Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#17001) yogibear válasza r3dsnake (#16999) üzenetére


yogibear
addikt

Jó de láthatóan nem jutott el az infó:
Mi a tosznak csak ezért pluszban a GW is? Ha másra nem jó? Plusz egy felesleges app a telefonra...
Főleg, ha egyszer a szimpliben is működik az NFC? Az hogy 2 év alatt először fordult elő nálam, hogy nem működött egy frissítés után, azzal együtt lehet élni egy pár perces procedúra, kártya törlése, újra hozzáadása megoldotta... azóta volt újabb frissítés, tegnapi és továbbra is működik...
Nem azért rtam be, hogy utána tömegesen jöjjenek posztok, hogy "mér használod azt a xart" meg "ménem a guglivalletet használod" és hasonlók... hanem hogy ha másnál előfordul és netán olvasni is tud, kapjon egyszerű megoldást...

#17000 Llew
Pont erről beszélek... nem minden esetben az app, vagy a bank a hülye, hanem van, ami a user hibája... csak ezt rengetegen hajlamosak nem figyelembe venni... a user hőbörög hogy xar az app, aztán mikor kiderül a user failure, már nem meri megmondani, hogy ő volt a fax. :))
Volt már olyan esetem, hogy adott terminálom, nem hogy a telefon NFC, de még a ritkán használt plasztikot sem ette meg érintéssel, csak chip & pnnel... persze ilyenkor is az app a xar :DDD csak nálam tartalékban ott szokott lenni a plasztik is az esetek egy részében...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#17002) r3dsnake válasza yogibear (#17001) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

GW nem egy plusz app, hanem a rendszer része. Mint ahogy az Apple Pay is. Ráadásul be tud épülni appokba, weboldalakba.

(#17003) Llew válasza r3dsnake (#17002) üzenetére


Llew
senior tag

Hat a google ökoszisztema része, de egy csomo telefonon nincs fenn gyarilag. Ahogy ezer masik google app vagy szolgaltatas sem.
Biztos jo lehet, de nem az egyetlen jo megoldas, illetve nem jelenti hogy azzal sosincs gond es minden mas meg egyenesen szar.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#17004) yogibear válasza r3dsnake (#17002) üzenetére


yogibear
addikt

Annyira a része, hogy az enyémen nincs is. :DDD

How to Use Google Pay?
At the very beginning go to the Google Play Store and download Google Pay.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#17005) tomp válasza Llew (#17000) üzenetére


tomp
félisten

Túl van lihegve?
Menj be egy bankfiókba és kérdezd meg az ügyintézőt mit használ...
A dolgozók is kerülik az egészet. Mikor még nem volt GPay addig Revolut, Curve, Transferwise ment nekik is.
Simple havonta legalább 1x leáll...
GPay mennyiszer is állt le 2023-ban? :))

(#17006) Grande Ale válasza yogibear (#17001) üzenetére


Grande Ale
őstag

Google Walletben pl tudsz belépőket tárolni, ilyesmi. Szerintem ez a része is tök jó.

(#17007) Llew válasza tomp (#17005) üzenetére


Llew
senior tag

Akkor biztos mindenhol szar csak nalam megy minimalis hibaval. Kesz csoda.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#17008) r3dsnake válasza yogibear (#17004) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jó hát nemtudom, soha nem volt androidom. :D

(#17009) DS39 válasza Llew (#17003) üzenetére


DS39
nagyúr

Melyiken nincs?
Eddig akármilyen mobilt / tabletet vettem, azzal kellett kezdenem hogy a Google ökoszisztéma számomra felesleges appjait letakarítom...
Ilyen a Wallet is.
Én maradok a kártya érintésnél.

(#17010) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
MCC kódot, vagyis a kereskedői kategória kódjait az OTP-nél történt vásárlásaim esetén hogy tudom megnézni? Egyáltalán van ilyen lehetőség?
Ugyanis igényeltem hitelkártyát (autókölcsönzéshez kellett volna csak) és akkor láttam a hirdetményben, hogy vannak ilyen lehetőségek, akciók. 1%, 2% illetve most akció keretében 10% visszatérítés.
Egy régebbi hozzászólásnál mintha azt olvastam volna, hogy havonta csak 2500 Ft-ot térít vissza még akkor is ha többet költöttem?

(#17011) Boond válasza Llew (#17003) üzenetére


Boond
addikt

Nekem sincs fent wallett, de valóban része a rendszernek, mert működött revolutot hozzáadva :)
Viszont mondta, hogy töltsem le :DDD
De ment anélkül is, a letöltésre felhívás félre vezető volt.

Viszont nfc sok telefonban nincs vagy nem volt pár éve néztem, akkor ez volt a helyzet, még drágábakban sem sokszor.

