Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1401) kenny123 válasza dptrsk (#1400) üzenetére


kenny123
addikt

Köszönöm! :R :R

yo

(#1402) dokee78


dokee78
félisten

OTP direkt belépésnél nem tudok belépni.

Megadom ezeket:
Azonosító: ******* (7 jegyű)
Számlaszám: *****-******** (5 + 8 jegyű)
Jelszó: ******* (7 jegyű)

Számlaszámhoz beírom a 5+8 számot és utána még kitesz egy - jelet,oda mit kellene írnom?

(#1403) dptrsk válasza dokee78 (#1402) üzenetére


dptrsk
addikt

Semmit nem kell a -jel mögé írni.
Nekem most működik, kipróbáltam.

(#1404) dokee78 válasza dptrsk (#1403) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,holnap újra próbálom!

(#1405) dokee78 válasza dptrsk (#1403) üzenetére


dokee78
félisten

Sehogy nem jó.
Gondolom be kell mennem az OTP-be elintézni.
Vagy telefonon is le tudom?
Bár ott mire kapcsolnak.

(#1406) dptrsk válasza dokee78 (#1405) üzenetére


dptrsk
addikt

Én azt javaslom menj be, telefonon komplikált és hosszadalmas(postán küldenek új jelszót).
Első belépésnél megváltoztattad a jelszót?
Mert az lehet gond, hogy beléptél utána kidobot, el ment a net stb. és nem változott meg. Ugyanis a Bankban megadott jelszó egyszeri belépésre jogosít.

(#1407) dokee78 válasza dptrsk (#1406) üzenetére


dokee78
félisten

Na azt nem változtattam meg. :(

(#1408) Vesztor87 válasza dokee78 (#1407) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Első bejelentkezésnél azonnal kéri a rendszer a változtatást! Új kódot kizárólag a fiók tud beállítani Neked!

(#1409) weiss


weiss
addikt

Sziasztok! Tapasztalt valaki olyat, hogy WP-s SmartBankba nem tud belépni? Elküld azzal, hogy a számlámra nincs aktiválva. De aktiválva van, mert ezt kapom a netes felületen: "Jelenleg az OTPdirekt SmartBank szolgáltatás használata engedélyezett. A szolgáltatást a "MEGSZÜNTETÉS" gomb választásával mondhatja le."

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1410) dptrsk válasza weiss (#1409) üzenetére


dptrsk
addikt

Szüntesd meg és aktiváld újra, akkor megjavul...

(#1411) weiss válasza dptrsk (#1410) üzenetére


weiss
addikt

És tényleg! :R

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1412) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

Belföldi forint átutalásnál az űrlapokat hogyan tudom törölni?

Tudtok ajánlani valamit, hogy Junior csomagba az átutalási költségeimet tudjam csökkenteni vagy helyette egy másik csomagok amiben kedvezőbb az átutalási díjjak?

Előre is köszönöm.

(#1413) dptrsk válasza Vikt0r (#1412) üzenetére


dptrsk
addikt

Juniorban rendszeres átutalást állíts be pl kövi napra 365napos ismétléssel. 181ft/teljesülés(utalás), majd ha teljesült töröld.
Ha sokat utalsz esetleg a Simple(0,3%/utalás) vagy Jump(fix 75ft/utalás) csomagot érdemes megnézned.

Űrlapot fejből nem tudom hol lehet törölni de azthiszem a beállítások űrlapok karbantartása menüpontban

