Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1901) DeathAdder válasza canniball (#1900) üzenetére


DeathAdder
veterán

Megnyugodtam, köszönöm :)

(#1902) skroy válasza DeathAdder (#1899) üzenetére


skroy
senior tag

A hétvégén indított utalások legkorábban hétfő reggel érkeznek meg. :)

(#1903) Keem1 válasza DeathAdder (#1899) üzenetére


Keem1
addikt

OTP-s számlák között este 9-ig indított utalás azonnal megjön (tapasztalat), bankon kívülről viszont kb. du.4 előtt indítva jön meg még aznap.

(#1904) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
OTP Multipont kártya kártyaforgalmát (költés a nyitónaptól kezdve) hol lehet lekérdezni? Egyszer véletlenül nehezen megtaláltam, azóta sem.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1905) dptrsk válasza efi99 (#1904) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha a pontforgalomra vagy kiváncsi be kell regisztrálni a multipont.hu-n s úgy lehet

(#1906) efi99 válasza dptrsk (#1905) üzenetére


efi99
senior tag

Nem, nem arra. 12 hónap alatt X Ft kártyás vásárlás esetén nincs éves kártyadíj. Ezt valahol le lehetett kérdezni hogy Ft-ban hogyan áll.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1907) icecave


icecave
nagyúr

Látok valami érdekeset megint a Simple csomagnál. NEkem még online tranzakciós csomagom van, de olvasom, hogy van sima tranzakciós is. Viszont az otp oldalán már csak a simáról találok leírást, az online-ról nem:[link]

Akkor miben különböznek? Ahogy nézem, a sima is műxik direct felületen, viszont az online-al eddig csak 5 utalás volt ingyen, a simánál meg azt írják, akármennyi 250k-ig.

(#1908) dptrsk válasza icecave (#1907) üzenetére


dptrsk
addikt

Az online meg fog szűnni, már nem aktiválható, akinek van még használhatja.
itt van leírás az akcióról

Különbségek:
Online TR: 5 darab utalás díjmentes.
Sima TR: 250.000 forintig díjmentesek az utalások.

[ Szerkesztve ]

(#1909) icecave válasza dptrsk (#1908) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, akkor váltani fogok,de csak 31-én, úgyis mindig elsejétől érvényes az új ilyen igénylés.

(#1910) canniball válasza icecave (#1909) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyugodtan válthatsz akár most is, mivel (ahogy írod) úgyis csak elsején lép életbe a változás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1911) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok. Másnak is elő szokott fordulni, hogy nem érkezik meg a megerősítő sms?
Újra meg kell próbálni bejelentkezni és akkor utána elküldi egybe az összeset. Telekomos vagyok. Ha küldök sms-t vagy hívom a telefont akkor kicsörög egyből átmegy. Terhelt ilyenkor az otp vagy mi ez?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1912) canniball válasza Sanyi19 (#1911) üzenetére


canniball
nagyúr

Én még nem tapasztaltam ilyet (szintén T).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1913) Sanyi19 válasza canniball (#1912) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nekem 3x volt ilyen eddig. Nem gondolom, hogy a telefon lenne a rossz mert, más sms-ek, hívások jönnek rendesen. De megfogom és átregisztrálom egy másik telekomos számomra, hogy megnézzem. Nem olyan gyakori probléma de érdekes.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1914) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Sziasztok kéne egy kis segítség

Meg sem lepődök azon, hogy ismét 1 hétig nem tudok semmit sem csinálni a Steam Walletra feltöltött pénzemmel. A remek szoftver, a legalább 30-40x használt kártyára ismét azt köpte ki, hogy új kártya, ezért 1 hétig a MÁR FELTÖLTÖTT összeget (30 euró) nem tudod használni. Próbálnám azonosítani, hogy enyém a kártya, ilyenkor levonnak két összeget és azokat kell megadni...

A levonás megtörtént, de az OTP szuper netbankjában SEMMILYEN tranzakicót nem lehet látni ezzel kapcsolatban.

