Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) orbano válasza tbs (#999) üzenetére


orbano
félisten

Mondjuk ennek elég "lassú" a gyűrűje, ahogy elnéztem (valami 500° körül kell tekerni közelponttól végtelenig). Biztos nagyon finoman járhat :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1002) orbano válasza Mercutio_ (#1000) üzenetére


orbano
félisten

valószínű nem túristafotózásnál használnék ileyn obit :) egyébként ahogy elnézem a környezetemet, a családtagok még az AF-es fényképezkedést is nehezen viselik :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1003) tbs válasza orbano (#1001) üzenetére


tbs
addikt

Eddig csak 350°-osat láttam... Többmenetest még nem. :B Jellemzően 2-3m alatt kezdenek "belassulni" egyébként. ;)

(#1004) rozsdax


rozsdax
csendes tag

OFF
CANON EF 70-300 mm f/4.5-5.6 DO USM IS objektív 58 mm-s UV szűrővel eladó sorba került.

Ha akarsz egy kicsi, könnyű, de mégis L-hez közelítő minőségű különleges optikát kedvező áron első tulajdonosától, itt a lehetőség
(Ez a világ legkönnyebb és legkisebb ilyen tudású objektívje.) Természetesen hibátlan, karcmentes, gyári tokja és napellenzője van.
Márkaváltás miatt adom el, 250.000 Ft-t. Mailben keress!
(Új árai = SLR Foto: 359.900 Ft, Digitcam 356.800 Ft, Erva:355.000 Ft, Exterem Digital: 348.900 Ft, Mediker: 346.800 Ft)
ON

(#1005) Mercutio_ válasza rozsdax (#1004) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hsz írásnál OK-gomb mellett OFF-kapcsoló, továbbá van külön apróhirdetési lehetőség a Ph-n, ide elég lett volna a linkje is:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1006) rozsdax válasza Mercutio_ (#1005) üzenetére


rozsdax
csendes tag

[OFF][/OFF]
Bocs, azt nem találtam.

(#1007) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Lenne megint egy kérdésem: Kenko közgyűrűsor működik EF-S sorozattal?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1008) Flashy válasza Hacker75 (#1007) üzenetére


Flashy
veterán

úgy tudom csak a gyári Canon. nekem nincs, csak netes információkból tudom. és én sem értem hogy miért :)

(#1009) orbano


orbano
félisten

sziasztok. véleményt kérnék az alábbi objektívekről, illetve értékükről :B

pentacon 2.8/29
pentacon 2.8/135
pentax super-takumar 4/200
pantacon 1.8/50
helios 2/58
carl zeiss jena 2.8/50
2db M42-es adapter(1db HAMA marka)
HAODA matt uveg

előre is köszönöm :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#1010) Dtomi válasza orbano (#1009) üzenetére


Dtomi
őstag

Heliosért ha mindene megvan jó állapotban max 3-4e de 5-6ért már Zenit ET vel együtt szokott menni vaterán. két használt m42 átalakítóért max 8-10 de az is plafon mert vadi újak mennek 5-6ért attól függ milyen kereslet van rá éppen. többiről fingom nincs

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1011) tbs válasza orbano (#1009) üzenetére


tbs
addikt

CZJ 50mm F2.8..? Tessar..? (2-3eFt) Nem egy világszám digiten. Az 50mm F1.8 Pancolar viszont legendásan csinos képű. (7-8eFt) Pentacon 50mm F1.8 hasonszőrű, kicsit más "színe" van. (6-7eFt) Pentacon 29mm F2.8-am van, nem vagyok leszédülve tőle digiten, alig használom. (2-3eFt) A 200mm F4.0 Takumar jó eszköz, ha ép. Egyet volt szerencsém piszkálni, nekem már nagyon hosszú volt... (Meg drága. 16+eFt) :DDD

A többiről csak hallottam. :B

M42 -> K bajonett adapter (Hama) új ára 6eFt.

Haoda mattüvegek ELVILEG jók, de egyenlő arányban találni anyázó és istenítő fórumbeszólásokat róla. Katz Eye (ilyen van nekem is) viszont ~makulátlan hírű.

