Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#13001) dptrsk válasza Grande Ale (#13000) üzenetére


dptrsk
addikt

Így látatlanban sokminden lehet.

Amire én gondolok, hogy a partner belföldre(Svájc) indítana utalást, de HU az IBAN eleje.
esetleg megnezheted itt hogy jó-e az IBANod

[ Szerkesztve ]

(#13002) Gallmix


Gallmix
aktív tag

A Simple alkalmazásban van külön díj a csekk befizetésre? (kártyás fizetéssel)
A postai app-nál van bármilyen díjtétel? (úgy tudom nincs)

(#13003) csako válasza Gallmix (#13002) üzenetére


csako
veterán

Nincs.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13004) Gallmix válasza csako (#13003) üzenetére


Gallmix
aktív tag

köszi, valóban. Viszont posta pontokat a icsekk-ben lehet csak igaz? (simple-be be van importálva, de azt kétlem, hogy figyelembe venné - kártyáknál...)

(#13005) csako válasza Gallmix (#13004) üzenetére


csako
veterán

Ezt már sajnos nem tudom, most hallok először "posta pontokról" :D Szerk.: Vagy a csomagátvétel helyekre gondolsz? Azokkal mit lehet icsekkben?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13006) Gallmix válasza csako (#13005) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Posta pontok = Posta hűségkártya (nem enyém).
Simple-ben valószínűleg ez nem játszik, de nem mentem végig a folyamaton össze lehet-e kötni vhol.
icsekknél viszont a posta oldalán írja, hogy összeregisztrálható.

Elvileg a postán lehet beváltani apróságokra a pontokat...

(#13007) csako válasza Gallmix (#13006) üzenetére


csako
veterán

Áh, értem, meg is tudtam így nézni, és ahhoz icsekk kell, simple nem ad rá lehetőséget.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13008) Gallmix


Gallmix
aktív tag

oks köszi... "borzasztó", hogy mindenre is külön app kellene...
- bár lehet pluszba berakják egyszer, az tud többet, mint a sima simple úgy néztem.

[ Szerkesztve ]

(#13009) GabN73 válasza Gallmix (#13008) üzenetére


GabN73
addikt

A Simple is icsekken keresztül megy, lehet érdemes lenne a Postánál érdeklődni hogy megoldható e.

(#13010) Gallmix válasza GabN73 (#13009) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Az lehet, de ha nincs icsekk alkalmazásod akkor nincs összekötve a két dolog... de mind1 befizette ahogy szokta offline... Azért került szoba mert tegnap volt a határidő... (nem mintha eddig nagyon foglalkozott volna ilyesmivel).

(#13011) draco31


draco31
veterán

Hello!
Áruhitelt mennyit enged párhuzamosan az OTP? Van folyamatban egy fagyasztószekrény, fél éves, még 70e környéke van belőle.
Egy páramentesítő lenne az alany, illetve nyugdíjas aki csinálná.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13012) dptrsk válasza draco31 (#13011) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem ez inkább a hiteltörlesztések nagyságától függ.
Áruhitelnél(viszonylag rövid futamidő) nem akkora kockázat a nyugdíjasság.

Ha az összes törletsztő, amit most fizet(ha van hitelkártya/folyószámlahitelkeret, azoknak az 5%-a+ a többi hitel tényleges törlesztője) nem haladja meg a jövedelmei 40-50%át, akkor szerintem menni fog a második áruhhitel is.

(#13013) draco31 válasza dptrsk (#13012) üzenetére


draco31
veterán

Azt nem haladja meg, mert 10e a mostani törlesztő, a tervezett meg szintén egy 10-es lenne fél évesre, vagy valami ilyesmi.
Akkor januárban kiderül majd, Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13014) GabN73


GabN73
addikt

#SZÉP kártya

Hivatalosan megszűnnek az alszámlák majd, 8-án átvezetésre kerül minden összeg a szálláshely alszámlákra. Következő napon majd abból lehet használni.

Ha véletlenül kapsz kifizetést más alszámlára, akkor azt automatikusan átvezetk majd.

