Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) A Zéé válasza spanyoll (#10000) üzenetére


A Zéé
addikt

inkább privátban írok :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#10002) TayRol válasza spanyoll (#10000) üzenetére


TayRol
veterán

ha beirod a Nikon DSLR topikba szerintem sikerrel jarsz majd.

szerk: lehet mar tul is vagy rajta.:D

[ Szerkesztve ]

(#10004) flash- válasza BiriBum (#9998) üzenetére


flash-
veterán

ez olyan templom ahol lehet.
pl koncert.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10005) Zozzant válasza flash- (#9997) üzenetére


Zozzant
addikt

Templomban nem kell vakuzni, oda a templom fényeinek, tedd le, támaszd ki használj akár állványt és lehet kicsit hosszabb a záridő.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10006) Freddy76 válasza spanyoll (#10000) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi az oka a tele púpnak? Én most tervezek ilyet venni a 18-105 mellé, a fix 50/1.8 helyett...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10007) spanyoll válasza Freddy76 (#10006) üzenetére


spanyoll
addikt

Komolyabb oka nincs. Az a problémám csak, hogy ez az egyetlen obim egyelőrev és gyakran kényelmetlen, hogy nincs egy rendes telém, vagy legalábbis egy zoomos obim.
Ha már nagylátó, akkor egy 12-24 kéne. Ergo nincs semmi bajom jelenleg az üveggel, imádom szeretem, sajnálok is megválni tőle, de kéne nagyon egy zoomos obi némi telés tartománnyal, viszont jelenleg nincs rá pénzem, és sajna nincs is kilátásban, hogy manapság lesz...

amúgy most nézem, enyém a 10000. post. rákenroll :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10008) ttoth válasza spanyoll (#10007) üzenetére


ttoth
tag

Tapsoljuk meg spanyoll-t! :C

Űűű, de szép eketárcsa!

(#10009) Wolfeee


Wolfeee
tag

sziasztok. van egy 50mm 1.8D-s nikon obim. Azt honnan tudom, meg, hogy milyen a leképezési aránya? köszi

(#10010) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Tudna véleményt mondani az aki már használt Sigma 28-70mm f/2.8 EX DG objektívet, hogy milyen tapasztalata van vele?

- mennire lágy nyitva?

- AF mennyire hangos?

- stb...

Valamint, használta már valaki DSLR videózásra? Miyen tapasztalatai vannak?

Köszi!

www.windydigital.hu

(#10011) Peethy válasza szelesjanos (#10010) üzenetére


Peethy
őstag

Mint a Sigmák esetében: ha jó, akkor nagyon jó, ha gyenge, akkor nagyon gyenge. Forrest Gump-osan szólva a Sigma olyan, mint egy doboz bonbon, sosem tudhatod, hogy egy hibátlant, vagy egy fókuszhibás, decenteres darabot veszel ki belőle. Le kell tesztelni vásárlás előtt, alaposan.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10012) Hooper


Hooper
őstag

Ha valakit érdekel egy jó kis filmes nagylátó keressen meg ;)

(#10013) spanyoll válasza Hooper (#10012) üzenetére


spanyoll
addikt

@Hooper : majd megkérdezem pajtimat, ha érdekli akkor szólok neki.

@Mindenki: Milyen obit javasolnátok max 60ért, ami lefedné a nagylátó tartományt mindenféleképp, vagy legalábbis a felső részét karcolná, és belelógna egy kicsit a telék alsó sávjába. Amolyan 18-105, de mégis más. Gondolkoztam hatalmas átfedésű sigmákon de valahogy nem köt le az a hatalmas tartomány ... valamiért kételkedek a minőségében a képeknek amiket az gyártana.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10014) Peetry válasza spanyoll (#10013) üzenetére


Peetry
senior tag

ennyiért a régi sigma 17-70 f2.8-4.5 használtan szerintem az egyedüli lehetőség.

(#10015) spanyoll válasza Peetry (#10014) üzenetére


spanyoll
addikt

Hümm. Ezzel csak az a baj, hogy óckodok a sigmáktól ... Hallottam már róla jót és rosszat is, meg barátom gépén tapasztaltam már szintén rosszat.
55-200on gondolkoztam még, de hát annak az aljának ugyi nem sok köze van a nagylátós tartományhoz sajna.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10016) Peetry válasza spanyoll (#10015) üzenetére


Peetry
senior tag

le kell tesztelni rendesen, akkor nem foghatsz nagyon mellé. Ez az obi viszonylag jól sikerült, nekem ez az alapobim, és meg vagyok vele elégedve.
másik lehetőség a 17-50 2.8, de az azt hiszem drágább kicsit.

