Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1351) albiosz válasza Neil Watts (#1350) üzenetére


albiosz
őstag

Pontosan így van, kártyás fizetésnél átirányít az otp felületére. Én nagyon csipázom a djnetet, mindent ott fizetek, sajnálatos, hogy az elmű kiszállt a buliból.

(#1352) szabogabor10 válasza Neil Watts (#1350) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Igen, így van. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1353) Keem1


Keem1
addikt

Sziasztok!
Tudom, hogy nem lehet, de most mégis... az OTP "eltüntetett" egy kisebb, jelentéktelen összeget. Nem maga az összeg zavar, hanem hogy ha kicsivel előfordul, akkor ugyanígy naggyal is lehet. És a vicc, hogy semmi nyoma.
Beállítottam a számlatörténetben a megfelelő szűrést. Ez a webkártya tranzakcióit mutatja, mely minden esetben így néz ki:
- pozitív összeg: a felhasználandó pénz érkezése a fő számláról
- negatív összeg: a tervezett felhasználás
Így mindig 0 forint van rajta, csak használat előtt töltöm fel.

Számlatörténet:
Kép

Események:
- 300 Ft-ot töltöttem fel eBay vásárláshoz. A vásárlást visszautasította, de a 300-ból levont 238 Ft-ot. Ennek veszett nyoma. A 300 Ft-ból fennmaradó 62 forintot visszautaltam a főszámlára (ez is látszik), ebben az időszakban a költéseim tisztán látszanak: jött pénz, elment pénz (a mérleg két oldala meg is egyezik). De a 238 forintnak nincs kimenő oldala, pedig eltűnt és az egyenleg jelenleg 0 forint.
Ha összeadjuk a jóváírásokat és levonjuk a terheléseket, nem 0 lesz az eredmény.

Hangsúlyozom, nem a 238 forint bánt, hanem hogy egy banknál ilyen lehetséges. Azért augusztus 11 óta (10 nap alatt) ennek már akár egy mínuszos tételként, akár jóváírásként az egyenlegben látszódnia kellene, nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#1354) szabogabor10 válasza Keem1 (#1353) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Nézd meg a Számla részletes adatainál a Zárolások és az Előjegyzett kártyaforgalmak részt. Ott kell lennie valahol az összegnek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1355) Keem1 válasza szabogabor10 (#1354) üzenetére


Keem1
addikt

Talált-süllyedt :)
Ezt nem értem, eddig a zárolások 7 nap alatt mindig megjelent a számlatörténetben. Ja, és ezt a menüpontot nem ismertem, még életemben nem használtam...
Köszönöm :R

Ja, még valami: ha nem sikerült a vásárlás, akkor a zárolás magától feloldódik majd?

[ Szerkesztve ]

(#1356) szabogabor10 válasza Keem1 (#1355) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs mit. ;)
A sikeres tranzakciókat tényleg kb. 3-4 munkanap alatt lekönyveli a bank, és megjelennek a számlatörténetben. Viszont a sikertelen tranzakcióknál, amennyiben a bank nem kap azonnali "storno" parancsot, általában 3 hetet kell várni, míg lekerül a zárolás az összegről, addig nem lehet másra felhasználni. Értelemszerűen a sikertelen tranzakciók nem jelennek meg a számlatörténetben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1357) skroy


skroy
senior tag

Üdv!
Hétfőn nyitnék egy folyószámlát, konkrétan Net számlacsomagot. A számlaszámot ugye rögtön megkapom és azonnal használatba vehető a számla?

[ Szerkesztve ]

(#1358) szabogabor10 válasza skroy (#1357) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1359) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Új számlát nyitottam az OTP-nél, amihez bankkártyát is kértem. Hétfőn jött egy SMS, hogy postára adták a címemre (tehát nem a bankfiókba kell bemennem érte), viszont a kártya még nem ért ide. Szerintetek ez normális?

(#1360) bigyo108 válasza peter9228 (#1359) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Odaér az !

