Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egy picit látványosabban:
(Canon 50mm 2.5 Compact Macro)

ps.: már egyetlen lencsénél sem a lencse középvonalában van a fősík, még szimmetrikus lencse esetében sem.

(#21002) szilu7


szilu7
senior tag

Én köszönöm mindenkinek a hasznos információkat. :) A cikk szerzője pedig reméljük olvassa a topikot...

(#21003) schawo válasza schawo (#20990) üzenetére


schawo
titán

Ehhez képest: [link] :B

Szóval valóan helyesen:
fókuszhossz = gyújtótávolság = fókusztáv

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21004) szilu7 válasza schawo (#21003) üzenetére


szilu7
senior tag

Ezt már én is láttam, ezért is írtam, hogy a legtöbb írásban keveredik a két fogalom. De azért a Wikipédia nem a Szent Grál.
Arról nem is beszélve, hogy az angol terminológia is a korábbi hsz-ed támasztja alá, kiegészítve a magyar specialitás gyújtótávolsággal.

(#21005) ROBOTER válasza schawo (#21003) üzenetére


ROBOTER
addikt

Legyük hozzá, hogy a wikit ugyanúgy átlagemberek szerkesztik a saját szubjektív véleményükkel.

Mennyivel szebb, kifejezőbb és pontosabb a magyar nyelv. Én a gyújtótávolság, tárgytávolság, gyújtópont kifejezéseket támogatom, azt nem lehet összekeverni semmivel.

(#21006) Clemi


Clemi
veterán

Kicsit térjünk át a gyakorlati dolgokra :)

Nem nekem egy ismerősömnek van (ő nem fórumozik egyáltalán) egy a legendás Tamron 17-50/2,8-as objektívek közül. Ma próbálgattuk és valahogy nekem nem stimmel vele valami. Az egy dolog, hogy a váz szerintem kicsit front fókuszos, de a képeken is látszik, hogy 2,8-ra nyitva nagyon mossa a képet. Ez tényleg ilyen, vagy ez egy ilyen példány és kalibráltatni kell? Megjegyzem ugyanott, ugyanazon a vázon, ugyanolyan fényekkel, beállításokkal a Canon 60/2,8-as obi mondhatni borotvaéles képet lő.
Ha esetleg vetnétek egy pillantást a képekre.

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

Az utolsó f3,5-el készült
Kép5

(#21007) m3ss válasza Clemi (#21006) üzenetére


m3ss
veterán

miii van? :)
nagyon mossa a kepet? az baj? vagy mire gondolsz, ahol eles ott sem eleg eles? lojj mas szogben, mert igy aztan ezt nem lehet megallapitani, sztem a vilagon semmi baj nincs ezzel. fokusztesztet meg nem ilyen lapon kellene vegezni..akarhova merhetett az af...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21008) Clemi válasza m3ss (#21007) üzenetére


Clemi
veterán

A fókuszpont pontosan a kép közepén lévő piros vízszintes vonalon volt.... Egyébként meg azért szedtem ki a hölgy kezéből és kezdtem el így 45 fokban fotózni ezt a lapot, mert embereket fotózott az objektívvel és az összes képe mosott homályos lett.
Persze tudom hogy kell fókuszt tesztelni, de ott és akkor csak erre volt lehetőség.

(#21009) m3ss válasza Clemi (#21008) üzenetére


m3ss
veterán

de akkora az a fokuszmezo, hogy honnan tudod hogy nem-e vmelyik sotet vonalra mert? ennek igy semmi ertelme. se fokusz, se elesseg, se decenter szempontjabol.
ennel annak is tobb ertelme van ha kiraksz magad ele 3 sorosuveget egymastol egyenlore tavolsagra. es elkezded a kozepsot lodozni.

nemelyik kepen mintha ugy tunt volna h eletlen a jobb oldal...de ezzel a szonyeges hatterrel meg azt sem lehet igazan megmondani.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21010) JohnyBlue válasza m3ss (#21009) üzenetére


JohnyBlue
őstag

vagy egy sima kommersz kulcs közepére kattintva gyönyörűen látni a részleteket és hogy hol éles és hol nem ,)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21011) m3ss válasza JohnyBlue (#21010) üzenetére


m3ss
veterán

te mar belejottel a kalibralasba, mi? ;]
milyen a sigma meg a dokkolo?

