Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#6001) RBJ válasza viktorhu (#5995) üzenetére


RBJ
addikt

Nem a teljes nézet a baj Ha Nem a funkció nem működik. Pl gépkocsi betétkönyv vásárlás.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6002) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha adtam megbízást részvény eladásra, azt hol lehet megnézni ezen a csodás honlapjukon? Vissza lehet vonni valahol a megbízást, vagy cseszhetem ha 25 napos határidőt adtam meg?Kicsit lejjebb kéne vinni az árat, mert így sose fog elmenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6003) Spet válasza Victoryus (#6002) üzenetére


Spet
addikt

Értékpapír/Információk/Tranzakciók ellenőrzése?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6004) vnorbi válasza Victoryus (#6002) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Lehet módosítan/törölni a megbízást, de ezért a hirdetmény szerinti plusz díjat levonják.

Nekem volt olyan vételi megbízásom, ami 20 nap után teljesült csak (és így elég jó árfolyamot fogtam ki). Ilyen szerencsejátékot nem játszok már, csak napi érvényességű megbízást adok. Ha nem teljesül, akkor törlődik magától, és így nem vonnak le érte díjat (a nem teljesült megbízás adása és lejárat miatti törlése is ingyen volt).

(#6005) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Közben pont nézem, és ma jóváírták az eladást... De annyira f0s az egész, utálom. Miért nem lehet normálisan odatenni a honlapra, hogy mennyi ment el?! A folyószámlánál látok összeget, de mennyiséget nem. Az értékpapír ellenőrzésnél csak az egyik eladást írja ami nem a teljes mennyiség, a másikat meg nem, mindegy milyen szűrő feltételt adok neki...
ui. a befektetések eredményénél meg írja, ott meg 3 tételként. ÁÁÁ akkora fos, mert az információ lekérdezésnél meg nem. Hogy lehet ennyire pocsék egy weblap? Sima adatbázis lekérdezés. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6006) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Nem tudjátok ltp ből garázst lehet venni?

(#6007) Zoty4 válasza Remekelek28 (#6006) üzenetére


Zoty4
őstag

Nem

(#6008) Remekelek28 válasza Zoty4 (#6007) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen sejtettem. És,ha felújitom a lakást. Átutalják a pénzt,kijönnek ellenőrizni,hogy valóban kifestettem e? Nem számlára lenne.
4 jónapon belül igazolni krll. Annyit tudok.

(#6009) Zoty4 válasza Remekelek28 (#6008) üzenetére


Zoty4
őstag

Nem jonnek ki, eleg ha bemutatod a felujitasrol a szamlakat. Es azokat csekkoljak. Csak olyan lehet amit nem lehet mozditani, pl hutoszekrenyt nem fogadjak el, csak beepithetot. Stb

(#6010) Remekelek28 válasza Zoty4 (#6009) üzenetére


Remekelek28
őstag

Pont azt irtam,h nrm számlára menne. Hanem én festem ki. Akkor is meg krll h kapjam. Vagy elég,ha a festékről bemutatom a számlát? És mi alapján fizetik a festési dijat? Mert azt a 90 m2 es házat kb 500 ezer ft ért festenék ki.
Neked volt már ilyen kiutalás?

[ Szerkesztve ]

(#6011) bigdady válasza Remekelek28 (#6008) üzenetére


bigdady
nagyúr

Számlára fizetnek. Nincs hiteled? Törleszd be

[ Szerkesztve ]

(#6012) Remekelek28 válasza bigdady (#6011) üzenetére


Remekelek28
őstag

Van hitelem,de nekem kp kell.
Úgy tudom akkor is fizetnek,ha magam végzem a felújitást. Magamnak,hogy kérjek számlát :F

(#6013) Zoty4 válasza Remekelek28 (#6010) üzenetére


Zoty4
őstag

Ha 1.3 millat adnak akkor anyirol kell szamla, amirol nincs az buko, asszem akkor az egeszet vissza kell fizetned, Ablakcsere, gepeszeti felujitas? :N

[ Szerkesztve ]

(#6014) csako válasza Remekelek28 (#6012) üzenetére


csako
veterán

[link]
"házilagos kivitelezésű munkák esetén a munkaköltségek tételes elszámolása, építési engedélyhez kötött munkáknál a műszaki vezető, engedélyhez nem kötött munkáknál bejegyzett műszaki szakértő igazolásával ellátva. A házilagos kivitelezésű munkák igazolása csak a költségvetésben feltüntetett és a munkák során felhasznált anyagokról szóló számlák benyújtása mellett lehetséges"

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6015) Remekelek28 válasza Zoty4 (#6013) üzenetére


Remekelek28
őstag

Még annál is többem van. Nekem anno egy otp s azt mondta,h ha saját magam festem ,akkor a munkadijat is megkapom valahogy. Vagyis elszámolható.

