Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1951) dptrsk válasza -=Vacsek=- (#1950) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem mindig megjön az utalás.

OTP-OTP között munkanapokon (azthiszem) 7-20 között azonnal megjön az utalás.
Más-OTP között pedig, ha te utalsz és (ha jól tudom) munkanapokon 15:00ig elutalod, akkor a címzett aznap megkapja.
Más-OTP között pedig, ha neked utalnak, akkor a küldő bank szabályaitól függ, de általánosságban a munkanap 14-14:30 után elutalt összegek már csak másnap érkezik meg...

Nekem ez a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#1952) -=Vacsek=- válasza dptrsk (#1951) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

én az sms-ről beszélek amiért fizetek h küldjék ha számlámra érkezett utalás. az utalás az nekem is pontosan megjön de sokszor olyan helyen vagyok ahol nem tudok belépni és nem lenne rossz ha időben érkezne az sms, amiért ügye külön fizetek mert igényeltem ezt a szolgáltatást. :)

(#1953) dptrsk válasza -=Vacsek=- (#1952) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha az utalás feldolgozása banki munkaidőn kívül történt, akkor csak a következő munkanapi nyitáskor jön meg az SMS.
Vagy arra gondolsz, hogy 3-5 percet késik a beérkezés időpontjától az SMS?
Nekem Telekom és Telenor esetén az a tapasztalatom, hogy többnyire a tranzakció után 3-5 perccel érkezik az SMS, a maradék esetekben 3 percnél kevesebb idő alatt is megérkezik.
Az éjszaka végbement tranzakciókról is banki rendszer nyitás(7:00) után max. 6 perccel (7:06) a telefonomon van az SMS.

Vodafone-nal nincs tapasztalatom, de mivel a Vodafonenál van az OTP flotta, gyanítom ott lehet, még nagyobb arányú a T+3 percnél rövidebb idő alatt megérkező SMS

Ha sürgős utalást vársz és nem vagy gépközelben, akkor telefonon is le lehet kérdezni SMS és/vagy hívással is az aktuális egyenleget.

Ha pl munkabér utalást vársz, s csak 14:05kor jön az SMS, az azt jelenti, hogy a munkáltató nem kora reggel (és nem előző nap este ) indította a munkabérek utalását, hanem közvetlen a 14:00 előtti időablakban küldték el a pénzeket.
Mióta napközbeni utalás is van az is sokat számít, hogy XY a cégnél mikor küldi el az utalások adatait a banknak.

[ Szerkesztve ]

(#1954) Bogyi007 válasza dptrsk (#1953) üzenetére


Bogyi007
veterán

Vodás előfizetésem van s az tény, hogy OtpDirektes utalás után pillanatok alatt kapom az Sms-t a tranzakcióról...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1955) -=Vacsek=- válasza dptrsk (#1953) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

mi számít banki időn kivülinek? mert kaptam már fél 8kor is sms-t h jött utalás. rengetegszer volt oylan h küldtek itthon voltam beléptem otpről otp-re meg is történt azonnal az utalás aztán 2 óra múlva jött az sms is. ilyenekre gondolok.

(#1956) dptrsk válasza -=Vacsek=- (#1955) üzenetére


dptrsk
addikt

Banki idő jellemzően:
H-Cs: 8:00-16:00
P:8:00-13:00

Bankon belül tágabb időpontban teljesülnek az utalások, azonban az SMS van, hogy már csak másnap reggel érkezik.

reggel 7 és 8 között jellemzően az elmúlt zárt időszak alatt végbement tranzakciók teljesülnek.

(#1957) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló

Egy rokonom számlájához még anno kaptam kártyát saját névre (társ kártya vagy mi.) a hitelkeretét csökkentették így hitelen túli mínuszba került amit nem tudott kiegyenlíteni így az én különálló számlámról levonták a különbözetet. Ez rendben van így? Már hónapok óta könyörgök neki hogy szüntessük meg de reménytelen főleg hogy folyton mínuszos, a levont összegre meg keresztet vethetek

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#1958) dptrsk válasza szabacsik (#1957) üzenetére


dptrsk
addikt

Gondolom a számlán, mint társtulajdonos szerepelsz.
Emiatt te is az összes vagyonoddal felelsz a számlán felhalmozott tartozásért. Így amit már levontak az jogos volt.
Azt javaslom menj be egy OTP fiókba és próbáld megszüntetni a társtulajdonosi viszonyodat a számlán.(Add vissza a társkártyát is).
Ezek után nem vonhatnak le másik számládról pénzt.

