Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) krisz12356 válasza .DLL (#19700) üzenetére


krisz12356
tag

azért mert nem tudom,hogy mi lehetne a legjobb választás egy ff géphez ennyi pénzért...később mindenképpen akarok egy 70-200 f.4-et venni,de most kéne egy ,hogy azért ne csak a váz legyen de felesleges pénzkidobás se legyen :)

(#19702) krisz12356


krisz12356
tag

canon ef 40mm f2.8 stm-ről vélemény?

(#19703) Wa2x_ válasza krisz12356 (#19702) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nagyon jó kis obi, de 50-et nem ér, viszont használtan már találni 30 körül.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19704) TV Béla


TV Béla
tag

Sziasztok

Szeretnék venni a Nikon D90-es fényképezőmhöz egy makró objektívet.
Legfőképp apró tárgyakat, másodlagosan növényeket, bogarakat fotóznék vele.
Pénzben olyan 50 - 80 ezerig fér bele a költségvetésbe.

Ezt néztem ki magamnak:

Nikon 40/F2.8 AF-S G DX Micro objektív

http://www.edigital.hu/Makro_objektiv/Nikon_40/F2.8_AF-S_G_DX_Micro_objektiv-p327349.html

Szerintetek jó választás lenne?

Köszönettel, TV Béla

(#19705) Fotonhámozó válasza imyourfriend (#19694) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ez egy elég "érdekes" szitu :U

De hogy konstruktív is legyek: ha ennyire nem tudja milyen obit vegyen, szerezzen használtan 50/1.8 Mk II-t. ~20 ból megvan. Arra jó, hogy eldöntse merre tovább, a képminősége nem rosszabb annyival az 50/1.4-től, amennyit az árkülönbözet sejtet, sőt.. De még mindég a fejemet fogom, ilyen vázat venni úgy, hogy lövése se legyen valakinek arról, milyen obival használja...

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19706) krisz12356 válasza Fotonhámozó (#19705) üzenetére


krisz12356
tag

van lövésem, ne aggódj :)
csak a pénzem nincs még meg rá

(#19707) Graphy válasza krisz12356 (#19706) üzenetére


Graphy
aktív tag

,,,de ha nincs meg rá a pénzed, minek akarsz kidobni az ablakon max. 80 ezret? :F
(ehh...pedig megfogadtam, hogy nem fogok ebben a témában írni...)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19708) krisz12356 válasza Graphy (#19707) üzenetére


krisz12356
tag

inkább nem írok többet ide mert úgy érzem,hogy nem igazán értitek a szituációt amiben benne vagyok...most nincs annyim,hogy a kivánságlistámból vegyek valamit...kell egy objektív amit tudnék használni 3-4 hónapig

(#19709) krisz12356


krisz12356
tag

Legszívesebben egy Tamron 17-50 et vennék de az elvileg nem jo FF-re

(#19710) zserbox válasza krisz12356 (#19709) üzenetére


zserbox
őstag

eddig én is visszafogtam és nem írtam, de em tudtam megállni

az egész fényképezőben az objektív a lényeg, nem a váz
az objektív adja a képet az képezi le a tárgyat és attól függ kb minden, a szenzor azt már csak "dokumentálja"
ergo pont hogy obi vásárlás lenne a prioritás és nem a váz
nagyon nem vagy képben, hogy leszel te fotós ha ennyire alap technikai dolgok nincsenek meg? :Y

(#19711) Graphy válasza krisz12356 (#19708) üzenetére


Graphy
aktív tag

Igazából a legtöbbünk tényleg nem érti a szituációt...
Vettél egy szép ödémakettőt, és neked tök mindegy milyen objektívre "dobod" ki azt a 80 ezret, csak legyen szép rajzolata amivel pár hónapig használod a gépet. Itt a legtöbbünk tudja, hogy mire szeretné használni a gépet, ennek megfelelően keres objektívet is. Ha volt előtte másik géped, akkor neked is tudnod kellene, hogy mi az amit szívesen fotózol, legyen az akár makró, portré, tájkép, bármi. Tegyük fel van 80 ezerért makró objektív amit megveszel, akkor most elkezdesz makrózni pár hónapig amíg nem lesz másik objektíved? Nem támadásként írom, de tény, hogy elég hülyén hangzott a feltett kérdésed.
Itt már írták előttem is, hogy vegyél egy 50-es objektívet, FF vázhoz már akár az 1.4-es obit, ennyiből kijön használtan vagy ha az olcsóbb tesóját veszed akkor spórolsz rengeteget és később nem is buksz nagyot, ha eladod (én emellett döntenék, ha már mindenképpen akarsz valamit venni).

