Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#601) Bandus99 válasza cocka (#600) üzenetére


Bandus99
őstag

okos enged......

igazad van.

befejezhetjuk?

(nem szukseges valaszolni)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#602) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Van egy A hitelem az OTP-nél nem nagy összeg,és ha rendezem jövőhónapban akkor megszüntethettem ezt a hitelkeretet? :R

(#603) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!
Olyan kérdésem lenne, hogy a közeljövőben szeretnék levenni majd nagyobb összeget a kártyámról, de úgy hogy kimeríteném az A hitelemet is teljesen. Az összeg így közel fél milla. A napi limitem 100.000 Ft. Ettől függetlenül ha bemegyek a bankba simán kivehetem vagy ott is csak 100.000 Ft-ot vehetek ki?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#604) legiaap válasza legiaap (#603) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tárgytalan.
Megoldva

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#605) Weaver


Weaver
senior tag

volt valamelyikőtök OTP nyugdíjpénztártag ? elvileg április közepén kezdődtek a hozamkifizetések, én még szart se kaptam.

(#606) canniball válasza Weaver (#605) üzenetére


canniball
nagyúr

És erről értesítőt is küldtek? Mármint hogy az OTP nyugdíjpénztárnál április közepén fizetnek? Mert én úgy tudom "úgy általában" (nem az OTP-nél) majd nyár végén/ősz elején lesz kifizetés, már akinek lesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#607) egykori válasza Weaver (#605) üzenetére


egykori
őstag

Ez nem úgy működik, hogy kérni kell, ha már legalább 10 év tagság letelt? (Azután pedig 3 évenként.)

(#608) egykori válasza Weaver (#605) üzenetére


egykori
őstag

Azt hiszem sztornós az előző hsz-em, mert még egyszer idenézve, úgy látom, nem az önkéntesről kérdezhettél, hanem az államosított magánnyugdíj pénztári hozamról.

Ez utóbbi esetben egy "kissé" bizonytalan a kifizetési időpont.

(#609) Weaver


Weaver
senior tag

igen, már megkaptam az értesítőt a hozamról. asszem '99 óta voltam tag. vissza kellett ugye küldeni a pappírt az adatokkal, h hova , milyen formában kérem a kifizetést. az volt az első infó, h április közepétől kezdődnek a kifizetések. alaposan utánakérdeztem, most aug vége van célul kitűzve.

(#610) cila1 válasza Weaver (#609) üzenetére


cila1
aktív tag

Nem gond ha nem küldtél vissza papírt mert majd postán megkapod valamikor a lóvét.

(#611) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Volt egy nagyon kényes dolog az otp-vel amivel igencsak elásták magukat nálam. Írtam is nekik, hogy pontosan mi történt, aki esetleg otp-nél dolgozik tudna küldeni 1 pm-et és pm-be leírnám neki hogy mi történt.

iPhone 13 Pro Max

(#612) canniball válasza jozsi252 (#611) üzenetére


canniball
nagyúr

És a többiek nem tudhatják meg?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#613) jozsi252


jozsi252
veterán

De végülis igen, csak gondoltam hogy tisztább segítséget kapok ha olyan ír aki ott dolgozik de leírom ide is.

Szóval tavaly nyitottam egy folyószámlát náluk, amihez jár 1 bankártyabiztosítás, ami ugye a groupamához szól. Azt mondták hogy az éves díjat a biztosításhoz 30nap elteltével vonják le. Jó, pénz rajta volt letelt 1 hónap 1 hétig telefonálgattam hogy mi miatt nem vonták le kb 3-4szer telefonáltam be minimum de lehet többször, mindig mondták hogy lelesz vonva, rendszer többször megpróbálja.

De mondom van rajta pénz letudnák, nem, majd a rendszer, jó. nem vonták le 2 hónap elteltével se gondoltam akkor hagyom, ha őket nem érdekli a dolog, akkor én nemfogok 10 szer telefonálni, pedig számlanyitáskor 2 szer is rákérdeztem hogy fizessem-e ki.

Volt egy kis adminisztrációs gond a biztosításnál, ma volt időm bemenni biztosítóhoz hogy javítsák át, erre közlik velem hogy díjnemfizetés miatt a szerződés fel lett bontva. :U

Mondtam aki intézte a dolgot a biztosítónál hogy aztmondták otpnél hogy majd lelesz vonva, meg stb stb nemkell helyszínen fizetni, ő meg csak nézett hogy milyen bénák.. És ha esetleg lett volna valami baleset vagy akármi akkor megszívtam volna vagy mi?? Attól hogy ők hanyag munkát végeznek én szívjam meg, mondjuk még jó hogy kiderült, most. Naggyából ez lenne a jelenlegi gondom, tudom nem 1 tragédia, de azért mégis idegesít hogy még én kérdeztem rá többször is, meg telefonálgattam 1 csomót utána hogy miért nem vonják.

