Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#1651) Vesztor87 válasza AsusBoy (#1648) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Beszívta :DD :DD :DD

(#1652) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Mennyire tartjátok jó ötletnek az OTP -nél az Önkéntes Nyugdíjpénztárat.

21 éves vagyok, van munkám

(#1653) Vesztor87 válasza AsusBoy (#1652) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Amennyiben gondoskodni akarsz a jövődről akkor mindenképp. Nekem is ilyen van, tavaly a kiegyensúlyozott portfólió kb. 12%-os hozamot hozott, nem rossz ez azért, nem?:)

(#1654) AsusBoy válasza Vesztor87 (#1653) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Nem rossz ,persze :)

Én havi 20.000 Ft ban gondolkodom és azt néztem ,hogy ha 30 év múlva kivenném akkor kézbe kapnék cirka 30millát. ( 30milla -> ez a vagyonom illetve az abból hozott nyereség )

Viszont 30 év múlva mennyit fog érni 30millió Ft ? :F

Ez nagy dilemma :U

(#1655) skroy


skroy
senior tag

Én is gondolkozok valami hasonlón. Van itt valami kötelező összeg/idő, vagy bármikor, bármennyit rakhatok rá, csak rajtam múlik? :)

(#1656) AsusBoy válasza skroy (#1655) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Ki kell választanod ,hogy mennyit szeretnél havonta befektetni . (Gondolom ezt bármikor megváltoztathatod )

Havi tagdíjak : 5.000 , 10.000 , 20.000 , 25.000 , 40.000 , 50.000

Szóval havonta kerül levonásra a bankszámlaszámodról az adott összeg amit te kiválasztottál .

Több infót itt találsz .

(#1657) AsusBoy válasza Vesztor87 (#1653) üzenetére


AsusBoy
senior tag

(#1658) Vesztor87 válasza AsusBoy (#1657) üzenetére


Vesztor87
senior tag

(#1659) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Havi szinten történő utalásokról szeretnék kivonatot kérni az elmúlt egy évről, de csak a kimenő utalásokról. Ez lehetséges ? Ismerősömmel kell egyeztetnem, mert az ő kérésére utaltam, viszont nem akarom megosztani vele minden tranzakcióm, szóval csak a kimenő utalásokról kéne a papír.

This is the way

(#1660) dptrsk válasza RaZroX (#1659) üzenetére


dptrsk
addikt

Tudtommal ilyen nincs...

Vagy havi számlakivonatokat kérsz vagy az egyes utalásokról(ez darabonként pénzbe kerül) bizonylatot.

[ Szerkesztve ]

(#1661) RaZroX válasza dptrsk (#1660) üzenetére


RaZroX
addikt

Értem. A Havit azt online is sikerült letöltenem, köszi szépen a válaszod!

This is the way

(#1662) ittakary


ittakary
nagyúr

tegnap volt egy 1200€ feletti vásárlásom, ma pedig -5FTot zuhant az €.

De ugye mindig csak 2 nap után jelenik meg a számlatörténetben a terhelés, azaz létezik hogy ezt a különbözetet megkapom? Tehát a 300FT/€ alatti szinten váltja majd be nekem a bank? vagy ezt a hasznot megtartják magunknak?

(#1663) dptrsk válasza ittakary (#1662) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha tegnap vásároltál kártyával, akkor a tegnapi első deviza eladási árfolyam érvényes a tranzakcióra.
A számlán az összeg foglalása megtörtént a könyvelése lesz később(a könyvelés megjegyzésében ott van az értéknap is).
A te esetedben 306,57 ft/euró történt a váltás.