amugy masodjara megcsinaltak az 50 1.4-em camera kft-nel...most pontos lett tavolra is. szoval van meg remeny ha vki ilyesmivel akar probalkozni.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21012) JohnyBlue válasza m3ss (#21011) üzenetére


JohnyBlue
őstag

jaja hót PRO lettem :D de amúgy 23 án fent leszek a nagy városban és tesztelheted :D

amúgy JA teccik teccik, de szokni kell azt a kúúva 1.4 et mert rohadt vékony blaaa 3 sör után már tuti rekeszelni kell nincs mese... :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21013) Byk01 válasza JohnyBlue (#21012) üzenetére


Byk01
senior tag

3 sör után már tuti rekeszelni kell nincs mese... :D

3 sör után rögtön egy rekesszel? Semmi átmenet? :DD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21014) m3ss válasza JohnyBlue (#21012) üzenetére


m3ss
veterán

nah joooo...irok mar ide nem csak puben haborodjak fel :DDD
pofatlanul eles ez az art. sztem elesebb nyitva, mint barmelyik obim f2.8-on. soot.

1.4-en tavolra epulet meg...trollolol. tuulzas. naaaagyon kivancsi vagyok af-re.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21015) JohnyBlue válasza m3ss (#21014) üzenetére


JohnyBlue
őstag

félreértések végett van köztük rekeszelt kép is...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21016) m3ss válasza JohnyBlue (#21015) üzenetére


m3ss
veterán

tudom, azokat meg sem neztem :))
jo a 2.8 vs 1.4 hasonlat lehet tavolra tulzas. de kozelre siman realis, max 1/3ad fe-vel tuloztam :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21017) _seth_


_seth_
veterán

Kapható a Yongnuo 50mm f/1,8 Canonra

10e forintért megvehető

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21018) Monya78 válasza _seth_ (#21017) üzenetére


Monya78
veterán

Kíváncsi leszek, hogy a kávédaráló motorját és a tévesztgető AF-et is átmásolták az eredeti Canon-ról

[ Szerkesztve ]

(#21019) _seth_ válasza Monya78 (#21018) üzenetére


_seth_
veterán

Különben elmaradna a feeling :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21020) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

A következőben szeretnék tőletek segítséget kérni:

Gép vásárlása előtt állok és most az objektívparkot térképezem fel márkánként.

Egyelőre a Fuji X objektívek vannak kinézve, és azt szeretném megtudni, hogy majd a lentebb felsorolt X objektívekhez mely full frame Canon objektívek hasonlítanak minőségben és gyújtótávolságban, fényerőben.

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel térnének el árban és tömegben hasonló minőségű és gyújtótávolságú (no és fényerejű) (átszorozva, 1,5-ös szenzorra) obik, mint a következő Fuji X bajonettesek.
Tájfotózás, kirándulás illetve belső tér, enteriőrfotózás lenne a cél. (Nem muszáj mindet figyelembe venni, ezekből az obikból a Samyang és a 18-55 van kinézve így kezdésnek, csak gondoltam írok több alternatívát.)

Samyang 12mm / f2.0 NCS CS (X bajonettes)
FUJINON XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS
FUJINON XF35mmF1.4 R
FUJINON XF10-24mmF4 R OIS

Bármilyen ötletet, márkától függetlenül szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#21021) schawo válasza marcyman (#21020) üzenetére


schawo
titán

Bármennyire is értelmetlen a kérdés, megválaszolom azt.

1. 18mm f/3.1
2. 27-84mm f/4.5-6.3
3. 53mm f/2.3
4. 15-36mm f/6.3

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21022) marcyman válasza schawo (#21021) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszi. :R
Habár létező obikra gondoltam inkább, nem átváltásokra, de így is jó.

(#21023) schawo válasza marcyman (#21022) üzenetére


schawo
titán

1. Canon 20mm f/2.8
2. Canon 28-90mm f/4-5.6 III
3. Canon 50mm f/1.8 II
4. Canon 16-35mm f/4.0 L

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21024) cadeyrn válasza Clemi (#21006) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

(#21025) BPARNI


BPARNI
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy 700D-t és kinéztem két obit tanácsot kérnék, hogy megfelelőek lennének-e vagy ajánltok esetleg valami mást.
Amire legfőképp használva lenne, család fotózása, kirándulások(viszonylag sok hegy, vízpart), ill. beltéri fotózások előadótermekben, nagyobb szobákban.

Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR SP Di-II LD Asp IF (Canon), esetleg
Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR SP Di-II LD Asp IF VC (Canon) -azt mondják a stabi nélkülinek jobb a képe.
És telének:

Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di SP USD VC (Canon).

Segítségetek előre is köszönöm!

(#21026) Monya78 válasza schawo (#21023) üzenetére


Monya78
veterán

"full frame Canon objektívek hasonlítanak minőségben és gyújtótávolságban, fényerőben"

Érzek egy kis zavart a gondolkodásodban... fényerő az fényerő tök mindegy milyen szenzor van mögötte.
Minőségi összehasonlítást nézve a Fuji fanok könnyen meg is sértődhetnének.

"Samyang 12mm / f2.0 NCS CS (X bajonettes)" vs. "Canon 20mm f/2.8" gyújtótávban hasonlít, fényerőben nincs hasonló canon obi.

"FUJINON XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS" vs. "Canon 28-90mm f/4-5.6 III" ez a két obi nagyon távol áll egymástól fuji valahol a 24-105 F4 IS környékén de inkább felette állhat képminőségben.

"FUJINON XF35mmF1.4 R" vs. "Canon 50mm f/1.8 II" itt is ég és föld a különbség Canon 50mm F1,4 legalább fényerőben passzolna hozzá, de képminőségben az is lemarad a fujitól.

"FUJINON XF10-24mmF4 R OIS" vs. "Canon 16-35mm f/4.0 L" ha az új IS-es változatra gondoltál akkor egyetértek, viszont itt inkább a canon lesz az erősebb

(#21027) schawo válasza Monya78 (#21026) üzenetére


schawo
titán

Ő "ekvivalens" fényerőben gondolkozott:
(no és fényerejű) (átszorozva, 1,5-ös szenzorra)
Ezért kapta ezt a listát. Ezért mondtam, hogy értelmetlen ugyan a kérés, de teljesítem.

Minőségben kettő nem igazán passzol, ekv. fényerőben viszont lehetőségekhez mérten igen. Az nem volt kérdés, hogy ezeket az objektíveket ajánlom-e neki.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21028) .DLL válasza Monya78 (#21026) üzenetére


.DLL
veterán

Vágod a Metabones adaptereket? ;)

Az azt csinálja, hogy összehúzza a képkört, tehát megnöveli a fénysűrűséget, több fény jut egy kisebb körre. Ha ráteszünk pl. egy FullFrame obit, és azzal csatlakoztatjuk egy például APSC szenzoros vázhoz (pl. egy Sony E-váz), akkor egy f/2.8-as obit a váz f/2-esnek fog látni. (A gyutávba most nem megyek bele azt is átkonvertálja, így a látószög is ekvivalens lesz).
Itt ugyanarról van szó, nagyobb felület több fényt gyűjt be, így az obi fényereje kisebb lehet azonos expozícióhoz, ezért írt alacsonyabb fényerejű objektíveket.

Persze a 28-90-nél felnevettem. :D A kérdés értelme a minőségnél veszett el, amit ugye rendszerben lehet csak nézni. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21029) Monya78 válasza .DLL (#21028) üzenetére


Monya78
veterán

Ja hallottam a Metabones speed booster-ről.
Részemről tök jó lenne, ha lenne AF is.
m4/3-os vázamra feldobnám a defektes canon 70-200 F4 IS obimat, és örülnék az átfogásnak és a fényerőnek.

schawo
"Az nem volt kérdés, hogy ezeket az objektíveket ajánlom-e neki." :DDD
Mivel a kérdést feltevő gépvásárlás előtt áll, remélem ezt is elolvassa.
Különben lelki szemem előtt látom amint vesz egy 5d Mark III vázat és mellé keres egy használt 28-90-es obit...

