Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#2001) Vesztor87 válasza dptrsk (#2000) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Van kamat, levonják azt is nyugi. 1 nap miatt is. Nincs 15 napos határidő.

dokee78: Az korábban volt, most lesz, más idők járnak.

[ Szerkesztve ]

(#2002) Bogyi007 válasza Keem1 (#1987) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mobilappra szintén egy voks. Én Windows telón használom és ott is tökéletes!

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2003) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Van ez az új www.otpportalok.hu oldal.
Ide szeretném magam regisztrálni, mert úgy tűnik nem elég rugalmas a rendszer, ugyanis SZÉP kártya oldalra már regisztrálva vagyok, de itt pl e-mail helyett felhasználót kér, ami nincs...

De ugye regisztrálok én szívesen, csak áruljátok el, hogy ezen a sík egyszerűsített oldalon hol találom az Ügyintézés menüt?
Állítólag valahol ott kéne lennie egy tegnap kapott e-mail szerint.
Ennyire nem lehetek fáradt.

(#2004) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Tudtok vagy tudtok linkelni oldalt, ahol megtalalhatoak mely kulfoldi orszagokban, es mely bankoknal hasznalhato az OTP-s VISA kartya? Segitsegeteket elore is koszonom.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#2005) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ezzel az OTP Payel tudom fizetni a közüzemi számlákat valahogy?

(#2006) dptrsk válasza SG3rg0 (#2005) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem hiszem, arra azthiszem az iCsekk jó.

(#2007) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok,segítsetek nekem,nálam baromi lassú a direkt,egy utalás tiszta kínszenvedés,olyan mintha be-be fagyna,mert az időzár is megáll a jobb felső sarokban semmire nem reagál,firefoxot használok,meg AVG-t,gondolotam az SSL protokoll ellenőrzéssel lehet valami.....csak a direkt lassú más minden pikk-pakk..
Köszi!
:R :R

(#2008) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Próbálom összekötni a paypal-lal a webes kártyámat, elméletileg levontak 400 forintot, de a számlatörténetnél mégsem látom.
Meg a pár napja rendelt pizza-levonást sem, csak az, hogy csökkent az egyenlegem.

Utóbbi két hétre azt írják, hogy nem volt tranzakció, még a jóváírás sem látszik. :/
Ez így normális? Vagy webkártyás tranzakciókat hol kéne lássam?

(#2009) skroy válasza KergeK@csa (#2008) üzenetére


skroy
senior tag

A webkártyához tartozó számlatörténetben látnod kell, igaz nem egyből. Kell 2 nap míg megjelenik. A főkártyának és a webkártyának külön számlatörténete van.

(#2010) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Most nyitottam egy bankszámlát, az OTP nél egy ismerősömön keresztül. Ő ilyen OTP ügynök. ( nem ott dolgozik de folyószámlát meg otp termékeket lehet nála kötni ) Számlámraz ő vagy más ügyintézőn kersztül ránézhet a tudtomon kívül?

(#2011) Keem1 válasza KergeK@csa (#2008) üzenetére


Keem1
addikt

PayPal nekem is kb. 3 vagy 4 nap múlva jelent meg, ne aggódj, ott lesz.

zerge861: tudomásom szerint csak hitelesítés után (kártya+pin) tud, de ha valaki bennfentes és tévednék, kijavít. Ez egy eléggé érzékeny adat, kétlem, hogy csak úgy akár egy alkalmazott is rá tudna nézni.

[ Szerkesztve ]

(#2012) KergeK@csa válasza Keem1 (#2011) üzenetére


KergeK@csa
tag

Az aggódás túlzás, de azért mondjuk ezt még a CIB is tudja, hogy rögtön mutatja a kártyás vásárlásokat, még akkor is, ha csak két nap múlva kerül rá a számlára.

De köszönöm a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#2013) dptrsk válasza KergeK@csa (#2012) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha nem smartbankból lépsz be, hanem rendes webes OTPdirekttel, akkor ott a webszámlát kiválasztva a számlaadatoknál látszik, illetve a zárolásokat le is lehet kérdezni.

