Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1501) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Simple csomag esetén a társkártyásnak lehet direkt hozzáférése? Nem látom az ő kártyaadatait az én direktemen, így gondolom kell neki is csináltatni, ha pl. limitet módosítanánk. Elég, ha ő igényli fiókban, vagy kell a tulaj jelenléte is?

(#1502) Sanyi19 válasza albiosz (#1501) üzenetére


Sanyi19
őstag

Sziasztok, a számlavezető rendszert mikor nyitják az OTP-sek? nem dolgoznak ma? vagy csak begyűltek az utalások mert utaltam tegnap és még mindig várakozik, bankon belül.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1503) dptrsk válasza Sanyi19 (#1502) üzenetére


dptrsk
addikt

Mivel ma hivatalosan szombat van az utalások január 5 hétfőn teljesülnek.

Bankon belül a 7*24 órás bankkártyák közötti utalás azonnal teljesül.

[ Szerkesztve ]

(#1504) Sanyi19 válasza dptrsk (#1503) üzenetére


Sanyi19
őstag

Hát nekem sajnos nem olyan. Köszi a választ, akkor vár a kedves eladó meg én is mégtovább. :R

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1505) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok! Nyáron megyünk Horvátországba és a kérdésem az lenne, hogy érdemes előre venni kunát, vagy ott leveszek OTPs ATMből és ugyanott vagyok?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1506) dptrsk válasza Newyorker (#1505) üzenetére


dptrsk
addikt

Érdemes itthon levenni a forintot és itthon/kint váltani.
Külföldön nagyon drága a pénzfelvétel...
Viszont ha tudod előre, hogy lesz olyan vásárlás ami bankkártyával mehet, akkor megérheti rajtahagyni a kártyás tranzakciók összegét, mert az viszont jobban megéri általában, mint a váltás.

(#1507) lacy86 válasza Newyorker (#1505) üzenetére


lacy86
addikt

Nekem mikor anyamek mentek akkor itthon vettek le a penzt es valtottak at kunara!
( Asszem kartyaval nem vettek semmit , csak "kp" )

(#1508) Newyorker


Newyorker
addikt

Az OTP Smart Bróker ingyenes?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1509) dptrsk válasza Newyorker (#1508) üzenetére


dptrsk
addikt

nem, de ha van direktBrókered akkor abba azthiszem bennefoglaltatik(ebben nem vagyok biztos)
2300 körüli havidíja van

(#1510) luciferk


luciferk
senior tag

Próbált valaki mostanában belépni az otp direktbe? mert fertelmesen be van lassulva a rendszerük :(

(#1511) dptrsk válasza luciferk (#1510) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem nincs belassulva... SmartBank és Chrome alól is jól megy.

(#1512) canniball válasza luciferk (#1510) üzenetére


canniball
nagyúr

Tegnap léptem be, nem volt lassabb mint a többi oldal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1513) luciferk válasza canniball (#1512) üzenetére


luciferk
senior tag

Most már nálam is ok, 10 és 10.40 közt nagyon lassú volt lehet, hogy a szerverükkel volt valami gond, az otp-nél nem ritka az ilyesmi.

(#1514) Newyorker válasza dptrsk (#1509) üzenetére


Newyorker
addikt

A SmartBróker havidíja 2300 HUF?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1515) dptrsk válasza Newyorker (#1514) üzenetére


dptrsk
addikt

itt azt írják a 4. oldal alján:

OTPdirekt Bróker szolgáltatás 2 288 Ft
OTPdirekt SmartBróker szolgáltatás 2 288 Ft

A hirdetmény alapján, ha van direktBrókered jár mellé a SmartBróker is.

De tulajdonképpen igen, ha szerenéd használni a SmartBrókert ki kell fizetni a direktBróker díját ami 2 288 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1516) Newyorker válasza dptrsk (#1515) üzenetére


Newyorker
addikt

Oh, fuck, azt hittem megveszem simán a progit, mely kb 600 Ft volt és ingyenes :S akkor törlöm is, mert amit a progival tudok, azt az otp direkten is megtudom asztali gépen :S hogy tudom akkor ezt most lemondani?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1517) dptrsk válasza Newyorker (#1516) üzenetére


dptrsk
addikt

600 forint? Még jó, hogy nem tudtad használni...
Az OTP által Apple AppStoreba és Android Playre feltöltött HIVATALOS program ingyenes.
Szerintem telefonon/személyesen lehet lemondani.