[ Szerkesztve ]

(#21030) imyourfriend válasza Monya78 (#21029) üzenetére


imyourfriend
őstag

Fórumtársunk ajánlata: 5dmark III + m42, bár csak nem venne rá az illető egy 44M/2-es Heliost. ;]

(#21031) marcyman válasza Monya78 (#21026) üzenetére


marcyman
aktív tag

No, köszi az infókat.
A kérdésem értelme annyi lett volna, hogy mennyivel kerülne többe egy "hasonló" (csak obi oldalról megközelítve) minőségű FF Canon szett, mint a fentebb említett Fuji X. De így számolgatva jelentős különbség lenne (tömegről nem is beszélve.) Mondjuk ez nem meglepő, csak mégis kíváncsi voltam milyen lehetőségek vannak. Nikont és Sonyt még nem is néztem, de gondolom ott is hasonló a helyzet.

(#21032) schawo válasza marcyman (#21031) üzenetére


schawo
titán

A legolcsóbb FF kit (6D + 24-105/4) 620ezer. A Fuji X-E2 kit (18-55/2.8-4) pont a fele. És méretben is: [link] 660g vs 1440g Ha kis gépet akarsz, nem is értem, hogy jöhet szóba egy FF dslr.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21033) imyourfriend válasza Monya78 (#21026) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nézz már utána az áraknak.. említed itt egy lapon a filléres 50/1.8-at a 35/1.4-el ami 160ezer forint :U értem én hogy menő, meg tuti az f/1.4 hát még az f/1.2 meg az f/0.95-ös lencsék, húdejó.. :DDD Csak azt felejtik el említeni az emberek hogy ezekre a gatyádat ráköltöd kb..

(#21034) Monya78 válasza imyourfriend (#21033) üzenetére


Monya78
veterán

??? Ismerem az árakat.

Schawo emlegette hogy az a kettő hasonlít egymáshoz, Én pedig írtam hogy távol áll a két lencse egymáshoz képest, természetesen a fuji a jobb, viszont sokkal drágább.

(#21035) schawo válasza imyourfriend (#21033) üzenetére


schawo
titán

Mi van?? Hogy jött ez ide?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21037) imyourfriend válasza schawo (#21035) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az árak és az összehasonlítás kapcsán. Bár az addig szép és jó, hogy a belépő kit fele akkora és fele annyiba kerül. De míg FX vázra 1.8-as lencséket felcsavarva, azért egy x-e2-re elkél az 1.4 a hasonló dofhoz pl.. véleményem szerint ebből kiindulva egy 35-50-85 /1.8-as sort hozzárakva egy FX vázhoz, és ugyanezt x-e2-höz 1.4-es objektívekkel, ott már árban nem lesz ekkora differencia azért, míg kitnél kétszer annyiba kerül a canon, ahogy írtad. off részemről

(#21038) marcyman válasza imyourfriend (#21037) üzenetére


marcyman
aktív tag

Na pont ez az amit ki szerettem volna deríteni. :) Hosszabb távon gondolkozom, ezért utánajárok, hogy a végén mivel jöhetnék ki jobban árban, hasonló minőségben.
A Sony A7, Fuji XT-1 és Canon eos 6D és Nikon D610 közötti gépeken/rendszereken hezitálok. De a vége lehet az lesz, hogy várok, mert talán jön még több FF MILC váz is a piacra később. Na de ez már nem obitopikba tartozik.

(#21039) schawo válasza imyourfriend (#21037) üzenetére


schawo
titán

Az 50/1.8 ha ritka szar is, de legalább olcsó. Remélem sokat van fent a vázon, mert akkor kár volt ff vázat venni alá.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21040) m3ss válasza schawo (#21039) üzenetére


m3ss
veterán

nem olyan szar az ar/ertekben sztem.

(#21020) marcyman nem teljesen ertem ezt a sort. belter, epulet, enteriorfotozas ugy is allvanyrol nagylatoval, nem? akkor minek a samyang 12 a 10-24 melle...?
35 1.4, meg 10-24 melle sem ertem minek a kitobi.
canonnal detto, ha veszel egy 16-35 f4-et, amiben durva a stabi..minek 20 2.8? van egyaltalan ilyen? :)

16-35 f4/16-28 2.8 tokina
50 1.8 II/50 1.4 / sigma 50 art

otvenesekkel meg ezekkel a nagylatokkal meg a zoomnak nem latom sok ertelmet. vagy esetleg 50 helyett vmi zoom, pl 28-70 2.8 / tamron 24-70?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21041) marcyman válasza m3ss (#21040) üzenetére


marcyman
aktív tag

Igen, állvány, nagylátó teljesen igaz. Ami a legjobb lenne, ha egy obival meg tudnám oldani a tájfotózást (éjszakai fotókat is, sarki fény túra tervbe van véve) + enteriőrt + általános kirándulós témákat. Nem mindet akarom megvenni, csak alternatívákat írtam. És itt jött képbe a kérdés, hogy mit tud nyújtani egy-egy márka, milyen áron/minőségben.

