Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#3001) tsteve


tsteve
senior tag

ismerősöm kérdezte, de hátha ti tudjátok a választ: tesco vásárlásra jóváírta az otp a kedvezményt neki, de a pl. 13 000 ft körüli legutolsó vásárlásra (ugyanarra) jelez további 1000 ft "kihagyott" kedvezményt is... ez mi a fene lehet? a jóváirt kedvezményei teljesen rendben vannak.....rendesen göngyölíti is.....mi a fenét hagyott ki mégis ugyanannál a vásárlásnál? vagy ez valami bug lehet az otp rendszerében? megmutatta a számláját: tényleg ott van a jóváirás és a kihagyott kedvezmény is (általában 1000 Ft) több vásárlásra egymás után...egyesével ellenőriztem neki, s totál értetlenül állok a jelenség előtt...

[ Szerkesztve ]

(#3002) tsteve


tsteve
senior tag

mondjuk az röhej hogy valakinek 250 ft-ot utal a tesco/otp páros 10 ezer ft vásárlás után, mig másoknak 2000 Ft-ot... gondolom beetetés azok felé akik 2000-et kapnak... de akkor is durva különbség...ők sem becsülik meg a régi ügyfeleket

[ Szerkesztve ]

(#3003) bernel válasza tsteve (#3002) üzenetére


bernel
tag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy a kedvezmény havonta variálódik, ugyanaz az ember néha kevesebbet kap, néha többet. Van aki egyszer 2000-et kap, a következő hónapban meg 250-et. Egyelőre nem derült ki, hogy mitől függ, én pl. régi ügyfél vagyok, és most 2000-et kaptam.

(#3004) tsteve válasza bernel (#3003) üzenetére


tsteve
senior tag

vmi beetetés lehet ez sztem... aki új vagy éppen kezd "elszokni" a tesco-tól az megkapja a 2000-et... valami logika kell hogy legyen az egészben

[ Szerkesztve ]

(#3005) canniball válasza tsteve (#3001) üzenetére


canniball
nagyúr

A kihagyott kedvezmény a korábbi hónapokra vonatkozik, amikor nem élt a lehetőséggel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3006) tsteve válasza canniball (#3005) üzenetére


tsteve
senior tag

nem volt akkor érthető talán amit írtam... a megadott és a kihagyott kedvezmények is ugyanazokra a vásárlásokra vonatkoznak... ez egyértelműen látható az otp app-ban...tehát ugyanarra a 13 000 ft-os vásárlásra ad 2000 ft jóvairást és a kihagyott kedvezmények közt jelez 1000 ft kihagyott kedvezményt... ezért érthetetlen... szó sincs tehát korábbi vásárlások kihagyott kedvezményeiről...és ez még 7 további alkalommal fordul elő ebben az évben
-
hibás az app vagy az egész rendszer talán.. más megoldást nem látok igy most..

[ Szerkesztve ]

(#3007) albiosz


albiosz
őstag

Valószínűleg hó elején nálad is 2 kedvezmény volt.

Én elsején néztem. 10000/250 volt. Aktiváltam. Nezem pár nap múlva, hogy a 11000-es vásárlásra elojegyezte a 250-et es írt kihagyott 500-at. Akkor neztem, hogy megjelent egy 10000/500 kedvezmeny is.

(#3008) tsteve válasza tsteve (#3006) üzenetére


tsteve
senior tag

közben megjöttek a képernyőmentések, s talán így érthetőbb, az első kép a jóváirásra váró kedvezményeket mutatja, a második a kihagyottakat, az alsó 5 sor az érdekes mindegyik esetén...

mi a fene lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#3009) canniball válasza tsteve (#3006) üzenetére


canniball
nagyúr

És böngészőben belépve mit láttok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3010) tsteve válasza canniball (#3009) üzenetére


tsteve
senior tag

ugyanezt látjuk a böngészőben és az alkalmazásban is... ha aktiválva van a kedvezmény (mert bizony aktiválta április legelején az ismerősöm) akkor hogy lehet kihagyott kedvezmény is egyidőben ugyanazokra a vásárlásokra? rejtély...

