Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1551) verti1 válasza dptrsk (#1550) üzenetére


verti1
tag

Oké! Köszönöm, megkérdezem őket azért előtte, itt vannak nem messze.

(#1552) Keem1 válasza verti1 (#1549) üzenetére


Keem1
addikt

Citychange.hu. átváltod, eurót beviszed a raiffeisenbe és befizeted a célszámlára. Sokat csinálok ilyet, ennél olcsóbban nem lehet.

(#1553) ALI_G válasza dptrsk (#1544) üzenetére


ALI_G
veterán

Na ez nem egyszerű :)
Van eurós számlám otp-nel. Most adtam hozzá az új kártyám, a réginél USD-re volt állítva, de gondolom az alapértelmezett HUF lesz. Viszont most azt se talaltam meg hol lehet átállítani, elég ratyi a paypal, hiába megyek rá hogy edit credit card, nincs ott (de máshol se találtam).

Szóval a paypal-t állítsam át, hogy a bank váltsa át ahogy akarja (tehát X->EUR)? Illetve jobban járok ha az eurós számlámra rakok be pénzt, és vásárláskor azt a számlát rakom rá a bankkártyára? (citibanknál lehetett ilyet, gondolom otp-nél is).

(#1554) dptrsk válasza ALI_G (#1553) üzenetére


dptrsk
addikt

A paypal-t itt tudod beállítani.
OTPnél tudtommal nincs olyan, hogy 1 kártya más-más számlához rendelhető...

(#1555) dokee78


dokee78
félisten

3 kérdés:

1. Jobb oldal az ürlapokra kattintva ott nem kér utalásnál SMS kódot?
Mert nem írtam és jött az SMS,hogy utaltam.

Bamba voltam,kérte az SMS kódot.

2. Amikor beléptem jött egy zöld keretes infó,hogy lemondhatom a levélben érkező számlaegyenleget,de én kinyomtam,hogy nem érdekel.
Viszont le szeretném mondani,valahogy le tudom mondani online felületen?
Van valami plusz költsége egyébként a papíron érkező egyenlegnek?

3. Net webkártyát ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1556) dptrsk válasza dokee78 (#1555) üzenetére


dptrsk
addikt

Feltételezem Net számlacsomagod van:

Ha papír alapú számla jön 578Ft/hó a számlavezetés
Ha lemondasz a papír alapú számláról 527Ft/hó lesz a számlavezetés(elektronikusan továbbra is le tudod tölteni minden havi számládat)
Ezt átállítani OTPdirekt bejelentkezés után:
Bal oldalt:
Bankszámla-lekérdezések-számlakivonatok: és itt lesz egy értesítésí mód beállítás, amit lehet módosítani.

A Net webkártya szerves része a számlacsomagnak(tehát nem mondhatod le, havidíja a net számla havidíjába van építve), azonban
OTPdirekt belépés után
jobb felül beállítások-bal menüben-> OTPdirekt számlakör karbantartása: és itt a számlakör pipa kivétele(majd módosít) esetén nem jelenik meg a nyitóoldalon.

[ Szerkesztve ]

(#1557) dokee78 válasza dptrsk (#1556) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#1558) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Hali!

Ezek a mobilos szolgáltatások (kártyakontroll, számlakontroll, ...) ezek ingyenesek? (junior kártyám van)

köszi

(#1559) Vesztor87 válasza hunterrop8 (#1558) üzenetére


Vesztor87
senior tag

AZ aktuális hirdetményt nézd meg pls:)

(#1560) dptrsk válasza hunterrop8 (#1558) üzenetére


dptrsk
addikt

11-13ft/sms a költsége, havidíja nincs.
Vagy junior extra esetében 30 ingyen sms kb190ft havidíjért.

(#1561) skroy


skroy
senior tag

Üdv!

Az sms értesítéseket hogyan lehet állítani? Úgy értem, hogy kevesebbet kapjak. Már minden szart kikapcsoltam, átállítottam a weboldalon, de így is minden lomról kapok sms-t. Ha webkártyával vásárolok, az minimum 4 sms. Belépés, átutalás, fizetés stb. És ez csak 1 tranzakció. Ebben a hónapban már kaptam vagy 50 sms-t. Hát ki győzi ezt fizetni... :D
Az a fura, hogy van egy másik netszámla is a családban, megnéztem, ugyanazok a beállítások, de lényegesen kevesebb sms, pedig minden ugyanúgy van.

