Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#4001) dptrsk válasza viktorhu (#4000) üzenetére


dptrsk
addikt

nem tudom, az üzletszabályzatban benne kell lennie szerintem.

(#4002) olloczky válasza dptrsk (#3999) üzenetére


olloczky
senior tag

Viktorhu es secret, koszi a valaszt! (Rosszra valaszoltam :D)

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#4003) dptrsk válasza viktorhu (#4000) üzenetére


dptrsk
addikt

(75) A terhelési tranzakciók elszámolásakor használt árfolyamok
16
a) Maestro, MasterCard és VISA típusú kártyákkal a Magyarországon kívül és a Magyarországon nem forintban végzett tranzakciók (kivéve: OTP Bank által Magyarországon üzemeltett euró töltésű ATM-ekben végzett készpénzfelvételi tranzakciók, valamint az OTP Bank magyarországi hálózatában, euróban és amerikai dollárban végzett tranzakciók) eredeti pénznemét a Nemzetközi Kártyaszervezet átszámítja az általa alkalmazott árfolyamon euróra. A Bank a Nemzetközi Kártyaszervezet által elszámolt összeget a Kártyaszervezet általi elszámolás napján a Banknál érvényben lévő, aznapi első deviza eladási árfolyamon számítja át forintra.
b) Az OTP Bank által Magyarországon üzemeltett euró töltésű ATM-ekben végzett tranzakciók, valamint az OTP Bank magyarországi hálózatában, euróban és amerikai dollárban végzett tranzakciók árfolyama a tranzakció napján a Banknál érvényes, aznapi első deviza eladási árfolyam.

forrás

ez betéti kártya, ha hitelkártya az érintett, akkor a hitelkártya üsz-ben is meg kell nézni, de gyanítomott is ez az elv.

[ Szerkesztve ]

(#4004) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
tudnátok abban segiteni,hogy értékpapirt,hogy tudok visszavezetni neten a számlámra? köszi

(#4005) dptrsk válasza Remekelek28 (#4004) üzenetére


dptrsk
addikt

szia
Eladod az értékpapírokat, s T+X napon belül visszavezetődik a kapcsolt folyószámlára, ahol X adott papírtól függ.

(#4006) viktorhu válasza dptrsk (#4003) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszönöm, gondolom, hogy akkor ott is ugyanaz. Akkor a netes dolláros vásárlások dupla átváltással mennek, az amexet meg kivezették (az dollárban számolt, nem euróban).

(#4007) dptrsk válasza viktorhu (#4006) üzenetére


dptrsk
addikt

AmEx esetén volt egy 1%os konverziós díj is.

(#4008) Remekelek28 válasza dptrsk (#4005) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én az otp honlapján akarom visszaállitani a kamatozó kincstárjegyet.

(#4009) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#4008) üzenetére


Remekelek28
őstag

belemegyek,hogy értékpepir és sehol nincs olyan,h eladás stb..

(#4010) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Üdv!
Netbankban be lehet azt valahol állítani, hogy pl csak 5.000ezerFt felett kapjak SMS-t a pénzmozgásokról? Most úgy van beállítva, hogy mindenre kapok SMS-t, de ezt feleslegesnek és drágának érzem.
Vagy ezt csak a bankban lehet elintézni?

S9+

(#4011) dptrsk válasza Yasuo (#4010) üzenetére


dptrsk
addikt

meg lehet adni a beállításokban is a limiteket.

(#4012) Yasuo válasza dptrsk (#4011) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Köszi, megvan.

S9+

(#4013) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

3-szor elrontottam a PIN kódot a web-es felületen, erre a telebankhoz irányított az oldal. Ott nagy nehezen eljutottam oda, hogy kér valami 7 jegyű titkos jelszót (ennek 3 különböző karakterét). Ez micsoda? Esetleg alapértelmezetten ez is megfelel valamilyen egyéb OTP-s adatnak?

Hihetetlen, hogy 6 különböző adatnak kell magamnál lennie állandóan, hogy ügyet lehessen intézni valamelyik csatonán:
Net
7 jegyű házibank azonosító --> szerződésen van
Számlaszám 16 jegyű --> szerződésen van
8 jegyű pin kód --> saját választás

Telebank
10 jegyű azonosító --> alapesetben a bankkártya utolsó 10 jegye
3 jegyű titkos kód --> alapesetben a számlaszám utolsó 3 jegye
7 jegyű jelszó --> ???

Tudja valaki mi ez a 7 jegyű jelszó?

Köszi,
KZ

[ Szerkesztve ]

(#4014) dptrsk válasza kzkz (#4013) üzenetére


dptrsk
addikt

Te adtad meg amikor bankfiókban Telebank szerződést kötöttél vagy postán kaptad, ha telefonon utólag igényelted a Telebankot.

