Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1701) albiosz válasza icecave (#1700) üzenetére


albiosz
őstag

150 000-nek az 1,49%-a egyébként 2235.

De ha korábban kötött szerződést, akkor lehet kevesebb is, nekem pl. ,,csak" 61 Ft + 1,23%.

(#1702) icecave válasza albiosz (#1701) üzenetére


icecave
nagyúr

Igaz, fene sem tudja, mivel szoroztam :D

Mivel másik banknál van az ingyenes felvétel 150k-ig nyilatkozatom, én ezért nem is használom ezt kp felvételre. Mindent ezen végzek, fizetek, utalok, stb, de pénzt nem veszek fel róla.

(#1703) albiosz válasza icecave (#1702) üzenetére


albiosz
őstag

jól teszed, én is csak 150 alatt veszek fel havonta. :)

egyébként tipp: ha nagy összeg kell és túl vagytok a 150K-n, akkor ne OTP-ből vegyétek fel, hanem idegen ATM-ből, ott fix költsége van. Nem csekkoltam még, hogy mennyi, de majd ma megnézem (éjszaki műszak :D), a tempo szlacsomag a mérvadó ebben az esetben, mert a simple díjtáblázatban nincs benne csak a saját ATM díja.

(#1704) icecave válasza albiosz (#1703) üzenetére


icecave
nagyúr

Én úgy szoktam, hogy mivel fizetem az ingyenes utalás havidíját simple-n, ezért, ha akarok pénzt felvenni, és az ingyenes nyilatkozatos bankszámlámon pont nincs, akkor átutalom oda ingyen, és felveszem ott, szintén ingyen.

(#1705) albiosz válasza albiosz (#1703) üzenetére


albiosz
őstag

Visszaszívom, nem biztos, hogy jobban megéri. Talán a Prémium csomagnál van fix költség, de a Temponál egyéb belföldi ATM-ből 990 Ft + 0,6%.

500 000 HUF-nál pl. 3990 HUF idegen ATM-ből, sajátból pedig 7549 HUF. Szóval van az az összeg, ahol megéri. :)

(#1706) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Amexról szeretnék pár ezer forintot valahogy átmenteni a másik számlámra, hogy kp.-ban fel tudjam venni és ne legyen akkora kamat rá, vagy felvételi díj. Meg lehet ezt valahogy csinálni?
Csak mert úgy tudom, hogy automatázni amex-el nem megérős művelet, de simán átutalást nem találtam.

Nem tudom, hogy olyasmi nem működhet, hogy paypal számlára utalok, majd onnan vissza a rendes számlára?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1707) dptrsk válasza _ak_ (#1706) üzenetére


dptrsk
addikt

AMEXről nincs utalás, csak kp vagy fizetés(POS, online, csoportos beszedés, telefonfeltöltés stb.).

Esetleg Paypalon küldesz pénzt egy jó barátnak, aki visszaküldi neked egyből paypalon(ennek is van valami díja, 3.4% + $0.30 USD(azt nem tudom, hogy ezt 2x kell-e fizetni a 2 utalás miatt)), s akkor a Te saját Paypalodon kérsz kifizetést a saját folyószámládra(ez a kifizetés 2-3 munkanap). Azt nem tudom olyat lehet-e, hogy saját paypalodra fizetsz be pénzt, ha lehet ilyet akkor csak egyszer 3,4%+90ft a díja.

ATMből pénzt felvenni nem éri meg, mert ha amúgy mindig feltöltöd nincs kamat, viszont ha pénzt veszel le, arra a levétel pillanatától kamat van(s még magasabb is mint a POS fizetési kamat).

Az ATM levétel díja:
A Bank által üzemeltetett berendezésből: 2,85%, minimum 1318 Ft
Más berendezésből: 2,85%, minimum 1318 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1708) _ak_ válasza dptrsk (#1707) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi a választ! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#1709) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet nemzetközi utalást intézni otp-nél? Ausztriába kellene utalni. Net számlacsomagom van. Itthonról is lehet vagy bankfiókból? Régebben próbálkoztam ilyesmivel, de a kezembe nyomott egy cetlit a fiókban a hölgy, hogy töltsem ki, segíteni nem tudott benne. Sajnos nincsen Paypal-ja az embernek ausztirában.