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#1361) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Most nézem, az OTP netbank az utalásoknál odabiggyeszt egy "EB" feliratot a közlemény rovatba. Ez nem akadályozhatja pl. PayPal számlára való utalást? Ugyanis ott meg kell adni egy egyéni tranzakciós kódot a közleménybe. Ha a kód elé egy "EB" kerül, az nem akadályozza az automatikus feldolgozást?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1362) luciferk


luciferk
senior tag

Már több mint két órája nm elérhető az OTP direkt :U

(#1363) raziel01


raziel01
veterán

OTP jump-ban ha neten belépek akkor az azonosítót tartalmazó SMS mennyibe kerül?

(#1364) szabogabor10 válasza raziel01 (#1363) üzenetére


szabogabor10
veterán

Semmibe.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1365) raziel01 válasza szabogabor10 (#1364) üzenetére


raziel01
veterán

Köszi
Kártyakontroll díja mennyi JUMP-ban?

Amúgy a számlakontroll-nak végülis nincs is értelme, mert hiába állítom be, hogy mondjuk 2000 Ft feletti terhelésnél küldjön SMS-t az úgyis csak pár nap múlva jön meg. Valaki lenyúl lóvéval de csak pár nap múlva veszem észre így.

Kártyakontroll-nál meg nem lehet testreszabni.

Nekem csak annyi kéne, hogy ha a kártyámról X összeg felett levesznek vagy vásárolok akkor jöjjön SMS rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#1366) szabogabor10 válasza raziel01 (#1365) üzenetére


szabogabor10
veterán

A kártyakontroll 25 Ft/SMS, havidíja nincs. A vásárlás pillanatában kapod az SMS-t a tranzakció részleteivel. Sajnos elvileg tényleg nem lehet testreszabni.
A számlakontroll akkor küld SMS-t vásárlásról, amikor lekönyvelik a tranzakciót (2-4 munkanap). Viszont pl. ha pénzt utalnak neked, azonnal SMS-t kapsz róla.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1367) raziel01 válasza szabogabor10 (#1366) üzenetére


raziel01
veterán

Az a baj, hogy sokat vásárolok ebay-en. Aztán az úgy nem fasza, hogy minden 1 dolláros rendelésről még egy 25 Ft-os SMS is jön. :(
Vicc, hogy ezt nem lehet testreszabni.

(#1368) szabogabor10 válasza raziel01 (#1367) üzenetére


szabogabor10
veterán

Esetleg azt tudod csinálni, hogy netbankon keresztül kikapcsolod a vásárlások idejére, utána meg vissza. Sajnos én sem tudok más megoldásról, pedig engem is érint a dolog. :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1369) raziel01 válasza szabogabor10 (#1368) üzenetére


raziel01
veterán

Mobil Aláírás beállítások
Megerősítés tranzakcióknál

Ez Paypal-os ebay-es vásárlásnál is működik? Hogy kell ezt elképzelni?
Vagy csak akkor van ilyen ha mondjuk neten utalok más számlára?
Van SMS díj vagy nincs? (úgy gondolom nincs, mert ez is ilyen biztonsági SMS)

(#1370) szabogabor10 válasza raziel01 (#1369) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez, ha jól tudom netbankos műveleteknél (pl. utalás) biztonsági jelszót küld.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1371) raziel01 válasza szabogabor10 (#1370) üzenetére


raziel01
veterán

Most nézem levontak egy ilyet csütörtökön:

BANKKÁRTYÁVAL KAPCS. DÍJ Bankkártya éves díja
-3.605

(JUMP csomag)

Ez most összefügg azzal, hogy OTP direkt-et igényeltem vagy amúgy is levonták volna?
Nem úgy van, hogy a jump csomagban nincs a bankkártyának díja? (márciusban raktak juniorból jumpra)

[ Szerkesztve ]

(#1372) szabogabor10 válasza raziel01 (#1371) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jump csomagban pontosan 3605 Ft a bankkártya éves díja.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1373) raziel01 válasza szabogabor10 (#1372) üzenetére


raziel01
veterán

Köszi.
Havi számlavezetési díj ehhez még hozzáadódik ugye és azt havonta vonják le?

(#1374) dptrsk válasza raziel01 (#1373) üzenetére


dptrsk
addikt

A havidíjat havonta vonják, azonban Jumpban az első éves kártya díj elengedésre kerül, Tempó->Net váltásnál legalábbis ez történt, én megkérdezném, hogy miért vonták le ha első évben ingyenes, s te pár hónapja váltottál...