(#4015) K1nG HuNp válasza kzkz (#4013) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

ja ezt amugy sosem értettem, ha a paypalt nem törik fel ahol csak 1 jelszó van akkor ide minek ez a sok macera :F :F

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4016) dptrsk válasza K1nG HuNp (#4015) üzenetére


dptrsk
addikt

A PayPal-t (javarészt) egy tudatosabb réteg használ, bankszámlája sokkal tágabb körnek van.

(#4017) Tigristank


Tigristank
csendes tag

Üdv!

Tudja esetleg valaki, hogy ez a díjtétel a hirdetményekben hol található: "PÉNZÁTVEZ. ÉRTÉKPAPÍR SZLA-RA"?

Tavaly nyáron vezettem át utoljára pénzt az értékpapír számlámra, és kicsit igazságtalannak tartom, hogy 8 hónap után van joguk levonni ilyen díjat. Korábban egyszer se vontak ezért le, jelenleg pedig nincs is értékpapírom/pénzem az értékpapír számlán...

(#4018) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.
Ti mit gondoltok, sima otps pay pass-os master card-al vajon lehet Romániában a benzinkúton tankolni?

BANZAII

(#4019) albiosz válasza MaciG (#4018) üzenetére


albiosz
őstag

Persze. Visa meg MC gyakorlatilag bárhol megy a világon.

(#4020) dptrsk válasza albiosz (#4019) üzenetére


dptrsk
addikt

Például Olaszországban se mindenhol fogadják el.
Volt üzlet, ahol se MC, se Visa csak a Maestro volt elfogadott.
Önkiszolgáló benzinkúton kártyával nem engedett minket tankolni, csak kp-val tudtunk.

(#4021) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Hosszabb időre megy ki gyermekem Indonéziába, ott rupia a fizető eszköz, milyen lehetőség lenne a legkedvezőbb, kártya használatra, illetve,ottani pénzfelvételre van-e az OTP-nek kedvező ajánlata? Egyébként a Gránit bankot ajánlották, de érdeklődünk, egyéb lehetőség iránt is hátha van valami kedvező ajánlat, ha van tudomás róla más bank ajánlata is érdekel . Köszönöm .

(#4022) namenlos válasza andrás47 (#4021) üzenetére


namenlos
tag

Európán kívül általában dollár az elszámolás alapja, azaz kettős konverziót kell fizetni: rúpiát először átváltja dollárra a kártyatársaság, majd a dollárt forintra a kártyakibocsájtó bank. Esetleg deviza alapú (dollár) kártyával érdemes kint fizetni, akkor nincs kettős váltás, csak dollárról forintra egyszer.

(#4023) nicu71 válasza Tigristank (#4017) üzenetére


nicu71
addikt

nálam is ugyanez...levontak 1200-at erre való hivatkozással ..rohadjanak meg. :(((

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#4024) albiosz válasza dptrsk (#4020) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, ez meglepő. Nem jártam még arra, de Romániában meg a többi környező országban mindenhol megették a terminálok a visa/mc kártyáimat. Matrica is csak maestro volt a terminálon?

(#4025) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Nektek rendesen mukodik az OTP rendszere?
30-35 perce jott meg a fizum, beugrottam Auchanba vasarolni, erre kartya fedezet hiany..es utalni, felvenni se tudok rola, pedig rajta a penz elvileg....netbankba belepve latom.

(#4026) #04441088 válasza #04441088 (#4025) üzenetére


#04441088
törölt tag

Most meg mar jo. :U :W

(#4027) Villa7


Villa7
tag

Újabb ok, hogy ne az otp-nél bankolj, 1 hónapja szüntettem meg szlámat, erre most jön a felszólítás, hogy tartozok nekik 7 (hét) Forinttal és menjek be fizessem ki...
:C :C :C

(#4028) K1nG HuNp válasza Villa7 (#4027) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

az ilyenekkel csak magukat égetik :U

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#4029) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Hitelkártyám számlájára utalt pénzt (áprilisban csináltattam) most először, de nem látom, hogy jóváírták volna az összeget. Már legalább 20 perce átutaltam, és még nem látom. Mennyi ennek az átfutási ideje? Saját OTP-s folyószámlámról utaltam.

(#4030) dptrsk válasza kw3v865 (#4029) üzenetére


dptrsk
addikt

Hitelkártyára utalás 24 óra is lehet bnkon belül is.

(#4031) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Az OTP-s bankfiókban csak OTP-s számlára lehet befizetni pénzt vagy bármilyen más bankszámlára is?

(#4032) dptrsk válasza SybenX (#4031) üzenetére


dptrsk
addikt

Csak OTPs-re.