(#1012) Smogus válasza tbs (#1011) üzenetére


Smogus
őstag

"Pentacon 29mm F2.8-am van, nem vagyok leszédülve tőle digiten, alig használom.
"
Szomorúan hallom mert én filmen el vagyok ájulva :D nekem is van egy és imádom :)
ja 4e-ért vettem :D egy éve kb. nagyon jó állapotban

[ Szerkesztve ]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1013) tbs válasza Smogus (#1012) üzenetére


tbs
addikt

Enyém picit leharcolt... Határozottan élettelen képeket gyárt. Rideg. És nem az éles fajtából... :F

(#1014) Kleroo


Kleroo
veterán

sziasztok! nem tudom mennyire vágtémába, de van egy Carl Zeiss Jena 4/20 minimum 25éves optikám, amit még nagypapámtól "örököltem" én el szeretném adni, hátha valakinek jool jön, csak nem tudom mennyit ér,. (új állapotban van)
még google-n sem tudom megtalálni hogy mi ez:)
http://prohardver.hu/apro/carl_zeiss_optika_p3d-2_fenykepezo/hsz_1-50.html
itt egy link ahol árulom. valaki segítene? nagyon köszönöm :R

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1015) orbano válasza Kleroo (#1014) üzenetére


orbano
félisten

[link] ez az?

A vér nem válik VAZZE!™

(#1016) tbs válasza Kleroo (#1014) üzenetére


tbs
addikt

"Flektogon"-ra keress a googleban. Kicsit túláraztad itt Mo.-n. Fontos lenne még az objetívcsatlakozó milyensége. M39-et pl. gyakorlatilag soha nem fogsz tudni elpaszsolni, M42-re van esély. Tolómérő, menetátmérő. ;)

(#1017) orbano válasza tbs (#1016) üzenetére


orbano
félisten

ahogy néztem ebayen 150 font fölött megy :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1018) csiga997 válasza orbano (#1017) üzenetére


csiga997
őstag

...a 2.8-as ;)

mod: ha pedig az "F" betűnél nézed, ott csak 150 USD. :)

[ Szerkesztve ]

(#1019) orbano válasza csiga997 (#1018) üzenetére


orbano
félisten

"C. Zeiss Jena FLEKTOGON 20mm F4 - M42 + Canon EOS 160,00 GBP"

A vér nem válik VAZZE!™

(#1020) tbs válasza orbano (#1017) üzenetére


tbs
addikt

Annyiért ott sem megy el szerintem. Itt Mo.-n meg pláne. Esetleg egy gyűjtőnek. ;)

Szerintem itthonra drága lesz. De ezt már mondtam párszor. :B Mondjuk finom cucc lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#1021) csiga997 válasza orbano (#1019) üzenetére


csiga997
őstag

FLEKTOGON 20/4 CARL ZEISS M42 153,50 USD
FLEKTOGON 20/4 CARL ZEISS M42 153,50 USD
Flektogon 4/20 68,00 EUR
Flektogon 4/20 Carl Zeiss Jena M42 Weitwinkel 150,00 EUR
Flektogon 4/20 mit Original Köcher (Carl Zeiss Jena) 114,00 EUR
Flektogon 4/20 Zeiss Auto - Pentax Zenit M42 - MINT! 202,60 USD
CARL ZEISS 20mm f4 FLEKTOGON SUPER WIDE MANUAL IRIS 54,00 GBP
Carl Zeiss Jena - Flektogon 4/20 M 42 Objektiv QF-FOTO 103,03 EUR
Carl Zeiss Jena 4/20mm * mit Nikon Anschluss * 133,00 EUR
Carl Zeiss Jena FLEKTOGON 4 / 20 ,für M42,TOP! 99,00 EUR
Carl Zeiss Jena Flektogon 4/20 89,00 EUR
Carl Zeiss Jena Flektogon 4/20 auto Exa Exakta 102,01 EUR
Carl Zeiss Jena Flektogon 4/20 für M 42 Gewinde 102,00 EUR

de azért jó, hogy te találtál egyet 160 fontért is. ;)

(#1022) Smogus válasza tbs (#1013) üzenetére


Smogus
őstag

Nekem szerencsére nincsen panaszom rá :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1023) tbs válasza Smogus (#1022) üzenetére


tbs
addikt

Nem panaszkodom, de vannak jobbak nála kéznél. :B (Nem hiányzik az a "tartomány" :D. Cropos vázon sokkal rövidebb fix kéne, illetve egy 5-10mm-rel hosszabb.)