(#1959) szabacsik válasza dptrsk (#1958) üzenetére


szabacsik
őstag

A kártya már le van adva, de azt mondják, hogy a megszüntetéshez mindkét fél kell nekik ami így kivitelezhetetlen sajnos.

/\____/\

(#1960) dptrsk válasza szabacsik (#1959) üzenetére


dptrsk
addikt

Akkor együtt kell bemenjetek.
Így, ha a közös számlán hiány lesz a bank szerződés szerint megterhelheti a te egyéb számláldat, hogy ne legyen hátralékos egy számlád se.
Talán rövid távon megoldás, ha más banknál nyitsz számlát s oda utalsz mindent, míg meg nem oldódik a helyzet. Sajnos rosszabb esetben az egész tartozást rajtad fogja behajtani a bank. A helyedben minél előbb valahogy elcsalnám egy OTPbe a másik személyt, mert hosszabb távon minden vagyonod elvesztheted.

(#1961) szabacsik válasza dptrsk (#1960) üzenetére


szabacsik
őstag

Igen, ez az én félelmem is. Köszönöm a segítséget.

/\____/\

(#1962) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

A mostani Net számlacsomagomról válthatok Simple-re?
Vagy csak az "új belépők"-nek van ez a díjmentes számlavezetési díj.
Természetesen minden feltétel adott.

(#1963) dptrsk válasza akom (#1962) üzenetére


dptrsk
addikt

Net-->Simple váltás lehetséges.
Ingyenes a számlavezetés, ha minimálbér(35 felett 150ezer) legalább érkezik a számlára munkabér címen.

(#1964) canniball válasza akom (#1962) üzenetére


canniball
nagyúr

Válthatsz, én is a Net-et cseréltem Simple-re.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1965) akom


akom
senior tag

Köszi pietrasko, és canniball!

Minden feltétel adott szerencsére, és ahogy számolgatok nekem is jobban megérné.
Net számladíj: 525 Ft/hó
Simple: díjmentes
Net SMS: 25 Ft/sms (Ez nekem havonta kb 500-1000 Ft szokott lenni.)
Simple: OTP Simple sms csomag 298Ft/hó
Esetleg ha kellene webKÁRTYA: 98 Ft/hó
OTP Direkt mindkettőnél díjmentes.

Az a havi 2db max 150k-s KP felvétel pedig nekem bőven elég.

Az eddigi kb 1000-1500 Ft/hó helyett 400 Ft/hó-ból megúsznám a számlavezetést.

Ami kérdésem lenne még, hogy egy ilyen váltásnál változik a számlaszámom?

Szerk.: OTP Simple sms csomag ehhez gondolom kell még az OTP Simple sms szolgáltatás 148 Ft/hó.
De még így is 550 Ft/hó-nál tartok csak.

[ Szerkesztve ]

(#1966) canniball válasza akom (#1965) üzenetére


canniball
nagyúr

Pont amiatt váltottam én is, hogy az sms-kel simán duplázódott/triplázódott a havi fizetendő. Most fizetem a 300Ft-t az sms-csomagra oszt' csók (az a 150Ft amit írsz nem tudom mi, olyanom nincs).
A számlaszámod nem változik, de ha van hitelkereted azt újból elbírálják.
Viszont idővel készülj fel, egy örökkévalóságnak tűnt míg ott ültem s mire sikerült megejteni a váltást. Bár ez még év elején volt, talán azóta normalizálódott a dolog...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1967) dptrsk válasza akom (#1965) üzenetére


dptrsk
addikt

Az SMS csomag ~300 ft.
Az SMS szolgltatás ~150 ft díját akkor kell fizetned, ha az SMS csomag nem aktív, s az SMSek darabszáma után szeretnél fizetni.

