Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1607) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Gondolkozom azon, hogy ott hagyom az OTP -t.
OTP junior számlám van, tehát számlavezetési díjam nincs.
Fizettem már hitelkeret-túllépési díjért is és most fizetek időszakos költségekért is ami nagy valószínűséggel a csoportos beszedési megbízás miatt van ...
Egy kicsit már kezd tele lenni a hócipőm a felesleges költségek miatt.
A kérdésem az lenne, hogy milyen más alternatív lehetőségeim lennének ahol tlképpen nem kéne semmilyen rejtett költséget fizetnem.
A fizetésem is ehhez a bankhoz érkezne a jövőben.

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1608) canniball válasza pvt.peter (#1607) üzenetére


canniball
nagyúr

Az OTP topikban kérdezed hogy hova máshova...?

Az OTP Simple-t nézted már?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1609) dptrsk válasza pvt.peter (#1607) üzenetére


dptrsk
addikt

Hát nem nagyon értelek...
A csoportos beszedés egy kényelmi szolgáltatás, senki nem kötelez rá, hogy használd. Helyette ott az ingyenes kártyás fizetés és a havi 2x ingyenes pénzfelvétel.

A hitelre se kötelezett senki, ha van folyószámlahitel ügyelni kell, hogy ne használd túl... Pl. Hó végén ne 100% legyen kihasználva, mert hó elsején terhelik a kamatát a hitelnek, s ha nincs elegendö rés, akkor túlléped a keretet.

Ezek a költségek, amiket említesz minden banknál megvannak.

(#1610) szabogabor10 válasza pvt.peter (#1607) üzenetére


szabogabor10
veterán

A bankadó óta nem nagyon vannak jobb ajánlatok más bankoknál.
Egyébként tényleg nézd meg a Simple csomagot. Ha kapsz fizut, jobban járhatsz vele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1611) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy online vásárláshoz kellene igazolnom két véletlenszerű zárolt értéket €-ban. Az összegeket látom az egyik 401 Ft, a másik 397 Ft. Eurócentre pontosan kellene az összeg. Direkt felületén írtam üzenetet, azzal elküldtek a bankfiókba, a fiókban meg csak értetlenkedtek, hogy mit akarok, elmagyaráztam 3-szor részletesen, és érthetően, majd kiszenvedték egy 20 perc alatt a napi átlag árfolyamot, amit ugye neten 2 kattintással ki keres az ember.
Most mit tegyek? Menjek be egy másik fiókhoz, vagy ez meghaladja egy bank képességeit?

(#1612) dptrsk válasza -Faceless- (#1611) üzenetére


dptrsk
addikt

Bankkártya osztályt hívd fel, s ott megmondják a foglalások pontos összegét.

(#1613) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,

Mostanában volt pár kisebb összegű forint-euró átutalásom és azt vettem észre, hogy minden egyes tranzakció után a bank ugyanannyi (~2600Ft-ot) vesz le "költség és jutalék" címszó alatt, mint jelentősebb összegeknél. Én nem találtam sehol ekkora összegű tételről leírást, és nem rémlik, hogy régebben lett volna ehhez hasonló költsége a devizaátutalásnak,
Tudtok nekem erről mondani valami okosat?

(#1614) dptrsk válasza Blackhole13 (#1613) üzenetére


dptrsk
addikt

Hatályos hírdetményben:
bankon kívül devizában és külföldre forintban vagy SEPA átutalás (EUR átutalás az Európai Unióba, valamint Monacoba, Norvégiába, Svájcba, Liechtensteinbe és Izlandra):

0,30% (min. 2 600 Ft/max. 40.000, SEPA esetén max.15 000 Ft)

Tehát, ha külföldre HUF vagy EUR és/vagy belföldre EUR utaltál, akkor a minimum díja 2600 forint.

(Simple csomag esetén amely díjak nincsenek a hirdetményben, a Tempó számla díjai a mérvadóak, ez a Simple hirdetményben is le van írva.)

[ Szerkesztve ]

(#1615) dokee78


dokee78
félisten

Hogyan tudok a honlapon Utalás űrlapot törölni?

(#1616) skroy válasza dokee78 (#1615) üzenetére


skroy
senior tag

OTP direkt, Beállítások, űrlapok karbantartása rész. :)

(#1617) dokee78 válasza skroy (#1616) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#1618) albiosz


albiosz
őstag

Parádé, hogy integrálták a szép kártya adatokat is a direktbe. :)

(#1619) Keem1


Keem1
addikt

Hölgyek, Urak! Webkártyával nem lehet paypal-on fizetni?
Megadtam a szükséges adatokat, de hibaüzenetet kaptam, van rajta elég zseton. Háromszori újra beírásra se működik.

Hibaüzenet:
"Your credit or debit card has been declined for this transaction; PayPal could not validate the card. Please verify that the information you entered is correct, or try a different credit or debit card."