(#1562) dptrsk válasza skroy (#1561) üzenetére


dptrsk
addikt

A belépő, utalásjóváhagyó SMSek nem fizetősek jelenleg.
Ezeket lehet állítani, hogy csak belépéskor kérjen utalásnál ne vagy esetleg belépéshez nem és minden utaláshoz, vagy mindig kérjen.

Van akinél alapbólcsak belépésnél kér, nem olyan rég az volt a default, csak sokak nem tartották elég biztonságosnak.

Emellett vannak a számlamozgást figyelő SMSek, webszámlán szerintem felesleges SMSt kérni Net csomagnál, csak felesleges pénzkidobás, hiszen mindig annyi pézt célszerű rajta tartani ami épp kell.
A Net számla, kártya mozgást pedig neked kell tudni, hogy mi a fontos.
Pl terhelésre 500ft limit, jóváírásra 100ft limit, így az utalási költségekről nem kapsz SMSt(csak az elutalt összegről), sem az esetleges kamatjóváírásról. Persze neked kell tudnod, mire van igényed.
Kártyakontroll javasolt a Netszámlához, ha sokat használod a kártyát, sajnos az nem paraméterezhető.

[ Szerkesztve ]

(#1563) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Az OTP direkt web felületen hogyan lehet saját számlák között pénzt mozgatni? (normál folyószámáról a megtakarítási számára, vagy épp az értékpapír számlára, hogy aztán ott tudjak pl. részvényt venni belőle)

Van erre külön menüpont (én nem találtam), vagy simán a "belföldi forint átutalás" és megadom a számlaszámot?

köszi,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1564) Keem1 válasza _Petya_ (#1563) üzenetére


Keem1
addikt

Azonnali kártyák közti átutalás, vagy valami ilyesmi.
Ja, bocs, nem olvastalak végig, szerintem ez sima saját szlák között működik...

[ Szerkesztve ]

(#1565) dptrsk válasza _Petya_ (#1563) üzenetére


dptrsk
addikt

értékpapírszámla, ha össze van kapcsolva a folyószámlával, akkor ha belépsz és veszel pl 1 OTP részvényt, automatikusan terheli a folyószámlát.

megtakarítási számlára pedig sima belföldi utalást kell indítani.

(#1566) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogyha OTP-nél számlaszámot szeretnék nyitni az éves szinten milyen költséggel járna körülbelül?
Amire kéne az Forint pénzutalás és fogadás évi 10-20 alkalommal. Meg tudjak itthonról is utalni (belföldi sz.számokra), anélkül, hogy bemenjek a bankba.
Semmi más fizetős extrára nem gondoltam ezen kívül.

Live poor, die ritch.

(#1567) dptrsk válasza gyáliSanyi (#1566) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia!

Az igényeidnek az ALAP számla felel meg leginkább, bankkártya nélkül.
ALAP számla díjak:
számlavezetési díj: 415ft/hó (évi 4980ft)
netbank: 56ft/hó(évi 672ft)
kimenő utalások: 0,4%, minimum 394 darabonként bankon kívülre(bankon belül olcsóbb)
15 db utalás/év(mind a 15 utalás kevesebb mint 98500ft(efölött 0,4% lenne, ennek a maximum 9151ft/utalás)) 15*394=5910ft

Összesen: 11562ft évente.
Bankkártya(Opcionális): 3649ft/év (Maestro) jelenleg!

Remélem kiindulásnak jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#1568) gyáliSanyi válasza dptrsk (#1567) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Szia!

Köszönöm válaszod!
Igen kiindulásnak jó lesz.

Ha nem utalgatok akkor 6 ezer alatt megúsznám a levonásokat igaz.
A saját bankon belüli utalás meg lehúzás, akkor már bemegyek a bankba és számlaszám nélkül fizetem be.

Live poor, die ritch.

(#1569) dptrsk válasza gyáliSanyi (#1568) üzenetére


dptrsk
addikt

Lehet, hogy lehúzás, de Vállalkozói számláknál komoly díja lehet egy kp befizetésnek minden banknál, az utalás jóváírása pedig többnyire ingyenes.

Szeretncsére lakossági számláknál ingyen van a kp befizetés jóváírás.

