Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#401) cocka válasza mephi666 (#400) üzenetére


cocka
veterán

Erre találták ki a netbankot. OTP-ék akkor jutottak el oda, hogy ATM limit is állítható netbankban, mikor már eljöttem tőlük. Azóta se bánom. :P

Ha sosem éri el neki az 50 ezret, akkor hót felesleges annyira állítani. Nekem se érte el soha, ezért van 20 ezerre állítva. Szerintem nem vagyunk egy kategória, sem egy korosztály, mindenki úgy állítja be, ahogy neki megfelel.

(#402) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

az otp akkora egy szar, velem is jól eljátszadoztak,
junioros vagyok, lejárt a kártyám, kiküldtek újat, mint szokták. DE az a kártya nem működött csak ATM-ben, és én sose vettem fel pénzt, mert mindig kártyával fizettem. kértem újat, és kifizettették velem az új kártya készítési díját is. hát mondtam nekik köszönöm szépen. azóta minden pénzemet kivettem és átpártoltam az cib-be. ahol ingyenes számlavezetés van. az otp minden hónapban levonogatott 55 ft általános nemtom mit meg a ibankban is fizetni kell az átutalásért? hah persze... cibnél minden ingyenes a ibankban.
csókolom

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#403) orkester válasza SunBreeze (#402) üzenetére


orkester
senior tag

Én is pont így tettem, CIBre váltottam juniorosként, mert meguntam a mindenért fizetést. Ráadásul itt 26 éves korig jár a "junior" számla.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#404) Ariadne válasza nomotmo (#399) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem reklám helye, de cibnél egyetlen telefon, és annyira emelik-csökkentik a limitet, amekkorára akarom. :U De lehet neten is állítani bármikor. Mondjuk más bankoknál is.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#405) cocka


cocka
veterán

Csatlakozom a migránsokhoz. Szintén OTP-CIB. :D

(#406) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

most mondta az egyik legjobb barátnőm, hogy könyvelés nélkül (tétel nélkül) eltűnt az otp-s számlájáról 6000 ft a 10e-ből. hó vége volt és egyből észrevette ezt a ibankban.
a pláne az egészben, hogy ez pénteken volt, és egyből bement a bankba hogy hol van a pénze, mert hogy a csütörtöki sms-ben még ennyi volt, és azóta nincs könyvelés rajta és mégis hiányzik 6000 ft. az ügyintéző sem tudta megmondani!!!! OMG
pár nap múlva az összeg ugyan olyan titokzatosan visszakerült, mint ahogy eltűnt.
nonszensz... csinálhatja ezt a bank??

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#407) Ariadne válasza SunBreeze (#406) üzenetére


Ariadne
őstag

Előfordulhat simán bárhol. Ha valahol fizet kártyával pl., akkor azt igazából csak leblokkolják, aztán pár nap, amíg ki is fizetik (levonják) a számládról. Namármost ha véletlenül egy fizetésnél elrontottak valamit a kártya lehúzásnál, el tudok képzelni ilyet, a pénz aztán felszabadul, mert nem kéri le a kereskedő. Gondolom. Szállodákban pl. mindig szokás, hogy garanciaként kell adnod a kártyád, és sokszor le is blokkolnak előre valamilyen összeget, hogy ne tudj elszaladni fizetés nélkül.

mod: De ha felhívod ilyenkor őket, amikor "eltűnik" a pénz, meg tudják mondani, mitől történt ez, legalábbis nekem eddig mindig meg tudták mondani (Cibnél). Igaz az OTP-s ügyintézőkről ilyen szintű fejlettséget nem feltételezek... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#408) SunBreeze válasza Ariadne (#407) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

személyesen ment be a bankba, és az ügyintéző sem tudott semmit sem mondani, és az ügyintéző sem értette. sztem panaszt is írt.

mellesleg ha valaki fizet kártyával az igaz hogy leveszik a kártyáról, de még látja a pénzt (ibankban), méghozzá zárolt összeg néven. (cib-nél is és otp-nél is látható a kártyás fizetés összege)

itt az volt a baj hogy nyom nélkül tünt el.