Köszi!

(#1710) dptrsk válasza verti1 (#1709) üzenetére


dptrsk
addikt

Még nem használtam, de
otpdirekt-utalások-deviza átutalás, konverzió-bankon kivülre.

Itt többfajta utalás is van.

(#1711) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A kártyaaktiválásnak van díja? :W :W Tegnap este aktiváltam be, ma reggel valami random néven levont majdnem 4k-t, kurva anyjukat.. és mindezt 1 gombnyomásért az online felületen.

[ Szerkesztve ]

(#1712) icecave válasza Jhonny06 (#1711) üzenetére


icecave
nagyúr

Gondolom, levonta az éves kártyadíjat...

(#1713) szabogabor10 válasza Jhonny06 (#1711) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mindig előre vonják le az éves kártyadíjat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1714) Jhonny06 válasza szabogabor10 (#1713) üzenetére


Jhonny06
veterán

Eddig junior csomagban voltam és valószínűleg nem is volt kártyadíj, ezért lepődtem meg. Csak most kerültem Jump csomagba, de gondolkozom rajta, hogy lépek máshova..

(#1715) szabogabor10 válasza Jhonny06 (#1714) üzenetére


szabogabor10
veterán

Máshol se nagyon úszod már meg sajnos a banki költségeket. Ha van állandó munkád, akkor a Simple csomag jó választás lehet.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1716) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok ismét. Köszönöm, hogy előző kérdéseimre is választ kaptam. Mostmár a Simple csomagban kapok sms-t pl. ha fizetek kártyával, vagy valaki utal pénzt, de! Nem kapok sms-t,ha paypal-ról pénzt utalok a számlámra, ha levonják a havi rendszeres átutalásom, vagy ha főkártyáról netkártyára rakok át pénz. Ez másnál is így van? Random kapok valamiről sms-t, másról meg nem?

(#1717) dptrsk válasza icecave (#1716) üzenetére


dptrsk
addikt

Sajnos most nem tudom fejből, de délután kikeresem, ha kell.

Alapesetben a főszámla SMSeit állítod, de a beállítási képernyőn lehet másik számlát is választani.
Alapesetben az SMS brállításoknál 3 paraméter van.

Kártyás vásárlások SMSe limit nélkül.
Bejövő utalások (jóváírások) limittel.
Kimenő utalások (terhelések) limittel.

A limit lehet 0ft is.
Ekkor minden pénzmozgásról kell jönnie SMSnek, de ha
Pl a kimenő utalások limit összege 5000 forint, akkor az 5000 forint alatti utalásokról nem jön SMS.
A webkártya fizetések SMSeit bankfiókban tudják beállítani(valaki írta régebben, de SimpleDirekten is megnézheted hátha azóta ott is lehet a webkártya SMSeket állítani)
DE vigyázz a webkártya SMSei szerintem darabáron vannak, ez nem biztos de kérdezz utána.

(#1718) icecave válasza dptrsk (#1717) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, meglett a "hiba":

Alapesetben az SMS brállításoknál 3 paraméter van.

Kártyás vásárlások SMSe limit nélkül.
Bejövő utalások (jóváírások) limittel.
Kimenő utalások (terhelések) limittel.