Nálam szükség megoldás volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#17012) joey04 válasza Llew (#17007) üzenetére


joey04
titán

kevesen vagytok ilyen szerencsések

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17013) fery02 válasza Angie™ (#16946) üzenetére


fery02
addikt

Ha valóban ilyen ez az MBH Classic hitelkártya, akkor a MasterCard Bonus-t elengedném és beszereznék még egy MBH Classic-ot, másnak a nevére. 😁

Neked van is egyébként más közöd is az MBH-hoz vagy kizárólag csak a hitelkártya?
Én is gondolkodóban vagyok valamennyire, hogy mi legyen a MasterCard Bonus hitelkártyámmal, mert egyre magasabbak a költségek valóban, miközben minden más változatlan.

Más: Smart számlacsomagra váltás kb átlagosan mennyi időt vehet el bankfiókban, mire elintéznek mindent?
Csak, hogy tudjam mire számítsak.

(#17014) adika4444 válasza fery02 (#17013) üzenetére


adika4444
addikt

Fél óra alatt megvan simán. Ebben én töltöttem Revolut-ot is és adatmódosítások is voltak. Talán időpontot érdemes foglalni, én nem tettem és nyitásra odamenve is vártam kb. negyed órát:D
Nekem a régi netbankot deaktiválták illetve le kell adni a régi kártyát, ha megvan az új. Én leadtam helyben és addig Revolut-tal oldottam meg a napi költést amíg nem jött postán:D

üdv, adika4444

(#17015) Llew válasza fery02 (#17013) üzenetére


Llew
senior tag

Ahogy felettem is írjak eleg gyorsan megy. Forgalmasabb helyen erdemes időpontot foglalni. Illetve a jelenlegi kártyát később vissza kell vinni leadni ha máshogy nem tudod/akarod megoldani, hogy ne maradj kártya nélkül. Szóval az plusz egy bankba menős alkalom.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#17016) fery02


fery02
addikt

Köszi mindenkinek a választ! :R
Én is leadom akkor helyben a kártyát, mert úgyis hitelkártyával szoktam fizetni a mindennapokban.

Amúgy ha már hitelkártya, ti hogyan használjátok biztonságos módon?
Itt arra gondolok, hogy ugye sima bankkártyánál van arra mód, hogy webkártyát használunk és arra mozgatunk mindig annyi pénzt, amennyit szeretnénk költeni. Ez a módszer ugye hitelkártyával kiesik.
Gondoltam arra, hogy itt a Revolutot lehetne használni, de gondolom mára már mindenféle Revolutos hitelkártyával történt feltöltés szűrve van és nem vonatkozik rájuk a visszatérítés, szóval az is kiesik.

(#17017) PaksiPeter válasza yogibear (#17004) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Akkor valószínűleg régi az android verziód. Maga az alkalmazás nincs rajta ha nem telepítetted, de a keretrendszer az rajta van elvileg, az NFC beállításokban bizonyos Android verziószám felett.
Egyébként minden hűségkártyát hozzá lehet adni. Tehát nem felesleges a használata.
Azt tudom, hogy te letiltottad a főkártyád internetes használatát, de én csak korlátoztam 10 000 Forintra, az nem vág földhöz ha annyit lenyúlnak.
Viszont hatalmas kényelmet ad mikor piszlicsáré apró dolgokat kell venni, csak rányom az ember a Gpay logóra és kész. Nekem ég és föld a különbség a Gpay és a Simple között. És nem havi egyszer volt gond a Simple appal, hanem heti egyszer. Én nem akarok ezzel baromkodni. Érdekes mióta Gpay-t használok, egyszer nem volt fizetési gondom.
Ráadásul a Simple parkolás se mindig működik, a Mobiljegyekre is rengeteg panasz van a véleményeknél. Én nem akarok úgy járni, hogy azért büntet meg az ellenőr mert nem működik a Simple.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#17018) tomp válasza PaksiPeter (#17017) üzenetére


tomp
félisten

Az, hogy rajta van e mint gyári app azt a gyártó válogatja.
Pl OnePlus-on rajta van. Csak tiltani lehet, letörölni nem.

