Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56701) Viszlát válasza EQMontoya (#56699) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem nem gáz megengedőbbnek lenni és segíteni azoknak akik esetleg nem olyan talpraesettek bizonyos dolgokban, illetve kihívásokkal küzdenek. Nem vagyunk egyformák, a képességeink sincsenek ugyanolyan szinten, valahol nem is várható el, hogy mindenki überkirály legyen az élet minden területén. Viszont ennek nem kéne azt jelenteni, hogy akkor ne is férjen hozzá bizonyos dolgokhoz mint a lakáshitel, mert nincs toppon a témában.

Éppen ezért nem látom problémásnak azt, hogy olyan szabályozások léptek életbe amik megakadályozhatják a hirtelen felindulásból elkövetett évtizedekre kiható rossz döntéseket. Ez nem jelenti azt, hogy ezekre mindenkinek szüksége van és azt sem, hogy hülyének van nézve akárki is. Az én olvasatomban szimplán arról van szó, hogy egy olyan széles réteget érintő területről van szó, ahol az ilyen és ehhez hasonló intézkedések segíthetnek bizonyos embereknek, ártani meg nem ártanak velük senkinek. Van olyan ismerősöm akinek komoly gondokat okozott a pénze kezelése, a költekezések visszafogása, nem azért mert hülye, hanem soha senki nem tanította meg arra, hogyan is kellene ezt csinálni, nem volt a környezetében olyan akinek "felesleges" pénze lett volna. Az ő esetében például egy olyan egyszerű kis trükk segített, hogy ha megkíván valamit, akkor vár egy hetet vele, közben nem dől össze a világ, viszont van ideje végiggondolni, hogy valóban szüksége van rá, vagy csak hirtelen impulzus volt (nyilván nem kiló kenyér szintű dolgokról van szó). Valami ilyesmi célzatát látom ennek a három napos szabályozásnak is és szerintem ezzel semmi gond nincsen.

Az adósságrendezésről nem szólnék, az mindenestül egy nagy szarkavarás volt, a bankoknak nyújtott segítségtől kezdve a kárpótlásig. Azt viszont pozitív dolognak tartom, hogy az ilyen három napos intézkezdések mellett például ma már a bankot is felelőssé teszik a hitel folyósításáért, ha ezt olyannak teszi akinek egyértelműen kihívást fog jelenteni a törlesztés.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56702) EQMontoya válasza Viszlát (#56701) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igazából nagyon nagy részben egyetértek a mondanivalóddal, csak szerintem a 3. bekezdés a válasz az első kettőben fejtegetett problémára.
Ha a banknak meg kell gondolnia, hogy kinek ad hitelt, mert nincs jogi lehetősége utólagosan fedezetet bevonni, életed végéig letiltani a jövedelmedből, stb, akkor egyszerűen rá van kényszerítve, hogy gondolkozzon, akár az adós helyett is. Márpedig egy bankban alapvetően nem hülyék ülnek, szóval fognak gondolkodni, és egyszerűen nem adnak ki olyan hitelt, ami komoly eséllyel válik fizetésképtelenné.

Szerintem a normális intézkedés egy kormány részéről a megfelelő jogi környezet biztosítása, nem az ilyet látszat dolgok, mint ez a 3 napos szabályozás.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#56703) fokukac válasza Viszlát (#56701) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azért egy lakásvásárlás és lakáshitel így is annyi utánajárással jár, hogy elég nehéz hirtelen felindulásból elkövetni. Legalább egy hónap ügyintézés, rohangászás (utánajárás, alku, megegyezés, ügyvéd, hiteligénylés, értékbecslés, doksik beszerzése, közjegyző, jóváhagyás, banki ajánlattétel, nullás igazolás, stb.) ehhez képest nem oszt, nem szoroz, ha a végén még 3 napot kell várni a végső papír aláírásánál.
Nekem konkrétan már harmadszorra nyomtatták ki a kétszer 20 oldalas szöveget, és kedden fogják negyedszerre.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#56704) Viszlát válasza EQMontoya (#56702) üzenetére