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#409) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Voltunk bent a bankban. Az ügyintéző magyarázott valamit, a lényeg az volt, hogy várjunk még egy hónapig mert blablabla...
Aztán kb 3 óra múlva felhívtak telefonon, hogy rosszul állították be a kártyát és rossz díjcsomagra tettek, és holnapra fog ez módosulni, visszakapom a pénzt, elnézést kértek. Holnap meglátjuk.

DIÓ!

(#410) cocka válasza SunBreeze (#408) üzenetére


cocka
veterán

banki átutalásokkor vagy beszedési megbízásokkor tűnik el csak úgy a pénz. Vagy amikor ilyeneket számolnak fel, hogy ügyleti kamat. Azt asse tudod mi az. :D

Jó bank az az OTP, de csak azoknak akiknek nem számít, hogy mennyi az annyi. :DDD

(#411) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Jéé, 6 Forintot már visszaraktak a számlámra...

DIÓ!

(#412) Ariadne válasza SunBreeze (#408) üzenetére


Ariadne
őstag

Na mondjuk a személyes ügyintézésnél az ügyintézők problémamegoldási képtelensége az OTP-nek védjegye is lehetne... Akkor határoztam el, hogy szakítok velük, amikor háromszori látogatás után sem voltak képesek új telefonos kódot adni (a régit elfelejtettem), végül negyedjére nagy kacifántosan összejött a dolog. :U Ez megfejelve azzal, hogy a lakáskassza kifizetéséhez le akartam adni egy papírt azzal, hogy hová utalják a pénzt, de az ügyintéző azzal hárította el ezt, hogy hát az még úgyis több hónap (ez tény), lehet, hogy nem nála lesz az ügy akkor, és hát nehogy elvesszen a papír. :Y És akkor a kiutalás részleteit még nem is ecseteltem...

Fusson, ki merre lát. :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#413) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Kervenyeztem online egy OTP junior max folyoszamlat + kartya-t.
Az OTP weboldalan ez all:
"A bankkártya elkészültéről az igénylés során kiválasztott OTP Bank fiók írásban fog értesíteni. A bankkártya átvételével egyidejűleg kerül sor a számlaszerződés aláírására is.

Felhívjuk figyelmedet, hogy amennyiben az igényléstől számított 30 napon belül nem keresed fel szerződéskötés céljából bankunkat, igénylési kérelmedet töröljük. "

Akkor most varnom kell arra, hogy a helyi OTP levelet kuldjon nekem hogy kesz a bankkartyam es csak aztan bemenni, vagy meg elotte be kell menni? :U

Szamomra nem teljesen egyertelmu.

(Elsosorban olyanok valaszat varom, akik mar igenyeltek OTP junior kartyat online)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#414) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Megkaptam a Visa kártyámat és mellé egy Netkártyát. Ezzel a szájba*aszott netkártyával mégis hogy kell vásárolni? Ugyanis egy ki*aszott rohadt szám nincs rajta, semmi. Akkor mégis hogyan? Van rajta hely valami számnak, akkor azt én adjam meg? Honnan?

Végül nem jöttem rá, így paypal-en keresztül fizettem inkább a Visa-val. Na de azért mégis érdekelne, hogy akkor hogyan kell használni ezt a netkártyát?

Előre is köszönöm a választ.

Jah, még annyit. Fizetés bankkártyával, pénzt ugye egyből leveszi. De akkor a számlatörténetben mi a bánatos francért nem látszik egyből a vásárlás? :W

[ Szerkesztve ]

(#415) Ariadne válasza proradeon (#413) üzenetére


Ariadne
őstag

Mivel OTP-ről van szó, mindenképp javaslom a bankfiók nyakára járni személyesen. Nem igazán szoktak a topon lenni kommunikációban, évtizedes tapasztalat... :U

macikos: Számlatörténetben valszeg azért nem látszik, mert még nem könyvelték. A bankok egymás közt éjjel szokták lejátszani a nap közben összegyűlt tranzakciókat, szóval jó eséllyel holnapra már látszani fog. Külföldi vásárlásnál több nap is lehet.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#416) macikos válasza Ariadne (#415) üzenetére


macikos
addikt

Igen, csak gondoltam, hogy ha már sikeres a vásárlás, stb. és egyből kapok a bolttól és a Paypal-tól is üzenetet, akkor a banknál miért nem látszik egyből valami?... :F :W Na mindegy.

