Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#12001) herdsman12 válasza Predator2 (#11999) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem vagyok szakértő, de a chargeback ilyesmire való. [link]

Normális, hogy az OTP oldalán szinte 0 infó van erről? [link]

[ Szerkesztve ]

(#12002) Oldman2 válasza Croft-21 (#12000) üzenetére


Oldman2
veterán

"Normális" rendszereken megjelenik a pipa.

Nekem az a régmúltbéli tapasztalatom, hogy egyes Xiaomi telókon nem jelenik meg ez.

(#12003) tomp válasza Oldman2 (#12002) üzenetére


tomp
félisten

Ha normális cég fejlesztené az appot akkor nem az android 9 lenne az utolsó android verzió amire igazából fejlesztették. Azóta csak toldozgatják, hogy az újabb verziókon valahogyan fusson.
Android 10-től megváltozott az előugró ablak hivatkozása a háttérben futó appok esetében. Ha a gyártó kivette a régi megoldást(kiveheti!) akkor máris nem jelenik meg. Android 10 óta nem sikerült a profi szakembereknek megcsinálniuk.
Anno a OnePlus felé jelezve lett. Akkor azt hiszem a 7 Pro-nál a OnePlus meg"peccselte", hogy menjen. De közölték, hogy ezt amúgy az app fejlesztőinek kellene megcsinálniuk... :DDD

(#12004) Oldman2 válasza tomp (#12003) üzenetére


Oldman2
veterán

Lehetséges...

Minden esetre Samsung készüléken, Android 11 és 12 alatt is van "zöld pipa".

Nem az OTP-t védem (eszemben sincs!), csak plusz infót kívántam közölni.

(#12005) RBJ válasza Oldman2 (#12002) üzenetére


RBJ
addikt

Nálam sincs semmi jelzés tán anno ráfogták az android 11 óta nincs jelzés. Ezért nem is használom sokszor a simple t csak a google pay t.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12006) RBJ válasza net91 (#11998) üzenetére


RBJ
addikt

Köszi, tényleg működik. :R

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12007) Oldman2 válasza RBJ (#12005) üzenetére


Oldman2
veterán

Én is ebben láttam eddig az egyetlen megoldást.

Igaz, hogy ehhez esetemben Curve alól kellett az OTP kártyámat "bevarázsolni" a Google Pay alá.

[ Szerkesztve ]

(#12008) csako


csako
veterán

Simple Plus appba bekerül a Visa kártyák érintéses mobilfizetésI lehetősége. Google Pay helyett :U :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12009) tomp válasza csako (#12008) üzenetére


tomp
félisten

Igazi fejlődés a banknál... :W
Vajon hallottak már a fejlesztői csapatban a Google Pay-ről?

(#12010) Peter.70 válasza tomp (#12009) üzenetére


Peter.70
őstag

1. lehetőség: nem :D
2. lehetőség: igen, de örödgtől valónak tartják, úgyhogy félnek tőle :D

(#12011) donmackó válasza Peter.70 (#12010) üzenetére


donmackó
őstag

3. Lehetőség: nem akarnak a Google-nek járulékot fizetni.

Release the cable hounds!

(#12012) Remov válasza csako (#12008) üzenetére


Remov
aktív tag

Miért nem rakod be egy Curve mögé az OTPs kártyát? És akkor lehet Google Payyel használni.

Értem én a problémát, de elég valószínűtlen, hogy az OTP elérhetővé teszi a Google Payt mivel a Simplet akarják nyomatni nagyon, nem fognak egy konkurens szolgáltatást elérhetővé tenni.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Peter.70 válasza Remov (#12012) üzenetére


Peter.70
őstag

Én is így használom. Amikor lehet :DDD

(#12014) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, segítséget szeretnék kérni.
Anyám adott megbízotti státuszt a számlájára, hogy az új appal tudjam fizetni a közüzemi kártyás fizetéseit. A régiben is ment simán.