(#1375) albiosz válasza Vesztor87 (#1245) üzenetére


albiosz
őstag

Nem pontos az infó. Ha valakit érdekel esetleg: ma kötöttünk az asszonynak társkártya szerződést az én Simple számlámhoz. Nincs extra díja, viszont a kártya éves díját terhelik az első évben is. Ingyenes kp. valóban csak 2 van 150K-ig, de mindegy, hogy főkártya vagy társkártya veszi fel.Ügyintézés most flottul ment, bár le akart rázni a forma, hogy nem lehet kötni, de pislogtam rá, hogy csekkolja akkor a díjszabást, mert abban is benne van, hogy lehet társkártyás. Nagyjából ennyi.

(#1376) Vesztor87 válasza albiosz (#1375) üzenetére


Vesztor87
senior tag

A simple számlához társ tulajdonos nem kapcsolható. A társ kártya nem ugyanaz mint ha társ tulajdonost veszel fel a számládra. A társ kártyás nem tud a számládon ügyet intézni.

[ Szerkesztve ]

(#1377) Zoelee


Zoelee
csendes tag

Sziasztok!

Valaki mondja már meg legyen szíves, ha tudja, hogy otp-n belül 2 jump számla között ez az "OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás" mennyibe fáj? Átrágtam pár ászf-et, de nem igazán találtam egyértelmű infót. Előre is köszi!

(#1378) Superhun válasza Zoelee (#1377) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Nekem itt azt mondták, hogy ugyanannyi a díja, mint a normál bankon belüli utalásnak. 100%-ra azért ne vedd, mert még nem próbáltam ki. :)

(#1379) Zoelee válasza Superhun (#1378) üzenetére


Zoelee
csendes tag

köszönöm! :)

(#1380) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!
Remélem a megfelelőbe kotyogok bele:)
Szóval..van ez az úgynevezett OTP online bankkártya lekérdezés...itt leírja részletesen hogy ha 15-16jegyű a kártya akkor az utolsó 10számot írjuk be majd a lenti mezőbe a 3-om számot ami a hátoldalon van.
Eddig ez jó is..csakhogy sem telefonon sem a netes felületen nem fogadja el.
Vkinek ötlet?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1381) dptrsk válasza Apollo_21 (#1380) üzenetére


dptrsk
addikt

Próbáld meg a számlaszám utolsó 3 számjegyét megadni, szerintem nem a kártya hátoldalán levő kód kell..

(#1382) dptrsk válasza Zoelee (#1377) üzenetére


dptrsk
addikt

Aktuális hirdetmény:

Eseti átutalás OTPdirekt internetes vagy SmartBank
szolgáltatáson keresztül (kártyafedezet biztosítására végzett átutalás is):

JUMP esetében bankon belül fix 75 Ft

(#1383) Vesztor87 válasza dptrsk (#1381) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem bizony, hanem a számlaszám utolsó 3 jegyét. Telóra a smartbank-ot ajánlom:)

(#1384) raziel01 válasza dptrsk (#1382) üzenetére


raziel01
veterán

Bankon kívül is 75 Ft? Én úgy látom de erősítsetek meg.
Pl ha OTP jump-al utalok neten egy budapest bankosnak akkor 75 Ft?

(#1385) szabogabor10 válasza raziel01 (#1384) üzenetére


szabogabor10
veterán

Bankon kívül belföldre is 75 Ft.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1386) dptrsk válasza raziel01 (#1384) üzenetére


dptrsk
addikt

pontosan, jumpról eseti utalás BB számlára 75 Ft.

(#1388) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Jelenleg meg junior kártyám van, csak akkor kapok OTPtol smst ha belepek, illetve utalok.
Itthon netről be lehet állítani, hogy beérkező utalasokról is kapjak üzenetet, vagy csak lent tudják elintézni?

Köszi

yo

(#1389) dptrsk válasza kenny123 (#1388) üzenetére


dptrsk
addikt

be lehet állítani direkten is.
beállításokban(jobb fent)-mobiltelefonos szolgáltatás(baloldali menü)-számlakontroll amit be kell állítanod.

