Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59751) qqcqqc válasza Borisz76 (#59750) üzenetére


qqcqqc
őstag

Két éve hamarabb kiküldtem mobilrackkel 6 GB adatot Münchenbe autóval, mint neten. :DD
München belvárosában ADSL az elérhető űrtechnika...

(#59752) mezis válasza Vasti74 (#59749) üzenetére


mezis
nagyúr

15Mbps helyett számoljunk csak 8Mbps-el, ami 1MB/sec. 24 óra alatt 86GB. 10 nap alatt már közelében vagy a TB-odnak. Türelem Terrabytokat terem!

(Remélem jól számolt a LibreOffice: 60 * 60 * 24 = 86400)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59753) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Adott egy otthoni hálózat Vodafone kábelnettel és egy TP-Link AX1800 routerrel, sajnos mostanában sokszor megy el a net, így "biztonsági tartaléknak" előfizettem Yettel OtthonNet-re egy Alcatel asztali routerrel. Én itthonról dolgozom PC-ről, ami egy swicth-en keresztül LAN-nal kapcsolódok a hálózathoz/nethez. Hogyan tudnám azt elérni, hogy ha elmegy a Vodás net, akkor automatikusan a mobilnetes routerről kapja a netet az itthoni hálózat? Jelenleg a mobilnetes router rá van kötve a switch-re, de nem akar működni a dolog. Ha közvetlenül kötöm össze a PC-vel, akkor minden OK.

(#59754) Doky586 válasza Vasti74 (#59746) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De lehet nem a villanyszerelő hanem a kőműves rontotta el a 'beépített' szűk 90 fokos kanyarokkal. Egyszerűen meghaladja a kábel szakítószilárdságát egybe behúzni. Jöhet a falbontás vésés..! :)

(#59755) Borisz76 válasza Doky586 (#59754) üzenetére


Borisz76
veterán

Hacsak nincs rendesen becsövezve....
Ha van cső , akkor egyszerűbb a csere.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59756) humigabi válasza MaCS_70 (#59740) üzenetére


humigabi
aktív tag

Megkérdeztem az elektroműszerész kollegát, forrasztás-zsugorcső - amit itt már többen is ajánlottak. Azt mondta az a legbiztosabb és nem lesz vele gond.

humigabi

(#59757) Vasti74 válasza gg72 (#59753) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!
Milyen router-t adott a Yettel? Mi a típusa? Van neki külön WAN portja?
Mert gondolom a Voda csak egy kábelmodemet adott, aminek ethernet portja van, az csatlakozik a TP-Link routered WAN portjára.
Ha a Yettel-es router-nek van WAN portja, akkor arra kellene dugni a Vodás kábelmodemet, és dhcp-n kapja a konfigurációt, nem kell csatlakozni (de valószínűleg egy időre, fél-1-2 órára áramtalanítani kell a kábelmodemet, ha nem működik kapásból, mert általában egy ideig csak azzal a MAC címmel állnak szóba, ami rajta volt - esetleg klónozhatod a TP-Link WAN portjának mac címét a Yettel-es router-ben, ha már ott tartasz ;-)
Szóval a Yettel-es router-en múlik minden, ha van hová rádugni a kábelmodemet, és be lehet konfigurálni úgy, hogy melyik az elsődleges és melyik a backup kapcsolat, akkor szuper.
Ha esetleg a kettőt párhuzamosan is tudná használni, az lenne gondolom a legszuperebb, de ennek kb. 0,1% az esélye... ;-)

(#59758) gg72 válasza Vasti74 (#59757) üzenetére


gg72
veterán

Alcatel HH71VM és van LAN/WAN portja, a Vodás kábelmodem (Connect Box) is egy router, de az most csak modem üzemmódban van.
Nekem ez a klónozás így elsőre kicsit kínai, így lehet meghagyom ilyen félautomata módban, hogy ha elmegy a net, akkor rádugom közvetlenül a PC-re a 4G modemet...

(#59759) Essejó válasza MaCS_70 (#59731) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg a kábel végekre Rj45 falikábelre való csatlakozó, közé meg egy lan toldó link ?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59760) Essejó válasza MaCS_70 (#59740) üzenetére


Essejó
veterán

Én nemrégen vettem egy csomag ilyet link kipróbálni viszont tömör, fali kábellel tudtam, csak olyan volt kéznél. Meglepő módon a prés érintkezői 3 fogúak mint a Cat6 csatlakozóké. link A teszter szerint tökéletes volt a kapcsolat.
Ezzel együtt ha van kéznél páka, én is a forrasztás és zsugorcsöves módszert választanám.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59761) Vasti74 válasza gg72 (#59758) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Az a baj, hogy az Alcatel router-nek sajnos csak egy kombinált LAN/WAN portja van :-(

Pedig a leírása szerint tudna vezetékes és mobil netet kezelni úgy, hogy kiválasztható, melyik az elsődleges, és melyik a backup. Sőt, igazából prioritásról beszél, ez akár azt is jelenthetné, hogy párhuzamosan működik mindkét kapcsolat - eléggé szűkszavú a leírása, sok minden nem derül ki belőle.