[ Szerkesztve ]

(#3011) canniball válasza tsteve (#3010) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor passz. Beléptem én is és ránéztem, de nálam mindent úgy mutat ahogy annak lennie kell.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3012) tsteve válasza canniball (#3011) üzenetére


tsteve
senior tag

köszi az ötleteket neked is... passzolom hibára az otp-seknek.. ez valami rendszerhiba lesz a tesco-s jóváirások ill. kihagyott kedvezmények elszámolásánál

[ Szerkesztve ]

(#3013) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok,

van valakinek valamiféle infója arról, hogy az OTP-nél mikorra várható a telefonos NFC fizetés?

Köszi.

(#3014) dptrsk válasza Criminal017 (#3013) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem nagyon van info róla.
Fiókban kérdeztem 2 hete, s még hallani se hallott semmiről, pedig elég tájékozottnak tűnt.
Lehet, hogy csak nem mondhat semmit, de nem úgy tűnt, mint aki tudna valamit.

(#3015) Andralin válasza Criminal017 (#3013) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én tavaly szeptemberben vettem NFC-s telefont, akkor az OTP telefonos ügyfélszolgálatán azt mondták, hogy egész biztos, hogy elérhető lesz majd az NFC-s fizetés, de hogy mikor, azt sajnos nem tudják megmondani, figyeljelm a honlapukon az információkat, híreket. :(

Vártam 2 hetet türelmesen majd nyitottam egy számlát a Gránit banknál, azóta is napi szinten fizetek NFC-vel. :R

Ez volt 8 hónapja és még mindig semmi hír az OTP-nél ezügyben. További türelmes várakozást kívánok azoknak, akik az OTP-re várnak, talán majd évek múlva bevezetik ők is ezzel a tempóval. ;]
Igazi innovatív bank ez az OTP, villámgyorsan reagálnak a piaci igényekre, technikai fejlődésre. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3016) bernel válasza Andralin (#3015) üzenetére


bernel
tag

Az OTP-nél ott a paypass, nekem személy szerint bőven elég az, úgyis mindig ott a kártya a zsebemben. Nem muszáj mindent a telefonra zsúfolni.

(#3017) bernel


bernel
tag

Apropó paypass, valahol olvastam, hogy azt tippelték, hogy a Tesco kedvezmény attól függ, hogy milyen gyakran vásárolsz paypass-szel. Ezt itt nem olvastam még, mint felvetést, de elképzelhető. Én sokat vásárolok paypass-osan, és általában magasabb kedvezményeket szoktam kapni.

Ha megnézitek, hogy májusban (mert most már az van) mennyi Tesco kedvezményt kaptok a kártyára, és kevés, akkor érdemes megnézni, hogy mennyit vásároltál paypass-szel. Ha keveset, akkor lehet, hogy ezért kicsi a kedvezmény.

(#3018) canniball válasza bernel (#3017) üzenetére


canniball
nagyúr

Én mindig mindenhol PP-szal fizetek ahol lehet, mégis fix az 10000/500-am. Szóval ez sem jó tipp.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3019) bernel válasza canniball (#3018) üzenetére


bernel
tag

Akkor lehet tovább találgatni. Ha kijönnek a májusi számok, akkor a változásból talán kiderül valami.

Lehet, hogy grafikonokon kellene ábrázolni a kedvezmények időbeli változását az egyes embereknél, és a grafikonok összehasonlításából talán kijönne valami. :)

[ Szerkesztve ]

(#3020) skroy


skroy
senior tag

Nálam most 12000/500 Ft. Előző hónapban 10000/500 volt. Tesco-ban még soha nem használtam a kártyám. Máshol rendszeresen használom. Kíváncsiságból ebben a hónapban tesco-zni fogok, meglátjuk mi lesz azután. :)