Viszlát
addikt

Na igen, teljesen igazad van, de szerintem így is iszonyatos lavírozás mehetett mire ennyi szigorítást rá tudtak húzni a bankokra. Készséggel elismerem, hogy ennek a három napnak van mosom a kezeimet oldala is, de én azért látom benne a pozitív lehetőséget.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56705) fokukac


fokukac
nagyúr

Valaki tapasztalt segítsen, költözéshez dobozt hol lehet venni?
Barkácsáruházban?

köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#56706) Lortech válasza fokukac (#56705) üzenetére


Lortech
addikt

Kisebb boltokban is rákérdezhetsz, néhol odaadják. Obiban tuti láttam már, de emlékeim szerint vizonylag drága ahhoz képest, hogy csak egy papírdoboz.

Thank you to god for making me an atheist

(#56707) EQMontoya válasza fokukac (#56705) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tudok adni párat ingyen is, ha eljössz érte.

Same rules apply!

(#56708) Pttypang válasza Lortech (#56706) üzenetére


Pttypang
veterán

4-800 huf kornyeken mozog es attol folfele az obiban, ha jol emlekszem.

Everybody lies.

(#56709) venember83 válasza fokukac (#56705) üzenetére


venember83
nagyúr

Ikeában is van nagyobb, de túlságosan olcsónak nem nevezném.

(#56710) concret_hp válasza Lortech (#56706) üzenetére


concret_hp
addikt

meg ilyen lidl szerű helyeknél ahol ugye a polcon is úgy vna kint sok minden, hogy dobozban

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56711) Pttypang válasza concret_hp (#56710) üzenetére


Pttypang
veterán

Azokba nem igazan pakolsz semmit, le vannak vagva, vagy gyarilag perforaltak, ugy letepve.

Everybody lies.

(#56712) bitpork válasza fokukac (#56705) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://precizkoltoztetes.hu/szolgaltatasok/koltozteto-dobozok-berlese-eladasa
Ilyet keresnék ha csak nem akarsz teliáron venni ahol egy 60x40x40 mondjuk 5 rétegű doboz 600 ft.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56713) Pttypang válasza bitpork (#56712) üzenetére


Pttypang
veterán

Mikor cegnek kellett alkatreszeket ujracsomagolni, az euros raklap meretu dobozok 60 k kornyeken jottek, uresen, teljesen ujan, de szet is azott, mire celbaert, fogtuk a fejunket...

Everybody lies.

(#56714) gmx9


gmx9
aktív tag

Mire meglett ez a topic elsírtam magam. Amúgy kis segítséget kérnék. Volt egy netes rendelésem, ami utólag kiderült, hogy nem fog megjönni, mivel a posta faszán elkeverte. Nem volt nagy termék, kb. 10 ezer forintos. Lehet a Kiss Józsikánál meg a Terinél is Debrecenben.

Felvettem a kapcsolatot a bolttal e-mailben, ők annyit mondtak, hogy a posta rendszere szerint kint van, és megkérdezték mondták-e nekem az átvevő helyen, ahova a rendelést kértem, hogy nem jött meg. Mondtam, hogy igen, majd lejárt a műszakuk és elmentek a vérbe (mármint az e-mailes kapcsolatom). Hétvégén persze nem lehet velük beszélni.

A kérdésem, hogyha én most futárral megrendelem a terméket ugyanattól a bolttól, az mekkora gáz? Értelemszerűen amit postapontra kértem, azt lemondanám, kérdés ezt lehet-e. Szerdán kellett volna megjönnie, bárkit kérdek azt mondják kivitték, kivéve a postaponton, ahol lennie kéne. Mivel sürgősen kell a termék, ezért rendelném futárral, így is hét közepéig várnom kell majd rá.

Köteles vagyok a postapontos elkevert terméket is kifizetni?