Itt nekem mikor igényeltem a szolgáltatást, mindent bepipáltam, de most újra ránézve valamiért csak a kártyás vásárlás volt aktív, újra jelezni kellett a másik kettőnél, mit szeretnék. Így már rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#1719) rétisün


rétisün
veterán

Üdv,

használ valaki Webkártyát online vásárlásokhoz? (virtuális Mastercard, hozzátartozó számlával) Ezt szerettem volna PayPaL fizetésekhez használni, el is fogadja a PayPal, de nem látom a számlatörténetben a kifizetéseket, így nem tudom a PayPal számlát megerősíteni. Ugye először levonnak 400 ft-ot, és a 4 számjegyű kóddal,ami a kifizetésnél szerepel, tudnám igazolni a PayPal-nál, hogy azt a számlát/(web)kártyát használom.
Amúgy a kifizetés működik róla, Távszámlát próbaképpen fizettem erről a számláról, az egyenleg alapján le is vonta, illetve Távszámlánál jelezte is, hogy fizetve van, de ez sem szerepel a számlatörténetben, csak az ide utalt pénzek vannak feltüntetve. :F

Találkozott más is ilyennel?

Ja, a másik számlámon ott van minden levonás, még a pár 10 ft-os eseti díjak is.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1720) dptrsk válasza rétisün (#1719) üzenetére


dptrsk
addikt

pár 10ft eseti díj?
Tudtommal saját számlák között ingyenes az utalás azokban a számlacsomagokban, ahol van webkártya!
Ennek érdemes utánajárni, mert (Jump, Net, PremiumPlusz, Simple) csomagok esetén ingyen van a saját számlák közötti utalás, ez egy beállítási probléma valamiért nincs a webszámla hozzárendelve a főszámlához.

Visszatérve az eredeti problémára, ha utalsz az azonnal teljesül, bekerül a számlatörténetbe.
Ha bankkártyák közötti azonnali utalást csinálsz, mert mondjuk hétvégén kell a pénz a webkártyára, akkor az sem jelenik meg egyből a számlatörténetben, csak az előjegyzett kártyaforgalmaknál, de attól még hasnálható az összeg.

Amikor fizetsz a webkártyával, akkor is csak foglalásra kerül az összeg, ami a fizetés sikerességét jelenti, de a te védelmed érdekében, még 1-2 napig a számlán van a pénz(te már nem használhatod).

Ha nagyon kéne a kód felhívod az OTP Bankkártya csoportot(+36-1-3-666-000), akik megmondják neked a közleményben levő kódot vagy vársz vele 1-2 banki munkanapot, s akkor megjelenik a tranzakciók között.

(#1721) rétisün válasza dptrsk (#1720) üzenetére


rétisün
veterán

"pár 10ft eseti díj?"

utalásokra gondolok, más bankokba.

"Amikor fizetsz a webkártyával, akkor is csak foglalásra kerül az összeg, ami a fizetés sikerességét jelenti, de a te védelmed érdekében, még 1-2 napig a számlán van a pénz(te már nem használhatod)."

és addig az egyenlegem sem csökken a kifizetés összegével, gondolom....akkor végül is lehet, hogy minden oké, csak kell 1-2 nap 'átfutási idő'?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1722) rétisün válasza dptrsk (#1720) üzenetére


rétisün
veterán

valami azért mégsem oké, mert a Távszámlás fizetés, amivel csökkent is az egyenleg, sem jelenik meg a számlatörténetben, csak a 'befizetések', amikor erre a számlára utaltam a pénzt, azonkívül semmi :(

pedig ez nem csak foglalásra került, ténylegesen el is lett utalva.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1723) skroy válasza rétisün (#1722) üzenetére


skroy
senior tag

Webkártyával fizetek szinte mindent, paypal is ahhoz van hozzákapcsolva, remekül működik minden. A kártyás fizetések (webkártya is) nem kerülnek rögtön be a számlatörténetbe, kell 1 nap neki. A paypal igazoló kód is megérkezik idővel. Nálam 2 nap volt. :)

(#1724) dptrsk válasza rétisün (#1722) üzenetére


dptrsk
addikt

De a Távszámla is csak foglalásra került.
Azaz az elérhető egyenlegből levonta, de a könyvelt egyenlegben még szerepel.
Ha könyvelik, már a számlatörténetben is láthatod.

