Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) zserbox válasza fattyu (#19900) üzenetére


zserbox
őstag

na akkor jól emlékeztem, ránézek a képekre, köszönöm!

(#19902) FLx válasza fattyu (#19900) üzenetére


FLx
addikt

Ilyet én még nem láttam, elég érdekes jelenség. És csak ezzel az obival lettek ilyenek a képek? Valami hibás darab lehetett az.

(#19903) fattyu válasza FLx (#19902) üzenetére


fattyu
veterán

persze. semmi mással.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19904) zserbox válasza fattyu (#19903) üzenetére


zserbox
őstag

nem lehet hogy sérült volt a frontlencse bevonata?
elég fura :F

(#19905) fattyu válasza zserbox (#19904) üzenetére


fattyu
veterán

zsír ujan vettem 220ban. én bontottam ki, sértetlen volt. ugy is adtam el. a nagyon high contrast lilulás nem ismeretlen ennél az obinál amugy. ez kicsit rosszabb volt mint az átlag

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19906) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

sziasztok!

Lámáskodnék kicsit. Vettem a piacon (!! :DDD ) egy obit ma, abban a hitben, hogy Pentax bajonettes - úgy ránézésre annak tűnt. De a fülecskék pici vastagságbeli eltérése miatt mégsem megy fel sem a használt adapteremre (PK -> m4/3), sem a háznál levő Pentax vázra... A felirat szerint "PT" bajonett, de ilyet a Google nem ismer...

"Márkája" Maginon, jó fél kilós, tiszta fém, jó állapotú - szívesen használnám...

Köszi, ha valakinél kigyullad a lámpa!!!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#19907) zserbox válasza fattyu (#19905) üzenetére


zserbox
őstag

és hogy vetted észre, picit rekeszelve (f2, f2.2) javult a helyzet?

(#19908) BigBlackDog válasza orrlyuk (#19906) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem lehet, hogy Praktica bajonettes?

(#19909) fattyu válasza zserbox (#19907) üzenetére


fattyu
veterán

szeretem a kis dofot. picit rekeszelve nem javult. rekeszelve javult de nem azért vettem 1.8as obit. mint mondtam már rég nincs meg

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19910) orrlyuk válasza BigBlackDog (#19908) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

fúúú, elég gyanús... köszi! :C

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#19911) krystman válasza faki_ (#19896) üzenetére


krystman
őstag

Hát lehetséges! Megnézem, bár a legjobban akkor látszik, amikor kisebb a fény, vagy nem olyanok a fényviszonyok! De mindig látszik valamilyen szinten. Ilyen javítható lenne esetleg? Vagy eltűntethető?

(#19912) hefa888


hefa888
csendes tag

Sajnos még nem kaptam választ, már sokat keresgéltem az interneten hogy melyik haleszem optika lenne a legjobb, én idáig a sigma 15mm 2.8 DG néztem ki de szívesen várom a véleményeteket hogy miért inkább mást vagy jó döntés lenne ez? Ez lenne az első sigma optikám.

Váz Canon 6D

(#19913) Monya78 válasza fattyu (#19900) üzenetére


Monya78
veterán

Hát nem is tudom mit mondjak a képekre, ahol elő kell jönni a croma-nak, ott brutálisan előjött.
Leveszegettem róluk a Cromát kicsit jobb lett, levettem a lila színt, így a legtöbb kép el is lett rontva.

Azért kíváncsi lennék egy "img_6692"-hez hasonló stílusú képre ami már "normális" obival készült, mennyivel lenne jobb?

(#19914) fattyu válasza Monya78 (#19913) üzenetére


fattyu
veterán

másik nap másik helyszín de ugyanugy direkt tűző napon vízben ugrabugra.

200 2.8 II USM. egy "picit" más világ

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19915) zserbox válasza fattyu (#19914) üzenetére


zserbox
őstag

azért árban is kicsit más kategória :DDD
ráadásul amit találomra letöltöttem azon nem is 2.8 hanem f4-en volt lőve.

[ Szerkesztve ]

(#19916) fattyu válasza fattyu (#19914) üzenetére


fattyu
veterán

és ha megnézed amit kiragadtál példának az mégcsak nem is 1.8on készült a 85el hanem egy 1 és 1/3 stop rekeszelve.