Erre ma kiderül hogy felbontották mert nem fizettem be.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#614) canniball válasza jozsi252 (#613) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát hogy valaki ennyit aggódjon amiatt hogy nem nyúlják le a pénzét... :D
Btw jogos. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#615) jozsi252 válasza canniball (#614) üzenetére


jozsi252
veterán

Most nem arról az évi pár ezer forintról van szó, hanem hát szerettem volna ha lenne 1 biztosításom is.

iPhone 13 Pro Max

(#616) bence78


bence78
csendes tag

nem tudom ki hogy van vele, de én most konkrétan meg vagyok elégedve az otp-vel :D

OTP Jump
- elektronikus számlakivonat
- számlavezetési díj: 0 Ft
- otp direkt internetes felület díj: 0 Ft
- internetes utalás: 0 Ft
- havi 2 db ingyenes kp. felvét
- nincs semmilyen jövedelemlimethez kötve

Múlt év szeptembere óta egy fillér bankköltséget se fizettem. ;]

[ Szerkesztve ]

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#617) canniball válasza bence78 (#616) üzenetére


canniball
nagyúr

Hja, de "Jump számlacsomagot 24 és 28 év közötti természetes személyek nyithatnak"...
Olyan ingyenes csomagot mondj ami nincs korhoz kötve!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#618) bence78 válasza canniball (#617) üzenetére


bence78
csendes tag

hát igen, de akkor is jópár évig még jó lesz ;] és a többi bankhoz viszonyítva is azért elég jó ajánlat hasonló korosztályban

[ Szerkesztve ]

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#619) jozsi252 válasza canniball (#614) üzenetére


jozsi252
veterán

Írtam otp-nek mailt, mondták hogy feldolgozás alatt van a dolog hogy miért lett megszüntetve meg stb stb.. kíváncsi leszek hogy a végén mire fogják, természetesen sztem arra hogy lusta voltam befizetni :U

Idén leszek 24 akkor nekem alapból átáll a csomagom jump-ra junior-ról vagy bekell mennem és egyeztetni kell hogy milyen csomagot akarok az elkövetkezendő időben?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#620) canniball válasza bence78 (#618) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ez az: "hasonló korosztályban"... Már megint ez a diszkrimináció!

jozsi252!
Várjuk az "eredményt"!
Amikor nekem lejárt a juniorom szóltak hogy legyek szíves befáradni és választani helyette olyat ami tetszik. Bár nem mostanában volt de nem hiszem hogy változott volna és ők döntenének helyetted.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#621) bence78 válasza canniball (#620) üzenetére


bence78
csendes tag

mindenhol diszkrimáció van, nem új jelenség, mégha nemis hirdetik agybafőbe
máshol számlaforgalomhoz kötik, itt éppen életkorhoz

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#622) cocka válasza bence78 (#621) üzenetére


cocka
veterán

csak a teljesítmények nincsenek egálban. Az nem teljesítmény, hogy valaki huszonakárhány év alatti. Az csak állapot.

Ilyen alapon a nulla forgalmat bonyolító számlákon 0 Ft számlavezetési díjnak kéne lennie, hiszen úgy sincs miből levonni. A jelenlegi koncepció viszont az, hogy akkor is tegyük adóssá az ügyfelet, ha még eddig nem volt az. Ez is egy állapot csak másfajta. Ez utóbbiból hosszú és fáradságos munkával valahogy mégis csak ki lehet kecmeregni, de a korodon nem tudsz rögvest változtatni, ha akarsz akkor sem.

(#623) bence78 válasza cocka (#622) üzenetére


bence78
csendes tag

milyen teljesítményekről van szó?

ennél a számlacsomagnál az életkor a diszkrimáció alapja, másfajta számlánál az, hogy pl. havi 150ezer jóváírás szükséges és akkor nincs számlavezetési díjad stb.

jó oké, az életkor alapú diszkrimináció jelen esetben jobb, mivel ha elveszted az állást, a 2. esetben súlyos bankköltségek terhelik a számlát, míg első esetben semmi nem változik

a 0 forgalmú lakossági számlának meg nem sok értelme van, akkor minek tartja, ha csak bankköltséget termel neki?

