Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#2301) mustang08 válasza mustang08 (#2298) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Most már működik nálam.

(#2302) birorichard


birorichard
őstag

A webes kártyás fizetést másnál is visszadobálja? :( T-mobile pl. azt írja, hogy érvénytelen bankkártyaadatok.

(#2303) Viper26


Viper26
nagyúr

Látom akkor nem egyedi probléma, még jó, hogy nem azonnal kell intéznem a dolgokat. :U

Pixel 7 | FR955

(#2304) birorichard válasza Viper26 (#2303) üzenetére


birorichard
őstag

Hát nem tudom, egy ideje nem használtam ezt a kártyát, és korábban volt már olyan, hogy egy külföldi oldalas tranzakció miatt letiltották a kártyás vásárlást, mert gyanúsnak találta a rendszer, uh. lehet, h nálam megint ez a gond - magyar oldalakon webkártyás és a külföldi kártyás fizetés sem működik most nekem.
Netbankba beenged, kicsit lassúcska, de működik. Holnap reggelig ha nem javul meg, felhívom őket, legutóbb telefonon keresztül megszüntették ezt a zárolást (ha megint ez a baj).

(#2305) Drenadar


Drenadar
veterán

Nah akkor asszem én fel is mondom a bankszámlát és átmegyek inkább másikhoz...

(#2306) totyak


totyak
aktív tag

Otp-nél mi a legjobb számla? Most jump-os vagyok. Nem vagyok vele teljesen tisztában, hogy mikor és mire fizetek, vagy mi van ingyen, de az biztos, hogy a havi zárlati díjam 166Ft, illetve pont ma láttam a számlámon, hogy éves számlavezetési díj (vagy kártyahasználat, nem emlékszem biztosan) 2836Ft. Ezt egy kicsit sokallom. Évente durván 5 ezerrel megvágnak, kamat meg semmi nincs, hiába kötöm le a pénzem.

Esetleg leírnátok, hogy mi mennyi, mi ingyenes, illetve hol találok részleted leírást a számlámról?

Már azon is gondolkodom, hogy bankot kellene váltanom. Erre van jó alternatíva, ötlet?

(#2307) dptrsk válasza totyak (#2306) üzenetére


dptrsk
addikt

A 2800 körüli összeg a kártya éves díja lesz. Ez majdnem minden banknál fizetendő, nagyságrendileg 3000 forint körüli összeg.

A 166 forint a számlavezetés díja, ez csomagonként és bankonként nagyon eltérő.

Egyébként a Jump nem olyan rossz csomag.

Ha van legalább minimálbér összegű jövedelmed, akkor esetleg a Simple csomagot érdemes megnézned. Évi kb. 3000 forint a kartyadíj.
Utalás belföldön 0,3% (ez a tranzakciós adó).
Számlavezetés 0 forint.

Ha kamatot szeretnél: MÁK(állampapír) vagy Cetelem megtakarítási számla, esetleg befektetési alapok. Kérdés mennyi pénzt szeretnél kamatoztatni, s mennyire kell könnyen hozzáférhetőnek lenni?

Illetve a bankolási szokásaidat és igényeidet is jo lenne tudni, hogy jobb csomagot ajánlhassunk.

(#2308) Vesztor87 válasza SidCorky (#2290) üzenetére


Vesztor87
senior tag

21 ha nem vagy akkor nem adnak...

(#2309) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Mit lehet csinálni abban az esetben, ha:
Az embernek 400 ezer Ft os hitelkerete van, amit ki is használ. Mellette havi ~10 ezer Ft törlesztésű személyi kölcsön. 2-3 hónapig nem volt munkahely és jott sms, hogy hitelkeret csökkenés várható következő hónapban. Még októberben felülvizsgálat..És novembertől...
Megnéztem a számlakivonatot, 400 ról, 195-re csökkenne.
Szóval alapból lenne egy 200-as túllépés..., A havi 10 törlesztőrészletet sem lehetne így fizetni, mert nem tudnák levonni, és ha az ember személyesen fizetné be se engedné, hisz ha túllépi valaki a hitelkeretet először azt kell túllépés alá vinni...mit lehet ebben az esetben kérni?
Az tény, hogy már van fix jövedelem, ami nem is olyan rossz, de hogy felére vágták a keretet...

(#2310) kraftxld válasza #04441088 (#2309) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konszolidálni az egészet egy másik banknál :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2311) dptrsk válasza #04441088 (#2309) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha egyébként rendesen fizető ügyfél, akkor egy bankfiókban fognak tudni segíteni.