(#17019) yogibear válasza PaksiPeter (#17017) üzenetére


yogibear
addikt

Nekem eddig sem volt gondom a szimplivel...
Az hogy egy sokadik frissítés miatt újra kellett rakni a kártyát, 4-5 perc volt, kibírom...
Azóta volt újabb frissítése 27-ei dátummal, működik mindenhol...
Max olyan helyen használom a telefont, ahol kell a hűségkártya beolvasás is és akkor már minek mással fizetnem, ha a telefon kézben van. :)
De alapvetően a karperecet használom rá, egyrészt az mindig kéznél van, másrészt mert azt eddig minden terminál elsőre érzékeli, még olyan is, ami sem a telefont, sem a plasztikot nem ette meg időnként (azóta annál a boltnál már új típus van), másrészt meg sok terminálhoz alig lehet hozzáférni telefonnal, úgy vannak elhelyezve a kisebb boltokban...
Parkolás nem érint, a mobiljegy meg eddig mindig működött nálam, ha néha szükség volt rá...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#17020) xrvman válasza PaksiPeter (#17017) üzenetére


xrvman
őstag

Évek óta Simple van, egyszer elején hozzáadtam, 1x kijelentkezett, beléptem és azóta sosem volt vele gondom. Sima, majd Classic, és akkor sem kellett semmit se csinálnom, tette a dolgát.

(#17021) Terentius


Terentius
őstag

Sziasztok!

Otp mobilbankban indítottam hitelkérelmet tegnap. A folyamat megakadt ott, hogy a khr zárva van, nem tudnak leellenőrizni. Kedden délután kellene a pénz. Szerintetek kedd délelőtt lefut a hitelbírálat? Személyi kölcsön.

Poco F5 12/256 Gb

(#17022) GabN73 válasza Terentius (#17021) üzenetére


GabN73
addikt

Kedd reggel 8-kor nézz rá az igénylésre, és fejezd be. Ha minden oké és jogosult vagy rá, akkor perceken belül jóvá fogják írni.

(#17023) Angie™ válasza fery02 (#17013) üzenetére


Angie™
addikt

Tényleg ilyen.. Én szerdán megyek OTP-be megszüntetni a bonus-t.
MBH-nál csak hitelkártyám van.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17024) PaksiPeter válasza xrvman (#17020) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Akkor vagy hazudok, vagy rossz telefonkal használom. Én mindent azzal fizettem, tehát naponta akár 5X is használtam vagy többször. Lehet, hogy ezért jött ki nálam többször a hiba.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#17025) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,

Egy barátomnak próbálnék segíteni (nekem nincs már OTP számlám egy ideje), dollár utalást fogadna, egy sima Net számlacsomagja van (csak HUF). Be lehet arra kapcsolni az Árfolyam+ opciót és ezáltal baráti árfolyamon váltani az USD-t a havi limit erejéig? Vagy kell ehhez egy devizaszámla is? Egyáltalán használható az Árfolyam+ ilyen jellegű váltásra? (Tehát hogy bekapcsoljuk neki a HUF számlára, érkezik rá az USD és az OTP automatikusan a középárfolyamon váltja le neki HUF-ra.)

(#17026) vnorbi válasza Joe123 (#17025) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem használható ilyenre az Árfolyam+. Az csak forintból más devizára váltáskor ad kedvezményes árfolyamot, a másik irányra nem.

(#17027) Joe123 válasza vnorbi (#17026) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ah, ok, köszi szépen a gyors választ!

(#17028) fery02 válasza Angie™ (#17023) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a választ!
Valószínűnek tartom, hogy hamarosan én is MHB hitelkártyára, plusz Gránit bankra megyek és elfelejtem az OTP-t.

(#17029) Angie™ válasza fery02 (#17028) üzenetére


Angie™
addikt

Most volt az a hónapom, hogy nézik az egyenlegemet és ha a 70%-át kihasználom akkor nincs éves kártya díj. Természetesen ezt szépen megcsináltam és még mellé közel 4000Ft bónust is kaptam a vásárlások után. Ezzel az OTP ajánlata teljesen versenyképtelen.. :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17030) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Sziasztok. Internetbankban boríték ikonon szám olvasatlan üzenetekre figyelmeztet vélhetően. Hiába nyitom meg az olvasatlan üzeneteket a szám egyre nő. Tudja valaki hogyan lehet eltüntetni őket ? :U

(#17031) Winnie The P válasza Cblacksmithc (#17030) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Görgess az aljára, ott lesz a törlés.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17032) xrvman válasza Angie™ (#17029) üzenetére


xrvman
őstag

Várjunk csak, ugye számomra a az OTP-s hitelkártya az autókölcsönzéshez kellett, megállapítottak x összeget, ettől lehet kevesebbet is kérni? Ha kevesebbet kérek, akkor a zárlati díj is kevesebb?
Autókölcsönzés esetén nem fogok akadályba ütközni, hogy kevesebb a hitelkeret?

[ Szerkesztve ]

(#17033) Peter.70 válasza xrvman (#17032) üzenetére


Peter.70
őstag

Zárlati díj a hitel kerettől független szerintem

[ Szerkesztve ]

(#17034) Angie™ válasza xrvman (#17032) üzenetére


Angie™
addikt

Persze hogy lehet kevesebbet kérni, de a díjaidat ez nem fogja befolyásolni. Ha jól tudom a sima Bonus-nál 250.000Ft a minimum keret.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17035) xrvman válasza Angie™ (#17034) üzenetére


xrvman
őstag

Peter.70 is, köszi, akkor szerintem kb jó lesz így.