(#1725) szabogabor10 válasza rétisün (#1719) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem a 400 Ft-os kártyaterhelésről szóló SMS-ben benne volt a kód.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1726) rétisün válasza skroy (#1723) üzenetére


rétisün
veterán

kösz, én azt hittem ez gyorsabban működik, a másik számlán mintha egyből jelentkezne a forgalom....

(#1725) szabogabor10: én nem kapok SMS-t semmilyen számlán történő aktivitásról, szóval ez nálam kilőve, maradt a várakozás.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1727) rétisün


rétisün
veterán

megin' jövök értetlenkedni :B (bár ez már lehet nem ide való....)

szóval, megvan a 4 jegyű kód, 'megerősítve' a paypal felé a számlámat, de a paypal szerint az egyenlegem mindössze az a 400 ft, amit levontak, hiába van a webkártya számláján ennél jóval több. ez is eltart pár napig, mire megjelenik a paypalnál az összeg, vagy még utalni kell rá a pénzt? mert ilyen lehetőséget nem találtam, nem is láttam paypal-os számlaszámot.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1728) Superhun válasza rétisün (#1727) üzenetére


Superhun
addikt

PayPal számlára nem kötelező pénzt tölteni. Automatikusan lehúzza majd a hozzácsatolt online vásárlásra alkalmas kártyáról a szükséges pénzt, amikor vásárolsz vagy pénzt küldesz.

(#1729) rétisün válasza Superhun (#1728) üzenetére


rétisün
veterán

az a baj, hogy úgy néz ki, nem húzza :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1730) Superhun válasza rétisün (#1729) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor várj még néhány napot. :)

(#1731) skroy válasza rétisün (#1727) üzenetére


skroy
senior tag

Paypal-on nem fogod látni soha a webkártyán lévő összeget. Ha vásárolsz paypal-al, fizetéskor automatikusan leveszi a webkártyáról. Nem rakja át előbb paypal-ra, és aztán fizethetsz, hanem rögtön a webkártyáról fizetsz. Ha a kóddal megerősítve, akkor működik, nyugi. :)

(#1732) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Van valakinek Amexes Duál kártyája?
Kérdésem az lenne, hogy hozzá lehet-e rendelni paypal fiókhoz, bármiféle plusz költség nélkül.
Azért kellett a duál kártya, mert sokat vásárolok euróban és ha Amexel fizetek +1%-ot rádob átváltáskor. Elvileg duálnál ez nincs így, ott a visszatérítés kevesebb 0.5%.

Kösssz előre is.

(#1733) dptrsk válasza birooo (#1732) üzenetére


dptrsk
addikt

Én úgy tudom duálnál nincs visszatérítés.
De lehet, hogy mostmár ad 0.5%ot.

Paypalhoz hozzárendelhető, tudtommal + költsége nincs.

(#1734) birooo válasza dptrsk (#1733) üzenetére


birooo
tag

Köszönöm szépen!
Van már, de csak 0,5%.
Mondjuk valutában fizetésnél, nálam nem +1% jön ki :(( pedig a deviza eladás nézem, de van ott abban még valami csavar.

(#1735) dptrsk válasza birooo (#1734) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem stimmelni szokott MC esetén.
AMEX ugye a te esetedben EUR-USD vált, majd a bank a deviza eladási USD-HUFon terheli a kártyádat.
+1% azt nem tudom hol terhelődik
VISA esetén is régen USD volt az elszamolási penznem, lehet ma már EUR, ezt nem tudom.
MC esetén mindig is EUR volt.

A lényeg, hogy ha kártyával vásárolsz, akkor első esetben a kártyatársaság a saját elszámolási pénznemére vált, majd ezt az összeget terheli a banknál, a bank pedig HUFra váltja az összeget(forint számla esetén).

[ Szerkesztve ]

(#1736) birooo válasza dptrsk (#1735) üzenetére


birooo
tag

Ahaaa, így már érthető.
Akkor itt a sok váltásból származtatható az eltérés. Én simán vettem az euródeviza eladási+1%-ot, de marhára több volt mindíg.
Remélem a Visa duál kártya megoldja a gondomat.

