Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1851) dptrsk válasza fgabor87 (#1850) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia!

Jelenleg csak űrlapokon keresztül tudsz utalni.
Feltehetőleg azért nincs jogosultságod, mert nem megfelelő a SMS biztonság.
Legegyszerűbb ha belépsz:
Beállítások(jobb felül)
Mobil Alárás beállítás(bal menüben)

S itt beállítod, hogy utalásokhoz kelljen SMS, utána mennie kéne.

(#1852) nuri válasza fgabor87 (#1850) üzenetére


nuri
aktív tag

Szerintem majd hétfőn lesz teljesen aktív.

(#1853) fgabor87 válasza dptrsk (#1851) üzenetére


fgabor87
tag

Köszönöm. Valóban tranzakciókra nincs beállítva sms kód, csak a bejelentkezéshez. Régebben volt egy Jump számlám, annál is csak a belépéshez volt, és akkor még engedte az utalásokat.
Felvettem gyorsan egy új űrlapot, arra kaptam sms kódot is, és utána már tudtam utalni.

De érdekes, mert még régen a belépéshez kötelező volt az sms kód, most az alapból nem is volt bekapcsolva. Ezek szerint most már a tranzakciókhoz kötelező?

(#1854) szabogabor10 válasza fgabor87 (#1853) üzenetére


szabogabor10
veterán

A nem űrlapos utalásokhoz kell kód.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1855) dptrsk válasza fgabor87 (#1853) üzenetére


dptrsk
addikt

Sok kombinációt enged jelenleg az OTP.
De azért a pénzed védve van...

(#1856) fgabor87 válasza szabogabor10 (#1854) üzenetére


fgabor87
tag

Köszönöm mindenkinek. :)
Bekapcsoltam a tranzakciókhoz az sms kódot, és most már valóban enged mindent. Megspóroltatok nekem egy fölösleges bankba menést. :)

(#1857) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Kérdés:
Tavaly átléptünk Asszonnyal egy új számlacsomagba, konkrétan ebbe.
Nemrég kaptam egy e-mailt a "személyes Ügyintézőmtől", hogy ugye tudom, miszerint 35 éves koromtól a számla automatikusan figyeli a havonta beérkező zsetont, és ha nem éri el a 350 ezer NETTÓ átutalást, akkor eléggé "megnő" a számlacsomag díja.
34 éves korig 200 ezerig jó vagyok itt, viszont fogalmam sincs, hogy mibe-hová-kihez kellene átmennem.
Jövő áprilisig van időm, addig kell kitalálnom valamit.

Előre is köszönöm.

Üdv:

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1858) canniball válasza Dr.Zoo (#1857) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom mik az elvárások, de a Simple csomag 150 ezertől "ingyenes" (35 év felett természetesen).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1859) Dr.Zoo válasza canniball (#1858) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sok nincs, havi szinten ki tudjam venni a fizum.
Minnél olcsóbban. Ennyi.

Köszönöm, megnézem.

Szerk.: Váci vagy? Én Újtelepi, egyszer ütközhetnénk egy jó KV-ra. Én állom. :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1860) dptrsk válasza Dr.Zoo (#1857) üzenetére


dptrsk
addikt

Simple esetén nincs társtulajdonos, ha jól tudom.
Csak társkártyát lehet igényelni, de 1 Simple csomag 1 ember nevére szólhat
Ha a párod is és te is teljesítitek a minimálbér(35 éves kor felett nettó 150ezer) feletti bérátutalást, és fontos, hogy mindkettőtöknek a nevén legyen, akkor mindketten nyithattok egy Simple csomagot.

Ha nem akartok(nem tudtok) mindketten Simple csomagot nyitni, esetleg a Tempo vagy Net csomag lehet jó, ahol mindketten tulaj/társtulaj szerepeltek a számlán.

(#1861) Dr.Zoo válasza dptrsk (#1860) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Én teljesítem a 150-et, de az Asszony nem.
Elkezdtem tanulmányozni az FHB ajánlatát, de az itt off topik.. :)

Köszönöm a segítséget!

Üdv:

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1862) albiosz válasza Dr.Zoo (#1861) üzenetére


albiosz
őstag

Simple részemről is ajánlott. Nálunk is közös használat van, asszony fizuja is ide érkezik, minden gond nélkül. Kutya nem nézi, hogy tulajdonos-e. ;)

De ha 35 alatti, akkor nyithat ő is egyet, addig csak minimálbér beérkezését várja a rendszer.

