Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

m4/3-as bajonettel jelenleg a pana 100-300 -as obija a legdurvább tele?
Van nagyobb gyújtótávú is a 300-asnál? Ha ez kevés, akkor csak dslr fronton találok?

Psn ID: sefter_hun

(#19452) FLx válasza Clemi (#19446) üzenetére


FLx
addikt

Annyira nem rossz az. Ár/érték arányban szerintem teljesen jó cucc. Képminőségben az 1.4-es 50-es sem jobb szinte semmivel, és 2 alatt az sem túl éles. Nekem 6D-vel teljesen jól eltalálja a fókuszt még sötétben is, bár tény, hogy lassú és zörög, de 2.8 körül pengeéles képe van. Vehettem volna háromszoros áron 1.4-et, vagy 10x-es áron 1.2-t, de nem ad annyival többet.

(#19453) Cassidey válasza CyDoN (#19425) üzenetére


Cassidey
senior tag

Csak hogy összezavarjalak kicsit, én is a saját gyerekem és másokét fotózom, nem biztos, hogy telét vennék a helyedben, főleg ehhez a korszakhoz. Nem biztonságos, messze vagy, nem megy olyan jól a kommunikáció.. Ráaásul a 450D APS-C, nem FF, még messzebb lennél mint én. Akkor működik jól, ha viszonylag zárt helyen vagy, pl játszótér, vagy ott van például a feleséged, és ő van a fiaddal és kommunikál vele. De akkor is ott van, hogy kimaradsz az egész élményből, telével te csak távoli megfigyelő vagy. Egyszer-egyszer oké, de rendszeresen nem az igazi, és arra tippelnék a feleséged is felbosszantja majd egy idő után. :D

(#19454) zgospel válasza imyourfriend (#19447) üzenetére


zgospel
őstag

ezt a hozzászólást gondold át mégegyszer jó alaposan :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19455) zserbox válasza imyourfriend (#19450) üzenetére


zserbox
őstag

(#19446) Clemi, (#19447) imyourfriend

ezzel csak magatokról állíttatok, ki szegénységi bizonyítványt

egyikőtök kemény egy nap használat után megmondja a tutit, a másik meg lehet kifogott egy hibás darabot (de lehet hogy user error és képtelen fókuszpontot választani) és egyből osztja az észt, hogy szar...gratulálok, okosak vagytok!

(#19456) CyDoN válasza Cassidey (#19453) üzenetére


CyDoN
senior tag

A gyerekről nem tudok beállított képet, mert most "dac"-os és szándékosan elfordul vagy grimaszol. Tehát jelenleg most csak úgy tudom fotózni, ha nem vagyok ott, vagy legalábbis nem tud róla :)
Kirándulás alkalmával fotózom a tájat és néha elkapom a csibészt is amikor nem figyel. Megnéztem és inkább 100-110-es gyútávon fotóztam eddig is. Profi fotókért fizetek szenvedjen a fotós, aki nagyon ügyes és jól megértik egymást. Ha én kérem meg valamire a gyereket, természetesen az ellenkezőjét csinálja. Ha elmegyünk a fotóshoz, a gyerek azt csinálja amit a fotós mond neki :)
A 450D-t is szeretném cserélni, de a jelenlegi szettemet szerintem most a Obival tudnám legjobban feldobni!

(_._)

(#19457) Cassidey válasza CyDoN (#19456) üzenetére


Cassidey
senior tag

Én sem beállítottról beszélek, de hajrá.. csak megvilágítottam egy másik perspektívát..:)

(#19458) CyDoN válasza Cassidey (#19457) üzenetére


CyDoN
senior tag

köszönöm is szépen! Te mit vennél a helyembe egy 450D-re ?

