Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#2251) Criminal017 válasza dptrsk (#2250) üzenetére


Criminal017
őstag

Okés, köszi. :R

(#2252) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Junioros vagyok, pár hónap múlva töltöm a 24-et, mi fog történni? Bontják a szerződést, vagy átkerülök valami másik számlacsomagba?

A másik, mobiltárcához jól értem, hogy juniorosként csak személyesen tudok kártyát igényelni? :F

(#2253) dptrsk válasza htc07 (#2252) üzenetére


dptrsk
addikt

átkerül JUMP csomagba a számla.

2, igen, jól érted.

(#2254) htc07 válasza dptrsk (#2253) üzenetére


htc07
addikt

:W köszi.

(#2255) fajvedo


fajvedo
csendes tag

Szerintetek mennyire biztonságos bank az OTP?

Az MNB bírságot szabott ki a bankra az IT-biztonsági hiányosságok miatt.

http://index.hu/gazdasag/2016/07/20/50_milliora_buntettek_az_otp-t/

(#2256) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hello

Ha sima magyar junior számlám van, szlovák tescoban fizettem kártyával. 317-el váltotta az eurót. Hol tudom ezt nyomon követni, hogy épp mennyiért fogja váltani? :R

(#2257) dptrsk válasza XP NINJA (#2256) üzenetére


dptrsk
addikt

Otp honlap- valuta-deviza árfolyamok- minden nap az adott napon érvényes első verziós deviza eladási árfolyam.

(#2258) XP NINJA válasza dptrsk (#2257) üzenetére


XP NINJA
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#2259) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

van ez az otp 24/7-es utalás, junior számlám van, hiába túrom a netet, de nem tudom mennyibe fog kerülni? Sac/kb tud valaki mondani valamit? 10k-t kéne utalni

Xbox One: bandymnc

(#2260) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Szerződést módosítani lehet-e meghatalmazással?

(#2261) dptrsk válasza Frenky89 (#2260) üzenetére


dptrsk
addikt

Tudtommal nem.
Esetleg ügyvédivel, de az se 100%

(#2262) dptrsk válasza bandi0000 (#2259) üzenetére


dptrsk
addikt

Normál átutalás díja.
Junior esetén 280 forint körül van, ha jól rémlik

(#2263) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok,

Átkerültem junior csomagból jump csomagba, küldtek is egy ronda zöld kártyát. Mennyibe kerül egy új kártya igénylése? A jelenlegit még nem aktiváltam.

(#2264) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, MasterCard Mobil PayPass kártya kérdésem lesz.
Kipróbálnám, de nem tudom, a mindennapi életben beválik-e. A hirdetmény szerint most elengedik az igénylési és az első éves kártyadíjat. Tehát az első év 0 forint, utána meg az éves kártya díj.
De mi van, ha két hónap után úgy döntök, hogy nekem erre nincs szükségem? Ha letiltom, fizetném az ~1500 forintos letiltási díjat és csók, ennyi volt, mese volt? Ha ilyen egyszerű, akkor azt vállalom.

Szerk: elvileg most nem is igényelhető, de gondolom, ez nem végleges, majd lehet újból. Mindegy, a kérdésemet továbbra is fenntartom és várom a hozzáértők válaszát.

Előre is köszi! :R

Tudom-tudom, nem a legelegánsabb módja a dolognak, de sajnos az OTP a mobiltelefonos NFC-s fizetésnél nem túl felhasználóbarát. Nem ad mondjuk 1-2 hónap ingyen próbát, hogy ez jó-e / kell-e nekem. A másik, hogy sokkal de sokkal barátibb lenne, ha a mobilos alkalmazásban a meglévő fizikai kártyád jelenne meg, nem pedig egy csökkentett használhatóságú, de a plaszikkal egyező árú plusz kártya. Viszont kipróbálnám, ha beválik, én biza díj ide vagy oda, használnám. Viszont ha nem válik be, nem szívesen fizetném 3 évig az elég borsos kártyadíjat.