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#624) cocka válasza bence78 (#623) üzenetére


cocka
veterán

milyen teljesítményekről van szó?

Arról, hogy biztos kevesebb erőfeszítésbe kerül havonta kiszarni nettó 150 ezret, mint 26 éven alulinak lenni.

Nincs mindenkinek otthon pénznyomó műhelye valószínűleg. :D Egyesek a marihuána ültetvényes növénykeneveldével is megelégszenek. :DD

(#625) bence78 válasza cocka (#624) üzenetére


bence78
csendes tag

szerintem abszolút nem nehéz összehozni családon belül
anyuci-apuci egy számlát használ, mégha minimálbért keresnek, a havi 150 úgyis kijön... ha meg nem bíznak egymásban, akkor fizessenek mindketten havi xxx Ft-t bankköltségre, meg is érdemlik

oké, egyedülállóként nehéz, de ne essünk már abba a hibába, hogy képtelenek vagyunk feltalálni magunkat!? utána kell járni, hogy a legjobb

most komolyan az a bajod, hogy az OTP a 28 év alattiaknak nyújt egy extra kedvezményt? ha neked nem lehet, másnak se legyen? tipikus magyar mentalitás... :(

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#626) cocka válasza bence78 (#625) üzenetére


cocka
veterán

ha neked nem lehet, másnak se legyen?

:DDD Először is nem mondtam, hogy nekem ez gondot okoz. Csak az arányokat próbáltam meg érzékeltetni. Az egyik csak egy állapot, a másik viszont jó esetben kőkemény munka.

Másodszor nem mondtam, hogy otps vagyok. :D

Harmadszor, én jobb, rugalmasabb kondíciók előnyeit élvezem egy másik banknál. Az otp maradjon meg csak a mazochistáknak. :D Először én is az voltam, aztán megjött az eszem: otptől dobbantani sürgősen.

tipikus magyar mentalitás

Pedig néha napján még embereket is toborozok itt a prohardveren ahhoz a bizonyos másik bankhoz. :D Ráadásul úgy, hogy nem is vagyok alkalmazottjuk semmilyen formában. Szóval ezt inkább atipikus magyar mentalitásnak hívnám. :)

(#627) quartzman


quartzman
csendes tag

CSAO CSAO :

29 ÉVES DOLGOZO CSALÁDAPA VAGYOK :
és lenne pár kérdésem : 1.8 millio forint tartozásunk
van a bank felé 2 db otp +1 budapestbank ,OTP nél van lehetőség hitel ősszevonásra ?
Mik a jelzálog hitel buktatói?3 felé Megy pénzűnk mit tehetek.

:W :W :W :W :W

A VÁLASZOKAT ELŐRE IS THXX

[ Szerkesztve ]

(#628) psn


psn
tag

Sziasztok!

Van vkinek tippje, mire számol el az OTP 1965 forintot "BANKKÁRTYÁVAL KAPCS. DÍJ"-ként?
- Nem kaptam új kártyát (bár azért sem illene levonni semmit)
- nem vettem fel postán pénzt
- nem használtam külföldön
- nem használtam "idegen" automatát (az otp-s levonást meg külön tünteti fel)
- nincs hitel a kártyán (sem hitelkeret)

help

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#629) canniball válasza psn (#628) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is érik mostanában a kártya cseréje?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#630) psn válasza canniball (#629) üzenetére


psn
tag

2013 nyár...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#631) canniball válasza psn (#630) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor irány valamelyik bankfiók!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#632) psn válasza canniball (#631) üzenetére


psn
tag

Köszi!
Nem hangzik jól :)

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#633) OTP_Segitunk válasza psn (#628) üzenetére


OTP_Segitunk
csendes tag

Szia!

A bankkártyákhoz tartozik egy éves díj, mely minden évben a kártya érvényességének forduló hónapjában kerül felszámításra. Ennek az összegnek a mértéke bankkártyatípusonként változó. Az alábbi linken az összes típus díját megtekintheted:

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Bankkartya_Lak_H_20110502.pdf

Amennyiben további kérdésed lenne, a kozossegimedia@otpbank.hu e-mail címen tudod felvenni velünk a kapcsolatot.

OTP Segítünk

[ Szerkesztve ]

(#634) psn válasza OTP_Segitunk (#633) üzenetére


psn
tag

Köszi!
Ez lesz az.

