Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) .DLL válasza Colonel993 (#18993) üzenetére


.DLL
veterán

Igen azért az egy szint amikor a Pentax (k200D) kitobija fém bajonettes, full-time manual focus, és időjárásálló. Frontlencse nem forog, szirom alakú napellenző a csomagban, kipttintható ablakkal a polárszűrőkhöz. Ezt nevez(t)em.

(P.H.)

(#19002) Forchalad


Forchalad
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van valaki aki használt már Samsung NX 10/F3.5 halszem objektív-et, ha igen mi volt a tapasztalata? Esetleg van valakinek ezzel készült teszt képe? Igazából vennék egy ilyet de elég húzós ára van. Ebay-en ugyan olcsóbb, de félek hogy a szállítás alatt megsérül.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#19003) fattyu válasza Forchalad (#19002) üzenetére


fattyu
veterán

Miért sérülne? 10 fölötti obim jött postán soha semminek semmi baja.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19004) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Üdv.
Vásároltam egy Olympus pm2 fényképezőt. Nem vagyok megelégedve a 14-42-es kitobival. Mondjuk még 14 jó, de 40-hez közelítve már borzalmas. Tudnátok ajánlani linket, hogy használt, és fényerősebb obik vannak? Meg hogy mi a "kulcsszó". Mikor Nikonom volt, akkor Nikon, meg DX-nek kellett legyen. Itt mit kell nézni?

(#19005) A Zéé válasza kovaripeti (#19004) üzenetére


A Zéé
addikt

micro 4/3, m43, microfourthirds? Vagy mire gondolsz? Ami ilyen szabványú obi, az mindegyik jó mindegyik ilyen szabványú vázra. Nincs ilyen kirajzolja, nem rajzolja ki, van fókusz-nincs fókusz téma, mint Nikonnál.
De itt megtalálod kb az összes, a rendszerhez gyártott objektívet.

Just a simple Lineman...

(#19006) kovaripeti válasza A Zéé (#19005) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Igen, pont arra gondoltam, hogy kirajzolja-nemrajzolja, van fókusz-nincs fókusz. Meg, hogy még rá is menjen a gépre. Tehát akkor a kulcsszó: micro 4/3, m43. Az sem kell, hogy Olympus legyen?

(#19007) Colonel993 válasza A Zéé (#19005) üzenetére


Colonel993
senior tag

És akkor még ott vannak az adapterezések és a filléres fényerős ÜBER TELEZOOM opció a kropszorzó miatt :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19008) Mr.Csizmás válasza kovaripeti (#19006) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ mFT néven is emlegetik. Panasonic, Olympus, Sigma gyárt hozzá AF-es lencséket, meg pár manuális mFT csatlakozós is létezik, Samyang, stb., azonkívül bármilyen távmérős, analóg SLR, stb. obi használható a bázistávolság miatt, érdemes olyat választani azért, amin van rekeszgyűrű is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19009) A Zéé válasza kovaripeti (#19006) üzenetére


A Zéé
addikt

Pana, Oly, Sigma.. Mindegy. A lényeg, hogy micro 4/3 legyen. Arra figyelj csaj, hogy ne sima 4/3 legyen, hanem micro.
De hogy melyik zoom obi lenne jobb, mint a 14-42-d azt nem tudom. A 2.8-as zoomok biztos, de azok nem épp olcsók. Fix obik nem játszanak? 45/1.8 az nagyon jó kis obi.

(#19007) Colonel993
bizony, csak az a standard alapzoomra nem igazán megoldás :)

Just a simple Lineman...

(#19010) kovaripeti válasza A Zéé (#19009) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Igen, valami 2.8-asra gondoltam, vagy fixre. Jó, akkor micro m43-at keresek. Tudsz ajánlani olyan oldalt, ahol használtakat érdemes keresni?

(#19011) A Zéé válasza kovaripeti (#19010) üzenetére


A Zéé
addikt

itt a hardverapró, indexen a m4/3 adok veszek, meg ebay :)

Just a simple Lineman...

(#19012) Axel100


Axel100
tag

Sziasztok Nikon D3100ashoz szeretnék objektíveket vásárolni!Portré\makróhoz kellene!Ill egy jó teleobi is kellene!Mit ajánlottok?Max keret 250k

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#19013) Axel100


Axel100
tag

Ill nagylátószögűből milyet érdemes venni?

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#19014) gab.m válasza Axel100 (#19012) üzenetére


gab.m
senior tag

A kereted összesen ennyi az objektívekre, vagy objektívenként 250e? :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19015) csoki7


csoki7
csendes tag

Sziasztok!

Macrora keresek objektívet, leginkább a Tapron 90-es felé húzok. Használtan a korábbi verzió 80k körül van, de néztem, hogy amazonon 125 körül már kapható az újabb, VC-s változat. Megéri a különbséget? Használta esetleg valaki már mindkét típust? Mekkora előnyt jelent az optikai stabilizátor?
(Nikon D5100-re lenne)
Köszönöm!