[ Szerkesztve ]

(#2265) dptrsk válasza Keem1 (#2264) üzenetére


dptrsk
addikt

Én annak idején részt vettem a tesztelésben.

Nem tudom élesben hogy megy, de fizikai kártya megszűntetése díjmentes.
Gondolom a mobilpaypasst is ingyenes megszűntetni, bankfiókba kell menni, s szerintem igazolnod kell, hogy nem elhagytad.

Letiltási díj akkor van, ha nincs meg a kártya(ez esetben gondolom a SIMet kell bemutatni).

[ Szerkesztve ]

(#2266) Keem1 válasza dptrsk (#2265) üzenetére


Keem1
addikt

Hoppá. Ez viszont így egyszerűbbnek tűnik. Rákérdeznek telefonon.
Köszönöm :)

(#2267) Frenky89 válasza dptrsk (#2261) üzenetére


Frenky89
őstag

És valóban nem. Se bankkártyát, se OTP Direktet nem lehet csak személyesen.

(#2268) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Múlt hónap végén automatából kivett pénzt a bank 08.01-i dátummal könyvelt el. Az e havi ingyenes pénzfelvételi keretbe ugye ez nem számít bele?

Előre is köszönöm!

(#2269) luciferk válasza karlkani (#2268) üzenetére


luciferk
senior tag

Nem számít bele, hiszen az előző hónapban vettél ki pénzt az, hogy mikor könyvelték el az ebből a szempontból nem számít.

(#2270) karlkani válasza luciferk (#2269) üzenetére


karlkani
aktív tag

Oké, köszönöm! :)

(#2271) dptrsk válasza luciferk (#2269) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezt rosszul tudod.
Csak hónap elsején lekönyvelt tranzakció számít múlthavinak.
MINDEN ESETBEN a könyvelés napja számít, nem pedig a tranzakció napja.

(#2272) efi99 válasza dptrsk (#2271) üzenetére


efi99
senior tag

De jól tudja.
Kp felvételnél a felvétel napja számít, akármikorra is könyvelik (Még szép). Többször átesett már nekem is a könyvelés, sosem vontak le emiatt.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#2273) dptrsk válasza efi99 (#2272) üzenetére


dptrsk
addikt

Érdekes, most kerestem azt a dokumentumot, s nem találtam az OTP honlapon amiben le van írva.

Ha ez a tapasztalat elhiszem.

Közben megtaláltam 2014es hirdetményben(ami 2016.02.29ig volt érvényben) még a könyvelés napja van, azonban a jelenleg hatályosban(2016.03.01től) a sikeres tranzakció napját írják.

[ Szerkesztve ]

(#2274) Drenadar


Drenadar
veterán

Írtózom az OTP-től, és az AXA-nak köszönhetően, ha nem lépek, OTPs leszek... még mindig ugyanolyan az üzletpolitikájuk mint régen? (Pl hajamat kitéptem attól, hogy egy számlavezető fiókhoz ragaszkodtak, máshol max egyszerűbb dolgokat lehetett elintézni - Én amúgy is gyűlölök bemenni egy bankfiókba...)

De nem tudom melyik másik bank jöhetne szóba, axanál nagyon kényelmes volt a netbank...

:W

(#2275) dptrsk válasza Drenadar (#2274) üzenetére


dptrsk
addikt

Már akármelyik fiókba bemehetsz és tudsz intézkedni.
Ha az új OKÉ csomagok nem tetszenek, nézz rá a Simple csomagra, ha van megfelelő jövedelmed, szerintem neked találták ki. A személyes ügyintézésért abban a csomagban fizetni kell, az online ügyintézés díjmentes.