(_._)

(#19459) Damage válasza CyDoN (#19458) üzenetére


Damage
senior tag

Abból kiindulva, hogy 85 F1,2-t használ FF vázon, nagy fényerejű 50 mm-re tippelek (ekv.. 80mm). Sigma Art 50 F1,4 elég korrekt. Esetleg Canon 50 F1,8. Ez utóbbi ajándék ennyi pénzért. Hiába szidták az elmúlt pár hozzászólásban, 1,8-on is lehet vele éles képet lőni.
Teljesen egyén függő, de én is a 70-200 mellett döntenék. Mai napig a 70-200 a legsűrűbben használt lencsém (meg a 18-35 F1,8).

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19460) Cassidey válasza CyDoN (#19458) üzenetére


Cassidey
senior tag

Én más irányba mennék, és fényerős fixet vennék, 50mm vagy 85mm. A 85-el például már simán ki tudsz esni a látótérből ha kicsit odébb sétálsz. Ráadásul nagy előnyre teszel szert a fényerővel beltéren, és a családi élet sokszor odabent folyik.:) És keresnék a helyedben néhány tippet, nézegetnék képeket, és elmennék a dokumentarista/lifestyle irányba, kisgyerekkel szerintem ez a legjobb út.

[link]

[link]

Damage: egyébként teljesen igazad van, ez abszolút sílus függő is, csak én tudom, hogy ha a 70-200-al kellene fotóznom a kisfiam, kb. nem is tudnám, ha csak ketten vagyunk. Persze egy nem ennyire örökmozgó gyerekkel más a szitu, de én parás vagyok egyébként is.

Még egy szerk: vegyél egyet használtan, próbáld ki, ha nem jön be ugyanannyiért el tudod adni. De egy próbát megér akár mindkét verzió is.

[ Szerkesztve ]

(#19461) schawo válasza Sefter (#19451) üzenetére


schawo
titán

Ha 600-nál nagyobb ekv. gyútáv kell, akkor azt csak dlsr-ben találsz, ott is csak a különlegességek között, hirtelen nem is jut eszembe semmi 400-asnál hosszabb gyútávval. Talán van valami 600mm-es Tamron. Meg a megfizethetetlen Canon L-es fixek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19462) m3ss válasza Cassidey (#19460) üzenetére


m3ss
veterán

amugy ez a kulteri gyerekfotozas nagy dilemma lenne nekem is, ha a szivemre hallgatnek akkor 135 f2, ha az eszemre akkor meg vmi 70-200 2.8. mindig azt erzem ilyen szabadteri gyerekfotozasoknal, hogy kb 4x annyi jo kepet lonek zoomobival. nem mindig van ido pillanatkepeknel rohangalni, oriasit kroppolni sem akar az ember altalaban.

"ez abszolút sílus függő is, csak én tudom, hogy ha a 70-200-al kellene fotóznom a kisfiam, kb. nem is tudnám, ha csak ketten vagyunk."
ebben van vmi. az a baj hogy mosodahoz fenyero kell es vagy gyutav. ezert is mondtam le a 70-200 f4-rol, tuti 200mm-en hasznalnam mindig, ott meg jo messze lenne az ember a modelltol. 1.2-es uveggel persze rovidebb gyutavval is lehet kremelni :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19463) CyDoN válasza Cassidey (#19460) üzenetére


CyDoN
senior tag

Lassan már tényleg kezdesz összezavarni :)
Amúgy beltérre egy Fleki 50mm-thasználok, ha éppen nyugodt a gyerek :)
Sajnos a keretem és vásárlási lehetőség is adott. (160e és itt)

(_._)

(#19464) Cassidey válasza m3ss (#19462) üzenetére


Cassidey
senior tag

Azért 1.8-on se szar még na.:) Egyébként én azt mondanám, hogy ha kézreáll a zoom, akkor érdemes tartani, de nem az lenne az első választásom, ha érted mire gondolok. :)

Plusz a fényerő és rövidebb gyutáv segít az ilyenekben: [link]
[link]

Ugyanaz az obi:
[link]
[link]

