Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) cOxeR válasza zgospel (#19350) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért ez a valóságban annyira nem igaz, VR ide VR oda... :)
1/300 --> 1/150 --> 1/75 --> 1/37,5 záridőt kapsz stabilizátorral.
ebből kifolyólag kb 1/40 - 1/50 környékén kényelmesen ki lehet tartani az általad választott VR-es objektívet a 200-as végállásban

(#19352) forceberg válasza cOxeR (#19351) üzenetére


forceberg
veterán

+1

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19353) cOxeR válasza forceberg (#19352) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na de ha IS van benne... ;] :DDD :))
1/80 körül még a 4 stop-os, méregdrága 70-200-am is képes bemoccanni... sőt 1/250 alatt nem nagyon használom, mert ott kezd el atombiztos lenni... mondjuk van aki tolja vele 1/80-on is... de nekem az már nagyon pengeél...

[ Szerkesztve ]

(#19354) forceberg válasza cOxeR (#19353) üzenetére


forceberg
veterán

VR = lila IS! ;] :C

Ráadásul Te FF vázon használod, de amúgy ugye az 1/80 már amúgy is pengeél embereknél. Szerintem.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19355) jannuss válasza cOxeR (#19351) üzenetére


jannuss
tag

Tehát akkor nem az fog számítani hogy van-e benne VR- mivel nagy nagyításnál, már mindegy hiszen nehéz kitartani. Akkor viszont marad az a kérdés hogy a képminőségben van-e akkora különbség ami indokolja az ár különbséget? Ugye a Tamron ha álványról fotózom tudja a 300mm-ert.

Előre is köszi!

(#19356) cOxeR válasza forceberg (#19354) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :DDD

Igen FF ráadásul...
Manuál viszonylatban, 1/160-tól indulok felfelé, üvegtől függetlenül (16-35-el is), az emberi tényezők miatt, értve a túloldalt, és nem beszélve arról, hogy ha fárad az ember, pár órás fotózás után - többnyire pont akkor kerül manuál környezetbe - addigra már jobb a biztosabb pont. No persze ha bírja iso-val... ha nem akkor nincs más lehetőség... mint menni lefele... és lőni a képeket. No meg a mesterséges megvilágítás. ;) :P

(#19357) cOxeR válasza jannuss (#19355) üzenetére


cOxeR
Ármester

Félreértesz... fontos a VR... nagyon is, de túlzásokba nem szabad esni... hogy minden körülmények között egy 2-300-as tele állásban 1/80-al éles képet fogsz kapni.
Valamint ezek az értékek alapvetően csak sötét környezetre vonatkoznak... a VR meg akkor is segítség, ha nappal fotózol és pl kapkodsz egy pillanat után... és gyorsan pozicionálsz...
A két üveg képminőségét vesd össze... és utána mérlegeld, a VR nem VR-t.
(sajnos ezeket nem ismerem... de tesztek alapján könnyen megtalálod, melyik a nyerőbb)
Az meg, hogy 200mm vagy 300mm... mire elég... úgy is mindenki egyénileg tudja értékelni, szüksége van-e rá vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#19358) zgospel válasza cOxeR (#19351) üzenetére


zgospel
őstag

igen, ezért írtam többször is hogy papíron, meg hogy nem kőbe vésett szabály, meg még a többi :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19359) madle válasza .DLL (#19348) üzenetére


madle
őstag

Igazabol tenyleg olyan mindenesre kellene, totelis hobbi fotos vagyok aki alkalmakkor fotozik. Van egy 8mm-es Samyang es az melle kellene valami jo mindenes a Sigma 17-70 f2,8 helyett. De egyebkent megneztem a Sigma Art sorozatat tenyleg frankok csak az arukkal nem vagyok kibekulve :)