És erről a netkártyáról nem tudsz semmit? Végülis egy aranyos kis papír, nulla adattal. Nem esetleg a bankosnéninek kellett volna ráfirkálni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#417) Ariadne válasza macikos (#416) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem tudom, nekem cibes van, azon ha jól rémlik, van szám. Vannak ilyen smsben számkérős megoldások is, bankja válogatja. Bank honlapján nem találsz róla valamit, hogy műxik?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#418) macikos válasza Ariadne (#417) üzenetére


macikos
addikt

Á, hülye voltam, bocsánat. Azt hittem, hogy csak a pin kód van a borítékban a feltépős fólia alatt, erre ott van minden, kártya szám, CVV2, pin kód... :W :DDD

Mentségemre legyen szólva: a nő az OTP-ben ezt nem mondta.

(#419) cocka válasza macikos (#414) üzenetére


cocka
veterán

De akkor a számlatörténetben mi a bánatos francért nem látszik egyből a vásárlás?

Mert az OTP nem CIB bank. Tehát kártyatörténet sincs, ahonnan megtudhatod mennyit zárolt, ki, milyen jogcímen stb..

Nem esetleg a bankosnéninek kellett volna ráfirkálni valamit?

Ha ennek így kéne lennie, az igen gáz lenne, hogy az ügyintéző írja rá neked a kártyaszámot. LOL

Amúgy havernak van, (nekem csak cibes van, most újították meg, szép kék az új, rajta minden adattal, a név meg egyértelmű: a saját neved, amilyen néven a számlád van.) és azt magyarázta, hogy valami gagyi kis papíron vannak az adatok. Annyira gáz, ráadásul állítólag 900 Ft lesz az új díja. :D

Vannak ilyen smsben számkérős megoldások is

Az az intereurópánál volt, amíg létezett. Asszem még ma is üresen áll az épület amiben anno működött. Érdemes volt kb. 2 évig működnie a semmiért, ráadásul annyira nem is volt olcsó. :D

a nő az OTP-ben ezt nem mondta.

Gondolta, hogy feltalálod magad. :)

(#420) Nimrod válasza cocka (#419) üzenetére


Nimrod
addikt

[I]"...Nem esetleg a bankosnéninek kellett volna ráfirkálni valamit?

Ha ennek így kéne lennie, az igen gáz lenne, hogy az ügyintéző írja rá neked a kártyaszámot. LOL..."[/I]

Max egy tollat adnak átvételkor, hogy írd rá a neved, de ez a sima kártyákra vonatkozik. Ja és a tollat nem viheted haza, vissza kell adni utána. ;]

(#421) cocka válasza Nimrod (#420) üzenetére


cocka
veterán

Eleve az baromság, hogy minek kell bemenni a kártyáért? Ha én személyesen akarom átvenni, az 2 ropi, ha postán jön, akkor ingyen van az átvétel és itthon írom alá olyan tollal, amilyet akarok.

(#422) macikos válasza cocka (#419) üzenetére


macikos
addikt

De érted, webkártya, netkártya, virtuális kártya. Már annyira virtuális, hogy adnak egy szaros papírt, mint az óvodában, hogy tessék, írd rá a kártyaszámot, ez lesz a te webkártyád. Biztos sokat spóroltak így.

Lehet, hogy hamarosan otthagyom az OTP-t... főleg ahogy mondod, még 900Ft? Ezért? nevetséges.

(#423) cocka válasza macikos (#422) üzenetére


cocka
veterán

Gyorsan tegyük hozzá, hogy valószínűleg csak a tempó, alap és hasonló számlacsomagokban kell majd érte fizetni, de több az annál, hogy most már legalább azoknál is lehet igényelni. Eddig mi volt? Net, prémium: vagyonokba kerül.

(#424) Nimrod válasza cocka (#421) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez nem csak OTP-nél van így. Nem olyan régen hasonlítgattam össze a bankokat és máshol is létezik a nem ingyenes kártya átvétel valamilyen esetben.

