Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) 42861 válasza Klepti (#31000) üzenetére


42861
senior tag

Sigma 30mm f/1.4, esetleg 18-50mm f/2.8?

(#31002) Neck válasza Klepti (#31000) üzenetére


Neck
veterán

Ez alapján én a Sigma 30mm f1.4-et mondanék. Az nem baj, ha egy "picivel" szélesebb.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#31003) vihartigris válasza Klepti (#31000) üzenetére


vihartigris
őstag

Meike 35 mm F0.95

bármi reciproka a semmi

(#31004) Klepti válasza vihartigris (#31003) üzenetére


Klepti
tag

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek, megpróbálok kölcsönkérni egy zoom lencsét, hogy jobban be tudjam lőni a látószeget, és ránézek utána ezekre!

(#31005) Beldar


Beldar
tag

Sziasztok! Érdekelne vélemény, képminőség élmény a Sigma 14-24mm F2.8 DG DN Art-ról.
Mennyivel jobb mondjuk a Canon EF 16-35mm f/4L IS USM - hez képest? Köszi!

(#31006) vihartigris válasza Beldar (#31005) üzenetére


vihartigris
őstag

Két dologban biztosan jobb a Sigma a Canonnál:
-fényerősebb
-16 mm helyett 14 mm-ről indul.

bármi reciproka a semmi

(#31007) rednifegnar válasza Beldar (#31005) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem volt a canon, nagyon jo obi es stabis. de eladtam mert nekem nagy volt es nehez. ehhez kepest a stigma meg nagyobb es majdnem ketszer olyan nehez. persze kinek mi a prio.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#31008) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
Egy Sigma 105mm dg macro os hsm obit hogyan kell a lehető legjobban belőni AF fine tuninggal? Milyen rekeszen stb? Nikon d7200

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#31009) Throme válasza FerNandor (#31008) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem oda lődd be, ahol a legtöbbet használod.
Ha belegondolsz a nikon ad 1 eltárolható értéket obinként....
Még egy fix lencsénél is több rekeszértéket használsz, nem hogy egy zoom-nál a különböző fókusztávoknál.

A sigmának van saját kalibráló szettje, ami melós, de jobb megoldást ad. Az a gond, hogy valószínűleg ez a 105-ös nincs a támogatottak közt, de lehet tévedek.
Ha be lehetne kalibrálni, akkor én azt javasolnám, hogy vidd el valahova, ahol ezzel a sigma rendszerrel kailbrálnak, vagy - a jövőre gondolva - vegyél egyet.
Azt hiszem csak a "C" obikat lehet ezzel az eszközzel kalibrálgatni, így neked marad a nikon AF tuning sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#31010) vihartigris válasza FerNandor (#31008) üzenetére


vihartigris
őstag

A legtágabb rekesszel állítsd be.
Mondjuk, ha f 11-nél is probléma van akkor szerviz.

bármi reciproka a semmi

(#31011) FerNandor válasza Throme (#31009) üzenetére


FerNandor
őstag

Ez amúgy fix 105-ös.
Köszi neked és vihartigrisnek is.
Egyik nap nekiállok a legtágabb rekeszen, csak nagyon kevés időm van mostanában.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#31012) Throme válasza FerNandor (#31011) üzenetére


Throme
veterán

Egyébként már tesztábráztál és úgy n em jó, vagy csak úgy egyből állítgatnád?
Ha nincs vele gondod, akkor szerintem kár vesződni az állítgatással.

szvsz

(#31013) FerNandor válasza Throme (#31012) üzenetére


FerNandor
őstag

Szerintem egyértelműen el van csúszva picit a fókusz.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#31014) rednifegnar válasza FerNandor (#31013) üzenetére


rednifegnar
senior tag

manual fokusszal el tudod donteni, tudsz e manualban kerson/liveview-en keresztul elesebb kepet csinalni. ezt en elotte megtennem mielott elaltgiatok mindent.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#31015) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Viltrox objektívekről milyen vélemények, tapasztalatok vannak? Egy 85 mm 1.8 néztem ki Sonyra. Vagy inkább a Sony 50 mm 1.8?
Válaszokat előre köszönöm.

(#31016) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Van régen használt objektívjeim.

Olympus E 400-as géppel. Ehhez voltak használva.

