Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) aleister válasza #40935168 (#18400) üzenetére


aleister
veterán

Nem azért ront a stabi a képminőségen Kutyus, mert "nem áll vissza rendesen középre". Egyszerűen, mert plusz egy optikai tag. Ezen egyszer belép, egyszer kilép a fénysugár. Értelemszerűen ez nem marad nyom nélkül, és ON és OFF állásban is számolni kell vele.

Azt meg kétlem, hogy a bokehbe beleszólna a stabi. Belenagyításnál szépen meg lehet bokeh alapján mondani, hogy hány lamellát szereltek az üvegbe. Giroszkópot én meg nem láttam kidudorodni a kis sokszögekből. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18402) torzo


torzo
Ármester

Még mindig érdekel, hogy van-e bárkinek személyes tapasztalata Tokina-Niki macrok hasonlításában. Netán a Tokina optikailag veri a Nikit? Nyilván hangyafaxnyi a diffi, de kíváncsi vagyok. A legtöbb Nikkor CA-ja nem elhanyagolható, persze ez LR-mal már alig gáz. Mindenesetre a Toki képeinél nem látok CA-t.

(#18403) Ipadipad


Ipadipad
tag

hasonló képeket szeretnék csinálni mint ez (részletes hogy akár meg tudjam számolni hány szörszál van az iletön :P )
ehez egy m42 menetes 50 vagy 58mm objektiv jó lenne ?

ha jol sejtem ehez meg Wide Angel lencsére volna szükségem ? (12-21mm) esetleg ilyen m42 menettel létezik ?
[link]

L26bKz

(#18404) Fotonhámozó válasza End-ru (#18393) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm! Már beleszerelmesedtem! :)

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#18405) #40935168 válasza aleister (#18401) üzenetére


#40935168
törölt tag

Majd nézz utána. (Bár tökmindegy, mindenki azt hisz, amit akar. A lényeg, hogy boldog légy abban a tudatban, hogy jól tudod, amit tudni vélsz, hogy tudod). :D

(#18406) Ilidzser


Ilidzser
tag

Tamron 24-70 és 70-200 VC vélemény? Mennyit érhetnek gari nélkül Nikonra?

(#18407) #40935168 válasza Ilidzser (#18406) üzenetére


#40935168
törölt tag

1 vélemény:

- 70-200 VC sokkal jobb fókusz (pontosságra is), mint a VC nélküli zümmögő motoros elődnél, de így sem Nikkor/Canon szint. De ez normális. A lényeg, hogy jobb, kevesebbet tévesztget. Képre kb. Sigma, a szélek jobbak talán kicsit. Viszont itt is egy kétszerezővel már középkategóriára lágyul a kép 200-on (azaz 400-on). Focus shift-es obi a VC-s Tami (és az OS-es Sigma is), míg a VC nélküli 70-200 Tami nem shift-es.

- 24-70 focus shift-es, amúgy karc mint az állat és 10-ből 8-at tévesztget stúdiós világítási körülmények között (azaz beltérben, ahol közepes a fényerősség). Kifejezetten rossz fényviszonyok között még tovább viszont nem romlik, én így tapasztaltam. Alvó macskát gyenge lámpafénynél este meglőve kb. ugyanez a találati arány így érzésre. Néha a közelebb eső szeme helyett a hátsóra, vagy az orrnyergére ment a fókusz. Napfényben, szabad téren 10/10, szépen találgat. (Találkoztam eltérő véleménnyel is, de ott sztem a váz is ludas). A sajátomat majdnem eladtam pár napja (még 1 éven belül van garanciában és az 5 év is aktiválva). Aztán lebeszéltek róla és jujuj, nagyon nem bánom, hogy tartom. :N Mocsok jó képe van, persze talál rajta hibát az ember így is, nézegeti, morog, morog, aztán felcsavar 4-5 másik standard zoomot, használgatja őket kicsit és sírja vissza a Tamit. Én így jártam. :D Tartom míg meg nem hal. :K

Gar nélkül egyiket sem venném. Háklis obik, jusztíroztatni kellhet őket utólag. Nem mindet, csak akkor tudd, mit nézel rajta vételkor és ha jó, jó, aztán ima, hogy olyan is maradjon.