(#1024) igo2006


igo2006
csendes tag

Nagyon örülök, hogy szóba került ez az optika. Tök nosztalgiám van tőle - főleg, amikor megláttam a fotóját -,mert évekig egy ilyen nagylátóval nyomtam.

(#1025) Kleroo válasza tbs (#1016) üzenetére


Kleroo
veterán

értem.akkor lejjebb veszem az árát.. sajnos nem m42 :O
én 38mm-t mértem vagyis 39es lehet. de mellékelek linket, (nem tudom működik e:)
hogy hogy néz ki egyébként:D köszönöm segítséged :R
[link]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1026) tbs válasza Kleroo (#1025) üzenetére


tbs
addikt

Hát, sajnálom egyébként, mert szép Zebra. :B

Most viszont jó az ára. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1027) Smogus válasza Kleroo (#1025) üzenetére


Smogus
őstag

Egyébként ez véletlen nem exaktára való?
menetes az a 38mm ???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1028) Smogus válasza Kleroo (#1025) üzenetére


Smogus
őstag

kétszer ment, bocsi

[ Szerkesztve ]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1029) Kleroo válasza Smogus (#1027) üzenetére


Kleroo
veterán

pont most mondtam apának, hogy feltettem netre, és ő is valami exa-t mondott vagy exakta vagy mi:D ezena étren elég béta vagyok:D. honnan vágod ezt? ennek örüljek vagy ne? (hogy exaktára való)?:D:D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1030) tbs válasza Kleroo (#1029) üzenetére


tbs
addikt

Menetes, vagy bajonettes..? Exakta nem menetes. Kapósabb leányzó. ;)

(#1031) Smogus válasza Kleroo (#1029) üzenetére


Smogus
őstag

Hát Exás obik kicsit jobb áron mennek el :D
Nekem van exám és szoktam is lőni vele, de obira pénzt most nem adnék :(
Jó kis gépek azok, szépek [link]

Egyébként pedig az obin lévő kiálló elemről lehet megismerni

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1032) tbs válasza Kleroo (#1029) üzenetére


tbs
addikt

No, jó az árad, ennyiért el fog csoogni. Légy türelmes. ;) ( [link] )

(#1033) Hydra SR válasza Smogus (#1012) üzenetére


Hydra SR
addikt

A Pentacon csalóka márka. Vannak qva jó és gyenge-közepes obijai is, ugyanolyan névleges paraméterekkel. Állítólag van valami ilyen is, hogy az egyiket NDK-ba és keleti exportra, a másikat nyugati exportra szánták. A nyugati exportra angolul volt ráírva a gyártás helye (Made in G.D.R.)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1034) orbano


orbano
félisten

Engem legfőképpen az a 135/2.8-as érdekelne. Arról valami infó? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1035) Hydra SR válasza orbano (#1034) üzenetére


Hydra SR
addikt

Pentaconé speciel nem a legjobb. Nem olyan rossz de van jobb. A Chinont hali01 nagyon dícsérte, de abból most épp van egy a Soósban amin lötyög a blende M kapcsolója (kipróbáltam), gyakran kiugrik a helyéről és beragad valamelyik állásban a blende, ez elég gáz használat közben. Biztos javítható de azzal macera van, ahhoz képest 8900-ért drága. A Zeissnek is van valami 135-öse, asszem a Sonnar F3.5. Na az ütős egy darab. Arról lett koppintva a Jupiter37-A, optikailag gyakorlatilag ugyanaz csak Zeiss felirat nélkül jóval olcsóbb, én 3900-ért vettem. Nem tudom, hogy a Pentacon és a Chinon hogyan teljesít F3.5-nél nyitottabban de a Jupiter gyakorlatilag gond nélkül használható F3.5-ön szóval nem feltétlenül hátrány a kisebb fényerő, nem biztos, hogy sokkal előrébb lennénk egy F2.8-assal ami csak F3.5-től rajzol szépen. Van egy Jupiter11-A (asszem ez a típusneve) is a Soósban, az F4-es. Arról nem sokat tudok de gyanús, hogy az már nem csak annyival tud kevesebbet a 37-A-nál, hogy 1/3fé-vel gyengébb.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1036) orbano válasza Hydra SR (#1035) üzenetére