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#56715) emvy válasza gmx9 (#56714) üzenetére


emvy
nagyúr

Netes rendelés esetén X napig visszaküldheted a cuccot indokolás nélkül.

while (!sleep) sheep++;

(#56716) ToBeY válasza emvy (#56715) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt hiszem x=14 nap elállási jog

[ Szerkesztve ]

(#56717) gmx9


gmx9
aktív tag

Ez okés, csak ugye pont az a gond, hogy nincs meg a termék, tehát vissza sem fog kerülni elviekben.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#56718) emvy válasza gmx9 (#56717) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, dehogy kell kifizetned.

while (!sleep) sheep++;

(#56719) gmx9


gmx9
aktív tag

Köszi.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#56720) Spet válasza gmx9 (#56714) üzenetére


Spet
addikt

Postával kell felvenni a kapcsolatot, ha volt csomagazonosító (hétvégén természetesen ők sincsenek), merre jár átvették-e stb. Utánvétes termék volt, vagy már fizettél? Ha utánvétes, akkor számodra no para a cég keresse meg a terméket a postánál, velük kötöttek átmeneti szerződést a csomag kiszállításra nem veled.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56721) lenox válasza emvy (#56715) üzenetére


lenox
veterán

Ha maganszemelykent rendelted. Ha cegkent, akkor nincs elallasi jog.

(#56722) emvy válasza lenox (#56721) üzenetére


emvy
nagyúr

tru dat

while (!sleep) sheep++;

(#56723) tildy


tildy
nagyúr

Mondom így esmeinnek, hogy nem jól mutatja a Wi-Fi, hol vagyok... Erre ő:
-a vilagito teglatest a kezedben nem mondja meg tokeletes pontossaggal hol vagy es merre mesz, mikozben egy okori gorog istenhez meltoan a felhok kozott suhansz. Le az ilyesmivel.

Végül megtaláltam hol kell nézni

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56724) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Mi lesz a mai generáció függősége? A videójátékok?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#56725) bitpork válasza K1nG HuNp (#56724) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Is. Meg az internet. Tudod a legfontosabb hogy egészség legyen...meg térerő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56726) kraftxld válasza K1nG HuNp (#56724) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sztem hülye kérdések beírása véletlenszerű fórumtémákba ;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56727) K1nG HuNp válasza kraftxld (#56726) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Két csé közt szocializálódni is köll :((

Szóval a gerincproblémák népbetegségek lesznek?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#56728) bitpork válasza K1nG HuNp (#56727) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://www.webbeteg.hu/cikkek/gyogytorna/18472/sms-nyak

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56729) K1nG HuNp válasza bitpork (#56728) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nekem mondjuk fixen van, a tartásommal nincs baj de biztos nem így kell kinéznie a gerincemnek ahogyan most, 5000 óra kockulás után.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#56730) bitpork válasza K1nG HuNp (#56729) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem vagy egyedül. Én 92 óta görnyedek a monitor előtt és már fájdalom nélkül nem tudom magam kihúzni :(

Állítólag úszni kellene és az megoldja. Csak fóbiám van a klóros-pisis-gombás víztől a kád meg kicsi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56731) EQMontoya válasza bitpork (#56730) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kettlebell, hátizomerősítés, ez eleddig nekem bevált. :)

Same rules apply!

(#56732) K1nG HuNp válasza bitpork (#56730) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Pfu, akkor még nem is éltem :) Nézek majd valamit mert ez így nem állapot. Nekem pont a hosszadalmas üléssel van a gondom. Amúgy 2004 óta koptatom a billentyűzetet.

Netezés alatt figyelek a tartásra, de ha csézni kell és inni is elfelejtek, akkor adja magát, hogy a hátam se úgy áll ahogy kellene.

190 centivel amúgyis csak az ágyon laptopozás kényelmes itthon, az asztalt nem rám szabták.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#56733) fokukac válasza bitpork (#56730) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem egyszer Neduddki visszaroppantotta a hátam, de azóta megint görbe... :U

mindegy, a showder klub óta tudjuk, hogy az intelligens 21. századi ember az görbe. :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#56734) bitpork válasza EQMontoya (#56731) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én anno bordásfalon nyújtottam saját súllyal gyógytornász javallatára. Osztán eljött a pillanat amikor hanyatt fekve a földön nem tudom úgy széttárni a kezeimet hogy a kézfejem hátulja érje a földet mindkét oldalon. Viszont lábbal még mindig 100 kg felett tudok nyomni, meg ha emelni kell sincs sok bajom. Egyszerűen a korral átalakult a vázizom rendszerem és megnyomorodtam. :) Most hetente egyszer az asszony megtapossa a hátamat. Olyan recsegés és ropogás jön ki belőlem, hogy nem egyszer volt h leugrott rólam mert azt hitte h eltört valamim :D