(#18408) *Ropi* válasza #40935168 (#18407) üzenetére


*Ropi*
félisten

"10-ből 8-at tévesztget..."

Nem inkább 10-ből 2-őt téveszt és 8 jó? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18409) #40935168 válasza *Ropi* (#18408) üzenetére


#40935168
törölt tag

De, bocs. Igen. :K :D

(#18410) *Ropi* válasza #40935168 (#18409) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnyugodtam. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18411) #40935168 válasza *Ropi* (#18410) üzenetére


#40935168
törölt tag

Olyan primitív, lassú és sérülékeny formája az információ- és gondolatátvitelnek az írás .... :D :W
Én gyerekkoromban álmodtam arról, hogy lapos kijelzők lesznek kamaszkoromra, hajtogathatók felnőttkoromra és talán úgy 50 éves korom körül még el tudom végezni az itt látható mozdulatokat. Uncsi ez a billentyű és lapos izé. :O :DDD

(#18412) *Ropi* válasza #40935168 (#18411) üzenetére


*Ropi*
félisten

:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18413) Ilidzser válasza #40935168 (#18407) üzenetére


Ilidzser
tag

Köszi a teljes körű választ!
Sajnos gari nincs, éppen ezért érdekelne, hogy mit mondotok rá, mennyit érhet a kettő, ha jó állapotban van?
A 24-70-et egyik barátomnál próbáltam, az nagyon bejött! A 70-200-zal még nem találkoztam, de az ára igencsak fogyasztható.

(#18414) #40935168 válasza Ilidzser (#18413) üzenetére


#40935168
törölt tag

- Garis 24-70 Tami úgy 230 körül pörög a használton. Persze a "pörög" túlzás: egy srác ilyet keres már jó ideje, majdnem odaadtam neki az enyém, aztán letettem róla.. sehol nem talál másik használtat Nikonra. Tartja aki tudja szerintem, mert 1) sokat bukik új árához képest még 230-cal is (én 340-ért vettem), másrészt még kompromisszumokkal is egyszerűen nagyon jó FX standard zoom. Gari nélkül, ha az 5 év sincs rá regizve, Tamron lévén én .. :N .. nem akarok szemét lenni, de mocsokul alkudnék.. Ez egy összetett zoom obi, stabival. Bármije megmakkan (stabi szerkezet, lencsetagokat állítani kell, egyéb), zsebbenyúlós gar nélkül.

- Garis 70-200 Tami, a VC-s, 310 körül használtan. Fentebbiek ide is érvényesek: ha benézte és nincs az 5 év kiterjesztett garira regisztrálva az obi (ami ráadásul csak a regisztráló személyére szól, át nem ruházható), vagy lopott cucc, le kell alkudni nagyon, vagy hagynám.

Ezt csak azért írom, mert 90-es Tamron macro még gari alatt pl. megjárta Németországot, kiküldtem. Utána lett elfogadható. Egy másik fórumarc innen tán szintén megjáratta a Tamiját ugyanott.

[ Szerkesztve ]

(#18415) Ilidzser válasza #40935168 (#18414) üzenetére


Ilidzser
tag

Számla van, tengeren túli vásárlás.
A kettő 500e Ft. Igen, ezért félek én is, mert ez már zsebbenyúlós téma.
Mondjuk nem vagyok hardcore felhasználó...
Eddig a Nikon 70-200 f4-en lamentáltam a kisebb súly miatt, amíg nem volt a kezemben a haverom 24-70-e is. Olyan "kell nekem" érzés fogott el és a kettő együtt azt hittem ennyiért olcsó.
Most elbizonytalanítottál...

(#18416) #40935168 válasza Ilidzser (#18415) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gari: tengeren túli gari még ha érvényes, akkor is lehet probléma itthon, ebben viszont nem vagyok nagyon otthon :( Talán innen vki majd, aki olvassa. Sok gyártó nem vállal gart tengerentúli motyóra itthon (és vice-versa), de lehet kivétel a Tamron. Neeeem tudom. :(

Árak: 500 a kettőért nagyon baráti, de ha összevissza viselkedik az obi vagy megmakkan, az nem szép. Bevállalhatod, ha van alkalmad tesztelni őket, nem sípol, nem zümmög, szépen jár mindene, szép a képe, nincs decenter és egyéb tízezer defektje, bla bla ;) - szóval alaposan körbenézve vállalhatók ezek, de a hiba lehetősége később ott van ugyanúgy, mint a garisnál, csak nem mindegy, ingyen, vagy drágán teszik rendbe.