(#2014) KergeK@csa válasza dptrsk (#2013) üzenetére


KergeK@csa
tag

Zárolásokat? Hol? Úgy tűnik vaksi vagyok :(

(#2015) szabogabor10 válasza KergeK@csa (#2014) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos tételesen sehol, csak a zárolt összeg látszik a számla részletes adatinál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2016) dptrsk válasza szabogabor10 (#2015) üzenetére


dptrsk
addikt

A zárolásokat tételesen is lehet listázni.
OTPDirekt web-Lekérdezések-számla részletes adatai-a zárolások mellett van részletek gob, ami kiírja.

VIGYÁZAT zárolás nem azonos az előjegyzett forgalommal !!!

Előjegyzett forgalmat csak öaszesen lehet látni

(#2017) szabogabor10 válasza dptrsk (#2016) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jó, de név szerint gondoltam. Tehát továbbra sem lehet látni a zárolásokat kezdeményező boltok nevét.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2018) szabacsik


szabacsik
őstag

Ha van egy számla aminek társtulajdonosa vagyok és ma beállítok egy utalást jövőhét elejére de holnap leadom a kártyát és megszüntetem azt hogy társtulajdonosa legyek olyankor az időzített utalás törlődik?

/\____/\

(#2019) dptrsk válasza szabacsik (#2018) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem ismerem a rendszert, de te az xx azonosítón tárolsz egy utalást amit az yy számlakörben benne levő számlán kell elvégezni.
Ha az azonosító törlésre kerül vagy kivonják a számlát a jogosultságokból, akkor nincs min végrehajtani az utalást.

Jobb esetben törlődik az utalás.
Rosszabb esetben függő tételek miatt nem tudod megszűntetni.

De ez csak tipp, lehet hogy gond nélkül teljesül...

(#2020) szabacsik válasza dptrsk (#2019) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszi szépen :)

/\____/\

(#2021) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Viszonylag friss kártyámon behalt a paypass. Ilyen új kártya igénylése mennyi időbe/pénzbe fájhat nekem? Illetve azon intervallum alatt, amíg az új kártyámat nem kaptam meg, ugyan úgy használhatom kártyás fizetéseknél a jelenlegit?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2022) szabogabor10 válasza haromegesz14 (#2021) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is elromlott pár hónapja a PayPass. Nekem szó nélkül cserélték ingyen (visszautalták a régi időarányos kártyadíját, és levonták az újét). Korrekten kezelik az ügyet. Addig természetesen használhatod a régit, amíg nem jön meg az új.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2023) haromegesz14 válasza szabogabor10 (#2022) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Remek hír, köszi a segítséget! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2024) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Múlt hét elején visszaadtuk az Amex kártyát, szépen kiegyenlítve, mondta is az ügyintéző, hogy nullás. Erre a hét vége felé, jött egy sms, hogy előjegyzett kamat, 2400 huf az Amexre és jött is másnap az sms, hogy le is vonták ezt a fő számláról.

Csak én érzem úgy, hogy benéztek valamit? Nektek van ezzel tapasztalatotok?

Let's begin, de gozaimasu!

(#2025) MaciG


MaciG
addikt

Ma voltam bent és igényeltem ilyen webkártyát a jelenlegi mellé (amit még ajánlottatok), de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy olyat lehet-e, hogy a fizikai kártyát letiltom, mégpedig úgy, hogy autómatából tudjak levenni, meg üzletben fizetni vele (nem paypass-ra gondolok, hanem amikor kéri a pin-t), de a neten ne lehessen használni. (Arra gondolok hogy véletlen elhagyom, vagy ellopják akkor a neten tudnak vele vásárolni, mert ugye ott nem kell a pin kód)

BANZAII

(#2026) dptrsk válasza _ak_ (#2024) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia!

Van egy felhasznált hitelkeret és egy előjegyzett hitelkamat.
Feltételezem az ügyintéző a megszüntetés napjáig előjegyzett hitelkamatot elfelejtette beleszámolni a visszafizetendő összegbe.

pl 1000 forint a hitelkeret, abból 450 volt kihasználva, s még 5 forint előjegyzett hitelkamat van.
A megszüntetéshez elég, ha a 450 forintot visszafizeted, de alá írsz egy papírt, hogy 30 napig keletkezhetnek különböző lekönyveletlen forgalmak(pl. előjegyzett hitelkamat, SMS díjak), amik a 30 nap alatt terhelődnek majd, s azt levonhatják tőled.

A figyelmesebb ügyintéző ezeket előre le szokta vonni. A fenti példában 455 forintot kér befizetni. Természetesen, ha túlfizetsz, azt visszautalja a bank a 30 nap elteltével.