(#13015) donjohnson válasza GabN73 (#13014) üzenetére


donjohnson
addikt

és ezentúl csak szálláshelyeken, szállodákban lehet majd elhasználni? :(
sima éttermekben nem lesz használható?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#13016) DS39 válasza donjohnson (#13015) üzenetére


DS39
nagyúr

én hírportálok cikkeit úgy értelmeztem, hogy bárhol, ahol szép kártya terminál van, elkölthető lesz, ennek ez a lényege, hogy megszüntetik a külön alszámlákat. az a fontos, hogy költse a pénzt a magyar, de gyorsan, élénküljön a gazdaság '23-ban.
amit a kolléga ír, hogy szálláshelyre vezetik át, így nem olvastam, gondolom az volt az "eredeti" szép kártya számla, amikor kitalálták a rendszert, azért az marad meg.

[ Szerkesztve ]

(#13017) DS39 válasza DS39 (#13016) üzenetére


DS39
nagyúr

OTP oldaláról másolva:

H I R D E T M É N Y

a SZÉP-kártya alszámláinak megszűnésével kapcsolatos Üzletszabályzat-módosításról és a végrehajtás részletszabályairól

A 2022. december 28-án megjelent jogszabályok értelmében a SZÉP-kártya mögött 2023. január 9-től a korábbi három alszámla (zseb) helyett csak egyetlen fizetési számla fog állni, amelyről minden olyan szolgáltatásért lehet fizetni, amiért korábban a három alszámla bármelyikéről lehetett.

A jogszabályokkal összhangban 2023. január 9-i hatállyal módosul Üzletszabályzatunk, melyet a itt tekinthet meg.

Kártyabirtokosainknak a változásokkal kapcsolatban teendőjük nincs. Az egy zsebre való átállásról ezen az oldalunkon találnak részletes információkat.

A jogszabályokban foglaltakat az OTP Pénztárszolgáltató Zrt. az alábbi gyakorlati szabályok mentén hajtja végre:

2023. január 8-án egységesen, minden kártyabirtokosunknak a szálláshely alszámlára vezetünk át minden szabad, elköltetlen összeget a vendéglátás és a szabadidő alszámlákról. 2023. január 9-től már csak a szálláshely alszámlán lesz egyenleg, a továbbiakban ez az egy alszámla marad meg.
Az egyszámlás működésre való zökkenőmentes áttérés érdekében a vendéglátás és a szabadidő alszámlákat átmenetileg nem zárjuk le, hanem az ezekre érkező összegeket fogadjuk és jóváírjuk, majd haladéktalanul automatikusan átvezetjük a szálláshely alszámlára. Ebben az értelemben a vendéglátás és a szabadidő alszámlák technikai számlaként megmaradnak a számlavezető rendszerben, ezzel biztosítjuk, hogy a munkáltatók által tévesen még a korábbi alszámlákra utalt összegek 2023. január 9. után is rendben megérkezzenek arra az egy – a korábbi szálláshely – számlára, amely a jogszabályváltozást követően aktívan használható marad.
Szintén a zökkenőmentes átállás érdekében, amennyiben bármely elfogadóhelyi partnerünk 202 január 9. után tévedésből a vendéglátás vagy a szabadidő zsebre indít fizetést a kártyatermináljáról, azt automatikusan a szálláshely zsebre irányítjuk, vagyis a szálláshely zseb egyenlegéből kíséreljük meg teljesíteni, ezzel biztosítjuk, hogy a kártyaterminálok aktuális beállításától függetlenül sikeres legyen a fizetés, ha kártyabirtokosunk szálláshely alszámláján rendelkezésre áll a tranzakció fedezete.
A 3. pontban leírt automatizmust az online fizetések esetében is megvalósítjuk, vagyis ha a kártyabirtokosunk online fizet OTP SZÉP kártyájával, akkor 2023. január 9. után a tranzakciót automatikusan a szálláshely zsebre irányítjuk és annak egyenlegéből kíséreljük meg végrehajtani abban az esetben is, ha elfogadóhelyi partnerünk honlapjáról tévedésből még a vendéglátás, vagy a szabadidő zsebre indították el a fizetést.

Budapest, 2022. december 29.

OTP Pénztárszolgáltató Zrt.

[ Szerkesztve ]

(#13018) donjohnson válasza DS39 (#13017) üzenetére


donjohnson
addikt

na ez király, hogy elkölthető mindhárom fajtára. köszi az infót.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#13019) Gallmix válasza donjohnson (#13015) üzenetére


Gallmix
aktív tag

csak összevonják... ha pl meg lenne az összeg de különböző zsebekben, akkor nem feltétlenül tudtad volna használni... így már nem lesz gond... ez a turisztikai ágazat javaslata volt, elvileg.