(#56732) K1nG HuNp : 190 cm. Akkor te tényleg fiatal lehetsz. Az én generációmban 174 cm-rel én voltam az átlag.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56735) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Egy újonnan épülő házban tervezek lakást vásárolni. Házas nem vagyok, viszont ez lesz az első saját tulajdonú lakásom.
Milyen illetékkedvezményekre vagyok jogosult? Csak annyira, hogy a 15 millió feletti részre kell az illetéket megfizetnem?
Az önkormányzat adhat további kedvezményeket?

Skynet is real. It's called Google.

(#56736) ToBeY válasza bitpork (#56734) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha jól tévedek NoLF is eléggé nagyon magas. :K

[ Szerkesztve ]

(#56737) Spet válasza K1nG HuNp (#56724) üzenetére


Spet
addikt

Egészségtelen táplálkozás, social média függőség, hátproblémák, fiatalabb korban kialakuló játékfüggőség, kommunikációs fejletlenség.

És a legnagyobb hiba: birkaviselkedés.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56738) emvy válasza Spet (#56737) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen birkaviselkedesre gondolsz, ami a mostani generációra jellemző, de régen nem volt jelen? És tényleg úgy gondolod, hogy a mai fiatalok egészségtelenebbul táplálkoznak, mint mondjuk 30 éve?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56739) concret_hp válasza emvy (#56738) üzenetére


concret_hp
addikt

hát 30éve mondjuk nem volt mekdonácc' ;] meg koka kóla is nemtom mióta van, de a cukros löttyök fogyasztása úgy vágom a 90es években ugrott meg jelentősen.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56740) emvy válasza concret_hp (#56739) üzenetére


emvy
nagyúr

Marmint itthon nem volt, ja. Cserebe volt sokszor elegetett olajban sult rantotthus, meg telen nem volt egeszen altalanos a gyumolcsfogyasztas.

while (!sleep) sheep++;

(#56741) Spet válasza emvy (#56738) üzenetére


Spet
addikt

Birkaviselkedés: nincs semmi végzettsége és tapasztalata, de magas bért akar rögtön (nem szeretne, a szeretne szó már kiveszett a világból, jah és természetesen mindegyik közgazdász és csak a diagramokban szereplő legnagyobb összeget látja), illetve követni a többit külföldre ugyanúgy 0 tapasztalattal, mert az a jó (persze nem 100%, hogy összejön, de az más kérdés). Ez a trend és nekik mint a birkák követni kell, nem tájékozódnak (nyugdíjas a politikában a másik fél, de ez is más kérdés).

30 éve még nem voltak gyors éttermek Mo-n (1988. április 29-én nyílt meg az első). Senkinek nincs ideje (és kevés plusz energiája, hogy főzni tanuljon), hogy házi kosztot csináljon (ahol tudja, hogy miből van), beugrik valahova megveszi, ami a keze ügyébe kerül aztán ennyi. Na és, ha mindent vizsgálnának 1-2 étterem láncnál érdekes dolgokat tapasztalnának).

13-14 évesen már kv-t energiaitalt (alkoholt) fogyasztanak, mintha akkora szükségük lenne rá.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56742) EQMontoya válasza emvy (#56740) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg volt sok frankó állami menza, húst sosem látott parizerrel, löncshússal, stb.
Most azért valóban több lehetőséged van normálisan étkezni.

Same rules apply!

(#56743) emvy válasza Spet (#56741) üzenetére


emvy
nagyúr

> Birkaviselkedés:

> nincs semmi végzettsége és tapasztalata, de magas bért akar rögtön

A birkak magas bert akarnak vegzettseg nelkul? Hm. Egyebkent mikor volt olyan, hogy az emberek nem akartak magas bert?

> 30 éve még nem voltak gyors éttermek Mo-n (1988. április 29-én nyílt meg az első).
A gyorsettermekben nem kevesbe egeszseges az etel, mint az atlag magyar etteremben 1985-ben. Sot, egy McDonalds-ban olyan higenies szabalyoknak kell megfelelni, aminek a Komarbogyoroi Vendeglo sose tudna.