(#1664) ittakary válasza dptrsk (#1663) üzenetére


ittakary
nagyúr

hát ez marhaszomorú

8ezer forintot buktam így

(ja nem, mert a mai első eladási az 302,09, így tehát csak 5400at... jee)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1665) dptrsk válasza ittakary (#1664) üzenetére


dptrsk
addikt

Már nem azért, de ha te tegnap úgy döntöttél, hogy megér x forintot az adott termék/szolgáltatás nem értem hol a probléma.
Ma már nem ér meg neked xet, csak x-5400at?
1 nappal hamarabb tudod használni, mint egy olyan valaki, aki ma fizeti ki. Esetleg valaki várt máig, hogy megvegye/lefoglalja, de nem tudja mert te már megvetted.

Ha úgy lenne az elszámolás, hogy a könyvelés napján érvényes árfolyamot nézik, s ma esik 10 forintot az euró, akkor pedig szemét bank lenne, mert te 306-tal számoltál?
Vagy ha erősödik akkor adja olcsóbban, de ha drágul, akkor nyelje le a veszteséget?

Mellesleg ha én megnézem ma mennyi az euró, teszek 1000 eurónak megfelelő összeget a számlámra(amin amúgy nincs pénz), vásárolok, holnap 5 forinttal nő az árfolyam, a bank holnap este terhelné a nagyobb összeget, de nincs rá fedezet, akkor mit csinál?

Mikor te tegnap vásároltál a kártyáddal, abban a pillanatban kötöttél egy üzletet a bankkal, hogy a te forintjaidat váltsa át, adott, nyilvános árfolyamon euróra.

5 éve az AXA Banknál volt olyan, hogy minden hó utolsó banki munkanapján terhelte csak a kártyás vásárlásokat, addig nálad kamatozott a pénz(persze ha 30.000forint volt rajta nem tudtál elkölteni 300.000et). Abban az esetben ha hó elsején vásárolt(1200eur-ért) és hó végére esett az árfolyam 20 forintot, akkor a te verziód esetén 24000 forint az amit bukna az ügyfél(persze ha erősödik az árfolyam, akkor meg nyer 24000-et). Ezt a kockázatot szerintem joggal nem vállalják a bankok.

Jogilag is kérdéses, hogy mi alapján köttetik az üzlet, ha nem ismert az árfolyam...

(#1666) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Az OTP-s MC kártyámban a PayPass tegnap óta nemigen akar működni. Ma 3 helyen használtam, 2 helyen nem működött. Tegnap 1-szer, ott sikerült, de csak 4-5 mp után. Az NFC-s telóm is csak nehezen, sokadik próbálkozásra tudja beolvasni, a másik, Visa PayWave-es kártyámmal soha nincs gond. De ezzel se volt tegnapig soha, mindig sikerült beolvasni elsőre mindenhol. A kártya nem sérült.
Tudja esetleg valaki, hogy ilyenkor milyen feltételekkel cseréli az OTP a kártyát?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1667) dptrsk válasza szabogabor10 (#1666) üzenetére


dptrsk
addikt

Bankfiókban nincs PayPass olvasó, szerintem ott nem tudják ellenőrizni az állításodat.

itt kérnék visszahívást, s megkérdezném mi ilyenkor a teendő. Az ÁSZFben nincs benne, mi a teendő elromlott kártya esetén.

(#1668) ittakary válasza dptrsk (#1665) üzenetére


ittakary
nagyúr

Figyelj, nem kell túlreagálni a helyzetet, annyit emlitettem meg, hogy ha ez a devizamozgás 24 órával előbb következik be, spóroltam volna 5-7ezer forintot. Ennyi.

(#1669) dptrsk válasza ittakary (#1668) üzenetére


dptrsk
addikt

Bocsi, ha túlreagálásnak tűnt, csak azért írtam le részletesebben, mert:

"vagy ezt a hasznot megtartják magunknak?"
"hát ez marhaszomorú"

Ezekből arra következtettem, hogy szerinted, a banknak azon van haszna, hogy könyvelési érték helyett, tranzakció értéket figyel.
Csak arra próbáltam(lehet kicsit erős hangvétellel) rávilágítani, hogy ez így a legtörvényesebb.