(#1414) Keem1


Keem1
addikt

Érdekes dolgot tapasztalok pár napja, nem tudom, összefüggésben állhat-e egy külföldi webshopos fizetésemmel, de kb. azóta van.
A lényege, hogy webkártyával bármit fizetnék, mindig 1 forinttal többnek kell rajta lennie, mint a fizetendő összeg, és az ott maradt 1 forintot se tudom visszautalni kártyafedezeti utalással. Eddig valahányszor fizettem a kártyával és esetleg több maradt rajta, visszautaltam a főszámlára. Most ez nem megy, ha az összeg pontosan annyi, mint a fizetendő, a tranzakció elutasításra kerül.
Nem az 1 forinttal van a bajom, de eddig ez flottul ment, nem kellett sakkoznom, hogy "2300 forint, akkor 2301 forint legyen ott, mert nem tudok fizetni", hanem 2300 forint a fizetendő, 2300-at átutalok. Hopp, 2400 lett, na akkor visszautalunk 100 forintot a rendes számlára. Semmi trükközés, semmi probléma, ment rendben minden. Most nem. Most is ott figyel 1 forint a webszámlán. Számla részletes adatainál semmi zárolás nincs, csak 1 forint egyenleg. Egyébként a zárolások összege is megegyezett eddig a fizetett összeggel és a számlatörténet szerint is pontos összeget emeltek le. Nem értem.
Vissza szeretném kapni a régi állapotot... :O

(#1415) canniball válasza Keem1 (#1414) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom mi a fennforgás oka, de ha most is ott az 1Ft akkor (ha megoldva nem is de) meg van kerülve a problémád: innentől utalhatsz pontosan annyit amennyit kell, hiszen mindig 1Ft-tal több lesz ott. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1416) Keem1 válasza canniball (#1415) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, ebben teljesen igazad van. Viszont bosszant, hogy hibás a rendszer. Ez nem helyes működés, hibás. Frusztrál, na. :)

(#1417) Keem1 válasza Keem1 (#1416) üzenetére


Keem1
addikt

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből. Időközben érdekes dolgokra lettem figyelmes. Aki jobban ért hozzá, értelmezné a lenti képet?
Mi az a Könyvelt egyenleg 100 Ft? Mi az, hogy előjegyzett kártyaforgalmak -99 Ft? :F

(#1418) dptrsk válasza Keem1 (#1417) üzenetére


dptrsk
addikt

Mikor kártyával vásárolsz, a kártya mögötti számlán 1-2 napig befoglalják az összeget. Te már nem tudod elkölteni, de az eladó sem kapja még meg. Pl autóbérlésnél be lehet állítani a foglalást 1 hetesre az elfogado terminálon. Ez azt jelenti hogy befoglalják a kauciót, azonban ha nem jelzik hogy baj történt a 7. Nap vagy a kölcsönzés végén feloldódik.
Ha a számlán kamatozna az összeg akkor 100 ft után járna a kamat. De a te elkölthető pénzed 1 ft.

(#1419) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Otp direkten belül hol van illetve hol lehet a kártyás fizetési limitet módosítani?

[ Szerkesztve ]

(#1420) dptrsk válasza etejedu (#1419) üzenetére


dptrsk
addikt

Belépsz
baloldali menüben-betéti, hitelkártyák-bal oldali kék gomb lekérdezés, módosítás-és itt limitmódosítás...

(#1421) etejedu válasza dptrsk (#1420) üzenetére


etejedu
őstag

Köszi. (elég kellemetlen tud lenni ha a pénztárnál közlik hogy a-a , limittullépés :((( )

(#1422) dokee78


dokee78
félisten

Smartbankak van külön díja?

(#1423) dptrsk válasza dokee78 (#1422) üzenetére


dptrsk
addikt

Nincs, csak a smartbrókernek van.

(#1424) albiosz


albiosz
őstag

Nálatok megy a mobilalkalmazás? 2 napja semmi, barátnőmnél detto. WP8. Böngészőből viszont megy gond nélkül.

(#1425) szabogabor10 válasza albiosz (#1424) üzenetére


szabogabor10
veterán

iOS-en okés.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1426) dptrsk válasza albiosz (#1424) üzenetére


dptrsk
addikt

Droidon is működik.

(#1427) Vesztor87 válasza albiosz (#1424) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nálam sem jó:S Szólni kell az illetékeseknek:D

(#1428) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

OTP Junior számláról mennyibe kerülne külföldre (Kína) 20220 Ft-ot utalni dollárban (azaz az utalási költség) Kerestem neten, de nem találtam erről információt... :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#1429) dptrsk válasza emiki6 (#1428) üzenetére


dptrsk
addikt

Amit te írsz, ilyet nem találok(esetleg paypalon működhet)

Olyan van, hogy külföldre forintban 0,30% (min. 2 600 Ft/max. 40 000 Ft) díjért.