(#1863) canniball válasza Dr.Zoo (#1859) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem a havi 150k-s limit bőven elég, így azt sajna nem tudom megmondani felette mennyibe fáj a kivétel.

Nem váci, csak melletti. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1864) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Egy ideje Simple csomagom van, fizetem az online tranzakciós csomagot is. Kezdetektől emiatt ingyen volt az utalás, erre ma utaltam 6000-et belföldre, (cib), és látom, levont érte 18 ft-ot ("'eseti megbízások költsége" címen). Nem erről a 18 ft-ról van szó, hanem arról, hogy ez eddig ingyen volt,hisz az online tranzakciós csomag havidíja tartalmazta ezt. Akkor ez most hogy van? Kedvük szerint váltogatják a dolgot? Hol vannak a friss tarifák akkor? A végén kiderül, hogy lassan drágább lesz mint bármelyik csomag, mert még havidíjat is fizetek olyanért amiért ugyanúgy felszámolnak díjat, max. kevesebbet?

(#1865) albiosz válasza icecave (#1864) üzenetére


albiosz
őstag

Hány tranzakciód volt ebben a hónapban? Abban a csomagban csak az első 5 díjmentes.

(#1866) icecave válasza albiosz (#1865) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezt sem tudtam (apróbetűs gondolom :D), nem tudom, ebbe a bankon belüli is beleszámít-e, de tény,hogy most a hónapban többet utaltam, mit átlag szoktam, szóval túlléptem akkor. Köszönöm az infót.

(#1867) albiosz válasza icecave (#1866) üzenetére


albiosz
őstag

Beleszámít a bankon belüli is. Kivéve saját számlák közötti.

szerk.: egyébként nem tudom milyen volumeneket utalsz, de most év végéig díjmentes a "sima" tranzakciós csomag, ott nem darabszám limit van, hanem 250 000 HUF összeghatár. Érdemes lehet megfontolni a váltást erre, ha inkább kisebb összegeket utalsz.

[ Szerkesztve ]

(#1868) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Ezt az sms-t most este kaptam. A kérdésem csak annyi lenne hogy ez mi akarna lenni?

Redmi Note 7

(#1869) Keem1 válasza trassher (#1868) üzenetére


Keem1
addikt

Kártya éves díja szvsz.

(#1870) trassher válasza Keem1 (#1869) üzenetére


trassher
addikt

Eddig havonta vonta le a használat díját. Igazából csak azért lepett meg mert utálom a kártyás fizetést, épp ezért nagyon ritkán használom. Csak ha neten keresztül vásárolok. Azért köszi az infót. :R

Redmi Note 7

(#1871) nuri válasza trassher (#1870) üzenetére


nuri
aktív tag

Ha már létezik a kártya akkor van éves díja.

(#1872) trassher válasza nuri (#1871) üzenetére


trassher
addikt

Létezni létezik de ritkán használom. Egyetem miatt kell igazság szerint csak, amit tudok kp-val intézek.

Redmi Note 7

(#1873) dokee78


dokee78
félisten

OTP honlapján csak akkor tudok utalási űrlapot létre hozni,ha egyből utalok is?
Nem lehet olyat,hogy csak kitöltöm és mentem?

(#1874) Keem1 válasza dokee78 (#1873) üzenetére


Keem1
addikt

Az a mentett űrlap, később csak ki kell választani és mehet az utalás.

(#1875) dokee78 válasza Keem1 (#1874) üzenetére


dokee78
félisten

Egy mentett űrlapom van.
Azt akartam módosítani,de ha a tovább gombra megyek akkor már az utalás jön és az SMS kódot küldi.
Mentés gomb nincs!

(#1876) Keem1 válasza dokee78 (#1875) üzenetére


Keem1
addikt

Űrlap karbantartásnál tudod módosítani vagy utalás nélkül újat létrehozni.