(#19360) Byk01 válasza jannuss (#19349) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem csak a VR-t fizetnéd meg az 55-200 magasabb árában, hanem a szebb rajzolatot is. Ezeket az olcsó 70-300-akat nem igazán szokták dicsérni. Én azt mondom, ha nem akarsz/tudsz 50 ezresnél többet költeni telére, akkor az 55-200-at vedd (használtan 40 ezer környékén is lehet találni, ha épp van eladó).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19361) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Hadd kérdezzem meg : az obi pirossal jelzett - meglazult - :O gyűrűjét mivel ragaszthatnám meg úgy, hogy a ragasztó ne legyen káros a gumi- és műanyag részekre, erősen fogjon, de ha egyszer valaha mégis szét kéne szedni az obit, ne törjön semmit ? (Ezért nem mernék IS-t használni...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#19362) forceberg válasza Byk01 (#19360) üzenetére


forceberg
veterán

Egyáltalán nem szebb a rajzolata az 55-200VR-nek, sőt! Csak kb. 150, de inkább 200mm-től ezek a régi telék az élességüket vesztik el fokozatosan, és az AF is valamivel lassabb. - nincs stabi.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19363) Real_Necro válasza jasonka (#19361) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerviz? Mégis szakszerűbben meg tudják csinálni. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19364) Mikisys válasza jasonka (#19361) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerviz!

Üdv!

(#19365) Damage


Damage
senior tag

Van már valakinek/próbálta valaki a Canon 10-18 STM-t? Esetleg tudja valaki hol lehet kapni (magyar boltban 90 alatt)?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19366) Fandango válasza Damage (#19365) üzenetére


Fandango
veterán

(#19367) Damage válasza Fandango (#19366) üzenetére


Damage
senior tag

Gondolod nem hívtam végig ezeket a boltokat? :U

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19368) Fandango válasza Damage (#19367) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom, a kérdésed nem tért ki arra, hogy már mit hívtál fel, és azokon kívül keresel boltot. Ezek szerint ezeknél is csak listán van, de még nem lehet kapni?

(#19369) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Tamron 70-300 DI VC USD-nél jobb tele ár/érték arányban? Stabi mindenképp kellene, a hossz lehet más. (Canonra)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19370) Damage válasza Fandango (#19368) üzenetére


Damage
senior tag

Nagyon hülyének nézhetsz, ha ilyet feltételezel rólam. :K Szerintem komoly fogyatékosság kell ahhoz, hogy valaki ilyet* kérdezzen ahelyett, hogy felhívna pár boltot. Mivel eddig alig pár bolt árlistájában láttam, természetesen mindet végighívtam (amiről tudomásom van, és szerepel az árlistájában). A legtöbb boltban még dátumot se tudtak mondani. Máshol elvileg ma kapnak (NEM). Máshol július 3. napjára ígérték, hogy lesz. Én örültem volna, ha most hétvégén hozzá tudok jutni, de ez sajnos nem jön össze.
Ezzel meg is válaszoltam a kérdést, mindenhol (amiről tudok) csak az árlistában szerepel. Ezért is kérdeztem, hogy nincs-e valakinek tudomása valami kisebb/nagyobb boltról, amit esetleg nem dob ki a kereső vagy nincs benne az árgyűjtős oldalak listájában.

Szerk.:
* A kérdés alatt a "hol lehet kapni"-ra gondoltam. Természetesen nem a te kérdésedre értettem, nem rád gondoltam a fogyatékos alatt. Csak a félreértések elkerülése végett. :)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19371) Alx.Mercer válasza Wa2x_ (#19369) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ha EF-S is szóba jöhet, akkor az új 55-250 IS STM pofátlanul jóra sikerült.