Szerintem amit szeretnél olyan nincs.
Ha eludalod a forint összeget Kínába 20220 Ft, akkor a kínai bank átváltja a kedvezményezett számla devizanemére adott napi árfolyamon, kérdés, hogy ez kint mennyibe kerül annak aki fogadja tőled.
Tehát külföldre tudsz forintban utalni és belföldre forintban és devizában.

(#1430) emiki6 válasza dptrsk (#1429) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor lehet megnézem a paypalos dolgot. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#1431) albiosz


albiosz
őstag

Urak!

OTP-nél is mindegy a 2 díjmentes kp felvétnél, hogy miyen atm-ből veszem fel? Tehát lehet nem OTP-s is?

(#1432) dptrsk válasza albiosz (#1431) üzenetére


dptrsk
addikt

Úgy tudom, ezt a törvény szabályozza, hogy mindegy.
Azért egy bankfiókban megkérdezheted, de szerintem minden banknál mindegy kell legyen a belföldi ATM üzemeltetője, ahonnan te leveszed.

DE az bankonként eltérő lehet, hogy milyen késéssel könyvelik le.
OTPnél, az idegen ATM kp felvét tudtommal 7 nap is lehet mire könyvelik és ha ez átlóg következő hó-ra akkor bizony következő havi levételnek számít...
OTP ATM esetén a levétel utáni munkanapon könyvelik.

[ Szerkesztve ]

(#1433) albiosz válasza dptrsk (#1432) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi az infót!
Ez alapján is mindegy.
Az viszont hasznos infó, hogy könyvelés dátuma számít, nem maga a levétel.

(#1434) beleszólok


beleszólok
senior tag

Tudja valaki, mi van az otp-vel? Se a www.otp.hu, se az otpdirekt.hu (vagy valami hasonló) nem akar bejönni.
Nekem meg rendeznem kéne a számlámat, de így nem megy. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#1435) luciferk válasza beleszólok (#1434) üzenetére


luciferk
senior tag

Hááát egy kicsit gáz, hogy több mint 2 óra múlva sem elérhető az otp online-n, állítólag áramszünet miatt nem elérhető, bár szerintem más ok lehet. [link]

(#1436) beleszólok válasza luciferk (#1435) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hogy miért, azt nem tudom, de legutóbb a tűzfaluk adott egy olyan hibaüzenetet, hogy a hajam égnek állt tőle.
(már úgy értem, attól, hogy ilyen üzenet egyáltalán eljuthat egy mezei felhasználó gépére)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#1437) Keem1


Keem1
addikt

A weblap még nem megy, de az androidos kliens, ha tetű lassan is, de működik.

(#1438) Pttypang


Pttypang
veterán

Telefonos ugyintezovel van lehetoseg a szamlahoz tartozo telefonszam cserejere, vagy csak szemelyesen lehet intezni?

Everybody lies.

(#1439) dptrsk válasza Pttypang (#1438) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha van telefonos otpdirekt szerződésed, van lehetőség telón is ellenkező esetben csak személyesen.

(#1440) etejedu válasza dptrsk (#1439) üzenetére


etejedu
őstag

Nekem nem voltak hajlandóak segíteni.
A történet annyi, hogy a főkártyabirtokos a nejem.
És mivel nem női hangot hallottak megtagadták a segítségnyujtást. :DD
Hiába mondtam ki vagyok, plusz meg tudok adni minden kért adatot.
Mondom ha a feleségem hugával beszélne? Felismeri a feleségem hangát?
Kis szünet... ööö... tudunk olyat kérdezni amit Ön nem tudhat!
:DD szakadtam! Mondom tegyen próbára! :)
Nem nem és nem! :W Idióták!

(#1441) dptrsk válasza etejedu (#1440) üzenetére


dptrsk
addikt

Az OTPdirekt szerződés személyre szól nem számlára, ha te intézed telefonon az ügyeket, kell neked is létrehozni bankfiókban egy OTPdirekt hozzáférést(netes/telefonos ami kell), s akkor kapsz te is egy jelszót s te is tudsz intézkedni(férfi hanggal).