OTP netbank demo

[ Szerkesztve ]

(#2276) Drenadar válasza dptrsk (#2275) üzenetére


Drenadar
veterán

Azt tudom, hogy az OTP netbankja nem olyan rossz, még megnézek pár bankot, van egy hónapom dönteni... :|

(#2277) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, ha megszüntetek egy OTP simple számlát. Akkor a számlán lévő pénzt hogy érdemes kivenni?
A számla megszüntetésekor a bankfiókban odaadják? Ez úgy kerül számításra mintha bankfiókban vettem volna fel pénzt?

(#2278) Keem1 válasza akom (#2277) üzenetére


Keem1
addikt

Egy ismerősöm Rafi-nál szüntette meg pár éve a számláját, neki kp-ban átadták. De szerintem egyszerűbb a dolgod, ha megszüntetés előtt otthon átutalod másik számlára.

Ha esetleg OTP-nél nem így lenne, javítson ki valaki. :)

[ Szerkesztve ]

(#2279) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Simple számlacsomagom, 2 ATM opcióval, így "ingyen" vehetek fel kp-t OTP-s ATM-ből. Volt egy olyan eset, hogy automatából 07.31-én vettem fel pénzt, de ez hétvége volt, így megnézve a netbankomban a könyvelési dátum 08.01 volt. Kérdésem, hogy ilyenkor mi számít? A lekönyvelés dátuma, vagy a felvételé? Tehát ez már az augusztusi felvételbe számított bele, vagy a júliusiba?

pietrasko: Köszönöm, közben vissza is olvastam, előttem lett tárgyalva pár hsz-al pont ugyanez a problémakör. :B

[ Szerkesztve ]

(#2280) dptrsk válasza icecave (#2279) üzenetére


dptrsk
addikt

A hirdetmény alapján júliushoz számít.

(#2281) Bozso68


Bozso68
senior tag

Az internetbankról mit tudtok? Nem lehet belépni pár órája.

(#2282) icecave válasza Bozso68 (#2281) üzenetére


icecave
nagyúr

2 perce léptem be mobilról...

(#2283) Bozso68 válasza icecave (#2282) üzenetére


Bozso68
senior tag

Irodai gépen nem megy. Valami figyelmeztető szöveg után nem enged tovább. Mobilra kell még regisztráció, össze kell hozzá szednem a papírokat, ahhoz nincs kedvem szórakozni. Meg az asztali gépre vagyok ráállva, nyomtatás egyebek. Mindig utolsó nap utalgatok. Nem hó elején akarom az apró összegekkel ellőni a 10 ingyenes utalást.

(#2284) Bozso68 válasza Bozso68 (#2283) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az azonosító számot kellett előbányászni. Másik gépről be tudok lépni, nem tudom, ezen mi a bibi. A lényeg, hogy megoldódott.

(#2285) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Kb 2 éve van az OTP banknál A-hitelem. Mennyire számít azhogynem tudok plusszal zárni? Igaz ha minden jól megy akkor ebben hónapban nem leszek minuszos és meg akarom szüntetni... Mivel jár majd ez? Lesz plusz költség hozzá?

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#2286) dptrsk válasza Dr.Én (#2285) üzenetére


dptrsk
addikt

Szia!

Az A hitel egy újrafelhasználható hitel, tehát mindig annyit törlesztesz, amennyi pénz érkezik a számládra, s változó mennyiséget használsz fel belőle. Annak van jeletőssége, hogy van-e hiteled vagy nincs, nem jelent hátrányt, hogy többnyire -ban van, csak neked, mert több kamatot fizetsz.

Ha van ilyen hiteled, más hitel felvételénél csökkenti a felvehető hitel törlesztőjét, ha jól tudom, akkor a hitelkeret 5%-a (100.000 forintnál 5.000 forint) havi törlesztővel számolnak.
Tudtommal ha csak van a keret akkor is él ez az 5%, tehát kihasználtságtól független, mert bármikor lehívhatod.

Megszűnetetésnél szerintem nincs plusz költsége, annyi, hogy az időarányos kamatot ki kell fizetni.