Zserbox. Tény. ettől még ez szerinted elfogadható kép egy canon fix obitól? nekem nem. az általam sokat szidott 50 1.8 ilyeneket nem csinál. meg semmi más amit használtam. se olcsóbb se drágább.

ahogy a 85 sem 1.8on.

Mindkét napon mindkét szituban dof miatt rátettem egy stopot mert sok volt az out of focus...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19917) zserbox válasza fattyu (#19916) üzenetére


zserbox
őstag

nem tudom, a leírtak alapján én rosszabbra számítottam, egyáltalán nem látom vészesnek a 85 1.8 szereplését, nem egy 2x annyiba kerülő L-es obihoz kell hasonlítani.
sztem simán korrigálható a lilásodási hiba (színhelyes, kalibrált monitorról nézve) az éjszakai autós meg tök nem életszerű számomra (ott volt nagyon durva, de sztem nem csak ezzel az obival lett volna ilyen)

(#19918) forceberg válasza zserbox (#19917) üzenetére


forceberg
veterán

Az éjjeli képek igen sok obit "kinyírnak", mert nem arra vannak fejlesztve.
Ezt érdemes elolvasni:
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19919) Monya78 válasza fattyu (#19916) üzenetére


Monya78
veterán

Így már látom a különbséget, tényleng látszik hogy egy kicsit defektes 85mm példányt fogtál ki. A lényeg hogy találtál jobban használható obit.
Keresgéltem saját képek között, az elvileg kicsit jobban CA-zó canon 50mm F1,4-ről, de ilyen fátyolszerűséget nem találtam. (max. csak azt hogy f1,4-en szinte semmi éles rész nincs :O )

zserbox: Én kértem direkt, hogy egy másik obival is mutasson példát, kíváncsi voltam milyen az igazi fekete, a kutya estében.
Amúgy a 2x-es ár, nem feltétlen jelenti hogy akár 2x jobb az obi (bár csak így lenne), L-es obinál beszámítják a bőrszütyőt, a gyári napellenzőt, minőségibb felépítést, esetenként a időjárásállóságot, majd ez után beszélhetünk az optikai minőségről (ami sajnos néha rosszabbul sikerül mint egy nem L-esé)

(#19920) zserbox


zserbox
őstag

a canon 85 1.8-ak milyen áron mennek használtan?

(#19921) Monya78 válasza zserbox (#19920) üzenetére


Monya78
veterán

80-85k

(#19922) ccH2SO4


ccH2SO4
tag

Hali!

A VR-es, VC-s objektívek esetében a vázról való levételkor miért érdemes kikapcsolni a rázkódáscsökkentő funkciót?
Ha bekapcsolva hagyom, és úgy veszem le, az árthat valamit az objektívnek?

(#19923) Monya78 válasza ccH2SO4 (#19922) üzenetére


Monya78
veterán

Lehet hogy Én vagyok óvatos, de mindig kikapcsolom a fényképező gépet obi csere előtt.

Manuált olvasva, se a gép, se a stabilizátor kikapcsolását nem emlegeti obicserénél.

(#19924) ccH2SO4 válasza Monya78 (#19923) üzenetére


ccH2SO4
tag

Csere előtt én is mindig kikapcsolom, csak néha a VR-t felejtem el.
Ezért érdekelne, hogy lehet-e ennek valamilyen következménye.
Talán a Nikon használati útmutatóban olvastam, hogy ki kell kapcsolni a VR-t.

(#19925) Monya78 válasza ccH2SO4 (#19924) üzenetére


Monya78
veterán

Ja, Én canon manuált olvastam, ott nincs emlegetve. Amúgy külön a stabilizátor soha nem kapcsoltam még ki az obi levétel miatt, eddig még semmi baj nem volt.

Józan paraszti ésszel gondolkozva: a stabilizátor csak az AF használatakor működik, tehát ha valaki nem fókuszálás közben akarja kicserélni az obit, sok baja nem történhet. :)

De az lesz a biztos, ha benéz egy tapasztalt Nikon-os, és Ő válaszol...

[ Szerkesztve ]

(#19926) A Zéé válasza ccH2SO4 (#19924) üzenetére


A Zéé
addikt

sztem meg felesleges. Ha nem kap áramot a mozgó lencsetag, akkor rögzülve van, és nem mozdul. Áramot meg csak akkor kap, ha félig le van nyomva az expógomb. Legalábbis a 18-105 VR így működik.