(#1670) ittakary válasza dptrsk (#1669) üzenetére


ittakary
nagyúr

Teljesen érthető :R

De figyelj, ha belegondolsz, igenis hasznuk volt belőlem:

Ahogy te is írtad: 306,57-on váltották nekem
Viszont akkor már az árfolyam délután 15:00 után 304 és alatta volt
Másnap reggel már 300 alatt

Én is keresnék magamon ilyen esetben :)

[ Szerkesztve ]

(#1671) dptrsk válasza ittakary (#1670) üzenetére


dptrsk
addikt

Hát...
Azon gondolkodtam én is, hogy miért a napi első.
Azt gondolom azért mert változó, hogy mennyi verzió lesz egy nap, s ha pl a második megjelenik délben, de a netre 12:30ig kerül fel, akkor lehet sok panasz lenne, hogy amikor vásárolt az ügyfél még csak az 1es volt a honlapon.

Így bevállalja, hogy ha napon belül sokat gyengül a forint, akkor a bank is többet bukik, s forditva, pesig többet nyer.

Nyilván nyer rajtad is, de szerintem a nemzetközi elszámolás a bankok között teljeaen más árfolyam folyik.

(#1672) szabogabor10 válasza dptrsk (#1667) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi a segítséget. Felhívtam őket, egy rendes csávóval beszéltem, akinek pont ugyanilyen problémája volt. Foglalt is nekem holnapra időpontot bankfiókba. Azt mondta, kicserélik a kártyát, és jóvá kell írniuk az új kártya költségét. Remélem tényleg így lesz. És használhatom a régit, amíg meg nem küldik az újat, ergo olyan, mintha lejáró kártya miatt újat küldenének.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1673) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Ha áprilisig jó a kártyám, az pontosan azt takarja, hogy hó utolsó napja éjfélig? Már kiküldték az új kártyát, gondolom akkor nem kötelező megvárni a lejárati időt. Ha beaktiválom az újat, akkor a régi automatikusan letiltódik és csak szét kell vágni, vagy azt is tiltani kell valahogy az online felületen? Köszi. :R

(#1674) ittakary válasza Jhonny06 (#1673) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem kell tiltani a régit. Sőt nem is szabad :U csak levonnak érte pénzt, miközben automatikusan letiltja magát miután lejárt. Egyszerűen csak rakd el a polcra ha meg akarod őrizni vagy vágd szét apró fecnikre és úgy dobd ki.
Egyszerűen csak cseréld ki a kártyákat és kezd el használni az újat.

[ Szerkesztve ]

(#1675) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Váltottam Simple csomagra, ugye ilyenkor köv. hónap elsejétől érvényesek a megrendelt szolgáltatások. Megrendeltem az SMS csomagot, elseje óta már online mobilfeltölttem, webkártyára mozgattam pénzt, stb. de egy darab sms-t sem kaptam. Megnéztem a beállíásokban, a szám jó, hisz a belépéshez is oda kapom a jelszó-számsort. Mi lehet a hiba? Hívjam fel OTP-t rinyálni, vagy még valamit be kellene állítani a direct-en keresztül?

(#1676) dptrsk válasza icecave (#1675) üzenetére


dptrsk
addikt

Simple Direktben beállítottad a Simple főszámla SMS értesítéseit(azt, hogy milyen számra, miről és milyen összeghatártól kérsz értesítést)?

(#1677) canniball válasza icecave (#1675) üzenetére


canniball
nagyúr

Az Sms csomag "csupán" arról szól, hogy eddig minden sms-ért fizettél, mostantól pedig havidíjért cserébe korlátlan számú sms-t küldenek neked. Ettől az sms-re vonatkozó beállításaid nem változnak, ugyanarról-ugyanúgy kapod az üzeneteket mint eddig. Így ha eddig semmiről sem kaptál, akkor ahogy pietrasko is írja azt is be kell állítanod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1678) icecave válasza canniball (#1677) üzenetére


icecave
nagyúr

Tehát akkor itt be kell állítanom a számla és kártyakontrollt? [link]

Ezeknek akkor nem lesz külön díja, hanem benne foglalja az összes sms-t fix havidíért?