(#6016) Zoty4 válasza Remekelek28 (#6015) üzenetére


Zoty4
őstag

Marketingduma :O
tavaly csinaltunk felujitast, es mi is csak az anyagdijakat tudtuk elszamoltatni

(#6017) Remekelek28 válasza Zoty4 (#6016) üzenetére


Remekelek28
őstag

Most hivtam fel az otp t. Csak jol mondták anno,hogy valamilyen értékbecslőt küldenek. És megkaphatom a munkadijat is.

(#6018) axioma válasza csako (#6014) üzenetére


axioma
veterán

Ez egy faszsag, teljes ellentetben van az LTP torvennyel. OTP probalkozik vele, de aztan olyan szopas lesz belole, mint a funda szivott a csaladtagra utolso pillanatban atirasos trukkel...
Tolem mindenki ugy adocsal ahogy akar, mert ez tkp. az, me'g ha az otp asszisztal is, de ami TENY, hogy ez illegalis, es ellentetben van mind a torveny szavaval, mind a szellemevel (mi az alltam _celja_ amitol win-win-win).
Szamla vagy adasveteli. A tobbi az kamu. Ha meguszod, orulsz, de ha pont te nem, akkor lehet sirni.
[ASZF papiron at lett adva, LTP torveny megtalalhato.]
Arrol nem is beszelve, hogy ilyenek miatt szantottak be a rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#6019) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

a díjmentes díjak :DD

/s

(#6020) canniball válasza wjbhbdux (#6019) üzenetére


canniball
nagyúr

Az plusz kettő... :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6021) csako


csako
veterán

Samsung S10 (és a többi érintett) tulajoknak érdemes frissíteni a smartbank appot, mert megint elérhető az ujjlenyomat olvasó használata, ha fent van a rendszerfrissítés is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6022) kukac7


kukac7
tag

hello

anno talan itt lattam azt az infot, hogy keszul az uj smartbank app.
errol tud vki vmi friss hirt?

koszi

(#6023) Keem1 válasza csako (#6021) üzenetére


Keem1
addikt

Már működik is, végre... :C

(#6024) vnorbi válasza kukac7 (#6022) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A júliustól érvényes OTPdirekt üzletszabályzatban már sikerült minden nyomát eltüntetni az új verziónak (OTP Bank mobilalkalmazás volt a neve egyébként). Az első androidos dolgozói pilot február óta nem kapott frissítést, a mostani kommentek szerint már egyáltalán nem is működik.

Szóval kifelé az látszik, hogy elkaszálták, de az is lehet, hogy más irányt vettek, és egyszer csak lesz belőle valami. Mondjuk gyanús, hogy miután már készen volt (kiadták tesztelésre nagyobb csoportnak), egy év alatt sem lett belőle semmi.

(#6025) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

OTP gépkocsinyereményes izén gondolkodom.
(tudom, nincs kamat, meg inflálódhat a pénzem, stb., stb.)
Utánaolvastam (itt is, máshol is) és egy kérdésre nem találtam egyértelmű választ.
Azt tudom hogy annyi pénzt kapok vissza amennyit betettem, ez tiszta.
Azt viszont nem tudom hogy ha OTPdirekt-en keresztül veszem (nevezzük átutalásnak), annak vajon mennyi a díja?

Erre találtam egy lyet: "Az E-Gépkocsinyeremény betét vásárlásának díja a folyószámlára érvényes bankon belüli, de nem saját számlák közötti forintátutalás díjával egyezik"

Ezt még valahogy ki tudom deríteni, gondolom valami OTP-s millió oldalas PDF biztos tartalamazza (NET számlacsomag). Ezen túl az érdekelne hogy semmi más költsége nincs? Tegyük fel nem nyerek, megunom mondjuk fél év után és kiszedem a pénzt, akkor tulajdonképpen "csak" annyit buktam ami az átutalás díja volt?

