Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) hcl válasza aleister (#18800) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, arra gondoltam. Várom a tesztjeit, milyen képe lesz a kritikusabb állásokban :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18802) forceberg válasza hcl (#18801) üzenetére


forceberg
veterán

Középen éles, sarkokban mosoda, rekeszelve javul.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18803) hcl válasza forceberg (#18802) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kérdés, mennyire mosoda :) De ha jó, akkor, hmmm :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18804) forceberg válasza hcl (#18803) üzenetére


forceberg
veterán

Én letettem ezekről, mert közelre akkorát "focus breath"-elnek, hogy csak na!
Egyedül végtelenben hozzák a rájuk írt tele mm-eket.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18805) hcl válasza forceberg (#18804) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na az igaz.
Van ezért egy egészséges egyensúly a kényelem (zoom) és a képminőség + egyéb hátrányok között :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18806) nubreed


nubreed
veterán

Sikerült beszerezni a Sigma 17-50mm F/2.8 EX DC OS HSM, de majd igazán kipróbálni csak hétvégén fogom, szabadban, addig sajna nem tudok kint lenni igazán. De eddig az alatt a kis idő alatt amíg próbálgattam, nagyon megszerettem.

Más: Csak úgy érdeklődésképpen, a Sigma 50mm f/2.8 EX DG Macro mennyire ajánlott valóban makrózásra? Ha jól tudom, ez 1:1 -es és mondjuk annyira nem is drága, más makró lencsékhez mérve. Bár minden relatív, jó lenne majd hosszú távon egy nem túl drága makro lencse, mert szeretek ilyeneket fotózni de most egy ideig nem lesz ilyenre keret, fontosabb volt most a fent említett lencse. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18807) hcl válasza nubreed (#18806) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az 1:1 már jó arány, ha fogsz egy nagyobb pókot, attól már megijed a néző :) A minőségét mondjuk nem ismerem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18808) m3ss válasza nubreed (#18806) üzenetére


m3ss
veterán

az a baj rovid az 50mm. viragokhoz, targyakhoz idealis lehet, de rovarokhoz esetleg lepkekhez jobb lenne hosszabb..nem tudom mennyibe kerul ez az obi, de ha 50e folott van akkor nem eroltetnem, 75korul mar vannak sigma 105-ok is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18809) nubreed válasza m3ss (#18808) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi. Ez újonnan 89ezer. De ilyet amúgy inkább használtan vennék egyébként is. Nem fotózok azért annyit makrót, hogy megérje nekem egy vadi újba beruházni, de amúgy érdekel a téma. És igen, ráhibáztál, pont a rovarok szeme érdekel, ez az amit jelenleg még a legnagyobb jóinudlattal sem tudok. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18810) m3ss válasza nubreed (#18809) üzenetére


m3ss
veterán

rovarok szemehez keves lesz az 1:1 is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18811) .DLL válasza nubreed (#18809) üzenetére


.DLL
veterán

Ha rovarok szeme érdekel, akkor Canon MP-E 65/2.8 ;D

(P.H.)

(#18812) nubreed válasza .DLL (#18811) üzenetére


nubreed
veterán

huh hát az nem occsó. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18813) hcl válasza m3ss (#18810) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahhoz tényleg.
Azt legegyszerűbben fordított obival oldhatod meg, de az sokkal macerásabb, mint bármilyen makróobi.

Amúgy @m3ss : Van rovar, amihez közel lehet menni, csak ügyesnek kell lenni. De az nem a szitakötő :) Lepke még megoldható, ha szerencséje van az embernek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18814) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok

Szemezgetek a Samyang 85 f1.4 obijával EOS 20D-re, elég jó áron mérik. Ugye AF nincs benne, de ez még nem is lenne nagy probléma. Eddig állandó jelleggel egy Pancolar 50 1.8at használtam chipes adapterrel, a kérdés csak az lenne, hogy egy ilyen chip simán felpattintható vajon a Samyang hátára is, hogy legyen fókuszvisszajelzés? Azért a fénymérés és visszajelzés jelentősen megkönnyíti a dolgot, így már nem olyan tragédia az AF hiánya.

