Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#10001) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megjártam az OTP-s bankkártyámmal!

Megyek az OTP-be, elbeszélgetek az ügyintézővel, (valami akciós csomag nyugdíjasoknak, volt is ajánlat) és vennék ki pénzt az automatából.

Rendben lezajlik a folyamat addig a pontig, amikor kiadná a pénzt.

Ekkor közli a gép hogy a bankkártyámmal probléma merült fel, forduljak a bankomhoz! (ilyet sem láttam még szerencsére)

Mivel ott vagyok a bankfiókban, így ez nem nagy dolog, ügyintéző (hölgy) odajön és együtt megismételjük a folyamatot de ugyanaz az eredmény. (bankkártya probléma)

Telefon a központnak, várakozás a válaszra. (Végül megjött a válasz, nem találtak problémát!)

Közben megkérdeztem a hölgyet hogy mikor lett feltöltve az ATM?

Előző nap mondja, azzal nem lehet baj, biztos elromlott a kártyám pár nap alatt kaphatok másikat.

Ennek nem őrülnék, ezért átmentem egy másik bankba, és ott minden gond nélkül kivettem pénzt, szintén ATM-bol.

Előttem utánam másoknak adott pénzt az OTP ATM-je.

Tanulság:

Ha az ATM úgy találja hogy a bankkártyával gond van, akkor inkább keressünk másik ATM-met, legalábbis ez legyen az első próba!

Ui:

Persze azóta is gond nélkül használom a kártyámat.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#10002) tomp válasza DS39 (#9998) üzenetére


tomp
félisten

Pedig pont fordítva!
Simple-nél már azért 5 csillagot adnak ha elindul az app és szép a felület...

Mobiljegyet az indulása óta használom. 1x egy nagyobb verzió frissítésnél elszállt a bérletem. Újra meg kellett vennem de az egész panasz ügyintézésre dedikált embert kaptam! Naponta hívott, hogy hol áll az ügyem. Név szerint vártak a BKK ügyfélszolgálaton(pénz visszatérítéshez kellett egy hivatalos papír) ahol alá kellett írnom a visszatérítési papírt.
Ezt megtapasztalva simán ajánlom a Mobiljegyet a Simple helyett!

(#10003) Madwe válasza tomp (#10002) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1 mobiljegyet bevezetése óta használom, semmi problémám nem volt vele, de egyszer volt egy kétszeres terhelésem így 2x vettem adott hónapra bérletet. Dedikált ügyintézőt kaptam, 1 nap alatt érvénytelenítették az egyiket s jóváírták.

(#10004) C0lumb0


C0lumb0
csendes újonc

Üdv! Szeretném megosztani a tapasztalatomat az új OTP-s mobilappal (Apple Store) és a régi webes OTP Direkt felülettel kapcsolatban.
Túl vagyok a telefonos alkalmazás aktiválásán (ezt 24 óra elteltével lehet megkezdeni a regisztráció után, alul a Továbbiak menüpont --> Beállítások almenü --> Regisztráció aktiválása) és gondoltam kipróbálom, hogy így az új alkalmazás kezdőlapján lévő qr kód leolvasással be tudok-e lépni a régi otp direkt felületre a qr kódos bejelentkezéssel. Mit ad az élet, sikerült. :)
Szóval ez csak egy tipp lenne tőlem, hogy ha valaki hiányolná a régi felületre a qr kódos belépést, az új alkalmazással is megteheti.
Szép napot mindenkinek!

(#10005) Peter.70


Peter.70
őstag

Én az új otp mobil alkalmazásba szeretnék belépni. Azt írja hogy frissitsek, de nincs frisebb verzió a play áruházban

(#10006) csako válasza Peter.70 (#10005) üzenetére


csako
veterán

Engem tegnap beengedett, ha a Mégsére (vagy mire) böktem, téged már nem?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10007) tng


tng
tag

Sziasztok!

Montenegróba megyünk nyaralni, és azt szeretném tudni, hogy mivel EU-n kívüli országról van szó, a kártyás fizetésnek van-e valami extra költsége. Kártyával szoktam fizetni külföldön is, otp napi árfolyamon vált, nekem az teljesen megfelelne itt is. Jumpos vagyok.
Köszi! :R

(#10008) sifarr válasza tng (#10007) üzenetére


sifarr
senior tag

Nincs.

(#10009) pajorgergo válasza tng (#10007) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

nem vág a topicba de én inkább egy Revolut kártya használatát ajánlom.
Középárfolyamon lehet váltani, kp-t is fel tudsz venni kb 200 euroig.
Kotori öbölben a kotori fellegvárat és Budvát tilos kihagyni 😁

(#10010) zzola válasza pajorgergo (#10009) üzenetére


zzola
félisten

És ezért legyen Revolut kártyája? Tök felesleges....

