Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48901) parandroid válasza fokukac (#48900) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Láttad már mekkora egy malac? Nem disznóról volt szó, azért annyira nem nagy autó még szerintünk sem...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48902) tildy


tildy
nagyúr

Azon filoztam, le kene csereltetni az osszes konnektort meg kapcsolot, valami dizajnosabbra. Egyelore 37db-nal meg alsohangon is kb 700 fontnal jarok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48903) szőröscica


szőröscica
addikt

Filozófia jellegű kérdés: az egyes dolgok csak addig vágyaink tárgyai, míg elérhetetlenek?

[ Szerkesztve ]

(#48904) EQMontoya válasza szőröscica (#48903) üzenetére


EQMontoya
veterán

Utána még egy darabig élvezzük az újdonság varázsát, majd szép lassan hozzászokunk, igen.

Same rules apply!

(#48905) szőröscica válasza EQMontoya (#48904) üzenetére


szőröscica
addikt

És ha magadévá sem teszed? Csomó dologgal vagyok úgy, hogy korábban vágytam rá, csak nem engedhettem meg magamnak. Most már simán megvehetném őket, mégsem teszem. Elég a tudat, hogy ha akarom, bármikor az enyém lehet.

(#48906) concret_hp válasza szőröscica (#48905) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem minél több pénzed van, annál kevésbé jellemző ez a húde vágyakozás, bár ameddig csóró egyetemista voltam, sztem addig sem volt jellemző rám.
szerencsére nagyjából mindenből meg tudok venni egy ésszerű minőséget, ami afelett van azt meg többnyire "pénzpazarlásnak" érzem (ár/érték arányban nem jónak) :DDD

mondjuk egy ~2-300 millás ház + telek kombóra erős vágyam lenne, csak még 1 kis apró hiányzik hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48907) Pttypang válasza parandroid (#48901) üzenetére


Pttypang
veterán

Minimalac? 10k/db

Everybody lies.

(#48908) EQMontoya válasza concret_hp (#48906) üzenetére


EQMontoya
veterán

2-300 millás házat akkor sem vennék, ha telne rá. :)
Bőven elég mondjuk 150nm, az meg tisztességes kerttel sem kerül annyiba.

A vágyakozást amnúgy inkább felváltotta a tervezés, megvalósítás. Pl. a hifi-projektem lassan célegyenesbe kerül, elég komolyan invesztáltam bele idén.

Same rules apply!

(#48909) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ábrándia szép ország:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48910) lenox válasza EQMontoya (#48908) üzenetére


lenox
veterán

Mondjuk attol fugg hol, Bp-en tobb helyen 100 milla csak a telek, szoval meg 150 nm-nel is siman befutsz 200 fole. Meg amugy ha mar van 2 gyerek, es telik ra, es elkezded nezni, akkor mar nagyobb lesz az 150 nm-nel.

(#48911) EQMontoya válasza lenox (#48910) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez igaz, de a jelen bevételeimmel akkor sem lenne racionális döntés ilyen árú házat venni, ha az ölembe esne az ára.

Same rules apply!

(#48912) concret_hp válasza EQMontoya (#48908) üzenetére


concret_hp
addikt

nem mondtam, hogy 2-300 misiből venném a 2-300 misis házat ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48913) fokukac válasza szőröscica (#48903) üzenetére


fokukac
nagyúr

Pláne a nők.
És akiket nem kapsz meg, még évtizedek múlva is...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48914) emvy válasza EQMontoya (#48911) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem lenox a 'telik ra' kifejezes alatt nem azt ertette, hogy van 300M-d. Inkabb a tizszerese...

while (!sleep) sheep++;

(#48915) lenox válasza emvy (#48914) üzenetére


lenox
veterán

Azert az sok/keves lenne. Ugy ertem kinek van egy nagysagrenddel tobb penze, mint amennyibe a lakasa/haza kerul? En csak olyanokat ismerek, akik azert felet/harmadat rakoltottek. Persze a leggazdagabb 100 magyar kozott biztos van olyan...

(#48916) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Egy baráti társaság(4-5 fő) számára milyen alternatíva jön szóba a Trófea helyett? B.pesten. Egy szombat este.

