Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56901) lenox válasza Viszlát (#56899) üzenetére


lenox
veterán

Hat igen, csak igy elkepzelem, hogy menyasszony mondja, elmegyek egy hetre leanybucsura, mert napi 3 fiucskat meg kiprobalnek, aztan jovok, ez nyilvan nepszeru lenne :).

(#56902) EQMontoya válasza lenox (#56901) üzenetére


EQMontoya
veterán

Élek a gyanúperrel, hogy itt a kiélés a haverokkal bulizásban és nem a félrekúrásban nyilvánulna meg.

Same rules apply!

(#56903) fokukac válasza EQMontoya (#56902) üzenetére


fokukac
nagyúr

A haverokkal bármikor félrekúrhat utána is :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#56904) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Anyááááám :))

Same rules apply!

(#56905) Viszlát válasza EQMontoya (#56902) üzenetére


Viszlát
addikt

Na de miért szegény? Mit kell kiélni? És miért utoljára?

Értem én, hogy a sablon ámerikai suttyóvígjátékban ez elmegy, de rendesen belegondolva ha ilyet nyilatkozik a vőlegény akkor még az sem lenne meglepő ha magát az esküvőt is lefújná a menyasszony, tekintve, hogy miket sugall egy ilyen megnyilvánulás.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56906) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg aztán nem ezen múlik hogy később megcsalja-é.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56907) EQMontoya válasza Viszlát (#56905) üzenetére


EQMontoya
veterán

A megfogalmazás maga szar volt, ezt aláírom, de itt szerintem alapvetően arról van szó (legalábbis én jóindulattal azt feltételezem), hogy még elmennek egy nagyot bulizni a haverokkal, amire egyébként a továbbiakban jóideig nem lesz lehetősége, pl. azért, mert házasság után esélyesen gyereket is terveznek.

Same rules apply!

(#56908) Viszlát válasza EQMontoya (#56907) üzenetére


Viszlát
addikt

Finoman szólva is gáz a megfogalmazás. Ez így + a hölgy reakciója azonban számomra azt sugallja, hogy nem a megfogalmazással van itt a probléma...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56909) parandroid válasza EQMontoya (#56907) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze ez is egy jó kérdés, hogy házasember miért nem mehet el a haverokkal bulizni? Főleg, ha van esetleg egy koedukált baráti kör, ahová a leendő ara is beletartozik. Ha nem, azaz, ha a leendő ara kiütést kap a baráti körtől, az megint egy érdekes kérdés, ami további, még érdekesebb kérdéseket is felvet. de így lassan 20 év házassággal a hátam mögött személy szerint nem különösebben éreztem magam soha behatárolva, ha bulizásról volt szó, persze az is igaz, hogy az 'elmegyek a fiúkkal részegen az árokpartra hányni, hogy másnap ne emlékezzek semmire' típusú mulatságok soha nem voltak az esetem, még ha részletekben néha sikerült is bizonyos vonatkozásban hasonló irányba elmozdulni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56910) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kiégtem...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#56911) EQMontoya válasza parandroid (#56909) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ugye itt egy több napos, külföldi nyaralásról volt szó a haverokkal.
Amire szerintem leginkább azért nem mehet el, mert egyszerűen nincs ennyi egybefüggő szabadsága, amit tud erre szánni. Ha nyaral, esélyesen a gyerekeivel megy, vagy maximum 1-2 napra megy el valahová a haverokkal.

Pontosan ezt látom baráti társaságban is, hogy akinél már van baba, max 2-3 napra lehet velük valahová elmenni, és ott is nagyon mérsékelten van ereszd el a hajam, mert ha hajnal 3-kor felsír a gyerek, valamelyiküknek vállalható állapotban kell lennie.

Szóval én is úgy látom, hogy a gyerekekkel a komolyabb bulizós, haverokkal kibérlünk egy kecót mókáknak kb. vége ezzel az életszakasszal.

Same rules apply!

