Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1051) Vesztor87 válasza dokee78 (#1050) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Akkor ez ezért van. Ellenben bankfiókban köthetsz keret-csökkentési megállapodást, hogy ne egy összegben, hanem kisebb összegekben csökkenjen a hitel kereted.

(#1052) efi99


efi99
senior tag

Kaptam levélben egy AMEX Gold kártya ajánlatot legyártott kártyával, amely ajánlat érvényesítéséhez X dátumig be kellene ballagnom a bankba.
Jól gondolom, hogy ha nem csinálok semmit, akkor ez olyan mint ha mise történt volna (nem templomi) és a bankkal egyetemben elfelejtjük a dolgot ? Vagyis addig se nyitnak valami hitelszámlát hozzá, nem terhelik ki utána a nem akciós éves díjat (mivel hogy már legyártották), nix rejtett költség, lemondás, kutyafüle stb.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1053) Vesztor87 válasza efi99 (#1052) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Így van!:)

(#1054) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

OTP-n belüli utalás mikor ér a számlámra?
Ma reggel lett utalva a számlámra( mindkettő otp-s számla,az utaló és az enyém is), de még nem kaptam meg a zsét!
Mikorra várható,hogy megérkezik :F

(#1055) Vesztor87 válasza qamu74 (#1054) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Csak hétköznap van ez:)

(#1056) efi99 válasza Vesztor87 (#1055) üzenetére


efi99
senior tag

Na ja, hétvégén nincs áram a számítógépek részére, vagy a takarítónő porszívóz és addig kihúzza a szervert a konnektorból...
Azért a fene se érti, miért ne működhetne ez non-stop ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1057) Keem1 válasza efi99 (#1056) üzenetére


Keem1
addikt

Van, csak nem átutalásnak hívják, hanem bankkártyák közötti utalásnak. Nem számlaszám, hanem bankkártyaszám kell hozzá. Azonnal teljesül, hétvégén és éjjel is.
A kolléga ismerőse ott követte el a hibát, hogy átutalást indított e helyett.

Közben megnéztem, "7*24 órás, OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás" néven fut az otpdirektben.

[ Szerkesztve ]

(#1058) Vesztor87 válasza efi99 (#1056) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hallottál már olyanról hogy banki nyitvatartás?:P

(#1059) efi99 válasza Vesztor87 (#1058) üzenetére


efi99
senior tag

Nem.
De köszönöm, most már tudom, hogy átutaláskor a nénik kiveszik a trezorból a pénzt, a bácsik pedig fekete kocsival átviszik a másik bank trezorjába. Ezért nem teljesülnek egyből a hétvégi átutalások, mert a nénik-bácsik weekendeznek :DDD

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1060) Vesztor87 válasza efi99 (#1059) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem baj, most már tudod:)

(#1061) albiosz


albiosz
őstag

Urak!

Elgondolkoztam, hogy Simple-re kéne váltani. Most Jump-ban vagyok, nem rossz, de gyakorlatilag fizetem a semmiért a 239 Ft zárlati díjat meg 109 Ft deviza számla díjat (csak megtakarítás miatt tartom). Ebben semmi sms díj meg egyebek nincsenek benne. Ahogy nézem a Simple éves kártyadíj első évben ingyenes, másodiktól is csak 2310 Ft, szóval 12-vel elosztva még így is jobban járnék. Most 475 Ft egyébként a kártya éves díja. Ahogy látom Simple-ben még a devizaszámla is ingyenes, de lehet inkább nyitnék egy takarékszámlát, mert az legalább látra szóló és a kamat sem sokkal gyengébb.

Kérdéseim elsősorban azokhoz szólnak, akik más OTP díjcsomagról váltottak:
1. Kamat- és díjtábla alapján jól értem, hogy amikortól átkerülök a Simple csomagba, akkor 4 hónap türelmi idő után nézi a rendszer, hogy az elmúlt 4 hóban beérkezett-e legalább kétszer az összeg? 4 hónap után pedig már havonta figyeli, ugye?
2. Számlaszámom marad a régi?
3. Van-e OTP-nél a díjcsomagváltásnak díja?
4. Csak személyesen lehet elintézni fiókban a váltást?
5. Mi a frász ez a Simple direkt? OTP direktet akkor már nem használhatom, ha váltok? Vagy tök ugyanaz a kettő, csak máshonnan érem el? Mobilos alkalmazást használhatom továbbra is?
6. Tranzakciós illeték vásárlások után ebben a csomagban sincs?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#1062) Vesztor87 válasza albiosz (#1061) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hali!

