Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) péter007 válasza johnjohn (#2998) üzenetére


péter007
senior tag

megelőztél :)
lehet hogy megveszem a tamront és ha olyan helyre kell ahol kevés a fény akkor meg viszem az állványt (csak nem mozogjon a téma :DDD )

(#3002) Pilács válasza johnjohn (#2998) üzenetére


Pilács
senior tag

55-200 ban a tamron jobb felépítésű legalábbis a fókuszgyűrű kezelhetőbb nem? Viszont a nikkorban meg ott a vr... Csak kérdés melyik rajzos hitelesebb képet, erről van vmi tapasztalatod?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#3003) péter007 válasza Pilács (#3002) üzenetére


péter007
senior tag

ebben a nikonban nem volt vr, mert az csak 60K
a vr-es 70K annyit meg most nem adok érte, ezért is tetszik jobban a tamron

[ Szerkesztve ]

(#3004) johnjohn válasza Pilács (#3002) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem, D 200-as géppel,jó fényben a Tamron .Középen egyformák, viszont a Tamronnak a széle is élesebb! A színei szebbek.
Ugyan akkor ismételni tudom csak magamat, miután mindkettőt kipróbáltam végül megtartottam a Tamron "mezei" 55-200-as obiját, és 200-mm felett ha kell, az öreg Sigma 135-400 APO D obimat használom ,az kb.350 mm-ig jó f 8-as blendétől felfele.

(#3005) Pilács válasza johnjohn (#3004) üzenetére


Pilács
senior tag

Köszi, hamarosan beruházok vmire :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#3006) Mercutio_ válasza johnjohn (#2989) üzenetére


Mercutio_
félisten

Visszaolvastam, és örülök, hogy nem voltam netközelben amíg tartott az "eszmecsere" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3007) Viszlát


Viszlát
addikt

Üdv.

Az normális jelenség, hogy a Canon 24-105 F4 L bekapcsolt képstabilizátorral a legoptimálisabb fényviszonyok között is zajos képet készít?

Üdv, V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3008) Dare2Live válasza Viszlát (#3007) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát az objektív az nehezen.... mondhatni a hszed értelmezhetetlen.

Tölts fel egy képet vhova megnézzük....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3009) Terapeuta válasza Viszlát (#3007) üzenetére


Terapeuta
őstag

A zaj úgymond a váz tulajdonsága...nem hagytad az ISO értéket 1600-on ???

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3010) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Érdekesség kép:
[link]

Azért amikor egy lencse fényereje F1 alatt van az "nem gyenge", főleg amikor a "regarded as the best standard lens ever produced" utóda.

Az árát inkáb enm irom ide....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3011) Pompi válasza Dare2Live (#3010) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Majd én ;) megközelítőleg 1.9 millió forint. Nem semmi. Se az obi, se az ára :)

Feel Good Inc.

(#3012) ottkar válasza Pompi (#3011) üzenetére


ottkar
addikt

Abszolút túlárazott messze nem ér közel se annyit. Az 1,2-essel még fotózni is lehet :D

(#3013) Dare2Live válasza ottkar (#3012) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azon filoztam, hogy volt e kereskedelmi forgalomban lencse ami F1 alatt volt. Digitalra tuti nem, analogra "eccerübb" lencsét csinálni talán arra?

gondoltam megkérdezem tőled hozzám képest öskövület vagy fotózásban hátha... :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3014) ottkar válasza Dare2Live (#3013) üzenetére


ottkar
addikt

Kereskedelmi forgalomban nem tudok róla de csináltak csekély darabszámot nem használtak ilyet elterjedten. Még az 1,2-est se használják sokan.

(#3015) Terapeuta válasza Dare2Live (#3013) üzenetére


Terapeuta
őstag

Erre gondolsz?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3016) Dare2Live válasza Terapeuta (#3015) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

krbenéztem Zeiss, és Schneider is csinált még ilyet.

pl
[link]
itt meg a canon
[link]

de jelenleg senki más nem csinál ilyet és ahogy láttam a Canon digitre nem is "tökéletes"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3017) Terapeuta válasza Dare2Live (#3016) üzenetére


Terapeuta
őstag

[link]

:O

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3018) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

a 2 obi közül melyik a jobb választás:

Sigma 18-50 f/2.8
Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical ?

Köszi

(#3019) johnjohn válasza Simtu (#3018) üzenetére


johnjohn
addikt

Van itt olyan fórumtárs, akinek Tamron van,és az övé jó. Én kipróbáltam az üzletben, és 2.8-as blendével 50 mm-nél annyira lágy volt a képe, hogy inkább otthagytam.
A Sigmáról nem tudok nyilatkozni.