(#1570) canniball válasza gyáliSanyi (#1566) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha megfelelsz a feltételeknek a Simple csomagot (az első évben) megúszhatod havi 199Ft-ból az Online Tranzakciós csomaggal (a második évben nem tudom mennyi a kártyadíj).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1571) dptrsk válasza canniball (#1570) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha a számlára havonta érekzik jövedelem az ALAP számla is díjmentes.

Fontos megjegyezni, hogy az OTP munkabérnek csak a munkabér/nyugdíj jogcímen érkező utalásokat fogadja el, a (pl családtagtól érkező) eseti utalást, közleményben munkabér nem tekinti annak.

Simple kártya(kötelező):
1. évben díjmentes,
2. évtől 2310 Ft/év****** 35 életév alatt; 4055 Ft/év****** 35 életév felett

(#1572) canniball válasza dptrsk (#1571) üzenetére


canniball
nagyúr

No ezt nem tudtam, azt hittem mindegy csak jöjjön a pénz... Köszönöm az infót!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1573) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan probléma, hogy a Steam-nél van egy olyan módszer, hogyha új kártyád van, akkor kiküldenek két kis összeget, majd aztán ezeket be kell írni. Nos, a 900 forintot le is vették, de SEHOL nem látom a tranzakciókat (csütörtökön történt). Ötlet? :R

Szerk.: Netbankom csak tegnap óta van.

[ Szerkesztve ]

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1574) dptrsk válasza Sonic* (#1573) üzenetére


dptrsk
addikt

Kártyás vásárlás esetén a tranzakciótól függően néhány munkanap mire lekönyvelik, s akkor látod a számlatörténetben.

Ha kapsz SMSt a kártyás vásárlásokról, akkor abban az smsben is benne van, vagy hívd fel a bankkártyaosztályt és kikeresik neked.

(#1575) Vesztor87 válasza Sonic* (#1573) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nézd meg a számla részletes adataid, bizonyára ott lesz hogy zárolások összege. x ft :)

(#1576) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.
Az létezik, hogy ha a fennmaradó személyi kölcsön összegéről egy igazolást kérek papíron az 4000 forint? Vagy csak le akarnak húzni? :)

(#1577) dptrsk válasza eddie17 (#1576) üzenetére


dptrsk
addikt

Én így most hirtelen azt találtam, hogy ha papíron kell az információ, az éves egyszeri postán küldött papíron felül az 8145 forint.

(#1578) Vesztor87 válasza eddie17 (#1576) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igen, inkább 8.145 Ft az. Miért kell egy ilyen papír, fontos?

(#1579) eddie17 válasza Vesztor87 (#1578) üzenetére


eddie17
addikt

Személyesen veszem át, postán egyszer sem kaptam. Igen fontos, hitel kiváltáshoz kell a másik banknak.

(#1580) dptrsk válasza eddie17 (#1579) üzenetére


dptrsk
addikt

Hmm ez érdekes, nálunk annak idején decemberben lett felvéve és annak rendje és módja szerint december közepéig minden évben jön egy elszámolás, hogy az eltelt 1 évben mennyit fizettem vissza, mennyi a tőketartozás és egyéb ilyen adatok vannak rajta.

(#1581) eddie17 válasza dptrsk (#1580) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem nem jött, most pedig 4000 forintot mondott az OTP személyesen.
Akkor kénytelen leszek kifizetni. :) De ez iszonyat lehúzás.

(#1582) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. Van egy OTP Jump számlacsomagom, és nem tudom, hogy lehetne megváltoztatni a napi 50.000FT-os ATM-es pénzfelvételi limetet, 20.000FT-ra... amíg ezt nem állítom át, addig a napi vásárlási limitet se tudom beállítani a kívánt összegre, csak 50.000FT-ra...

Ezt irja ki:
"A megadott ATM készpénzfelvételi limit nem éri el az adott kártyatípusra vonatkozó "Hirdetményben" meghatározott legkisebb beállítható limit értéket!"

Csak személyesen lehet ezt elintézni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1583) eddie17 válasza eddie17 (#1581) üzenetére


eddie17
addikt

Na felhívtak, 8145 forint. Végre nagy kegyesen kinyögte. Örülök is, hogy lépek, elég volt ez a 15 év.

(#1584) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet ez a tétel:
2015.02.01. -75 IDŐSZAKOS KÖLTSÉGEK

Van mellette egy ilyen is:
2015.02.01. -187 HAVI ZÁRLATI DÍJ

Utóbbi az a számlavezetési díj, de az első fogalmam sincs, hogy mi lehet...