Ezt a sokoldalúságot nem tudnám hozni a 70-200-al. Telével lesz az embernek sok szabadtéri, főleg parkos/zöld képe (mert ugye városban nem engeded el a 3 évest barangolni), ÉS még csak nem is tud dolgozni a gyereken, hogy egy idő után ne foglalkozzon a géppel, mert anyu/apu úgyis max leskelődik a nagy fehérrel egy távoli fa mögül. :D

Szerk.: Ez manuális basszus.:) Na ahhoz tényleg angyali türelem kell mindkét fél részéről.. nem az örökmozgó korra van kitalálva. :)

[ Szerkesztve ]

(#19465) Mr.Csizmás válasza Sefter (#19451) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mft 500/8 samyang tükörobi pl., meg ilyen 3rd party dolgok.

mit akarsz csinálni? filmes telék? (pentacon 500/5.6 :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19466) gab.m válasza Cassidey (#19464) üzenetére


gab.m
senior tag

1.2-es obit 1.8on használni szentségtörés... ;] :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19467) schawo válasza Mr.Csizmás (#19465) üzenetére


schawo
titán

Fix manuális nagyon hosszú telék stabilizálatlan vázon = :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19468) Sefter válasza Mr.Csizmás (#19465) üzenetére


Sefter
veterán

Madár-vad fotózáshoz kéne majd a nagyobb tele.
Régebben dslr-eztem, azon nem mindig volt elég a 300-as vég ( mondjuk ott ez ekv. 450 volt...)

Psn ID: sefter_hun

(#19469) m3ss válasza Cassidey (#19464) üzenetére


m3ss
veterán

ha mar itt tartunk croppon a felulnezeti kepet nem is lovod meg 50-essel, csak ha felallsz vmi szekre :)
oda inkabb 35 mm kellene.
amugy 2 link nem jo.

de mar total masrol beszelunk, en most sajat felhasznalasban gondolkodok nem az oveben...pl ennel a sorozatnal, nonstop rohangaltam. elore-hatra...es mindenrol lemaradtam. egy ilyen futkarozos spontan kepnel lohetek 1 max 2 kepet 105 fixel croppon, utana szuk lesz...tavolabbrol meg felbontas meg mosoda hiany lesz. persze itt sem jo a fokusz, de hat ez mar egy masik tortenet :DDD 70-200-zal itt beallnek kb 135mm kornyekere es lohetnek 10-15 jo kepet...
egy fix 50-essel croppos vazon teljes alakos kepnel nem kell majd hanyattesni a hattermosastol. jo nem mindenkit erdekel ez annyira, en tobbet foglalkozok sztem a hatterrel mint a temaval :DDD es hat nagy kompokban nem kell gondolkodni majd belteren, mert egy szuk portren kivul mast nem igen tudsz csinalni. alulrol fotozni? felulrol? esetleg belekomponalni vmi jatekot amivel jatszik? problemas lesz.
persze azert hasznalhato, en is sokat fotoztam 50-essel croppon. de mas vilag az ekv 50.

canon croppos vazon 35f2, 70-200 f4-el siman ellennek gyerekfotok teren. bent is kint is.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19470) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Látom fellendült a fixes téma, nekem is van a fixekkel kapcsolatban egy nagy dilemmám:
Az 50 1.8 és a 35 1.8 között gondolkodok, de nem tudom melyik legyen mert a 35mm olyan univerzális mindenre jó, viszont nem "Mosoda" . Viszont az 50-es meg egy álom "Mosoda" csak lehet szűk lesz...
Eddig egy kit obival lövöldöztem a képeimet, szóval mindkettő nagy előrelépés lenne képminőségileg illetve fényerőben egyaránt

(#19471) Cassidey válasza m3ss (#19469) üzenetére


Cassidey
senior tag

Igen, de annyira telében gondolkodott, hogy már nem is mertem ajánlani gyakorlatilag az ellenkezőjét, mondjuk egy 35mm-t. :D Nem vettem észre, priváton voltak a képek, de áttettem publikusba.