> Senkinek nincs ideje (és kevés plusz energiája, hogy főzni tanuljon), hogy házi kosztot csináljon (ahol tudja, hogy miből van), beugrik valahova megveszi, ami a keze ügyébe kerül aztán ennyi.

Ezzel semmi problema szerintem, nem kotelezo, hogy a fozes legyen az ember hobbija. Van, aki autokban cserel olajat, van, aki villanyt szerel, van, aki meg foz. Van, aki meg egyiket sem csinalja, mert inkabb penzt keres valamivel, amihez jobban van kedve. Ez szerintem tok jo.

> Na és, ha mindent vizsgálnának 1-2 étterem láncnál érdekes dolgokat tapasztalnának)

Igy van, mert manapsag mar van vizsgalat, 30 eve meg nem volt.

Remelem egyebkent csak viccelsz. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56744) Spet válasza EQMontoya (#56742) üzenetére


Spet
addikt

Hmmm menzakaja. Volt közöttük azért olyan, ami jó volt. :K

emvy: Évfolyam társamnál a céghez takarítónőt 180k nettó (!) bérért akarták volna felvenni. Hogyan is voltak a bérezések állítólagosan 2012-ben? És kell hozzá valami végzettség? Nem, munkavédelmi, tűzvédelmi oktatás és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56745) Pttypang válasza emvy (#56738) üzenetére


Pttypang
veterán

Most csak azert tunik egeszsegtelenebbnek, mert sok a bio feliratos cucc, kiepult ra az iparag, hogy "egeszseges" eletmodot eljenek jopenzert.. :D

Everybody lies.

(#56746) Spet válasza emvy (#56743) üzenetére


Spet
addikt

Egyebkent mikor volt olyan, hogy az emberek nem akartak magas bert?

Tudják a határaikat és, hogy mit kaphatnak érte. 10-15k/napért elmehetsz segédmunkásnak feketén. Ja, ha leesel/elesel és csak megsérülsz, akkor magadnak fizetsz mindent. Persze ezel nem vetekedhet egy 8 órás munkahely, ahol bevan jelentve az ember és van TB :U

A gyorsettermekben nem kevesbe egeszseges az etel, mint az atlag magyar etteremben 1985-ben. Sot, egy McDonalds-ban olyan higenies szabalyoknak kell megfelelni, aminek a Komarbogyoroi Vendeglo sose tudna.

Persze meg a Mcdöncinek van ISO minősítése míg a Komarbogyoroi Vendeglonek nincs, ezzel is jöhetnél :U (patkány rágcsáló mind2 helyen van, csak az egyik jobban szabályozza a dolgokat)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56747) emvy válasza Spet (#56746) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tudják a határaikat és

Azert nem probalkoztak massal, mert nem volt eselyuk se. Ha szerinted ez jo, akkor gratulalok :)

> Persze meg a Mcdöncinek van ISO minősítése

Pontosan, ezert tud adott szinvonalon produkalni X szazezer etelt naponta ugy, hogy altalaban evi egy jelentosebb fertozes/gyomorrontas sincs. Nem mondom, hogy a big mac a legegeszsegesebb dolog, de tobb bizalmam van hozza, mint egy harminceves balatoni langosozohoz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56748) Spet válasza emvy (#56747) üzenetére


Spet
addikt

Persze, az érettségi elvégzésére is AKÁR. Vagy ingyenes OKJ-s képzés elvégzésére IS.

Lehet ezen veszekedni, mindenki másképp látja a dolgot, de azért ha te azt mondod, hogy 8 általánost végzett ember középvezetői bért akar akkor ott gond van.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56749) concret_hp válasza EQMontoya (#56742) üzenetére


concret_hp
addikt

és pont ugyanannyival több lehetőséged van sz@rul is étkezni szvsz :D
(feldolgozott élelmiszerek aránya jelentősen nőtt)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56750) EQMontoya válasza Spet (#56744) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyugi, BP-n 180-ból sem fog megélni, szóval akinek nem adnak ennyit, az inkább kimegy Londonba mosogatni. :)

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.