De mivel a kábelmodem lefoglalná az egy szem ethernet portot, nem lenne hová csatlakozni a LAN kábelekkel...

Megkerülő elmebeteg megoldásként még szóba jöhet az, hogy az Alcatel-t beállítod két WAN kapcsolatra (kábelmodem és mobilnet) , az ő wifi kapcsolatát használod, a TP-Link routert meg felkonfigurálod kliens AP-nek az Alcatel wifi hálózatára, letiltod benne a dhcp szervert, és a LAN portjaira meg rádugod, amit LAN-on akarsz használni ;-) Hülye megoldás, de teljesen működőképes! Felkonfigurálni sem nagy dolog.

mac klónozás: ez csak opcionális, ha a kábelmodemen nem lenne internet kapcsolat az egyik router-ből a másikba átdugva. Nem tudom, hogy a Vodafone esetében mi van, amiket eddig én láttam, ott vagy klónozni kellett, vagy áramtalanítani a kábelmodemet valamennyi időre: fél óra, egy óra, két óra, attól is függ gondolom, hogy mikor kapott újra a szolgáltató dhcp szerverétől beállításokat.
De egyébként nem kell megijedni ettől sem ;-) A TP-Link beállító felületén látod a WAN port mac címét, 6x2 darab hexadecimális számjegy, kötőjellel vagy kettősponttal elválasztva. (pl. 00:fa:a5:23:2b:19) Ezt beírod az Alcatel-be a mac klónozásnál, mint új mac cím, és akkor biztosan nem kell várni, ha átdugod az egyik router-ből a másikba a kábelt.

(#59762) gg72 válasza Vasti74 (#59761) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen a részletes leírást, majd megpróbálkozom vele. :R

(#59763) Doky586 válasza Vasti74 (#59761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Végre feltalálták az 1 portos routert :DD

(#59764) Gyurka6 válasza Doky586 (#59763) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy VLAN képes swich legalább 3 porttal és kész is. (a soho routerekben is ez van belül szerintem)

Gyurka

(#59765) Vasti74 válasza Doky586 (#59763) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Drága az RJ45 aljzat ;-)

(#59766) Vasti74 válasza Gyurka6 (#59764) üzenetére


Vasti74
aktív tag

És hová kötöd???
Ha az eszköz egy szem portja _vagy_ LAN, _vagy_ WAN, akkor azon semmi sem segít.
Ha meg mindkettő tudna lenni, akkor vlan sem kell: elvégre egy fizikai közegen akárhány és akármilyen hálózat működhet, pl. olyat is lehetne, hogy egy switch-be megy az Alcatel ethernet portja, a kábelmodem ethernet portja, meg a kliensek ethernet portja, és vidáman megférne egymás mellett minden.

[ Szerkesztve ]

(#59767) MaCS_70 válasza Essejó (#59759) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Köszi -- de a tömör kábelre ajánlott dugót nagyon nem ajánlom. Próbáltam, többször, nagyon drága dugóval, profi szerszámmal -- sosem lett tökéletes. Még mozdításnak ki nem tett csatlakozók esetén is volt szükség ismételt préselésekre.

Tény, hogy ennek több éve már, és akár javulhattak is ezek a csatlakozók, de én inkább kerülöm őket.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59768) Gyurka6 válasza Vasti74 (#59766) üzenetére


Gyurka6
őstag

Jogos a felvetés, a tp-link 702-eshez hasonló a kivitele, wan és lan-ra gondoltam.

Gyurka

(#59769) Vasti74 válasza Gyurka6 (#59768) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Igen, mint a kis "utazó" mobilnetes router-ek... Azoknak is csak egy portjuk van.
De ez egy otthoni cucc, így nem értem, miért nem bírtak rátenni egy WAN, és néhány LAN portot???

(#59770) qqcqqc válasza Vasti74 (#59769) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez számomra olyan, mint régen az N330-as routerek 100-as LAN-nal. De AC1200-as is van a piacon hasonló....
Ezen a routeren egy WAN és egy LAN bőven elég lenne, a LAN-ra tudsz rakni egy swichet.