OTP Jump csomagom van egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#1585) albiosz válasza Superhun (#1584) üzenetére


albiosz
őstag

csoportos beszedésre tippelek, ha van ilyened.

(#1586) Superhun válasza albiosz (#1585) üzenetére


Superhun
addikt

És tényleg! :D Köszi!

(#1587) dptrsk válasza Walter_White (#1582) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem a legkisebb limit 50.000 forint.
De, ha lehet, akkor személyesen, telefonon és OTPdirekt online felüleleten is módosítható mindkét limit.

(#1588) Vesztor87 válasza eddie17 (#1579) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azért fura, mert minden hitel igénylése előtt a khr-ből lekérdezi az adatokat (milyen és mennyi hiteled van), szval erre semmi szükség nem lenne....
Mi van ezzel a 15 évvel?:)

Superhun: valószínűleg a csoportos beszedési megbízás költsége lehet pl.

[ Szerkesztve ]

(#1589) shinmegaten


shinmegaten
aktív tag

Sziasztok!

Ma nyitottam új JUMP bankszámlát. A webKÁRTYA adatait mennyi idő múlva lehet megtekinteni? Maga a webKÁRTYA-számla él, ahogy a hagyományos számlám is. Utóbbihoz még nincs bankkártyám, tekintve, hogy ma nyitottam. Jó lenne tudni.

Előre is köszi a választ!

(#1590) dptrsk válasza shinmegaten (#1589) üzenetére


dptrsk
addikt

max. 1 hét, jön róla OTPdirekt üzenet.

(#1591) shinmegaten válasza dptrsk (#1590) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Mármint 1 hét a webKÁRTYA "elkészítése"? (elég kesze-kuszán fogalmaztam, szóval inkább visszakérdezek)

(#1592) dptrsk válasza shinmegaten (#1591) üzenetére


dptrsk
addikt

Igen, a MasterCard webkártya max 1 hét alatt készül el, de az átlagos az a 2-4 munkanap.

(#1593) shinmegaten válasza dptrsk (#1592) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Értem. Köszönöm :)

(#1594) eddie17 válasza Vesztor87 (#1588) üzenetére


eddie17
addikt

Ahova vittem ott is csak nézték, hogy ezért kértek ennyi pénzt? Ezt náluk ingyen kiállítják. Mindegy remélem hamarosan megszüntetem minden kapcsolatom az OTP-vel.

(#1595) Vesztor87 válasza eddie17 (#1594) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Máshol meg másért kérnek pénzt:) Mindenhol van fiókjuk, hétvégén is találni nyitva tartó fiókot, a direktjük jó, a mobil app is, látom az egészségpénztáram, lakás takarékom, mindent egyben, nekem bejött:)

(#1596) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Online átutalásról bizonylatot hogyan kell kérni?
Számlatörténetben van egy nyomtatható,pár adatot tartalmazó "Számlatörténet bejegyzés részletei",azt viszont pont nem tartalmazza,hogy jóváírták-e az átutalást vagy sem.

Létezik részletesebb bizonylat,vagy ez lenne az? :F

(#1597) dptrsk válasza Heavyrain (#1596) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha jól emlékszem a tranzakciók ellenőrzése menüpont alatt a részletekre kattintva van olyan sor benne, hogy állapot , s ha ez teljesült akkor elutalódott, ha várakozó, akkor banki munkanapra vár hogy feldolgozódjon s az elutasítva pedig valami hibára utal. Pl nem elegendő egyenleg.

(#1598) szabacsik


szabacsik
őstag

Azt nem tudja esetleg valaki, hogy X számlájához ha kapott Y egy társkártyát akkor X megtudja szüntetni a társkártyát Y nélkül is ? Esetleg ha kell hozzá Y-is akkor elég egy meghatalmazás miszerint X eljárhat a társkártya megszüntetésével kapcsolatosan?

/\____/\

(#1599) dptrsk válasza szabacsik (#1598) üzenetére


dptrsk
addikt

A megszüntetéshez le kell adni a kártyát. Szerintem ehhez kell Y.
Ha letiltatod, az fizetős, azonban ehhez elég X a számlatulajdonos.

(#1600) szabacsik válasza dptrsk (#1599) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm szépen :R

/\____/\

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.