[ Szerkesztve ]

(#1518) Newyorker válasza dptrsk (#1517) üzenetére


Newyorker
addikt

Telefonon most próbáltam, a 10 jgyű kód ok, 3 jegyű ok, de az ezt követő 7 jegyű fogalmam sincs már mi :S szval nem tudok senkivel se beszélni telón amíg ezen kódot nem tudom! Nagyon túlbonyolították ezt :( azt vajh honnan tudom, h aktiváltam e a smartbankot?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1519) Newyorker válasza dptrsk (#1517) üzenetére


Newyorker
addikt

Nah, megnéztem és nem vont le semmilyen összeget, ingyenes valóban, cdak akkor vont pont másból adódóan levonásom és bekevert! Aktiválni úgy kell, h letöltöd, majd bejelentkezel uazon adatokkal mint az OTP direktbe és utána jön be az a kép ahol aktiválás van! Egy csúszkát kell elhúni és aktiválás gomb aktívvá válik és arra klikk! Most nem emlékszem, h ott ráklikkeltem e :S le nem vonta még a havidíjat, de lehet csak hóvégén vonja le :S vki nemtudja, h esetlegaktiválás után azonnal levonja a díját?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1520) dptrsk válasza Newyorker (#1519) üzenetére


dptrsk
addikt

OTPdirekt SMS díjat is következő hónap első teljes 7végéjén terheli, tehát lehet, hogy csak következő hóban terhelik.

(#1521) Newyorker válasza dptrsk (#1520) üzenetére


Newyorker
addikt

Akkor nem nyugodtam meg :S jó lenne úgy megtudnom, hogy előfizettem é, h ne kelljen bemennem a bankba :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1522) dptrsk válasza Newyorker (#1521) üzenetére


dptrsk
addikt

lépj be OTPdirekt Brókerbe, ha be tudsz lépni és látod a realtime részvényadatokat, akkor megrendelted, s aktív is a szolgáltatás

(#1523) Newyorker válasza dptrsk (#1522) üzenetére


Newyorker
addikt

Az a baj, h letöltöttem ugye 4-én, majd elindítottam, már indítás után is lehet elég sok infót olvasni! De utána van a belépés ikon és a belépés után van az aktiválás! Arra nem emlékszem, h aktiváltam e, de be beléptem! Ezután tudtam meg tőled ugye, h fizetős, ezt az infot köszönöm is! Ekkor töröltem a prigit a telről! Majd tegnap ismét leszedtek hátha megtudom aktiváltam e! Ekkor elindítottam, beléptem majd ismét feljött az aktiválás gomb, de ugye nem kattintottam rá!

Vajh ha aktiváltam volna akkor most nem is jött volna fel ismét az aktiválás lehetősége? Te használod ezt a progit?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1524) Newyorker


Newyorker
addikt

Nah most felmentek neten az OTP direktre és ott van olyan menüpont, h OTP Direkt Bróker. Arra klikk és bejön olyan, h otp direkt broker és ott igénylés ikon. Szerintem ha lenne brókerek akkor ittaz igénylés ikon nem jönne fel :) vagy?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1525) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Be van állítva nekem, hogy autómatikus utalás, amit minden hónap 6-án elküld autómatikusan. Ezt pontosan hol tudom törölni ?

This is the way

(#1526) dptrsk válasza RaZroX (#1525) üzenetére


dptrsk
addikt

jobboldali menü-->utalások-->jövőbeni és rendszeres utalások karbantartása-->rendszeres átutalások fül-->részletek gomb-->törlés

(#1527) dptrsk válasza Newyorker (#1524) üzenetére


dptrsk
addikt

Sajnos nekem nincs megrendelve se a direktBróker, se a SmartBróker..

Használni a saját befektetési számláddal használtad?
Jó kérdés a direktbróker... ugyanis elvileg 1 havidíjért lehet igénybe venni mind2 szolgáltatást...
Szerintem, online chaten, online hívással, személyesen vagy telefonon kérdezd meg az a legtisztább..

(#1528) Newyorker válasza dptrsk (#1527) üzenetére


Newyorker
addikt

Nem azzal használtam, hanem a sima folyószámlámmal, meg uazon adatokkal amivel be is lépek az OTP Direktbe, de el is fogadta :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1529) dptrsk válasza Newyorker (#1528) üzenetére


dptrsk
addikt

OTP Banknál van befektetési számlád?

