Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz hdman #20530 üzenetére

    Y30DT:
    2004 közepéig előfordulhatnak gondok a nagynyomású szivattyú szabályozószelepeivel. A Denso nem cserélte elég gyakran a szerszámokat, később erre figyeltek. Ára: változó, úgy rémlik, nekem sikerült 30-40k körül megúszni.
    A turbón levő pozíciószenzor (ami azt figyeli, hogy a geometriát sikerült-e beállítani) elhasználódhat. Ára 12e.
    Z30:
    nincs igazán, de több az elektronika. Elektronikus a geometriás (változó geometriájú a rendes neve) turbó is, és nem is javítható.

    A Saab összerakta ötsebességes váltóval az elsőt, és alulméretezte a hűtőt. Emiatt előfordult ostoba sofőröknél, hogy elmozdultak a perselyek. Az Opel ezt a hibát nem követte el, soha nem volt ilyen eset. A Renault is használta az Y30DT-t, ugyanazon panaszok fordultak elő, mint amiket felsoroltam. A legtöbb alkatrész megegyezik, lehet bele venni a Renaultól is.

Új hozzászólás Aktív témák