Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48201) Pttypang válasza fokukac (#48198) üzenetére


Pttypang
veterán

Ellenben a helyi csodasorozoben munkatarsaknak izlett a sor. Napsutes az van. Csak az van.

Everybody lies.

(#48202) EQMontoya válasza bandus (#48199) üzenetére


EQMontoya
veterán

sopronit csapolnak
vs.
hogy megszolal

Ittál Te már sört?! :U

Same rules apply!

(#48203) bandus válasza EQMontoya (#48202) üzenetére


bandus
veterán

komolyan mondom, ez nem a szokásos csapolt soproni, van benne valami :K vagy csak úszás után esik mindig extra jól :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48204) fokukac válasza bandus (#48203) üzenetére


fokukac
nagyúr

jól tudom, hogy oda nem mehet be csak úgy úszni az egyszerű emberfia?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48205) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nehéz megfogalmazni a problémámat, és lehet, hogy egyedül is vagyok vele. De még az is lehet, hogy akad itt szakértő akiről nem is tudtuk.

Szóval van a galamb. Mint rendszertani család. A többség ebből a sötétes színes tollú fajtákat ismeri, mint a házigalamb, vagy parlagi galamb. Kevesebb helyen még jellemző a balkáni gerle, ami világosszürke, nyakán feketés éles határvonalú félgyűrűvel. Előbbi nagyobb testű, bumfordi, utóbbi kisebb, kecsesebb, esztétikusabb.

Namost a 80-as 90-es években azt tapasztaltam, hogy míg kishazámban Starjánban jellemzően a balkáni gerle volt jelen, nem kiemelkedő létszámban, de észrevehetően, és jelenlétük pont annyira volt észrevehető/észrevehetetlen, hogy az egyedszám és az életmód miatt tökéletesen megéltek a városban, de nem feltűnően. Mindeközben Bpesten járva folyamatosan elhízott, nagytestű, sokszor beteg, csúnya parlagi galambbal találkoztam, csoportokba verődve, nagy létszámban, egyes helyeket ellepve.
Örültem is, hogy nálunk nem ez a városi csúnya fajta van, hanem a szebbik.

Erre kb. 1-2 éve vettem észre, hogy Starjánban is eltűntek a balkánik, miközben egyre több parlagi jelent meg, és a korábbi szép, kecses, kis létszámú állományt felváltották a repülő patkányok. És már itt is a beteg, elhízott, nagytestű, csoportokba verődött parlagik lepik el a tereket.
Nemrég pedig megfigyeltem, hogy tonnaszámra szórják ki nekik emberek a magot, ételt, miegymást, ezek meg százával falják be az erőfeszítés nélkül megszerezhető ételt. Hát persze, hogy úgy szaporodnak, ahogy még sosem. Jelenlétükkel kiszorították a balkáni gerlét, és most már utóbbit nem is látni sajnos a környéken. Pedig azok nem szorultak az etetésre, nem is nagyon szoktak rá az ingyenkajára, nem verődtek tömegbe egy helyen. Persze nem is repdestek százával a szaladgáló gyerekek feje fölött 2 centivel felkavarva a saját szarukat, mert félénkebbek voltak, de hát hagy örüljön a gyerek, etessük ezeket a sötét színűeket amik idejönnek.

Közismert tény, hogy a parlagi galamb épületeken fészkel, és arrafelé szarik össze mindent, érdekes mód a fákon fészkelő balkánik esetében nem is lehetett látni galambszart. Abba nem megyek bele, hogy mi is a probléma a galambszar tömeges megjelenésével a házak közt, közterületeken. [link]