(#1968) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Tesco 0% THM-re akarok TV-t venni.
Elvileg utolsó havi bankszámlakivonat elég hozzá. (honlapjukat elolvastam)

A kérdés, hogy az OTP direktből letöltött számlakivonat az jó-e? Szerepel rajta halványan, hogy másolat.
Mert azt kinyomtattam egyelőre csak fekete-fehérben de ha kell akkor megoldom színesben is.

(#1969) luciferk válasza raziel01 (#1968) üzenetére


luciferk
senior tag

" OTP direktből letöltött számlakivonat az jó-e? :( OTP bankfiókban kérni kell, havonta egyszer ingyenes.

(#1970) raziel01 válasza luciferk (#1969) üzenetére


raziel01
veterán

Sejtettem, köszi. :(Akkor holnap muszáj lesz bemennem hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#1971) Spet


Spet
addikt

Udv mindenkinek,

Hamarosan kulfoldre utazom es vinnem magammal a kartyamat (chippes pay pass-os Mastercard), hogy ott is tudjam hasznalni. Premium szamlacsomagos vagyok, az uticel pedig Malajzia lenne. Kerdesem annyi lenne, mennyi a keszpenzfelvetel illetve hasznalati dija a tranzakcioknal?

Az ugyintezo holgy annyit mondott, hogy par euro felvetelenkent (de gondolom van X % tranzakcios dij plusszban), illetve ha penzt vennek fel, akkor minel nagyobb osszeget (hogy tamogassuk a fogyasztoi tarsadalmat :D ). Vasarlasi reszerol edig nem mondott semmit.

Igy hozzatok fordulok, hatha tobb informaciot tudtok megosztani velem. Valaszaitokat elore is koszonom. :R

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1972) dptrsk válasza Spet (#1971) üzenetére


dptrsk
addikt

itt vannak a hirdetmények.
Nézd meg mit ír, mert sok kategória van, azt te tudod melyik érvényes rád.

(#1973) akom válasza canniball (#1966) üzenetére


akom
senior tag

Voltam bent, nekem is volt vagy egy óra mire elintézték a dolgokat.
Új OTPdirekt azonosítót kaptam, ami elméletileg holnaptól fog élni.
Új kártyát is küldenek, ami háromezer valahány-száz lesz. (Most megnéztem ennek elméletileg első évben ingyenesnek kellene lennie nem?)
Kötelezően nyitottak két megtakarítási számlát pedig mondtam nem fogom használni.

Ami kicsit furcsa, hogy majd nekem kell netbankon keresztül igényelnem a kedvezménycsomagokat (pl. SMS csomag)

Persze közbe nyomatták a promó cuccokat, nyissak ezt, használjak azt...

Most ami számomra nem volt világos, hogy az OTP direkt és az OTP Simple direkt között mi a különbség?

(#1974) albiosz válasza akom (#1973) üzenetére


albiosz
őstag

ennek elméletileg első évben ingyenesnek kellene lennie nem?
De.

Most ami számomra nem volt világos, hogy az OTP direkt és az OTP Simple direkt között mi a különbség?
Az ég világon semmi. Annyi, hogy másik weboldalról nyitod meg őket.

(#1975) akom válasza albiosz (#1974) üzenetére


akom
senior tag

Köszi, akkor ha levonódik a kártyadíj reklamálok.

(#1976) dptrsk válasza albiosz (#1974) üzenetére


dptrsk
addikt

Elvileg OTP honlapról is beenged a simple direktbe is.
A kártya díj szerintem nem fog terhelődni, de ha igen reklamálj s jóváírják.
A 2-5 db takarék számla a simple csomag feltétele, ha nem nyitsz nem lehetsz Simple-ös.
Semmi díja nincs, ha zavar vedd majd ki a direkt számlakörből, s akkor nem is látod.

(#1977) raziel01 válasza luciferk (#1969) üzenetére


raziel01
veterán

Múlt hét szombaton megvettem a TV-t 0% THM-re a Tescoban. Vittem az eredeti számlakivonatot amit a bankfiókban nyomtattak nekem.