(#3021) canniball válasza bernel (#3019) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam egy egyenes lenne a grafikon, mindig 10k/500 volt a kedvezményem.
De tesztelek: eddig mindig egy max. két kedvezményt hoztam össze, áprilisban hatot; kíváncsi vagyok ennek fényében változik-e. Ha nem vagy negatív irányban akkor ebben a hónapban nem megyek hozzájuk. Ha az sincs rá hatással akkor tuti hogy a vásárlás mértéke mindegy és mástól függ. Szóval kíváncsian várom a májusi kedvezmény megjelenését.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3022) karlkani válasza bernel (#3017) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nagyon ritkán vásárolok kártyával, Tescoban sosem. Márciusban 5.000/1.000 volt, majd áprilisban 10.000/2.000. Ezeket részben ki is használtam, nem sok mindent szoktunk ott vásárolni. Múlt hónapban visszajött 6.000, áprilisban 4.000 lesz, amit a héten fognak jóváírni.

Más. Nálam is megjelent egy 250 Ft-os a kihagyottak közül, 04.29-i dátummal. Akkor az újság hátlapi kedvezményt is felhasználva fizettem 11.020 Ft-ot, amire az előjegyzetteknél ott van 2.000 Ft. A kihagyott 250 Ft mi lehet, fogalmam sincs.

Májusban hanyagolom a Tescot, 10.000/250... :DDD

(#3023) Criminal017


Criminal017
őstag

Köszi mindenkinek, akkor az NFC-s telefon vásárlását sem kell sürgetni... :DDD :(((

(#3024) tsteve válasza bernel (#3017) üzenetére


tsteve
senior tag

mi állandóan pp-szal fizetünk de nálunk már 8 hónapja folyamatosan 250 ft csak a kedvezmény, ismerősömnek meg 2000, szintén legalabb fél éve folyamatosan .fura

(#3025) canniball válasza canniball (#3021) üzenetére


canniball
nagyúr

Na meg is jött: 12k/500. Akkor májusban nem teszkózok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3026) Lala6


Lala6
őstag

Nálam 15000/1500 lett május hónapra. Ki érti ezt...?

(#3027) bernel válasza Lala6 (#3026) üzenetére


bernel
tag

Nekem is felemelték, és ez alapján kézenfekvő, hogy szigorítanak. A 15k már elég magas limit nekem, ennyiért én nemigen szoktam vásárolni.

Eddig többször is kihasználtam a kedvezményt egy hónapban, lehet, hogy ezért húzták feljebb a limitet.

[ Szerkesztve ]

(#3028) csako válasza bernel (#3027) üzenetére


csako
veterán

Most kíváncsiságból megnéztem, nálunk a kedvezmények még nem voltak soha bekapcsolva és szintén 15k illetve a másiknál 12k a limit.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3029) bernel válasza csako (#3028) üzenetére


bernel
tag

Akkor általános lehet a szigorítás. Lehet, hogy egyre többen találtak rá, használják, és ezért csökkenteni akarják rajta a veszteségüket. Vagy tesztelni akarják, hogy magasabb limittel hányan használják a korábbihoz képest.

(#3030) Zoty4


Zoty4
őstag

Nalam maradt a nagy vonalu 10/250

(#3031) dedike válasza bernel (#3029) üzenetére


dedike
addikt

csökkenteni akarják rajta a veszteségüket

Na ezt gondold át még egyszer! ;]

Ha azt írod, hogy ezzel is növelni akarják a nyereségüket, akkor oké. De hogy ez veszteséges lenne, az biztos, hogy nem. (Vagy már az OTP is abból él, hogy vasárnap és nemzeti ünnepeken zárva van? ) :DDD

Hogy on is legyek: nálam maradt a 10000/500. :)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#3032) bernel válasza dedike (#3031) üzenetére


bernel
tag

Úgy értettem, hogy valakinek ki kell fizetnie, hogy én pl. az előző hónapban 10 ezret megspóroltam a vásárlásaimon. Nem azt írtam, hogy veszteségesek, hanem hogy csökkenteni akarják ezen a veszteségüket. Ez nyilván egy promóció, ami pénzbe kerül, és nyilván csak addig fizetik, amíg megéri nekik. Az valószínűleg nem érné meg nekik, hogy mondjuk egy évre vetítve 100 ezret visszaadjanak nekem a vásárlásaimból.