ITT találsz összehasonlítást is.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19712) krisz12356 válasza zserbox (#19710) üzenetére


krisz12356
tag

Egészen addig igazad van hogy az objektív nagyon fontos ,de nekem fontos volt hogy hosszútávon legyen egy jo gépem es arra építkezni ...vagy talán ez is hülyeség ?

(#19713) forceberg válasza krisz12356 (#19709) üzenetére


forceberg
veterán

Add el azt az öddé kettőt...
Full frame felvágás helyett vegyél az árán egy jó kis APS-C rendszert...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19714) krisz12356 válasza Graphy (#19711) üzenetére


krisz12356
tag

Azért nem tudom meg hogy milyet vegyek mert nem tudom hogy melyik ágazatra vettek fel...ha azt megtudom akkor nyilvánvalóan tudni fogom hogy mire is használom..addig is szeretnek valami olyat venni ami több szituációban is hasznos es később is használható

(#19715) zserbox válasza krisz12356 (#19714) üzenetére


zserbox
őstag

akkor mondjuk várjál addig amíg kiderül, hogy mire kell...

(#19716) krisz12356 válasza zserbox (#19715) üzenetére


krisz12356
tag

Ha olyan édesanyátok lenne mint nekem akkor nem tudnátok várni :D
O az egészben csak annyit lat hogy vettem valamit amivel meg fényképezni sem tudok

(#19717) Graphy válasza krisz12356 (#19716) üzenetére


Graphy
aktív tag

no comment... :W
Feltetted a pontot az i-re. :Y

Figyelj! Ha rám hallgatsz, akkor olyan objektívet veszel, amilyet csak akarsz! :K

...és később szegény édesanyád mit fog látni? Hogy vettél valamit amit már le is cserélsz és veszel egy drágábbat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19718) krisz12356 válasza Graphy (#19717) üzenetére


krisz12356
tag

Csak hogy meg jobban idegesitselek titeket..van egy fotóművész ismerősöm aki rendesen meg is el belőle...na most o egy FF gépet használ 18-55os objektívvel...

(#19719) Graphy válasza krisz12356 (#19718) üzenetére


Graphy
aktív tag

Engem nem idegesítesz vele. Az isten útjai kifürkészhetetlenek, és qrv@ nagy az állatkertje is....csak nem elég magas a kerítés!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19720) zserbox válasza krisz12356 (#19718) üzenetére


zserbox
őstag

elég nehezen, mivel fel se megy az ff-re a 18-55 mivel más a bajonett....(Canon)

[ Szerkesztve ]

(#19721) krisz12356 válasza zserbox (#19720) üzenetére


krisz12356
tag

Láttam ,sima kit objektív volt rajta

(#19722) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Úr Isten....

Hogy erdemben is hozzaszoljak en is az 50 1.4-re voksolnek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#19723) Big-Lacos válasza Big-Lacos (#19722) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Vagy egy Samyang 14mm 2.8, de ez en vagyok ugye :D

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#19724) azka79


azka79
aktív tag

Troll az arc...

(#19725) denko


denko
senior tag

sziasztok,
FF re váltás miatt keresek egy alap obit és véleményt szeretnék hallani.
Kinéztem sigma 24-70mm 2.8 -öt ill sigma sigma 24-105mm f4-et. anyagi meggondolásokbol ezekre eshet a választás, igy is drága mulatság az ff( nikon 610 vagy d700 a kiszemelt) . Amire használnám : mindenre. tárgy ,táj, portré stb.
Esetleg van-e más tippetek? net'n olcsobb megoldás.

Ami fontos, késöbb ráfogok menni portréra komolyabban.

Válasz az épitő jellegű kritikát és az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#19726) *Ropi* válasza krisz12356 (#19679) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha ránk hallgatsz, azt veszel amit akarsz.