Erre ma jön egy hívás tőlük, ugyan az a csaj hívott fel aki intézte a hitelt, hogy nem eredeti volt a számlakivonat amit vittem. Mondom hogy ne lenne már eredeti, én kértem a bankban.

Kérdezi, hogy netbank van-e? Mondom van. De onnan másolatot nyomtat.
Akkor azt mondja olyat lehetne csinálni, hogy ott a Tescoban belépek és ott nyomtatom ki, mert úgy akkor elfogadják.

Most komolyan ez a standard eljárás, hogy ott belépni és kitudja milyen gépen megadni a titkos adatokat?

Szal vissza kell mennem a Tescoba.
Hétfőn megyek a bankba. Mit gondoltok erről? Mitől ne lett volna hiteles?

(#1978) skroy válasza raziel01 (#1977) üzenetére


skroy
senior tag

Úgy tudom, hogy csak a bankfiókban adott papíralapú számlakivonat hiteles, a netbankos biztos, hogy nem. Mindenképp el kell fogadniuk amit vittél. Én biztos, hogy nem lépnék be idegen gépről a netbankomba, még a saját gépemről is csak óvatosan. :)

(#1979) raziel01 válasza skroy (#1978) üzenetére


raziel01
veterán

Sajnos már kidobtam a számlakivonatot, mert mondom biztos nem kell már. :\
Muszáj lesz újat kérnem de szóról szóra elfogom mondani hogy mit mondott a tescoban a budapest bankos ügyintéző. Mondjuk egy pecsétet csak tudnak nyomni rá a bankban gondolom.
Az biztos hogy ott nem fogok belépni a tescoban. Eleve felháborító ilyet kitalálni.

Kicsit érdekesnek találom, hogy eredeti bankfiókos nem jó de a netbankból nyomtatott másolatos meg jó lenne ha ott belépek. Rohadtul sántít.

[ Szerkesztve ]

(#1980) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Sziasztok!

Fiam szeretné a zsebpénzét a számlájára rakni, és ezt egyedül tenné meg (én nem érek rá sajnos), 16 éves. Ha bemegy a fiókba személyivel, stb el tudja intézni? :R

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1981) dptrsk válasza Sonic* (#1980) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha már van számlája, akkor ő is tud rátenni pénzt.
Számlanyitáshoz kell a szülő is!

(#1982) Sonic* válasza dptrsk (#1981) üzenetére


Sonic*
aktív tag

van már neki

Majd kiderül..vagy beborul!

(#1983) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Paypal - lal akartam vásárolni, netszámláról, de nem jött össze a tranzakció, a pénz zárolva lett, beszéltem az ügyfélszolgálattal, azt mondta majd feloldják, de nem tudta megmondani, hogy mikor.

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ?
Mennyi idő múlva oldanak fel egy ilyen zárolást ?

(#1984) Vesztor87 válasza raziel01 (#1977) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ha a bank adja ki akkor nyomnak rá bélyegzőt is, az meg hiteles.

(#1985) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!

CIB-ről váltanék, mert kiakasztottak, hogy netbank-jukat képtelenek voltak fejleszteni, így most a JAVA miatt chrome-ban már le kell tölteni gépre, hogy használhasd. Ja és nincs paypass-os kártyájuk. :(

Raifeissen Premium 2.0 számláját néztem, de mégis OTP felé hajlanék, méghozzá a Pérmium plusz számlacsomag felé. (Rai netbankjában nincs sok bizalmam, eléggé butának tűnik.:( )

Ehhez kérnék OTP-sektől pár infót:
- Okostelefonos app-juk milyen? Képes megjegyezni pár adatomat, vagy minden indításkor be kell írni a 3 belépési adatot, hogy beengedjen? App-váltáskor kiléptet? (pl. máshonnan akarsz kimásolni adatokat, akkor idegesítő lehet.)
- magányszemélyként maximum mennyi időre lehet visszanézni a számlatörténetet/kivonatokat? (Történetnél 92 nap van kiírva, ami nem sok, viszont kivonatnál ez: "A kivonatok legalább 6 hónapra visszamenőlegesen kérdezhetőek le." Mit jelent itt a legalább, mitől függ? :) )

Pro és kontra is érdekel. :)

Előre is köszönet! :)

(#1986) dptrsk válasza KergeK@csa (#1985) üzenetére


dptrsk
addikt

SmartBank megjegyzi akár több személynek is egy telefonon, az azonosítót és a számlaszámot.
Csak a jelszót kell minden esetben beírni.