[ Szerkesztve ]

(#3033) dedike válasza bernel (#3032) üzenetére


dedike
addikt

Biztosan egy fillér veszteségük (amit visszaoszt, az nem az) nincs.

Szerintem megérné, és vissza is adnák neked a 100 ezret, ha annyit költenél, hogy jogosult legyél rá. Mert ugye a kártyaelfogadónak egyáltalán nincs ingyen az, hogy a vásárlója kártyával fizet. Ebből következően az ilyen bevételeiből a bank levonja az ő általa még becsületesnek tartott költségeit, a maradékot meg szétosztja köztünk. :)

Na, befogtam... :DDD

Jó szerencsét!

(#3034) mephisto5


mephisto5
csendes tag

15000/1500 lett, 10000/1000 után.

(#3035) bernel válasza dedike (#3033) üzenetére


bernel
tag

Az igazi kérdés az, hogy mi a célja ennek? Az, hogy rászoktassanak a kártyás fizetésre? Én évek óta kártyával fizetek mindenhol, úgyhogy ez nem indokolná, hogy nagy kedvezményeket kapjak. Vagy a Tesco-nak jó, hogy odamegyek? Akkor viszont érdemi kedvezményt kellene adni, mert 250 forintért nem sokan fognak a Tesco-ba menni, ha amúgy nem az esne útba.

(#3036) bernel válasza mephisto5 (#3034) üzenetére


bernel
tag

Ez a 15 ezres limit mindenképpen újnak tűnik, legalábbis az előző havi beírásokban nem volt senkinél ilyen magas limit emlékeim szerint.

(#3037) #04441088


#04441088
törölt tag

10.000/2.000 volt, 12.000/2.000 lett.

(#3038) headhunter válasza headhunter (#2993) üzenetére


headhunter
addikt

Tesco: 10.000 forintonként 250 Ft kedvezmény minden vásárlás után. (Lejárat: 2017.05.31)

Kasszánál, szinte mindig adnak kupont 5.000Ft feletti vásárlásnál 500Ft-ot engednek el, akkor ez a 250Ft "csábító" ajánlat...

Mi a cél?

1. Vásárló többet költsön, adjunk neki 10.000Ft után, 2.000Ft jóváírást (visszatérítést)?

2. Havonta nagyobb összeget elköltő vásárlók jóváírását csökkentsük 10.000/2.000-ről, 10.000/250-re?

3. Random adjunk kedvezményt, keveset vásárló is kaphat 10.000/2.000-et, de 10.000/250-et is?

[ Szerkesztve ]

(#3039) tsteve


tsteve
senior tag

este fél 9 van... még mindig nem teljesültek a tegnapi nap indított (mai napra szóló) értéknapos megbizásaim... páromnak szintén nem ment el amit tegnap inditott... mi a fene van az otp netbankkal?

(#3040) tsteve válasza tsteve (#3039) üzenetére


tsteve
senior tag

Kedves OTP! (ha olvassa valaki tőletek)

Az utóbbi hónapokban a belföldi, értéknapos megbízások (amiket hétvégén indítottam és az első munkanapra ígértétek a teljesülést) rendre este 7-8 közt teljesültek a gyakorlatban az első munkanapon. Bosszankodtam emiatt is már eleget... tegnap viszont már odáig fajult a helyzet (május 2-án, szintén első munkanap volt) hogy 22:30 körül teljesültek csak ezek.
Régebben ez normálisan működött, nem ilyen értelmetlen módon.
Köszönöm az eddigi szolgáltatást, de innentől kezdve hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

(#3041) dptrsk válasza tsteve (#3040) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem teljesen értem, amit írsz.
Miért értéknappal adod meg, ha azonnal kell teljesülnie?
Én állítottam be eseti utalást hétvégén, sima azonnal teljesülőt, s tegnap reggel egyből teljesült is, amikor "kinyitott" a bank. Az előre megadott értéknapos eseti utalás(díjnet fizetés) is elutalódott tegnap reggel.
Feltételezem, hogy amit te beállítottál az rendszeres átutalás volt. A rendszeres utalásokat, ha adott nap adod a megbízást időbe telik mire tejesül. Ha 22:30 körül teljesült, akkor is megkapta adott nap szerintem a bankon belüli címzett, feltételezem bankon belüli volt, mert legkésőbb utolsó utalási ablakban elmegy bankon kívülre.