Mindenesetre az egyszerű emberek ész nélküli tevékenysége egy kellemes jelenséget undorító állapottá változtatott itt is, ahol eddig még nem volt jellemző. [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48206) fokukac válasza BlacKSouL (#48205) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez olyan Blekis volt. ornitológus Blekis. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48207) Tim82 válasza BlacKSouL (#48205) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mintha a balkáni gerle nem 19-20. században bejött, szintén invazív faj lenne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48208) fokukac válasza Tim82 (#48207) üzenetére


fokukac
nagyúr

de most már nem bírták a zord mordori klímát, és visszavándoroltak a Balkánra...
nem érted? :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48209) Tim82 válasza fokukac (#48208) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy a Bleki által ugye élből csepült Budapesten megfér egymás mellett a balkáni gerle meg a galamb. Legalábbis Franzstadtban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48210) kraftxld válasza BlacKSouL (#48205) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kereru-t minden háztartásba! Vagy főzzenek a közmunkások üstben galamblevest a hajléktalanoknak, hogy a populációt leszabályozzaák :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48211) fokukac válasza Tim82 (#48209) üzenetére


fokukac
nagyúr

lehet, elküldték a balkániakat a Franz-ba. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48212) BlacKSouL válasza Tim82 (#48207) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Más életmód, más hatások. Van aki magának gyűjtögeti az ennivalót, és szinte észrevétlenül beleolvad a környezetébe, van aki meg csak szaporodik és feleszi az egyesek által csak úgy elészórt segélyt aztán meg tőle hangos és vele van tele az utca..
Budapestet példának hoztam, ott fordultam meg gyakrabban ahol a jelenséggel találkoztam akkoriban, amikor itt még nem volt jellemző. Annyira nem volt más mint a balkáni, hogy amikor néha 1-1 tenyésztett galamb leszállt az erkélyen megpihenni, gyűrűtől függetlenül is messziről látni lehetett, hogy nem helyi. Most meg szó szerint egyetlen darab balkánit nem látok, csak ezeket a tömeges sötéteket. Amazoknak amúgy kiszórhattak bármit az utcára, mind a verebek ették fel. Ezek meg...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48213) fokukac válasza BlacKSouL (#48212) üzenetére


fokukac
nagyúr

Aztán miért nem a csajokat nézed inkább?
orvos látott már? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48214) Tim82 válasza BlacKSouL (#48212) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kezd az a halovány érzésem lenni, hogy lópikulát, azt van szó az ornitológiáról.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48215) BlacKSouL válasza Tim82 (#48214) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Érdekes analógia, mi? Kiderül, hogy olyan sokban nem is különböznek az emberi társadalmi viszonyok az állati közösségektől.
Amúgy valóban a galambokról akartam értekezni. Tehát akkor ezek szerint normális dolog az, hogy az eddigi néhány száz egyedből álló csoportot felváltja egy mesterségesen túletetett, szemmel láthatóan betegeskedő, agresszívebb, kevésbé távolságtartó gyors szaporodású több ezres csoport? Mert akkor nem agyalok rajta, hagyom a francba, és elkönyvelem, hogy valami megint rosszabb lett, mint volt. Legfeljebb rugdosom őket, ha b.sznak odébbsétálni mikor reggel sietnék munkába.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48216) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elég komoly kis esőzés alakult ki itt nálunk.Amitől ilyen frankó trópusi klíma lett egyből.

(#48217) BlacKSouL válasza ToBeY (#48216) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Megmondták tegnap is, ma reggel többször is a rádióban: ma zavartalan napsütés várható, csapadék nélkül
Úgyhogy legyél szíves és ehhez tartsad magadot :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48218) ToBeY válasza BlacKSouL (#48217) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És az időjárásnak szóltak az okosok? :) Amúgy fél óra szakadó eső után most tényleg ezerrel süt a nap 84% páratartalom hurrá.