(#59771) inf3rno válasza Vasti74 (#59769) üzenetére


inf3rno
nagyúr

De akkor lehetne nulla is, pl mobilnetes router ami csak wifit ad. :-)

Buliban hasznos! =]

(#59772) Essejó válasza MaCS_70 (#59767) üzenetére


Essejó
veterán

Ez amit linkeltem sem tömörre van ajánlva. De estére előszedem a krimpelt kábelt, és megrángatom mindkét csatit alaposan, és megint megy rá a teszter. Aztán kiderül. Ha a Trabant blokkban a hengertőcsavar menetét el tudtam tépni, akkor egy ilyen csati nem lehet akadály. ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59773) Vasti74 válasza inf3rno (#59771) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Hiszen van egy csomó ilyen, kb. az összes kis akkus mobil router ezt tudja :-)

(#59774) Vasti74 válasza qqcqqc (#59770) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Persze: sok olyan AP van, még komoly - legkomolyabb gyártóktól is, ami AC mindenfélét tud, de a LAN portja 100Mbit-es. Vagy legalábbis régebben volt, egy ideje nem nézegetem őket ;-)

[ Szerkesztve ]

(#59775) Doky586 válasza qqcqqc (#59770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha elég okos az eszköz és csatlakoztatsz hozzá egy swichet akkor valóban elég 1db közös LAN / WAN port mert a két jel nem zavarja egymást legfeljebb a sebességet limitálja 500Mbps-re, de ez VDSL (PPPoE) esetén bőven elegendő. Lehet hogy a dizájn miatt spórolták le. Így inkább egy AP lett belőle.

(#59776) MaCS_70 válasza Essejó (#59772) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Őszintén örülnék annak, ha lenne megbízható tömör kábelre való dugó.

Élénken él az emlékezetemben az az esős októberi este, amikor egy havernál szereltünk hálózatot. Amolyan "semmi sem túl drága" szemlélet érvényesült -- a kábel árára nem emlékszem, csak arra, hogy nem hittem el, hogy annyiért nem aranyból van, a hozzá adott, direkt tömör szálra való RJ45 dugók darabja viszont 550 Ft volt!!! :Y

Késő estig szenvedtünk, a közepesen drága teszter szerint minden szál folytonos volt, és tulajdonképpen működött is minden. Csak utána egész héten csöngött a telefon, hogy akadozik zene, szaggatnak a videók, a gyerek meg állandóan meghal minden játékban. Visszamentünk, és ahol lehetett, kábelt cseréltünk, ahol meg nem, oda betűzős dobozt és patch kábelt tettünk. Azóta ööm van meg bódottá...

MaCS

UI: Pedig a Trabant nem szarból készült, csak divat ekézni! :R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59777) Essejó válasza MaCS_70 (#59776) üzenetére


Essejó
veterán

Mondom, szó nem esik tömör kábelről, de én azzal próbáltam ki. Nos megfogtam két kézzel, egyik kezemmel a csatlakozót a másikkal a csatlakozó mellett a kábelt és húztam kétfelé közben meg egymáshoz képest körkörösem mozgattam őket. Ezt a kábel mindkét végével megcsináltam kb 20-30 másodpercig. Aztán az én olcsó teszterembe dugtam és szerinte jó. Aztán kihúztam a kábelt és újra kezdtem a húzom és közben tekergetem, rángatom módszert. Majd megint a tesztelő következett, és még mindig jónak mutatta. Itt megemlíteném, hogy a 100 db-os csomag esetén 22 Ft volt a csatlakozó darabja. Egy nagyított kép a krimpelt dugóról. link Félre ne értsük egymást, nem tömör kábelhez vettem eredetileg, de amikor megjött mindenképp ki akartam próbálni, és csak egy ilyen darab kábel akadt a kezembe.
Viszont, emlékeim szerint a réz kábelt nem vonzza a mágnes, nos ennek itt egy levágott darabja ami az óra töltőm mágnes csatlakozójára simán ráugrik, pedig szép vörösréz színű. link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59778) inf3rno válasza Vasti74 (#59773) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na még vezeték nélküli töltés kell, aztán perfekt. :-) Tulképp ha így nézzük, akkor bármelyik modern mobiltelefon wifi hotspottal jó lehet erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#59779) MaCS_70 válasza Essejó (#59777) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

De még az alumíniumot sem csábítja el a mágnes. A minap jártam egy kis boltban, gyorsan kellett volna kábelt venni. Mint kiderült, réz kábelük egyáltalán nincs már, mindenük CCA volt... De ugye az sem mágnesbarát...