#1877 dokee78: ok ;)

[ Szerkesztve ]

(#1877) dokee78 válasza Keem1 (#1876) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,ha haza értem megnézem! :R

(#1878) albiosz válasza albiosz (#1846) üzenetére


albiosz
őstag

Be is terhelték a 6. költségét. Megírtam már nekik júli vége felé a problémát (előjegyzett költség volt), akkor leráztak, hogy várjuk meg amíg végleges lesz a terhelés. Kaptak megint egy levelet. :)

De ennél nagyobb fejetlenség is mutatkozik náluk. Pár hete megírtam nekik a direkten, hogy külföldön leszek és lehetséges, hogy használom majd a kártyát. Gondoltam ez a csatorna megfelelő. ha már a simple egy online bankolásra nevelő csomag, ahol kvázi bünti jár a telefonos vagy fiókos ügyintézésért. Egyszer csak hív egy bársonyos hangú hölgyike, beazonosít és közli, hogy hát bocs, de a külföldi költést ugyan jelezzem már légyszi az xy telefonszámon. Mondom ok, felírom. Utána pedig át is ment szépen keresztértékesítésbe. Nem nagyon örült mikor jeleztem, hogy egy másik bank kártyájához van egész éves ingyenes utasbiztim. Nem is hívtam a másik számot és inkább használtam az említett másik kártyát. Érdekes, nekik tökéletes volt, hogy online írtam 2 sort a külföldi kártyahasználatról. 3 bankkal állok kapcsolatban, 2-nek elég, az otp-nek nem.

Az ilyen apróságok miatt fikázzák szerintem sokan az otp-t. Bár nekem különösebb bajom nincs velük. A simple pl. egy jó konstrukció, csak kellene egy kis profizmus.

(#1879) dokee78


dokee78
félisten

Ha regisztrálok és letöltöm Androidra az OTP Smartbank alkalmazást,egyszerűbb lesz az utalás mint gépen?
Mert ugye PC-n be kell írni minden alkalommal a 3 adatot. (azonosító,számlaszám,jelszó)
Van valami pénzbeli hátránya az alkalmazásnak?
Be kell menni aktiválni a Smartbank szolgáltatást?

(#1880) dptrsk válasza dokee78 (#1879) üzenetére


dptrsk
addikt

Mint böngészőben is a SmartBank Appan is el lehet menteni az azonosító és számlaszámot, s csak a jelszó beírásával is be lehet lépni.
Van egyszerűsített belépés, ilyenkor nem jön SMS, de csak űrlapokra lehet utalni.
Vagy van SMSes belépés, akkor bárhova lehet utalni.

SmartBankot OTPDirekten is lehet aktiválni(nincs külön díja), ha valamikor lesz egy új számlád, akkor ki-be kell aktiválni, a SmartBankot, hogy ott is megjelenjen.
Nincs extra költsége, annak, ha SmartBankot használsz.

(#1881) dokee78 válasza dptrsk (#1880) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Csak űrlapról utalok.

[ Szerkesztve ]

(#1882) Keem1 válasza dokee78 (#1881) üzenetére


Keem1
addikt

Úgy gyorsabb telóról/tabletről, mint pc-ről. Rengeteget haszálombközös költség, stb. utalásához gép helyetz.

(#1883) dokee78


dokee78
félisten

Hány óráig van azonnali webes utalás?
Azaz ma 14:30 körül utaltam az ma még oda ér vagy holnap reggel inkább?

(#1884) dptrsk válasza dokee78 (#1883) üzenetére


dptrsk
addikt

8:30-16:30 között van napközbeni teljesülés, kb 16ig leadottak teljesülnek aznap.

14:30 körüli utalás ma teljesült.

[ Szerkesztve ]

(#1885) Vesztor87 válasza dokee78 (#1883) üzenetére


Vesztor87
senior tag

15:30-ig ha utalsz munkanapon akkor az odaér aznap:)

(#1886) dokee78 válasza Vesztor87 (#1885) üzenetére


dokee78
félisten

Nem ért oda vagyis nem érkezett be sajnos aznap a Webshop számomra ismeretlen bank fiókjába,csak másnap.
Persze ez nem az OTP hibája.

(#1887) Vesztor87 válasza dokee78 (#1886) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ha 15:30-ig történik utalás akkor a Bank átutalja, ez tény, max ott esetleg nem könyvelik le.

(#1888) dokee78 válasza Vesztor87 (#1887) üzenetére


dokee78
félisten

:K

(#1889) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Otp direkt oldalon megakarom nézni a webkártya adatait, és azt írja, hogy webkártya adatok nem találhatók! Mit lehetne csinálni,h ne ez az üzenet jelenjen meg?

