Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) schawo válasza mrmarkus (#18682) üzenetére


schawo
titán

Ez nem így van. Ezt nagyon könnyű belátni. Ha így lenne, akkor a gigazoomos kompaktokat bármilyen gyútávon könnyű lenne kitartani hosszú záridővel, hiszen a kompaktok valós gyútávja a nagyon croppos szenzorból adódóan csak pár milliméter.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18702) nubreed


nubreed
veterán

Úgy látom a a Tamron 17-50 f/2.8 képstabi nélküli változat eléggé ajánlott itt a topicban. Miben jobb, miért érdemesebb ezt használni adott esetben mondjuk a Canon ef-s 18-55 is II helyett, azon kívűl, hogy a tamron fényerősebb? Amúgy miért kevésbé ajánlott ennek a Tamron obinak a stabilizátoros változata?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18703) nubreed


nubreed
veterán

Visszaolvastam, úgy látom tényleg eléggé ajánlott az a tamron, valami miatt a stabis változat nem ajánlott. De mi a helyzet a Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM -vel? Ti melyikért mennétek/melyiket választanátok? A Tamronnak elég hangos az autofokusza. A Sigmáé meg nagyon csöndes és ebben van stabi, a képminőségben meg a photozone.de tesztje szerint csak egy hajszállal marad el a Sigma.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18704) .DLL válasza nubreed (#18703) üzenetére


.DLL
veterán

Az a stabis tamron rosszabb képminőséget (rajzolat, képszélek) nyújt, mint a nem stabis, és még drágább is...

A Sigma a kettő között van valahol, kérdés hogy milyen az autofókusza. Nem minden ám a HSM, ha rosszul visszafejtett algoritmus van az obiban akkor lehet, hogy pontatlankodni fog, ez a Sigmánál sajnos előfordulhat (persze bármelyik 3rd party obit le kell tesztelni vásárlás előtt)...

(P.H.)

(#18705) nubreed válasza .DLL (#18704) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi. Tehát jobb boltokban lesz lehetőségem kipróbálni a saját vázamon az obit?
Hogy jön ki a pontatlan autofokusz, mire kell itt odafigyelni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18706) #40935168 válasza .DLL (#18704) üzenetére


#40935168
törölt tag

A stabis és a nemstabis Tamik nem csak a stabiban térnek el egymástól, hanem az optikai konstrukció is más - valszeg okkal oldotta így meg a Tami. A VC-s verzió gyengébb lett végül.

@ nubreed: 220-ban én tudtam tesztelni, Tamit. Egy órán át nyüstöltem. Rendes volt az eladó srác, még a gépén is megnéztük a képet a vázból kiesett JPEG-en. Ezt sokszor leírom, mert nagyon pozitív élmény volt. Budagyöngye üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#18707) TayRol válasza #40935168 (#18706) üzenetére


TayRol
veterán

a stabis verzió legalább egy lencsetaggal bővűlt is, ha minden igaz.

(#18708) nubreed válasza #40935168 (#18706) üzenetére


nubreed
veterán

OK. 220volt -ot én is birom, ott vettem a 600D -t is meg még egyéb dolgokat azóta.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18709) nubreed


nubreed
veterán

Nos, hát... nincs valakinek egy eladó Sigma 17-50 f/2.8 -as obija Canon vázra? :) Nézem a használt piacot, de se a hardveraprón, se a jófogáson/apródon/index fórumon nem találok most ilyet eladót.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18710) .DLL válasza #40935168 (#18706) üzenetére


.DLL
veterán

Nyilván ez van a háttérben, mármint optikai változtatás, de az eredmény a lényeg, ami gyengébb. :/

(P.H.)

(#18711) #40935168 válasza .DLL (#18710) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hogyne. Teszek rá, mi van benne hogyan, ha gyönyörű a rajza :D ;)

(#18712) .DLL válasza #40935168 (#18711) üzenetére


.DLL
veterán

Mármint most miről is beszélsz? Mert én a T. 17-50/2.8 VC-ről...
Vagy... ja értem, hogy mondod, általánosságban.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18713) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem nagyon találok idevágó infót a neten, így megkérdem itt is, hátha:
Nem gagyi (pl raynox HD7000Pro papíron tűrhető ) széles látó adapter apsc szenzorokhoz van? (58mm szűrőméret legalább és 18mm/28mm ekv-re lenne feltekerve, ha tudná az adapter).