[ Szerkesztve ]

(#48219) fokukac válasza ToBeY (#48218) üzenetére


fokukac
nagyúr

Annyi bajotok van... ahelyett, hogy élveznétek a nyarat :P

Ui. remélem, van rajtatok öltöny is, csak hogy minél jobb legyen nektek : ))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48220) BlacKSouL válasza fokukac (#48219) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az nincs, de a klímát már rég kikapcsoltuk [link]
Az előbb a villámtól elment minden, addig kimentem szétnézni, vaksötét, fúj a szél, enyhén megborzadtam.. :P

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48221) NoLF válasza BlacKSouL (#48220) üzenetére


NoLF
addikt

huh jo hogy mondod, mar alig varom hogy atelhessek egy rendes otthoni vihart, dorgessel, villamlassal, szellel es minden joval :K ha mindezt a balcsin elnem at, az maga lenne a gyonyor.

es vegeztem a meloval, aug 19ig mindenki bekaphatja :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48222) Tothgera30 válasza NoLF (#48221) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Miféle perverziók... ;] Bár az igazat megvallva, most itt is jó lenne egy kis vihar, esővel, és minden jóval, úgy is megyek este dolgozni :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48223) NoLF válasza Tothgera30 (#48222) üzenetére


NoLF
addikt

Na ja, nemtom hogy s mint, de gyerekkorom ota imadom a viharokat :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48224) Tim82 válasza Tothgera30 (#48222) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ne aggódj, este biztosan elér hozzátok is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48225) NoLF válasza Tim82 (#48224) üzenetére


NoLF
addikt

Azt hittem nekem irtad :))

Amigy itt zuhog es 16 fok van.

Jovo het csutortok vagy pentek belefer egy sor bpn?
Esetleg mas forumtars? Meg nem tudom, melyik este lesz a ketto kozul.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48226) fokukac válasza NoLF (#48225) üzenetére


fokukac
nagyúr

itt olyan jégeső volt, hogy a keskeny ablakpárkányon is állt a jég...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48227) Tim82 válasza NoLF (#48225) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg bármelyik jó a két estéből.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48228) NoLF válasza Tim82 (#48227) üzenetére


NoLF
addikt

remek remek, kezd csutortok fele billenni a dolog, de meg mindig nem fix. montit is meg kell kerdezni, jo-e neki

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48229) EQMontoya válasza NoLF (#48228) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csütörtökre tuti jó, pénteken csak akkor, ha a csütörtök semmiképp.

Same rules apply!

(#48230) NoLF válasza EQMontoya (#48229) üzenetére


NoLF
addikt

szuper, akkor probalom csutortokre iranyitani. amely esetben lehet megint szukseg lenne a csodamatracra :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48231) fokukac válasza fokukac (#48226) üzenetére


fokukac
nagyúr

és most hívott a nőm, hogy őt is elkapta a jég útközben, így a kocsim is kissé jégvert.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48232) BlacKSouL válasza fokukac (#48231) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én mondtam, hogy inkább legyen meleg, de neem, neked semmi se jó :D
Golflabda minta?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48233) NoLF válasza fokukac (#48231) üzenetére


NoLF
addikt

o jaj, remelem nem erte komoly kar... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48234) Tothgera30 válasza Tim82 (#48224) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Itt ülök az ablakkal szemben, és semmi.

#48223 NoLF: Nekem is bejött mindig, mint az éjszakai vezetés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48235) EQMontoya válasza fokukac (#48231) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csehül hangzik. :S

Same rules apply!

(#48236) szőröscica válasza fokukac (#48231) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha nem nagyon jégvert, akkor azt simán el lehet tüntetni.

(#48237) fokukac válasza szőröscica (#48236) üzenetére


fokukac
nagyúr

Még nem láttam. Azt mondja, hogy pár helyen lejött a festék...

Komolyan mondom, ezzel a kocsival csak a baj van. :)
Már az első héten leszarta egy tengerparti sirály, úgy, hogy felmarta a festéket. Aztán betört a szélvédő, mert ráesett valami, most meg ez. :)
Ráadásul a b. nejem kétszer annyit használja, mint én.