Köszönöm szépen a választ! :R

(#6026) Spet válasza Hosssszu (#6025) üzenetére


Spet
addikt

0,2% (min. - / max. 5 262 Ft)*
0,3% (min. 194 Ft/ max. 5 262 Ft)

3. oldal, de hogy mikor 0,2 mikor 0,3 azt ne kérdezd, az nincs benne :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6027) axioma válasza Spet (#6026) üzenetére


axioma
veterán

jelmagyarazat szerint a csillagos (2 ezrelek) a kedvezmenyes, jelenleg ervenyes, de a masik a sima alapdij az amihez kepest vallaltak a "nem emelgetunk osszevissza dijakat" kodexet vagy mit

(#6028) mecsek20 válasza Hosssszu (#6025) üzenetére


mecsek20
tag

Ha visszaváltod, akkor is levonnak.
Inkább vegyél lottót, a pénzedet meg fektesd MÁP+-ba

(#6029) Zoty4 válasza mecsek20 (#6028) üzenetére


Zoty4
őstag

+1

Én ahogy megjött a máp+ összes gépkocsinyereményt beraktam állampapírba. bestbuy befektetés, sajnos a piacon nincs jobb (garantált)

[ Szerkesztve ]

(#6030) Spet válasza mecsek20 (#6028) üzenetére


Spet
addikt

Vegye fel a pénzt ingyenesen havonta és fáradjon be a bankba, hogy "fizikai" gépkocsi nyeremény betétet vegyen (x oldal A4 papír). Így nem vonnak semmit.

Ha már természetesen ebbe szeretné berakni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6031) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :R
Ez az autós ízé azért lett volna jobb, mert egyszerűnek tűnt.
De így hogy levonnak belőle, így már könnyen előfordulhat nem is annyira jó. Az hogy meg kivegyem az ATM-ből a pénzt és utána visszavigyem a bankba, elég fapados, tekintve hogy akkor nem marad kp.-m. :DDD
Köszi a tippet az állampapírra is. Megnézem hogy mit lehet vele csinálni, bár gondolom hogy milliós összeg alatt nem biztos hogy sokat ad. Arra nincs kamatadó, vagy mi is annak csodás neve?

(#6032) mecsek20 válasza Spet (#6030) üzenetére


mecsek20
tag

úgy tudom már csak online elérhető, de mindegy is mert előbb lesz lottó ötösöd, minthogy ezen nyersz

(#6033) mecsek20 válasza Hosssszu (#6031) üzenetére


mecsek20
tag

százalékos kamatot ad, ami arányaiban nem változik a befektetett összegtől.
1 ft a névértéke, tehát bármekkora összeget vehetsz, és ebből bármennyit visszaválthatsz ha kell. Nagyjából 25 nap után a visszaváltási veszteség és a kapott kamat kiegyenlíti egymást, onnan tiszta nyereség, akármikor veszed ki.
kamatadó nincs már rá. postán is megveheted papír alapon, ha az államkincstári (ingyenes) számlanyitás nem jó neked,

(#6034) kirisz válasza mecsek20 (#6033) üzenetére


kirisz
tag

Sziasztok!

Abba a problémába ütköztem, hogy sem az OTP direkthez szükséges, sem a SmartBankhoz szükséges kódot nem kapom meg SMS-ben, mi lehet a probléma?

(#6035) dptrsk válasza kirisz (#6034) üzenetére


dptrsk
addikt

A bank ügyfélszolgálata mit mond?
jó telefonszám van rögzítve, nincs elírva?

(#6036) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek kb 300e Ft értékben van folyószámlahitel tartozása, már a fizetését sem oda utaltatja, hanem más családtag számlájára. Ma volt bent a bankban egyezkedni és elvileg azt mondták neki, ha megint oda utalják a fizetését, akkor elengedik a tartozás felét. Ilyen létezhet, vagy valamit félreértett?
Nem tartom ezt egy olyan hatalmas összegnek, hogy engedjen belőle a bank, főleg nem ennyit. :F

(#6037) anadroid válasza Ryder1 (#6036) üzenetére


anadroid
senior tag

Esetleg a kamatok felét.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#6038) alakesh válasza Ryder1 (#6036) üzenetére


alakesh
tag

Én inkább úgy tudom elképzelni, hogy rendszeres jövedelem odautalás mellett leviszik a felére a hitelkeretet, a másik felét meg ki kell csengetni.

