Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#9001) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Nyitottam a Rafinál egy prémium gold 2.0 csomagot, úgy láttam az a legkedvezőbb az összes bank közül.
Van egy OTP NET számlacsomagom, erről mondjuk ha szeretnék átvinni kb 20 milliót a másik számlára, akár az OTP-s megszűntetésével akkor nincs valami jó módszer, amivel elkerülhetném a brutális költségeket? Nézegettem a csomagokat, de nem nagyon láttam olyan lehetőséget, amivel mondjuk az ATM kp felvétellel, utalással olcsón meg tudnám úszni.

Olyan jutott eszembe pl, hogy azt látom a Revolut standard csomagban havi 1 nemzetközi utalás ingyenes. Ha naponta töltögetem fel a tárcámba a pénzt a kártyavásárlási limitemig, míg feltöltöm az összes pénzem (ez ugyebár kártyás vásárlás, így ingyen kéne lennie), onnantól kezdve ingyen át tudnám egyben utalni a Rafi számlámra nem :) ?

(#9002) Hosssszu válasza MasterMark (#9000) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mert megtehetik: [link]

(#9003) MasterMark válasza tepenzed (#9001) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem használod a revolutot csak utalgatsz róla, akkor nagyon hamar befogják kérni azt, hogy honnan van a pénz.

Illetve SEPA utalás az bármennyi ingyenes, a SWIFT utalás kerül pénzbe, és abból van 1 ingyenes. (Ez ugye EU-n kívülre.)

Switch Tax

(#9004) axioma válasza tepenzed (#9001) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem a MAK-on keresztul gyorsabb (na meg a revolut idonkent a nagyobb penzmozgasokra fura folyamatokat indit es nem is mindig korrekt a lezaras, ott nem merne'm). Persze ahhoz kell mak szamla (full ingyen de intezni kell, kormanyablak vagy talan uj szemelyivel online), kartyas vasarlassal legkozelebb lejaro diszkont kincstarjegyet veszel, es vagy visszavaltod ne'mi veszteseggel vagy kivarod azt a 2-3 hetet, es sajatnak megjelolt(!) szamlara 0Ft-ert (tr.ill. sincs) kiutalhatod, persze oda mar a Raiff-t irod.

(#9005) MasterMark válasza axioma (#9004) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk ha már megcsinálja (amúgy ügyfélkapu elég hozzá), akkor már maradhatna ott is, mert sok értelme nincs ennyi pénzt folyószámlán tartani szvsz.

Switch Tax

(#9006) tepenzed válasza MasterMark (#9005) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszönöm nektek, akkor ennek utána nézek. Valóban nincs értelme rajta tartani, csak házvásárláshoz szükségem lesz majd a pénzre vagy utalás vagy kp formájában nyáron, ezért nem láttam értelmét, hogy bárhol lekössem. Gondoltam így tök jó lesz a Rafis, mert alapból kedvezőbb, plusz azon ingyen tudok utalni is bármekkora összegben.

[ Szerkesztve ]

(#9007) MasterMark válasza tepenzed (#9006) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor addig be lehet tenni MÁP+ ba, ha kiveszed 4 hónap múlva, akkor már 180 ezer pluszban leszel. (Levonva a visszaváltás 0,25%-os (jelenlegi) díját már.)

A kiutalás meg ingyenes lesz a saját számládra, ahonnan majd tovább tudod utalni, vagy kivenni kp-ban.
De azt hiszem a MÁK-tól is tudsz kivenni készpénzben, csak előre kell jelezni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9008) axioma válasza MasterMark (#9007) üzenetére


axioma
veterán

Jogos, en az eredeti igenyt fedtem le:) Na meg tovabbutalni raiff-bol ingyenes lesz, mak-bol ki nyilvan nem sajat szamlara me'g mindig kedvezo de nem ingyen. (Kp-felvetre viszont a MAK max. 6e Ft dij lesz a nyero erre a tetelre. Csak megfelelo mak-pont kell.)

(#9009) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Az nálatok is előfordult már, hogy QR kódosan fizetve a számlákat nem kaptok emailben visszaigazolást? Ma így fizettem be több számlát, de csak az első és utolsó tételről kaptam értesítést. Pedig normál esetben az elmű és a vízmű is szokott küldeni, ha külön vannak befizetve.