(#56912) emvy válasza EQMontoya (#56911) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemtom, en el szoktam menni par napra. Elvileg juniusban jon a baba, augusztusban elmegyek 4-5 napra bringazni. De teny, hogy van par ev, amikor kicsit szorosabbak a dolgok.

Viszont amikor mar iskolasok, akkor miert ne?

while (!sleep) sheep++;

(#56913) tildy válasza EQMontoya (#56911) üzenetére


tildy
nagyúr

10 napot voltunk skociaban a 8 hónapos gyerekkel....2-3 nap? Kifogás...

Majd egy éves korában egy hét fesztivál, gyerek addig a szüleimnél.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56914) emvy válasza tildy (#56913) üzenetére


emvy
nagyúr

szerk.: semmi, valaszoltal a kerdesemre :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56915) tildy válasza EQMontoya (#56911) üzenetére


tildy
nagyúr

Másik, hogy sok anyuka azt hiszi ő az atyauristen a gyereknek. Hogy senki nem tudja olyan jól ellátni a gyerekét , mint ő. Emlékszem, egyik osztálytalakozonal a repjegyet azért kellett atrakatnom, mert menni akartam, mert az előtte lévő héten az egyik anyuka gyerekére nem tudtak volna a nagyszulok vigyázni, csak az apja. Ha én tuti nem szülte volna olyan pasinak gyereket, akire nem tudom fél napra rábizni a gyerekem.

A kis csimpogóm amúgy lazán el volt nyáron egy télen két hétig a nagyszuloknel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56916) FehérHolló válasza Viszlát (#56905) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kiélni = önfeledten szórakozni anélkül, hogy bármiféle véleménnyel szembesülnie kellene miatta + kompromisszumok nélkül azt csinálhatja, amit szeret.
Rajong a tengerpartért és a vízi sportokért. A menyasszonnyal meg legfeljebb napozásból és koktélozásból áll, ha elmegy ilyen helyre. :)
Másrészt utolsó esély, hogy 5 nap egybefüggő szabadságot ilyenre szánjon.

Nem félrekúrás, és nem is sárga földig részegedés.

fokukac (#56903): :DDD

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#56917) Viszlát válasza FehérHolló (#56916) üzenetére


Viszlát
addikt

Hm, akkor a szándék nem lehet a gond, vagyis lehet, de akkor már a menyecske a hülye. Ez a dramatikus világvége hangulatú tolmácsolása a dolgoknak egyébként a te hozzáállásod vagy a vőlegényé? Mert ha az övé, akkor még van idő lemondani az esküvőt. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56918) FehérHolló válasza Viszlát (#56917) üzenetére


FehérHolló
veterán

Milyen világvége hangulatú tolmácsolás? :)

Most vasárnap fejtette ki a menyasszony, hogy az esküvő után elvárja, hogy a család legyen az első. Meg hogy milyen barbár dolog például a tejfakasztó, amikor inkább a pároddal és az újszülöttel illene lenned.
Szóval szerintem nem volt túlzó, hogy a legénybúcsú az utolsó ilyen lehetősége.

Az éjszakán keresztüli sírással kapcsolatban, amivel sikerült "meggyőznie" a vőlegényt, hogy ne jöjjön el velünk egy hétre, inkább nem mesélném el a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#56919) EQMontoya válasza FehérHolló (#56918) üzenetére


EQMontoya
veterán

De ha már most ilyen, milyen lesz később? :U

Same rules apply!

(#56920) Lortech válasza EQMontoya (#56919) üzenetére


Lortech
addikt

Olyan ex-feleséges. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#56921) Viszlát válasza FehérHolló (#56918) üzenetére


Viszlát
addikt

Mintha véget érne az élete az igen kimondásával. Persze így, hogy egyre több részletet elárulsz, lassan kibontakozik a tipikus kontrollmániás nő képe. Nyilván a család az első, de nem az egyetlen. Nem irigylem a barátodat...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56922) Spet válasza Tothgera30 (#56910) üzenetére


Spet
addikt

Mi a probléma vele? (filmet nem láttam [yutbobon németül fent van, de hát németül nem tudok], de régóta élnek ugyanúgy emberek ott)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56923) Pttypang válasza Viszlát (#56921) üzenetére


Pttypang
veterán

Az a vicces, ha ez egy kapcsolatban mar par honap utan elojon, nemi feltekenyseggel fuszerezve? :D

Everybody lies.

