Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Alx.Mercer válasza *Ropi* (#19649) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Nem kell óriási életlenségre gondolni, csupán a stabis képet és a nem stabisat összehasonlítva látszik a különbség. Illetve az "életlenség" sem helyes, inkább a "nem ugyanolyan éles" a megfelelőbb rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19652) Monya78 válasza kigyi_23 (#19650) üzenetére


Monya78
veterán

Stabilban: 1-es mód: a normál, 2-es mód mozgó tárgyakra (skven)

Alx.Mercer.: Nálam folyamatosan be van kapcsolva a 70-200 F4 IS-en a stabil, majd kipróbálom milyen a nélkül a képminőség...

[ Szerkesztve ]

(#19653) kigyi_23 válasza Monya78 (#19652) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szinte csak mozgó tárgyakra megyek. Akkor jó az a mód amiben használom. Kíváncsi leszek holnap mire megyek vele mozgó tárgyak/emberek csónaktúra fotózás lesz. Nagyjából 700 vízi jármű indul. Az elmúlt 2 évben egy 55-250-el oldottam meg a feladatot ezt még ilyen helyzetre nem alkalmaztam, kíváncsi leszek az eredményre.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#19654) Monya78 válasza kigyi_23 (#19653) üzenetére


Monya78
veterán

2-es mód ha olyan képet akarsz mint a linken:
[link]

Tehát gyors mozgást 1/60-1/100 záridővel, kiemelni úgy hogy a háttér "be(el)mozduljon"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19655) kigyi_23 válasza Monya78 (#19654) üzenetére


kigyi_23
addikt

Úgy vettem észre amúgy, hogy a 2-es módban az egész képet is élesebbre tudom venni. Nem tudom miért van az 1-es mód nekem annyira nem jött be viszonylag stabil kézzel használva a 2-es rövid záridővel is jobb mint az 1-es, de stabi nélkül persze, ha elég fény van jobb :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#19656) Monya78


Monya78
veterán

Próbálgattam a 70-200 IS F4 obit, bármilyen állásban van a stabil: 1,2,off, képminőségben nincs változás...

[ Szerkesztve ]

(#19657) *Ropi* válasza Monya78 (#19656) üzenetére


*Ropi*
félisten

2-es állásban horizontálisan nem korrigál: az az állvány mód. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19658) imyourfriend válasza *Ropi* (#19657) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hasonlóan lehet a Sigmánál is? A 70-200-on van OFF 1 2 kapcsoló a stabilizátornál.

(#19659) *Ropi* válasza imyourfriend (#19658) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, annál is úgy van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19660) .DLL válasza imyourfriend (#19658) üzenetére


.DLL
veterán

Nyilván, hogy melyik melyik módot takarja, azt a Sigma manualjában tudod elolvasni.

(P.H.)

(#19661) madle


madle
őstag

Sziasztok,

van egy f2.8 17-70-es Sigma obim amit hobbi szinten mindenesnek használok, de nem teljesen vagyok megelégedve a képével. Lényegében a KIT Canon Obinak sokkal szebb élesebb rajza volt. Úgy gondolom.
Szeretném cserélni egy szintén Mindenes obira, ami lehetőleg Canon legyen, vagy valami ahhoz hasonló rajzminőséggel rendelkező obi.

Tudtok segiteni, milyet keressek?
Köszönöm előre is!

(#19662) .DLL válasza madle (#19661) üzenetére


.DLL
veterán

Ha nem ragaszkodsz a 70mm-es tele véghez, akkor pl. Tamron 17-50 /2.8 NonVC, ez nagyon komoly, éles rajzolattal bír, nekem sem volt gondom a kitobival nagyon sokáig, a fényerő miatt váltottam, de a rajza is szignifikánsan jobb. =O

Ha ragaszkodsz a Canon márkához akkor 17-55mm /2.8, ha ragaszkodsz a hosszabb tele véghez is, akkor Canon 15-85 Is USM.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19663) Alx.Mercer válasza .DLL (#19662) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

A 17-50 VC nélküli Tamron nekem is birizgálja az oldalamat. :-) Csak nem vagyok biztos benne hogy a fényerőn kívül a kepminősége is jobb-e, mint a 18-55 STM...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19664) madle válasza .DLL (#19662) üzenetére


madle
őstag

Köszi szépen, ez a Tamron tetszik, utánajárok mire képes pontosan :)

(#19665) Clemi válasza madle (#19664) üzenetére


Clemi
veterán

Szvsz jó döntés! Nekem az a bizonyos 15-85 van, ami tényleg nagyon jó objektív, baromi jó a rajza, de sajna sokszor jó lenne a nagyobb fényerő és kisebb mélységélesség.

(#19666) forceberg válasza Clemi (#19665) üzenetére


forceberg
veterán

Sajnos DX-en alapzoom tartományban a kettőnyóc sem váltja meg a világot...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19667) .DLL válasza Clemi (#19665) üzenetére


.DLL
veterán

Ne bánd, a fókusza összehasonlíthatatlanuk gyorsabb a 15-85-nek, és a stabi sem utolsó. Annó mikor megvettem a gépet, a kitobi is tök impresszív mélységélességet tudott 55mm-en, nyilván f/2,8 mégis csak +2 blende, de vajtengert ez sem fog csinálni. Mondjuk tény, hogy 17-50 /2.8 + 85 /1.8 kombó nem lenne rossz. :)

Szerk.: miért van az, hogy rákeresek a 85 /1.8-ra Gugliban, és egyből szerelmes leszek belé? :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19668) nonameidea


nonameidea
csendes tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni tőletek. Szerintetek melyik objektív érné meg jobban?