Hanem a korábbi (#17010) kérdésemre nem jött válasz, így kutakodtam kicsit és erre leltem.
MCC lista
Még sosem volt hitelem, nincs és nem is lesz. Fura így, hogy kell egy hitelkártya, eleinte azt hittem hogy a meglévő kártyához lesz egy hitelkeret és kapok új kártyát.
Erre plusz zárlati díj, plusz kártyadíj.
Tehát megpróbálok jól kijönni ebből. Akkor most ugye, hitelkártyával kell vásárolgatnom és visszakapom az 1 vagy 2%át, illetve a mostani akció esetén a 10%-át a vásárlásnak.

(#17036) Peter.70 válasza xrvman (#17035) üzenetére


Peter.70
őstag

(#17037) Angie™ válasza xrvman (#17035) üzenetére


Angie™
addikt

Az a baj, hogy kimondod azt a szót, hogy hitelkártya és az emberek 99%-a arra asszociál, hogy hitel :P
De most komolyan, ha vki betartja a játékszabályokat és megfelelően használja a kártyát, akár több ezer vagy tízezer Ft-ot is lehet vele havonta keresni, a semmiért :)
Csak pont ott kezdtük el a beszélgetést pár hete/napja, hogy olyan irányba mozdult el az OTP bonus kártya, hogy véleményem szerint nem éri meg ezt használni, mert vannak nála jóval (vásárlói szempontból) jobb kártyák is a piacon, másik banknál.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17038) Peter.70 válasza Angie™ (#17037) üzenetére


Peter.70
őstag

Azért lássuk be a több ezer se elég átlagos szerintem. Vegyünk pl 5 ezret, ekkora vissza térítéshez 500 ezres költés kell kb. És ez minden hónapban kártyás vásárlás kell hogy legyen. Azért az nem annyira átlagos szerintem.
És ehhez még vegyük hozzá azt is, hogy hitelkártya annak " való " akinek egyébként is rendelkezésre áll az elköltendő összeg.

[ Szerkesztve ]

(#17039) Angie™ válasza Peter.70 (#17038) üzenetére


Angie™
addikt

Nyílván kell hozzá anyagi háttér, ez evidens..
Ez most lehetne egy külön történet szál, hogy ki mire költ és mennyit. Nem azt írtam mindenki igényeljen hitelkártyát, hanem aki költ rendesen havonta annak megéri ;)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17040) Cblacksmithc válasza Winnie The P (#17031) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

:( ott nincs semmi...

(#17041) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok. Eladtam valamit és jött az előre utalás azonnali fizetés de zárolás alatt van. Pontosabban kinyitva könyvelés alatt. Nem tudja vissza hívni a befizetést? Várjak a csomag küldésével ameddeig le nem könyvelik?:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17042) Winnie The P válasza Cblacksmithc (#17040) üzenetére


Winnie The P
őstag

Pedig ott tudod törölni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17043) Beni2360 válasza Beni2360 (#17041) üzenetére


Beni2360
félisten

Tárgytalan már lekönyvelve.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17044) Cblacksmithc válasza Winnie The P (#17042) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Internetbankban belépve boríték ikonon látom, hogy 14 olvasatlan üzenetem van. Kinyitom valamennyit, sem az egyes üzenetek, sem pedig az összes alján nincs ilyen lehetőség.

megnézem másik böngészőben :K

megnéztem Chrome-ban sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#17045) Beni2360 válasza Cblacksmithc (#17044) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak ha egyenként megnyitod tudod alul törölni. Csoportos törlés itt nincs. Ezt appban néztem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17046) Cblacksmithc válasza Beni2360 (#17045) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

én nem tudom appban nézni, csak laposon van.

(#17047) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha minden hónapban vonta a biztosító a havidíjat a számlámról, és meg akarom ezt szüntetni, akkor ilyen lehetőséget normális,hogy a telefonos appban nem látok? Csak aktív beszedési megbízásokat látok, de nem engedi törölni.

(#17048) DS39 válasza Atomgeszi (#17047) üzenetére


DS39
nagyúr

az OTPdirektben (régi netbank) tudod ezeket kezelni.

(#17049) Atomgeszi válasza DS39 (#17048) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, ott megtaláltam. Kár, hogy nem lehet ilyeneket mobilappban intézni.. :(

(#17050) Oldman2 válasza Atomgeszi (#17049) üzenetére


Oldman2
veterán

Ott majd két év múlva lesz megvalósítva...
:K

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.