(#3020) Viszlát válasza Dare2Live (#3008) üzenetére


Viszlát
addikt

Valóban nagyon nehéz lehetett értelmezni a kérdésem... :U

Terapeuta: nem, készítettem összehasonlító képeket, de csak hétvégén tudom feltölteni valahova, majd akkor visszatérek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3021) philoxenia válasza Viszlát (#3020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Enyhén lágyíthat a képeken a képstabi, kikapcsolttal nincs ilyen gondod?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3022) Dare2Live válasza Viszlát (#3020) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem is nehéz hanem olyan gizike gőzeke esete. alá:
A CPUm miatt nem tudok 16*osan az írommal lemezt írni?

Ahelyett, hogy megsértődsz meg szemet forgatsz mint írtam rakj fel vhova képet és segítek/segítünk. És ha segítettünk arra remélhetőleg kapunk egy THXet.

szerk: philoxenia: lehet én értelmeztem rosszul ? Én ahogy olvastam zajra panaszkodik és nem lágyságra. (meg amenyit a 24-105 stabija lágyít pixelpíper legyena talpán akit az zavar.) "Az normális jelenség, hogy a Canon 24-105 F4 L bekapcsolt képstabilizátorral a legoptimálisabb fényviszonyok között is zajos képet készít?" Amikor a képstabi okozza zajt az durva eset. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3023) Dare2Live válasza Simtu (#3018) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

X Mindkettő elég jó obi.

Arra figyelj, hogy rengeteg Sigma front/back fokuszos a Tamronbol pedig van egy komplett hibás széria ami sejtésem szerint "körbejár" az országban 50 2.8on elég lágy ld pixinfo.hus tesztet (Ők is belefutottak.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3024) johnjohn válasza Dare2Live (#3023) üzenetére


johnjohn
addikt

Azt hiszem, a Mediker-nél is van belőle pár darab, pedig azok már a motoros változatból valók

(#3025) Viszlát válasza philoxenia (#3021) üzenetére


Viszlát
addikt

Majd ha hétvégén odajutok és fel tudom tenni a próbaképeket láthatod, hogy képstabi nélkül tökéletes, képstabival pedig rettentően zajos, ugyanolyan beállításoknál (ha jól rémlik 200-as ISO-val készültek, de nem emlékszem pontosan, mindenesetre biztos, hogy nem 1600).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3026) ottkar válasza Viszlát (#3025) üzenetére


ottkar
addikt

Minden ami zajosságot okoz működik a stabilizátor kikapcsolt állásában is.

(#3027) Viszlát válasza ottkar (#3026) üzenetére


Viszlát
addikt

Éppen ezért állok teljesen értetlenül a helyzet előtt. :F

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3028) Szten Márs válasza Viszlát (#3027) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából mi is, mert el nem tudom képzelni, hogy egy objektív bármiféle módon képzajt eredményezzen :F
De hétvégéig igazán többet nem is fogunk tudni mondani, kiváncsi leszek a próbaképekre, és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#3029) Retro11


Retro11
senior tag

Sziasztok!

Ismét szeretnék fotózni, újra belevágni a makrózásba.

Egyelőre Canon 40D és egy Tamron AF 18-200mm F/3,5-6,3 XR Di II LD (macro) obiban gondolkodtam.

Az lenne a kérdésem, van-e valakinek ezzel az obival (netalán a gép és obi együttesével) valamiféle tapasztalata?

Illetve, szerintetek ez az objektív mennyire éri meg az árát? (260k) A Tipa díj miatt kérdezném ezt elsősorban...

Üdv: Retro11

[ Szerkesztve ]

(#3030) *Ropi* válasza Retro11 (#3029) üzenetére


*Ropi*
félisten

BMW kasztniba Trabant motort? :( Inkább vegyél olcsóbb vázat és drágább üveget. Nagyjából a váz a funkciógazdagságot, az objektív meg a képminőséget határozza meg. Gondolom, utóbbi a lényegesebb. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3031) Retro11 válasza *Ropi* (#3030) üzenetére


Retro11
senior tag

Valahogy sejtettem, csak a díj miatt ötlött fel bennem ez a dolog...

Akkor viszont nem marad más, mint ő: SIGMA 70 mm F2,8 DG EX MACRO

:U

P.S: Vagy gyűjtsek még, s lépjek túl ezen a 90ezres kategórián?

[ Szerkesztve ]

(#3032) Szten Márs válasza Retro11 (#3031) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tamron 90mm F/2,8 - erről az obiról csak jó véleményeket hallottam még, érdemes megfontolni. És ez is "csak" 90 ezer HUF.

(#3033) Retro11 válasza Szten Márs (#3032) üzenetére


Retro11
senior tag

Hmm.. Ez most kamu, vagy a júzer közelít a godness kategória felé?