(#13020) tatararpad válasza Gallmix (#13019) üzenetére


tatararpad
őstag

Mindig boltban költöm el, remélem éhen pusztul az egész turisztikai ágazat.

(#13021) perempe


perempe
addikt

pénteken jött az SMS.
BANKKáRTYáVAL KAPCS. DIJ:-5.322,-HUF
... OTPdirekt

???

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13022) csako válasza perempe (#13021) üzenetére


csako
veterán

Bankkártya éves díja.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13023) perempe válasza csako (#13022) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm. Nem számítottam rá. :(

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13024) perempe válasza perempe (#13023) üzenetére


perempe
addikt

ez egész érdekes: erre rákeresve lehet látni, mennyivel emelkedett a kártya díja az évek alatt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13025) dptrsk válasza perempe (#13021) üzenetére


dptrsk
addikt

Éves kártyadíj (MCO vagy VISA Online)

(#13026) perempe válasza dptrsk (#13025) üzenetére


perempe
addikt

Neked is köszönöm.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13027) vnorbi válasza perempe (#13024) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Minden évben az előző évi átlagos inflációval emelik (ezt is). Jövőre (vagyis idén december végén) 6 ezer forint fölötti összeget fognak levonni (14% körüli inflációval számolva).

[ Szerkesztve ]

(#13028) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy olyan érdekes dologgal találkozik édesanyám alkalmanként amit nem ért.
Ő mindig telefonos applikációval érvényesíti a fizetési szándékát de random szerűen van hogy feldobja azt a hitelesitési módszert, hogy adja meg az sms-ben elküldött jelszót majd a telekodót.

Mutatta is anyukám, hogy megkapta az applikációból a vásárlási jóváhagyási értesítést és el is fogadta mégis az oldal "szerencsejáték" feldobta a másik hitelesítési módot is.

[ Szerkesztve ]

(#13029) DS39 válasza Csabi1984 (#13028) üzenetére


DS39
nagyúr

Náluk szerintem fixen be van ez építve az oldalba hogy az sms + telekódot bekérje.
Az iCsekk pl szeptember óta nem kér semmi hitelesítést, míg a szerencsejáték mindig.

(#13030) Gallmix válasza tatararpad (#13020) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Attól függ milyen boltban...pl élelmiszerboltban elvileg nem tudod :P
Nem tudom miért gyűlölöd annyira a szállodákat, vendéglátást stb... de végül is mindenki arra költi amire akarja :)

#13027 vnorbi
Nekem másik banknál van, régi számlacsomag, de ismerősnek otp-né is. attól is függhet. Hatalmas különbség lehet díjakban.

"#13028 Csabi1984"
elvileg algoritmus dönti el. hol kell plussz hitelesítés.

[ Szerkesztve ]

(#13031) tatararpad válasza Gallmix (#13030) üzenetére


tatararpad
őstag

Már a covid előtt is volt egy rakás szupermarket ahol el tudtad költeni. Azért gyűlölöm ennyire mert egy szektor pofátlan feltőkésítése eredeti formjában a SZÉP kártya. Mivel ezen kívül más kedvezményes adózású béren kívüli juttatás már nincs is szeirntem, amit kapsz az jó eséllyel SZÉP kártya lesz, amit csak a vendéglátó szektorban tudnál elkölteni, vagyis úgy teremtik meg a keresletet hogy olyan pénzt adatnak ki a munkáltatókkal, amit máshol nem is tudsz elkölteni, mint náluk. Szerencsére eddig mindig volt szürkezóna, ha nem lenne, még mérgesebb lennék rá.

[ Szerkesztve ]

(#13032) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Szüleim számláján ki kell kapcsolni az SMS értesítéseket, melyeket kártyával történő vásárlások után küld a bank. Találtam visszaolvasva, hogy a Tilt szót kell elküldeni arra számra, ahonnan az üzenetek érkeznek. Ezen a képen látszik a válaszüzenetben, hogy törlésre került a mobiltelefonos szolgáltatás. A beérkező pénzekről viszont jó lenne a továbbiakban is értesülni, jól gondolom ha a szolgáltatás törlésre kerülne, akkor semmiféle üzenet nem érkezne a továbbiakban? Gondolom OTPdirektbe belépéshez, valamint utalásokhoz, netes vásárlásokhoz a továbbiakban is érkezne üzenetben a kód.

