Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#101) bbazsy válasza kem (#100) üzenetére


bbazsy
őstag

otpdirekt?

..

(#102) kem válasza bbazsy (#101) üzenetére


kem
addikt

otpdirekt?

Köszi!

(#103) tkazmer válasza kem (#102) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, otpdirekt, megnézheted vele pl a neten. De ha van a közelben atm, ott is meg lehet nézni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#104) kem válasza tkazmer (#103) üzenetére


kem
addikt

Nem müködik a netes egyenleglekérdezésem, és nem értem, hogy miért.
Beírom a 12 számból az utolsó 10-et, aztán meg a számlaszámom utsó 3 karakterét, és semmi. OTPDirekt meg olyan adatokat kér, amikről fogalmamsincs.

Köszi!

(#105) tkazmer válasza kem (#104) üzenetére


tkazmer
addikt

Ha van otp direkt szerződésed, akkor abban benne van, kivéve a jelszót, amit azért nem árt, ha inkább fejből tudsz.(nem ua, mint a kártyához tartozó pin kód)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#106) stangli válasza kem (#104) üzenetére


stangli
senior tag

legalább megvan rendelve ez a szolgáltatás? :DDD

(#107) kem


kem
addikt

felejtsétek már el a directet:D
az egyenleglekéréssel volt gond, de most rájöttem, hogy a hologrammos részre is van dombornyomva 4 szám, amit alig tudtam elolvasni.
Így megváltozott az utolsó 10karakter.
szal működik.

Köszi!

(#108) ANT válasza marsu (#98) üzenetére


ANT
őstag

''Olyan miért nincs hogy ráraknak néhágy milliót a számlámra?''
Ne aggódj, azt nem felejtenék nálad! :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#109) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok. Az otp-nél szeretnék nyitni folyószámált, valaki tud egy két információt adni, pl. milyen fajták vannak, melyiket érdemes, mennyit von le havonta...?

(#110) tbs válasza Diego! (#109) üzenetére


tbs
addikt

Csak jótanács: erősen gondold meg. Ha nincs kényszerítő tényező, akkor kerüld el az OTP-t. Bármely más nagy jobb. Minden szempontból.

A kérdésedre a válasz pedig nem a honlapon, hanem a fiókokban kifüggesztett hirdetményekben található. A honlap NEM a valóságot tükrözi. Ellentétben más bankokkal... (Oké, ersténél is láttam már ilyet... :DDD )

(#111) tkazmer válasza tbs (#110) üzenetére


tkazmer
addikt

nem támadásként, de melyik más nagy banknak a private banking szolgáltatásához tartozik ferihegyi vip váró?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#112) Diego! válasza tbs (#110) üzenetére


Diego!
senior tag

Csak azért gondoltam az otp-re mert ez a legnagyobb és mindenfele van automatája is...és miért kerüljem?

(#113) tbs válasza tkazmer (#111) üzenetére


tbs
addikt

Ilyenje is van..? Azonnal megyek felfüggeszteni a szerződéseim felmondását..! Ja, hogy szinte soha nem utazom ferihegyről?!? ;]

Te egy külön kategória vagy... :DDD Nem hinném hogy egy itt érdelkődő pont az otp privát banki szolgáltatásaira fog mozdulni... ;)

#112, diego: Azt csinálsz, amit akarsz. ;) Ne kerüld. Életem során eddig OTP, Reálbank, CIB, MKB, K&H (meg amire nem emlékszem) ügyfél voltam (magán/céges), a legkényelmetlenebb szolgáltatást az OTP nyújtotta. Amitől egyébként 2 éve nem tudok megválni, mert (bizonyára) pöcs vagyok, és ezt látják rajtam... ;]

[Szerkesztve]

(#114) tkazmer válasza tbs (#113) üzenetére


tkazmer
addikt

Te egy külön kategória vagy... Nincs private banking szolgáltatásom az otp-nél...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#115) tbs válasza tkazmer (#114) üzenetére


tbs
addikt

:R Pedig télleg aszittem. :DDD De az állítás akkor is igaz: 1. elmeleten szépek, 2. emeleten okosak, 3. emeleten szépek és okosak, 4. emeleten tkázmér. ;)

(#116) ANT válasza Diego! (#112) üzenetére


ANT
őstag

Miért kerüld? Én a CIB-bel tudom öszehasonlítani. Drágábbak a szolgáltatásaik, a telefonos ügyintézésük (telebank) meg egyszerűen vicc!

Szerk: OTP a legnagyobb? Most még lehet, hogy az. De sztem már nem sokáig!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#117) Diego! válasza ANT (#116) üzenetére


Diego!
senior tag

Melyik a második legnagyobb? Nekem az a szempont hogy sokfelé legyen automatája, kisebb helyeken is.