(#9010) gg72 válasza GabN73 (#8727) üzenetére


gg72
veterán

Nekem is gondom van a német amazonos vásárlással, pedig minden új biztonsági opciót beállítottam, de állandóan csak annyit SMS-t kapok, hogy "sikertelen vásárlás" és az amazontól is jön email, hogy nem tudták zárolni az összeget. Van valakinek vmilyen ötlete/megoldása a problémára? Más oldalakon megy a kártyás fizetés.

(#9011) ates2


ates2
senior tag

Most beszélek OTP-vel telon a kártyámról miért nem tudok fizetni és az ügyfsz hölgy azt mondja,hogy VISA kártyákkal van a gond mindig....
se SMS se smartbank alkalmazás nem küld 2. autentikációt...
Így nem tudok MVM felé fizetni illetve egyenleget feltölteni a szerencsjatek.hu-n pl.

[ Szerkesztve ]

(#9012) kp78


kp78
addikt

Megy a smartbank másnál? :U
Főképernyőn sem mutatja az egyenleget, belépésnél pedig (mobilnetről) "hiba a kommunikációban, ellenőrizze az internet hozzá férését" üzenettel elszáll. :F

(#9013) pube111 válasza kp78 (#9012) üzenetére


pube111
senior tag

Nálam wifi hálozatra pabaszkodik.
Mindig van valami új. :W

(#9014) Lacielvtárs válasza pube111 (#9013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálam sem megy, se mobil, se gép :W
Asztali gépen belépéskor hitelesítési gobdra hivatkozik...
Mobilon ugyan az mint nálad.
Az új otp App, mintha működne, be tudok lépni.
A szokásosak halottak...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9015) pube111 válasza pube111 (#9013) üzenetére


pube111
senior tag

Barion sem tudta levonni a bónusz kátyáról a telenor számlát. Villanyszámlával már nem is próbálkozok. Majd holnap. Pedig ezek működtek eddig.
Biztos homok került a rosszul olajozott rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#9016) kp78 válasza pube111 (#9013) üzenetére


kp78
addikt

Ha próbálok belépni, akkor a következőre már nekem is ezt a hibát írja ki, pedig mobilnetről próbálom.
De akkor központi a hiba.
:R

(#9017) KubanitoS válasza kp78 (#9016) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mostanság egy kicsit túl sűrű ez a központi hiba... Kb 10 naponta van valami. Most akkor fizetni sem fogunk tudni ameddig el nem hárítják a hibát?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9018) Lacielvtárs válasza KubanitoS (#9017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ezzel én is így vagyok utalni kellene, de így nem megy :W
Igen egyre sűrűbb a gond az OTPvel :(

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9019) DS39 válasza KubanitoS (#9017) üzenetére


DS39
nagyúr

Január óta van ez, amióta kötelező a kétlépcsős azonosítás mindenkinek.
Érdekes módon az OTP korábban bevezette, és akkor nem volt gond a rendszereikkel.

(#9020) Herczi


Herczi
senior tag

Nekem a kocsi törlesztőt nem emelte le elsején (csoportos beszedés). Van még más is akinek nem teljesült a csoportos beszedési megbízás? Most nem tudom, hogy dadog a rendszer, vagy valami egyéni hiba és kezdjek el telefonálgatni.

(#9021) net91


net91
senior tag

Nálam is kapcsolati hiba volt, de már működik.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#9022) namenlos


namenlos
tag

Vett fel mostanában valaki nagyobb összegű készpénzt? 1,5 milliót szeretnék, nekem az jön ki, hogy idegen fiókban lenne a legolcsóbb. (Net számla)

(#9023) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Hasonló összeget vennék ki, mint namenlos, szintén Net számlacsomag, 2014. december 31. előtt kötött szerződés. A hirdetményben az áll, hogy idegen ATM-ből a készpénzfelvétel díja 1245 Ft. Napi készpénzfelvételi limit maximuma az elektronikus (online) kártyák esetén 300 000 Ft (MCO kártyám van). Összesen 6225 Ft lenne, ha öt napon keresztül, napi szinten a maximum felvehető összeget venném ki idegen ATM-ből. Idegen bankfiókban, egy összegben kivéve 1448 Ft.

Valóban 1448 Ft a készpénzfelvétel díja a csomagommal, ha idegen bankfiókban veszem ki a pénzt?