Nem akarlak beparáztatni amúgy, 500 tényleg jó ár a kettőre, lehet meglépném, max .. tanulópénz. Nem tudom. Forognék rajta én is. Nem buzdítalak semmire.

Nézzük logikusan:
- kisebb fájdalom, ha otthagyod őket, mint ha megvennéd és beütne a krach gari nélkül
- garisan a kettő 540 (bocs, már 530), európai vétel, az 1 éven belül. Most árulják és egyikük elkelt (a 24-70)..

Az a 40 nekem nem érné meg a támogatás és garancia komplett hiányát. :N

(#18417) Ilidzser válasza #40935168 (#18416) üzenetére


Ilidzser
tag

A párkányi cégnél 570 a kettő jelenleg, szóval ennyivel olcsóbb.. Lehet igazad van és próba után még megéri alkudni rá.
Tanulópénznek sok lenne, ugyanakkor megoldaná az objektív-kérdést itthon (bár lehet ki leszek téve hamarosan ezek miatt :-) )

Hol árulják őket, illetve a 70-200-at most már?

(#18418) #40935168 válasza Ilidzser (#18417) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egy másik fórumon srác árul európai, garis, papíros, novemberben vett 24-70-et (már elvitték) és 70-200-at. A kettő ára jelenleg 530 (24-70 elment 220-ért, 70-200-at árulja 310-ért). Tehát 30-at spórolsz és két rizikós üveg. Te tudod :U

(#18419) bagaba1


bagaba1
tag

Mostanában egy Carl Zeiss Pancolar 50 1.8-at használok a 20D-men, és gyakran gondom adódik az élességgel. Sokszor előjön hogy portrénál mellémegy a fókusz, és picit utánakerestem az obinak. Egyetlen tesztet sem találtam róla ahol az élességet nézték volna különböző rekeszek mellett, ezért összedobtam én magam egyet. Nem a legminőségibb, de a lényeg látható rajta. A fókuszsík merőleges volt a lapra, és a fókusz is pontos volt. Remélem valakinek még segítségére lesz ez a kis ábra :)

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#18420) schawo válasza bagaba1 (#18419) üzenetére


schawo
titán

Igen, a Pancolar sem beretva nyitva.

(Mint az közismert ;] )

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18421) BiriBum válasza bagaba1 (#18419) üzenetére


BiriBum
őstag

Állványról lőtted?

(#18422) bagaba1 válasza BiriBum (#18421) üzenetére


bagaba1
tag

igen, chip-es adapterrel, minden expo előtt ellenőrizve a fókuszt, váz szerint rendben volt.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#18423) hollozoli


hollozoli
tag

Használtan nem tudtok viszonylag olcsó nagylátószögű objektívot Canon EOS-hoz?

És jól láttam az árukeresőben, hogy ha nagylátószögű obit veszek a gépemhez, le kell mondanom az IS kézremegés stabilizátorról?

köszönettel:

hollozoli

(#18424) Monya78 válasza hollozoli (#18423) üzenetére


Monya78
veterán

Igen jól látod, eqv 24mm alatt nem találsz stabilizátoros obit Canonhoz, viszont nincs is olyan nagy szükség rá mint pl egy teleobinál.

FF vázra relatíve olcsó a Canon 17-40 F4 L
Aps-c vázra a Tokina 11-16 ajánlott, viszont ha mindenképp a legolcsóbbat keresed a sigma nagylátók között nézz szét.

[ Szerkesztve ]

(#18425) Throme


Throme
veterán

nikkor 18-140 vr
Kai előadásában...