Sigma 85 f1.4 használt ára hol mozog? Újonnan magasabb kategória már..
Canon 85 f1.8 mellett egyedül az AF szól és az elfogadható ára használtan, de a minőségétől nem vagyok elájulva, és ugye ez "csak" 1.8

Esetleg pár jobbfajta öreg m42 vagy egyéb alternatíva létezik még 85mm-re? Canon 100 f2-t, és pár öregebb 135 f2.8 obit nézegettem még, de szívem szerint maradnék 85-nél.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#18815) hcl válasza bagaba1 (#18814) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha elfér, akkor felteheted a chipet, hiszen az az obi felé nincs semmivel kapcsolatban, csak a gép felé jelez egy kamu rekeszt. Én is használok ilyet, jó dolog :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18816) bagaba1 válasza hcl (#18815) üzenetére


bagaba1
tag

Pancolarhoz én is. Kóreából lehetne 65ért rendelni, de vámmal együtt már majdnem annyi lenne mintha itthon venném..

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#18817) fattyu válasza bagaba1 (#18814) üzenetére


fattyu
veterán

létezik. pancolar 80 1.8 bitang bitang üveg de elég drága. kb mintha ujan veszel samyangot. csak nem akkora hordó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18818) Mr.Csizmás válasza bagaba1 (#18814) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

helios 40-2 85/1.5, nikkor 105/2.5

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18819) Zozzant válasza bagaba1 (#18814) üzenetére


Zozzant
addikt

Takumar 85-ös verziók.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#18820) csoki7 válasza m3ss (#18808) üzenetére


csoki7
csendes tag

Én is macroznék, "amatőr" szinten, és ezt a Sigmát néztem ki, egy D5100-hez. 75 körül csak a régebbi OS változat van gondolom, vagy érdemes keresni már az újabb HMS változatot is (nem nagyon láttam használtak között)? A Manuál focussal együtt tudok élni, az OS hiánya mekkora probléma? Ahogy néztem hasonló árban nem nagyon van alternatíva... :(

(#18821) m3ss válasza csoki7 (#18820) üzenetére


m3ss
veterán

nem tudom os milyen, nekem sima 105 ex dg volt, jo kepe volt, d70/d90 kepek. af joval megbizhatobb canonnal de amugy szerettem a sigmat is. stabi biztos jol jon, de legtobbszor ugy sem art vakuzni akkor meg meg lehet oldani anelkul is..
az a baj hogy ehhez is (ex dg) motoros vaz kell, lehet inkabb tamron 90-ben gondolkodj, vagy olyan obiban amiben van motor. en makrot sem vennek af nelkul. nem csak 1:1-en van elet...kisebb nagyitason hasznos az af. meg portrezni is jo...

visszakanyarodva bagabahoz, nem is ertem miert akar vki 85 1.4 uveget mf-ben venni...mire lesz az jo? nem egesz alakos kepet losz eleg kicsi lesz a dof...mi a baj a canon 85 1.8-al?
tuti jobb kepeket losz ha nem a fokuszalasra koncentralsz hanem a modelledre meg a korulmenyekre es csak ontod a kepeket autofokusszal...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18822) bagaba1 válasza m3ss (#18821) üzenetére


bagaba1
tag

Ebben látod igazad van, szimplán csak tetszenek ezek az üvegek. Sajnos elég sok képem megöli a fókuszhiba, ezért is akarom lecserélni a pancolart egy 50 1.8-ra. Erről kapcsolatban írtam itt, esetleg valami vélemény hozzá? Persze az már az én dolgom, hogy lehet nagyobb szükség lenne jelenleg egy 20-30mm körüli és egy 135 mm-es obira, minthogy legyen csak egy 50 és egy 85.

Jók ezek az m42-k, bár ennyit már nem adnék értük.. :)

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#18823) Mr.Csizmás válasza bagaba1 (#18822) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vivitar 24 (fd, m42, stb)
pancolar 29
pentacon/tokina/stb. 28/2.8

jupiter 37a 135/3.5

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18824) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy hirtelen témát váltok, de meg kell kérdeznem benneteket, hogy mennyire kell komolyan vennem a gép/obi tárolásánál a gombásodást, mint veszélyforrást. Annyi helyen olvastam már róla, de csak nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a legjobb tárolás, mert beleveszek a rengeteg infóba. Azt mondja az egyik, hogy jól szellőző helyen?!......kupakokkal/anélkül?...tegyem az ablakpárkányba, mint a mikuláscsomagot, vagy mi a szösz? Polcon?.....fiókban? sötétben? Fényben? Tarthatom a fotóstáskában a cuccokat? Már azon agyalok, hogy jövőhónapban mehetek a piacra "gombát" árulni, ha valamit elcseszek...
A lakásom klimatizált egyébként (persze nem használom állandóan, hiszen ha melóban vagyok akkor ugye nem megy) de azzal fűtök/hűtök, gondolom ez jó a cuccoknak elméletileg, hiszen nincs nagy páratartalom .......szóval segítsetek egy pár mondat erejéig, hogy pl ti hogyan tároljátok a cuccokat.