(#19016) Byk01 válasza Axel100 (#19012) üzenetére


Byk01
senior tag

Új, vagy lehet használt is?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19017) Axel100 válasza gab.m (#19014) üzenetére


Axel100
tag

Összesen ennyi , használtan értendő!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#19018) gab.m válasza Axel100 (#19017) üzenetére


gab.m
senior tag

Makró/portréra: Tamron 90mm 2.8 (a fókuszmotoros verzió), vagy Sigma 105mm 2.8 (de ebből nem tudom, hogy melyik verzió fókuszmotoros, illetve az mennyire drága..)
Nagylátóra: Sigma 10-20 vagy Tokina 12-24

A kettő bőven kijön 250ből használtan, és ha a 90mm nem lenne elég, mint tele, akkor a keretbe szerintem belefér még egy Nikon 55-200 VR is.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19019) Axel100


Axel100
tag

Köszönöm!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#19020) Byk01 válasza Axel100 (#19019) üzenetére


Byk01
senior tag

Nagylátóra a Tokina 11-16/2.8 DXII is lehet, bár az magában olyan 150 ezer körül van használtan

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19021) TayRol válasza Byk01 (#19020) üzenetére


TayRol
veterán

elég a DX 1-is.

(#19022) Byk01 válasza TayRol (#19021) üzenetére


Byk01
senior tag

D3100-ra lesz, és az I-ben még nincs motor

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19023) TayRol válasza Byk01 (#19022) üzenetére


TayRol
veterán

jahogy. akkor ok.

(#19024) forceberg válasza TayRol (#19021) üzenetére


forceberg
veterán

Elég az F4-5.6-os Sigma 10-20 :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19025) gubisadam


gubisadam
aktív tag

idióták....
Jó ötletnek tűnt

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#19026) zgospel válasza gubisadam (#19025) üzenetére


zgospel
őstag

a felszerelés ára csak az egyik dolog, ilyenkor a kártérítésbe belefoglalják azt az összeget is ami ilyenkor kiesik, mert nem tud dolgozni? :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19027) Colonel993 válasza gubisadam (#19025) üzenetére


Colonel993
senior tag

Egy ilyen kis csobbanást nem élt túl a 4D? kérlek mááár...
Még egy valamire való Pentax is kiheveri 1 napos szárítás után... ;]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19028) Axel100


Axel100
tag

Úgy döntöttem eladom a Nikon D3100asom veszek helyette Canon eos 600D!Ezt az teleobit néztem ki magamnak!Canon EF 70-200mm f/4 L USM!Egyik haverom eladja nekem az övét 100ba!És akkor marad a 90mm Tamron ami nagyon jó alternatívának tűnik nekem!Egyenlőre a nagylátószögűvel leszek gondba az ára miatt!Mert csak 250 k van!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#19029) .DLL válasza Axel100 (#19028) üzenetére


.DLL
veterán

Tamron 17-50 f/2.8 non-VC kb. 60e
akkor az említett 70-200/4 L 100e
marad még 90e, ebbe a makrónak kéne beleférnie, vagy az már megvan és azon kívül értendő a pénz?

(P.H.)

(#19030) Axel100 válasza .DLL (#19029) üzenetére


Axel100
tag

Igen ebbe még annak is bele kéne férnie!Említették fent a Tokina nagylátószögűt ,az használtan csak 90ért láttam!Akkor már nem férne ki a makró!Nézek tesztet a tamronról!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#19031) Colonel993 válasza Axel100 (#19028) üzenetére


Colonel993
senior tag

Keresd fel Wa2x kollégát...
Ő most pont egy ilyentől akar válni, mert Pentaxra fáj a szíve... de hátha inkább lenne NíKON GÁJ :)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19032) Wa2x_ válasza Colonel993 (#19031) üzenetére


Wa2x_
veterán

:D

Nem váltok mégsem, maradok Canon user. :P

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19033) Colonel993 válasza Wa2x_ (#19032) üzenetére


Colonel993
senior tag

Kitört belőled Lucas?
Az videjózásra van kitalálva... Te meg fasza makróképeket és portrét akarsz csinálni :F
Kééérlek ne büntesd már magad azzal a "géppel" :DDD :R

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19034) Wa2x_ válasza Colonel993 (#19033) üzenetére


Wa2x_
veterán

;] :DDD ne offoljuk tele...

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19035) Axel100 válasza Wa2x_ (#19032) üzenetére


Axel100
tag

Ha eladod írj!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#19036) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Ezen a képen azok az ezüst objektívek micsodák? Illetve lehet, hogy hülye kérdés, de miért olyan kialakítású az a keskeny közepű?

Köszi!

(#19037) A Zéé válasza #16820480 (#19036) üzenetére


A Zéé
addikt

azok mindenféle Leica objektívek, a feketék is.
Azok a vékony közepűek meg régi, összecsukható obik, hogy miért pont ilyenek, azt meg a 80-90 évvel ezelőtti tervezőktől kellene megkérdezni :)

Just a simple Lineman...