(#1890) Vesztor87 válasza Chris.G (#1889) üzenetére


Vesztor87
senior tag

OTP Bankfiók felkeresésével legrosszabb esetben kezelheted:)

(#1891) dptrsk válasza Chris.G (#1889) üzenetére


dptrsk
addikt

OTPdirekten belépve látod a webkártya számla egyenlegét, tudsz róla visszautalni?
Ha nem, akkor beállítások számlakör karbantartása, s vond be a számlakörbe a webkártya számlát is, lépj ki-be, s utána elvileg elérhető lesz a webkártya adatai.

(#1892) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

OTP Adlak-al kapcsolatban van tapasztalata valakinek? Mennyi az átfutási idő, milyen papírokat kérnek stb. Köszi:)

(#1893) dptrsk válasza Vesztor87 (#1892) üzenetére


dptrsk
addikt

Sajnos nincs tapasztalatom, de ahogy nézem itt elég sok info le van írva.

(#1894) Vesztor87 válasza dptrsk (#1893) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nekem gyakorlati tapasztalatokra lenne szükségem. Pl. tudom azt, hogy 60 nap a vizsgálat, de valójában mennyi ideig szokott vajon tartani? Az a helyzet hogy júliusban igényeltem a munkáltatón keresztül, ha így állnak a dolgok majdnem év vége lesz mire ebből bármi lesz:D Azért ez egy vicc.... mit kell ezen 60 napot ülni? Egy lakáshitel bírálat pár nap, ez meg....

(#1895) efi99 válasza Vesztor87 (#1892) üzenetére


efi99
senior tag

Sok.
Én áprilisban futtattam az ügyet, a munkáltató már csak júniusra merte betervezni az átutalást, ami júliusban íródik jóvá, amit aug elején használnak fel.
Ezen felül a kutya nem mondta el, hogy 4200 Ft-ért kell tenni egy darab X-et egy speciális kérelemre, amit csak személyesen lehet, aztán postázzák házon belül, aztán ezért a 4200 Ft-ért, majd valaki valahol 60 (!) nap alatt beikszel valamit a célszoftverükben. (Mivel persze el lett kefélve, a munkáltató átutalását parkoltatták, a számlámról 1-jén meg ugyanúgy lehúzták csop.beszedésivel az egész havi törlesztőt).
Azt sem mondták el az első körben, hogy milyen alapdokumentumok kellenek még, szóval beadtam az igényt, aztán 30 nap múlva jött, hogy hiánypótlás ez meg ez...
Szóval, ahol tudjál akadályozzák, lassítják, 30-60 napok kihasználása. Szerintem ki van nekik adva.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#1896) Vesztor87 válasza efi99 (#1895) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Pfff, ez szép. Már kezdem bánni hogy nem mást kértem. Én melóhely váltás miatt most váltam jogosulttá a kaf.ra. Nem sok maradt idénre, 120-130k kb. Ebből 9.900 +áfát lesarcol az otp magának, meg a 4 rongyos ügyintézést majd meg kell csinálnom nekem is (arra irányuló kérelem hogy a beérkező összeget ne előtörlesztésként, hanem túlfizetésként kezelje a bank).... szval tartok tőle hogy bár 07.31-el be lett adva a cég részéről az egész, nem fogják elsietni. Le fogják vonni a szeptemberit is, de gyanítom hogy még az októberit is.... marha jó:S Jó, nem egetverő összeg, a hitel sincs 30k összesen, de esküvőre gyűjtenénk... most számít.

(#1897) kaszaking


kaszaking
tag

OTP számlámról utaltam a paypalnak pénzt de nem írtam bele az azonosítómat így a pénz el lett utalva de nem kaptam meg így a paypal számlámra. Hogy kaphatom vissza?

(#1898) dptrsk válasza kaszaking (#1897) üzenetére


dptrsk
addikt

Paypal topikban érdeklődj!

(#1899) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Péntek este jött belföldről egy utalás OTP bankszámlára, és azóta sem kaptam meg a pénzt.
Kicsit aggasztó mert az eddigi (csekély) tapasztalataim szerint néhány másodperc alatt megvolt a tranzakció, itt meg azóta se semmi.

Lehetséges hogy a hétvége miatt?
Vagy esetleg abban az esetben ha az utaló nem otp-ből hanem egy másik bankról utalta létezhet ennyi csúszás?

(#1900) canniball válasza DeathAdder (#1899) üzenetére


canniball
nagyúr

Hétvégén szerintem felesleges várni, majd hétfőn lezajlik a tranzakció.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.