(#118) ANT válasza Diego! (#117) üzenetére


ANT
őstag

Az utóbbi években sok bank előretört, nem t'om melyik a rangsor köv. helyezettje. Amúgy havonta többször akarsz ATM-et használni? Mert ha nem, akkor pl. a CIB-nél havi egy alkalommal ingyenes az ATM használat bármely automatánál.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#119) tbs válasza Diego! (#117) üzenetére


tbs
addikt

Ha automata, akkor posta/erste. Minden postán vehetsz fel pénzt. Más bankkártyával kötelező az automataköltség náluk. ;)

#118, ANT: Csendben megjegyzem, hogy CIB preferáns vagyok ~8-9 éve. Egyszerűen jók.

[Szerkesztve]

(#120) Ariadne válasza Diego! (#117) üzenetére


Ariadne
őstag

Hvg-nek volt nemrég egy külön melléklete is arról, mekkorák a magyar bankok. Költségek irányában meg a pszaf.hu honlapon vannak termékösszehasonlító táblázatok, ott meg lehet nézni, melyik banknál mekkora a bankkártyák költsége, a folyószámlák kamata, költsége, stb.

Ja, szintén CIB-re váltottam pár éve OTP-ről. A sok automatán kívül nincs előnye az OTP-nek, és ha 20.000 Ft feletti összegeket veszek csak ki, akkor már olcsóbb is az OTP-nél a 100ft/db-os CIB-es pénzfelvétel. ;)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#121) Diego!


Diego!
senior tag

Köszönöm a javaslatokat, van min elgondolkodni.

(#122) qestion válasza Ariadne (#120) üzenetére


qestion
aktív tag

automatákból mennyi pénzt lehet kivenni egyszerre? pl. (1)62.000 Ft-ot?

a pálya

(#123) Ariadne válasza qestion (#122) üzenetére


Ariadne
őstag

Úgy emlékszem, CIB automaták max. 20 bankjegyet adnak ki egyszerre, és 10.000 a legnagyobb (asszem) benne, szóval 20x10.000. Vagy persze a számla limit, ha az alacsonyabb.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#124) tbs válasza qestion (#122) üzenetére


tbs
addikt

Amennyire beállítod a magyar viszonylatban legjobban kezelhető internetbankon keresztül. (Vagy egy fiókban...) Nekem van egy kártyám (céges) náluk 1M limittel.

Ari: nemnem. 20ast is töltenek bele és a fiókokban lévő automaták tuti nem 20darabosak. Volt már olyan kalandom, hogy 80eFt-t adott ezresekben... ;]

[Szerkesztve]

(#125) tkazmer válasza tbs (#113) üzenetére


tkazmer
addikt

miért akarsz tőlük megválni? nem használod a számlát, és kész...

(#115) tbs
:)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#126) ANT


ANT
őstag

Na, ha már a bankjegyekről megy a társalgás: másik kedvencem volt otp-s korszakomban, hogy pénzfelvétnél soha sehol nem találtam olyan ATM-et, ami ne húszezreseket tolt volna a képembe! Na, azokkal mennyé' vásárolni, eladók is komálják a címletet mindenhol! :DDD (És most nem arról beszélek, hogy 200k-ért veszek vmi műszaki cikket. Mert akkor még jól is jön a nagyobb címlet.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#127) tbs válasza tkazmer (#125) üzenetére


tbs
addikt

Mert képtelenek bármit elintézni, ami hosszútávon nekik jó lenne. (Kivéve a számlák megszüntetése. Minden hónapban fenntartási díjat vonnak, töltögetem őket néhanapján. :( ) Egy példa: a pici cégecském éves bankszámlaforgalma ~20MFt volt OTPs koromban. Sosincs minusz (1-2M ücsörög rajta mindig), APEH etetve, inkasszó sohasem volt. És nem bírtak (apehigazolások megszerezve, stb.) 500eFt(!) céges hitelt adni. Csak biztosítéknak kellett volna szerencsére, de akkor is rosszul esett...

Aztán. Magánszámla. Bankkártyacsere. (Visa, (náluk) drága kártya.) Levonják a díjat. NEM JÓ A KÁRTYA. Nem megy a régi pinnel, minden 2. automata azonnal visszaköpi, hogy ez nem is bankkártya. Kérek újat, mondom ez rossz. Órákig(!) győzködnek, hogy eltolom a pint. Ja. Pénzt újra levonják. Kártya megjön, most jó...

Telefonon SEMMIT nem bírtam elrendezni velük sosem.