(#425) cocka válasza Nimrod (#424) üzenetére


cocka
veterán

De itt konkrétan nem az ingyenes vagy nem ingyenes dolgon van a hangsúly, hanem azon, hogy mi a jó büdös francnak kell arra időt pazarolni, hogy befáradj a kártyáért. Na jó, egész más egy Gold kártya, azt én sem küldeném postán. :D

(#426) Fecogame válasza cocka (#421) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem is be kellett mennem a Junior kártyámért. Mivel ott vagy 15 aláírást kell megejtened, és ezután adják oda a kártyád. Persze ha nem juniort csinálsz, lehet, hogy csak 10 aláírás kell ;]

Más: Ma volt egy ilyen levonásom az OTP részéről: BANKKÁRTYÁVAL KAPCS. DÍJ

Most ez mi? :F 450 Ft-ot levontak ezért. :W

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#427) Csabee. válasza Fecogame (#426) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Csak az átvételkor kell az aláírás és kész:) Jah és egyedi Junior kártyát ne csináljon senki mert nagyon rossz minőségű kártya.. roszabb mint a sima :S

Üdv: Csabee.

(#428) Fecogame válasza Csabee. (#427) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem nem egyedi van. Plusz az még 900 Ft, vagy mennyi :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#429) cocka válasza Fecogame (#426) üzenetére


cocka
veterán

Mivel ott vagy 15 aláírást kell megejtened, és ezután adják oda a kártyád.

Tudom. Volt Juniorom, de mivel az átutalások brutálisan drágák, ezért bankot váltottam. Az új banknál elég volt 4 aláírás is, amivel kaptam két számlát, egy főszámlát, meg egy alszámlát az internetkártyához (otpéknél webkártya) + mondtam, hogy legyen netbank, normál bankkártya meg kártyaforgalmi sms, amit később le is mondtam. Sőt ennél a banknál (cib) még a kártyát is le lehet mondani. Egy időben nem volt szükségem kártyára. Tehát a lepapírozást elvégzik, amiben benne van a kártyaigénylés is, ha kéred és aztán postán küldik 1 héten belül.

Az otpnél meg várhatsz 2 hétig arra, hogy személyesen átvehesd. Ja és bankkártya nélkül mozdulni se bírnak, mert azt ügyfélazonosításra használják. Tehát pl. a számlazárást sem tudtam megejteni bankkártya nélkül, sőt a nő közölte, hogy amennyiben nem mutatom be a bankkártyát kénytelen lesz letiltani és a díjat a számlára terheli. Ó mondom de aranyos. Bevittem a kártyát, lepapíroztuk, kifizettek, viszlát otp. :DD

450 Ft-ot levontak ezért.

Olvass kondíciós listát. Az otpnél a junior visa electron éves díja 450 Ft. Lehet, hogy csak az első évben ingyenes, az én időmben még egyáltalán nem volt ingyenes a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#430) Csabee. válasza Fecogame (#428) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen, az egyedire külön kell fizetni, kb én külön fizettem hogy rossz minőségü kártyám legyen, 1etlen egyszer használtam és úgy szétkopott, hogy szégyen, meg meghajlik! ..

Üdv: Csabee.

(#431) cocka válasza Csabee. (#430) üzenetére


cocka
veterán

Az enyémről meg kopik a mágnescsík, simán le lehetne kaparni, mint egy kaparós sorsjegyről. :D

(#432) Fecogame válasza cocka (#429) üzenetére


Fecogame
veterán

....Az új banknál....

És melyik az? :F

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#433) cocka válasza Fecogame (#432) üzenetére


cocka
veterán

Idézet a 429-es hsz.-emből:

Sőt ennél a banknál (cib) még a kártyát is le lehet mondani.

(#434) Fecogame válasza cocka (#433) üzenetére


Fecogame
veterán

Kösz :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#435) Csabee. válasza cocka (#431) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Egyedi?

Üdv: Csabee.

(#436) cocka válasza Csabee. (#435) üzenetére


cocka
veterán

Hát, ha a kopás egyedinek számít akkor igen. Egyébként a kártyakép hidegen hagy.

(#437) Csabee. válasza cocka (#436) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jó csak az egyedi kártyák könyebben jobban kopnak azért kérdem..

Üdv: Csabee.

(#438) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Aki jártasabb ezen a téren az el tudná mondani, hogy a következő számlaszámból: "Account Number: Transit # 'szám' Account# 'szám'" a "Transit # 'szám'" hova kell beírni a Nemzetközi átutalási megbízás nyomtatványon? Vagy azt is a számlaszám mezőbe kell az Account# 'szám' elé mint ahogy eredetileg is szerepel?