(#56924) gaborbol válasza parandroid (#56895) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi! Remeltem, hogy csokkent latasu embert segit fog, ha csak beszelni kell a gephez, de akkor nem nyert :(

(#56925) emvy


emvy
nagyúr

Mondjatok egy jo wireless headsetet, telefonkonferenciakhoz. Szamitogephez. Lehetoleg feloldalasat.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56926) tildy válasza Viszlát (#56921) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is az lennék. Mármint kontrollmanias, ha ezért vagyunk Esmeinnel külön kasszan.
Amúgy nem sikerült a Prenateszt, pontosabban nem volt elég DNS a vérében, úgyhogy mehetek haza újból tesztre. Ezen a héten se tudjuk meg, fiú vagy lány.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56927) emvy válasza tildy (#56926) üzenetére


emvy
nagyúr

Varj, nem vagytok ti osszehazasodva?

while (!sleep) sheep++;

(#56928) Viszlát válasza tildy (#56926) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha te kontrollmániás vagy akkor én nárcisztikus, hímsoviniszta köcsög. :D

Nem ér lecsapni a magas labdát. :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56929) FehérHolló válasza emvy (#56925) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én is ilyet keresek, de teljeset és laptophoz. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#56930) lenox válasza tildy (#56926) üzenetére


lenox
veterán

Az milyen a kulon kassza? Mondjatok egymasnak, hogy en nem tudok menni nyaralni, mert nincs penzem? Vagy hogy en csak vizet es kenyeret tudok enni az etteremben, mert a steak draga? Na jo, vegul is nem beszolni akarok, csak fura nekem, hogy az eletet megosztja az ember, de a penzet nem. Persze az is igaz, hogy nalunk eleg egyenlotlen a felallas, szoval kulon kasszan lenni eleg fura volna...

(#56931) lenox válasza emvy (#56925) üzenetére


lenox
veterán

Az uj apple cucc nem jo?

(#56932) concret_hp válasza lenox (#56930) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván ha 20 éve házasok vagytok meg stb, akkor igazán különösen értelmezhető a külön kassza. jobban belegondolva szerintem a közös gyerekig / közös ingatlan tulajdonig értelmezhető, ha jól tévedek ez mindkettő megvan tildyéknél, szóval most már engem is érdekel :D

de én pl azt se tudom pontosan barátnőm mennyit keres, meg ő se, hogy én mennyit, pedig itt lakik 2.5 éve :Y
lakás bérletet fizetjük felesben, azon kívül ahogy kijön. kb. az autó fenttartás ami ilyen 90-10-ben oszlik meg (néha fizeti a tankolást ha pont úgy jön ki)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56933) emvy válasza lenox (#56931) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemtom, nem szeretem az Apple eszkozoket.

while (!sleep) sheep++;

(#56934) lenox válasza concret_hp (#56932) üzenetére


lenox
veterán

Nem vagyok 20 eve hazas, hiszen csak 37 multam :). Csak tobb, mint egy evvel :).

Es akkor baratnoddel mindketten kb. felet elrakjatok a lovenak? Ugy ertem, ha valaki eppen kijon a keresetebol, akkor azert az kiderul neha, szoval ha sosem merul fel, hogy nem kell megvenni az arany rolexet, akkor nyilvan mindenki sokkal tobbet keres, mint amennyit kolt, nem?

(#56935) Viszlát válasza emvy (#56925) üzenetére


Viszlát
addikt

Plantronics W710-et használok melóhelyen, jó cucc, mindent kezel, bár nem tudom mennyire lenne esetleg overkill neked home office-hoz.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56936) emvy válasza Viszlát (#56935) üzenetére


emvy
nagyúr

Az előző két napon kb. 10 órát telefonáltam...

while (!sleep) sheep++;

(#56937) concret_hp válasza lenox (#56934) üzenetére


concret_hp
addikt

igen, ahhoz hogy ez előálhasson, az kell, hogy szignifikánsan többet keressünk, mint amit költünk.