(#1390) kenny123 válasza dptrsk (#1389) üzenetére


kenny123
addikt

Köszönöm szépen, megvan! :R

yo

(#1391) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Az internetes belépéssel lenne gondom, mikor megcsináltattam a számlaszámot és aktiváltam a kártyát minden sikerült. De mostanság nem sikerül belépnem.
Azonosítóhoz mit kell beírni? A bankkártya szerződésen van "Igénybevevő azonosító" de az több számjegyű mint ami kéne. A HAZ számot ami 7 számjegyű az jó oda, lehet ez nem is gond.
Kövi a számlaszám, ugye a 117 alapból ott van, folytatva beírom, de a végére tesz egy - jelet és lehetne folytatni, de nekem nincs is már tovább szám. Tehát a 117 után beírom az én kis 13 tagú számom, de lehetne tovább is írni, például teleírtam random számokkal és csak utána léptetett le a jelszóhoz :F
A jelszó meg gondolom az lenne amit sms-ben kaptam azonosító néven.
Szal nem tudom, hogy sikerült nekem belépni legelsőnek, de most nem tudom mi a hiba.
Előre is köszi :R

(#1392) Keem1 válasza Jamby18 (#1391) üzenetére


Keem1
addikt

Ez így nagyon rossz.
1) a számlaszám 2x8 számjegyű, ne írj be többet
2) a jelszót szerződéskötéskor adtad meg
3) a HAZ a szerződésedben szerepel ugyanezen a néven, esetleg házibank azonosító néven.

Ha valami ezekből nincs meg, semmi vész, irány a legközelebbi fiók.

Bocs, a haz úgy látom, megvan :D

[ Szerkesztve ]

(#1393) Jamby18 válasza Keem1 (#1392) üzenetére


Jamby18
senior tag

1) 117..... meg a 13 tagú számocskám pipa
2) csak a kártya PIN kódját kérték ott és adtam meg, más kódra én nem emlékszem hogy megadtam volna :(
3) HAZ ugye megvan...
De akkor mi lenne az az azonosító amit sms-ben kaptam meg mikor aktiváltam a kártyát, mert az elé is AZONOSÍTÓ van írva :U :F a kártya egyébként működik, ma is fizettem vele, csak a számlamozgásra néznék rá neten.

[ Szerkesztve ]

(#1394) Keem1 válasza Jamby18 (#1393) üzenetére


Keem1
addikt

Az sms kódot sikeres belépés után kéri, plusz 1 biztonsági lépcső. Ha odáig eljutsz, akkor a jelszó jó volt. Csak azután küld smst, ha a HAZ - számlaszám - jelszó trió jó volt.

(#1395) Jamby18 válasza Keem1 (#1394) üzenetére


Jamby18
senior tag

Ezt az sms-t még akkor kaptam mikor megkaptam postán a kártyát és aktiváltam (2-3 hete)

(#1396) canniball válasza Jamby18 (#1395) üzenetére


canniball
nagyúr

Menj be egy fiókba, panaszold el a bánatod, lehúzzák a kártyád és lesz új jelszó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1397) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

valamelyik nap utaltam egy kis összeget, 800 Ft-ot egy számlaszámra. Elvileg átment. Viszont nem kaptam róla sms-t. Kis összegről nem jön? Vagy ez mitől van eddig minden egyes utalásomkor jött sms, hogy átment a pénz.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1398) dptrsk válasza Sanyi19 (#1397) üzenetére


dptrsk
addikt

Te tudod beállítani a limiteket OTPDirekten,
Ha 800 Ftnál magasabb a limit nem kapsz SMSt

(#1399) kenny123 válasza dptrsk (#1389) üzenetére


kenny123
addikt

Sziasztok!

Mutltkor beállítottam az otp direkten hogy min 500ft jóváírás / levonásnál kapjak sms-t. Ez működik is, viszont netes vásárlásokhoz (ebay, paypal), most sem jön sms. Ezt hol tudom belőni?

Köszi.

yo

(#1400) dptrsk válasza kenny123 (#1399) üzenetére


dptrsk
addikt

Kártyakontroll szolgáltatást keress,

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.