Eredetileg sima éttermi vacsorázgatás-iszogatás lett volna - lehet, hogy marad is az - de felmerült egy Trófea-túra. Ami számomra 1 azaz egy tapasztalat alapján inkább tortúra:
Valamikor régen jártunk még a Mongol étterembe úgy 2000-2003 környékén, 2000 Ft-ért(ebéd) 5 órán keresztül egy 10 fős társasággal vidáman jól éreztük magunkat. Jó volt. Kaja is, körítés is. Később már nem voltunk, de azt hallottam, hogy megváltozott a vezetés, és most már szar a kaja is, már kinézik a vendéget, illetve 2 óra után szólnak hogy menni kéne, hozzák a számlát, stb. És itt jön képbe a Trófea. Mikor anno pár évvel később egy ismerős koncertjét is kihagytam egy Trófea-beli születésnapos parti miatt(az is szombat este volt), akkor a Margithídiban voltunk. Nincsenek jó tapasztalataim, tömeg, zsúfoltság, sötétség, kevés féle étel, nem is különösebben jók és frissek, és 2 óra elteltével szóltak, hogy akkor most azonnal álljunk fel, mert már meg is jöttek a következő vendégek a helyünkre, és már az ajtóban állnak és várják hogy leülhessenek.

Ez a vágóhídi stílus meg nem vidéki parasztgyereknek való, úgyhogy ezért kérnék ötleteket, véleményt, javaslatot. Nem feltétlen ragaszkodva az AYCE verzióhoz, lehet sima étterem, vagy valami különlegesebb is. Mondjuk árszintben olyan moderate/medium kategória.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48917) emvy válasza lenox (#48915) üzenetére


emvy
nagyúr

En nem sok gazdagnak mondhato embert ismerek, de a ketto, aki milliardosnak mondhato, nem lakik 100M-nal dragabb hazban.

Sajnos en nem tudom aterezni a helyzetet :)

while (!sleep) sheep++;

(#48918) EQMontoya válasza BlacKSouL (#48916) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mit takar a moderate kategória? Mennyiből kell megúszni a vacsorát fejenként, 4,6,10?

Same rules apply!

(#48919) lenox válasza BlacKSouL (#48916) üzenetére


lenox
veterán

A Fausto kostolo menuje az pl. eleg jo... Kehli is be szokott jonni.

(#48920) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Napi hipszter :)

Same rules apply!

(#48921) e=mc² válasza BlacKSouL (#48916) üzenetére


e=mc²
őstag

En ebben az evben, relative gyakran (3x) voltam a Visegrad uti Trofeaban es nem ereztem azt, hogy ne lenne friss a kaja. Az mas kerdes, hogy egy ebed (delutani etap, kb. 2-2,5 ora), vagy vacsi (3 ora alatt) nem tudsz mindenbol enni, de nem is kell. Viszont az kell elfogadni, hogy etapok vannak, igy egy beszelgetos, sztorizgatos, reg nem lattott baratos osszejovetelnek tenyleg nem a legalkalmasabb. Azonban egy szulinapi bulihoz, vagy egyszeru nem-akarok-fozni-menjunk-tobbfelet-enni programnak tokeletes.

Mivel az arban a rovideken kivul az innivalo is benne van, igy a 4-6k Ft/fo (attol fugg mikor mesz) elegge realisnak mondhato. Nem ismerek minden ettermet, de amiben voltam mar beulos etteremben meg sosem fizettem 10k alatt 2 szemelyre. A rendelkezesre alo ido ezekben az esetekben pedig boven tobb, mint eleg.

Ambulimax Provider

(#48922) BlacKSouL válasza EQMontoya (#48918) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mondjuk ital nélkül férjünk be 5-6-ba, leves-fő-desszert. Per fő. Persze nem biztos hogy lesz is 3 fogás, csak hogy be lehessen lőni a normál éttermes háromfogásos alapján. Mondjuk itt tarjánban 600 egy leves, 1800-2000 körül a főételek, és 600 körüli a desszert. Ilyesmihez van szokva a csapat, ennek azért lőhetünk bátrabban fölé. Azért itallal egy 10-esből ki kéne hozni az estét, nem kidurranósra enni, és nem szamárrészegre inni magunkat. Olyan nyugodtan, öregesen, hátradőlve, sztorizgatva. Mondjuk ha jó hely és lehet italozgatni, akkor ott, ha szolidabb a hely, akkor valahol máshol szeszelgetnénk tovább.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48923) Viszlát válasza BlacKSouL (#48916) üzenetére


Viszlát
addikt

Oket tudom ajanlani, nagyon-nagyon jo a konyha de nem lehuzosak az arak, hozzaertok szerint finomak a sorok es baratsagos a szemelyzet, tobbszor is fel delutanokat uldogeltunk el ott tarsasaggal es soha egy szot nem szoltak erte.