Üdv Bogyó!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#18825) #40935168 válasza olajbogyo (#18824) üzenetére


#40935168
törölt tag

Benne a táskában, tojva az egészre, családi ház, normál körülmények között. Én magasról le*om. Szerintem sokan még innen, 1-2 kivétel lehet, de a nagytöbbség ugyanúgy kezeli (vagy hasonlóan) mint én és nem is agyalunk ezen, hogy most gomba vagy mi hogy..

(#18826) JohnyBlue válasza #40935168 (#18825) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én is dettó :) Annyi különbséggel, hogy ha megázik a cucc akkor azért hagyok neki időt megszáradni ...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#18827) WhiteWalker válasza olajbogyo (#18824) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Előbb lesz karcos mint gombás ;] :DDD

(#18828) Ragnar95 válasza olajbogyo (#18824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az összes eddigi gépet "simán" a táskába berakva tároltam mindig is és egyik se gombásodott be, pedig van itthon még SLR gép is, ami már nem éppen mai darab :)) Obi a gépen, sapka az obin és az egész be a táskába, ennél több védelem nem kell neki.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18829) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Köszönöm a közérthető válaszaitokat........megyek iszom is egy sört!
:R

Üdv: Bogyó!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#18830) hcl válasza JohnyBlue (#18826) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ha az enyém megázik, akkor úgyis csókolom van neki, mert nem időjárásálló... kivéve a manuál Vivitar, az szerintem mg azt is túlélné, ha ugrálnék rajt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18831) JohnyBlue válasza hcl (#18830) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Most nem szakadó esőre gondolok :) Hanem csak ilyen szitáló kaksira... azt meg ki kell bírnia mindennek....

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#18832) imyourfriend válasza JohnyBlue (#18831) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ki kellene bírnia, de biztos nem tesz neki jót egy nyári zápor. :)

(#18833) hcl válasza JohnyBlue (#18831) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt ki is bírja, de attól meg nem fog gombásodni :) A táskámat általában nyitva tárolom... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18834) aleister válasza olajbogyo (#18824) üzenetére


aleister
veterán

Az előző helyen ahol laktunk, volt egy genya hőhíd. Állandóan lecsapódott bent a pára télen. Állati magas volt a páratartalom a lakásban, pedig folyamatosan ment egy páramentesítő gép is. Én ott kénytelen voltam figyelni a helyes tárolásra. Marokszám dobáltam az üvegajtós vitrinbe a szilikagél zacskókat, és a szekrényt is jól szellőző helyre állítottam.

Átlag körülmények között nem kell félni az ilyentől. Azóta a panelben simán bent van egy zárt szekrényben a cumó.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18835) #40935168 válasza JohnyBlue (#18826) üzenetére


#40935168
törölt tag

Oké, de ez alap. Ezt én is megtettem Lengyel után, ahogy ömlött a víz a cuccról. :DDD Kiszárítás szépen és kész, kijön bentről a pára (főleg egy nyitott végű Taminál 70-es állásban) :D ...

(#18836) _seth_


_seth_
veterán

Canon EF 50 1.8-as obira jó ez a fajta napellenző: [link] A frontlencse nem forog ezen az obin viszont többnyire a kerek alakút dobja ki hozzá, olyanom egyébként van is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18837) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hülye kérdés.
Van egy manuális Vivitar 28-50-em, Oly bajonettes. Ezen egy Canon AF-es átalakuló, frankón működik.
Most csináltam pár ND szűrős képet.
A szűrő hegsztőüvegből van levágva, az egyik egy kivágott objektívsapkára ragasztva, a másik egy sörösdobozból kivágott gyűrűre. Az utóbbi pont rámegy a Vivitar elejére, szépen rászorul.
A képeken az utóbbival pedig fényszivárgás van, alulról. Akárhova fordítom el a szűrőt, alulról jön. A szemlencsét letakartam, de amúgy nem az a baja; létezik, hogy az obi szivárogna? :S
Az az érdees, hogy az itthon, az ablakon készült tesztképet másfél perces expónál sem érinti a szivárgás, a lakásból kint meg még árnyékban is lilul a kép alja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18838) zserbox válasza hcl (#18837) üzenetére


zserbox
őstag

az a baj hogy fényes a sörösdoboz belseje, nem hiába matt az objektívek belseje+recés
nagyon szórja a fényt a doboz