Viszont a sajátomal ellentétben, egy netes vásárlásnál (pl díjnet) még mindig SMS kódot kérne, nem az applikáció dobja fel a jóváhagyást. Hogy és mit kéne beállítani, hogy az app az ő számlájánák is appos autentikációt dobjon be?
:R

(#12015) MasterMark válasza Keem1 (#12014) üzenetére


MasterMark
titán

App-ban engedélyezni (Regisztráció aktiválása) kell az adott készülékre és akkor 24 óra múlva már ott fogja feldobni.

Switch Tax

(#12016) Keem1 válasza MasterMark (#12015) üzenetére


Keem1
addikt

Néztem, az azt mondja, hogy aktiválva, de szerintem globális beállítás a saját profilomra.
Az anya számlája csak hozzá van fűzve meghatalmazotti státusszal.

(#12017) csako válasza Remov (#12012) üzenetére


csako
veterán

Köszönöm, ismerem a megoldást :R A használati szokások és egyebek miatt megfelelő nekem, hogy Revolutra pakolom át az elköltendő pénzt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12018) csako válasza donmackó (#12011) üzenetére


csako
veterán

Mondjuk az tény, hogy pl. a K&H bankkártya nagyjából 5 ezer forinttal drágább évente, mint az OTP Smart kártyája (35 éves életkor alatt) :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12019) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Anyukam ragaszkodik ehhez a franya bankhoz, viszont szeretne hasznalni a mobilos nfc fizetest, ami nem mukodik.

Xiaomi Redmi10 -en simplebe Visa kartyajat beregeltem, minden letezo beallitast kiepobaltam, a terminal felismeri a telefon nfc jet, viszont nem nyilik meg a simple.

A visa debit kartya lehet a ludas?

Koszi,
Adam

(#12020) trebrona válasza ad4m1337 (#12019) üzenetére


trebrona
nagyúr

A visa debit kartya lehet a ludas?

Igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12021) emeritus válasza ad4m1337 (#12019) üzenetére


emeritus
tag

Áthidaló - és jól működő - megoldás NFC fizetéshez: OTP Visa kártya Curve mögé téve + Google és/vagy Apple Pay. (Simple is használható így, de erre alapos indok nem ismert.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#12022) donmackó válasza ad4m1337 (#12019) üzenetére


donmackó
őstag

Ha vissza olvasol, elvileg június 16.-tól lehet majd visa-val fizetni a simple-lel.

Release the cable hounds!

(#12023) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Köszi srácok a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#12024) yogibear válasza donmackó (#12022) üzenetére


yogibear
addikt

Pontosabban:
OTP Visa bankkártyák digitalizálása érintéses mobilfizetéshez a Simple Plus alkalmazásban.

De a Simple Plus meg még nem tudja az érintéses mobilfizetést, elvileg... mert ezt írják...

Mikor lesz érintéses mobilfizetés a Simple Plus alkalmazásban?
A legvégső verzióba kerül majd be, mivel ez a szolgáltatás technikai sajátosságai miatt nem tud párhuzamosan működni a régi és új alkalmazáson egyszerre, de addig is a megszokott módon eléred a régi alkalmazásban a szolgáltatást.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#12025) csako válasza yogibear (#12024) üzenetére


csako
veterán

El tudom képzelni, hogy a Simple Plus lesz a Visa kártyáknak, a sima meg a Mastercardnak :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12026) tomp válasza csako (#12025) üzenetére


tomp
félisten

Ja 1 appot nem tudnak normális megcsinálni.
Megoldás: legyen 2! :DD

(#12027) yogibear válasza tomp (#12026) üzenetére


yogibear
addikt

Szánalmas, hogy 3 éve osztogatják már a Visát a lejáró kártyák helyett, de a saját appjukban nem működik még mindig...