(#9024) vnorbi válasza karlkani (#9023) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Annyi, de az idegen bank fiókjában jó eséllyel azt fogják mondani, hogy nem foglalkoznak más bank ügyfelével, és kiküldenek az ATM-hez. Ha mégis adnak ki pénzt, akkor nem lennék meglepődve, ha erre felszámolnának egy saját díjat az OTP-s mellé.

Az automatával meg akkor lehet gond, ha korlátozott az idegen bank kártyájával egyszerre felvehető összeg.

[ Szerkesztve ]

(#9025) viktorhu válasza vnorbi (#9024) üzenetére


viktorhu
veterán

A postán kiadják a pénzt, meg befizetni is lehet.

(#9026) karlkani válasza vnorbi (#9024) üzenetére


karlkani
aktív tag

Még utánajárok, nagyon nincs kedvem öt egymást követő nap elbuszozni egy ATM-hez. Nem lusta vagyok, csak ~1-1,5 órával később érnék haza minden alkalommal, köszönhetően az itteni tömegközlekedésnek... :W

Azért van jó pár idegen ATM, ami kiad 40 címletet egy tranzakció alkalmával, így két felvétel elég is lenne, de mint már írtam, hiába, ha az OTP 300 000 Ft-ra korlátozza az MCO kártyával ATM-ből felvehető maximális limitet.

#9025 viktorhu
A posta szinte ugyanannyiba fájna, mintha bemennék egy OTP bankfiókba kivenni a pénzt...
196 Ft + 1% (OTP), 220 Ft + 0,94% (Magyar Posta)

(#9027) Zsina1 válasza 5teve (#7264) üzenetére


Zsina1
friss újonc

Hello!
Tudnál segíteni, hogy mi volt a megoldás? Köszi

(#9028) ano_nymus


ano_nymus
újonc

Sziasztok,

Tavaly vettem néhány OTP részvényt az OTPdirekt Brókeren keresztül, amit még ugyanabban az évben el is adtam némi haszonnal. Vagyis árfolyamnyereségem keletkezett, ami után nyilván adóznom kell és bevallást készítenem.
Kérdésem, hogy pontosan mennyi az SZJA mértéke, kell-e (és, ha igen, mekkora mértékű) SZOCHO-t fizetni, van-e bármilyen más járulék? Bevallásnál mire érdemes odafigyelni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9029) sajtos365 válasza ano_nymus (#9028) üzenetére


sajtos365
tag

Készíts egy adóriportot az kiszámolja az adókat, majd mentsd le.

(#9030) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Áruhitelt szeretnék felvenni. Az adott boltban OTP a hitelt adó és a számlám, amire a fizetés jön, az is OTP. Ilyenkor kell bankszámlakivonat? Vagy megoldják bankon belül?

Köszi

(#9031) Peter.70 válasza ano_nymus (#9028) üzenetére


Peter.70
őstag

Az SZJA az 15%. De ez gyakorlatilag nyereségadó. Ha jól tudom a költségek ( eladási, vételi ) levonható belőle

[ Szerkesztve ]

(#9032) fess válasza Peter.70 (#9031) üzenetére


fess
őstag

A devizaváltási költségek és/vagy tranzakciós jutalék is feltüntethetőek?

(#9033) ano_nymus


ano_nymus
újonc

Erről az adóriportról nem is tudtam, nagyon hasznos!
Ez alapján valóban levonhatóak a vételi és eladási költségek is.
Köszönöm a segítséget!

(#9034) Lacielvtárs válasza kungzi (#9030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, szerintem ilyen esetben nem kell semmi, de az a biztos amit a boltban mondanak, vagy a biztonság kedvéért, vigyél magaddal kivonatot, visszamenőleg egy-két havit :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9035) adamssss


adamssss
veterán

Szinte hihetetlen miutan irtam a panaszkezelesnek ket het alatt megoldottak s visa-s mobilfizetest. Most mar megy. Koszi OTP. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9036) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Végre megjött az új appba is a netes fizetés elfogadás, jól látom?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9037) RoyalFlush válasza Lacielvtárs (#9018) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Év elején gyakorlatilag valaki másnak a tranzakciója jelent meg nálam a SmartBankban jóváhagyásra, míg az általam indított elutasításra került. Visszaélés gyanúja miatt az ügyfélszolgálat letiltotta a bankkártyámat, de a tájékoztató levelük alapján a hiba náluk volt, a bankkártyám adatai nem kerültek ismeretlen személyek birtokába - a programhibát már javították és elnézést kérnek a kellemetlenségért.