(#10011) Madwe válasza zzola (#10010) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért h normál áron tudja használni kint a kártyáját? Pont az a lényege… s ingyenes… revolut mellé még curve se rossz, az rögtön vált, nem kell topupolni…

(#10012) jbl válasza zzola (#10010) üzenetére


jbl
aktív tag

De ha elhagyod vagy benyeli egy autómat, leszaraod. Appban letiltod és ennyi, Tovább élvezés a nyaralást.nem azon agodsz hogy vajon most mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10013) zsoltzsolt válasza jbl (#10012) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

OTP appban is le tudja tiltani a kártyát és ennyi :)

(#10014) jbl válasza zsoltzsolt (#10013) üzenetére


jbl
aktív tag

Ja eztán nézek körbe körbe hogy most honnan lesz lóvé!

(#10015) Winne


Winne
nagyúr

Nem tudjátok miért terhelhettek nekem egy gyárilag hibásan érkező bankkártyát, főleg ha külön megkérdeztem az ügyintézőt, hogy ugye nem fizetek, ha eleve hibás kártyát kaptam, amire azt mondta csak akkor fizetnék, ha futárral kérném, ott is csak a szállítást?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10016) RBJ válasza blg (#9974) üzenetére


RBJ
addikt

Biztos? Mert android 10 nél pont nem működött.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10017) blg válasza blg (#9974) üzenetére


blg
senior tag

nekem Android 9 van, és azon működik

(#10018) DS39 válasza Winne (#10015) üzenetére


DS39
nagyúr

Miért kaptál eleve hibás kártyát?
Az ügyintézést sem értem, ha tudták, hogy hibás, miért adták oda vagy te miért fogadtad el?

(#10019) dptrsk válasza DS39 (#10018) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem úgy volt hibás, hogy tudtak róla, használat közben derült ki.

Megkapta a kártyát
beaktiválta netbankban
nem működött a boltban
bement bankfiókba, valóban hibás --> díjmentesen cserélik.

(#10020) dptrsk válasza Winne (#10015) üzenetére


dptrsk
addikt

Reklamáld meg, valószínűleg valaki nem volt elég körültekintő és a díjmenes folyamat helyett, fizetősre állította, de hogy ez a backoffice vagy az ügyintéző azt sose tudjuk meg.

Vagy esetleg beterhelik a díjat és utólag írják jóvá, de inkább legyen nyoma a reklamációnak.

(#10021) DS39 válasza dptrsk (#10019) üzenetére


DS39
nagyúr

Így érthető lenne, de nem azt írta, hogy a hibás helyett az ingyenes cserét számlázták ki mégis. 😏

Mindegy, kell egy reklamáció aztán idővel jóváírják.

[ Szerkesztve ]

(#10022) RBJ válasza blg (#10017) üzenetére


RBJ
addikt

Ma próbáltam android 11 nincs értesítés.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10023) scream válasza RBJ (#10022) üzenetére


scream
veterán

Nálam Android 10-en megy, 11-en nem ment/jött a popup, hanem ha megnyitottam több fizetés után a Simple-t akkor dobta be/fel az adott activity-t... :U

Ez különösen akkor volt király, amikor futottam buszhoz, és próbálnám beolvasni a QR kódot Simple-el, de vásároltam 3-4 különböző helyen, akkor 3-4x vissza-t kell nyomni (egyből persze nem lehet eltüntetni) hogy egyáltalán a main activity-re tudjak jutni... De szerencsére 10-esen ez rendben megy.

[ Szerkesztve ]

(#10024) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok! Megpróbálom röviden!

Rokkant nyugdíjas vagyok, de mellette részmunkaidőben is dolgozom. A netto össz jövedelmem 200e felett van kicsivel. Ezeket tudom is igazolni. Autó vásárlás előtt állok. Valószínű lízing lesz. 4,7M az autó, amiből 3,7-et (3,5M-t biztos) ki tudok fizetni, így 1M forint hitelt kell felvennem.

Munkaviszonyom határozatlan és már közel 8 éve vagyok a cégnél. Viszont a részmunkaidős bérem épphogy neme éri el a 100e Ft, mint ahogy a nyuigdíjam sem. Apum tudna kezességet vállalni, neki megfelelő a bére is, viszont nem vezet bankszámlát, munkáltatója kp-ban fizet.

Vegye fel apum a hitelt, vagy próbáljam meg én, az ő kezességének a segítségével?