1: ha már most is OTP-s számlád van akkor nézik az eddigi előzményeket.
2: igen (de vigyázz, mert a mentett űrlapok eltűnnek, szal ezeket papírra írd ki!)
3: díjmentes
4: igen
5: MINDEN OTP-s számlacsomagnál elengedik ennek díját:)
:C

(#1063) albiosz válasza Vesztor87 (#1062) üzenetére


albiosz
őstag

Jól hangzik, köszi az infókat!

Illetve bankon kívüli utalás díja tényleg csak 0,3% összesen? Vagy erre még jön tranzakciós illeték, tehát összesen 0,6?

Simple direktről van valami infód esetleg, hogy miben más, ha más, mint a sima?

(#1064) Vesztor87 válasza albiosz (#1063) üzenetére


Vesztor87
senior tag

0,3%:)
Felmerülő kérdéseidre a chat-en is választ adnak a kedves munkatársak:)

https://www.simple.hu/fooldal

(#1065) albiosz válasza Vesztor87 (#1064) üzenetére


albiosz
őstag

teszteltem is, köszi. :)

(#1066) 0xmilan


0xmilan
addikt

Üdv.
Mostanában nem kapok semmilyen sms-t, pedig tranzakciónként szokta küldeni. Ugyanígy nem küld sms-t, mikor OTPdirekt-ra akarok bejelentkezni, pedig oda mindenképp kell az sms-ben kapott azonosító.
Nem volt semmi különös a közelmúltban, ami okozhatta volna... bár egyszer elírtam a PIN-t, de utána még szerintem jó volt, aztán egyszer csak már nem küldött semmit.
Ötlet?

(#1067) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Egyik ismerősöm kérdezi:

Milyen hátulütőjét tudnátok mondani az American Express Blue hitelkártyának?

A honlapon lévő kalkulátor alapján simán meglennének a feltételek, havi mozgás lenne a kártyán, és csak a csoportos díjbeszedésekből + MOL tankolásokból meglenne az az feltétel hogy megkapja a kedvezményt (30k vissza év végén). A kisbetűs részeknél van valami, amire nagyon oda kellene figyelni?

Másként gondolva: éves lekötésnél 2milliót kéne lekötni, hogy a jelenlegi feltételek mellett ennyit kamatozzon (1,5%). Innen nézve nem is olyan rossz ez az "ingyen" 30k (minusz kártyaköltség 3360 FT eszerint a doksi szerint).

Bármi más? :)

Előre is köszönöm :R

(#1068) ittakary válasza 0xmilan (#1066) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én mindenképpen azzal kezdeném, hogy bemennék. Ezt fórumról kétlem, hogy bárki is meg tudná oldani helyetted. Én pl ma és tegnap is kaptam SMSt szóval a rendszer él és virul.

(#1069) lacy86 válasza ittakary (#1067) üzenetére


lacy86
addikt

Igaz nem Blue kartya , de nekem a Gold kartyat akartak mindenfelekeppen ram tukmalni!
Inkabb nem megyek bele ilyenekbe!
De ez csak az en "felfogasom" , lehet masnak ez kanaan! :D

(#1070) 0xmilan válasza ittakary (#1068) üzenetére


0xmilan
addikt

Közben megoldódott. A telefonnal volt a gond, mert nem csak az OTP-től, hanem senkitől se jött meg az SMS. Egy reboot segített neki.

(#1071) efi99 válasza ittakary (#1067) üzenetére


efi99
senior tag

A kockázat az, ha a 88%-ba esel bele:
http://sporolok.blog.hu/2013/10/03/miert_veszelyes_a_hitelkartya

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1072) albiosz


albiosz
őstag

Na megtörtént nálam is a váltás Simple-re. Több, mint egy óra volt. Igaz kevésbé forgalmas fiókban voltam, ügyintéző még nem csinált ilyet eddig. Eléggé mostohagyerek ez a csomag, ahogy hallom, olvasom. Nálam a devizaszámlám okozta a problémát. Kíváncsi vagyok sikerült-e áttolni azt is az új csomagba, nem vagyok meggyőződve róla, mert szerződésen csak a HUF számlám van rajta, majd kiderül.