Just a simple Lineman...

(#19927) FLx válasza zserbox (#19920) üzenetére


FLx
addikt

Én most rendeltem egy 100mm f2-t, meglássuk milyen lesz. Van itt nálam egy 100 2.8L makró, de nem akarom én ezt cipelni, szóval ha nem nagy a képminőségbeli különbség, akkor marad a pici. :)

(#19928) zserbox válasza FLx (#19927) üzenetére


zserbox
őstag

hát a 100 f2-vel makrózni nem nagyon fogsz :D

(#19929) fattyu válasza FLx (#19927) üzenetére


fattyu
veterán

lesz iq kül is bőven de akkor miért nem a nem L macro akkor már?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19930) FLx válasza fattyu (#19929) üzenetére


FLx
addikt

Makró nem kell most, és mert nagy és nehéz a simához képest. :) Tesztek alapján nem lesz sok különbség a képminőségben.

(#19931) ccH2SO4


ccH2SO4
tag

Köszönöm Monya78 és A Zéé.

(#19932) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel az obival van valakinek gyakorlati tapasztalata: Tamron 28-75mm 2.8 (Nikon) ? Lehet már ilyen használtban?

(#19933) *Ropi* válasza kilozsul (#19932) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az egy elég régi, full frame-re tervezett üveg: APS-C vázon nagyon penge képe van, csak a 28 mm kezdő sok ha nem tudsz hova hátrálni. Canonon 50 mm-en párban van a képe a Canon 50/1.8 II-vel, ami elég korrekt azt figyelembe véve, hogy ez zoom, az meg fix. ;)

Igen, kapható használtan is.

Az APS-C megfelelője a 17-50/2.8 (non-VC).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19934) kilozsul válasza *Ropi* (#19933) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nagyon köszi! :) Lehet nekem nem is lenne ez olyan rossz, mert bár asp-c vázra kell, de nekem inkább az 50-es vége szokott kevés lenni. A nagylátó rész kevésbé hiányozna, legfeljebb akkor amikor egy rendezvényen picit nagyobb látóször kell mondjuk egy csoportképhez. Szóval akkor ajánlott üveg? Mennyiért mehetnek ezek használtan? (eddig nem nagyon találtam)

(#19935) *Ropi* válasza kilozsul (#19934) üzenetére


*Ropi*
félisten

A rövidebbik vége is 42 mm Nikon vázon: biztos jó lesz az neked? ;)

Nekem ~8 éve volt, a mostani árait nem tudom. Tippre 65-75 körül lehet állapottól függően. Amit érdemes tudni, hogy gyárilag jár hozzá napellenző.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19936) kilozsul válasza *Ropi* (#19935) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Hát előtte mindenképen kérek valakitől egy hasonló végű FF obit, kicsit próbálgatni, de elvileg elég lehet. Tudom, hogy kompromisszumos erősen, de nem tudok jobbat mondani. Nagyon szemeztem az 50-es végű Tamival is, de egyrészt nagyon kevesellem az 50-es véget, másrészt nem is nagyon látok eladót a Nikon verzióból...

(#19937) m3ss válasza *Ropi* (#19933) üzenetére


m3ss
veterán

neked volt jo peldanyod, vagy a neten teszteltek szarok? :)
en is szemeztem ezzel az obival, de elment a kedvem tole akarhol nezegettem..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19938) *Ropi* válasza m3ss (#19937) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az enyémnek jó képe volt azt tudom. Ráadásul APS-C-n használtam: ott még karcosabb. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19939) .DLL válasza *Ropi* (#19938) üzenetére


.DLL
veterán

Ez teoretikusan nem feltétlenül van így, a képszélek oké lehet hogy jobban, de az általános rajz FF-en karcosabb kell legyen. Mondjuk egy 40D vs. 5D I. viszonylatban.

(P.H.)

(#19940) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Azért a tesztképek kétségtelenül keltenek bennem egy kis bizonytalanságot... :DDD

(#19941) *Ropi* válasza .DLL (#19939) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért amellett a tény mellett sem mehetünk el, hogy az 5D1-en még egy whiskey-s pohár is jól rajzol... ;) :DDD

FF-en széleken taknyol, ez tény.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19942) doni11


doni11
tag

Hali!