(#1530) Newyorker válasza dptrsk (#1529) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1531) dptrsk válasza Newyorker (#1530) üzenetére


dptrsk
addikt

akkor egy élő ügyintézőtől kérdezd meg biztos, ami biztos alapon.
Annak ideján számlanyitáskor nekem junior extrát állítottak be, nem kértem SMS-t de kövi hó elején beterhelték a díját... Majd jóvá is írták, mert jogos panaszom volt, hiszen nem volt aktív SMS szolgáltatásom.

(#1532) Newyorker válasza dptrsk (#1531) üzenetére


Newyorker
addikt

Nah, chaton beszeltem vkivel, de őskáosz van ebbe a bankba is, nem sok mindenbe tudott segíteni! Nem tudja megnezni, h aktiv vagy sem a Smartbank szolgáltatás! 2014ben :D vicc komolyan!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1533) szabogabor10 válasza Newyorker (#1532) üzenetére


szabogabor10
veterán

A chat csak általános dolgokban tud segíteni, személyes infókért mindenképp telefonálni kell. Furcsa, de sajnos még mindig itt tartunk...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1534) Vesztor87 válasza Newyorker (#1532) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Miért lenne őskáosz? Te magad ia megnézheted hogy aktiválva van-e neked, az igénylések menüpontban a direktedben.

szabogabor10: banktitok védelme miatt, különben bárki infot szerezhetne.......

[ Szerkesztve ]

(#1535) Newyorker válasza Vesztor87 (#1534) üzenetére


Newyorker
addikt

Én értem, hogy banktitok, de belépek az OTP direktbe, ami ugye azonosító. számlasz, jelszó, majd SMS jelszó, ekkor vált alul aktívvá a chat, tehát ezen belépések után chatoltam vele, most mit sért azzal, ha megnézi nekem, hogy a Smartbróker aktív vagy nem?! Semmi mást nem kérdeztem :S illetve ha ez az infó más számára meglenne, hogy húha van xy ügyfélnek Smartbrókere :S aktív vagy sem... az OTP túlbiztonságozza, ennyi!

Egyébként mondta a tag, hogy hiába látom az igénylések aktiválva van vagy sem, az az OTP direkt brókerre vonatkozik és nem a Smartbrókerre, mely a telre van.

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1536) szabogabor10 válasza Newyorker (#1535) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én is pont erre gondoltam. Nyugodtan meg lehetne csinálni. Ennyi erővel megszerzem másik ügyfél telefonos kódjait, és ugyanúgy hozzáférek a számlájához...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1537) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok! Fontos kérdésem lenne.

Nekem ha van egy OTP szamlam, ahhoz tartozik egy bizonyos IBAN, és egy BIC szám?

Kint vagyok Hollandba, és a főnök csak akkor tud utalni, ha ezek megvannak. Vagy kell csinálnom egy helyi számlát?

Sürgős lenne. Köszönöm szépen!

yo

(#1538) dptrsk válasza kenny123 (#1537) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha a főnök magyar számlára is utal, itt meg tudod nézni a tied IBAN és egyéb adatait. BIC/SWIFT ugyanazt jelöli.
Azonban a nemzetközi utalás nagyobb költséggel jár annak aki utalja neked a pénzt, mintha helyi számlára utalná. Emelett, ha 100 eurnál többet utalnak neked 2 eur-t levon a bank, illetve ugye az átváltási árfolyammal is számolni kell. Ha deviza számlára utaltatod 0,5 eur a jóváírás díja 100 eur felett.

[ Szerkesztve ]

(#1539) kenny123 válasza dptrsk (#1538) üzenetére


kenny123
addikt

Király, köszönöm szépen!

Elvileg meg van az utalás, remelem minden frankó lesz. Kb mennyi idő szokott lenni, mire látom a számlán?

Köszi!

yo

(#1540) dptrsk válasza kenny123 (#1539) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezt sajnos nem tudom neked megmondani.
Csak tippelem, hogy nem több mint T+3 munkanap.
Mintha régen olvastam volna, de most nem találom...

(#1541) Zin


Zin
senior tag

10 jegyu azonosito meg 3 jegyu telekod vagy mit hol talalok?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1542) dptrsk válasza Zin (#1541) üzenetére


dptrsk
addikt

10 jegyű azonosító: a számlához tartozó (fő)kártya utolsó 10 számjegye.
3 jegyű telekód: alapesetben a bankszámlaszám utolsó 3 jegye.