Szerk: szombat estere mindenkeppen elore foglalos.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48925) bobsys válasza EQMontoya (#48920) üzenetére


bobsys
addikt

[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#48926) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, nem találok olyan topicot, ahol meg lehet nézni mások gépét, asztalát, felszerelését, amivel az idejüket töltik. Tudna valaki linkelni?

(#48927) emvy válasza Viszlát (#48923) üzenetére


emvy
nagyúr

En meg oket nagyon nem. Leirhatnam publikusan, hogy miert, de nem biztos, hogy nem lepnenek a tokomre miatta. Szoval nem.

while (!sleep) sheep++;

(#48928) Viszlát válasza emvy (#48927) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor ird le privben. :) Osszeszamolhatatlan alkalommal ettem ott, sosem volt gondom, ugyhogy kivancsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48929) fokukac válasza BlacKSouL (#48922) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem tudom, mi az igazi cél, hogy egyetek, vagy igyatok? Hogy elegáns legyen, vagy normális?

A megfizethető, de igényes kategóriában: Lánchíd söröző.

Nem étterem, hanem söröző, de van pár féle kaja is és nagyon jó, és általában hatalmas az adag.
A gulyásleves konkrétan egy kondérnyi, a pörkölt is nagy adag, és a sztrapacska is kurvajó. A tatár beefstake is zsír.
És mindehhez van csapolt Hoegaarden, és jó borok is. Ja, és mindig klasszikus rockzene szól, bár tuc-tuc patkányoknak ez nyilván nem szempont.

Konkrétan fejenként 4-6 ezer Ft-ból jóllaktál és berúgtál, mindezt nem mucsán, hanem a Belvárosban, a Lánchídtól 100 méterre, és jó hangulatban lehet ott ücsörögni egész este, nem néznek ki.

A másik ilyen családias helyem a Szilvakék Paradicsom., itt nagyobb az étel-választék, jók a levesek, főételek és van mindenféle ital is.

Mondhatnám a 7. kerületet is, ahol hetente 2-3 új hely nyílik, de azok egy drágább kategóriában játszanak.
Vagy a 6. kerületi Hajós u. környéke lehet még ilyen (Most és társai), esetleg Október 6. utca, Arany János u, stb.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48930) emvy válasza Viszlát (#48928) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke.

while (!sleep) sheep++;

(#48931) NoLF válasza fokukac (#48929) üzenetére


NoLF
addikt

Stake?

Tuctucpatkany?

Ideje elbeszelgetnunk :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48932) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Köszi mindenkinek az infókat, :R megkonzultáljuk még a főkolompossal, aztán választunk. Valószínűleg valamelyik belvároshoz közeli, vagy azzal az origóval viszonylag kisebb sugarú körben próbálkozunk, de persze ez nem szentírás.
Egyébként nekem mind szimpatikus, kedvem lenne mind végigjárni.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48933) EQMontoya válasza NoLF (#48931) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))
Lehet fogadásokat kötni? ;]

Same rules apply!

(#48934) fokukac válasza NoLF (#48931) üzenetére


fokukac
nagyúr

Meaculpa, steak.
Akarom mondani, tatárbífsztek, bazzeg :P

A tuc-tuc patkányt fenntartom. De olyat nem ennék, az rágós :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48935) fokukac


fokukac
nagyúr

Bájdövéj, a nap híre:

a biztosítóm (Aegon) átsorolt B05-bő B02-es besorolásba, csak úgy. Pedig kárt sosem okoztam.

Eddig annyit sikerült kiderítenem, hogy évekkel ezelőtt cseszték el a kártörténetemet.
De momentán még nem tudják, hogy ki és mikor, hanem egymásra mutogatnak.