Gyanítom nem véletlen nincs túl sok találat a témában, de hátha :B

Miért? Ahányszor egy évben jól jönne egy UWA, annyit nem szívesen áldozok rá. Legértelmesebb alternatíva a samyang 12mm 2.0, de az is kilóhúsz, ennek a harmadáig mennék max el. Adapter még beférne a táskába is, és főként táj/épület mellett szerintem a minőség is elfogadható lenne. 0,85-0,7× ezés kb jó is lehetne.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18714) qnadam válasza MC Pite (#18713) üzenetére


qnadam
veterán

ki kell próbálni, ha olyan boltból veszed, de ezeket videóra találták ki (kisebb felbontás), és nem annyira nagy látógszögről indulnak, mint egy eleve széleslátó kitobi. anno kipróbáltam valami 0,7x konvertert (ami a nem túl széleslátó canon s1-en jó eredményt adott) egy 6 mpixeles pentax kitobiján, a kép szélén (amennyivel nagyobb volt a látószög) gyakorlatilag vállalhatatlan volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18715) .DLL válasza MC Pite (#18713) üzenetére


.DLL
veterán

Nem jellemző ebben a kategóriában, hogy ilyet gyártanának, mert túl nagy lenne. A kitobi eleve nagylátó (mégha nem nem is extra nagy...) és ahhoz, hogy ne "lássa" az adapter szélét, ne legyen a sarok kör alakúan levágva, vagy hogy tovább menjek, inkább csak az adapter közepét használja (kihagyva a gyenge képszéleket) baromi nagy (és nehéz) üveg kellene, mert az előtte való konstrukció nem erre lett tervezve. Ezáltal drága is lenne, egy minőségi adapter így is 50-60e... lol.

Inkább használtan néznék egy Sigma 10-20-at 80-90 körül már lehet hogy találsz, élessége, kép szélei teljesen rendben vannak, nagy tartományban használható, egyedül a fényerő nem túl acélos, de a kis gyutáv miatt könnyebb kitartani, ha koraeste akarnál épület fotózni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18716) qnadam válasza .DLL (#18715) üzenetére


qnadam
veterán

80e, az pont kétszer annyi, mint amit maximum rászánna :)

ha csak épület / táj a cél, akkor a legolcsóbb két-három képből utólag összeilleszteni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18717) .DLL válasza qnadam (#18716) üzenetére


.DLL
veterán

Ha úgy értelmezzük, hogy 40-et szánna egy konverterre, akkor a 10-20 megéri a többletet, mert nem kétszer használhatóbb egy konverternél, hanem sokszor.
Ha úgy értelmezzük, hogy max 40-et szánna a nagylátó projektre, akkor neked adok igazat! :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18718) MC Pite


MC Pite
veterán

Hát akkor bukta ez a verzió.
Enyémre (X bajonett) ami normális obi és tényleg van is némi látószög az a fent említett samyang - de méretre is sok egy kicsit meg árban is. 65 körül lenne a 8milis halszem (méretben is okés lenne), de a defishingelés elég vegyes eredménnyel megy ahogy látom. Kicsit olyan ez, hogy nem az XF35 1.4 volt drága 160ért, mert szinte mindig az van a gépen, hanem a 18-200VR 95ért, mert kb ötször volt a vázon.
Valahogy így vagyok az uwa üvegekkel is. Általában panorámázok (tűrhető a gyári megoldás is erre), de nem mindenhez jó, van pár kép amihez kéne egy uwa. Vagy maximum megveszem, meglövöm amiket szeretnék, utána nagyon úgyse foglalkoztatna sztem és eladom - bár hónapok óta ezen az állásponton vagyok, mégse kattintottam a kosárba gombra sose. [Amin az ember gondolkozik, hogy kell-e; az nem kell.]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18719) qnadam válasza MC Pite (#18718) üzenetére


qnadam
veterán

a haltalanítás is sokkal-sokkal jobb eredményt ad, mint az említett adapterek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18720) MC Pite válasza qnadam (#18719) üzenetére


MC Pite
veterán

És van már megbízható eljárás? 1-2 kivételtől eltekintve a nagyja siralmas eredményt hoz... És azt az 1-2 eljárást is legalább annyian fikázzák mint mondják hogy jó - legalábbis mikor télen ennek járogattam utána itt tartottam...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18721) .DLL válasza MC Pite (#18720) üzenetére


.DLL
veterán

Tölts le elérhető teljes felbontású halszem képeket, és próbáld ki azokat a bizonyos halszemtelenítő eljárásokat, akkor a saját magad láthatod, hogy megfelel-e neked, vagy sem. Az hogy más fikázza, vagy épp dícséri, nem kell hogy érdekeljen téged.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18722) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Egy kollega szeretne beszerezni Canonra egy 16-35mm -es 2.8-as obit. MIlyen árban lehet ebből normálisat kapni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18723) End-ru


End-ru
aktív tag

Nocsak

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#18724) zgospel válasza End-ru (#18723) üzenetére


zgospel
őstag

kíváncsian várom :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18725) MC Pite válasza .DLL (#18721) üzenetére


MC Pite
veterán

Jogos... kint, melóban szinte nulla nettel mindig erre jutok, hazaérve egy-egy hétre ezer dolgom van, elfelejtem; kint meg megint nem tudok progikat letölteni, argh :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18726) .DLL válasza End-ru (#18723) üzenetére


.DLL
veterán

Kíváncsi lennék én arra a fókuszrendszerre amit bele építettek...

(P.H.)