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#635) canniball válasza OTP_Segitunk (#633) üzenetére


canniball
nagyúr

Örömmel tapasztalom hogy itt is jelen vagy(tok)! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#636) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

oké lenyugodtam....

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#637) RexpecT


RexpecT
addikt

Most "korán" reggel sikerült 24 órára letiltani a netes bankomat.Mondom OK felhívom a OTP direkt vonalát hogy vegyék le a tiltást.Szám felhív 4-es gomb benyom, kérdezi a kártyaszámot meg a telekódot, beírom, elfogadja és utána automatikusan szétkapcsol :W .

(#638) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok !

Szeretnek rovidtavu lekotest, es olyanokkal talakoztam, h fix, valtozo, bizalom extra, bizalom plusz tipusu lekotesek. En a bizalom extraval szemezek, ami 5 % ad 1 evre, a min lekotes ideje 3 honap ( 500.000 HUF akarok 3 honapra ----> 0.41 % havonat ???). Szoval ez az 5 % ez fix vagy ebbol meg jon le valamifele dij, pl.: kamat ado ?

Valakinek van esetleg az ilyenfajta otp-s lekotessekel tapaszatalata?

Valaszokat elore is koszonom.

(#639) bence78 válasza b3Ro (#638) üzenetére


bence78
csendes tag

lejön a kamatadó belőle (kamat 20%-a, azaz a nettó kamatlábad 4%)
az 5% éves kamat, azaz jól számoltad, havonta 0,41%

amúgy nem túlságosan érdemes ilyenbe fektetni a pénzed, ettől még az is jobb, ha állampapírba teszed
(bár ha csak 3-4 hónapra akarod, akár az általad írt konstrukció is jó lehet neked)

[ Szerkesztve ]

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#640) b3Ro válasza bence78 (#639) üzenetére


b3Ro
senior tag

Azert akarom most csak rovid tavra, mert januarban megyek haza ( Angliaban elek ), es akkor akarok valami hosszutavut. Addig is akarok valamit.

(#641) feka007


feka007
nagyúr

Vicces ez az OTP, veszek 41.79 $-ért valamit Paypalon, ami pillanatnyi árfolyamon számítva egészen pontosan 7 979.7594 HUF. Erre 8250-et szív le. 300 Ft ezeknél a férgeknél egy trazakció? :W

(#642) bence78 válasza feka007 (#641) üzenetére


bence78
csendes tag

deviza eladási árfolyammal számoltad?

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#643) cocka válasza feka007 (#641) üzenetére


cocka
veterán

Megnézted hogy hogy van beállítva a paypalod? Ki végzi a konverziót, a bankod vagy a paypal? Ha a paypal, akkor állítsd át, hogy a bankod végezze. Ellenkező esetben ilyen durva meglepetésekben lehet részed.

(#644) feka007 válasza bence78 (#642) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem. Hogy szívnák ki ;]

cocka: lövésem nincs, de mindegy, mert így már érthető

[ Szerkesztve ]

(#645) cocka válasza feka007 (#644) üzenetére


cocka
veterán

Tudod rohadtul nem mindegy, hogy a paypal váltja át forintba a cuccot és azt küldi el forint terhelésként a bankodnak vagy úgy hagyja ahogy van és az idegen devizát váltja át a bankod forintba. Szóval nem az OTP-t kell pocskondiázni, hanem beállítani a paypalt úgy, hogy neked kedvezőbb legyen a konverzió. :)

Ja és közöm nincs az otphez (most már :D), de paypalt már használtam párszor. :)

(#646) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Látom ez a téma még aktív, szeretnék kérdezni valamit.

Ha én bemegyek az OTP-be, és egy adott név-számlaszám párosra szeretnék befizetni x összeget, külön érdeklődésre elmondhatják nekem a számla tulajdonosának a címét, ilyesmi?

Köszi.

yo

(#647) bence78 válasza kenny123 (#646) üzenetére


bence78
csendes tag

szerintem tuti nem adják ki

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#648) cocka válasza kenny123 (#646) üzenetére


cocka
veterán

Már baromi régen fizettem be otps számlára. De nyilván otpben csak otps számlára fizethetsz be. :)

Címet tuti nem adnak ki.

(#649) kenny123 válasza cocka (#648) üzenetére


kenny123
addikt

Értem, köszönöm. :R

yo

(#650) feka007 válasza cocka (#645) üzenetére


feka007
nagyúr

A paypal váltja át nyugi :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.