Imádom. :)
Mi lett volna, ha nem vagyok lusta, és tényleg váltok minden évben?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48936) EQMontoya válasza fokukac (#48935) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ohh, nekem simán egy fozokat előrelépése okán nőtt a díjam vagy 15%-ot idén. :D

Same rules apply!

(#48937) NoLF válasza fokukac (#48934) üzenetére


NoLF
addikt

Akkor beallok a patkanyok soraba, sajnos most is epp egy teljesseggel emeszthetetlen, osszevissza ertelmetlen 19 eves albumot hallgatok, mely a rolling stone magazine szerint a 25. helyet erdemel a 30 greatest edm records of all time listan, valamint 97ben UK top chart 7. helyet is elerte. Bizonyara egy hallgathatatlan foshalmaz, nemde?

Ezekkel azt szeretnem ismetelten alatamasztani, hogy attol meg, hogy az emberek nem olyan zenet hallgatnak amit te szeretsz, attol meg az a zene zene marad, az emberek pedig emberek. Nem patkanyok. Es minazonaltal, hogy az elmult par evben nagyot nyitottam szamomra uj stilusok fele ami pl hozzad kozelebb all, egyre megertobbnek tartom magam, pedig eddig sem voltam tul szemellenzos. Nemsoka megyek itteni tankcsapda koncertre, ami utan massive attack koncert kovetkezik, aztan metallica ha osszejon, vegul par jazzkoncert es lezarom egy jo elektronikus eszmeletvesztessel.

Kerlek, ne latkanyozz le senkit, mert szamodra 'rossz' zenet hallgat.

A tatarbifszteket meg irigylem :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48938) concret_hp válasza fokukac (#48935) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem 1 fokozat lépéssel emeltek több mint 10%ot, de a kalkulátor meg még többet hoz ki...

mondjuk nem sírok, mert világvégi lakcímem van ;]

amúgy egy évvel későbbi jogsiszerzés van beírva a ténylegesnél az szerintetek para :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48939) fokukac válasza NoLF (#48937) üzenetére


fokukac
nagyúr

1994 óta a mainstream médiában, illetve az éjszakai szórakozóhelyeken játszott zenék 95%-a full igénytelen, zenei elemeket csak nyomokban, vagy még úgy sem tartalmazó tuc-tuc - ami számomra egy foshalom, de ez a közízlés, ez van.

Én az úgynevezett hangszeres zenét szeretem, amit emberek hangszerekkel csinálnak, gépi körülmények nélkül is reprodukálhatóak, nem csak monoton, hanem változatos ritmusokat, és úgynevezett dallamokat is tartalmaznak.

A patkányok pedig a diszkópatkányok c. filmből jön, Blekinek szántam, viccnek. :P
[link]

Ui. motkányt mégsem mondhattam..! :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48940) NoLF válasza fokukac (#48939) üzenetére


NoLF
addikt

Ami mainstream es a radiokban tevekben, fostenger szorakozohelyeken megy, azt az en gyomrom sem veszi be, minosegi zenerol beszelunk :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48941) fokukac válasza NoLF (#48940) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, de azért ne bízd el magad.
A minőségi tuc-tuc nem létezik. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48942) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Legyen a kint a bent, és a bent a kint.