A zárolásoknál sincs SEMMI. Érdekes, hogy eltűnt majd 1000 ft a számlámról és erről semmilyen tranzakció sincs...

Valaki csinált már ilyet? Ha igen akkor megmondaná merre lesznek ezek az összegek? Az is fura, hogy az OTP-n sem erről sem magáról az oda való feltöltésről sincs semmilyen adat..

Kösz előre is!!

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1915) dptrsk válasza Sonic* (#1914) üzenetére


dptrsk
addikt

Ez a 2 sor neked ezt írja?
(Számla részletes adatai)

Előjegyzett kártyaforgalmak: 0 HUF
Zárolások összesen 0 HUF

Lehet, hogy a Steam nem zárolt, hanem kártyás vásárlásként bonyolította a tranzakciót, s ekkor nem zárolás, hanem kártyaforgalom.

Mondjuk amúgy is érdekes amit írsz, mert nekem 2*5EUR-t simán feltöltött a STEAM(a kártyát soha nem használtam még steamen ezelőtt), mindenféle ellenőrzés nélkül, csak a kártyaadatokat kellett megadnom.

Azonosítást követően a 06-1-3-666-000 számon kérhetsz információkat a (még nem könyvelt) bankkártyás vásárlásokról, nekem egyszer paypal miatt kellett, mert nem akartam 2-3 napot várni míg lekönyvelik a forgalmat, s megjelenik a kód. Mióta ez történt kérek SMS értesítést a kártyás forgalmakról, s akkor egyből látom a kódot/összeget stb.

(#1916) Sonic* válasza dptrsk (#1915) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Elmondom akkor dióhéjban,

-Feltöltöttem Steam-re 30 eurót, pénzt levonták, oda is felment
-Kell nekik egy azonosítás (hasonló mint a PP), levonnak/zárolnak vagy a fene tudja mi 2 kis összeget, ez is megtörtént, kb 1000 ft
-Ezt a 2 összeget, pl 550-450 kéne nekik megadnom, de ezeket SEHOL sem látni :(
-Zárolva egy forint nincs.

[ Szerkesztve ]

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1917) dptrsk válasza Sonic* (#1916) üzenetére


dptrsk
addikt

Előjegyzett kártyaforgalom sincs?

Hívd fel a telefonszámot, amit írtam, ott beazonosítanak s megkérdezed, hogy mi az utolsó 2 levonás.
Megmondják, felírod s utána beírod Steambe.

(#1918) Sonic* válasza dptrsk (#1917) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Se az se zárolás :(

Ez valami robot, vagy rendes ügyfélszolgálat lesz? :R :))

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1919) dptrsk válasza Sonic* (#1918) üzenetére


dptrsk
addikt

Már nem emlékszem, hogy híváskor pontosan mi jelentkezik, de az biztos, hogy beazonosítani és segíteni élő ember fog a vonal túlsó végén, de lehet, hogy míg eljutsz hozzá választani kell 2 menüpontot.

(#1920) Sonic* válasza dptrsk (#1919) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Rendben, kösz mindent, tárcsázok is!

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1921) Sonic* válasza Sonic* (#1920) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Telefont nem veszik fel, a netes hívás pedig egyből lerakja amint ügyintézőt kapcsol :/

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1922) Sonic* válasza Sonic* (#1921) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Felvették, és megoldódott!!!!! Köszönöm szépen!!! :R

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1923) MaciG


MaciG
addikt

A lakossági folyószámlához kiadott mastercard-al mennyire biztonságos neten vásárolni? Mert ilyenkor nincs semmi sms a megerősítő kóddal,stb mint az utalásnál, csak beírok pár számot és már kész is. :F

BANZAII

(#1924) Sanyi19 válasza MaciG (#1923) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ha tiszta gépről és megbízható helyről vásárolsz, valamint nem pl. egy nyitott wifiről, hanem otthon a saját internetedről, akkor biztonságos.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1925) MaciG válasza Sanyi19 (#1924) üzenetére


MaciG
addikt

Itthoni gépről vásárolok, de azt honnan tudhatom biztosra "tiszta-e" a gép, vagy hogy a hely ahonnan vásárolok biztonságos? :F

BANZAII

(#1926) skroy válasza MaciG (#1925) üzenetére


skroy
senior tag

Ezt sajnos sosem tudhatod 100%-ig.