Hitelképességben jártas ember segítsége/útmutatása jól jönne! :)

Köszönöm!
T

[ Szerkesztve ]

(#10025) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok

Az elmúlt néhány alkalommal paypassal szerettem volna fizetni, de egyik terminálnál sem működött. Az OTP-s appban nem találtam olyan beállítást, amivel tiltani lehetne ezt a funkciót, így gyanítom a kártyám bolondult meg.
Ilyen esetben ingyen kicserélik a kártyát igaz?

(#10026) luciferk


luciferk
senior tag

Nálatok is volt olyan, hogy a simple fizetés el kezdet szarakodni? Redmi note 9 mobilommal idáig simán tudtam érintésmentesen (simple) fizetni, de egy pár napja sikertelen a simple fizetés a terminál azt írja, hogy nézze meg a mobílját, a simple újra telepítés sem oldotta meg a problémát:(

(#10027) zsoltzsolt válasza luciferk (#10026) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ugyanez nálam is.

(#10028) luciferk válasza zsoltzsolt (#10027) üzenetére


luciferk
senior tag

Vajon mi lehet a gond, nem szereti a telót vagy apkban van a hiba?

(#10029) zsoltzsolt válasza luciferk (#10028) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem tudom, már évek óta használom, de hogy ennyi hiba legyen, mint a legutóbbi hetekben, az már gáz.

(#10030) Winne válasza dptrsk (#10020) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, írtam, várom a válaszukat. :K

@ #10018 DS39 Winne úgy volt ahogy a kollega írta. Megkaptam, de nem működött több boltban sem. Még így is rám akarta beszélni, hogy maradjon csak ez és használjam telefonon, az miért nem jó? Mondtam neki, hogy azt majd én eldöntöm köszi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#10031) net91 válasza zsoltzsolt (#10029) üzenetére


net91
senior tag

Ilyenkor be kell lépni a Simple-be, majd kijelölni azt a kártyát amivel fizetni akarsz és utána menni fog a fizetés.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#10032) RBJ válasza luciferk (#10028) üzenetére


RBJ
addikt

Nálad fizetéskor van felugró ablak? Nekem csak csipogas.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10033) milan07


milan07
tag

Üdv!

Nemrég néztem a levonásokat, 06.29.-én kiküldtek új kártyát (mert a régi lejárt), amiért 2000 + 5000 ezer forintot vontak le. A kártya azóta sem érkezett meg. Már egyébként is régóta leakarom mondani, állandóan havi szinten 600 forintokat húznak le a semmire, de ez a mostani húzásuk mindenen túl tesz. Van rá esetleg valamilyen mód, hogy legalább a 7 ezer forintot visszakapjam?? Köszönöm a segítséget előre is!

(#10034) dptrsk válasza milan07 (#10033) üzenetére


dptrsk
addikt

A kártya éves díja időarányos, ha visszamondod/jelzed hogy nem jött meg(és nem kérsz pótlást) visszakapod a részét/egészet

(#10035) luciferk válasza RBJ (#10032) üzenetére


luciferk
senior tag

Nincs felugró ablak csak 2 csippantás van meg a terminál azt írja ki, hogy nézze meg a telefonját:(

[ Szerkesztve ]

(#10036) fess


fess
őstag

sziasztok
simple-be mennyi idő míg aktiválják az érintéses fizetést? Új kártyát regisztráltam,1 hétvége kevés volt rá,régen ha jól emlékszem kb. 5 perc volt

(#10037) razorka777 válasza fess (#10036) üzenetére


razorka777
veterán

Pár másodperc szokott lenni.
Töröld az app adatait, majd próbáld újra.
Nekem is így szokott sikerülni.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#10038) fess válasza razorka777 (#10037) üzenetére


fess
őstag

Köszi,így sikerült, bár először hálózati hibára hivatkozva feldobott egy rendszerüzit, de elvileg már aktív az érintéses fizetés (ma 1 bevásárlókocsi cuccot kellett hátrahagynom miatta, mert nem figyeltem, hogy nem lett aktív az érintéses fizetés...)

(#10039) luciferk


luciferk
senior tag

Nálatok elérhető a smart bank? nálam hálózati hibára hivatkozva nem lehet belépni.:U

(#10040) hhenry válasza luciferk (#10039) üzenetére


hhenry
őstag

Nálam se jó :(

(#10041) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Gondolkodok azon, hogy kipróbálom az új netbankot, ami szeptember 30-ig ingyenes. A régi netbankot elérem, de bizonyos dolgokra (pl. átutalás, lekötés) külön elő kéne fizetnem, mivel nem tartalmazza a csomagom. Az új netbankban ezek is ingyenesek szeptember 30-ig? Ha előfizetek a régi netbankban a plusz szolgáltatásokra, de le akarom mondani, vagy aktiválom az új netbankot és szeptember 30. előtt le akarom mondani, hogy tehetem meg? Emellett az egyik ismerősömnek nem tudni a netbank belépési adatait (már ha van), valahogy nem tértek ki rá a szerződéskötéskor (én nem voltam ott). Az "Elfelejtett jelszó" a hétjegyű netbankos azonosítót is megmondja? (Számla- és kártyaszám megvan.)