Az úgy van, hogy egyik kedvencem Liszt Les Preludes-je. Szerintem a zenetörténelem egyik legjobb lezárása van benne, ha jól adják elő. De szeretem még az Új világ-ot Dvořaktól, és számtalan klasszikust. De van amit nem.
Aztán mondjuk ott van a Beatles, egy csomó jó zenéjük van, meg egy csomó, ami annyira nem tetszik.
Óriási hangulatú koncertet adott mondjuk mittudomén...anno a Dixieland fesztiválon akár egy Budapest Ragtime Band, de a Joe Murányi korszakból is van amit kedvelek, van amit nem.
Queen-nek, Boney M-nek, ABBA-nak, Jefferson Airplane-nek is van ismert száma, ami egybeesik az én ízlésemmel, és van ami nem.
Meghallgatok sok Metallica számot, Guns ismertebbjeit is szeretem, Dire Straits is jöhet, de Aerosmith, AC/DC, Nirvana, Deep Purple, és még sorolhatnánk hosszasan akiknek van jobb zenéjük, amiket szeretek, és van amiket nem. Szélsőségként pl. ott a Dope-tól a Debonaire. Azt is szeretem.
80-as évekből sok popzenét tudnék mondani, amiket kedvelek, és szívesen hallgatok, és van amit meg nem. Elvetemült vagyok, de apró gyerekkori becsípődés a Modern Talking - C.C.Catch vonal, szintén. Nem hallgatom minden nap, de néha jól esik.
Scooterrel elindulok az elektronikus zenék irányába, és a 90-es években végeláthatatlan az elektronikus stílus képviselőinek száma. Vannak köztük jobbak, és rosszabbak.Vannak stílusok, mégha elmosott is az átmenet. És van amit szeretek, és van amit nem.
Nagyon véletlenszerűen kiragadtam pár példát, de a lényeg, hogy aki mindenevő, zenében is, annak tágabbak a lehetőségei az ízek, hangok világában. Teljesebb számomra a világ, ha nem feketére és fehérre, rockzenére és mindenmásra, sötétre és világosra, édesre és sósra osztjuk. Mindegyikben van szerethető, kedvelhető.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48943) parandroid válasza BlacKSouL (#48942) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szép a romantika, bár ha már Liszt, akkor hallgass Chopint is, de az igazi klasszikus zene mindig a barokk marad. [mé'nincs ujjal mutatott ördögvillás szmájli?] Ameddig a föld kerek, mindig lesznek barokkerek! (Én kérek elnézést, leülök magamtól.)

Szerk.: Ja, arra akartam diszkréten utalni, hogy a romantika a klasszikus zene pop-korszaka. :P

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48944) Tim82 válasza parandroid (#48943) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én nagyon nem bírom Chopint. Mondjuk Lisztet sem. A romantikus operákkal meg - Verdi és hasonló digó jómadarak ;] főleg - a világból is ki lehet kergetni engem. A barokk meg szép-szép, de a legtöbb barokk zenében nincs számomra izgalom, teljesen kiszámíthatóak. Na jó, Purcell oké, de szerintem őt is havi egyszer max.

Bartókot, Mahlert, Holst-ot azért elhallgatok.

Szerk.: egyébként a romantika inkább a rockkorszak. A zeneszerzők akkor már nem bérből és fizetésből élő jómunkásemberek, mint a barokk meg részben a klasszikus korszakban (Mozart mint enfant terrible természetesen kivétel), hanem öntudatuk meg imidzsük van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48945) BlacKSouL válasza parandroid (#48943) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szoktam néha nagyritkán azt is. Igazából a klasszikusokban is van lendületesebb dinamikusabb "populárisabb", meg jobban rétegzene.
Nade EZ a finálé nálam mindent visz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48946) fokukac válasza BlacKSouL (#48942) üzenetére


fokukac
nagyúr

A zene történetének legnagyobb szakadéka a hangszeres zene és a dobgép (tuci-tuci) között van.

Mozart, Vivaldi, Jimi Hendrix és a Metallica igazából egy zenei platformot alkot, még ha ezt sokan nem is veszik észre.

A tuc-tuc meg a sampler meg a sok dídzsépopsztár pedig a másik platform.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48947) BlacKSouL válasza fokukac (#48946) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, ahogy a freskó(Michelangelo), az olajfestmény(Leonardo) és a rézkarc(Rembrandt) is azonos platformok, mégis vannak csodálatos digitális fényképek. ;] Ahogy dagerrotípia meg polaroid is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48948) fokukac válasza BlacKSouL (#48947) üzenetére


fokukac
nagyúr

Rossz az analógia.
A tuc-tuc zene nem digitális fénykép, hanem egy kubista alkotás, amelyben egy impresszionalista festményt lefújnak egyenszínűre, majd lehányják, és jól megforgatják, hogy szépen körbefolyjon rajta. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48949) Tim82 válasza fokukac (#48948) üzenetére


Tim82
nagyúr

"impresszionalista" - LOL! ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48950) fokukac válasza Tim82 (#48949) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, ma már nem iszom többet. :-) Nagy rajtam az impresszió, meg mindig beleizélem magam ebbe az osztálymicsodába, ha előkerül a tuctuc-zene...
Nagyon produktív amúgy mobilról fórumozni. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.