(#21042) schawo válasza m3ss (#21040) üzenetére


schawo
titán

Ár/érték aránya nem rossz. Amennyire olcsó, pont annyira szar is :DDD

Egy fél millás vázon fantasztikus.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21043) _seth_ válasza schawo (#21042) üzenetére


_seth_
veterán

Gyakorlatilag csak a kitobi van vele egy aron de ez 1.8rol indul, pici, olcso.... semmilyen teren sincs ellenfele es nem lett az a 40es stm sem. Abbol is rengeteg van elado, sokan megvettek az 50es helyett mert a 40 mennyivel jobb beltere es sokszor leirtak ezt itt is pedig belterben mind1 hogy 40 vagy 50, ugyanugy alkalmatlan. Amennyivel elesebb 2.8on annyival jobba le is van rekeszelve....

50es elso fixnek tokeletes, barki szamara elerheto, arrol nem beszelve, hogy a 3-4x olyan draga 50 1.4 is minden csak nem tokeletes darab...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21044) .DLL válasza marcyman (#21041) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor írj össze rendszereket, olyan obikkal amikkel az adott rendszerben meg tudod valósítani önmagad, és jó minőségűek (tehát nem ilyen 28-90-eket :DDD ) alul szummázd, az végösszegeket hasonlítsd össze. Vedd még figyelembe a kiegészítők, 3.party obik, vakuk és támogatás értékét, és amelyik győztesen jön ki azt vedd. ;)

(P.H.)

(#21045) cadeyrn válasza .DLL (#21044) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

> tehát nem ilyen 28-90-eket

http://youtu.be/1rQWggAX--s?t=2m27s

Tájképezni meg pont, hogy rekeszelve szokás, általában; szóval óvatosan, nem mindig igaz minden elképzelés.

(#21046) Byk01 válasza cadeyrn (#21045) üzenetére


Byk01
senior tag

http://youtu.be/1rQWggAX--s?t=2m27s

Ha a kit obival fotózol, lesz kínai csaj a képen, ha a 24-105-tel, akkor nem.
Jól látom a lényeget? :DDD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21047) Monya78 válasza cadeyrn (#21045) üzenetére


Monya78
veterán

Kényszerűségből használtam már 6d vázon 28-90-es obit.

Tapasztalatból mondom hogy egy bármilyen canon aps-c váz + a videóban emlegetett 18+55 IS (bármely változata) párosítás könnyedén elveri képminőségben a 6d+28-90-es kombót. (anyagminőségben hasonló a kettő)

C 18-55 IS-t szívesen javasolnám, de ugyebár azt nem érdemes rácsavarni egy FF vázra...

(#21048) schawo válasza _seth_ (#21043) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, lehet csak én vagyok olyan elborult, hogy nem tudom értelmezni egy ff vázon ezt a képminőséget. Sőt, ezt a képminőséget még az öreg roncs mft-mtől sem tudnám elfogadni. Melyik FF kitobi olcsóbb, mint a 50/1.8? A 6D-t kétféle kitobival forgalmazzák, az egyik 200, a másik 300 ezer forintot dob a váz árára.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21049) Clemi válasza cadeyrn (#21024) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, ilyen ábrám még nincs, bár egy hasonlót már csináltam én is, csak ott a célfelületre szigetelő szalaggal ragasztottam kereszt jeleket.
Mint írtam akkor és ott a helyszínen arra volt lehetőség.

(#21050) m3ss válasza schawo (#21048) üzenetére


m3ss
veterán

fotoztal vele egyaltalan? nem tudom mi a baj vele ff vazon...vegtelen mennyisegu kepet tudok vele linkelni. mivel jobb croppon 18 mpixelen? esetleg kepszelen nyitva :F
f2.2-on amugy hasonloan eles, mint az 1.4-es.
legalabb annyira bele lehet kotni a masik ket canon otvenesbe ar/ertekben, mint ebbe...sztem siman van helye a kanyon obikinalataban.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.