Pont erre jó a webkártya. Mindig csak annyit utalni rá, amennyit el akarsz költeni. Persze a biztonságra így is figyelni kell, de ha netán véletlenül mégis csalók áldozatává válunk, "csak" a webkártya adatokat szerzik meg, a fő számlához nem férnek hozzá. :)

(#1927) MaciG válasza skroy (#1926) üzenetére


MaciG
addikt

MI is pontosan ez a webkártya? Mi ennek a díja éves szinten?

BANZAII

(#1928) dptrsk válasza MaciG (#1927) üzenetére


dptrsk
addikt

Jump, Net, PremiumPlusz mellé ingyenes
Simple mellé 99ft/hó
Többi csomag mellé nem kérhető.

A lényeg, hogy lesz egy számlád, amire vásárlás előtt utalsz, s ehhez tartozik egy virtuális(fizikailag nem legyártott) kártya szám, cvv kód és lejárat.
Ezeket az adatokat adod meg vásárláskor.
Vásárlás után a maradvány pénzt visszautalod a saját számládra.
Így ha el is lopnák a kártya adatait nincs a számlán pénz csak amikor vásárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#1929) MaciG válasza dptrsk (#1928) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! Ez jól hangzik. ÉS a pénz mozgatása a fizikai és a virtuális számla közt díjmentes?

BANZAII

(#1930) dptrsk válasza MaciG (#1929) üzenetére


dptrsk
addikt

A saját számlák közötti utalás díját kell kifizetni, ha ez 0 ft, akkor ingyenes. Tudtommal a Webkártyával is rendelkező csomagokban ez jelenleg 0 ft.
Simple esetén a hétvégén hasznos bankkártyák közötti utalás pénzbe kerül, Jump, Net, PremiumPlusz esetén ez is 0 ft tudtommal.

(#1931) MaciG válasza dptrsk (#1930) üzenetére


MaciG
addikt

Ismét köszi. Akkor gondolom tranzakciós adó sincs ha maga az utalás 0 ft?

BANZAII

(#1932) dptrsk válasza MaciG (#1931) üzenetére


dptrsk
addikt

Tudtommal az otp nem úgy tűnteti fel a díjakat, hogy x+tr.adó.

Tehát, ha díjmentest ír, akkor díjmentes.

(#1933) skroy válasza MaciG (#1927) üzenetére


skroy
senior tag

A kártyák közötti utalások díjmentesek. Bárhol fizetek a neten, csak webkártyát használok, a valós kártyát soha nem használtam.
A családban 2 Net számlacsomag van, amihez alapból járt a webkártya. Az egyik számlára van rendszeres jövedelem, így annak a havidíja 5-600 Ft között van.
A másik számlára nem érkezik rendszeres jövedelem, így 1200 Ft a havidíj. A webkártya nem jelent plusz költséget. Ajánlom. :K

(#1934) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

A külföldi vásárlásokat nem mutatja az OTP online felülete? A lekérdezéseknél a számlatörténetre mentem és a legutóbbi vásárlások mind magyarok, elvileg az utolsóig, de annál se stimmel a dátum. Vagy ez nem dátumoz rendesen? A mai napig kérdeztem le, tehát nem csesztem el semmit látszólag.

Jó lenne valami olyan felület, ami azonnal mutat minden vásárlást (külföldön is), mert magyar kártya hiányában nem hivatkozhatok az SMS-re külföldön, valahogy követni kéne a pénzmozgást.

Vagy csak nem frissül azonnal, várni kell pár napot? Igazából az utolsó magyar vásárlás asszem szombat délelőtt, azt mutatja is (de rossz dátummal, mint említettem, nem mintha annyira számítana, de furcsa), csak hétfőtől nem, amik azóta külföldön történtek.