Ha valakinek van ötlete, ossza meg :R

(#1620) skroy válasza Keem1 (#1619) üzenetére


skroy
senior tag

De bizony, lehet. Én is a webkártyát adtam hozzá a paypal-hoz. Csak hozzá kell társítani, levon pár száz ft-ot, amit majd visszakapsz. Erről a tranzakcióról lesz egy bizonylat netbankon, ott lesz egy 4 jegyű kód, amivel paypalon kell hitelesíteni a kártyát. 2-3 munkanap kell hozzá, míg megjelenik a kód. :)

(#1621) szabogabor10 válasza Keem1 (#1619) üzenetére


szabogabor10
veterán

De lehet. Én is azt regeltem be, lényeg , hogy legyen rajta minimum 500 Ft körüli összeg.
Annyival kiegészíteném skroy hsz-ét, hogy ha aktív a kártyafigyelő, akkor a tranzakcióról küldött SMS-ben benne lesz a kód.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1622) Keem1 válasza szabogabor10 (#1621) üzenetére


Keem1
addikt

Köszi srácok. Akkor elmondom az egész sztorit, hátha tudtok segíteni. Nincs PP accountom, egy ismerősnek segítenék. A weboldalára kitett egy donation gombot, és az én feladatom lett volna letesztelni. Tettem a webszámlára 100 forintot, hogy annyival kipróbáljuk az adományozást (könnyen levonja-e, mekkora összeget kap ő végül). Tehát én csak bankkártyával rendelkezem, az én kártyámról vette volna le a PP a 100 Ft adományt. De ez nem jött össze.

Most el kell húznom, de később kipróbálom nagyobb összeggel, plusz teszek azon felül is a webkártyára, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#1623) MaciG


MaciG
addikt

üdv.
Ha nekem sima otp-s mastercardom van (lakossági számlacsomag) akkor arról Írországban tudok pénzt levenni? Ha igen ennek mi a költsége és hol tudom megnézni milyen árfolyamon váltják?

BANZAII

(#1624) dptrsk válasza MaciG (#1623) üzenetére


dptrsk
addikt

itt és itt mindent megtalálsz részletesebben..

Tudsz felvenni kint ATMből vagy bankfiókban is.
A felvétel ATMből 3,21 eur + 1,67%(vagy otp csopott ATMjéből 1,87eur), bankfiókban 4,28 eur+1,67%.
Az árfolyam, az otp által közzétett napi első deviza eladási árfolyam, ezt előre csak adott nap reggel tudod pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#1625) MaciG válasza dptrsk (#1624) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi. Akkor már csak azt kéne megtudnom Írországban van-e ilyen otp csoport által üzemeltetett ATM

BANZAII

(#1626) dptrsk válasza MaciG (#1625) üzenetére


dptrsk
addikt

itt a lap vége fele vannak a külföldi csoport tagok, én nem látok ír OTP-t, szerintem Írországban nincsenek jelen.

(#1627) MaciG válasza dptrsk (#1626) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! :R

BANZAII

(#1628) 14adam


14adam
addikt

üdv
Smartbank szolgáltatásért kell fizetni vagy ingyenes? Mondjuk csodálkoznék ha a mai világba bármi ingyenes lenne ... De egy próbát megér :)

(#1629) dptrsk válasza 14adam (#1628) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha van OTPdirekt internetbankod a SmartBank ingyenesen használható

Ha nincs internetbankod, akkor ha a csomagodhoz pénzért vehető igénybe, akkor az a díj tartalmazza a SmartBank használatot is, ha ez 0 ft, akkor a SmartBank is 0 ft.

[ Szerkesztve ]

(#1630) skroy


skroy
senior tag

Nem is tudtam, hogy a kártyafedezeti utalással más kártyájára is lehet utalni. Hétvégén sürgősen kellett egyik számláról másikra pénzt pakolnom, gondoltam kipróbálom. Az egyik számláról a másik számla webkártyájára utaltam pillanatok alatt gond és külön költségek nélkül. Ez nekem új. :D

(#1631) 14adam válasza dptrsk (#1629) üzenetére


14adam
addikt

Rendelkezek internetbankkal. Köszönöm a választ :R

(#1632) nuri


nuri
aktív tag

Hi all,

Most változzam simple számlára és az ügyintéző szerint online lehet beállítani a kedvezménycsomagokat, pl sms csomagot szeretném, de az otpdirekt-be semmi erre utaló dolog nincs. Merre keressem ezeket a kedvezményeket?

(#1633) dptrsk válasza nuri (#1632) üzenetére


dptrsk
addikt

Hello

Most fejbol sajnos nem tudom pontosan, de ha belépsz simple direktbe a bal menüben lesz egy kedvezménycsomagok rész(vagy valami hasonló nevű) s ott lehet állítani.
Minden beállítás a következő hó 1én aktiválódik.