(#18727) hcl válasza .DLL (#18726) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én inkább a lencsék csiszolására :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18728) .DLL válasza hcl (#18727) üzenetére


.DLL
veterán

Az egész jól megy a kínaiaknak lásd Samyang/Walimex/Rokinon, SLR Magic, de jogos, az nem garantszia arra hogy emez is jó lesz.

(P.H.)

(#18729) hcl válasza MC Pite (#18718) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, ez nekem is érdekes, mert én is ilyen 0.x konvertert akarok venni - de ismerőstől is be tudom szerezni, szóval ott ki lehet próbálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18730) qnadam válasza MC Pite (#18720) üzenetére


qnadam
veterán

hidd el, hogy a konverteres megoldás is siralmas volt :)

megpróbálom megkeresni, talán még megvan valahol a tesztkép.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18731) hcl válasza qnadam (#18730) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lássuk.

A 16-35 árát valaki esetleg tudja?

Mutogatni való hater díszpinty

(#18732) m3ss válasza hcl (#18731) üzenetére


m3ss
veterán

150 korul talan lattam mar 16-35 I-et. II meg vagy 280? nem bujom az aprohirdeteseket, lehet ez nem teljesen realis..
ha megnezed ebayen 16-35,sold listings, akkor latod kb mennyiert keltek el.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18733) hcl válasza m3ss (#18732) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az OK, de hogy itthon ugyanannyi-e? :)
De köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18734) cOxeR válasza hcl (#18733) üzenetére


cOxeR
Ármester

Itthon drágább... hiszen valaki már kifizette a temérdek áfát... :)
Amúgy 280-290k környékén tanyáznak a használtak a II-esből.

(#18735) hcl válasza cOxeR (#18734) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kollega első változatút akar.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18736) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A Tamron SP AF 17-50 2.8 XR LD asp. a "tutibb" verzió a másik VC-s Tamron 17-50-hez képest ,ha jól emlékszem?

(#18737) twinkiecz válasza WhiteWalker (#18736) üzenetére


twinkiecz
tag

Igen a Stabi(VC)-nélküli a jobb.

linktr.ee/twinkiecz

(#18738) WhiteWalker válasza twinkiecz (#18737) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

köszi :R

(#18739) *Ropi* válasza hcl (#18735) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne akarjon: érezhetően rosszabb a II-nél főleg, ha egy nagyobb felbontású szenzoron akarja használni! ;) Mint mindennek, a II-esnek is felment az ára az utóbbi időben, egy éve még 240 körül ki lehetett fogni, most nagyon olcsón 260, de inkább felette.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18740) hcl válasza *Ropi* (#18739) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, továbbítom neki, köszi :)
A II-essel az a baja, hogy más a szűrőmenete, asszem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18741) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Van a zindexen egy Tamron 28-105 f2.8. Elég impresszíven néz ki, de nem találok róla túl sok infót, magyarul meg semmit. Ismeri ezt az obit valaki? :)

(#18742) .DLL válasza zsoltee10 (#18741) üzenetére


.DLL
veterán

Hú de durva mennyit zongorázik a tubus kifelé... kétszer akkora lesz az obi :D
E tartomány és a kettőnyolc szimpatikus nagyon, videózásra vinném mint a huzat ha lenne most ennyim.

(P.H.)

(#18743) zsoltee10 válasza .DLL (#18742) üzenetére


zsoltee10
addikt

Oké, köszi a véleményt! :D

(#18744) zsoltee10 válasza .DLL (#18742) üzenetére


zsoltee10
addikt

Azt hogy érted, hogy videózásra? Az eladó is azt mondta, hogy videózni vette. Nem jó rajt az AF, nem kommunikálna jól egy 600D-vel?

(#18745) aleister válasza zsoltee10 (#18744) üzenetére


aleister
veterán

Úgy, hogy videózni általában MF-fel szoktak. Bár leginkább fényerős fix-szel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18746) hcl válasza aleister (#18745) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Át lehet nyomni manuálisra...

Mutogatni való hater díszpinty

(#18747) zsoltee10 válasza aleister (#18745) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ezt értem, én is MF-t használok videóhoz. Na de én általános obinak használnám, elsősorban fényképezésre, ahhoz meg jó AF kell.

(#18748) aleister válasza zsoltee10 (#18747) üzenetére


aleister
veterán

Az eladó azért vette gondolom hibás AF-fel is meg, mert neki videózásra így is tökéletes volt. Ezért írta minden bizonnyal dll is, hogy arra jó lenne neki is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18749) zsoltee10 válasza aleister (#18748) üzenetére


zsoltee10
addikt

másodszor érted félre. senki nem mondta, hogy hibás az AF. Azt kérdezem, hogy gyárilag nem jó/öreg, nem kompatibilis a 600D-vel az AF rendszere, vagy miért pont videóra, miért nem általános célra használják?

(#18750) aleister válasza zsoltee10 (#18749) üzenetére


aleister
veterán

A #18744-ból nekem az jött le, hogy rossz az AF-e, de most látom, hogy kérdezted, nem írtad.
Bocsi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.