[ Szerkesztve ]

(#1935) szabogabor10 válasza Jhonny06 (#1934) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Az netbankban sajnos nincs külön kártyatörténet funkció, mint pl. a CIB-nél. Az lehet nálad a helyzet, hogy a külföldi vásárlásaidat még nem könyvelte le a bank, pár napot várni kell erre. A dátumok mindig a könyvelés napját jelzik, és nem a vásárlás napját.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1936) Jhonny06 válasza szabogabor10 (#1935) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szia!

Köszi szépen, így már érthető. De akkor végülis látok minden tételt, ha lekérdezem, nem? Csak a dátum nem a levonás dátuma, hanem a könyvelésé, meg várni kell néhány napot.

(#1937) szabogabor10 válasza Jhonny06 (#1936) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, minden tétel megjelenik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1938) Bogyi007


Bogyi007
veterán

OtpDirekten hol tudom megnézni hogy éppen hol van pénzem zárolva? Microsoft Xboxnál és Paypal rendszernel van most azt tudom, de szeretném ezt viszontlátni hivatalos formában is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1939) szabogabor10 válasza Bogyi007 (#1938) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pont most írtam róla, pár nap múlva látod csak. Amúgy telefonon megmondják.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1940) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Aki járatos a Paypal rendszerben is, az vessen már egy pillantást a problémámra.

Előre is köszönet!

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1941) dptrsk válasza Bogyi007 (#1940) üzenetére


dptrsk
addikt

A webkártya számla csak a társított főszámláról fogad utalást, s csak a főszámlára lehet visszautalni róla!

(#1942) Bogyi007 válasza dptrsk (#1941) üzenetére


Bogyi007
veterán

Frankó....

Állítanám át a Bankszámlaszámot de nem találom hogy hol lehetne módosítani azt.

Rámentem a Profile - My money - Bank Accounts részre ahol látom is hogy van egy OTP Bank Nyrt. Primary jelzővel (gondolom ez a rossz adatokkal rendelkező) de ezt nem módosítható s törölhető.

Hozzáadtam a megfelelő adatokkal most a főszámlámat s azt tettem át Primarynak, de a régit így sem engedi törölni....

Szerk.: Sikerült törölni...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1943) efi99 válasza efi99 (#1904) üzenetére


efi99
senior tag

Na, megvan:
https://www.otpbank.hu/otpklub/KlubKartya
A legjobb, hogy a főoldalról (https://www.otpbank.hu/otpklub/Fooldal) nincs is rá link...

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1944) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
ha a kamatozó kincstárjegyemből szeretnék kivenni,milliós összeget,azt be kell jelenteni előre? Vagy kiadják?

(#1945) dptrsk válasza Remekelek28 (#1944) üzenetére


dptrsk
addikt

Elsőként vissza kell váltanid a kincstárjegyet, majd utána tudsz kivenni.
Ha jól rémlik kivételnél 2 millió felett kell előre jelezni, de ez nem biztos, nem találtam meg ahol írják.

(#1946) Remekelek28 válasza dptrsk (#1945) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi a visszaváltás azonnal megtörténhet? Vagy több nap?

(#1947) dptrsk válasza Remekelek28 (#1946) üzenetére


dptrsk
addikt

Bogarászva a hirdetményeket nem leltem rá, hogy T vagy T+X napos elszámolású a visszaadás, de ha jól gondolom T napos elszámolású, tehát azonnal megtörténik. De ezt ne vedd 100%ra, mert csak tippelem.

(#1948) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. tudja vki mi ez a bankkartyaval kapcs dij? jump szamlam van.

(#1949) skroy válasza -=Vacsek=- (#1948) üzenetére


skroy
senior tag

Valószínűleg a bankkártya éves díja. Tegnap vonták tőlem is, net számlacsomag, 3599 Ft. :O

(#1950) -=Vacsek=- válasza skroy (#1949) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

nekem is pont ennyit vontak le.. kedvencem akkor is az sms dij, mindig vonjak idoben de ha utalnak a szamlamra sokszor orakba telik mire ater vagy meg se jon..

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.