(#1634) nuri válasza dptrsk (#1633) üzenetére


nuri
aktív tag

A simple direkt ugynaz mint az otpdirekt?
Nem találok ilyen menüpontot, lehet azért nincs meg mert tegnap álltam át simple-re és még nem aktiválták.

(#1635) dptrsk válasza nuri (#1634) üzenetére


dptrsk
addikt

Igen ugyanaz, csak bal felül simple logo van.

(#1636) nuri válasza dptrsk (#1635) üzenetére


nuri
aktív tag

Tudnál lőni egy screenshotot a menüpontról?

(#1637) dptrsk válasza nuri (#1636) üzenetére


dptrsk
addikt

Holnap csinálok neked, ha úgy jó.

(#1638) nuri válasza dptrsk (#1637) üzenetére


nuri
aktív tag

Az jó lenne, thnx!

(#1639) dptrsk válasza nuri (#1638) üzenetére


dptrsk
addikt

osim

Itt van, felül a Simple logo, meg a listában a kedvezménycsomagok.
Amikor váltottál kaptál új OTP Direkt HAZ azonosítót?
Mert amikor nekem lett Simple új HAZ azonosítót is kellett csinálni a Simple csomag miatt.

(#1640) nuri válasza dptrsk (#1639) üzenetére


nuri
aktív tag

Nálam hiányzik a simple logo a "megtakarítok" és "kedvezménycsomagok" pont is.
Kaptam új HAZ-t is, be is tudok lépni vele, de valami félrecsúszott, vagy az zavart be, hogy péntek volt.

Köszönöm a segítséget, majd zaklatom a bankot (500 ft-ért...), hogy javítsák ki amit elbasztak.

(#1641) dptrsk válasza nuri (#1640) üzenetére


dptrsk
addikt

Az 500 forintos díj levonása abban az esetben érvényesül, ha olyan műveletet végzel, ami netbankból is megoldható lenne. Ha bemész a bankfiókba és nem állítanak be egy kedvezménycsomagot csak pl adnak új HAZ-t mert nem jó a te azonosítóddal, akkor nem vonnak le 500ft-ot.

Szerintem hétfő reggel 7 után nézd meg az új HAZ azonosítóval a netbankot, mivel hétvége van ilyenkor szerintem nem fordul át, de hétfőn már látnod kell ezeket a menüpontokat.

(#1642) nuri válasza dptrsk (#1641) üzenetére


nuri
aktív tag

Jah, az lesz. Köszi a segítséget!

(#1643) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, ha a Díjnetben az OTP-be küldöm a számlát, annak fizetése kártyás vásárlásnak, utalásnak vagy valami más költségű műveletnek számít? Ha fizetős, mennyi lehet a díja?
Megvan a "párosítás", de még nem próbáltam ki eddig. A Díjnetbe belépve kézzel, webkártyával fizetem a számlákat. Ha az OTP-be küldés is ingyenes, a kényelem miatt lehet, átállok arra.

(#1644) dptrsk válasza Keem1 (#1643) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem csoportos beszedésnek minősül, de ez nem 100%(AMEX esetében bele számít a jóváírásra jogosító összegbe)

(#1645) Keem1 válasza dptrsk (#1644) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, én is ilyesmire gondoltam. Köszönöm a megerősítést... :R

(#1646) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Tegnap körülbelül fél 2 fele igényeltem személyesen a hozzám legközelebbi otp bankban a internetbankot és mint ha azt mondta volna az ügyintéző ,hogy 24 órának el kell telnie ,hogy be tudjak lépni.
Próbálok belépni de nem enged .

" OTPdirekt szerződésében számlajogokkal kapcsolatos probléma merült fel. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot bankunkkal!
Lakossági ügyfelünkként bármelyik bankfiókban vagy az erre vonatkozó szerződés esetén telefonos ügyintézőiknél jelezheti a problémát.
Kereskedelmi banki szerződés esetén a szerződést kötő bankfiókunkat szükséges felkeresnie. "

Mi lehet a probléma ?

(#1647) dptrsk válasza AsusBoy (#1646) üzenetére


dptrsk
addikt

Én úgy tudom, hogy 24 órán BELÜL kell belépni és megváltoztatni a jelszót, mert különben letilt.

(#1648) AsusBoy válasza dptrsk (#1647) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Próbáltam tegnap is belépni többször ,akkor is ugyan ezt írta ki .

Viszont még azt is tudni kell ,hogy a bankkártyámat körülbelül 1 hete "beszívta" az atm.

(#1649) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Netbanknál mit jelent ez a két fogalom, ide mit kéne írni vagy a gép írja automatikusan:
Értéknap, bizonylatszám.

Live poor, die ritch.

(#1650) 14adam


14adam
addikt

üdv
Egy ismerős elhagyta az összes iratát és a dombornyomott bankkártyáját... Közölték vele,hogy 13k-ért letiltják. Na itt jön az érdekesség,de ha új kártyát igényel ingyen az előzőt automatikusan letiltják :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.