Olympus Zuiko Digital 50-200mm 1:2,8-3,5 67 mm átmérő
Olympus Zuiko Digital 50mm 1:2 MACRO 52 mm átmérő
Olympus Zuiko Digital 14-54mm 1:2,8-3,5 67 mm átmérő
Sigma ZOOM 18-50mm 1:3,5-5,6 DC 58mm átmérő.

Hordozótáskákban hordva, vigyázva rájuk. Korukat nem tudom.
Ezek mennyit érhetnek most + a gép?

Bátyám öröksége volt, nem értek az ilyen dolgokhoz. Vagy hova tudnám elvinni netán akik tudnának rá árat mondani? Pécsen.

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#31017) rednifegnar válasza torma1981 (#31016) üzenetére


rednifegnar
senior tag

4/3-os, regota halott rendszer, adapterezni nem lehet max m4/3-ra de nem erdemes (nagy + lassu).
ennek mar csak eszmei erteke van, anyagi alig.
hasznalni kell esetleg odadni egy kezdo ifju titan isminek.
ha el akarod adni akkor vegtelen ideig lehet hirdetgetni, talan az 50-es er valamit.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#31018) JohnyBlue válasza torma1981 (#31016) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Amúgy a 14-54 és a 50-200 elég baba obinak számít ;)Én lehet feldobnám az ebayre az egész pakkot ;) Hátha valaki rákarmol.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31019) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gomba-penészölésre vajon milyen teljesítményű és hullámhosszú UV lámpa (led) ideális? Most veszek épp pár használt fotóobjektívet, amiknél ugyan a keresztanyósa életére is megesküszik az eladó, hogy no-no fungus, de az ördög nem alszik. Ha nem is szedném szét, de külsőleg "megnapoztatnám" őket. Apropó nap - az lehet többet tud UV-ből már így tavasszal is?
(*mivel kifejezetten öreg, kevésbevonatos darabokról van szó, a megvilágítás az obi belsejében is tudna némileg rendet csinálni, ha valaki nagyon ki akarna odabent kelni a spórájából) Első fecske egy nikkor series-E 1.8/50 klasszikus, de a fiókban áttelelő lencséim is lehet élveznének egy mosdató erejű fotonfürdőt :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31020) Zozzant válasza t72killer (#31019) üzenetére


Zozzant
addikt

UV-C sterilizáló lámpa jó hozzá. (Germicid lámpa)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#31021) t72killer válasza Zozzant (#31020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31022) tvamos válasza t72killer (#31021) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vagy, letort buraju higanygoz lampa is jo, csak vigyazz, meg ne vakulj tole.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31023) t72killer válasza tvamos (#31022) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD , nem terveztem. :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31024) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

:( :O :

Összességében a legjobb szakmai fórum volt a neten, amibe eddig belebotlottam, MINDEN szakterületre talált az ember hozzáértő tanácsadót-beszélgetőtársat. Egy korszak múlik el velük :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31025) Surfym@n válasza t72killer (#31024) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nélkülük az életbe nem jöttem volna rá, hogy az 1Ds mk3 és a 580EX inkompatibilisek egymással...
R.I.P DP :(

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#31026) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok! Hétvégén esőben kellett fotóznom esernyő alatt, és pár óra után megjelent a front lencsén egy kb 10 Ft-os méretű pára. Sajnos látszik a képeken is. Kb fél óra múlva el is tűnt.
Az a kérdésem, hogy lehet-e ebből később problémám? Mondjuk gombásodás?
Hogyan lehet tökéletesen kiszárítani szétszerelés nélkül?

(#31027) t72killer válasza markussandor (#31026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, ha gyakran előfordul. Be kell rakni pár napra frissen bontott rizs vagy nagy zacsi száraz szilikagél mellé egy zacsiba - legjobb, ha pl egy 3d filamentek tárolásához használf vákuumzacsiba: így kiszippantod belőle a nedvességet és nem indul be a gombatenyészet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31028) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sziasztok,
Van egy M50 gépem EF-EOS M adapterrel. 2 hónap múlva megyünk Azori szigetekre, ahova csak 1 objektivet tudok vinni magammal. Melyik az amit ajánlanátok mindenesre? Táj, állat stb fotózásra.