(#10017) TayRol válasza Peetry (#10016) üzenetére


TayRol
veterán

17-50 2.8 tamron 55-ert van elado Peethynek. ha arra gondoltál.

(#10018) aleister válasza Peetry (#10016) üzenetére


aleister
veterán

De ha már 17-70, akkor miért nem a Tami 28-75-öt ajánlod?
Jobb, mint a Sigma, és végig f2.8-at tud. A képminősége a 17-50-es Tamronéhoz hasonló.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10019) Peetry válasza aleister (#10018) üzenetére


Peetry
senior tag

mert a 28 croppos vázon nem épp nagylátó.

(#10020) Hooper válasza spanyoll (#10013) üzenetére


Hooper
őstag

18105 nem rossz. És leginkább megfelel annak amit mondtál :)
Ezen kívül Nikon 1870 ami korrekt, vagy tényleg a sigma 1770 ami a sigma név ellenére rendben van csak alaposan próbáld ki.
Ha kell a fenyerő (de akkor kevésbé lesz "tele" tartomány) Akkor tamron 1750 2.8.
Szvsz jobb mint a sigma, régen nekem is volt és vissza gondolva is elégedett voltam vele (nyitva is éles, 50en picikét lágy 2.8on)
Ha kicsit tudsz meg spórolni akkor "tartósabb" megoldás lehet a 1685 VR. Mind két végen picit több, és nagyon jó rajza van + ott a VR.
Vagy ha a tele kérdést is meg akarod oldani akkor 18200 Nikon. Optikailag az is kitűnő.

(18105 és 1870 mellé árban még bele fér egy 50 1.8 ami nem elhanyagolható ;) )

(#10021) aleister válasza Peetry (#10019) üzenetére


aleister
veterán

A 35 milli az enyhe nagylátónak számít. Na ez pont annyival tér el ettől ekv, mint a javasolt 17-50 a kistelétől. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10022) Zozzant válasza aleister (#10021) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem 35 hanem 42.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10023) gab.m válasza Zozzant (#10022) üzenetére


gab.m
senior tag

42 az, igen, de szerintem meg lehet vele barátkozni. Én inkább teleobjektív szerelmes vagyok, azért is választottam ezt (28-75 2.8), mert 75mm az 112 ekvivalens, már inkább a tele kategóriába tartozik, és onnan még bőven lehet vágni is. A 17-50 és a 28-75 között egy lényeges különbség van, ami alapján dönteni kell: melyik lefedettsége szimpatikusabb neked.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10024) aleister válasza Zozzant (#10022) üzenetére


aleister
veterán

Tessék elolvasni a 2. mondatot hozzá.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10025) Peethy válasza gab.m (#10023) üzenetére


Peethy
őstag

28 alá nekem nagyon hiányozna egy ultranagylátó, volt Sigma 28-80-am, a képminősége hulladék volt, de nem is ez a lényeg, hanem hogy a 28-at én személyszerint nagyon szűknek találtam. De ez szubjektív, ahogy írtad :)

(#10013) spanyoll: Nikon 18-55+35mm f/1.8G, vagy bevállalod a kockázatot, és veszel 3rd party-t. Ilyen áron csak kompromisszumos megoldásban gondolkozz.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10026) gab.m válasza spanyoll (#10013) üzenetére


gab.m
senior tag

Egyébként ha nem fontos a fix fényerő, akkor miért is nem jó a 18-105? Ennyi pénzért, más, ilyen jó obit nem fogsz találni!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10027) gab.m válasza Peethy (#10025) üzenetére


gab.m
senior tag

Ultranagylátó nekem nem hiányozna, nem az én világom, de én is szinte mindig magammal viszem a 18-55öt, ha szűk lenne a 28. Mondjuk most elsősorban kültérről beszélek, beltéren szinte fel sem teszem a tamit, hanem 18-55 és vaku.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10028) jancsika86


jancsika86
csendes tag

Sziasztok!