(#19038) schawo válasza #16820480 (#19036) üzenetére


schawo
titán

Régi Leica II/III (illetve Zorkij és FED) rendszerű objektívek [link]. Azért ilyen soványak, mert így kisebbek és könnyebbek lehetnek, nem raktak rájuk egy extra külső burkolatot.
Szerk: igen, és még összecsukhatók is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19039) Colonel993


Colonel993
senior tag

Minap boldog... vagy inkább mókás tulaja lettem egy Industar 50-2 -esnek (50mm 3.5)

Aki keres olcsón palacsinta lencsét, vagy olyan objektív sapkát amivel fotózni is tud (Pinhole alternatíva)
Annak totál ajánlott egy ilyen filléres játékszer beszerzése :DDD

A Tamron objektíveim bajonett sapkái nagyobbak mint az obi, Pentax K30-on alig nyúl túl a markolat ív profilján a szűrőmenet.

Képminőségre is használható kategóriás.
Ismét le a kalappal a szovjet ipar előtt, korrekt is Pancake lencse.

Amúgy második napja lövöldözök Zenit 12XP-vel is újra sok-sok év után... majd a laborba kiderűl mennyire vagyok "ProThog" fullframe-en :D

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19040) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi! Uhh, nagyon komolyan néznek ki :K Mennyire életszerű (gondolok itt a legyártott/elérhető darabszámra meg az árra) egy ilyen obi beszerzése? Illetve hogy néz ki a fókusztáv Fuji X-re téve?

(#19041) schawo válasza #16820480 (#19040) üzenetére


schawo
titán

szor másfél

Életszerű, de nem fantasztikusak ezek az objektívek. Cserébe fillérekbe kerülnek. Na persze nem a Leica változatok, hanem az orosz másolatok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19042) A Zéé válasza #16820480 (#19040) üzenetére


A Zéé
addikt

hát az ár a kérdéses csak, azért ezek nem olcsó obik , de azért beszerezhetőek. A ruszki verziók azért olcsóbbak. Forrásként sztem ebay az első, aztán utána ilyen fotósbörzék, Soós fotó, Ecseri piac.
Apsc szenzoros gépen ugyanúgy 1,5-el kell szorozni a ráírt gyutávot.

Just a simple Lineman...

(#19043) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Egy ismerősöm nevében teszem fel a kérdést, ti biztosan tudtok benne segíteni. :)

Egy Pentax K100D típusú gépezete van, ehhez szeretne egy teleobjektívet.

A Sigma 70-300-as obijára kapott két árat, 40e Ft és 53e Ft az APO-s. Tudtok ezekről pár gondolatot mondani? Miben jobb az APO-s? Megéri a felárat?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19044) Colonel993 válasza Winne (#19043) üzenetére


Colonel993
senior tag

Az APO-s megéri a felárat... mivel az nem APO konkrétan X@R...
Arany középút a Tamron 70-300 Di vagy a Di LD... (ezeket pl szívesebben ajánlom is)

Viszont az árak nem jók... gondolom új árak; Használtan is talál jót és jóval kedvezőbb árakon :K
Elromlani nem fog, illetve eléggé bot egyszerűek belülről... könnyen javíthatóak.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#19045) Winne válasza Colonel993 (#19044) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen új árak, helyben ezt tudják neki meghozni. :K

Köszi az infót. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19046) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi a válaszokat!

Igazából csak azért kaptam fel a fejem, mert marha jól néznek ki, kicsit olyan geek hatásúak. Meg a másik, hogy pont ami tetszene az XF üvegek közül (23mm), az valami elképesztő drága... Bár elvileg elég jó is cserébe, de azért az mégis rengeteg pénz.

(#19047) Mr.Csizmás válasza #16820480 (#19046) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 23-as minden forintját megéri. Fujin 1,52 a szorzó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19048) #16820480 válasza Mr.Csizmás (#19047) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tartottam tőle, hogy ilyen választ fogok kapni :DDD
Akkor úgy látszik, hogy mégis ez lehet a befutó, csak össze kéne szedni a pénzt rá... Meg a vázra. Az aprón melyik kategóriában kell meghirdetni a veséket?

[ Szerkesztve ]

(#19049) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Elég furcsa ez a napellenző "mizéria" Sigmánál.. 70-200 2.8 stabis van belőle, és próbáltam a hsm I majd hsm II-es sigmának a napellenzőjét is (elvégre ugyanolyan átmérőjűnek kellene lennie) és vagy 2mm volt a differencia mindkettőnél, muszáj volt kiadnom 9500at ezért a műanyagdarabért, el se hiszem. :( De lényeg hogy március 6.-án rendeltem és most érkezett meg, bódottá. :DDD

(#19050) Colonel993 válasza imyourfriend (#19049) üzenetére


Colonel993
senior tag

És vóóóttá-e már Soósfotóban turkálni a műanyag dobozokban?
Ott kb mindenféle Sigma meg Tamron "lángrejtő" megbújik és nem közel 10e HUF-ért :Y

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.