(#31029) vihartigris válasza BoneDragon (#31028) üzenetére


vihartigris
őstag

"2 hónap múlva megyünk Azori szigetekre, ahova csak 1 objektivet tudok vinni magammal."
Ha még gépet sem tudsz magaddal vinni, akkor objektívet se vigyél. ;]
Emlékképeknek egy telefon is megteszi.

bármi reciproka a semmi

(#31030) tvamos válasza BoneDragon (#31028) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy olvastam, hogy az M50-re egy jo mindenes az EF-M 18-150mm, es nem is tul nagy.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31031) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Panasonic S5 géphez keresnék optikát,vagy optikákat, de nem igen szeretném cserélgetni folyton. Általános felhasználásra, bel és kültéren egyaránt, rendezvények, és portrék fotózására és videófelvételekre kellene. ;) :B Van hozzá egy ilyen adapter Sigma MC-21 adapter (EF-L)
Ilyesmi optikára gondoltam:
Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM nem tudom megéri-e a dupla ár ezért,
az ugyan ilyen IS USM -el szemben :F

Eddig nem használtam cserélhető objektíves gépet, szóval nézzétek el nekem kezdő lámaságom. :B

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#31032) Byk01 válasza sonaj0203 (#31031) üzenetére


Byk01
senior tag

Bocs, de ha már szóba jöhet a Canon EF 24-105mm f/4 L IS II USM, akkor miért nem a Panasonic 24-105/4?
Attól, hogy van egy adaptered, még nem muszáj használni, vehetsz natív objektívet is. Hidd el, jobban fog működni bármelyik adapterezettnél!

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#31033) sonaj0203 válasza Byk01 (#31032) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszönöm a javaslatot!
Bocs, ezért kértem segítséget, mert nem ismerem a választékot és a képességeket. :B
A Canon csak egy példa volt, meg azt most 330ért megtudom venni használtan itt a hardveraprón és valahol olvastam, hogy jó mindenes optika.
Szóval szívesen veszek minden további javaslatot, ötletet.
Hála! :C

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#31034) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Sziasztok! Beszéljetek le, hogy ilyen vackot vegyek a teleobjektíveimre. Tetszik, hogy ha leteszem valahova akkor nem karcolódik, de egy nyirkos nap után úgy képzelem, hogy ez alá beposhad minden, ami egyébként simán felszáradna, egy poros nap után pedig alatta karcolja a finom szemcsés homok, ami egyébként "lepergett" volna.

(#31035) rednifegnar válasza DonRazzino (#31034) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ragassz az obira gaffer/duct tapet ugy tedd ra ezt a cuccot.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#31036) DonRazzino válasza rednifegnar (#31035) üzenetére


DonRazzino
senior tag

"Meggyőztél" :D!Milliós obira nem rakunk semmit, csak vigyázunk rá. Amit elolvastam, hogy duct tape megvilágosodtam!

(#31037) Throme válasza DonRazzino (#31036) üzenetére


Throme
veterán

Én nem ragasztóznám össze, mert ha el kell 1x távolítani, az szívás lesz szvsz.
Anélkül meg az lesz, amit írtál, hogy összekarcolódhat.

Szerintem ez a terep burkolat inkább rejtőzködni jó, mintsem védeni a felületet. Igaz a fekete se annyira nagyon feltűnő, pláne ha matt a felület és nem csillog.

(#31038) rednifegnar válasza Throme (#31037) üzenetére


rednifegnar
senior tag

jo ragaszto lejon nyom nelkul izopropillal/sebbenzinnel. en mondjuk siman leragasztan fekete szalagal azt is inkabb azert, hogy ne legyen feltuno (van terepmintas is gorilla tape is). amugy meg ugy vagyok vele hogy azert veszem hogy hasznaljam, vigyazok ra de nem kimelem mint egy himestojast, nem masnak babusgatom, meg hogy jaj mi lesz ha eladom, nem azert vettem.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#31039) moon73


moon73
csendes tag

Sziasztok!
Kertecskénk fotózásához szeretnék eos 1200 D-hez nagy látószögű (100 fok feletti) objektívet nézni valamilyen 100khuf alatti tesco gazdaságos kategóriából. Teleobjektív kérdést sikerült anno így megoldani 150x750 newton reflektorral, csak kicsit kényelmetlen volt a használata. De most pont az ellenkezője, a széles látószög kellene.
Olyan megoldás is érdekelne, hogy valami régebbi obit adapterrel rátenni az 1200 d-re, nem baj ha fix vagy manuál fókuszos. Tudnátok ajánlani akár régebbi tipust is ami jó lehetne?