(#18426) flash- válasza Throme (#18425) üzenetére


flash-
veterán

dxo szerint ugyanolyan lett az obi ha az élességet nézzük, csupán a ca, torzítás, vignettálás picit rosszabb..

bár azért a +35 mm-ert ezt az óriási felárat megizetni szerintem őrültség

amire nem elég 105 arra nem hiszem hogy a 140 elég lenne..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18427) Throme válasza flash- (#18426) üzenetére


Throme
veterán

Más a nézőpontod. Engem pl a 17-50/70 f2.8 obik nem tudnak felcsigázni, vanak akik meg éppen hogy ezekért élnek-halnak.

Nálam a 140 már majdnem ekv. 280 is tud lenni (16 MP-en) és így kompromisszummal kiváltok egy 55-200 cserét.
Ha olyan helyen járok, ahol nem tudok, vagy csak nem akarok, ott jó.
A 18-200 is ott jár árban, de elméletileg a 18-140-et hozzáigazították a magasabb MP-es szenzorokhoz.
Kai pl egy 3300-ason tesztelte.
Természetesen ahol kellhet a tele oda azt is viszek (300-as vég majdnem ekv. 600mm :) )

A CA, és a torzítás nem gond, azt egy LR megoldja, de még egy view nx2 is.

Szóval számomra ad többletet a 140-es obi és a 18-105-öm kezd leharcolttá válni....

(#18428) -Valinas- válasza Throme (#18427) üzenetére


-Valinas-
senior tag

És vajon a 18-55 VR II jobb lett optikailag? Nem nagyon lehet róla olvasni, van, ahol azt láttam, hogy igen, van, aki szerint csak a kompaktsága miatt jobb. Szerintem 24 megapixelen látszik azért, hogy nem egy ilyen szenzorra tervezték anno az elődjét. Tehát ilyen szempontból a D3200 vs. D3300-ról mit gondoltok?

(#18429) Throme válasza -Valinas- (#18428) üzenetére


Throme
veterán

A 24 mp-es vazak 2 lepcsoben erkeztek. Meg AA szurovel, majd anelkul. Ha jol tudom a 18-55 II a magas mp-es szenzorok miatt lett kiadva. Rosszabb biztos nem lett :N .
Van aki szamhaborunak vagy marketingnek tartja az ujabb vazakat.
Most az AA szuro elhagyasaval elesebb vazakkal probalkozik a nikon.

(#18430) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

A helyzet, hogy van egy ilyenem (meg még egy pár hasonló), és tulajdonképpen egy beárazást szeretnék kérni. Carl Zeiss J. Anastigmat 215 mm, f18.

Szóval felraktam faterára, jelenleg 4'000 pénznél tart, lassan véget ér. Probléma nincs vele, viszont ami aggaszt, hogy ehhez külsőre hasonló dolgok ebayen a (több) százezres kategóriában vannak. Ez csak hasonló, vagy tényleg ilyesmit érhet?

(Meg van egy hasonló, Goerz Lynkoskope, azt csak belinkelem, ha nem gond.)

László

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18431) A Zéé válasza szaszlaci (#18430) üzenetére


A Zéé
addikt

hát itt nem túl sokan ismerik ezeket szerintem, indexen vannak a fotós fórumokban nagy szakik, ők lehet, hogy jobban tudnak segíteni.
Az a baj ezekkel, hogy eléggé rétegtermékek szerintem, kicsit a kereslet rájuk, pláne idehaza. Épp ezért, hogy lehet, hogy nem volt a legjobb ötlet elvaterázni őket, Pláne, ha valamelyik esetleg tényleg komoly összegeket ér.

Just a simple Lineman...

(#18432) *Ropi* válasza szaszlaci (#18430) üzenetére


*Ropi*
félisten

A gyűjtői értéke inkább dominál mint a használati, egyébként erre különösen igaz az az mondás, hogy mindent annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik. ;) Add el külföldön, ott biztos nagyobb a piaca!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18433) WhiteWalker válasza szaszlaci (#18430) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Viszont hogy licit már van a terméken , igy cinkes a dolog...még mindig mondhatod hogy nem adod el a nyertesnek, de az elég erkölcstelen dolog... mellé jár egy negativ értékelés is...

(#18434) -Valinas- válasza Throme (#18429) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Ez így van. :) Tulajdonképpen akkor nem érdemes D3200-at venni már... ha hosszútávra tervez az ember, és használná a kitobjektívet is.