[ Szerkesztve ]

(#1543) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,

deviza arfolyamokkal kapcsolatban keresek informaciot:
neten vasarolnek ebay/amazon.uk -n dollarban es fontban es nem reg lettem otp simple szamlas master carddal. Milyen arfolyamon fogjak elszamolni nekem a vasarlast ha huf szamlam van?
korabbi bankomnal kettos konveziot alkalmaztak, de otp oldalan ezt nem talaltam meg.
:R

(#1544) dptrsk válasza ALI_G (#1543) üzenetére


dptrsk
addikt

Paypal be van állítva, hogy NE forintban terheljen?
Ha ezt nem állítottad be, akkor a paypal váltja forintra a terhelendő összeget és forintban terhel.

EZ NEM 100%, de én így tudom: A Simple kártya MasterCard Online, tehát a kártya devizanemétől eltérő terhelések elszámolási devizája EUR, tökmindegy mit veszel a MasterCard az adott terhelést(pl USD) átváltja EUR-ra és azt terheli a kártyán(kivéve HUF és EUR, mert ezek esetében nincs átváltás).

MC átváltás

Innentől biztos:Ha a forint(HUF) számlára a terhelés EURban történik, akkor adott napon érvényes első Deviza eladási áron számolja el,

pl. ha ma veszel valamit és 2 EUR-t terhelnek a kártya mögötti számlára, akkor 326,74Ft/EUR árfolyamon lesz terhelve, mivel ma nincs deviza kereskedési nap, ezért a pénteki első átváltási adat a mérvadó.

ITT lehet lekérdezni, hogy melyik nap milyen árfolyam volt érvényben.

(#1545) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Kellene utalnom egy ismerősömnek eurót egy deviza számlára. Nekem van sima számlám és deviza számlám is. Mi a legolcsóbb és legegyszerűbb módja az utalásnak. A deviza számlán nincs semmi pénz. Valamint van netbankom. Itthonról is kivitelezhető a dolog?

Köszi

(#1546) dptrsk válasza verti1 (#1545) üzenetére


dptrsk
addikt

Mi a sima számla neve?
Tempo, Net stb...
A deviza számla OTP-s amire kell utalni?
Az utalandó összeg KP-ban is rendelkezésre áll(na)?

(#1547) verti1 válasza dptrsk (#1546) üzenetére


verti1
tag

Net számla, kp-ban nincsen meg, a forint számláról kellene levenni. Raiffaisenre kell utalnom.

Köszi

(#1548) dptrsk válasza verti1 (#1547) üzenetére


dptrsk
addikt

Elég költséges az átutalás bankon kivülre(deviza és Net csomagban ugyanannyi a díja):
0,4% (minimum 2 600 Ft/ maximum 40 000 Ft)

Nem tudom milyen nagyságrendű összegről van szó, de ha kevesebb, mint 160ezer forint(levétel: 62+1,23%), akkor jobban megéri levenni, átváltani és bemenni egy Raiffeisen bankba és ott befizetni a devizaszámlára.
Ha 160ezer Ftnál több, akkor jobb az utalás(netszámláról devizában raiffeisenbe, internetbankon).

A deviza számla beiktatása, csak drágítana neked.

Szerintem ezek a költésgek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1549) verti1 válasza dptrsk (#1548) üzenetére


verti1
tag

Értem....34 euro egyébként nem nagy tétel. Eléggé nagy lehúzás akkor. Bemehetek az utcáról és a Raiffaisenbe befizethetek pénzt ha nincs ott számlám? Viszek kp-ban forintot és úgy?

(#1550) dptrsk válasza verti1 (#1549) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem, ha bemész a Raiffeisen bankba és tudod a számlaszámot és a számla tulajdonos nevét, akkor be lehet fizetni.

OTPbe is be lehet menni és befizetni a pénzt, ha nincs ott számla, gondolom máshol is.

Ne forintot vigyél!! A Raiffeisenes devizaszámlára EUR-ban fizess be!

A bankok a legrosszabb árfolyamon váltják a pénzt, ha nincs a környéken pénzváltó, akkor kis összeg lévén átválthatod bankban is a pénzt(nem buksz rajta sokat), de fontos, hogy EUR-t fizess be, mert a Raiffeisen a deviza számláinál 4-5 EUR-t levon a befizetett összegből, ha a befizetés eltérő devizanemben történik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.