A másikhoz.. Igen, tipikusan az ilyen témákhoz jó a tele, és nem is kellene beállnod ugye, hanem több képet tudsz lőni, mert kifelé zoomolsz ahogy közeledik például, el tudsz kapni részleteket.. Lábak a levegőben, közeli portré stbstb. Én elfelejtek zoomolni, szóval az ilyen jellegűekhez szoktam elővenni a 135-öt, amikor kell a tér, viszont több mozgás és idő mindent meglőni. De én tudom, hogy elég extrém vagyok a szettemmel, és azt hiszem alig van pár ember akinek ez az irány fekszik, szóval véletlenül sem mondom, hogy ez a legjobb út. :)

(#19472) m3ss válasza lmaresz (#19470) üzenetére


m3ss
veterán

ha foleg portrezni vennem, 50-et vennek. ha foleg kint hasznalnam, szinten 50-est.
belterre vagy univerzalisabb celokra meg inkabb 35-ost. sot ekv 35 a leguniverzalisabb, bar ez apscre nem igazan van...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19473) m3ss válasza Cassidey (#19471) üzenetére


m3ss
veterán

135 f2-od van? gyors a fokusz? milyen zaridokon szoktad hasznalni? b*ssza a csoromet ez az obi, most vacallalok 50 1.4 arton vagy 135 f2-on. az a baj 100 macro kicsit uti a 135-ot, amennyit makrozok, felesleges. ujabban kb csak kajafotok...ahhoz jo lenne vmi szirszar regi manual macro. van ilyen amugy canonra ami jol rajzol? es mondjuk 50e alatt van?
85 1.8-on is gondolkodtam 100/135 helyett...de nem artana vmi hosszabb.

"De én tudom, hogy elég extrém vagyok a szettemmel, és azt hiszem alig van pár ember akinek ez az irány fekszik, szóval véletlenül sem mondom, hogy ez a legjobb út. "
azert sokan fotoznak fixekkel, engem is inkabb ez vonz, de foleg a kremgyar miatt. nevetseges a 135-os hattermosasa, nem egyszer felismertem mar random kepen hogy ez tuti 135L-el keszult. raadasul 2.8-as 70-200 nincs ennyiert csak sigma, nem?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19474) Graphy


Graphy
aktív tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy Tokina objektív kalibrálást Magyarországon végeznek valahol?
Sajnos a kereskedőtől azt az infót kaptam, hogy ha ilyen probléma van, akkor Japánba kell kiküldeni. :(
De ezt egyszerűen nem akarom elhinni.
11-14 között szinte tökéletes a rajzolat még 2.8-on is(ami 4 ill. 5.6-nál még jobb), viszont 16-nál már eszméletlen részlet vesztés van, ha rekeszelem akkor is, ráadásul középen is.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19475) fattyu válasza m3ss (#19473) üzenetére


fattyu
veterán

a 85 1.8 nem kifejezetten egy liga a 135/2-vel. egy topikban se kéne emlegetni :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19476) Cassidey válasza m3ss (#19473) üzenetére


Cassidey
senior tag

Igen, az. Most úgy állok, hogy 24/1.4, 50/1.2, 85/1.2, 135/2. Na meg a Lensbaby Sweet 35. Zoom nincs, makróm nincs, nem lenne rossz, de drága, és fogalmam sincs, makróznék e egyáltalán.. soha nem próbáltam.. :) Régi manuálról nem tudok, legalábbis nem ajánlgatták fórumokon makrós topicban sehol mint szegény ember opciója. :D Néha fotózok kaját, arra nekem az 50 simán jó, de nem fotózok apróságokat, mint te a bonbont pl.