37 évesen meg már simán lehetnél 20 éves házas :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56938) Viszlát válasza emvy (#56936) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor nyugodt szivvel ajanlom, nem olcso de abszolut profi eszkoz. Nekem is ez a feloldalas valt be a leginkabb egyebkent, probaltam a sima fulbedugost is mert annak meg tovabb birja az akksija, de engem idegesit egy-ket ora utan.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56939) EQMontoya válasza Viszlát (#56938) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én jobban szeretem a két füles megoldást, valahogy nekem kényelmesebb.
Nálunk ilyenek vannak.

Same rules apply!

(#56940) emvy válasza Viszlát (#56938) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak nekem nem kell más, csak sima mikrofon és hangszóró, dect meg a többi csoda felesleges.

while (!sleep) sheep++;

(#56941) tildy válasza lenox (#56930) üzenetére


tildy
nagyúr

Van egy kozos szamlank, a kozos fizetnivalok ,pl rezsi, lakashitel, kaja, ruha, bebiszitter, stb. arrol mennek. Pl. a nyaralas is ( Tudod vannak olyan helyzetek, ahol a ferfi nem keres 3-5x annyit mint a no, sot netan a no keres jobban)
De pl az egeszsegbiztositasom (250font per ho) tolem megy, a ferjemnek nincs koze hozza. Akkor sem, ha pont terhesseg miatt kotottem. Viszont az o ceges biztositasa , ami a teljes csaladra kiterjed az felesben megy.

Engem zavarna ha a kozosbol venne az 1400 fontos fotomasinajat, vagy ha a kozosbol kiveve beallitana egy x220-al ( mint ahogy minap beallitott eggyel, a megtakariitasabol veve), meg akkor is ha megbeszelne elore velem, mikozben a zsebpenzevel mindenki azt csinal amit akar.

X osszeget bedobunk a kozosbe, a maradek felett masiknak nincs beleszolasa. Es ez igy van jol. ( Ismerem magam, hogy olyan lennek mint anyum, aki apum osszes penzet elszedte szinte, meg elszamoltatta, ez meg az mibol van, en ilyet nem fogok csinalni. A ferjem "zsebpenze" az ove, arra kolti amire akarja. Az en reszem meg az enyem. Ha abbol kolcsonadok valakinek, vagy veszek valamit, az az en reszortom. )

De mint irtam, en azt is nehezen viselnem, ha egyenlotlen lenne a felallas, es az a minimum, hogy ha maternityn is vagyok, megprobaljak ugyanannyit beleadni a kozosbe, mint o, vagy ha nem sikerul, akkor amennyit tudok. Nem szeretnek sem ki sem eltartott lenni, van nekem agyam, meg munkam, erek annyit mint egy ferfi, ezert fizetek is annyit mint egy ferfi.

Etteremben amugy tobbnyire felvaltva fizetunk, es ez igy fair.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56942) emvy válasza tildy (#56941) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem ezt lehetne forditva is csinalni -- minden kozos, es mindkettotoknek van havi X, amit elszorhat barmire. Ez szerintem azert jobb, mert ha pl. valaki munkanelkuli lesz, akkor mi van? Kidobod a lakasbol? Szoval gyerek es haz utan a szeparalt kassza csak illuzio, addig megy, amig joval tobb van, mint amennyit kolteni kell.

Lehet itt egyenloskodni, de az egyenloseg nem egyformasag. A felesegem termeszetesen egyenjogu velem, de pusztan azert, mert o terhes en meg nem, hulyen venne ki magat, ha kevesebbet kolthetne.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56943) tildy válasza emvy (#56942) üzenetére


tildy
nagyúr

"Szerintem ezt lehetne forditva is csinalni -- minden kozos, es mindkettotoknek van havi X, amit elszorhat barmire." Meh, az nekunk nem jo, mert mi van ha semmit sem szor el egyik honapban, masik honapban meg ketszer-haromszor annyit szeretne. Meg mint irtam, ismerem magam, tudom, hogy orokoltem anyum hulye felfogasat, es ha kozosbol menne, kerdore vonnam a parom. Igy nem. Raadasul mindkettonknek megfelel.