:F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59780) Doky586 válasza MaCS_70 (#59779) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A rezet se vonza a mágnes. Az aranyat se..
De hogy jön ez ide..?

(#59781) MaCS_70 válasza Doky586 (#59780) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Essejó vezetékét vonzza. Így jön ez ide...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59782) Dzsekó válasza snyper990 (#59744) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az érdekes, hogy telefonnal tökéletes a speedtest, de SIM kártyát routerbe téve a letöltés vacak. Telekom sem tudott mit kezdeni a problémával.
Ez egy irodaház és sok bérlő van. Se a tulaj, se a bérlők nem akarnak beleinvesztálni és foglalkozni a dologgal. A tulajnak inkább a bevétel a fontos, a bérlők meg nem szeretnének bérleti díj növekedést.

Vasti74: Bárcsak 15Mbit lenne a feltöltés a vezetékesen. Ott 200kbit a feltöltés. A 2000-es évek közepén volt nekem annyi. A 200kbit gyakorlatilag semmire nem jó, csak böngészésre.

[ Szerkesztve ]

(#59783) Vasti74 válasza inf3rno (#59778) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Igazából én sem nagyon értettem soha ezeknek az eszközöknek a létjogosultságát...
Miért venne valaki egy ilyen kütyüt, meg bele egy külön SIM kártyát, amikor a külön SIM áráért tuti vehet valami adatcsomagot a saját díjcsomagja mellé, ha kell, és a mobilnetet wifi-n megosztani már vagy 10 éve minden telefon meg tudja...
Étterem, szálloda, panzió, akármi: alap az ingyen wifi.
Szóval passz... De jó, hogy vannak ilyenek is ;-)

(#59784) Doky586 válasza Dzsekó (#59782) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem megvan a 25Mbps feltöltési sebességem speedtesten DSL-en
[kép]
Ezek atm sebességek aminél az ip sebességek jó 10%-al kevesebb.
Tehát elvileg lehetséges akár több is.

[ Szerkesztve ]

(#59785) Vasti74 válasza Essejó (#59777) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Hát, te nagyon szerencsés vagy ;-)
Én még Arcnet hálózatok krimpelésével kezdtem a '90-es években, aztán koax etherhetet krimpeltem ;-) , majd jöttek a sodort érpáros hálózatok, és maradtak is (de a kezdetekkor természetesen 10Mbit Half Suplex volt, mert csak HUB-ok voltak, Switch-ek nem ;-)
Szóval pár csatlakozót megszereltem már életemben, tettem már fali kábelre RJ45 dugót is, mert nem volt más megoldás éppen.
De mindig csak a baj volt vele ;-)
A számítógép hálózat is egy olyan valami, amit egyszer kell rendesen, de tényleg rendesen, becsületesen, rendes anyagokkal, szakszerűen megszerelve elkészíteni, és akkor öröm, boldogság. Ha valami sántít, az tuti visszaüt, és csak a szívás lesz...
Otthon még OK, de amikor pl. nagyobb cég az ügyfél több száz végponttal, és nem lehet probléma, na ott nem teszünk fali kábelre RJ45 dugót! Semmilyent ;-)
De persze itthonra én is feldobnám akár a pathch-ra való dugót is a fali kábelre, ha úgy van, aztán ha pár napig nem működik valamiért a hálózat a gépemen, akkor amíg kedvem lesz újradugózni, vagy rendesen megcsinálni, majd filmet nézek, olvasok, vagy zenét hallgatok ;-)

(#59786) Vasti74 válasza Dzsekó (#59782) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ja, hogy ez nem egy dedikált (csak a tiéd) internet kapcsolat, hanem egy irodaházban bérelt irodában kapsz végpontot, rajta internettel?
Huh, arra nem dugnék rá az internetes rádiómon kívül semmit... ;-)

(#59787) MaCS_70 válasza Vasti74 (#59783) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

"Étterem, szálloda, panzió, akármi: alap az ingyen wifi."

Józan, európai ésszel gondolkozva igen, igazad van.