[ Szerkesztve ]

(#2027) _ak_ válasza dptrsk (#2026) üzenetére


_ak_
addikt

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ, az aláírt papírokat még nem is néztem meg. :B :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#2028) Gallowgater válasza MaciG (#2025) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia!

"lehet-e, hogy a fizikai kártyát letiltom" - Nem, viszont korlátozni tudod a fizetési szokásaidnak megfelelően készpénzfelvételkor / vásárláskor. Van egy minimum összeg ami alá nem tudsz menni hitelkártya esetén, általában ez 50.000 Ft.

A paypass 5000 Ft felett minden esetben kér PIN-t.

Ha a bankod támogatja, a Mobil Aláírás lenne neked a megoldás. Minden tranzakciót SMS-el jóváhagyathatsz / elutasíthatsz, így nem érhet meglepetés a kártya elhagyásakor.

Üdv,

Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#2029) Keem1


Keem1
addikt

Helló emberek, tudom, volt már, de kérdezném: a webszámlámon ott ragadt 1 forint örökre ott fog maradni és összezavarni minden használatkor? Egy tavalyi netes, dolláros vásárlás óta van ott, gondolom a tizedes érték miatt, de hiába egy év, még mindig elfelejtem, hogy a webszámlánál kijelzett összeg nem fogyasztható el, a látotthoz képest +1 forintot kell feltenni. Egyszerűen nem bírom megszokni.
Telefonon elintézik? Vagy menjek be?

Erről van szó

(#2030) dptrsk válasza Keem1 (#2029) üzenetére


dptrsk
addikt

indíts egy utalást a webszámláról a főszámlára 1 ft összeggel., ha nem engedi, mert nincs fedezet, akkor e-mailben/telefonon/személyesen jelezd s megoldják.

(#2031) Keem1 válasza dptrsk (#2030) üzenetére


Keem1
addikt

Na, ez jó hír, hogy nem csak személyesen :)
Igen, ezt próbáltam már, ha csak az 1 Ft-ot írja, és 1 Ft-ot akarok utalni vagy fizetni, akkor visszautasítja. Szóval ez valójában 0,50 és 0,99 Ft között lehet, mert felfelé kerekít, de nincs 1 Ft.
Írok nekik, köszi :)

(#2032) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok.

Nektek megy az otp-s jóváhagyós sms? Nekem megint nem jó, nem kapom meg.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2033) dptrsk válasza Sanyi19 (#2032) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem megy(Telekom a mobilszolgáltatóm.)

(#2034) skroy válasza Sanyi19 (#2032) üzenetére


skroy
senior tag

Nálam is ok. Nekem egy teló újraindítás segített anno. Sorban megjöttek az elmaradt sms-ek is. :)

[ Szerkesztve ]

(#2035) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Most regisztráltam Díjnetre. Melyik fizetési módozatot válasszam ami tényleg ingyenes?

Bankkártya: Közvetlen bankkártyás fizetés, mely bármely bank által kibocsátott, internetes vásárlásra alkalmas bankkártyával kezdeményezhető. A számlafizetés kártyás vásárlásnak minősül.

Internetbank: Szerződött partnereink (CIB Bank Zrt., Erste Bank Hungary Zrt., OTP Bank Nyrt., FHB Bank Zrt.) esetében internetbankon keresztül egyszerűen és ingyenesen fizetheti számláit.

Mobiltelefon: Mobiltelefonos fizetési mód választása esetén új számla érkezéséről SMS értesítést küldünk, a számla fizetését mobiltelefonról kezdeményezheti.

Egyedi banki utalás: Díjnettől független fizetési forma. A Számlakibocsátók részére történő közvetlen utaláshoz szükséges információkat a számla megtekintését követően, a Fizetés füleslap 'Egyedi banki utaláshoz szükséges információk' link alatt tekintheti meg.

(#2036) Sanyi19 válasza skroy (#2034) üzenetére


Sanyi19
őstag

Megoldódott!

Képzeljétek mi volt.
Kb. egy hete módosítottam a telefonszámot, amire az sms-ek jönnek. Jöttek is. Aztán ma nem jöttek.
Vissza raktam a régi sim kártyát, és mit ad isten arra küldték. Valahogy visszaállt a rendszer a régi telefonszámomra. Ez nagy kellemetlenség, panasszal fogok élni...