Eddig nem jött semmiről sms, nem fizettem elő ugye, mert mindegyikért vontak le, most viszont havi 300-ért mindegy mennyi értesítést kapok.

(#1679) canniball válasza icecave (#1678) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ha eddig nem kaptál sms-t akkor be kell állítanod, hogy ezentúl miről kérsz.

A szolgáltatások ha jól tudom ingyenesek, csak az sms-ekért kell(ene) fizetni (ha nem lenne sms csomagod). Nekem is csak a havi 300Ft-t vonják.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1680) icecave válasza canniball (#1679) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, ezzel ez meg is oldódott.

Viszont most nézem, szoktam 7*24-es bankkártyák közötti átutalást csinálni, hogy egyből ott legyen a pénz a netkártyámon. Viszont ezért 134 ft-ot von le mindig, hiába van az online tranzakciós csomagom aktiválva. Gondolom, erre nem terjed ki, csak nincs külön jelezve, megnéztem a tempo csomagot (merthogy ami a simple-ben nincs külön jelölve, akkor ennek a dijait kell nézni). Viszont ott sincs egyértelműen leírva. Kérdésem,hogy ha simán utalnék számláról netkártyára, az már ingyen lenne, csak nem lenne ott azonnal? Sürgős esetekre akkor megmaradna ez a fizetős módszer.

(#1681) szabogabor10 válasza icecave (#1680) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ez érdekes. Elvileg ingyenesnek kellene lennie, mivel saját számlák közti tranzakciónak (átvezetésnek) számít. Nekem ezért még soha nem vont le díjat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1682) dptrsk válasza szabogabor10 (#1681) üzenetére


dptrsk
addikt

Simple esetén, a 7*24 bankkártyák közötti utalás a Tempo csomag szerint van, mivel a Simple hirdetmény által nem említett dolgok a Tempo csomag szerint árazodnak.

Sima utalás a Simple hirdetmény szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1683) szabogabor10 válasza dptrsk (#1682) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja ezt nem tudtam. Nekem Jump csomagom van, abban ingyenes az azonnali, bankkártyás átvezetés.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1684) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Sziasztok, tudtok valami infot, hogy miért nem jön sms-ben megerősítő/visszaigazoló kód (otp direk) átutalásnál, sem telefon feltöltésnél?!
Tavaly is még jött, de idén még nem, csak simán végigmegy a tranzakció.
Lemaradtam valami módosításról, kivették volna?
(otp direktbe belépve a chat sem nyílik meg nálam jelenleg)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1685) albiosz válasza fornettisuti (#1684) üzenetére


albiosz
őstag

Nincs elmentve űrlapként? Mert akkor valóban nem megy sms.

(#1686) szabogabor10 válasza albiosz (#1685) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én is erre gyanakszom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1687) fornettisuti válasza albiosz (#1685) üzenetére


fornettisuti
veterán

de el van mentve űrlapként, ez eszembe sem jutott, hogy azért nem jön sms. :Y
köszönöm! :R

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1688) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

OTP Junior bakkártyával rendelkezem. Anno, mikor csináltam kértem rá 5000 Ft hitel keretet. Azonban ez egy ideje eltűnt róla, nem foglalkoztam vele, viszont most jól jönne. Vissza tudom ezt aktiválni esetleg online vagy mindenképpen be kell mennem és kérnem? Ill miért tűnhetett el?

Köszönöm

üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#1689) dptrsk válasza sirszevenap (#1688) üzenetére


dptrsk
addikt

Junior számlacsomagod van ezek szerint.
A hitelkeret jövedelemhez van kötve, ha érkezik rá ösztöndíj vagy fizetés.
5000 forint abban az esetben lehetett, ha kaptál ösztöndíjat, egyéb esetben 40000 forint a minimum(ez munkabérhez van kötve).