Nem lehet valahogy csak a kártyás vásárlások után érkező üzeneteket megszüntetni?

(#13033) Peter.70 válasza karlkani (#13032) üzenetére


Peter.70
őstag

Ezt jó eséllyel a webes felületen a direktben lehet kikapcsolni

(#13034) donbig válasza karlkani (#13032) üzenetére


donbig
tag

Direktben beállítható, neked sztem a kártyakontroll szolgáltatás kell.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#13035) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

OTP-s értékpapírszámlával mik a tapasztalatok? Rejtett költségek, lehúzűsok stb. ilyesmikre gondolok. Smart számlacsomag mellé akarok ilyet nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#13036) karlkani válasza Peter.70 (#13033) üzenetére


karlkani
aktív tag

#13034 donbig

Ez lenne az? Ha rákattintunk a lemondásra, utána már nem fog érkezni SMS? Rákérdeztem, állítólag limit van beállítva, ettől függetlenül minimális összegű vásárlásokkor is kapják az üzeneteket. Erre majd ránézek, ha arra járok...

Még valami, ha lemondják és esetleg mégis visszaakarják kapcsolni idővel, az menni fog ugyanitt, vagy be kell menni egy bankfiókba?

(#13037) vnorbi válasza kw3v865 (#13035) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az OTP értékpapírszámlája összességében a drágábbak közé tartozik, de rejtett költségekkel én még nem találkoztam. Csak olyan díjakat vontak, amik a hirdetményben szerepelnek [jelenleg érvényes hirdetmény].

Van negyedéves számlavezetési díj és tranzakciós díj vételkor és eladáskor, ennyiből meg lehet úszni. Opcionálisan lehet devizaszámla hozzá, meg ha ott csinálod, akkor a devizaváltáson is fognak valamennyit, meg fizethetsz valós idejű tőzsdei adatokért havi több ezer forintot, meg árfolyamriasztásos sms-ekért darab árat, de ha csak forintért vennél befektetési alapokat vagy részvényeket a magyar tőzsdéről, akkor ezekre nincs szükséged, nem kell őket igényelni, és akkor nem kell értük fizetni sem.

(#13038) csako válasza kw3v865 (#13035) üzenetére


csako
veterán

Jobb nyitni egyet a MÁK-nál, ügyfélkapun keresztül, mert ott ingyen van minden.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13039) Peter.70 válasza kw3v865 (#13035) üzenetére


Peter.70
őstag

Szia,
nekem smart szla csomag van, mellé értékpapír szla. Ha kérdésed van szívesen válaszolok

(#13040) yogibear válasza karlkani (#13036) üzenetére


yogibear
addikt

Pedig a "régi" internetbankba belépve tuti lehet állítani... régen volt már, de ott át tudtam állítani, így csak a 20k feletti vásárlásokról jön sms... a kisebbekről sosem...
Vissza is kapcsolható...
Keresd valahol jobb felül a beállítások menüt az időzár környékén... asszem ott van benne valahol a beállítási lehetőség...

SMS mobil aláírás az ennek ellenére jönni fog, pl belépéskor, az külön tészta... Ha jól rémlik a havi első 10 ingyenes ebből, de az sms értesítő az elejétől fizetős, szolgáltatótól függően 21 huf telekom, 26 huf yettel, 41 huf digi darabonként, a vodkafonra már nem emlékszem, az vhol a yettel és a digi ára között van

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#13041) karlkani válasza yogibear (#13040) üzenetére


karlkani
aktív tag

Igen, amit linkeltem képet, abban lehet állítani. Állítólag Be van állítva nekik valami, mégis mindenről kapnak üzenetet. Majd, ha arra járok, megnézem. Engem nagyon nem érint a dolog, mert nem szoktam vásárolni kártyával, azt a havi 2-3 üzenetet, amikor beérkezik pénz, meg automatából kiveszek nem vág földhöz.

Vodafone 39 Ft.

(#13042) kw3v865 válasza vnorbi (#13037) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi az infókat, megnyitottam végül.
@csako: Van MÁP számlám, az OTP-nél nem állampapírt akarok venni.
@Peter.70: Köszönöm, majd lehet, hogy lesz kérdésem.

(#13043) GabN73 válasza karlkani (#13041) üzenetére


GabN73
addikt

Előfordulhat hogy ha mind a ketten tulajdonosok a számlán, és mind a két félnek van SMS szolgáltatása, akkor mind a két félnél le kell mondani.