K200 gépre milyen obit tanácsoltok,ami fokozottan elmossa a hátteret :F
(nagyobb tárgyról lenne szó)

Azt is megköszönném,ha a jártasabbak adnának tippeket a háttér elmosással kapcsolatban.
Eddig sikerült elmosni a kisebb tárgyak hátterét,de a nagyobb tárgyakkal nem boldogulok. pl egy motor.

[ Szerkesztve ]

doni11

(#19943) Monya78 válasza doni11 (#19942) üzenetére


Monya78
veterán

- Zavaró háttér minél távolabb legyen, kiviszed egy pusztaságba, ligetbe, legelőre stb. ahol pl. a legközelebbi fasor akár 150-200mm-re van.
- Minél nagyobb és/vagy kisebb fényerejű obi. Nyitott rekeszelés mellett.

Árvízvédelmi töltésen, háttérben a fák kb. 300-400m-re, APS-c vázon 200mm F4-es obi.:

(#19944) doni11 válasza Monya78 (#19943) üzenetére


doni11
tag

:R Pont ezt szeretném elérni! Saját kép? Milyenek voltak a pontos beállítások? Mekkora volt a távolság a tárgy és a gép között? Milyen obit használtál? Beállítások stb...?

doni11

(#19945) m3ss válasza Monya78 (#19943) üzenetére


m3ss
veterán

nem frontos? nem vmi eles. milyen obi ez?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19946) Monya78 válasza doni11 (#19944) üzenetére


Monya78
veterán

Canon 450d váz + canon 70-200 IS F4 obi,
beállítás: obi 200mm-en F4-es fényerőn, iso400, 1/60 záridő, no vaku, fénymérés: középre súlyozott, tárgytávolság kb.15m, naplemente idején.

Nem tudom mennyit szánsz az obira, de pentax téren ehhez hasonló a 60-250mm F4-es obi, de sok más akár olcsóbb obi is képes rá, csak mint írtam a hátteret jól kell megválasztani.

Másik példa: itt közelebb volt a háttér, kb. 50m-re, nem is olyan nagy mosás, ugyanazzal a rendszerrel: obi 144mm-en:

m3ss: Igazság az hogy félrészeg állapotban fotóztam az első képnél, csoda hogy nincs bemozdulva eqv. 320mm-t 1/60-al fotóztam.
ide a fórumra totál lebutítva raktam fel, viszont raw-ot előkapva és pixelkukkolva igazából csak az első lámpa éles, úgy emlékszem nem volt frontos a rendszer, inkább csak célzási problémáim voltak. :)

[ Szerkesztve ]

(#19947) .DLL válasza doni11 (#19942) üzenetére


.DLL
veterán

Valami 85mm körüli f/1,8-as obi nincs Pentaxra? Én valami olyasmit vennék ha vaj háttér kell.
Háttér és a tárgy távolsága persze legyen jóval nagyobb, mint a tárgy és a fényképezőgép távolsága, ahogy ezt Monya78 is mondta. ;)

(P.H.)

(#19948) doni11 válasza Monya78 (#19946) üzenetére


doni11
tag

Köszi! Hát ez a Pentax obi,amit ajánlottál jó sok pénz. Azért ennél kicsit kevesebbet szánnék rá. Ha jól értelmezem,akkor a fényerő és a nagy átfogás fontos szempont.
Lehet,hogy hülyeség,de mégis megkérdem. Mi a véleményetek egy Panasonic FZ200-ról erre a célra?

[link]

24x 25-600mm Fix 2,8 fényerő. Tudom,hogy ez nem egy DSLR,de háttér elmosásra alkalmas lehet?
Jóval kevesebbe kerülne,mint az a Pentax obi,de sokkal rosszabb lenne a képminősége is?

doni11

(#19949) imyourfriend válasza doni11 (#19948) üzenetére


imyourfriend
őstag

Esetleg pentax 50/1.4 vagy 1.8? Nem kell nagy átfogás, vagy 200-300-as végű tele vagy fényerős fix. Esetlegesen m42-es objektívek pl egy 135/2.8-as pancolar is megteheti ha veszel m42-pentax átalakítót hozzá.

(#19950) .DLL válasza doni11 (#19948) üzenetére


.DLL
veterán

Utolsó mondat kérdésére: igen. Kicsi dinamika, sok blooming, pici érzékelő, minden éles... :U
Ha már megvan egy Pentax K200-d akkor mindenképp arra vennék obit. Mennyi a kereted?

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.