Ha van rá lehetősége, inkább fizesse ki az egészet, és szabaduljon meg tőle.

(#6039) ThomasG


ThomasG
újonc

Sziasztok!

Remélem releváns, és valaki tud majd segíteni:

Eurós kifizetést várok, és csak OTP Jump (forint alapú) számlám van. A kérdés az lenne, hogy kb milyen átváltásra számíthatok? Illetve a középárfolyamhoz képesti bukáson túl, van-e bármilyen jutalék, amit felszámolhatnak?

Gondolkozom Paypal vagy OTP váltással járok-e jobban. (és igen, tudom euró alapú számlát is lehetne nyitni, de nem vagyok otthon).

Köszönöm!

(#6040) viktorhu válasza ThomasG (#6039) üzenetére


viktorhu
veterán

Revolut, transferwise...

(#6041) Drenadar válasza Ryder1 (#6036) üzenetére


Drenadar
veterán

Sok minden lehet a háttérben, ezt nem kell érteni! Viszont minden esetben érdemes írásos ajánlatot kérni a banktól, és akkor feketén fehéren le lesz írva, hogy pontosan mit engednek el milyen feltételekkel. Ha az ügyfélszolgálat nem akarja leírni amit elmond, akkor ott valami sumák van.

(#6042) bigdady válasza Hosssszu (#6031) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én kp-ben vettem gépkocsinyereményt és kp-ban lehet visszaváltani levonás nélkül ugyanazt az összeget, tranzakciós illeték nélkül. Más ilyen konstrukciót nem találtam ahol bankban van a pénz és tr illeték nélkül bármikor fel tudom venni.

MÁK
Egyébként ez a MÁK-ban nyitható állampapír melyik, milyenek vannak melyiket éri meg?
Tr illeték van ha kiveszem?
Mennyi idő a visszaváltás?
Ez elektronikus vagy papír alapú?
Öröklésnél ez illeték köteles a betéttel ellentétben még mindig mivel állampípír?
Ingyenes valóban? :R

[ Szerkesztve ]

(#6043) dptrsk válasza ThomasG (#6039) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha jól emlékszem előző napi deviza vételin fogja átváltani, ha 100 EUR felett van 2 EURt vonnak le.

(#6044) Hosssszu válasza bigdady (#6042) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen a választ! :R

Elgondolkodom akkor a kp-s megoldáson.

(#6045) axioma válasza bigdady (#6042) üzenetére


axioma
veterán

MAK: sztem minden (de a forintosok biztosan) intezhetoek a webkincstarban.
Kifele, ha nyilatkoztal hogy sajat a szamla (ellenorizhetik) nincs kiutalasi dij.
Lejarat napjan zaras utan, de elore beallithato (mikor nincs is szamlapenzed mar akkor). Felbontasnal sztem rogton utana (felbontas viszont rossz arfolyam).
Minden elektronikus, ha webkincstarban csinalod. Van ami van a postan papir alapon is. Ev vegen szoktak 1x osszefoglalot kkuldeni a tortentekrol.
Orokles passz.
Mivel otp topik, kulon szolok, hogy ez akkor igaz ha az allamkincstarnal nyitsz szamlat es ott csinalod, az otp-ben nem (feltetlen) ingyenes!

(#6046) bigdady válasza axioma (#6045) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kosz.
Hogy érted ellenőrzik kié a számla. Kié lenne másé?

[ Szerkesztve ]

(#6047) mecsek20 válasza bigdady (#6042) üzenetére


mecsek20
tag

Akkor ingyenes ha saját számlára utalsz. Idegen számlára utalás és kp felvétel esetén 0,3% max 6000 ft tranzakciós díj van. Öröklés esetén a bankbetéttel ellentétben a hagyaték része lesz, .

(#6048) bigdady válasza mecsek20 (#6047) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha saját néven levő bankszámlára utalok akar OTP-be az ingyenes és illeték sincs? :Y
Ha hagyaték akkor meg illeték van gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#6049) mecsek20 válasza bigdady (#6048) üzenetére


mecsek20
tag

Saját számlára ingyenes. Hagyaték meg attól függ.. egyenes ágon nincs illeték ha jól tudom

(#6050) bigdady válasza mecsek20 (#6049) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értékpapírra volt régen de akkor lehet megszűnt. Koszi :R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.