A rendszeres átutalás célja, hogy beállítod, s a megadott intervallumonként magától teljesül. Ha 1 munkanapra előre megadod, akkor kora reggel teljesül.
Az olcsóbb rendszeres utalási díjak miatt sokan trükköznek ezzel, csak ha tárgynapon adod meg az utalást, akkor időbe telik mire átfut a rendszeren, de tapasztalatom szerint a rendszeres utalás napján megkapja a címzett.

[ Szerkesztve ]

(#3042) tsteve válasza dptrsk (#3041) üzenetére


tsteve
senior tag

eseti utalás volt mind a 4 db, régebben másnap reggel teljesültek ezek...nem állítottam be konkrét értéknapot hozzá, hétfőn inditottam, azonnali utalásként... párom szintén, neki is csak kedden, késő este teljesült...valami nem stimmel itt... azt írta ráadásul kedden reggel is már hogy "teljesült", de valójában ez nem volt igaz.. csak késő este teljesült ténylegesen, a magánszemélyek is csak akkor kapták meg, este fél 11 fele... nálam (nálunk) hónapok óta ilyen pocsék módon működik

[ Szerkesztve ]

(#3043) dptrsk válasza tsteve (#3042) üzenetére


dptrsk
addikt

Ebben az esetben kérnék egy kivizsgálást az OTPtől, mert így nem normális.
Eseti utalás esetén banki nyitásnál kellett volna teljesülnie, ha azonnali teljesülésre volt állítva.
Az értéknapos teljesülés, ha konkrétan megadtad, hogy 05.02 teljesüljön, bekavarhat...

(#3044) tsteve válasza tsteve (#3042) üzenetére


tsteve
senior tag

lejárt az időkeret ezért új hsz: természetesen minden utalás OTP-n belüli volt... röhejes, de így van

(#3045) tsteve válasza dptrsk (#3043) üzenetére


tsteve
senior tag

nem adtam meg értéknapot soha életben még... viszont értéknapos utalásnak jelzi... mindig azonnali utalást kérünk, párom is..hónapok óta ilyen pocsék sajnos, eddig este 7-8 közt ment át általában az ilyen, de a tegnapi nap durvább volt még ennél is, régebben (fél éve) még jól működött ez nálunk is.. természetesen 2 független számla esetén tapasztaljuk ezt a gondot, mindkettőnknél pocsékul működik

[ Szerkesztve ]

(#3046) dptrsk válasza tsteve (#3045) üzenetére


dptrsk
addikt

Mindenképpen jelezzétek egymástól függetlenül, hogy ezt tapasztaljátok.

Ja még egy kérdés:
Ugye nem hitelkártyára utalások voltak?

[ Szerkesztve ]

(#3047) tsteve válasza dptrsk (#3046) üzenetére


tsteve
senior tag

az lesz, de kíváncsi vagyok más tapasztalja-e.. köszi
-
hitelkártya/normál bankkártya nem játszik itt, sima otp számlák közti utalások voltak ezek, mindegyik

[ Szerkesztve ]

(#3048) Peti78 válasza Peti78 (#2900) üzenetére


Peti78
őstag

Na a sorsolás közeledtével el is tűnt a Mustang a nyeremények közül :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3049) #04441088


#04441088
törölt tag

OTP-nél a netbankon keresztül igényelhető személyi kölcsön hogy működik?
Azt írja, hogy szerződés után pár perccel a számlán a pénz. 100 e Ft-tól 1,6 misiig bármit enged 'felvenni'.
Ha végigmegyek a procedúrán bankfiókban semmit nem kell intézni, elég itt végigkattintgatni? A pénzt csak banki nyitvatartási időben 'utalják'? :R

(#3050) Peti78 válasza #04441088 (#3049) üzenetére


Peti78
őstag

Én otp-s vagyok, de nem vennék tőlük fel személyi kölcsönt. Pár hsz-szel ezelőtt leírtam miért nem. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.