Elsőre a hitelkeret(vagy a túllépés) kiváltása személyi kölcsönnel jutott eszembe.
Fontos, hogy minél hamarabb keresse fel az illető a bankot, ne halogassa...

(#2312) bul07


bul07
nagyúr

Próbálom kerülni ezt a pöcegödröt de nem lehet

Nem tudom befizetni a vodás számlámat mert Otp rendszere már második napja nem működik megfelelően

Vodás központ elnézést kér de ők nem tehetnek semmi mert az OTP-nél töketlenkednek, hát köszi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2313) ScomComputer válasza bul07 (#2312) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vannak gondok....szerintem ddos.... :O

(#2314) bul07 válasza ScomComputer (#2313) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha tudnák külső tényezőre hárítani akkor megtennék, fennhangon nyilatkoznának hogy mocskos hekkerek támadják őket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2315) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

A tranzakciókról szóló SMS-es értesítésekért levont "üzenetdíjt" hogy kalkulálják? Van felső limit, ami után már nem keletkezik plusz költség?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2316) dptrsk válasza haromegesz14 (#2315) üzenetére


dptrsk
addikt

Hirdetményben van, számlacsomagtól függ.
PrémiumPlusz 50, Junior Extra 30, Simple SMS csomag korlátlan SMSt magában foglal
Egyéb csomagokban darabáras.

Nincs felső korlát, ha 1000 SMSt kapsz akkor annyit fizetsz ki.

Többnyire 20-30 forint/darab az ára, szolgáltató függő.

(#2317) haromegesz14 válasza dptrsk (#2316) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2318) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Hol tudom megnézni mennyi a napi utalási limitem?

Azt tudom, hogy csak személyesen tudom módosítani, de nem tudom mekkora az összeg most.
A szerződésen nem találtam meg.

Thx!

(#2319) dptrsk válasza Thomas16 (#2318) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia!

Ha nincs rajta a dokumentumokon, akkor szerintem csak bankfiókban/telefonon fognak tudni segíteni, online felületen utalási limitet nem tudsz lekérdezni tudomásom szerint.

(#2320) Drenadar válasza dptrsk (#2319) üzenetére


Drenadar
veterán

Ez komoly? :| :F :W

(#2321) dptrsk válasza Drenadar (#2320) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem értem ezzel mi a baj?

Bankkártyás kp felvét és POS limit lekérhető és állítható.

Egy utalási limit, amit szerintem az ügyfelek 1%-a ismer mint fogalom, s az otpdirekt szerződés része.
Vélhetően pont amiatt nem állítható otp direkten, mivel sokan nem ismerik ezt a fogalmat s összekevernék a kártyás limittel, s nem menne el a limitállítás után egy közműszámla utalás/hiteltörlesztés se.

Szerintem a legtöbb ügyfélnél ez korlátlan, nem is találkozik limit miatti utalási hibával.

(#2322) Thomas16 válasza dptrsk (#2321) üzenetére


Thomas16
tag

Nem a limit volt a gond az utalásomnál.

De még most sem tudom mennyi az a limitösszeg :)
Majd egyszer megérdeklődöm a bankfiókban.

(#2323) Drenadar válasza Thomas16 (#2322) üzenetére


Drenadar
veterán

én ezért be nem mennék egy bankba... mondják meg telefonba...

(#2321) pietrasko :
Az AXAnál mindent lehetett állítani tudtommal, mind a 3 dolgot.
És ha jól tudom, nem szabadna rosszabbul járnunk egy váltásnál mint ahogy eredetileg zajlott ez a dolog...
Plusz vicces, hogy pénzbe kerül az sms értesítés a vásárlásokról, hogy papír alapú értesítőt akarnak küldeni minden hónapban.
Kíváncsi vagyok, hogy majd mennyi mindent lehet náluk telefonon elintézni, és milyen dolgok miatt kell bemenni.
Én gyűlölök bemenni, az AXAhoz se jártam be, még akkor se mikor megnyitottam a számlám náluk 2009-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2324) #04441088 válasza dptrsk (#2311) üzenetére


#04441088
törölt tag

Azt sikerült megtudnom, hogyha ténylegesen csökkentve lesz a hitelkeret akkor kell bemenni és kérni valami hitelkeret megállapodási szerződést. Az hogy ez mit takar nem tudom, de elvileg visszaállítják az eredeti hitelkeretet.