(#1073) ittakary válasza efi99 (#1071) üzenetére


ittakary
nagyúr

Wow! Köszönöm!

(#1074) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Juniorhoz nem lehet webkártyát igényelni, jól tudom?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1075) bigyo108 válasza szabogabor10 (#1074) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Juniorhoz nem igényelhető.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#1076) szabogabor10 válasza bigyo108 (#1075) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kár. Akkor szerintem marad a Jump. Köszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1077) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Érdeklődnék, hogy nincs mód arra esetleg, hogy az OTP szépkártyámra utaljak kiegészítésként kis pénzt, vagy az egyik részlegről átvezethessek a másikra? :R

(#1078) albiosz válasza KaiotEch (#1077) üzenetére


albiosz
őstag

Szerintem tuti nincs, de érdeklődj náluk.

Miért lenne az jó neked? Nem túl biztonságos a SZÉP kártya műfaj. Nekem is van, jó kis mellékes a munkáltatótól, de nagyobb biztonságban van azért a folyószámlán az összeg.

(#1079) KaiotEch válasza albiosz (#1078) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azért mert vennék egy wellness-es cuccost, de csak 48eFt van rajta és 50 kéne :W

(#1080) albiosz válasza KaiotEch (#1079) üzenetére


albiosz
őstag

és miért csak széppel lehet fizetni?

(#1081) LurkerSheik válasza ittakary (#1067) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

+barmilyen tranzakcio es havi 261ft zarlati dij van.
Nekem volt, visszaadtam.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#1082) Vesztor87 válasza KaiotEch (#1079) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Általában lehet úgy fizetni hogy szép+kp. Meg kell tudni oldaniuk!
Egyébként tényleg nincs rá mód hogy utaljál rá:)

(#1083) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

OTP-nél hogy van ez az ingyenes készpénzfelvétel? Csak a saját ATM-ből lehet felvenni 2x összesen 150k-t, vagy bármely bank/szövetkezet ATM-jéből?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#1084) Keem1 válasza jozsi252 (#1083) üzenetére


Keem1
addikt

Bármilyen hazai ATM-ből,feltéve, ha már ha nyilatkoztál.

(#1085) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Hi!
Nem tudja valaki esetleg, hogy egy Otp-s multipont bankkártya multipont-kártya számát hogy lehet megtudni?
Ez tudom, hogy nem volt túl szép mondat, de remélem érthető. :)
Ez nem a bankkártyaszám, hanem egy másik. De persze nincs sehol, szerződésen sem....
Esetleg netbankon ki lehet túrni valahonnan? Sehogy sem találom.
Az most nem opció, hogy nézzem ki egy fizetési bizonylatról. :)

coito ergo sum...

(#1086) luciferk válasza macskajancsi (#1085) üzenetére


luciferk
senior tag

A netbankon nem tudod kitúrni sehogysem, ha valamelyik multipont partner üzletben fizetsz a multipont bankkártyáddal, ( CBA, EDIGITAL, MOL,... stb) a kapot blokkon találod meg a multipont kártyaszámodat.

(#1087) macskajancsi válasza luciferk (#1086) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Igen, ezt a számlás módszert ismertem én is...
Köszönöm!

coito ergo sum...

(#1088) albiosz


albiosz
őstag

Urak!

Simple díjcsomag. Van takarékszámlám. Erre vezetni a folyószámláról díjmentes azt már tapasztaltam, de ha visszavezetek folyóra annak sincs díja? Írják, hogy saját számlák közötti átvezetés díjmentes, de múltkor belefutottam abba, hogy devizaszámláról vezettem a Ft folyóra, azt hittem díjmentes, de igen fasza kis díja volt. Csetes mókus felhomályosított, hogy igen, mert ugyan mindkettő saját számla, de erre a tranzakcióra a devizaszámlákról szóló hirdetmény vonatkozik. :D Jelen esetben is van valami trükközés/apró betű/takarékszámláról szóló hirdetmény vagy egyéb vagy tényleg díjmentes lesz?