(#1442) albiosz válasza etejedu (#1440) üzenetére


albiosz
őstag

Ez nem ilyen egyszerű azért. A bankárnak nem feladata megállapítani, hogy a feleséged felhatalmaz-e téged, hogy eljárj helyette. Gondolj bele fordított esetben: válófélben vagy a feleségeddel, minden adatot tud rólad, felhívja a direktet, elutal egy csinos kis összeget. Örülnél neki?

(#1443) etejedu válasza albiosz (#1442) üzenetére


etejedu
őstag

Ez teljesen érthető de a bank is gondoljon bele.
Ha a nejem odaülteti a hugát és ő beszél?
A kutya nem mondja meg a banknál hogy kivel tárgyalnak.
Minden adat amire a bankomnak szüksége lett vona, meg tudtam volna adni.
Pláne ha Bagi-Nacsa szinten megváltoztatom a hangom!
De hogy válaszoljak a kérdésre:
Felhívom a bankom. Mondom: Én vagy xy-né megadok minden adatot a z ügy végrejhajtására.
Mindezt férfi hanggal! A Banknak kötelessége végrehajtani a kért feladatot! Miért?
Mert nem tisztje/orvosi képesítése nincs ahhoz hogy a hangom alapján eldöntse az vagyok e akinek mondom magam! Hiába hallja hogy ez itt férfi hangra hasonlít!
Nőknek is van brutál hangja.
Ez olyan amikor a rendőr látja hogy az audis kiszáll a kocsiból akinek mozgáskorlátozott iigazolványa van, ez az audis cigánykereleket meg szaltókat nyom előtte röhögve!
Hiába a sejtés!!!! Ha nincs képesítése arra vonatkozóan hogy megállapítsa a jogosságot, kutya kötelessége békén hagyni.

(#1444) etejedu válasza etejedu (#1443) üzenetére


etejedu
őstag

Visszatérve ; persze hogy nem örülnék neki, mint ahogy annak sem ha ellopnák a kártyám...
Egyből tiltatnám!
De addig a bank mindent tranzakciót köteles végrehajtani.

(#1445) albiosz válasza etejedu (#1443) üzenetére


albiosz
őstag

Húg és férfihang kiszűrésére is megvannak a megfelelő banki módszerek. ;) Ebbe ne menjünk bele.

Az egész lényege: amennyiben meghatalmazott vagy a számlán, van legális(!) lehetőség arra, hogy eljárj telefonon a saját neved alatt, a saját férfi hangoddal.

(#1446) Vesztor87 válasza etejedu (#1440) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Csak a szerződött félnek adhat ki bármit, máskülönben banktitkot sértene:)

(#1447) etejedu válasza albiosz (#1445) üzenetére


etejedu
őstag

Értem a lényeget, nem is azzal volt a bajom.
Na de ez a kiszűrés érdekelne hogy csinálják. :)

Komolyan mondom le fogom tesztelni. :D

(#1448) Vesztor87 válasza etejedu (#1447) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem szép dolog szegény call centereseket szivatni:P

(#1449) lacy86


lacy86
addikt

Az OTP Bank ezúton tájékoztatja tisztelt ügyfeleit, hogy egy támogató program átmeneti meghibásodása miatt egyes banki szolgáltatások nem, vagy csak korlátozottan érhetőek el a bankfiókokban. Az OTPdirekt internetes banki felület hétvégi üzemmódban fogadja a megbízásokat. Az ATM-eken elérhető szolgáltatások és a bankkártyás tranzakciók zavartalanul működnek.

A fióki- és OTPdirekt szolgáltatások megszokott működésének helyreállásáról honlapunkon adunk tájékoztatást.

Az esetleges kellemetlenségért elnézést kérünk! Köszönjük ügyfeleink megértését és türelmét!

OTP Bank Nyrt.

Mi van mar itt?! :((

(#1450) canniball válasza lacy86 (#1449) üzenetére


canniball
nagyúr

Részleges leállás az OTP rendszerében

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.