Áh, no problemo...

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9038) pube111 válasza enginev3.0 (#9036) üzenetére


pube111
senior tag

Erre gondolsz?
Tranzakciók, Folyamatban.
Ez eddig is volt, csak nem működött.

(#9039) enginev3.0 válasza pube111 (#9038) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, ma tuti más volt az update szöveg, de nem találom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9040) ates2 válasza adamssss (#9035) üzenetére


ates2
senior tag

Tényleg? nekem 1 hónapja nem tudják megoldani és kb most a héten közölte csak ügyfsz hogy lehet VISA kártyával van a gond... vicc. Eddig tereltek csak... Közben meg tudják VISA kártyákkal van a gond. grat nekik.

[ Szerkesztve ]

(#9041) adamssss válasza ates2 (#9040) üzenetére


adamssss
veterán

Ha hasznalsz smartbank-ot akkor telepitsd a legfrisebb verziot. Nalam ezzel mar mukodik a ketlepcsos hitelesites.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9042) Lacielvtárs válasza RoyalFlush (#9037) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, vicces dologra képes az internet világ, mint régen hogy minden 5. trabit nyitotta ugyanaz a kulcs :D
csak meg kellett keresni melyik az az 5 ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9043) ates2 válasza adamssss (#9041) üzenetére


ates2
senior tag

Nem az a app a gond,mint írtam nő a telóban konkrétan kimondta,hogy csak és kizárólag VISA kártyákra adja le a hibajegyeket azokkal nem mukodik a 2lepcsos hitelesites.
De ez is random.

(#9044) Ádám16


Ádám16
addikt

Van egy OTP-s LTP-m, és 15 éve az OTP-nél bankolok.

Veszek fel lakáshitelt más banknál, ugye oda kell emiatt folyószámla, ami miatt az OTP-től lépni szeretnék, felesleges 2 számla. Szükséges OTP-s folyószámlámnak lennie, hogy onnan vonja az OTP a LTP havi összegét, vagy más bank folyószámlájáról is simán vonják?

(#9045) adamssss válasza ates2 (#9043) üzenetére


adamssss
veterán

Mondom én írtam a panaszkezelésnek és két hét alatt megoldották. Szerintem Te is tegyél így!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9046) GabN73 válasza adamssss (#9045) üzenetére


GabN73
addikt

Panaszkezelés vagy telefonos ügyfélszolgálat, valóban fel lehet rá venni hibajegyet, és valóban főleg a Visaval van gond. MC kártyákkal is van néhol probléma, de az esetek 98%-ban elfogadó oldalon van beállítási hiba. Valakinek csomó helyen megy Visaval a fizetés, néhány helyen pedig a megerősítéses oldalra se dobja át őket.

(#9047) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Fogyasztóbarát lakáshitelnél az otp-nél még mindig olyan irgalmatlanul magas a nettó fizetési igény? Azt hiszem 350ezer

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9048) adamssss válasza GabN73 (#9046) üzenetére


adamssss
veterán

Nalam mindenhol elutasitotta. Meg az otp sajat simple rendszere is. Azota mindenhol jo. Tuti az otp szurt el valamit, nem hinnem hogy egyszerre 4 kulonbozo fizetesi rendszer javitott volna hibat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9049) ates2 válasza GabN73 (#9046) üzenetére


ates2
senior tag

Csak azt ne mond,hogy MVM - CIB ennyire balfasz 2 hónapja,illetve szerencsejatek zrt - OTP oldalon való fizetésnél,hogy nem tudják mit kell beállítani :D
Én tippem is inkább kártya gond,hogy instant elutasítja a fizetést és nincs autentikáció.

@adamssss

mint írtam nekem hölgy telóba azt mondta több % ban visa kártya a gond,náluk minden rendben.
meg az is vicc netpincerren tudok fizetni de MVM számlát meg szerencsejateknál pénzt feltölteni nem... szóval én is inkább kártyámra tippelek hogy szar valahol. De már le van adva hibajegy rá aztán kiderül majd,majd hívnak.

[ Szerkesztve ]

(#9050) kp78


kp78
addikt

Más is kapott ilyen csaló email-t?
Kettő is jött kis idő eltéréssel. :U

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.