(#1089) Vesztor87 válasza albiosz (#1088) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azt hiszem első alkalommal díjmentes a vissza utalás, netnél legalábbis ez volt.

(#1090) albiosz válasza Vesztor87 (#1089) üzenetére


albiosz
őstag

Mármint adott hónapban első alkalommal?
Rákérdeznék valamikor a csetes figuránál is, csak pont akkor dolgoznak, amikor én is, így pont nem érem el.

(#1091) Vesztor87 válasza albiosz (#1090) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igen, minden hónapban egy alkalom ingyenes.

(#1092) Varoz


Varoz
őstag

Üdv!
Jó ez a Simple? :D Kicsit sokallom a KH-m költségeit és nem is találtam olcsóbbat náluk sajnos, mert amúgy elégedett vagyok. Amíg nem voltak ezek a törvények, addig 600Ft volt cakk pakk és mindent tartalmazott, ingyen utalás, vásárlás, felvét.
Online kalkulator a Simple-t ajánlotta. Eléggé rühellem szegény OTP-t (egyéni probléma, mindegy :D). De ha ez éri meg akkor ez.
Ha ezt megkötöm online, akkor a kiértesített időben bemegyek a fiókba a kártyáért, akkor oké minden, semmi teendőm nem lesz?

"Online Tranzakciós csomag:
A Simple Direkt internetes és OTP SmartBank csatornán keresztül végzett
átutalási (eseti és rendszeres) és csoportos beszedési tranzakciók díjmentes
lehetőségének megvásárlása kedvezménycsomag formájában. "

Most akkor ingyen utalok bármikor?

Néztem az ATM csomagot és az SMS-t, de jobban megéri, ha a Mindennapi Biztonság csomagot pipálom be.
Gondolom akkor egyértelmű a döntés?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1093) Vesztor87 válasza Varoz (#1092) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Persze, tök jó. Az ingyenes utalás valóban jó, de csak júniusig engedik el a díját, utána csak akkor ha megint akcióznak. Szerintem személyesen érdemes bemenni, egyszerűbb mint várni hogy kiküldjék a szerződést postán stb. Hosszadalmasabb, bemész akkor ott azonnal megvagy, mindent be tudsz állíttatni (számlakör, SMS szolgáltatás, direkt stb).
Magyarországon divat sokaknak fikázni az Otp-t, nem értem miért. Sosem tapasztaltam problémát Velük...

(#1094) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Pontosan 2 hete paypal-al vásároltam. Sajnos a vásárlás meghiúsult a kereskedő hibájából. Canceled-nek írja.
Nem ír semmit olyat, hogy visszautalás a kártyára vagy ilyesmi csak canceled. Szóval szerintem csak simán zárolva lett az összeg, nem vonták le. Na most eltelt 2 hét és még nem kaptam vissza. Nem egy nagy összeg(675 Ft) de azért mégis ne húzzanak már le feleslegesen. Mikor kéne ezt visszakapnom? Tudom, hogy SMS erről nem fog jönni de szoktam nézegetni a számlámat és ugyan annyi van rajta mint amennyi volt csak a 675 Ft hiányzik.

(#1095) Varoz válasza Vesztor87 (#1093) üzenetére


Varoz
őstag

Majd meglátom. :)

Nem divat. Nem nagyon érdekel, hogy mit divat fikázni. Van rá okom, pont. De te nagyon véded, azt észre vettem. Lassan már azt hiszem, hogy ott dolgozol. :D Mindegy ez már off.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1096) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

A PayPass-os vásárlásokról még mindig nem küld SMS-t az OTP?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1097) canniball válasza szabogabor10 (#1096) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért ne küldene? Nekem mindig is küldött arról is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1098) szabogabor10 válasza canniball (#1097) üzenetére


szabogabor10
veterán

Emiatt kérdeztem. Ezek szerint régebben még nem küldtek. De ha mostmár igen, akkor okés. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1099) canniball válasza szabogabor10 (#1098) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nekem kimaradt. Talán másfél éve van pp kártyám, mindig jöttek az sms-ek (mint ahogy előtte a nem pp kártyánál is).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1100) szabogabor10 válasza canniball (#1099) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akkor jó. Köszi. :)

Még egy dolog: a sikertelen fizikai/internetes (WebKÁRTYA) tranzakciókról is kapok SMS-t?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.