135-ről.. Elképesztő jó obi, szerintem kifejezetten gyors. Igyekszem magasan tartani a záridőt, mert hajlamos vagyok picit berázni, amiből csak annyi látszik, hogy nem olyan tűéles, mint kellene. Reciprok meg egy kicsi. :D Nekem alapvetően szabadtéri obim, szóval ez nem gond. Én használtan vettem még évekkel ezelőtt, ha találsz egyet akkor nem hiszem, hogy lenne ellenfele ebben a kategóriában, főleg a használt árán. Meg ez nem túl tudományos, de hiába olcsóbb ha csúnyán mos. :D 85/1.8 jó obi, volt olyanom is. Pici, könnyű, a 135 kifejezetten nagy és nehéz hozzá képest. (Persze ha egy 70-200/2.8-hoz hasonlítod már nem tűnik olyan nehéznek. :D) A 85/1.8 képének nincs olyan varázsa mint a 135-nek egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#19477) Byk01 válasza schawo (#19461) üzenetére


Byk01
senior tag

DSLR-re 400 fölött a megfizethető (értsd sötét) kategóriában van néhány 500-as végű Sigma (50, 150, 170 mm-es kezdéssel), meg a Tamron 200-500.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19478) qnadam válasza lmaresz (#19470) üzenetére


qnadam
veterán

ragaszd le egy időre a kitobit 35-ön, aztán ötvenen. amelyik fókusztávnál jobban érezted magad, olyat vegyél :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19479) zgospel válasza Cassidey (#19476) üzenetére


zgospel
őstag

"makróm nincs, nem lenne rossz, de drága"
a felsorolt szett után ezt azért megmosolyogtam ;]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19480) Clemi válasza zserbox (#19455) üzenetére


Clemi
veterán

Hibás darab, nem hibás darab, nem tudom, de volt szervizben a megbízhatatlan fókusz miatt és volt nem hivatalos helyen (nevet most direkt nem mondok) egy nagyon korrekt fórumtársnál, aki szétszedte és rendbe tette az obit, ami után valamit javult még a képminősége is.
DE nem azt írtam, hogy szar, hanem azt, hogy megbízhatatlan a fókusza. Nálam legalábbis nagyon sokat tévesztett és rá lehet fogni arra, hogy én mozdultam be vagy akit fotóztam, de állványon statikus témával is eljátszotta nekem elég sokszor, hogy nyitott blendénél nem oda tette pontosan a fókuszt ahová kellett volna.
Egy f5.6-nál ez nem annyira gáz, mert ott már elég nagy a mélységéllesség, de ha úgy használtam amire vettem, vagyis 2,2-2,8 körül hogy erősen mosott legyen a háttér és a portrénál is szinte csak az arcon legyen élesség, totál para volt használni. A gép kicsi kijelzőjén sose láttam rendesen, hogy tű éles lett a szem, vagy nem, mindig utólag derült ki a monitoromon, hogy már megint hány képet kukázhatok, mert pár centivel arrébb ment a fókusz és pont nem a szem a legélesebb.
Minden másra, meg 2,8 fölötti blendével használható, de nyitott blendével megismételhetetlen témára és főleg portéra használni felér egy kalandjátékkal.
Lehet, hogy úgy tűnik osztom az észt, viszont ellenben talán másokkal nekem ez a másfél éves tapasztalatom azzal az obival.

Tehát mégegyszer, az 50/1,8 II objektívnek szép képe van, lehet vele éles képet lőni 1,8-on is, viszont mindez csak akkor igaz, ha az obi fókusz motorja is úgy akarja. Nekem 10-ből 3-4 képet tuti elrontott. Ár érték arányban jó objektív, jobban használható mint egy manuál üveg, csak bele kell kalkulálni a rontott képeket és kész.