;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19727) Alx.Mercer válasza krisz12356 (#19679) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ezen most sírni vagy nevetni kell?? :DD :W :DD :W

Szerintem fogadd meg a többiek tanácsát: Canon 50 1,8 II, akár használtan, akár újan. Ebből még akár makró obit is csinálhatsz ha esetleg az lenne az "igény"...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19728) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok.

kimondottan csábító számomra a 24 milliméteres látószög. Csak fixeket használok, a sigma 24mm 1.8 obival kacérkodom. egyenlőre a canon verzióra nem tudok invesztálni. van valakinek tapasztalata vele ? van egy sigmám, 50mm 1.4 ex dg hsm. azzal viszonylag elégedett Vagyok.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19729) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#19728) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ennek a szériának a 20 milliméteres verziójáról találtam magyar tesztet, az viszont nagyon le van húzva, állítólag zoomok elverik. de a 24 -essl készült fotók a flickr-en elég vegyes képet adnak, vannak átlagos, de nagyon szép éles fotók is. bocsi a dupláért.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19730) zgospel válasza krisz12356 (#19718) üzenetére


zgospel
őstag

akkor ő tényleg művész hogy ezt a kettőt összehozta :DDD :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19731) A Zéé válasza TV Béla (#19704) üzenetére


A Zéé
addikt

neked nem válaszolt eddig senki, de írok én, hátha a többiek is észreveszik, és véleményezik :)

A 40mm bogarászni kevés lesz szerintem. Nagyon bele kell mászni az alanyba, azok meg vagy tolerálják ezt, vagy nem. Kicsit hosszabb obikkal lehet, hogy jobban járnál. Én ekkora kerettel lehet, hogy egy használt Tamron 90/2.8-al próbálkoznék inkább.

Just a simple Lineman...

(#19732) denko


denko
senior tag

valaki válasz #19725 ree?

(#19733) Graphy válasza denko (#19725) üzenetére


Graphy
aktív tag

A Sigma 24-70 2.8-ról nem hallottam sok jót, én magam nem ismerem. Viszont az új Sigma 24-105 4-ről csupa jó olvastam és hallottam, volt szerencsém személyesen is kipróbálni, és tényleg egy nagyon jó objektív. Jobb mint a Canon 24-105 obija, igaz azért a 2 objektív között van "pár" év különbség.
Tehát a Sigma 24-105/f egy nagyon jó általános objektív. Később portréra szeretnél rámenni, akkor mellé vegyél egy 85-ös fixet és meg is vagy. :)
Ezen felül a Tamron 24-70 2.8 ajánlható még, de ebből ki kell fogni egy jót.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19734) denko válasza Graphy (#19733) üzenetére


denko
senior tag

Köszönöm szépen a választ erre voltam kiváncsi, illetve van még 1 kérdésem.
Mivel nem használtam még 50es fixet az is elmenni alapnak?

(#19735) Graphy válasza denko (#19734) üzenetére


Graphy
aktív tag

Alap objektívnek jó szerintem, de mindenki mást szeret fotózni így egyértelműen nem lehet állást foglalni. :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19736) TV Béla válasza A Zéé (#19731) üzenetére


TV Béla
tag

Köszi az infót.
De.
Nézegetem a teleobjektíveket is, olyan jöhet szóba, aminek 300 mm a vége.
Olyan 100-130 ezer ft a keret rá.

Leárazták a Tamron Nikon 70-300 VC-t:

http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Tamron_Nikon_70-300/F4-5.6_SP_Di_VC_USD_objektiv-p59145.html

Szerintetek ez lehet a legjobb választás?
Nem vagyok profi fotós, de próbálnám ebben az árkategóriában a legjobb, legmegbízhatóbb obit megvenni.

(#19737) Alx.Mercer válasza TV Béla (#19736) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Nem használtam még, de úgy tudom, hogy az egyik legjobb ár/érték arányú tele az átlag felhasználóknak.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19738) A Zéé válasza TV Béla (#19736) üzenetére


A Zéé
addikt

hát ha teleobi, akkor ez ajánlott cucc, de ezzel viszont nem nagyon fogsz makró képeket lőni a maga ~1,5m-es minimális fókusztávolságával.

Just a simple Lineman...

(#19739) TV Béla válasza Alx.Mercer (#19737) üzenetére


TV Béla
tag

Én is sok jót olvastam róla, várom más véleményét is.

Tamron Nikon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD edigital-nál csak 100ezer

Nikon 55-300/4.5-5.6 AF-S G ED VR DX

Ez a két obi között vacilálok. Ha a nikon jobb, nem sajnálnám rá azt a plusz 10 ezret.

(#19740) Alx.Mercer válasza TV Béla (#19736) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ráadásul, ha Cetelem hitelkártyára veszed, akkor most 15% kedvezményt kapsz rá! Annyi a csel, hogy a vásárlás után rögtön vissza kell fizetni a banknak a hitelezett összeget és akkor nincs se kamat, se semmi. (legalábbis eddig így működött a Cetelemnél)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19741) TV Béla válasza A Zéé (#19738) üzenetére


TV Béla
tag

Tudom, makróra a lentebb említett obit néztem ki, amit te ajánlottál, az sajnos túl drága nekem.