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2037) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#2036) üzenetére


Sanyi19
őstag

Közben kiderült, hogy az alaptelefonszámot hiába módosítom, ez két külön dolog. Amit módosítani akartam az a megerősítő telefonszám, ami csak személyesen módosítható. Így csak az értesítés jön az újra, a régihez be kell menni az ügyfélszolgálatra...

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2038) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

ha a havi 2-szeri levétellel átlépem a 150.000 -es keretet, a 3. levétel mennyibe fog fájni.
gondolom a felvett összeghez képes %-is mértéke van.

Köszönöm.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#2039) albiosz válasza bigyo108 (#2038) üzenetére


albiosz
őstag

Tudnunk kellene, hogy milyen díjcsomagban vagy.

(#2040) dptrsk válasza bigyo108 (#2038) üzenetére


dptrsk
addikt

Illetve azt se ártana tudni mikor nyitottad a számlát.

Így általánosan szerintem 99ft +1,49% OTP ATMből és 990ft +0,6% idegen ATMből.

De pontos infóval csak a számla és a nyitási dátum ismeretében lehet szolgálni.

(#2041) bigyo108 válasza dptrsk (#2040) üzenetére


bigyo108
aktív tag

2006 ban

net csomag

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#2042) dptrsk válasza bigyo108 (#2041) üzenetére


dptrsk
addikt

Ebben az esetben (6. oldal):

AMELY BANKSZÁMLA VONATKOZÁSÁBAN AZ ÜGYFÉL NEM KEZDEMÉNYEZETT SZERZŐDÉSMÓDOSÍTÁST ELTÉRŐ SZÁMLAKONSTRUKCIÓ IGÉNYBE VÉTELÉRE VONATKOZÓAN 2014. DECEMBER 31-ÉT KÖVETŐEN

OTP ATMből: 61 Ft + 1,23%
Idegen ATMből: 1140 Ft.

Tehát, ha jól számolom 88000 forint vagy afelett az idegen ATM éri meg.

(#2043) bigyo108 válasza dptrsk (#2042) üzenetére


bigyo108
aktív tag

köszönöm!

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#2044) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok! Data.hu -ra szerettem volna prémiumot, ami átirányított az OTP -hez, de egy óra eltéréssel, kétszer is ezt kaptam:

"Pillanatnyilag a banki rendszer nem elérhető. Kérjük, tranzakcióját ismételje meg később."

Ez gyakori? Ilyenkor mi a teendő a várogatáson/próbálkozgatáson kívül?

(#2045) dptrsk válasza #79335424 (#2044) üzenetére


dptrsk
addikt

A bank a data.hu-nak(szolgáltatónak) jelzi, ha karbantartás lesz.
A tavszamla.hu pl. ki szokta írni, hogy mikor nem lehet használni a kártyás fizetést.
Emellett lehet eseti hiba is.

(#2046) #30734848


#30734848
törölt tag

Az előfordulhat, hogy pénteken vásároltam bankkártyával egy gyorsétteremben, de a mai nappal még mindig nem látszik a vásárlás, ha lekérdezem a részletes elszámolást neten? Az összeg levonásra került, csak a tranzakciók között nem látom.

szerk: közben megtaláltam, a zárolások között jelzi, előjegyzett tranzakcióként. Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#2047) liksoft


liksoft
nagyúr

Este 7 óta küzdök egy utalással. Minden megy a neten, csak az OTP nem. Közli, próbáljam újra (pirossal). Ismétlem, 1 utalás, nem a napi robot idejében, mert akkor alig lehet. Úgy tűnik, hajnali 2 és 4 között kell majd felkelnem emiatt. :W

B+++++ IE alatt megy FF alatt esetleges. :W

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2048) dptrsk válasza #30734848 (#2046) üzenetére


dptrsk
addikt

Az előjegyzett tranzakció kb. azt jelenti, hogy az OTP megkapta az elfogadótól a számlát, hogy te ott vásároltál, de még nincs lekönyvelve. Ez normális, szerintem ma este/holnap reggel ott lesz a szla. történetben is.

(#2049) #79335424 válasza dptrsk (#2045) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

(#2050) #30734848 válasza dptrsk (#2048) üzenetére


#30734848
törölt tag

Köszönöm. :)

Az mitől függ, hogy a vásárlás egyből lekönyvelődik vagy csak néhány nap múlva?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.