[ Szerkesztve ]

(#439) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#438) üzenetére


Darth_Revan
veterán

na mind1, beírtam a Számlaszámhoz, ahogy eredetileg is szerepel...az a baj az OTP-be se igazán tudták mi az és hova kéne írni, hiába dugták össze a fejüket :)

Bent a bankba azt mondták most délután szólnak telefonon, hogy menjek vissza a SWIFT-üzenet másolatért ami igazolja a sikerességet, viszont nem hívtak...remélem csak azért nem, mert vagy a kinti banknak is idő amíg feldolgozza (1,5 órája nyitott ki a külföldi bank) vagy mert ha jól olvastam az OTP oldalán az csak akkor jön meg ha befejeződött a tranzakció (3-4 munkanap) :U

Viszont a pénzt zárolták így remélem sikeres lesz...mert ha nem akkor nincs kedvem várni január 19 (!)-ig amíg feloldják a zárolást :U

[ Szerkesztve ]

(#440) aXXon


aXXon
senior tag

Sziasztok!!

Arra lennék kiváncsi, hogy.... Netbankot használtok-e?

Mikor belépek, beírom az azonosítót, jelszót, majd számlaszámot és leokézom, átugrik arra az ablakra, ahol az smsben kapott azonosítót kell begépelni (ez utóbbi nem biztos, hogy mindenkinél így van, nekem így van beállítva) felugrik egy kis ablak, ahova SZERINTE újra be kellene írjam az azonosítót és a jelszót és arról próbál meggyőzni, hogy ezt a kisablakot az otpdirekt.hu küldte rám. Na most én bölcsen arra kattintottam, hogy MÉGSEM és a szokott helyre a szokott módon beírtam az smsben kapott azonosítót és használtam a netbankot.

A kérdés az, hogy ti találkoztatok e már ezzel a gyakorlatilag funkció nélküli ablakkal, vagy teljesen reális az elméletem, hogy ez valami adathalász programocska lehet, ami így akarja kicsalni a netbankos adataimat, amivel mondjuk az sms azonosító hiánya miatt úgy gondolom sokra nem menne...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#441) ALI_G


ALI_G
veterán

Valaki tudta már aktiválni az otp-ben a otpdirekt bróker szolgáltatást?
én nem tudom beállítani...

(#442) ALI_G


ALI_G
veterán

up

(#443) ALI_G válasza ALI_G (#441) üzenetére


ALI_G
veterán

Megvan a hiba, az OTP honlapján karbantartás volt.

(#444) ALI_G


ALI_G
veterán

Új hiba.
3x kaptam tranzakció elutasítást otpdirekten keresztül fizetéskor (tesz-vesz-ről navigált át oda).
Hívnám az ügyintézőt, de kér valami 10 jegyű azonosítót. Az mi? semmit nem tudok ami 10 jegyű...

(#445) localhost válasza ALI_G (#444) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Van telebank szerződésed?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#446) ALI_G válasza localhost (#445) üzenetére


ALI_G
veterán

Az az otpdirekt lenne? mert az van.
Már korábban is fizettem kártyával online.

[ Szerkesztve ]

(#447) cocka válasza ALI_G (#446) üzenetére


cocka
veterán

Az OTPdirekt csak a szolgáltatáscsoport neve.

Benne van a telebank, a netbank és a mobilbank is.

(#448) ALI_G válasza cocka (#447) üzenetére


ALI_G
veterán

Aha, hát akkor fogalmam sincs.
De ha tudtam eddig is vásárolni kártyával online, akkor most miért nem tudok így fizetni és mi az a 10 számjegy?

(#449) Ariadne válasza ALI_G (#448) üzenetére


Ariadne
őstag

Kártyával tudsz fizetni, ha van kártyád, az nem függ semmitől. Azt a 10 számjegyet akkor kapod meg, ha kötöttél telefonos szolgáltatásra szerződést, azzal azonosítod magad, hogy ne tudja bárki felhívni a bankot és elutalni egy kis pénzt a számládról.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#450) ALI_G válasza Ariadne (#449) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja hogy az az szám. De én azért hívtam fel az otp direktet, hogy mondják meg miért nem tudok utalni. A 4-es menüt választottam.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.