Tavaly év végén sikerült vásárolnom egy Canon 550D típusú gépet és most szeretnék rá venni egy használható jó kis objektívet. A keretem rá olyan 150000 körül lenne. Nézegettem a SIGMA DC Macro OS HSM 17-70 mm f/2.8-4 obit, egész tetszetős számomra. Főleg portréhoz kellene, meg ha valahol kirándulók pár épületfotóhoz, esetleg egy kis makróhoz.
Vannak valami alternatíváitok amit ehhez a típusú vázhoz ajánlani tudtok?
Segítségeteket köszönöm!
Jancsika

(#10029) gab.m válasza jancsika86 (#10028) üzenetére


gab.m
senior tag

Portréhoz valami fényerősebb obi kéne, viszont ha egy obiban akarod letudni az összes felsorolt kritériumot, akkor szerintem jó üveget nézegettél.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10030) zolka78 válasza jancsika86 (#10028) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha már ennyi pénzért gondolkozol objektívért, akkor ez az egyik legjobb választás. Kifejezetten csak alapos vizsgálat után, tehát az üzletbe lehetőleg laptoppal menj. Egyébként ennél már csak a Tami 17-50 régi vc mentes verziója jöhet szóba, vagy az ef-s 15-85 ami viszont majd 40 ezerrel drágább. Ezek hoznak jobb képminőséget az alap kitobinál. A Sigma amit kinéztél egy egész kellemesen használható gyújtótávval rendelkezik, és még stabilizált is. Ráadásul a képminősége is jó ha megfelelő darabot vásárolsz. Nem utolsó sorban még pénzed is marad.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10031) Peetry válasza jancsika86 (#10028) üzenetére


Peetry
senior tag

Canon 15-85 IS USM, használtan is ha találsz.
ár/érték arányban nem olyan jó mint a sigma, és nem is annyira fényerős, viszont épphogy nem L minőség. mindkét végen kicsit hosszabb.
A sigmának meg az f2.8-a csak prospektusba való szerintem, mert 20 mm fölött már nincs 2.8.
Ez a canon obi sajnos drága, de ha van rá keret, akkor a legjobb mindenes.
Makróhoz fix 50 f1.8 + közgyűrű.

De az általad említett is jó obi, ha az ér/érték arány fontosabb, akkor az a nyerő.

(#10032) spanyoll


spanyoll
addikt

Ú de sokan írtatok :D Nos az a helyzet, hogy mivel zoomos obi kéne, ezért akarom lecserélni a 35ös fixem és kéne egy zoomos, de ezt már fentebb írtam.
A 18-105-el csak az a bajom, hogy a végén már igencsak hiányozna a fényerő, amit oké, hogy kompenzál a VR, de nem minden esetben örülnék a nagyobb záridőnek.
A probléma ott kezdődik, hogy egyszerre sok mindent szeretnék kevesebb pénzből, ami tudom, hogy nem megoldható. HA lehetne egy szupernagylátó ennyiért, annak örülnék, mert megoldanám a telét kölcsönobiból, amikor kéne.
Ergo vagy egy szupernagylátó kéne, valami 12-24 kategória (persze az sajna ennyiből nincs meg), vagy egy akármi. A 2.8as fényerő pedig kéne eléggé na.
A másik opció, ami miatt kérdeztem, az a tele ami fontos lenne. Szeretek hobbiszinten természetfotózni, meg néha nem ártana olyan kivágásokhoz, amikhez nem fogok odarohanni a 35ösömmel. 55-200tól ezért is ódzkodok, mert na.
A lényeg, hogy inkább veszek egy komolyabb obit és ráspórolok, mint vegyek egy középkategóriás sigmát amit később megbánok :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10033) Peethy válasza spanyoll (#10032) üzenetére


Peethy
őstag

A pénztárca nagy úr, és abban az esetben, ha szűkös a kereted (mint nekem, vagy nagyon sokaknak a fórumozók közül), meg kell nézni a prioritásaidat. Egy ideig ebből a három kategóriából kettőt (de minimum egyet) nélkülöznöd kell. Én is hasonlóan vagyok, egyelőre nem tudok telét venni, és szerintem egy fél évig ez nem is fog változni. De most még annyira nem hiányzik, hogy máshol kurtítsam le az objektívparkomat (kemény kettő darab :D)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10034) spanyoll


spanyoll
addikt

Könnyen lehet, hogy akkor 18-105 lesz, az mégis csak nikkor :P

Nameg pengébb és ahogy hallom pontosabb.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10035) gab.m válasza spanyoll (#10034) üzenetére


gab.m
senior tag

Azzal nem fogsz mellé! Index fórumon nézz szét, ott vannak jó áron használtak, ha később váltanál ugyanannyiért adhatod el kb.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10036) Zozzant válasza aleister (#10024) üzenetére


Zozzant
addikt

Bocs, felületes voltam.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10037) Hooper


Hooper
őstag

70200at vennék használtan,van egy pici karc a frontlencsén.. képminőségben látszódhat az? (becsillanás? -mondjuk napellenző van hozzá)
köszi!

