Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#551) cocka válasza MiNiM (#550) üzenetére


cocka
veterán

Egy megoldás van: otthagyni őket a picsába. :DD

(#552) MiNiM válasza cocka (#551) üzenetére


MiNiM
tag

és ami rajt van pénz a számlámon? hgy tudom most levenni? kártya hiányában.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#553) cocka válasza MiNiM (#552) üzenetére


cocka
veterán

Kártya hiányában bankban nyitvatartás időben.

(#554) MiNiM válasza cocka (#553) üzenetére


MiNiM
tag

amúgy megnéztem a papírt, és rossz azonosítót írtam.:DDD

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#555) luciferk válasza MiNiM (#554) üzenetére


luciferk
senior tag

" de tuti jó, mert még emlékszem, mondta anyu, hogy születési dátummal pont kijön. ééééhhn "

Akkor lehet, hogy rosszul tudod a születési dátumodat? ;]

(#556) MiNiM válasza luciferk (#555) üzenetére


MiNiM
tag

lehet ;]
de a bankba valami 7számjegyű kódot mondott a csaj, mondom akkor biztos ezt kérdezte..:DDD

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#557) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Édesanyámnak szeretnénk csináltatni egy OTP-s számlaszámot. Tudjátok ez havi szinten milyen költségekkel járna? Nem ide menne a havi fizetése. Csak 1-2 utalásra, pár ezer ft mozgósítására kellene.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#558) cocka válasza runner 125 (#557) üzenetére


cocka
veterán

Akkor mehet a cibhez. :)

(#559) horvathd válasza runner 125 (#557) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ilyen feltételek esetén a legolcsóbb OTP-s számla a Tempó számlacsomag, aminek a havidíja 560 Ft/hó. Ebben benne vagy egy kártya havi díja is. ami kb. ~150 Ft.

"The Kid just rages for a while."

(#560) runner 125 válasza cocka (#558) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért is?

Igazság szerint vatera jutalékot akarok utalgatni róla, kb másra nem kell.
..vagy diákként nyissak én egy másikat magamnak? Melyik volna nyerőbb?
Jelenleg az enyém is OTP-s, junior vagy milyen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#561) runner 125 válasza horvathd (#559) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi neked is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#562) horvathd válasza runner 125 (#560) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha diákként nyitnál egy új számlát sokkal jobban járnál. Az OTP-nél nem tudom, hogy egy ember nyithat-e több számlát, de akkor itt a lehetőség a bankváltás megkezdésére, azzal, hogy két banknál lesz aktív számlád. A CIB-nél, MKB-nál, Raiffeisennél pedig a diákszámla vezetése ingyenes vagy alig kerül valamibe.

"The Kid just rages for a while."

(#563) runner 125 válasza horvathd (#562) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem, akkor már csak utána kell érdeklődnöm, h hol a legolcsóbb.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#564) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh, ma voltam bent, nekem is a Tempo-t javasolták, mert 2 juniort nem tarthatok, viszont nekem csak vatera jutaléknak kellene, s az túl nagy luxus, h 8-900ft-ot lehúzzanak rólam minden hónapban, netbankkal együtt. S akkor még az utalás költsége nincs is benne.

Szóval amit javasolt a csajszi; szüntessem meg a mostanit, és csinálunk egy újat. Ez lesz a legjobb megoldás. :K

Köszi mindenkinek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#565) cocka válasza runner 125 (#564) üzenetére


cocka
veterán

szüntessem meg a mostanit, és csinálunk egy újat.

Na látod. Miattad létezik még otp. :D

A mondat első felével egyetértek, a másodikkal nem. Válts bankot továbbra is ez a javaslatom. Ha csak az utalási díjat vesszük, otpnél 190 Ft egy átutalás, a többi banknál meg ennek a harmada-ötöde. De te tudod.

A Tempo az egy kalap szar, annyi pénzért máshol már a drágábbik számlacsomagot kapod, ahol általában minden átutalás ingyenes.

Persze semmit nem mondtál arról hogy hány éves vagy, milyenek a bankolási szokásaid stb..