orbano
félisten

igazából úgy érzem kéne az az f2.8 a megfelelő távolságból elérhető mélységélesség miatt. vasárnap fotósbörze, remélem lesz kint 1-2 rendes obi 150mm körül...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1037) tbs válasza orbano (#1036) üzenetére


tbs
addikt

Héhéhé..! Megyek börzére..! Tudok K100D-n mutatni 135mm 2.8-as Chinon MC-t. Ha érdekel, azzal megyek.

(#1038) orbano válasza tbs (#1037) üzenetére


orbano
félisten

:K :K :K

mi a különbség amúgy az auto, electric meg a multi-coated között? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1039) Hydra SR válasza orbano (#1036) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor szerintem keresd az a Chinont. Viszont: szerintem abból is, mint a legtöbb ilyen obiból, 2 féle van: egy kommersz és egy jobb minőségű. A Soósban levő 6 lamellás. Ez egy ilyen apró árulkodó jel, hogy valószínűleg az a kommersz. Ha a kis DOF miatt kell (portré, ha jól sejtem) akkor gondolom fontos a bokeh, a lamellák száma (és kialakítása) pedig éppen azt befolyásolja. Nem véletlen, hogy a 15 lamellás Pentacon 200-asom és a 19 lamellás 300-asom úgy mossa a hátteret mint egy L-es Canon. Más kérdés, hogy totál nyitott blendével a téma is kicsit lágy de F5.6-tól már jó.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1040) orbano válasza Hydra SR (#1039) üzenetére


orbano
félisten

2.8-as fényerővel nagyobb gyújtótávval vannak még hasonló, elérhető obik? 200mm-ig bezárólag? vagy ne akarjak sokat? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1041) Hydra SR válasza orbano (#1040) üzenetére


Hydra SR
addikt

200mm F3.5 volt a legjobb amit eddig láttam. 180mm F3.5-ről is hallottam. Hirtelen nem ugrik be a márka. Ettől jobb szerintem nemigen beszerezhető. Talán nem is volt. De lehet, hogy csak én nem láttam. Viszont ott már előjön, hogy eszmei értéke is van, nem biztos, hogy megéri ilyet keresni mert az árából könnyen lehet, hogy kijön ugyanez AF-esben is.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1042) orbano válasza Hydra SR (#1041) üzenetére


orbano
félisten

egyelőre csak a canon 200/2.8-asát ismerem, az kb 160-170e, illetve az 1.4-esét, ami 1 misi. ezekhez képest elég nagy a mozgásterem :U
viszont kéne a 2.8, mert egész alakot nem lehet 200mm-en f4 körül jól elklöníteni a környezetétől. de valszeg akkor marad a ~125-135mm és kicsit közelebb megyek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1043) Hydra SR válasza orbano (#1042) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az árak újonnan, garival értendők ha jól sejtem. M42-esből olyat már nem kapsz. Örülhetsz, ha nem gombás és karcos. Láttam már 100 fölött M42-es telét, igaz az 600-as volt de ha mondjuk Zeiss 200 F2.8-as létezik és kifogsz egyet, az se biztos, hogy sokkal olcsóbb lesz. Ilyesmik szeritem mind a gyűjtőknél vannak vitrinben és árverésen lehet csak hozzájutni. De én már azt is megfontolnám, hogy súlyos tízezreket elköltsek-e egy MF-es fix obira amin még beugróblendém sincs. Akkor már tényleg gyűjtök még hozzá és megveszem az EF bajonettest. Lehet, hogy 3-szor annyi de azt már én megfontolnám. Én akkor veszek M42-est, ha tízed-húszadannyi mint az AF-es megfelelője. A 200-as Pentacon 6900 Ft volt. Az zsebpénz. Ha már rendesen költök rá tízezreket akkor annyiért közel a legjobbat akarom. De hát ez már hozzáállás kérdése.