Az 5000 forintos hitelkeret szerintem aktív, de csak akkor használhatod, ha jön ösztöndíj a számládra.
A rendszeres jövedelem melletti folyószámla hitelkeretet szerintem bankfiókban tudod beállítatni.

(#1690) MaciG


MaciG
addikt

Arról tud valaki valamit, hogy ha külföldön (Írország) kapok egy csekket amit csak úgy tudok beváltani ha a saját számlámra utaltatom a pénzt (ami az én nevemen van), akkor ezt OTP-s számlára is lehet utaltatni, ha Magyarországon beviszem a csekket az otp-be?

BANZAII

(#1691) dptrsk válasza MaciG (#1690) üzenetére


dptrsk
addikt

Én eddig Bank of America csekket váltottam be(többször), beviszed egy csekkvétellel foglalkozó fiókba(nem minden bankfiók foglalkozik csekk vétellel!), megvizsgálják, kitöltesz egy nyilatkozatot, hogy ha a csekk hamis vagy nincs mögötte fedezet, akkor te vállalod, hogy visszafizeted a pénzt. Ha ez meg van a pénz a számládra kerül azonnal..

Nagyobb összeg esetén előfordulhat, hogy a bank csak behajtásra veszi meg a csekket tőled, ez annyit jelent, hogy 45 napig zárolt állapotban lesz a számládon, nem tudod elkölteni, ha esetleg hamis, nincs fedezet, ne érje kár a bankot, mert nem tudja rajtad behajtani.

[ Szerkesztve ]

(#1692) MaciG válasza dptrsk (#1691) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! Ezekről a bankfiókokról találok valahol listát ami okés a csekk beváltásra?

BANZAII

(#1693) dptrsk válasza MaciG (#1692) üzenetére


dptrsk
addikt

Sajnos kerestem a honlapon, de nem találtam ilyen listát, nincs csekk vételre keresési opció.
Javaslom a honlapon a chat-et, ott munkaidőben megmondják neked, hogy melyik fiókok foglalkoznak vele.

(#1694) lacy86


lacy86
addikt

OTP Simple csomagnal hol tudom megnezni ha 150.000FT veszek le penzt akkor mennyi a tranzakcios dij?!
( neten nem talaltam :S )

(#1695) icecave válasza lacy86 (#1694) üzenetére


icecave
nagyúr

99ft+1,49% (Esetedben 99+1785 ft).

Szóval jó drága, érdemes igénybe venni a 2 vagy 5 ingyenes felvét opciót, esetleg az ingyenes felvétre szóló nyilatkozatot ide kötni.

[ Szerkesztve ]

(#1696) albiosz válasza lacy86 (#1694) üzenetére


albiosz
őstag

[link]

Attól függően, hogy mikor nyitottad. Ha nyilatkoztál és nem vettél még fel ebben a hónapban, akkor ingyenes.

(#1697) lacy86


lacy86
addikt

Koszi sracok!
( ilyen bamba nem lehetok hogy a sajt honlapjan nem talalom meg :P )

Asszem ebben a honapban eddig 110.000 korul vettem fel!
De mivel biciklit akarok venni es persze csak kp-t fogadnak el ezert szerintem muszaj leszek levenni penzt! :(

Most szamolgatom , siman benne van majdnem 20.000FT-ba a felvetel :O :O

[ Szerkesztve ]

(#1698) nuri válasza lacy86 (#1697) üzenetére


nuri
aktív tag

Másfél milliós biciklinél nincs kártyás fizetés?
Ott vmi sántít.

(#1699) lacy86 válasza nuri (#1698) üzenetére


lacy86
addikt

En meg mindig 150.000Ft-ot olvasok :P :)

(#1700) icecave
Jezusom ez nem az en napom! :)
Bocsi , nem tudom mit szamoltam :D

[ Szerkesztve ]

(#1700) icecave válasza lacy86 (#1699) üzenetére


icecave
nagyúr

A 20.000 ft-os felvételből számolta ki... 150k-nál annyi a felvétel, amit írtam, 1884 ft.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.