A cibezz szerintem még a leendő (az se biztos hogy bevezetik) 50 Ft-os számlavezetési díjával is korrektebb az otp juniornál, mert ezért cserébe a netbankon keresztüli utalások ingyenesek. Ha csak utalgatni akarsz, akkor még bankkártya sem kell hozzá. :)

De pénzeljed csak az OTP-t. :D

(#566) horvathd válasza runner 125 (#564) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha megszünteted a mostanit, és nyitsz egy újat, akkor ugyanott vagy, mintha nem csinálnál semmit. Egyébként miért is akarsz külön számláról utalni, ha ezt megteheted a mostanival is?

"The Kid just rages for a while."

(#567) runner 125 válasza horvathd (#566) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vatera reg.hez kell, és nem engedi beregelni már ezt újra. Őszintén, ki akartam játszani a horribilis jutalékot, csak pancser mód csináltam, ezért lebuktam, és kiraktak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#568) runner 125 válasza cocka (#565) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jajjmár, most nem tök mind1, melyiket gazdagítod? :)
..ebbe ne menjünk bele, nekem teljesen mind1, h melyik banknál vagyok, a junior számla szvsz mindenhol megegyező.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#569) horvathd válasza runner 125 (#568) üzenetére


horvathd
aktív tag

A korábban említett 3 banknál a diákszámlák esetében ingyenes az átutalás, így már nem mindegy, hogy hol van a számlád. Vagy az OTP-t gazdagítod, vagy ingyen megkapod.

"The Kid just rages for a while."

(#570) cocka válasza horvathd (#569) üzenetére


cocka
veterán

Há kb. Azzal a korrekcióval, hogy nem mindenhol van teljesen ingyen, de az otphez képest minden olcsóbb.

Én elsősorban azért jöttem el az otptől és szüntettem meg a junior számlámat, mert havi 2 átutalással mocsok módon lehúztak 190 Ft-okkal utalásonként és aztán beintettem nekik. Aztán már volt sms díj is (természetes, hogy a legdrágább abba a hálózatba, amiben vagyok :D). Cibnél is lett de annyira nem vagyok paranoiás, hogy teliszemeteljem az sms memóriát hót feleslegesen.

Ha jön sms, ha nem a letiltásig eltelik bizonyos idő, ami talán épp elég a tolvajnak a kártyahasználathoz. Akkor lenne értelme, ha abban a minutumban letiltanák a kártyát amikor az idegen tranzakcióról az sms megérkezik. Bár ha megérkezik és a lehúzás sikeres túl sok mindent nem tudsz tenni akkor ott. Utólag meg úgy is tiltod a kártyát és megreklamálod.

Szóval hülyeség az sms értesítő. Eggyel több ok a lenyúlásra.

(#571) runner 125


runner 125
nagyúr

Köszi nektek, hm elgondolkodtató. :U

A számlanyitás egyéb bankoknál kerül valami összegbe?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#572) horvathd válasza runner 125 (#571) üzenetére


horvathd
aktív tag

A számlanyitás általában ingyenes.

"The Kid just rages for a while."

(#573) runner 125 válasza horvathd (#572) üzenetére


runner 125
nagyúr

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#574) cocka válasza runner 125 (#573) üzenetére


cocka
veterán

Sőt a zárás is ingyenes, feltéve hogy nincs hiteled, tartozásod vagy egyéb rablánc ami gátolja a banktól való szabadulást.

(#575) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!

Németországba szeretnék utalni OTPdirekten. Valaki tudna tanácsot, hogy melyik a leggyorsabb/legolcsóbb módja ennek. Mit tudtok erről a SEPA-s utalásról?

(#576) RexpecT


RexpecT
addikt

OMG most nézem hogy a bankon belüli utalásért is levesznek 118Ft-ot :W .

(#577) canniball válasza RexpecT (#576) üzenetére


canniball
nagyúr

WTF! Mióta? És milyen csomagod van?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#578) RexpecT válasza canniball (#577) üzenetére


RexpecT
addikt

Közben rájöttem hogy lehet az én hibám, mert belföldi áutalással nyomattam, nem pedig bankon belüli deviza átutalással :O .

(#579) cocka válasza canniball (#577) üzenetére


cocka
veterán

Hát aki az otp díjszabását nézegeti, annak ez nem újdonság.

(#580) RexpecT válasza cocka (#579) üzenetére


RexpecT
addikt

Bankon belüli deviza átutalás sem ingyenes már akkor?