(#2325) Drenadar válasza #04441088 (#2324) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem bántad még meg, hogy van ez a hitelkeret dolgod? Vagy szted jó dolog?

(#2326) #04441088 válasza Drenadar (#2325) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igazából kisegített, amikor szükség volt rá, de mára már megbántam. Jobb lett volna pár hónapig kicsit szerényebben élni és nincs gond.

(#2327) Drenadar válasza #04441088 (#2326) üzenetére


Drenadar
veterán

állítólag nagyon nehéz belőle kilábalni hisz több a hitelkeret mint a jövedelem, és ugye kamat is van rá...

lehet jobban járnál egy kiváltó privát kölcsönnel, mint a kerethez való ragaszkodással.

(#2328) eventus


eventus
veterán

Sziasztok,

Netbanki utalások rendben vannak? Szombaton indítottak nekem és még nem érkezett meg, másik banknál vagyok. Köszönöm.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2329) dptrsk válasza eventus (#2328) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem teljesült hétvégén indított belföldi bankon kívüli utalás.(a címzett visszaigazolta, hogy megkapta)

(#2330) eventus válasza dptrsk (#2329) üzenetére


eventus
veterán

Köszi. Valakinek megy, valakinek nem. Így van a belépés is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2331) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Szeretnék netes vásárlásra egy külön bankkártyát. Van erre lehetőség az otp-nél?

(#2332) Drenadar válasza dangerzone (#2331) üzenetére


Drenadar
veterán

van.
ez kb minden banknál lehetőség, de ha megkérdezed őket ők tuti a netes számlacsomagot fogják ajánlani, ami egy virtuális kártya csak. de neked az is elég.

[ Szerkesztve ]

(#2333) htc07 válasza Drenadar (#2332) üzenetére


htc07
addikt

apropó, az normális, hogy már jump-os vagyok, de nem tudok webkártyát rendelni, mert nem megfelelő a számlacsomagom? :DDD (a felsoroltak közt van a jump is ott)

(#2334) Drenadar válasza htc07 (#2333) üzenetére


Drenadar
veterán

Telefonon őket felhív, panaszt tesz.
Ha valamilyen feltételnek nem felelsz meg, úgy is mondani fogják, én még nem vagyok benne az OTP technikai részeibe, de mindig az a leggyorsabb és legegyszerűbb ha felhívod őket, és rögzített vonalon tájékoztatást kérsz, és a hívás azonosító számot felírod magadnak egy wordpadbe, amit a felhőben rögzítesz.

És nem, ez nem biztosabb annál, mint ha bemész rászánod egy fél napodat, és személyesen megbeszéled.
Ha az ügyintéző azt mondja neked, hogy holnaptól minden nap jóvá írnak neked 10 ezer ftot, csak mert szép a buksid, és különben is soha semmit nem kell visszafizetni, hiába fogsz te bármikor is erre hivatkozni, személyes beszélgetéseket, nem lehet vissza ellenőrizni, nem tudod soha megvédeni az igazad!

Személyesen az ügyintéző azt mond nektek amit akar, ha a végén benézitek elég arra hivatkoznia, hogy hát igen sokan félre értik ezeket a pénzügyi dolgokat...

(#2335) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Otp internetbank belépés valamiért nem sikerül egy gépen bármilyen böngészőből...
Ugyanaz a hálózat, tabletről beenged. Kérdés mi lehet a probléma, a jelszót manuálisan írva tuti nincs elírás. Hogy lehet ez?

[LG NEXUS 5]

(#2336) Drenadar válasza radicspeter1 (#2335) üzenetére


Drenadar
veterán

az otp internet bankban csak a jelszót kell beírni? semmi mást, amiben lehet tévedés?
ki ír bármilyen hiba üzit?

próbáld meg a böngésző inkognitó módjával, tudtommal úgy nem használ semmi előre elmentett adatot, és írj be újra mindent :) hátha az segít.

[ Szerkesztve ]

(#2337) radicspeter1 válasza Drenadar (#2336) üzenetére


radicspeter1
őstag

Próba megvolt, úgyis azt írja h hibás azonosító vagy jelszó. Ugyanazt beírva tabletre totálisan ugyanazt mégegyszer mondom :) és ott beenged.
Igen azonosító+jelszó

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#2338) Drenadar válasza radicspeter1 (#2337) üzenetére


Drenadar
veterán

ctrl+F5 után is próbáltad már?

böngésző frissítve?

(#2339) htc07 válasza Drenadar (#2334) üzenetére


htc07
addikt

:R sort kerítek rá valamikor.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.