(#10038) gab.m válasza Hooper (#10037) üzenetére


gab.m
senior tag

A kis karc nem befolyásolja a képminőséget, de jó alkualap.
Megkérdezhetem, hogy melyik 70-200at veszed, ill. mennyiért?

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10039) muci


muci
tag

Hali. Közgyűrű használatához valami irodalom merre található ?

(#10040) cOxeR válasza muci (#10039) üzenetére


cOxeR
Ármester

PölöItt

(#10041) muci válasza cOxeR (#10040) üzenetére


muci
tag

Köszönöm soraidat, kiváló tartalmilag. !!!

(#10042) cOxeR válasza muci (#10041) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az nem az én érdemem. ;)

(#10043) TechData


TechData
tag

Sziasztok.

Nekem lenne lehetöségem,hozzá jutni egy ilyen objektivhez (SIGMA 24-70/2.8 EX DG MACRO pro Canon) + polarizációs filter meg doboz stb (lásd a képen)....75.000Huf -ért cserébe.Megér ennyit,itt van kép róla:

Canon 500D -s vázra lenne.Van egy 18-55-os kit obim,ezt az objektivet a kit obi helyett szeretném.
Főleg kirándulások során fotoznák,városok,épületek estleg beltérben is...összejövetelek,portré.Illetve az lenne még a kérdésem,hogy megéri -e az árát....persze használt objektivről van szó.Újjonta olyan 120-130.000körül mozog.

Várom a véleményeteket illetve tapasztalt felh.hozzászolását.

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#10044) gab.m válasza TechData (#10043) üzenetére


gab.m
senior tag

Szerintem megér ennyit, csak alaposan teszteld le!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10045) TechData válasza gab.m (#10044) üzenetére


TechData
tag

Arra nem lesz lehetöségem,mert internetes akción van meghirdetve.Szóval ,csak akkor fogom tudni letesztelni,ha már kifizettem és nálam lesz.Ha nem lenne jó max eladom...s akkor igy jártam.
Igy is megérné megkockáztatni szerintetek?

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#10046) gab.m válasza TechData (#10045) üzenetére


gab.m
senior tag

Így én nem venném meg semmiképp!!! Kinek utalnál a pénzt? Milyen akció ez?? Nehogy valami átverés áldozata legyél, mert akkor még lehet, hogy nem csak fókuszhibás obit kapnál, hanem egyáltalán nem kapnál semmit

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#10047) TechData válasza gab.m (#10046) üzenetére


TechData
tag

Én külföldön tartózkodom és ott van meghirdetve,itt a [link]

Ez olyan mint Magyarorszégon a Teszvesz
Szóval itt nagyon ritkán fordul elő átverés.És minden felhasználónak regisztráció után kell küldeni egy fénymásolatott a személyiről.Pont az átverések elkerülése végett,és ha probléma van a rendőrség által utolérik 1-2napon belül.Ettől nemtartok....

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#10048) TayRol válasza TechData (#10047) üzenetére


TayRol
veterán

legalabb 1-2 próbaképet kérjél, ami vele keszült.

(#10049) Peethy válasza TechData (#10047) üzenetére


Peethy
őstag

Ne attól tarts, hogy nem kapod meg, hanem hogy egy frontfókuszos/backfókuszos vagy decenteres darabot kapsz. Mert ez elég gyakran előfordul Sigmánál, ráadásul szerintem a 75ezres ár nem olyan kirívóan jó érte, hogy érdemes legyen így venned. Bár lehet, hogy kint másmilyenek az árak, de itthon az ilyenek 70körül mennek.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10050) zolka78 válasza TechData (#10045) üzenetére


zolka78
senior tag

Az az obi az egyik legjobban sikerült darabja a Sigmának, ha jó. A Sigmákat különösen alaposan kell tesztelni a hibáik miatt, de ha jó akkor lenne szép rajzolatú obid. Mivel tesztre nincs lehetőséged így nem kéne aukción megvenned. Ha hibás, akkor még te is szívhatsz az eladással.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.