(#1737) birooo


birooo
tag

"AMEX kártyák esetében, amennyiben a tranzakció devizaneme nem HUF az AMEX 1 %-os konverziós díjat számít fel."

(#1738) birooo válasza dptrsk (#1735) üzenetére


birooo
tag

Mondjuk, ha így van, akkor jól beszoptam megint :(( tekinteve, hogy kérdezték milyen duál kártyát szeretnék. Gondoltam a sima bankkártyáma MC , így legyen VISA is, így azt kértem. Na most ha a MC Euróban számol, míg a Visa dollárban, akkor csöbörből-vödörbe kerültem a hülyeségem miatt.

(#1739) dptrsk válasza birooo (#1738) üzenetére


dptrsk
addikt

A mondatodból, az következik, hogy az AMEXes részhez jön az 1%, tehát EUR-USD+1%, majd OTP USD-HUF(deviza eladási).

VISA esetén régen biztos USD volt az elszámolás alapja, de ma már lehet, hogy EU-s VISA esetében EUR az elszámolás alapja, ennek utána kell járni

(#1740) birooo válasza dptrsk (#1739) üzenetére


birooo
tag

Azt mondták, hogy a dual kártya használatakor nincs +1%, visszont a visszatérítés csak 0,5%

(#1741) dptrsk válasza birooo (#1740) üzenetére


dptrsk
addikt

Dualnál nincs +1%.
Csak AMEXnél.

(#1742) birooo válasza dptrsk (#1741) üzenetére


birooo
tag

Csőő.

Ezt írta most az OTP.

A VISA duálkártyával a külföldön, vagy a belföldön nem forintban végzett Tranzakciók (kivéve: OTP által üzemeltetett euró töltésű ATM-eken végzett készpénzfelvételi tranzakciók, valamint az OTP hálózatában végrehajtott euró és dollár elszámolású tranzakciók) eredeti pénznemét a nemzetközi Kártyaszervezetek átszámítják az általuk alkalmazott árfolyamon euróra. Amennyiben az eredeti tranzakció devizaneme nem HUF/EUR/USD a tranzakció devizaneme először euróra kerül átszámításra. A Bank a nemzetközi Kártyaszervezet által elszámolt összeget, a Kártyatársaság általi elszámolás napján, a Banknál érvényben lévő aznapi, első deviza eladási árfolyamon számítja át forintra.

Ezek szerint jó lesz nekem euróval történő vásárláshoz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1743) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ti be tudtok lépni a netbankba? Én nagyon nem, se weboldalról, se alkalmazásból.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1744) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#1743) üzenetére


szabogabor10
veterán

Már rendben van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1745) Mimmas


Mimmas
újonc

Sziasztok!
Nemrég óta van otp simple számlám, de nem tudok utalni vele, mert azt írja ki, hogy csak mentett űrlapokkal lehet. Hol lehet ezt beállítani, hogy lehessen normálisan utalni? Köszi, ha tud vk segíteni! :)

(#1746) dptrsk válasza Mimmas (#1745) üzenetére


dptrsk
addikt

Vedd ki az egyszerűsített belépést a SmartBank Appban, mert ha úgy lépsz be csak mentett űrlapokkal tudsz dolgozni, de ha jön SMS kód belépésnél már akárhova tudsz majd utalni.

(#1747) Mimmas válasza dptrsk (#1746) üzenetére


Mimmas
újonc

Nem mobilon, hanem sima pc-n van ez az űrlapos dolog, az otpsimple.hu-n lépek be. :(

(#1748) dptrsk válasza Mimmas (#1747) üzenetére


dptrsk
addikt

Jön SMS belépéskor?
Vagy csak beírod a 3 adatot és belép?

(#1749) Mimmas válasza dptrsk (#1748) üzenetére


Mimmas
újonc

Igen, kell sms kód is a belépéshez.

(#1750) dptrsk válasza Mimmas (#1749) üzenetére


dptrsk
addikt

És utalásnál is jön kód?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.