(#31040) Peczek válasza moon73 (#31039) üzenetére


Peczek
aktív tag

A Tokina 11-16-ok elég olcsón mennek használtan (legalábbis Nikonra, de talán Canonra is).

(#31041) vihartigris válasza moon73 (#31039) üzenetére


vihartigris
őstag

Canon EF-S 10-18

bármi reciproka a semmi

(#31042) rednifegnar válasza moon73 (#31039) üzenetére


rednifegnar
senior tag

a regebbi manualis nagylatok mind fullframesek, ezert kelendoek es nem olcsok (raadasul az adapterezes egy kulon szopas teli kompromiszummal), ami meg olcso az xar es/vagy nem is adapterezheto.
ff-en a 18-20mm igencsak nagylato, de kropposon messze nem az. ahogy irtak vegyel egy canon aps zoomot es jobban jarsz.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#31043) moon73


moon73
csendes tag

Köszi skacok!
Utána olvasgatva látom aps-c-n nem sok mozgástér van, ha valóban nagy látószöget akarok, csak az:
Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
és a
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM

Eleinte keveseltem a fényerőt, de nagyon kedvező tapasztalatokat olvasok róluk.
Kérdés, hogy kevésbé márkás gyártóknak nincs esetleg fényerősebb modelljük aps-c-re fejlesztve? Ezt nézegettem még de nem vagyok benne biztos aps-c-s e mert egyik oldalon annak írják, másikon ff-nek:
https://www.mpb.com/en-eu/product/samyang-14mm-f28-ed-as-if-umc-canon-ef-fit/sku-1959882

(#31044) Peczek


Peczek
aktív tag

Lásd korábban: [link]

(#31045) moon73 válasza Peczek (#31044) üzenetére


moon73
csendes tag

Igen valóban jobb választásnak tűnik a fényerősebb, csak sehol nem találok infót a canon ef-s foglalattal szerelt változatáról hogy mekkora a látószöge (aps-c gépen).

(#31046) rednifegnar válasza moon73 (#31045) üzenetére


rednifegnar
senior tag

1.6 a crop faktor, 11-16 az 17,5-25,5-nek felel meg.
egyebkent meg sztem nem annyira lenyeg ezeknel a nagy fenyero, inkabb legyen jo a rajz a szelek fele es ne legyen decenteres, ez fontos. nekem f3.5-os obim van (ekv 20mm) es nem nagyon van amit ezzel ne tudnek megloni, fontosabb hogy ne legyen nagy es nehez, amihez meg keves azt nem lovom meg ;)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#31047) duni84 válasza moon73 (#31045) üzenetére


duni84
aktív tag

parancsolj :)
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF APS-C DSLR = 104° - 82°
Canon EF-S 10-18 mm f/4.5-5.6 IS STM = 107° - 74°
Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM = 107.3° - 63.3°

#metszéspontok

(#31048) moon73 válasza duni84 (#31047) üzenetére


moon73
csendes tag

Köszi!
Ez esetben a tokinát választom, mégis csak f2,8. Fényszegény környezetbe kell, fák között, stb.

(#31049) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. objektív vásárlás előtt állok Sigma 24-70 f2.8 dg dn art és a sony 24-105 f4 G közül kellene választanom. néztem összehasonlító videókat amiből azt szűrtem le (nem igazán tudok angolul) hogy a sigma talán picit élesebb de lassabb a fókusza videózásban talán még fotózásban is,f2.8 előny,esti fotózásban jól jönne. Sonynak jobb a fókusza,a 105-ös vég csábítóbb nekem. Valakinek személyes tapasztalata esetleg a fenti obikkal ? Amire használnám az pusztán hobbifotózás Bp-en.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#31050) Neck válasza Mister X (#31049) üzenetére


Neck
veterán

Tamron 28-75 f2.8 G2?
A képminőség teljesen jó, az autofókusz gyors, szinte Sony szintű. És tudtommal olcsóbb emezeknél.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.