Inkompetens ügyintézök küldözgetnek egyik pulttól a másikig, órákat (mit órákat! Napokat!) elvéve az életemből. Aztán majd jöjjek vissza...

Netes bank: vicc...

Ehhez képest CIB. Telefonon/neten mindent el bírok intézni. Ritkán lát, de MEGISMER az ügyintézőm. Stb.

(#128) ladybug válasza tbs (#127) üzenetére


ladybug
őstag

Megértelek. Nekem is sok rossz tapasztalatom van, de a 3 közül ez még talán a legkezelhetőbb bank akis városunkban. Amúgy én ezért is nem akarom a rezsimet a számlámról vonatni, mert fél év alatt nem sikerült nekik az e-onnal és a zalavízzel egyeztetni. Ok, akkor inkább csekkezek a postán.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#129) tbs válasza ladybug (#128) üzenetére


tbs
addikt

Hja, a kényszer nagy úr, márpedig a mai világban kénytelen bankolni az ember... Csekk rulez..! Érezzem azt a pénzt, amit kimegy a kezeim közül..! :DDD

(#130) Ariadne válasza tbs (#129) üzenetére


Ariadne
őstag

A főváros más tészta, itt minden van, az ország egyéb részein viszont sokszor tényleg az Otp a legjobb megoldás. Pl. ha valahol egy banknak csak egy fiókja van, egy automatával, az meg a város túlsó végén, az akkor akármilyen kedvező is, nem lehet nyerő...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#131) tbs válasza Ariadne (#130) üzenetére


tbs
addikt

Bank of Nyúl..? :DDD A legkirályabb bank Mo.-n..!

Csak részben értek veled egyet. Vidéken gyakorlatilag mindenhez közlekedni kell. 20km-en belül van más is, nem csak otp. Ertse minden postán... Stb. ;)

(#132) ladybug válasza tbs (#131) üzenetére


ladybug
őstag

Ariadne-val értek egyet. Egyébként inkább 30 km-es körzet, mint 20.

Tudod, ez a postás dolog is. Mindig számításba kell vennem azt, hogy a postán a leghozzáértőbb ember is csak annyira képes, hogy közli velem, hogy tudok ám kártyával is csekket kifizetni. Komolyabb papírmunkára már sajnos ők sem képesek. Ez a kisváros hátránya.

Egyébként KandH, OTP és takarékszövetkezet van nálunk. Az előző pedig még nehezebben kezelhető, mint az otp.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#133) tbs válasza ladybug (#132) üzenetére


tbs
addikt

Jaja, K&H lassúcska, az biztos... :D Takszövök jók ám..! A takarékbank az egyik nagyágyú a piacon... ;) Nyugi, szüleim is OTP függők... Posta, komoly papírmunka: adja össze a csekkeket, számolja meg a pénzt, és viszlát. :DDD

(#134) tkazmer válasza tbs (#127) üzenetére


tkazmer
addikt

várj, azt nem vontan kétségbe, hogy nem megfelelőek a számodra, csak annyit mondtam, hogy ne foglalkozz velük, tarts egy kevés pénzt a számlán, amiből kijön a számlavezetési díj, és máris megspóroltál rengeteg idegeskedést, és az ügyintézésre szánt napokat.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#135) tbs válasza tkazmer (#134) üzenetére


tbs
addikt

Nézd, a mai napon többet foglalkoztam az otpvel, mint az elmúlt 1 évben. Kérdeztek, és feltolultak az emlékek... Azért szlavezetés címén havi ~3eFt huss, elszáll! (2 magán, 2 cég.) Most konkrétan bosszant... :(

(#136) ladybug válasza tbs (#135) üzenetére


ladybug
őstag

Na, ez az ami engem is a legjobban bosszant az otp-s számlám miatt. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#137) Ariadne válasza tbs (#131) üzenetére


Ariadne
őstag

Szüleim is vidéki megyeszékhelyen laknak, tömegközlekednek - van több bank is, de egyszerűen az OTP az egyetlen, aminek kézre esik az automatája meg a fiók is. Innentől egyszerű a választás... Mondjuk a küzdőszellemet fejleszti, mert nem azok a fajták, akik csak úgy hagynák magukat, így rászoktak a telefonos ügyintézésre, az még elmegy az OTP-nél. Sokszor többet tudnak, mint a fiókban... :DDD

De a CIB ilyen szempontból tényleg profi, megdöbbentem, mikor kiderült, hogy a számlához új kártyát is lehet rendelni telefonon, és isten ments, hogy bemenjen az ember, kiküldik - fiókban átvéve meg vagy 2000 Ft. :) Tényleg ritkán kell bemenni, de sorbanállás szinte nincs. Elégedett vagyok velük.