Teszt róla
És még egy teszt

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19372) Fandango válasza Damage (#19370) üzenetére


Fandango
veterán

Rendben, elhiszem, hogy nem vagy olyan "hülye". Egyébként engem is érdekel amit kérdeztél. :R

(#19373) Wa2x_ válasza Alx.Mercer (#19371) üzenetére


Wa2x_
veterán

Tamron jobb, főleg, hogy kb. egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19374) Clemi válasza Wa2x_ (#19373) üzenetére


Clemi
veterán

+1 :K

(#19375) gubisadam válasza Clemi (#19374) üzenetére


gubisadam
aktív tag

nekem is az van, nagyon szeretem

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#19376) imyourfriend válasza Wa2x_ (#19373) üzenetére


imyourfriend
őstag

Főleg ha 55mm-en is szeretné használni az illető, ugye? :)

(#19377) .DLL válasza imyourfriend (#19376) üzenetére


.DLL
veterán

55 vs 70 nem nagy különbség, sokaknak van másik objektívje amiben ott a ~50mm.
De a rajzolaton most elcsodálkoztam mennyivel jobb a Tami, lehet rágyűjtök.

(P.H.)

(#19378) imyourfriend válasza .DLL (#19377) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem-e? Mégis a 70-200-aknak FX-en jön meg az értelme. Mikor DX-en használtam a sajátomat egyszerűen szűk volt, minden bajom volt a 70-es kezdővel. Míg előtte az 55-200VR egy jóféle cucc volt mert 55-ről indult. Nekem is van más objektívem amiben van ~50mm, pl a fix-ben. De egy koncerten mégsem cserélgetném, s most nem is kell cserélgetnem a 70-200-at mert mindenova elég. :)

(#19379) fattyu válasza Wa2x_ (#19373) üzenetére


fattyu
veterán

hát azért ez erősen kérdéses. ha a tele vége lesz a fontosabb akkor nem...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19380) .DLL válasza fattyu (#19379) üzenetére


.DLL
veterán

Az mondjuk furcsa, hogy 250-en gyakorlatilag élesebb (nek látszik ezen a teszten, ami azért kérdéseket vet fel bennem) mint 100 vagy 135mm-en.

(P.H.)

(#19381) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Engem meggyőzött, nézegettem user képeket is, nagyon szépen rajzol és meglepően éles a 200 környékén is.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19382) forceberg válasza fattyu (#19379) üzenetére


forceberg
veterán

Egy telénél azért mindig fontos a tele vége...
Ha az 55-250 jobb 250-en, mint a Tamron 250-300-on, tuti, hogy azt venném, mert az 55-ös kezdő gyakorta obi cserétől menthet meg.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19383) indigo válasza Wa2x_ (#19381) üzenetére


indigo
aktív tag

Azt hogy lehet beállítani a fenti linknél, hogy mindkettő obi vagy APS-C-n vagy Fullframe-en mutassa az összehasonlítást?

(#19384) Wa2x_ válasza indigo (#19383) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sehogy, csak azt lehet állítani/választani, amikkel a képeket csinálták, ha több vázzal is van, akkor lehetséges a választás.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19385) schawo válasza Wa2x_ (#19384) üzenetére


schawo
titán

Igen, csak így sajnos semmi értelme az összehasonlításnak.

(#19386) Wa2x_
Azt leszámítva, hogy csak Canikon (bajonettes) objektívekkel foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19386) Wa2x_ válasza schawo (#19385) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sokszor ugyan az a váz, eddig ez a legjobb obi összehasonlító oldal, amivel találkoztam, de igen van még mit bővíteni.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19387) forceberg válasza Wa2x_ (#19386) üzenetére


forceberg
veterán

Sajnos még egy ilyen oldalon sincs semmi biztosíték rá, hogy valóban 100%-osan pontos fókusszal készültek a képek. A saját próba az igazi, ez az örök igazság.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19388) .DLL válasza forceberg (#19387) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, erre akartam utalni én is :) a másik ami felmerülhet, hogy esetleg egy gyengébben sikerült példányt tesztelnek... másik oldalon meg egy kiváló darabot. Ekkor is felesősödik a kontraszt. Valószínűleg IRL szituációkban hasonlóan teljesítenek, akik használják pedig mindkettőt dicsérik.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19389) Alx.Mercer válasza Wa2x_ (#19373) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Jobb a Tamron?? Akkor igen, ha a Tamront FF-re rakod, a másikat meg Apsc-re... Enyhén félre vezető így az összehasonlítás!
Mivel a Tamron nincs Apsc-s vázon tesztelve ezen az oldalon, így helyette állítsd be úgy, hogy 60D legyen mindkét oldalon, egyikre tallózd be a 70-200 f4 IS -t, a másikra pedig az 55-250 STM-et. Meg fogsz lepődni hogy az STM-es milyen közel van az egyik legjobb L-es zoomhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19390) .DLL válasza Alx.Mercer (#19389) üzenetére