Amúgy mennyi a sarc ha lecseréltetem a Visát MC-ra, azt tudja valaki?
Ez a Visa egy hulladék, pár napja 4 különféle típusú terminálból egynél csak chip beolvasással volt hajlandó működni, másik 3-nál meg csak műanyag tokból kivéve és körözgetve vele a terminál felett... nem először...

Ha 3 éve, mikor a ViSÁt kezdték kiszórni, a Visa APIval hegesztettek volna legalább egy SImple V2-t, míg össze nem rakják egybe a MC-t és a Visát, még az is jobb lett volna ideiglenes megoldásként... de erre sem telt nekik...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#12028) namenlos válasza yogibear (#12027) üzenetére


namenlos
tag

Nincsen srac, sőt. Teljesen díjmentes is lehet*. Csak alapvetően nem tájékozódik senki és ezt ki is használja a bank.

*Mastercard Prémium dombornyomott betéti kártya éves díja az első évben 0 Ft. Ha az évi 600 ezres költési szintet eléri az ember, az azt követő év(ek)ben is teljesen díjmentes.

(#12029) Peter.70 válasza namenlos (#12028) üzenetére


Peter.70
őstag

A baj, hogy ez nem mindegyik bankszámlához kérhető egyedüli kártyaként

[ Szerkesztve ]

(#12030) yogibear válasza namenlos (#12028) üzenetére


yogibear
addikt

Még érvényes kártya cseréje esetén valami van talán 1500 huf, vagy hogy...

Peter.70: Tavalyig az enyémhez MCO volt, csak 2019 óta a lejárók helyett ezt a Visát adja a bank... bár ez a csomag már nem választható, de kártyát lehet igényelni hozzá.
Majd a jövő héten lemegyek és megkérdezem, mert ki tudja, hogy az érintéses fizetés funkció mikor lesz elérhető a Plus-ban...lehet pár hónap, lehet pár év, ezeknél sosem tudni...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#12031) namenlos válasza yogibear (#12030) üzenetére


namenlos
tag

Én ilyen "valami van"-ról nem hallottam, nekem is volt korábban kártya, amit idő előtt cseréltettem, s annak időarányosan visszatérítették az éves díját is.

(#12032) namenlos válasza Peter.70 (#12029) üzenetére


namenlos
tag

Melyikhez nem kérhető? Én úgy látom, csak jövedelem-jóváírás a feltétele.

(#12033) kw3v865 válasza namenlos (#12032) üzenetére


kw3v865
senior tag

Smart csomagom van, 35 alatti vagyok még és megfelelnék az ingyenesség kritériumainak. Le tudom cserélni erre a sima MCO kártyámat? Mert csak akkor lenne értelme, ha nem kellene az éves kártyadíjat kifizetnem (mert amúgy ugyanaz, mint az MCO). Erre vonatkozóan nem találtam semmit.

(#12034) namenlos válasza kw3v865 (#12033) üzenetére


namenlos
tag

Érdemes online megigényelni (vagy a honlapon, vagy a netbankban), mert ezzel nem vesztes semmit. Ha nem vagy rá jogosult, pár napon belül úgyis küldik az elutasító levelet.

Ha jogosult vagy, bankfióki átvétel esetén a régi kártyát le kell adni, így annak visszakapod az időarányos díjat. (Ha csak simán letiltod, akkor nem.)

(#12035) Peter.70 válasza namenlos (#12032) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyedüliként. A smarthoz kötelezően kell egy online MC kártya is

(#12036) kw3v865 válasza namenlos (#12034) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nálam az a kérdés, hogy az MCO kártyával mi legyen? Meg lehet szüntetni? Nem akarom tovább fizetni, ha lesz ingyenes is. Ha pedig nem lehet megszüntetni, mivel alapból jár a számlacsomaghoz, akkor ennek a prémium kártyának nincs semmi értelme, akkor sem, ha ingyenes.