Kártyakontroll értelemszerűen a kártyás vásárlások után küld SMS-t, a számlára érkező pénzekről a számlakontroll küld értesítést.

Ha ott lemondod, akkor nem fog kapni, de ahogy említettem lehet mindkettő félnek van direkt szerződése.

[ Szerkesztve ]

(#13044) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok! Kinek mi a tapasztalata? Autóbérlésnél zárolt összeget az OTP mennyi idő után oldja fel/szolgáltatja vissza?

Dec 31-én adtuk le az autót, minden rendben volt, meg is kaptuk a bizonylatot, lehúzták a kártyát stb… De még nem jelent meg az 1000 euró nálam.

köszi :)

(#13045) dptrsk válasza jtzk (#13044) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha a kereskedő visszaadja azonnal, akkor megjelenik egyből, legalábbis nálunk így volt.
Ha csak nem terheli be a kereskedő, akkor 10+4 munkanap míg feloldódik.

(#13046) viktorhu válasza jtzk (#13044) üzenetére


viktorhu
veterán

Simán eltarthat egy-két hétig, amíg zárolva marad az összeg a számládon.

(#13047) namenlos válasza jtzk (#13044) üzenetére


namenlos
tag

Ha sürgős, írj erre vonatkozó panaszt a reklamacio@otpbank.hu címre, valamennyi adat/bizonylat megadásával, és manuálisan feloldják.

Vagy online, külön van almenüpont az autóbérlésre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13048) Gallmix válasza tatararpad (#13031) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ez hülyeség, úgy ahogy van. Étterembe pizzériába, üzletekbe (pl kerékpár üzlet, stb), Edzőterem, színház, mozi, elég sok helyen fel lehet használni. Az meg, hogy a belföldi turizmusra lett kitalálva én nem látok kivetnivalót. Jobb lenne, ha pl cigire vagy alkoholra költenék (stb)? (biztos lenne olyan társadalmi csoport).

Lehet, hogy egyes élelmiszerboltokban is lehet használni, de tudtommal úgy mint múltkor, hogy élelmiszert vásárolsz úgy nem lehet.

így ha már felhoztad a témát esetleg leírhatnád, konkrétabban, mert érdekelne, hátha arra is használnám vmikor.

Nálunk pl családon belül is volt csere, én odaadtam a szép kártyát, cserébe megkaptam készpénzbe, mindenki jól járt. Mert éppen úgy jött ki...

[ Szerkesztve ]

(#13049) gabor1974


gabor1974
tag

Sziasztok.
Nejemnek van egy folyószámlája amiről csoportossal vonják a jelzaloghitelt.
Tegnap beszaladtam az egyik fiókba, hogy megkérdezzem, hogy milyen díjcsomagba tartozik, s hogy hirdetményt a díjakról tudnak e adni hozzá.
sajnos nem tudták megmondani hogy mi a neve ezért a hirdetmény is elmaradt
Azt mondták nagyon jó mert keveset von /nyilván nekem neem ez a véleményem, de m1
1. kérdés : Lakossági Forint Folyószámla a neve 2000 ben lett nyitva, esetleg tudja valaki ehhez van e hirdetmény?
2. Meghatalalmazott vagyok a folyószámla felett, s a kérdésem az volt az ügyintézők felé, hogy díjcsomagot tudok e változtatni? A válasz a NEM volt. Ez valid vagy rosszul tudta a hölgy? / ugye nem volt hirdetmény így nem tudok kalkulálni, hogy ez a régi csomag vagy valamelyik újabb kiegészítő szolgáltatást hozzácsapva lenne az igazi megoldás.

[Ez alapján gondoltam, hogy van lehetőségem], de a mit képzelek én volt a válasz. Igazi segítséget hol kaphatnék, ügyfélszolgálat esetleg felkészültebb lehet?

(#13050) gabor1974


gabor1974
tag

Szerkesztési idő lejárt, bocs.
Meglevő 2015 utáni smart csomagot érdemes lehet bármire váltani ha 2 részletben kapjuk a fizetést a nejemmel s átlagosan 1,5 millió szokott lenni, de rengeteg eseti utalásunk van bankon kívülre, 99% ban ezek kis összegek max 200 ezer forrintok. összesen nem haladja meg 12 ből 11 hónapban a 400 ezret?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.