(#2287) Dr.Én válasza dptrsk (#2286) üzenetére


Dr.Én
veterán

Értem....akkor mostani fizu után remélem hamar le tudom rendezni a bankban majd...
Majd aztán meglátom mennyit kell majd fizetnem...
Köszönöm.

WOT: kissio

(#2288) luciferk válasza Dr.Én (#2287) üzenetére


luciferk
senior tag

Miért akarod megszüntetni az A hitelt? hiszen ha nem mész mínuszba semmi költsége sincsen de néha jól jöhet ha le tudsz menni mínuszba és ha csak 10-20 ezerrel mész mínuszba a költsége (folyósítási díj és kamat) is csak pár száz forint lenne.

(#2289) Dr.Én válasza luciferk (#2288) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az zavar hogy most teljesen mínuszban vagyok rajt ..havi 3-4 ezer forintot ez miatt vonnak ...

WOT: kissio

(#2290) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Olvasom az OTP személyi kölcsön feltételeit, benne van hogy kell munkáltatói igazolás, 3 hónap az aktuális, és legalább 6 hónap, legfeljebb 2 munkahelyen aktív munkaviszony. A mostaninál megvan a 3, az előzőn 8 volt, de ezt ők honnan tudják? Ha kérek munkáltatóit a mostaninál, benne lesz az előző, vagy külön kell rohangáljak oda is?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#2291) dptrsk válasza SidCorky (#2290) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha OTP számlára érkezik a jövedelem szerintem nem kell munkáltatói.
Ha nem OTP számlára érkezik, akkor kell.
A jelenlegi munkáltatód csak a nála eltöltött időről ad papírt.
Rajta lesz, hogy mikortol alkalmaznak.
Tehát a régitől is kell papír.

(#2292) SidCorky válasza dptrsk (#2291) üzenetére


SidCorky
senior tag

A legelejétől fogva az OTP-hez érkezik, akkor remélem tényleg nem kell. Lehet ma beugrok megkérdezni, bár 21 még nem vagyok, gondolom azért szóbaállnak velem 😃

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#2293) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok. Új vagyok Magyarországon (Szegeden) , egyetemista. Van már OTP-s bankkártyám, és ma töltöttem is rá pénzt, de sajnos ATM-ről a borítékos módszerrel. Na, én ezt nem tudtam, hogy nem azonnal tölti fel, azt hittem hogy sokkal egyszerűbb lesz.
Mennyi esély van rá, hogy 2-3 nap alatt jóváhagyják? Legkésőbb péntekig jó lenne látni az összeget a számlámon, mert határidőhöz vagyok kötve a lakásfizetéssel...
(Azért gondoltam hogy itt is gyors módszer az ATM-en pénzt befizetni, mert nálunk, Szerbiában mindenki úgy csinálja, bedobálja egy nyílásba a pénzt, a gép megszámolja, és 20mp-en belül rajta is van a számlán. Na ,azt nem tudtam hogy ez itt több napos dolog...)

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#2294) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Ez a havi két ingyenes kp felvétel automatából 150k-ig úgy értendő, hogy 2x 150 K (300) , vagy 2x 150k összesen?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2295) Drenadar válasza Peti78 (#2294) üzenetére


Drenadar
veterán

összesen. törvényi rendelet, ez minden banknál így van, legalább.

MNB tájékoztatója

[ Szerkesztve ]

(#2296) Peti78 válasza Drenadar (#2295) üzenetére


Peti78
őstag

Remek... köszi :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2297) Viper26


Viper26
nagyúr

Netbank belépés másnál sem jó?
Timeout-ot dob...

iPhone 14 | FR955

(#2298) mustang08 válasza Viper26 (#2297) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Már reggel óta próbálkozom, de még nem sikerült belépnem.

(#2299) birorichard


birorichard
őstag

Egyszer sikerült ma utalnom, a webes fizetés is döglődik.

(#2300) Paladin1492 válasza Viper26 (#2297) üzenetére

PC-n nem tudtam belépni egész délelőtt, viszont telefonon tudtam utalni.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.