Kénytelen leszek venni magamnak egy másikat. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48238) Tothgera30 válasza fokukac (#48237) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Uh, szegény autót veri a sors... A kis dobozautón én is észrevettem pár kavicsfelverődés nyomait a hátsó lökhárítón (led-esítettem a rendszámtábla világítást), szóval egy ügyes fényezőt megkeresek ezzel a problémával.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48239) NoLF válasza Tothgera30 (#48238) üzenetére


NoLF
addikt

szerintem kavicsfelverodessel is ugyanugy megy, vagy ez az auto valami kiemelt torodest igenyel? no offense

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48240) Tothgera30 válasza NoLF (#48239) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, de 12 évesen, 87 ezer km-rel legyen rendben, ha első tulajos, és máshol nincs rajta sérülés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48241) EQMontoya válasza fokukac (#48237) üzenetére


EQMontoya
veterán

De ne legyél már akkor ilyen maradi, vegyél valami odabaszósat. :) Pl. egy MX-5-öt...

Same rules apply!

(#48242) Winner_hun válasza Winner_hun (#48057) üzenetére


Winner_hun
félisten

No ma be lett üzemelve. Működik.
Alpine CDE 173BT lett.
Kell majd hozzá egy mikrofon hogy menjen bluetooth-szal a telefonálás menet közben. BT-n keresztül megy a navigáció is, de ha az megy akkor a rádiónak lőttek. A kettőt vajon össze lehet hangolni hogyha a navigáció magyaráz akkor elhalkuljon a rádió? Igo szülinapp.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48243) Tothgera30 válasza EQMontoya (#48241) üzenetére


Tothgera30
Ármester

350Z ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48244) EQMontoya válasza Winner_hun (#48242) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem nyert, ilyet csak a fejegységbe integrált navik tudnak. Nem véletlenül kerülnek annyiba, amennyibe. :)

Tothgera30: az se rossz, bár nekem a 370Z jobban tetszik.

Same rules apply!

(#48245) szőröscica válasza EQMontoya (#48244) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig egy jó 350Z narancsszínű bőrkárpittal... Nyami. Sosem tudom eldönteni, hogy erre, vagy valamilyen BMW-re spórolok éppen. :D

(#48246) EQMontoya válasza szőröscica (#48245) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 350Z ligájában már játszik az S2000, a Z3M, Z4M és a Boxster is, ebből már nem biztos, hogy a Z-t venném.
Nekem a 350Z formája valahogy nem tűnik annyira eltaláltnak (nem csúnya, félreértés ne essék), a 370Z valahogy jobban mutat.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48247) concret_hp válasza bandus (#48178) üzenetére


concret_hp
addikt

rövid pályán jópárat tart , 100, 200 hát és vegyes , de még lehet mást is

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48248) Tothgera30 válasza EQMontoya (#48244) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A 70Z túl csajos, harsány, tucatmodell, cicaszemű Celica jelleg. Az elődje erőteljesebb, puritánabb, minden szempotból a vezetési élményre összepontosít, aki kikeni a gumit az aszfaltra, egyszóval nekem nagyon bejön, és az S2000/Z4/Z3/stb. labdába sem rúghat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48249) szőröscica válasza Tothgera30 (#48248) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig azért egy elsőgenerációs z4 is erősen vonzó jármű. Z3 és S2000 irányban én sem gondolkodnék, és a Porschét sem érzem hozzám illőnek, ellenben 3X0z barátainkkal.

(#48250) EQMontoya válasza Tothgera30 (#48248) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez kicsit mellément. A 70Z rövidebb és könnyebb, vezetési élményben a legtöbbek (pl. Karotta(!) ) szerint többet adó gép lett, mint az elődje. Csajos tucatmodellnek pedig végképp nem neveznék valamit, ami 300+ ló, és hátul hajt. :)

Ha pedig puritánságot keresel, akkor nem tudom, miért dobnád ki a játékból pont az S2000-et, ami röpke 250(!) kilóval könnyebb (bár ha a nyitható tetőshöz hasonlítjuk, akkor 300-zal), nincs benne még menetstabilizáló sem, stb.

A 350Z-ben a motor egy nagyon jó pont, de a másfél tonna szerintem kicsit sok. Kiváló hétköznapi sportautó, ami pályán is megállja a helyét, de pont az általad említett kategóriában kap ki az S2000-től pl. :)

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.