(#581) cocka válasza RexpecT (#580) üzenetére


cocka
veterán

Nem hiszem, hogy csak én találtam meg.

[link]

3. oldal A TERHELÉSEK alatti 2. sor. Vagyis forintszámláról alsó hangon 236 Ft, devizaszámláról meg 500 Ft-nak megfelelő összegű deviza. Amit nyilván úgy határoznak meg hogy az 500 Ft-ot veszik alapul, majd devizavételi árfolyamon átkonvertálják és azt vonják le.

(#582) RexpecT válasza cocka (#581) üzenetére


RexpecT
addikt

Faja, szerintem megyek és csináltatok egy CIB-et gyorsan :W .

(#583) canniball válasza cocka (#579) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát akinek eszébe jut/van energiája folyamatosan nézegetni annak biztosan nem...

Amúgy mikor vonják ezeket a díjakat? Mert én még dec. végén utaltam (Net számla, bankon kívüli forint átutalás) és még nem volt "következménye".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#584) cocka válasza canniball (#583) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom. Én már csak exotps vagyok. :)

Egyébként meg ha az érdekel, hogy mit mire vonnak le, nem az jut eszedbe egyből hogy díjszabást vagy hirdetményt nézz? Szerintem logikus.

(#585) canniball válasza cocka (#584) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszembe nem jut hogy valami eddig ingyenes dolgot fizetőssé tesznek amíg
1. nem látom a számlámon a levonást
2. valaki be nem böki ide.

De mint írtam nekem nem vontak a decemberi átutalás után, lehet valamit félreértettem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#586) cocka válasza canniball (#585) üzenetére


cocka
veterán

Mert lehet hogy egy-két utalás ingyenes havonta, vagy amilyen mocskok (és már vagy 5 éve is ezt a "fantasztikus" gyakorlatot követték bizonyos díjtételeknél) egyszerűen hó végén vonják le egy összegben és olyan jogcímen, hogy esélyed nincs kinyomozni. Qrva anyjukat.

(#587) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!
Otp direkten keresztül lehet külföldi folyószámlára utalni lóvét?
Amennyiben igen, akkor mennyibe kerül?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#588) Ariadne válasza legiaap (#587) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt böngészd át, ebben lesz a díj, ha jól látom, 0,2% min. 2200 max 35.000 Ft.

mod: bocs, fiókban ennyi. Direkten át 0,15% min. 2200 max 35000.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#589) legiaap válasza Ariadne (#588) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azért kérdeztem amúgy, mert majd Angliába szeretnék utalni, azt eddig a Western Union-t emlegették nekem, de az még ennél is drágább.
Ez sem olcsó, de ez van.

Még valami:
Olvastam a táblázatban, hogy bankon kívül devizában és külföldre forintban
Most akkor miben megy ki a pénz?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#590) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Sziasztok!
Annyi lenne a kérdésem, hogy hány munkanapon belül kellene megkapnom az új bankkártyámat?
A történet lényege annyi, hogy igényeltem egy újat (már vagy 2 hete), és nem nagyon akar az értesítő jönni hogy menjek be az új kariért! :(
:F

A számom az adatlapomon. ;)

(#591) cocka válasza KukkSteve (#590) üzenetére


cocka
veterán

Hát hogy az otp mit össze szarakodik azt nem tudom, cibnél pl. kedden jött a pin, pénteken már volt kártyám, szal. mondjuk ezt központilag küldték nem rendeltem.

De ha rendelem akkor is max. 5 munkanap.

(#592) themebuilder válasza KukkSteve (#590) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ajánlottan küldik ha jól tudom. Esetleg érdeklődj a postán, hogy nem -e adtak fel a címedre levelet. Esetleg a bankodnál is kérdezz rá, hogy hol tart a dolog.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#593) KukkSteve válasza cocka (#591) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Hát én sem tudom, most már nagyon kellene, mert rendelnék ebayről, de egyszerűen nem tudok, mert kellene hozzá. Holnap bemek a bankba, aztán megkérdezem...

themebuilder:
Köszi a tanácsokat, 1-2 nap és utánajárok...hátha írnak a 7en.
Üdv :R

A számom az adatlapomon. ;)

(#594) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segiteni, mert nem tudom hol kellene keresgelnem a kovetkezo adatot:

Net szamlacsomagom van hozza webkartya.
Most vetemedtem arra hogy hasznaljam is es regisztraltam paypalra vele.
El is fogadta es kozolte legyen 400ft a szamlan
at is utaltam 400ft ot a webartya szamlaszamara meg is jelent a 400ft mint osszeg.
Aztan masnap megneztem es csak 203ft volt rajta
Nezegettem a szamlatortenetet egyetlen tetel volt benne amin en atutaltam a 400Ft ot
es semmi utalas arra miert vontak le 197 ft-ot

Aztan atutalta meg 200ft ot igy lett 403Ft
Amit 7.en levont a paypal mert mostanra csak 3 ft van a szamlamon.
Most a paypal keri a 4 jegyu szamot a levonasrol, de egnezve a szamlatortenetet errol semi info nincs benne, csak 2 tetel az en 2 utalasom.
Hol kellene ezt az adatot keresni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#595) cocka válasza Bandus99 (#594) üzenetére


cocka
veterán

Először akkor történik zárolás, amikor rányomsz hogy add card. Kb. 1 dollárnak megfelelő összeget zárolnak. Ezen 2 hétig ülnek aztán terhelés hiányában visszakerül a számlára.

Ezután közlik veled, hogy levonnak 400 Ft-ot, utána aztán a save gombra nyomva valóban történik egy 400 Ft-os zárolás is, amit végül terhelnek is.

Ennek a terhelésnek a közleményében található a 4 jegyű kód.

Egyébként meg 400+203=603 Ft, tehát nem valószínű, hogy csak 403 Ft-ot vontak le.

A kód beírása után kb. 1 héttel visszautalják a 400 Ft-ot is.

Ezt egy otps azért nem láthatja, mert nincs kártyatörténet. Nekem ez az egész procedúra kb. 3 percig tartott.

(#596) horvathd válasza Bandus99 (#594) üzenetére


horvathd
aktív tag

Úgy tűnik minden rendben van, az első alkalommal a PayPal $1-t zárolt a számládon, amikor hozzáadtad a kártyát (amit majd feloldanak), a 400Ft-ot pedig a limitek feloldásáért (négyjegyű PIN) vont le (jóváíródik a PayPal egyenlegen).

A Te problémád abból jön, hogy az OTP internetbankjában nem lehet a zárolt tételeket látni, csak a könyvelteket, amihez pár nap szükséges, és csak a könyvelés után tudod meg a terhelés közleményében szereplő négyjegyű számot.
Ha azonban felhívod az ügyfélszolgálatot, akkor ők valószínűleg meg tudják mondani most is.

Ehh, lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#597) Bandus99 válasza horvathd (#596) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom mindkettotoknek.
Magyaran legyek turelmes meg 1-2 nap es latni fogom a 4 jegyu pint.

Nem 403 ftot vontak le

Elosszor utaltam 400ft ot abbol levonak 197-et maradt 203
majd tettem ra meg 200ft ot, akkor lett 403ft az egyenleg
Majd levontak 400ftot, igy most a szamlan 3 ft figyel,
2x vont a paypal - most mar tudom is, hogy miert,-
197 es 400ft

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#598) cocka válasza Bandus99 (#597) üzenetére


cocka
veterán

597 vs. 603 Most nehogy már 6 Ft-on álljunk le vitatkozni. :D

(#599) Bandus99 válasza cocka (#598) üzenetére


Bandus99
őstag

Dehogy vitatkozunk csak leirtam mit irtam en es mit irtal te.

Nem 6ft az elteres

Te azt irtad :

Egyébként meg 400+203=603 Ft, tehát nem valószínű, hogy csak 403 Ft-ot vontak le.

En a 403ra irtam hogy nem annyit vontak hanem 597-et
ez nem 6 ft elteres

De ez nem hasznos info ebben a topikban (sem) ugyhogy zarjuk is le.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#600) cocka válasza Bandus99 (#599) üzenetére


cocka
veterán

A 403 egyikünk hozzászólásában sem volt releváns.

Lényeg hogy én feltételeztem, hogy 603-mat zároltak, te meg aszontad, hogy 597-et. 200-zal számoltam a dollárt, csak a dollár árfolyamától függ, hogy mennyit zárolnak.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.