(#19481) Schuby


Schuby
aktív tag

Nagylátó obira fáj a fogam de nem tudom mik a lehetőségeim. d5100 hoz kéne, amatőr felhasználás, turista képek szaporítása céljából. Kritériumok a szokásosak, minél kisebb gyutáv, de nem halszem, minél jobb minőség, és ne kelljen eladni a családi éxereket. Zaciba vágás belefér. :DD. nem tudom mennyire kell egy nagylátóhoz VR de az autófókuszhoz ragaszkodnék. Persze nem csak nikon jöhet szóba, minden lehetőségre nyitott vagyok

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#19482) m3ss válasza Cassidey (#19476) üzenetére


m3ss
veterán

az nem gyenge sor, en egy samyang 14 2.8, 35 1.4, 50 1,4art, 135 f2 sorral kiegyeznek. usse ko, elso ketto helyett lehet 16-35 II, utolso helyett meg akar 70-200 2.8 :DDD
28-75 2.8-akat is nezegettem minap...vivodok kemenyen. zoom nem zoom. sokkal tobb/jobb pillanatkepeket lonek zoomobival. de 2.8 sem tetszik meg a bokeh maniam...

85 1.8-al mi a bajotok? jo gondolom nem 135 f2 szint, de nyitva is karcol, nem? meg eleg kremes az is...zarido miatt is nyernek kb 1 stopot vele.

16-28 2.8 tokinat hasznalt mar vki?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19483) m3ss válasza Schuby (#19481) üzenetére


m3ss
veterán

s10-20 nikonhoz. f4-5.6 kijon 80-90-bol hasznaltan. vagy ha jobbat akarsz 11-16 2.8 tokina? stabi nem annyira letszukseg ebben a tartomanyban sztem. persze mindig jo ha van...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19484) gab.m válasza m3ss (#19482) üzenetére


gab.m
senior tag

35 melle az 50esnek sztem nem sok ertelme van. Vagy az egyik, vagy a masik. A Tokina 16-28at nem probaltam meg, viszont gondoltam mar a beszerzesere.. Youtubon van egy video amiben a faszi a canon 16-35el hasonlitja ossze, azt elvileg veri kepminosegben.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19485) Graphy válasza m3ss (#19482) üzenetére


Graphy
aktív tag

FF-re felejtsd el a 28-75öt. :( Én is küzdök a lassú AF miatt, de ilyen ár kategóriában croppos vázra nincsen jobb alternatíva sajnos, portréra megfelel, sőt!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19486) m3ss válasza gab.m (#19484) üzenetére


m3ss
veterán

"35 melle az 50esnek sztem nem sok ertelme van. Vagy az egyik, vagy a masik."
en nem igy latom. 85 melle tenyleg nem sok ertelme mondjuk 100-nak, vagy 100 melle 135-nek...de 35 meg 50 kozott jo nagy kulonbseg van. bar ha van teruleted mozogni akkor lehet igazad van....
az biztos ha 2 vazban gondolkozunk, en sem raknek egyikre 50-est, masikra 35-ost es hajra :N
de mondjuk 35+85 jo kombo lehet.

lehet 14 2.8, 35 f2, 85 1.8 sem egy rossz budget sor...ahh en sem tudom mit akarok. 24-70 f2-ot ami karcol f2-on es pontos es 300e alatt van :DDD

(#19486) m3ss a canont? amikor vettem az 5d-t egy 28-70 2.8 canon logott rajta. meg friss nikonos elmenyekkel nem ertettem hogy hogy lehet ilyen gyors akarminek is a fokusza :DD
raadasul vmelyik nap nezegettem talan dxo-n hogy milyen obikat ajanlanak 6d-hez, es zoomok kozott ott figyelt ez is.
gondolom te tamronra gondolsz, annak a kepe is szar f2.8-on?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19487) gab.m válasza m3ss (#19486) üzenetére