[link]

Más alternatívát (akár drágábbat) tudsz mondani Szten?

(#3034) Szten Márs válasza Retro11 (#3033) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

105 és 150mm-es Sigma F/2,8 macro. Ez utóbbiról itt olvashatsz: [link]

(#3035) philoxenia válasza Szten Márs (#3034) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A következő Bayer-szűrő légyszemből készül majd.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3036) Retro11 válasza Szten Márs (#3034) üzenetére


Retro11
senior tag

A 150mm-ről a külföldi oldalakon is jókat írnak. Az ára pedig, egyáltalán nem vészes. Köszönöm a segítséget Szten.

Ajjaj.. Azt hiszem belefogok csúszni a mókuskerékbe :U

(#3037) ottkar válasza Retro11 (#3036) üzenetére


ottkar
addikt

A Sigmánál szabályosan az 50mm-től kezdődően egyre jobbak a makrók. Az 50-es a "leggyengébb" és egyre jobbak. Én azért vettem 50-est mert azt 63-ért árulták.

(#3038) TOM.......


TOM.......
tag

Használtan sigma 17-35 Ex 55ezer forintért jó vétel lenne?

Valakinek vélemény az obiról esetleg?

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#3039) Agent87


Agent87
aktív tag

szerintetek a pentax 55-300 f4-5,8 karácsonyig esik valamit az ára?
ez a mostani 70ezer pont annyi hogy sok. de egy 50-60 már talán jó lenne.

(#3040) Szten Márs válasza Agent87 (#3039) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hol látsz te 70 ezerért ilyen obit? Én csak 80-ért találtam.

(#3041) philoxenia válasza Szten Márs (#3040) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha valós a készlet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3042) Agent87 válasza Szten Márs (#3040) üzenetére


Agent87
aktív tag

meg argep.hu-n is van ugyanígy digitalmixnél. bár én naívan feltételeztem hogy biztos van ha már az oldalukra is kirakják.:)

(#3043) Stitch


Stitch
őstag

(#3044) Allien válasza philoxenia (#3041) üzenetére


Allien
veterán

A pixmania-tol nem bizti, hogy megéri, a gari miatt. A digitalmix-nél pedig rendelésre megy, persze, ez nem bizti, hogy baj lenne. Én már memkártyát rendeltem tőlük, egy gondom volt, Csepel-re kellett mennem. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3045) philoxenia válasza Allien (#3044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Buszjegy bőven kijön a különbségből..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3046) *Ropi* válasza philoxenia (#3045) üzenetére


*Ropi*
félisten

A mai buszjegy-árak mellett már nem biztos. ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3047) rosta11 válasza Szten Márs (#3028) üzenetére


rosta11
tag

"nem tudom képzelni, hogy egy objektív bármiféle módon képzajt eredményezzen"

Ez tényleg magas, de érdekes, hogy amikor két objektívet összehasonlítok ugyanabban a gépállásban, ugyanolyan körülmények között, akkor azt tapasztalom, hogy a jobbik objektív képe símább ha jól kinagyítom a képernyőn a képet, míg a gyengébb objektíven foltosodások vannak, amelyek hasonlítanak a zajra.

Én is összehasonlítottam több objektívet, például a kit sony 18-70-esnek a 70-es végét, és a tamron 55-200-as 70 körüli végét, és azt tapasztalta, hogy morzsalékosabb a kitobi képe, szinte zajos. Lehet, hogy ez amiatt van, hogy a kitobi vége 5,6-os, fényerejű, a tamroné meg 70 körül 4-es értékü nagyjából? Ugyanezt más objektíveknél is tapasztaltam, hogy az elmosódás mellett valami zajszerűség is bejön.

A zaj elméletileg az érzékelő, és az elektronika termikus, és egyéb zajaiból jön össze, ha jól tudom, ezért nem értem ezt a dolgot. Lehet, hogy van valamiféle optikai fényszóródásból eredő zaj is, de azt CA-nak hívják, meg moire-ról beszélnek, ha jól tudom.

Most hogy így gondolkodom, lehet, hogy mégis az elmsosottság hozhatja be.

(#3048) philoxenia válasza rosta11 (#3047) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából jelen esetben a képstabi teszi zajossá a képet. Anélkül zajtalan.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3049) rosta11 válasza philoxenia (#3048) üzenetére


rosta11
tag

De akkor nem kellene mindkét objektívnek zajosnak lenni? A jobbik az láthatóan kevésbé zajos. Mintha kompaktot hasonlítanánk össze DSLR-el.

(#3050) philoxenia válasza rosta11 (#3049) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az eredeti obira gondoltam, amiről Szten beszélt.itt

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.