Írtam, hogy a bogarak fotózása másodlagos, igazából nem is annyira lényeges dolog lenne fotózásnál.
Igazából kis mütyüröket, apró tárgyakat fotóznék jobban, pl pénzérméket.

Ehhez sem tökéletes az általam kinézett objektív? (Nikon 40/F2.8 AF-S G DX Micro)

Körülbelül ez az a pénz, ami még belefér (70ezer körül), ha valakinek ennyiért van jobb ötlete, az leírhatná. :)

[ Szerkesztve ]

(#19742) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#19728) üzenetére


Elektrosokk
addikt

valaki erre ?:) esetleg Ropi a SZAKÉRTŐ ?:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19743) Graphy válasza TV Béla (#19741) üzenetére


Graphy
aktív tag

Használtan a Sigma 105/2.8 EX DG macro objektívet kb. ennyiért meg is kapod.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19744) TV Béla válasza Graphy (#19743) üzenetére


TV Béla
tag

Köszi, de úgy döntöttem egyelőre várok a makró obival, első körben tele objektívet veszek.

Szerintetek meddig lesz leárazva a Tamron Nikon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD?

Link: http://www.edigital.hu/Telezoom_objektiv/Tamron_Nikon_70-300/F4-5.6_SP_Di_VC_USD_objektiv-p59145.html

Azért 10 ezer Forint az jelentős, nagyon sokan dicsérik ezt az obit, itt is ezt ajánlják első körben az összefoglalóban, sanszos, hogy ezt veszem meg.

A Nikon 55-300/4.5-5.6 AF-S G ED VR DX volt a másik kiszemelt, de inkább a Tamron 70-300 az esélyes a hozzászólások alapján.

[ Szerkesztve ]

(#19745) TV Béla válasza TV Béla (#19744) üzenetére


TV Béla
tag

Ja, meg még annyi lenne a kérdésem, hogy a Tamron Nikon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD Nikon D90-es vázon jól működik?
Mik a tapasztalatok?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#19746) Mikisys válasza denko (#19725) üzenetére


Mikisys
őstag

Én a 24-105-öt venném meg, jobban kihasználható és a képe is jobb egy kicsit.

Üdv!

(#19747) Mikisys válasza denko (#19734) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha megveszed a 24-105-öt, azzal meg tudod próbálni az 50mm-es "látószögét" és ebből már eldöntheted, hogy tényleg kell-e az a fix 50-es. Csak a háttérelmosás miatt nem érdemes még egy fix, ami a zoom objektív tudásában benne van.

Üdv!

(#19748) Alx.Mercer válasza TV Béla (#19744) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Jelenleg az általad belinkelt ajánlat a legjobb, ráadásul nem egy garázsban működő webshop az eladó. Ha biztos vagy benne, hogy arra van szükséged és a vélemények alátámasztják, akkor én nem nagyon halogatnám a dolgot, mert könnyen lecsúszhatsz az akcióról...

Másik téma: használ itt valaki Canonon Sigma 35 ART-ot??
Azt tudom, hogy képminőségre szuper, de engem inkább a fókuszálás érdekelne (a konstans back vagy front fókusz még korrigálható, de ha össze-vissza fókuszálgat a különböző tárgytávolságokon, akkor az már igen nagy baj...) Azt nem várom, hogy megmondjátok, hogy az én gépemen hogyan fog muzsikálni, de ha 5-ből 5-nek nincs vele gondja, akkor az már biztató előjel.

Másik alternatíva a Canon 35 f2 IS, ami szintén remek képminőségű, olcsóbb és könnyebb is, mint a Sigma. Az IS annyira nem izgat benne, viszont az IS nélküli verziót inkább hanyagolnám, mert lényegesen gyengébb optikailag.

(Kacérkodok a 18-35 ART-al is, de olyan sokan panaszkodnak fókuszálási problémákra, hogy nem merem bevállalni, még kipróbálás után se....)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19749) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a Nikon vázra készült Sigma 18-125 DC objektívvel?

(#19750) TV Béla válasza Alx.Mercer (#19748) üzenetére


TV Béla
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

Tamron Nikon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD

Ezzel az objektívvel kapcsolatban.

Valaki írja, hogy a VC hangja eléggé idegesítő, valamint a gombok rajta akaratlanul is átkapcsolhatók.
Aki használja ezt az objektívet írhatna véleményt, ezekkel kapcsolatban, mert a VC hangja nem is, de ha a kapcsolókat olyan könnyű átkapcsolni, az valóban bosszantó lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.