Hehe, K&H ott ásta el magát nálam, amikor számlát akartam nyitni (kicsit azért vártam volna fanfárokat, gratulációt, konfettiesőt...), de háromnegyed óra után betelt a pohár. Már vagy 20 ember megfordult mellettem, közben legalább 3 unatkozó meg beszélgető ügyintézőt láttam a pultok mögött, mikor egy felháborodott, magamban elmotyogott mondatomra (kb. Hát ez nem igaz, hogy ennyi ideig tart...) beszólt a biztonsági őr (!) (hogy miért vagyok olyan türelmetlen), na akkor dobtam ki a cetlimet a kukába és csuktam be véglegesen az ajtót magam mögött. Rögtön átmentem a CIB-be, egy ember volt előttem, 10 perc sem kellett, és megvolt az új számlám. Ja, és mosolyogtak is hozzá... :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#138) ANT válasza Ariadne (#137) üzenetére


ANT
őstag

A telefonos ügyintézés ''még elmegy'' az otp-nél? Viccelsz? Otp-s koromban nekem ilyen alkalmakkor egyvalami ment el, a pénzem észrevétlenül a percdíjakra. Először sakkozd ki a menüben, hogy mit akarsz, aztán eljutsz az ügyintézőhöz - mert a legtöbb ügyfél ezt szeretné - de még mindig csak azt hallod, hogy ''az ön hívása fontos a számunkra, ezért kérjük, tartsa a vonalat.'' Ez alkalmanként 7-8 perc volt, a csúcsom pedig ilyen procedúránál 14 perc! :Y Pfffff! K@pj@ be az ótépé, ha náluk ez így megy!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#139) tbs


tbs
addikt

Úristen, legalább fizet vkit a CIB itt?!? :DDD

(#140) ANT válasza tbs (#139) üzenetére


ANT
őstag

Engem nem. :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#141) Ariadne válasza ANT (#138) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, elnyelte egy 404-el...

Szóval a telefonosok legalább tudnak valamit. Azért szakítottam az Otp-vel, mert egy telefonos kódot kellett megújítanom, és 2 fiókban 3 alkalommal sem tudták ezt elvégezni, így apum felhívta a telefonos ügyintézőket, akik megmondták, mit kell mondanom a fiókban. Röhej... :DDD

Hehe, engem sem fizetnek, sőt, én fizetek nekik számlavezetési díjat, ATM kpfelvét költséget meg hasonlókat. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#142) Ariadne válasza ANT (#138) üzenetére


Ariadne
őstag

Most meg dupla, sry... :(((

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#143) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Steames vásárlásnál lehet használni OTB Junior kártyát, vagy muszáj a PayPal/Visa/Mastercard? :F

(#144) ANT válasza Ariadne (#141) üzenetére


ANT
őstag

Oké, ha már eljut odáig az ember, hogy elkap egy illetékest, valszeg sínen van a dolog. Na de amíg én addig eljutottam..... :( (Az lenne a legszebb, ha sokáig várnék az ügyintézőre, oszt a végén még nem is ügyintézne semmit! :Y )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#145) Ariadne válasza ANT (#144) üzenetére


Ariadne
őstag

:D :D :D Ja...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#146) luciferk válasza tbs (#127) üzenetére


luciferk
senior tag

Itt is megkinlódtak mire sikerűlt véglegesen dobbantani az Otp-től ;) [link]

(#147) tkazmer válasza mazda626 (#143) üzenetére


tkazmer
addikt

a visa electronnal úgy tudom, nem lehet, csak atm-nél, vagy pos-nál számlát terhelni..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#148) tkazmer válasza luciferk (#146) üzenetére


tkazmer
addikt

valakinek van arról tapasztalata, hogy milyen egy másik bankot otthagyni? mert kezd érdekelni, mindenki szidja az otp-t, hogy milyen nehéz otthagyni, és máshova menni, de más bankot nem nagyon szoktak. ez amiatt van, mert őket könnyebb? vagy mert őket nem akarja senki?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#149) tbs válasza tkazmer (#148) üzenetére


tbs
addikt

Reálbank -> egyszerű menet volt, egyszer csak megszűnt...
Raiffeisen -> Az ügyintézőig eljutás a legnehezebb része. ~10 perc volt, a kártyáimat pedig istenbizony összevágtam.
MKB -> nem volt gond. Nem kell, nem kell... Kifizettem a havi költséget kp-ben, és agyő.

Többre nem emlékszem.

(#150) tkazmer válasza tbs (#149) üzenetére


tkazmer
addikt

hmm, elég meggyőző:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.