Szerintem azért sem volt akkora szükség a nagyobb fényerőre régen mert a filmes korszakban a valós gyújtótáv egyben az ekvivalens is volt szóval ugyanakkora látószöghöz lényegesen nagyobb gyútáv tartozott, ahhoz meg kisebb DOF. Kisebb volt az igény arra, hogy a nagy blendenyílással mossák a hátteret, megoldották nagy valós gyútávval.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1044) tbs válasza orbano (#1038) üzenetére


tbs
addikt

Auto: van rajta manuál/automata rekeszbeugrasztás kapcsoló.
Electric: analóg ellenálláshálós/potméteres blendevisszajelzés néhány okosabb M42-es váznak.
MC: kívülről tükröződésmentesítő bevonat a lencsén/lencséken. Nélküle is jó tud lenni egy jó objektív. Pl. Pancolarból van MC-s és nem MC-sem is. Picit más a színviláguk, a nem MC-ssel jobban figyelni kell a kósza fényforrásokra, de semmi egyéb különbséget nem fedeztem fel.

#1043, Hydra: Ennek ellenére azért régebben mintha kicsit fényerősebb cuccokkal találkoztam volna, mint mainapság... Régebben majd minden (noname) gépet F2 alatti kezdőjű "kitobival" adtak, most meg... :(

[ Szerkesztve ]

(#1045) Hydra SR válasza tbs (#1044) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az 50-esek most is nagy fényerejűek, csak az igények zoom alapobit diktálnak. De ha külön veszed, még most is olcsóbb egy fix 50-es mint a kitobi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1046) orbano válasza Hydra SR (#1043) üzenetére


orbano
félisten

nem, ezek használt árak.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1047) Hydra SR válasza tbs (#1044) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egyébként az 50mm egy külön állatfaj, mindig is favorit volt, azt fejlesztik legrégebb óta. Digiten főleg a crop miatt szorult háttérbe, ezért nem lehet a laikus kezébe adni alapobiként. Valamiért nem lett helyette 30mm F1.8. Megint másik dolog, hogy régebben sokkal kevesebb volt a laikus fényképezőgép tulajdonos aki mindenféleképpen igényli a zoomot, nem tudja/akarja megoldani a technika hiányosságaiból adódó problémákat, azt oldja meg a gyártó.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1048) tbs válasza Hydra SR (#1045) üzenetére


tbs
addikt

Nem mindig. Sőt. 1-2 példát tudsz csak mondani szerintem, gondos válogatás után... :DDD

(#1049) orbano válasza Hydra SR (#1047) üzenetére


orbano
félisten

felteszem 30mm-es nagyfényerejű objektívet nehezebb konstruálni, mint 50mm-eset. és akkor még nem esett szó a 30mm-en megnövekedett torzításról, illetve a megváltozott perspektíváról.

a zoom mint alapigény nem értem miért lenne gond. szólj be egy riportfotósnak, hogy mekkora tré dolog a zoom, és agyonüt a 35-300-asával :D

ugye ilyen filozófiai belemenésekben már előjön a "mire mit" kérdés. áltagfelhasználónál a mire = minden, a mit-en pedig majd a mérnökök agyalnak. mindig is ez volt a mainstream piac, ez is marad.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1050) Hydra SR válasza tbs (#1048) üzenetére


Hydra SR
addikt

OK, de ha az lenne az alapobi, akkor mindegyik olcsóbb lenne, az eladható mennyiség is befolyásolja az árat. Így is van jópár példa rá és még ami drágább, az se sokkal. Most nem az 1.4 és 1.2-esekről beszélek, az alapobik sosem voltak akkora fényerejűek.
Végülis csak arra akartam kilyukadni, hogy a technika nem fejlődött vissza fényerő terén az obiknál, sőt, inkább egyre nagyobb fényerők jönnek, zoom obikban is, egyre szebb rajzolattal, nagyobb felbontással. Az 50-esek terén van talán a legkisebb fejlődés mert azok régen is jók voltak.

orbano: dehogy baj a zoom, szerintem is hasznos, csak mondtam, hogy mások az igények mint régen. Ennek megfelelően a végeredményben is. Ami régen jó fotó volt az ma már nem biztos, hogy annak számítana ha ma készülne.

Én is úgy érzem, hogy valami fizikai akadálya van, hogy az 50mm-esekhez hasonló minőségű és fényerejű 30mm-est gyártsanak hasonló költséggel.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.