Ha munkanelkuli lesz vagy leszek, teljesen mas a felallas, termeszetesen nem hagyjuk egymast a sz.rban( bar remelhetoleg a mi szakmankban ez eleg ritka, utoljara 5 eve voltam munka nelkul 3 hetet). Amugy nalam meg az veszi hulyen ki magat, ha eltartanak, mas fizet helyettem. Pszichesen zavar. ( kvazi mint egy beklyo, mint egy tartozas, es igy is kezelem).

A terhesseg alatt meg nincs anyagi visszaeses amugy, normalis esetben a no vegigdolgozza a terhesseget, kb a 9. ho elejeig, anyagi visszaeses a szulesi szabadsag( gyes gyed es egyebek) alatt van inkabb. Eppen ezert olyankor en az osszeset, amit kapok, a kozosbe adom ( ami sajnos meg igy sem fedezia koltsegeink felet, de pont erre probalok elore megtakaritast gyujteni)
20 eve elek lassan igy, exszemmel is igy eltem, az anyagiakon emiatt nem volt veszekedes ( kiveve, mikoregy ideig en tartottam el parom, onnet is tudom, hogy SOHA SOHA teljes kozos kassza. Mert harpia leszek tole.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56944) gaborbol


gaborbol
őstag

Jonnek az ikreket a nyaron, mid size SUV megy minivan meg jon.
Neztem a hirdeteseket, az uj nem sokkal dragabb mint a 2-3 eves kategoria?
Megis meglesz vagy 10 evig, akkor legyen uj arra van rendes garancia. Kia Sedona, 0 kilometers tok jol nez ki felhivom a kereskedot ennek tenyleg valos az ara a weboldalatokon? $29k?
Termeszetesen. 2016-os modell, van belole meg par darab,lassan jon a 2018-as nagyon el akarjuk adni mar oket.
Elmegyek, kiprobalom,tetszik, leulunk, elkezdjuk a matekot: Kapasbol $8000 dollarral tobbe kerul a kocsi. :Y
Ez hogy van?
Hat a meghirdetett ar ugy jon ki, hogy berlem a kocsit 3 evig havi $399-ert aztan 3 ev mulva megvehetem ennyiert.
Lol, tiszta ovoda. Siman panaszt lehetne tenni, tok illegalis.

Chrysler Pacifica uj modell, felhivom a kereskedot ez tenyleg ennyibe kerul?
Termeszetesen.
Nagy rutinosan rakerdezek, ez a valos vetelar vagy a berlet vegen fennmarado osszeg?
Persze, hogy a vetelar mi mas lenne, olyan arat kereskedo nem irhat ki, mert az buntetendo.
Elmegyek, kiprobalom, okes akkor induljon a matek.
$27k a kocsi?
Igen, de ez az ar nem mindenkire vonatkozik.
Ha on diak es most vegzett az egyetemen akkor $500 dollar kedvezmenyre jogosult, ha katona akkor meg 500-ra, ha onnek volt mar Chrysler autoja akkor szinten $500 lejon belole, ha van konkurens Honda vagy Toyota gepjarmuve es mellettunk dont az meg $1000, ha nalunk finanszirozza a vasarlast az $500 vagy $1000 dollar es igy tovabb.
Gabor on ezek kozul melyik kedvezmenyre jogosult?
A qrva merges vevo kedvezmeny az szerepelt a listan ugye?

Oh sorry, szoval akkor indulunk $32.788-as alaparrol.

Amire minden esetben minden marka eseten meg rajon az ado, rendszam es regisztracios ado, kereskedoi ado, az nagyon kedvezmenyes, mert csak $399 es persze az $1200 dollaros kiszallitasi dij, amiert a Chrysler idehozta hozzank az autot.