gab.m
senior tag

Ha két vázban gondolkodunk, akkor a 35+85 kombó elég jó. Nekem volt már egyébként 35+85 párosom, de annyira nekem nem jött be. Most 28+50 fix párosom van, és fölé 70-200, ezzel a trióval szoktam mostanában dolgozni, a 24-70et kicsit hanyagolom, pedig rohadt jó obi, de amit meg lehet oldani fixekkel, azt inkább azokkal csinálom, meg ugye van egy varázsa az 1.8-as nagylátós képeknek :) Ha a Sigma kihozza a 24 1.4et 300 alatt, és pontos lesz a fókusza, akkor szerintem megveszem azt és el is adom a 24-70et... De ez már a jövő zenéje..
Amit én tudok tanácsolni idézőjelben, az a 70-200. Az szerintem nem nagyon hiányozhat egy fotós táskájából, ha melózik... A nagylátó és alapobi tartományban lehet sétálni és meglenni zoom nélkül, de amikor a tele kéne, az általában nem az a szitu, amikor szabadon mozoghatsz...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19488) Graphy válasza m3ss (#19486) üzenetére


Graphy
aktív tag

Gondolom nekem szántad. :)
Igen én a Tamron 28-75/2-8-ra gondoltam. :)

A széleken már eléggé szar 2.8on, de croppos vázon jó.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#19489) m3ss válasza gab.m (#19487) üzenetére


m3ss
veterán

24mm fix obi az mire jo? :D tajkepezni szuk, embereket fotozni neha biztos jo, gondolom nem torzit es ilyen epuletek kozotti parfotokat mondjuk lehet vele loni, mint a backstead szokott...plusz ha a szeretnel ilyet sigmaban 300alatt, gondolom mennyi lehet a canikon verzio...minek az 1.4? biztos nem art, de nagylato tartomanyban en azt gondolnam hogy egy modern vazzal 16-35 II-vel, 2.8-on is megoldanam ugyanazt magasabb ison.
ha vegtelen sok penzem lenne es 10+ obim, talan akkor gondolkodnek el rajta :DDD
vagy mindjart rakeresek a vele keszult kepekre es meggondolom magam? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19490) gab.m válasza m3ss (#19489) üzenetére


gab.m
senior tag

A CaNikon változat 500 körül van ebből az obiból. Mint mondtam, van varázsa a fényerős nagylátónak, ez vagy bejön, vagy nem. Te mondjuk eléggé más területen mozogsz mint én, de szerintem te is tudnál bőven mit kezdeni ezzel az obival :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19491) fattyu válasza m3ss (#19482) üzenetére


fattyu
veterán

nekem volt.

eladtam ahogy tudtam.

nyitva konkrétan használhatatlan volt.

az hogy nem karcolt még oké. de lila volt a kép nyitva. nem kicsit. nagyon. a kontraszt legkissebb jelére meg elkezdett ugy CAzni mintha azt üvöltené látlak látlak. és ez két külön független történet de többnyire ÉS relációban jelentkezett a képeken.

gyűlöltem. és annyira nem is krém.

Amit kicsit bánok hogy eladtam az a 200 2.8L. na az nagyon krém és nyitva is bitang.fullframen szerettem. apscn nyilván már nagyon limitált lenne. apscre csípnék egy 135 2-t :D

Bár én igazából azt hiszem a canon 45ts lenne az egyetlen amiért ennyi pénzt kiadnék.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19492) Cassidey válasza m3ss (#19489) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szerintem meggondolnád magad. :) Én nagyon sokat agyaltam, mi kerüljön az 50 alá, mert sokszor szűk. Versenyben volt a 16-35, de nézegettem tesztképet, és nem voltam tőle elájulva, főleg annyi pénzért.. nagyon nem.. és "csak" 2.8, én meg odavagyok a nagy fényerőért. Tetszett a 35/1.4 de újra és újra arra jutottam, hogy túl közel lenne az 50-hez. Megkérdeztem másokat is, ugyanerre jutottunk. Általában valamelyik jobban fekszik, de én biztos voltam benne, hogy nem akarok megválni az 50-től, tökéletesen kézreálló alapobi nekem.:) Néztem a 24/1.4-et, de féltem, hogy nagy lesz a torzítása. Kaptam tesztképet, alig torzít.:) Persze ki lehet hozni belőle, de jól használható normál szitukban. És fényerős, és baromi éles nyitva is, és gyönyörűen mos.
[link] Ráadásul nekem utazáshoz is elég nagylátó, nem vagyok oda az ultranagylátókért.