(#10042) vnorbi válasza Tomikaa. (#10041) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A szeptember 30-ig tartó díjmentesség csak az Internetbank havidíjára vonatkozik. A rajta keresztül aktivált és használt, egyébként a számlacsomaghoz tartozó elemek nem lesznek díjmentesek, hanem a számlacsomag hirdetménye szerinti díjat számolják majd fel, mintha a régi OTPdirekten keresztül intéznéd.

A csomagelemeket ugyanolyan módon lehet lemondani, mint ahogy aktiválni (mindig a következő hónaptól kezdve nyilatkozol, így amit júliusban aktiválsz, az augusztustól fog élni, és szeptemberben kell lemondani, ha októberben már nem akarod használni).

Az új Internetbankot bankfiókban lehet lemondani személyesen.

Az "Elfelejtett jelszó"-ra nem nyomok rá, de ha a kártyaszám és a telekód megvan, akkor szerintem ki tudjátok deríteni, hogy milyen eredményt ad. Arra tippelnék, hogy az azonosítót nem fogja elárulni, azért be kell menni a bankfiókba. Mondjuk ha a szerződéskötéskor nem kapott erről papírt, akkor jó eséllyel nincs is OTPdirekt szerződés, előbb azt kell megkötni.

[ Szerkesztve ]

(#10043) petyus_ válasza Tomikaa. (#10041) üzenetére


petyus_
senior tag

Megkapod az azonosítót is. Először megadod a kártyaszámot, telekódot, kapsz egy sms-t, megadod a megkapott kódot. Ezután feltesz pár kérdés (mennyi az egyenleged, van-e lekötve pénzed, van-e hitelkártyád, stb.), és ha jól válaszolod meg, akkor megkapod az azonosítót (meg ideiglenes jelszót ha jól tudom).

(#10044) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Köszi a válaszokat. Lennének még kérdéseim. Lehet valahogy okostelefonnal fizetni OTP SZÉP Kártya egyenlegből (természetesen SZÉP Kártya elfogadóhelyen), tehát úgymond digitalizálni? (A mostani SZÉP Kártya alkalmazásban van előlegfizetés funkció. Nem tudom, hogy ezzel pl. egy menzán kifizethetem-e az ebédemet.) Ha nem és társkártya igénylésre kerülne sor, akkor csak az 1500 Ft-ot kell pluszban kifizetni?

(#10045) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Még mindig nincs megoldva a visa kártyával a mobilos fizetés? Valószínűleg megadta magát a feleségem kártyájának a paypass része, és kerestem megoldást hogy lehetne a simple-lel fizetni. Erre jött a felismerés hogy visa kártyával nem lehet. Egyedi képes bankkártyánk van, nem akarok/fogok mégegyszer gyártási díjat fizetni. Egyéb megoldás? A feltöltögetős megoldás nem játszik.

Release the cable hounds!

(#10046) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Feltételezem az új app 2022-ben valamikor egybeolvad a mostani Smartbankkal és akkor marad a fizetős edisön. (juppé)

Tetszik az új app amúgy, de most az, hogy listázza, hogy havi szinten mire mennyit költöttem nekem nem biztos, hogy megér 500 forintot, legalábbis ameddig rá nem leszek kényszerítve.

Elvileg ha törlöm a regisztrációt az appon belül, akkor nem fogja vonogatni a díját szeptembertől? Erről tudni lehet valamit?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10047) Madwe válasza KubanitoS (#10046) üzenetére


Madwe
nagyúr

Személyesen kell lemondani egy bankfiókban.

[ Szerkesztve ]

(#10048) scream


scream
veterán

Hali!

A havi ingyenesen felveheto 150e Ft automatából naptári hónapok szerint van, vagy felvételek között kell hónapnak eltelni? Tehát ha mondjuk június 28-n vettem fel, akkor utána akár július 1-n vehettem volna fel megint? Vagy hogy van ez? :F

(#10049) axioma válasza scream (#10048) üzenetére


axioma
veterán

naptari honap de _konyveles_ datuma szerint. A 28 emiatt necces, ha aznap vagy automatanal. Ha 28-an konyveltek, akkor lehet 1-jen ujra ingyenesnek.

(#10050) scream válasza axioma (#10049) üzenetére


scream
veterán

Tehát, ha már látom a számlán az előző havi díjakat feltüntetve/levonva, akkor zárás után vagyok és akkor újra él a keret, ha jól értem? :F

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.