.DLL
veterán

Már ez eleve tanulságos: [Link]

Itt csak a 70-200 4/L van, annyi különbséggel, hogy egyik oldalon full frame, másik oldalon crop. Elég furcsa, hogy egy top kategóriás cső ennyivel rosszabbul szerepeljen csak mert crop gép van utána, lehet maszatos volt a szenzoruk. :D

(P.H.)

(#19391) forceberg válasza .DLL (#19390) üzenetére


forceberg
veterán

:N
Jóval nagyobb a croppos váz pixel sűrűsége, így simán lehet ez jó mérés is akár.
Az 1Ds Mk3 pixel sűrűsége kb. egy 8MP-es DX gép pixel sűrűségével azonos.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19392) .DLL válasza forceberg (#19391) üzenetére


.DLL
veterán

Értem én, csak vicceltem. :P A lényeg, hogy tanulságos, és oda kell figyelni milyen gépeken ült a tesztelt obi.

(P.H.)

(#19393) Wa2x_ válasza Alx.Mercer (#19389) üzenetére


Wa2x_
veterán

A Tami egy darabig felveszi a versenyt a 70-200/4 L-el simán, a végét mondjuk már nagyon lágy. Pont tegnap próbáltam őket cropos vázon. Az igaz, hogy jó darabot kell kifogni.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19394) cOxeR válasza Alx.Mercer (#19389) üzenetére


cOxeR
Ármester

70-200 f4 IS -> kicsit téves megállapítás, ezért korrigálok, mert ez a legrosszabb L-es zoom, nem a legjobb. ;)
Az IS nélküli jobb, ami a képet illeti, a legjobb L-es zoom, meg nem f4-es. :)

(#19395) *Ropi* válasza cOxeR (#19394) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor én is korrigálok: a 70-200-ak minőségi sorrendje a legjobbtól a legrosszabb felé haladva:

2.8L IS II ---> 4L IS ---> 4L ---> 2.8L ---> 2.8L IS.

Bár mondjuk nekem *elvileg a legrosszabb* van (2.8L IS), még sincs semmi bajom a képminőségével (esküvős kollégákkal is teszteltük 2.8-on nyitva is elég penge). Persze minden viszonyítás kérdése: ha fej-fej mellett tesztelnénk a 2.8L IS II-őddel akkor biztos elvérezne, de hát ugye a listának pont az ellentétes végein vannak. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19396) cOxeR válasza *Ropi* (#19395) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez megint ugye relatív... sorrend. :DDD Egy f4-es üveg mikor jobb, mint egy 2.8-as? ;)

(#19397) Mr.Csizmás válasza cOxeR (#19396) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rajzolatban, vagy sarkokban mondjuk? :F

vagy neked a CCTV 20/1.2, 35/0.9 és tsa. üvegek a legjobbak akkor? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19398) .DLL válasza cOxeR (#19394) üzenetére


.DLL
veterán

Az f/4 IS L jobb, mint az f/4 L, tehát nem lehet a legrosszabb L-es zoom. :P

(P.H.)

(#19399) imyourfriend válasza cOxeR (#19396) üzenetére


imyourfriend
őstag

Pl ha ár/érték arányban hasonlítjuk össze a két objektívet? :Y

(#19400) fattyu válasza cOxeR (#19396) üzenetére


fattyu
veterán

Képminőségre? :D elég gyakran :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.