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#19493) m3ss válasza gab.m (#19490) üzenetére


m3ss
veterán

fattyu: hat az nem hangzik jol. nem olyan draga az a 135, 180e hasznaltan. jo nem olcso, de milyen hasonlo obi van ennyiert? sigma 70-200, meg canon f4?

(#19492) Cassidey pedig tajekepzeni nem eleg az, csak neha. nem minden tajkepnel lehet hatrebb menni. itt van 2 pelda, ezeket vagy meg sem lehetett volna loni 24-en, vagy total mas kepet kaptam volna.
de pff, tenyleg karcol ez az obi...kellene vmi eles nagylato. de a 16-35 canon II ara az nem vicces. egesz nagylatosdi ff-en eleg kiabrandito. kb minden mas obi, gyutav jobb ff-en, fov-ban, elessegben meg neha arban is...(50 vs 35). de a nagylatok....330e egy f4-es stabis 16-35? :U

bar ott a 14 f2.8....60-70e? csak abba az iranyba kellene elmenni, vagy kellett volna mar regen...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19494) forceberg válasza m3ss (#19493) üzenetére


forceberg
veterán

Sigma 150 Macro, 1FÉ mínusz, de olcsóbb is.

+ Nikon 14-24, még a C-sek is használják adapterezve ;]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19495) Cassidey válasza m3ss (#19493) üzenetére


Cassidey
senior tag

Én ha ultranagylátóra áhítozom megelégszem majd egy Samyang darabbal.. de hát ez a nagylátó téma az amit nem lehet kompromisszummentesen és pénztárcabarát módon megúszni akárhogy néztem, kivéve ha nem kell af.. Tájképezésre még oké, de emberekhez nekem kell. :/ De nem nagyon fotózom tájképet, csak ha utazom, akkor is én sokszor inkább az ötvenest vettem elő meg telét. Például amiket 17mm-en lőttem a helyszínen azt néztem de menő, de jó nagylátó, aztán mikor letöltöm őket nem tetszenek már. :D

(#19496) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nagyon nehéz ez a nagylátó történet sajnos...
Én 16-35 II-vel szenvedek, és örülök is... egyúttal.
24 kevés nagylátónak bármennyire is jó a képe és fényerős, 16-35 mellé viszont luxus.
14mm 2.8 van még, de annyira nem jó üveg, amennyiért mérik.
35mm f1.4-el sokan próbálkoznak, de a 35mm nagyon fura, olyan semilyen is meg jó is. :) - videóra szeretik

(#19497) Damage


Damage
senior tag

Valakinek jutott az első szállítmány Canon 10-18 STM-ből? Az egyik nagyobb hazai lánc ("feszültséges" bolt) kapott belőle és a leggyorsabbak a mai napon átvehetik. Sajnos nem fértem bele, hiába rendeltem elő. :( Esetleg olyan ember, aki megrendelte, de meggondolta magát?

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19498) m3ss válasza cOxeR (#19496) üzenetére


m3ss
veterán

kicsit tenyleg semmilyen az ekv 35, lehet pont ezert tetszik :DDD igazan semmire sem idealis, de vmilyen szinten mindenre jo...eosm-en nem veszes a torzitas, fel alakos portrenal en nem nagyon veszem eszre.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19499) cOxeR válasza m3ss (#19498) üzenetére


cOxeR
Ármester

M-en még jóhogy... :DDD :DDD

(#19500) fattyu válasza cOxeR (#19499) üzenetére


fattyu
veterán

ekv35öt mondott. az nem mindegy milyen vázon?

amugy az ekv 35el én se tudtam mit kezdeni soha. 28-50 párossal nagyon kellemesen elvoltam mindig is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.