De azért akadnak a józan ésszel dacoló helyek. Két konkrét példa a Német Szövetségi Köztársaságból, egy szálloda keletről, egy panzió nyugatról:
Wifi egy csomó blokkolással, sebességkorlátozással 10 euró/nap;
1 GB-ig 1 euró / 100 MB naponta, onnantól sávosan durván drágul. (Ez utóbbi mentségére szóljon, hogy hiába Németország, a környéken lényegében nincs Mbps fölötti lakossági internet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59788) Essejó válasza Vasti74 (#59785) üzenetére


Essejó
veterán

A 90-es években? Hmm akkor lehet te tudod, hogy mi az a Fido.net?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59789) Vasti74 válasza Essejó (#59788) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Direkt nem keresek rá: az valami BBS-es rendszer volt, nem? ;-)
Egy haverom régen Keszthelyen nagy BBS guru volt, OS/2 alatt nyomta ;-)

(#59790) Essejó válasza Vasti74 (#59789) üzenetére


Essejó
veterán

Keszthelyen tényleg volt Fido BBS, de meg nem tudom most mondani, hogy ki volt a SysOp-ja. Talán még van eltéve az emlékek közt régi Node lista a gépemen, lehet megkeresem. És igen az volt, vagyis a BBS-ek közt működő világméretű amatőr levelező hálózat volt, még az internet elterjedése előtt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59791) Doky586 válasza Essejó (#59790) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És ott ugye 33k volt az elvi max sebesség (de inkább 28k vagy 14k), nem panaszkodtak hogy nincs meg az ezerszerese.

[ Szerkesztve ]

(#59792) snyper990 válasza Doky586 (#59791) üzenetére


snyper990
őstag

De nem is ígérték nekik az ezerszeresét... Az azért nagy különbség szerintem

(#59793) Vasti74 válasza Essejó (#59790) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Szerintem J.F. a monogramja ;-) Kb. 99%-ban biztos vagyok benne.
És az elején 2400bps-es sebességgel szórakoztunk :-)

(#59794) vinek


vinek
csendes tag

üdv
Feltenném itt is a kérdésem, de lehet hogy ide sem való:
Hálózati kártya csere után a gépen (win10ltsc) lévő megosztások nem látszanak a hálózatban, nem lehet a megosztásokat elérni. Mi lehet a megoldás?
hibaüzenet:
a windows nem tud kapcsolatot létesíteni az \\ip cím összetevővel
a gépet pingelni lehet
kössz

(#59795) Essejó válasza Doky586 (#59791) üzenetére


Essejó
veterán

56K volt lefelé az elméleti maximum. De eszembe nem jutott méregetni. Szemmel látható volt a különbség, amikor a 14,4 K-s. modemet lecseréltem egy 56 K-ra. Kb 2 perccel hamarabb letöltődött egy 2 megás jpeg, bár még akkor is mondhatni pixelenként jött lefelé. Meg volt este 10-től reggel 6-ig a modem tarifa, nem volt kapcsolási díj, és óránként 1 Ft volt. Volt egy batch fájl ami 59 perc 45 másodpercnél bontotta a vonalat, és 15 másodperc múlva újra tárcsázott.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59796) mezis válasza vinek (#59794) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az IPv6-ot letilthatod, LAN-on nincs rá szükség. Aztán majd meglátjuk. mert van még "megosztás varázsló" is...

mezis

(#59797) vinek válasza mezis (#59796) üzenetére


vinek
csendes tag

ezeket már próbáltam, nem segített
kipróbáltam a hálókártya cserét egy másik hasonló gépen, ott is ugyanez a helyzet állt elő és hiába teszem vissza régi kártyát akkor is ezt produkálja

[ Szerkesztve ]

(#59798) Doky586 válasza Essejó (#59795) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a BBS-ek (pl Fido) úgy működtek hogy előfizető hívott fel előfizetőt (teljesen egyenrangúként). Feltöltésben pedig a telefonos dial-up modemek max 33k -t tudtak.
Az 56k internet már NEM egyenrangú személyek közt zajlott hanem szolgáltatótól előfizető felé (letöltés). Megjegyzem a feltöltés limitje ekkor is max 33k volt.

[ Szerkesztve ]

(#59799) Vasti74 válasza vinek (#59794) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Bocs, ha sértő a kérdés ;-)
Fix IP van beállítva a gépen, vagy dhcp-től kap?
Mert ha kártyát cseréltél, akkor a dhcp szervertől 99%, hogy másik IP címet fog kapni, ezért nem lehet hozzá a régi IP címen csatlakozni...
Az eddigi IP címét pedig közben megkaphatta más, tehát pingelni tudsz, csak az nem az a gép, amire te gondolsz ;-)
Szóval meg kellene nézni, hogy mi a gép IP címe, amin a megosztás van, aztán ahhoz csatlakozni.
Ha túl amatőr a segítő szándék, elnézést, tényleg nem sértés - csak néha az alapoknál van a hiba ;-)

(#59800) vinek válasza Vasti74 (#59799) üzenetére


vinek
csendes tag

fix ip van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.