(#12037) Peter.70 válasza kw3v865 (#12036) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem fiókban azt mondták, hogy kötelező a Smart csomaghoz az online MC kártya.
Mivel az nem érné meg a banknak, hogy nincs szla -nak és a kártyának se díja

[ Szerkesztve ]

(#12038) namenlos válasza kw3v865 (#12036) üzenetére


namenlos
tag

Oh, ezt a smartot nem ismertem, hogy kötelező a kártya. :(

(#12039) viktorhu válasza yogibear (#12024) üzenetére


viktorhu
veterán

De ezt hogyan? Nem látom nyomát, hogy a Visa saját apit csinált volna, amit a Simple integrálni tudna.

Itt is a google pay-re hivatkozik a Visa oldala.

Esetleg ez volna az?

[ Szerkesztve ]

(#12040) tomp válasza viktorhu (#12039) üzenetére


tomp
félisten

A Simple csinált egyedi házi API-t! ;]

(#12041) viktorhu válasza tomp (#12040) üzenetére


viktorhu
veterán

Milyet? Hogy elfaxolja a kártyát a kereskedőnek? :) Nem fognak hozzáférni VISA-féle api nélkül (ami persze lehet, hogy létezik is, de oka volt annak, hogy a Mastercard ment a banki alkalmazásokkal, és nem a Visa.

(#12042) GabN73 válasza yogibear (#12024) üzenetére


GabN73
addikt

Miért ne tudná? Akkor mi értelme lenne a digitalizációnak? :DDD

(#12043) yogibear válasza GabN73 (#12042) üzenetére


yogibear
addikt

A Simple Plus alkalmazásba fokozatosan kerülnek be a szolgáltatások és az új funkciók, első körben az alábbi szolgáltatások lesznek elérhetők:
• Parkolás
• e-Matrica
• Mobiljegy/BKK
• Csekkbefizetés – új funkciókkal: későbbi befizetés, részleges csekkek befizetése
• Biztosítás (Gépjármű-asszisztencia)
• QR-fizetés
• Hűségkártya
• Taxi

Ezekre, mert jelenleg ezek használhatóak csak a Plusban...
Továbbra is kérdés, mikor lesz benne végre az érintéses fizetés, meg az egyenleglekérdezés...

Amúgy a Plus utolsó kiadása június 8-i és abban már be lehetett digitalizálni a Visát is, ami amúgy a sima Simple-ben is megjelenik, csak ott sem lehet érintéses fizetésre használni, nem is írja ki mellé egyikben sem...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#12044) GabN73 válasza yogibear (#12043) üzenetére


GabN73
addikt

Kérdezem hogy egyáltalán kipróbáltad?

(#12045) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

A legújabb SM-ba (meg IB-ba) is bekerült, hogy új, egyedi kategóriákat hozhatsz létre. Kipróbáltam és valóban, viszont az lenne a "kölrői kérdésem", hogy hogy lehet ezt az egyéni kategóriát törölni?
Azt kipróbáltam, hogy az új kategóriából visszamozgatom a tranzakciókat pl. valamelyik előre definiált kategóriába, gondoltam talán akkor lehet törölni, ha üres, de nem...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12046) csako


csako
veterán

Simple Plus frissült, a Visa bankkártyánál megjelent, hogy érintéses fizetés felfüggesztve és ennyi :DDD A telefon sem ismeri fel, mint NFC-t használó app.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12047) zsoltzsolt válasza csako (#12046) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Amúgy mi értelme a Simple Plusnak?

(#12048) yogibear válasza csako (#12046) üzenetére


yogibear
addikt

Nekem semmit nem ír ki... áruházban is csak a kiadás dátumát írták át 06.08-ról 06.14-re a mai napon, regel még 08-a volt, délután már 14... ennyit ér...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#12049) csako válasza zsoltzsolt (#12047) üzenetére


csako
veterán

Csinosabb, mint a sima :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12050) yogibear válasza csako (#12049) üzenetére


yogibear
addikt

:C :P

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.