Van buta és teljes mód is a telefonos app-ban.
Buta mód esetén csak előre mentett űrlapokra lehet utalni, s nincs SMS token.
Teljes módban van SMS token, s olyan mint a netes OTPdirekt.

Alapesetben kiléptet, mert nem biztonságos, ha háttérben fut(illetéktelenek is hozzáférhetnek, ha kiadod a kezedből), de saját felelősségre lehet aktiválni a multitasking módot, ebben az esetben háttérben is fut.

A legalább 6 hónap törvényi kötelezettség(szerintem), tehát a 6 hónapot bármikor le kell tudnod kérdezni.
Nekem 2012-ben nyitott számlám van, s jelenleg 2014 januári kivonat a legkésőbbi(2013 decemberi forgalom) amit enged letölteni. 2013-at már nem tudok kiválasztani.

pro: Ha a PayPass ennyire fontos, akkor csak OTP (és Telekom vagy Vodafone) esetén elérhető a mobiltárca, ahol a telefonod a PayPassos bankkártyád.
Böngészős netbankban lehetőség van SMS token helyett a telefon kamerát használni belépésre(QR kód)

(#1987) Keem1 válasza KergeK@csa (#1985) üzenetére


Keem1
addikt

Én főleg itthon (házon belül) használom az OTP-t, nagyon-nagyon ritkán megyek be fiókba.

- a mobilapp nagyon jó, elvileg van demója, ki lehet próbálni. Én csak az androidos verziót ismerem, de szerintem a többi is ugyanolyan. A jelszón kívül képes megjegyezni mindent, és ha csak apróság miatt kell belépned, van egyszerűsített belépés, amihez nem kell sms. De csak olyan dolgot tudsz végrehajtani így, ami illetéktelenség esetén nem nullázhatja le a számládat vagy nem zárhatnak ki belőle, minden máshoz sms-es belépés kell. Viszont van QR kódos belépés is, minden platformra (mobillal kell leolvasni), de ha szükséges, akkor tud így is smst küldeni.

- a számlatörténet 90 napra visszamenőleg kérdezhető le, egyszerre 30 napos intervallumot tud mutatni. Viszont bármikor letölthető a számlakivonat, és a lekérdezett számlatörténet (amit épp látsz) exportálható PDF-be, Excelbe.

Még néhány apróság: NET számlacsomaghoz ingyenes a webkártya, amit netes vásárlásnál tudsz használni. Van QR-kódos fizetés, belépés után ahol OTP-re irányít át a webshop, ott nem szükséges megadni a kártyaadatokat, telefont odafordítod és a QR kód alapján intézi a fizetést (ugyanúgy kártyás vásárlás). Szerintem a netes technikai oldal az OTP-nél a legjobb az országban. Igaz, ezen kívül a K&H-t ismerem még, mert a munkahelyem számlája ott van.

Abszolút szubjektív vélemény: az OTP se szent, mint ahogy egyik bank se, de úgy gondolom, messze a legnormálisabb. Nem ingyenes a számlavezetésem, hanem kb. 500 forint, plusz smsek, plusz utalások, ám ez egyéni beállításokkal minimalizálható. Sms értesítés csak nagyobb összegre van beállítva, kb. 100-200 forint így egy hónapban, az utalásokért meg kb. 200 forintot fizetek, tehát az egész megáll havi egy ezresben. Rengeteget vásárolok kártyával, főleg PayPass-szal, nem ijedek meg, ha két szelet csokit kell kifizetnem vele. Inkább PP mint kp.

[ Szerkesztve ]

(#1988) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Köszi a válaszokat, már csak egyetlen kérdésem maradt:
- okostelefonos app-ban pl. a 7*24 órás kártyák közötti utalás is benne van?

