váltunk Vodafone 500/22 Mbit/s-ra, úgyhogy jó lenne olyat venni, ami azt is "bírni fogja". Az extender hatótávján belül igazából nem várható nagyobb sebességű forgalom, max pár mobil és egy tv netflixezni, szóval nem igazán lesz kihasználva a leendő nagyobb sebesség.
Ha a fenti típusokon kívül másmilyet is lehet használni, akkor melyik típus lenne a minimum, amit meg kéne venni és melyik lenne úgy általában az ajánlott?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.