Ugye? :))

(#18435) Throme válasza -Valinas- (#18434) üzenetére


Throme
veterán

Általánosítani nem lehet. Mindenkinek más fontos, más az igénye. Másrészt mit mondasz jövőre ha kijon a d3400? ;)

Szerk: szvsz ne úgy vásárolj bármit is, hogy megmondja valaki. Te döntsd el, ne más.

[ Szerkesztve ]

(#18436) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Köszönöm a válaszokat, hát igen, ha már van rajta licit, nem illik visszavenni. Igazából tanácstalan vagyok, ebayes eladásról nem tudok semmit, meg azért egy kb. 100 értékeléssel, ami csak vásárlás, nem túl jók az esélyeim.
Megkérdem valamelyik indexes topikban, hogy egyáltalán mennyit ér, hátha az ő lelkükhöz közelebb állnak ezek a dolgok. De ha tényleg 50 – 100x többet ér, mint ahol most tart az árverés, valamit ki kell találni..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18437) Wa2x_ válasza szaszlaci (#18436) üzenetére


Wa2x_
veterán

Leütöm én, aztán annyi. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18438) *Ropi* válasza szaszlaci (#18436) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valamit találj ki, mert így az fogja E-Bayre vinni sokkal drágábban, aki leüti (és nem Wa2x_ fórumtársra gondolok). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18439) Wa2x_ válasza *Ropi* (#18438) üzenetére


Wa2x_
veterán

Kár... ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18440) *Ropi* válasza Wa2x_ (#18439) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjam azt, hogy jó fej vagy és felezünk? ;] :P ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18441) Wa2x_ válasza *Ropi* (#18440) üzenetére


Wa2x_
veterán

Alakul... :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18442) WhiteWalker válasza *Ropi* (#18440) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Még ennyi ószerest :DDD

(#18443) szaszlaci válasza Wa2x_ (#18437) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm, utána kérdezek, aztán meglátjuk, tényleg képvisel-e komolyabb értéket. Mert hát lehet, tényleg csak pár ezrest ér :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18444) szp1 válasza szaszlaci (#18443) üzenetére


szp1
addikt

[link]
Ha még nem nézted....vannak itt hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#18445) imyourfriend válasza Throme (#18427) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én DX-en jól tudtam használni a 17-70-et pont emiatt, hogy +20mm-t kaptam a tele végén. Viszont a 24-85 ami most van tele végén van hogy keveset nyújt, de be kell érjem vele mivel 24-120/4VR-t arany áron mérik és közel 3 használt 24-85 jön ki az árából :DDD

(#18446) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok
Vásároltam egy Cosina márkájú 100mm-es makró üveget és van vele egy kis gond. Konkrétan nem viszi át a rekeszt, és nem működik vele az autófókusz sem. Pentax gépem van, szóval a motor a vázban van. Mivel lehet a gond? Hogyan tudnám megcsinálni/hová vigyem?
Köszi előre is
Üdv

(#18447) szaszlaci válasza szp1 (#18444) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen-igen, épp ezeket nézegettem, mikor leesett, hogy hát én is ilyesmiktől próbálok szabadulni..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18448) *Ropi* válasza andris1602 (#18446) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt az üveget elég sok néven futtatták, többek közt Pentax-szal is: a Pentax FA100/3.5 Macro megegyezik vele. Fut még Vivitar, Phoenix, Promaster, Soligor és Voightlander név alatt is.

Milyen Pentax vázad van? A menüjében nem kell valamit beállítani hozzá (AF / MF kapcsoló)?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18449) andris1602 válasza *Ropi* (#18448) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia
Pentax K-50em van, af-re kapcsolva nem is tudok kézzel fókuszálni, mert olyankor visszafogja a váz (nem tudom mi annak a pöcöknek a neve, ami meghajtja), ha mf-re teszem, minden megy. Igazából a gond nem csak a fókusszal van, hanem azzal, hogy semmi sincs, se fénymérés, se rekesz vezérlés, pedig ezt mind tudnia kéne..
Üdv

(#18450) *Ropi* válasza andris1602 (#18449) üzenetére


*Ropi*
félisten

Belefutottál egy hibás objektívbe.

A Pentax hazai márkaszervize a Camera Kft., náluk érdeklődj!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.