Logikus, ki mas fizetne erte, hiszen a bolltba is ki van irva a krumpli ara, csak a kasszanal meg rabasszak a kiszallitasi dijjat Idaho-bol Maryland-re.

Sz rok a farmra, veszek egy ket eves hasznaltat markaszervizbol azt csa.
Ez a Honda Odyssey tenyleg $26k?

Igen.

Jatszuk azt, hogy ott vagyok nalatok, kezdjuk el a matekot.
Vetelar $26k meg rajon az ado, rendszam es regisztracios ado, kereskedoi ado ami hasznalt autora $599, valamit a hasznalt auto "reconditioning fee" $1699-ert.

Nem egyszeru...

[ Szerkesztve ]

(#56945) bitpork válasza gaborbol (#56944) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56946) bobsys válasza gaborbol (#56944) üzenetére


bobsys
addikt

"$1200 dollaros kiszallitasi dij, amiert a Chrysler idehozta hozzank az autot."

Nem kerdezted, hogyha elmesz erte Detroitba akkor mivan? :)
Teljesen hulyet kapok ezektol miert mem lehet azt ami a repulojegynel is van, hogy minden bizbaszt bele kell szamolni a kiirt arba amit amugy is kifizetnel. Esetleg talan a sales taxet nem, de azt sem nagyon vagom miert nem. Nekem egyszer magyaraztak, hogy hat a tax az valtozo allamonkent, megyenkent es akkor nem tudom osszehasonlitani az arakat. De konyorgom, nem fogok felautozni Georgiaba egy zsak krumpliert.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#56947) Pttypang válasza gaborbol (#56944) üzenetére


Pttypang
veterán

Itt legalabn csak hipertere an tekerve az ora :D

Everybody lies.

(#56948) concret_hp válasza tildy (#56943) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk ha tudod, hogy amúgy hárpia lennél tőle, akkor inkább ez, azért ezzel együtt lehet élni.

valószínűleg barátnőm sem venne annyiért bringát, amennyiért vettem, nálunk az a "probléma", hogy jelentősen több zsetont sikerült összelapátolnom a 20as éveimben, így a cashflow-k nagyjábóli egyezősége ellenére jelentősen több a megtakarításom (persze ennél nagyobb gondom ne legyen :DDD)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56949) gaborbol válasza bobsys (#56946) üzenetére


gaborbol
őstag

Sehol nem hallottam meg, hogy a shipping feet raterhelik kozvetlenul az ugyfelre csak az uj atonal.
Ugyan az mint a hasznalt autonal a "reconditioning fee" . Hogy hat ki lett takaritva, meg fel lett keszitve kozlekedesre. :DDD

Persze igy meg alacsonyabbnak tunik az ar elsore, amig be nem tevedsz a kereskedesbe, ott meg ugyis megdumalnak, ha mar ott vagy.

A masik meg a trade in. Ok nagyon be szeretnek szamitani a mostani autot.
Okes aztan a KBB( eurotax) ar 30%-50%-at mondjak be, nem is foglalkozom mar a kerdessel.
Kia kereskedo olyan arat mondott az Outlanderre, hogy tobbet fogott volna rajta mint az uj auto eladasan.

Viszont van 19 Chrysler kereskedo 30 merfolders korzetben, osszedobok egy emailt aztan meglatjuk ki ki hozza ki legjobbra az ajanlatot.

concret_hp: Lehet mondom is a felesegemnek, hogy neki kell igazabol a minivan, vegye meg o a sajat penzebol :D

[ Szerkesztve ]

(#56950) tildy válasza concret_hp (#56948) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm, hát ilyeneken kiakadtam, hogy rendszeresen eljárt mekibe. Ami egyrészt szerintem 'szemét kaja', az egyetlen fizunkat meg ne költse szemétre. Főleg, hogy össze kellett húzni a nadragszijat. Kettőnk közt amúgy is én vagyok a spurabb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.