(#4033) SybenX válasza dptrsk (#4032) üzenetére


SybenX
őstag

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#4034) kw3v865 válasza dptrsk (#4030) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi az infót! Még annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy tegyük fel, hogy -4000 Ft a hitelkártyám egyenlege jelenleg (nem használom már ebben a hónapban), és én ma átutalom a hitelkártyaszámlámra ezt az összeget, akkor a következő visszafizetési időszakban (május 13 és 27 között) nem kell majd utalnom, ugye? Meg lehet ezt így csinálni vagy mindenképpen a visszafizetési időszakban utaljak?

(#4035) dptrsk válasza kw3v865 (#4034) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha ma átutalod, akkor a május közepi elszámoláskor jóvá lesz írva.
Ha nem lesz tartozásod vagy kamatterhelés/éves kártyadíj stb. akkor nem kell rá töltened hó közepén.

[ Szerkesztve ]

(#4036) axioma válasza kw3v865 (#4034) üzenetére


axioma
veterán

Nem mind1, melyik hitelkartya, es mit ertesz jovairas alatt. Ami a volt amex, most bonusz kartyat illeti:
- a hitelkartyaszamlan barmikor jovairodik, tehat pl. nem kepez tovabb kamatot, ha egyebkent kamatozo lenne is a hiany tipusa
- de nem valik elerhetove, csak a kovetkezo fordulonapon (egy honapban csak a hitelkeret mertekeig tudsz koltekezni, visszatoltessel se tudsz tobbet)

(#4037) dptrsk válasza axioma (#4036) üzenetére


dptrsk
addikt

K&Hnál hogy működik? Ott lehet hóközben is feltölteni, ha elfogy?

(#4038) kw3v865 válasza axioma (#4036) üzenetére


kw3v865
senior tag

Értem, köszönöm a válaszokat. Végül is logikus a dolog. Nem tervezem megközelíteni sem a hitelkeretemet. És ugye bárki utalhat arra a számlára? Konkrétan arról van szó, hogy a barátaimmal nyaralni megyünk, és én szervezem az utazást (autóbérlés, üzemanyag stb.), így az a legegyszerűbb, ha közvetlenül oda utalják a pénzt, akár előre is.

(#4039) dptrsk válasza kw3v865 (#4038) üzenetére


dptrsk
addikt

szerintem inkább a folyószámládra utaltasd.
S te vezesd át a hitelkártyára, jobban követhető.

(#4040) gg72


gg72
veterán

Másnál sem mennek el az átutalások? Minden várakozik...

(#4041) skroy válasza gg72 (#4040) üzenetére


skroy
senior tag

Nálam az sms értesítés késett pár órát miután utalásom érkezett.

(#4042) -secret- válasza skroy (#4041) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem jött ma 2 utalásom is, egyből érkezett.

(#4043) gg72 válasza skroy (#4041) üzenetére


gg72
veterán

OK, most jó, de 11 körül elég nagy volt valszeg a terhelés, lassan mentek az utalások.

(#4044) draco31


draco31
veterán

Hali!

Ha nekem van limitem a kártyás pénzfelvételre, de többet szeretnék felvenni, akkor csak besétálok egy fiókba, és ügyintézővel megoldom?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4045) -secret- válasza draco31 (#4044) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Smartbankban átállítod a kártya limitnél.

(#4046) axioma válasza dptrsk (#4037) üzenetére


axioma
veterán

Igen, eddig minden mas banknal ment. (Cetelem hitelkartyarol a tul sokaig fennallo pozitiv egyenleget automatikusan kiutaltak, meg raiff csinalt olyat hogy tulfizetesnel - hitelkereten felul - nem jartak a kedvezmenyek, de altalaban me'g az is muxik.)

(#4047) csako


csako
veterán

Erről az oldalról is bevédték magukat :D


(nyilatkozatot kellett tenni, hogy csak az én ujjlenyomataim vannak regisztrálva a telefonra)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4048) haly válasza csako (#4047) üzenetére


haly
őstag

Arra kíváncsi lennék, hogy hogy bizonyítják az ellenkezőjét... :F
Tehát ha ne adj Isten amiatt történne baj, mert más ujjlenyomata is tárolva a telefonban. Hogy derítik ki? Hogy bizonyítják?

[ Szerkesztve ]

(#4049) namenlos válasza haly (#4048) üzenetére


namenlos
tag

Nem kell bizonyítaniuk, hiszen pont az a lényeg: kijelented és felelősséget vállalsz azért, hogy csak te használod.

(#4050) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha mondjuk 200k-t veszek fel ATM-ből, akkor a havi ingyenes 150k-t beleszámolja? Arra gondolok, hogy a felvétel díját csökkenti annyival és csak 50k után számolja?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.