Amúgy úgy tűnik meg lettem győzve. :)

(#1989) Keem1 válasza KergeK@csa (#1988) üzenetére


Keem1
addikt

Benne van :)

(#1990) dokee78


dokee78
félisten

Hali!
1-2 hete szüntettem meg az "A-hitel" keretem.
Viszont rendkívüli eset miatt újra szükségem van rá.

Milyen iratok kellenek hozzá?
Vagy nem kell semmi mivel nemrég mondtam le?

(#1991) dptrsk válasza dokee78 (#1990) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha a számládra érkezik a munkabér nem kell semmi, csak személyi, lakcímkártya, s te magad.

(#1992) Rypejakten


Rypejakten
addikt

hello!

gondolom, már ezerszer kérdezték, de: hétköznap (jelen esetben ma) netes utalásnál, két OTP-s számla között meddig mennek át a tranzakciók, mikor 'áll le' kb. a rendszer? ha teszem azt, most utalok, van esély rá, hogy ma még megérkezik, vagy nem, és majd hétfőn valamikor.

köszi!

visszaolvastam... :B

[ Szerkesztve ]

(#1993) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

A Szépkártya oldalán az elfogadóhelyeknél fel van tüntetve egy Fornetti az Örs vezér terén, de én végigjártam mindet ami ott van, sehol nem fogadták el, volt ahol kérték hogy mutassam meg a kártyát mert nem is hallottak még róla. Van egyáltalán ilyesmi hely, ahol elfogadják és tudok venni pl pékárut, üdítőt, energiaitalt, ilyesmit szépkártyával? Főleg nagyobb plázák környékén érdekelne, vagy a 2-es metró vonalán. Olyat írjatok amit próbáltatok is, a weboldalnak nem nagyon hiszek :) Köszönöm

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#1994) dptrsk válasza SidCorky (#1993) üzenetére


dptrsk
addikt

A honlapon ott a telefonszám, én felhívnám a fornettist, hogy hol is van: 0630/580-1744

(#1995) dokee78


dokee78
félisten

A-hitelt csak személyesen lehet igényelni ugye?
Fizetés a számlára érkezik!

(#1996) dptrsk válasza dokee78 (#1995) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha jól rémlik netes OTPdirektben is lehet(Simple csomagban úgy kell), baloldali menü, igénylések, folyószámlahitel. Hátránya, hogy nem másnap reggeltől aktiválódik(személyes igénylés esetén másnap reggeltől használhatod), hanem van 3-4 nap átfutás.

Ha van OTP direkt telefonos szolgáltatásod, s tudod a jelszavát, akkor ott is lehet kérvényezni, de ebben az esetben is szerintem több idő az átfutás (lehet itt is másnaptól használhatod, nem tudom).

Telefonon felhívni, s adatokat bediktálva szerintem nem lehet igényelni, csak ha van telefonos OTP direkt szerződésed.

(#1997) dokee78 válasza dptrsk (#1996) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Pár nap nem számít. 3-4 nap átfutás

Most jött egy SMS,hogy Jelzáloghitel nem teljesült.
9-én utalják a fizetést abból le tudják vonni,az a 3-4 nap belefér vagy lesz késedelmi kamat?

[ Szerkesztve ]

(#1998) Vesztor87 válasza dokee78 (#1997) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igen, van kamat. Lehet fel is fog hívni a call center. Nincs türelmi idő.

(#1999) dokee78 válasza Vesztor87 (#1998) üzenetére


dokee78
félisten

Pár nap késés miatt?
Régebben többet is késtem mégsem volt kamat,vagy csak nem közölték és úgy vették le.
Még nincs aktiválva az A-hitel.

[ Szerkesztve ]

(#2000) dptrsk válasza dokee78 (#1999) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha nem fizetsz szerződésszerűen, akkor elvileg van késedelmi kamat.
Az elmaradást automatikusan le fogják emelni amint lesz fedezet.

Az éves elszámoló levélben vannak feltüntetve az ilyen eseti költségek(lehet a 15 nap türelmi idő alatt nincs kamat). Szerintem az utolsó részlettel vonják majd le.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.