(#18839) Ragnar95 válasza hcl (#18837) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont most láttam énis videót a készítéséről és elgondolkoztatott a dolog. Hegesztőüveget hol szereztél be és mennyi volt, ha nem titok? Illetve esetleg tesztfotód van, h milyen a szűrővel és anélkül ugyanaz a téma?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18840) hcl válasza zserbox (#18838) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! Ez lehet hogy segít, kap bélést szigszalagból. Bár az a fura, hogy mindig alulról jön a fény... Rövidebb záridőknél (5-6mp) még kibírható, de nem szép.

@Ragnar95 : Tesztkép itt
Ez szűrős, szűrő nélkül nem lőttem meg :) 10 képből van, egyenként 5-8mp záridővel, f8-11 között tekergetett rekesszel, ISO1600. Ez a gyengébbik szűrőm, talán 9-es üveg. Az erősebb 13 vagy 15, Azonkb. akkor látsz át, ha a Nap felé tartod, olyan sötét, 60-90mp ISO100-on nyitott rekesszel ad normál expót :D

A hegesztőüveg zöld, vagy barna. Ez zöld. Teljesen szétveri a színeket, auto WB a RAW feldolgozóban kb. megmenti. Ez amúgy nem annyira nagy baj, mert amúgy is szürreális képeket lehet vele lőni,azokhoz illik a kavart színvilág. Leglábbis én erre használom.

Szerszámboltokban, munkavédelmi boltokban lehet hegsztőüveget venni, én üvegessel vágattam le :) Az üveg volt 300Ft (2010-ben), a vágás ingyen, mert akkor rendeltem tőlük egy tükröt úgy 10 ezerért :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18841) Ragnar95 válasza hcl (#18840) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, akkor asszem nekilátok énis a dolognak :R :D
Ennyi pénzért lehet veszek énis többfélét, aztán meglátjuk, melyik hogy szuperál :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18842) forceberg válasza Ragnar95 (#18841) üzenetére


forceberg
veterán

Aki ilyennel próbálkozott, eddigi tudomásom szerint mindenki vett valami rendes ND1000-est.
Nekem is vannak zöld árnyalatú hegesztő üvegjeim, de mégis ND lett belőle.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18843) hcl válasza forceberg (#18842) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, nekem is jó lenne, de eddig nem nagyon használtam, és igazából nem is lenne baj ezzel, ha az erősebb nem szivárogna.
Meg aztán ezzel olcsón meglátja, tetszik-e neki. Ha tetszik, akkor beruház egy ND-re.

Amúgy, az ND fő előnye számomra az lenne, hogy a színeket nem tolja el, meg nem kell szórakozni a fényméréssel, de ez amúgy sem point and shoot móka.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18844) forceberg válasza hcl (#18843) üzenetére


forceberg
veterán

A bolti ND1000-esek is eltolják. A B+W sárgás irányba, a Haida kékes lesz.
De ezeket azért jól vissza lehet hozni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18845) hcl válasza forceberg (#18844) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ennyire tuti nem:)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18846) zserbox válasza forceberg (#18844) üzenetére


zserbox
őstag

az más hogy eltolja vagy eltorzítja, egyiknél elég a fehéregyensúly csuszkát arrébb tolni pár K-nel

(#18847) hcl válasza zserbox (#18846) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz. A hegesztő teljesen szétveri a színeket. FF képekhez a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18848) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok!

Ti mibe csomagolnátok a postán feladni kívánt obit, ha az eredeti doboza már nincsen meg? Szeretném, ha épségben megérkezne :)

Köszönöm!

(#18849) zserbox válasza RefeeZ (#18848) üzenetére


zserbox
őstag

nem postáznám ;]

amúgy jó sok bubispapírba tekerném + kerítenék vmi karton dobozt

(#18850) Ragnar95 válasza forceberg (#18842) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egy ilyen mondjuk már jó lenne? Ennél többet tuti nem adnék érte, mert nem használnám túl gyakran, de ezért is lenne jó a hegesztőüveges megoldás, mert akkor meglátnám, h kihasználnám-e egyáltalán tényleg a szűrőt vagy csak 3havonta lőnék vele 2-3 képet, mert arra bőven elég lenne szerintem a házi megoldás is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.