-Nikkor 50mm f/1.8 G
-Nikkor 35mm f/1.8 G
-Nikkor 10mn f/2.8
-Sigma/Tamron 70-300mm f/4.5-5.6

Nincs külösebb használati célom, multifunkciósan szeretném használni, nem lenne baj ha videózáshoz jó lenne. Szeretem a nagylátószöget, de nem negatívum az se, hogy jól tud zoomolni.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19669) A Zéé válasza nonameidea (#19668) üzenetére


A Zéé
addikt

namármost...
Az első kettő egy F mountra való fényerős fix obi, a 10/2.8 egy Nikon 1 mountra való nagylátószögű, a negyedik meg egy sötét tele, és gondolom az olcsóbb verziók, mert nem írtad oda a képstabit, szóval először is azt döntsd el, hogy milyen rendszerre lesz, és utána, hogy mit akarsz az obival.

Ha dslr, akkor az 50/1.8 portrázáshoz lehet egy olcsó megoldás, de általános témákhoz kicsit szűk sztem.
A 35/1.8 normál gyutáv lesz croppos vázon, nagyon sok mindenre használható gyutáv, egy igazi alapobi (szerintem). Ez a két obi Nikon 1-en csak adapterrel használható, fix teleobiként.
A 10/2.8 dslr-en nem használható, Nikon 1-en egy nagylátószögű fix.
A teleobi meg teleobi, tükrösön használható fenntartásokkal, de de ha újonnan vennéd, inkább keress egy alig használt 55-200VR-t helyettük.

De ha ennyire nem tudod megfogalmazni, hogy mire kell, meg nem érzed, hogy milyen kéne, akkor még lehet, hogy tanulgatni kéne kicsit a fotózásról, és gyakorolni a meglévő obiddal. Pláne, hogy nagylátoszöget emlegetsz, és zoomot, erre megemlítesz 3 fixet, meg egy telét, szóval még kicsit nagynak tűnik a káosz a kobakban, ami nem baj, csak előbb tanulj/gondolkozz, mielőtt pénzt költesz

Szerk: vagy a 10/2.8-nál a halszemre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#19670) Novics válasza nonameidea (#19668) üzenetére


Novics
senior tag

Ez most kb a körte, vagy alma esete. A 10mm nagyon messze van a 70-300-tól. Amit az egyikkel tudsz, azt a másikkal nagyon nem. A 70-es kezdő eléggé szűk még FF-en is. :U Bár nem tudom, hogy van e mellé valami másik obi, vagy csak egyet szeretnél ezek közül...
Mindenesnek talán a 35-ös lenne a legjobb, az van a legközelebb ezek közül az emberi szem látószögéhez.
Én mondjuk a 10mm-t venném, de én többnyire tájképezek, és egy 50-es fix a leghosszabb üvegem. :))

szerk: Aham, a 10-es még nem is ugyanarra a rendszerre való. Hát itt tényleg jó nagy katyvasz van. :F

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#19671) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!

Kezdő fotós vagyok, életem első cserélhető objektíves gépét nemrég vettem (Sony). Nézegettem elérhető árú objektíveket minden felé és sok helyen azt írják, hogy "Sony/Minolta bajonett". De a Sonynak kétfajta bajonettje van, az A és E típus. Ez viszont csak az eredeti Sonykon van feltüntetve. Tehát ha az van ez objektíven, hogy Sony/Minolta akkor az most melyik típus? Az A vagy az E?

(#19672) qnadam válasza Pali79 (#19671) üzenetére


qnadam
veterán

A.
a filmes és digitális minolták bajonettje, amit megörökölt a sony. az E már saját találmány a tükör nélküli gépeikhez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19673) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Van valakinek tapasztalata a Sigma 30 1.4 ART objektívvel? Szeretnék egy nagy fényerejű alapobjektívet a 70D-re. Canon 50 1.8 II már volt, de általános használathoz túl szűk, portréhoz meg rövid (az én izlésemnek)
Árban elég jó a 30-as és az ART sorozatról elég elismerőek a vélemények, de ez a típus a 18-35 ART, 35 ART és az 50 ART árnyékában nem nagyon jut szerephez... Nem tudom, hogy ennek van-e valami oka.

A Digital Picrure oldalán ugyan meg tudom, nézni, de ott elég borzalmas eredményeket mutat f2.8 alatt. Meglepő módon a sokak által szinte "L-es" obinak titulált Canon 17-55 2.8 is elég "takony" képet ad, ami nekem kissé gyanús és megkérdőjelezi az összehasonlításban szereplő tesztképek pontosságát... Ennyire rossz nem lehet rossz egy ART sorozatú objektív....

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19674) .DLL válasza Alx.Mercer (#19673) üzenetére


.DLL
veterán

Nagyon fontos hogy azonos váz legyen kiválasztva az összehasonlításnál. Sok FF vázon készült tesztképet bámulgatva bármelyik APSC takonynak tűnhet, szóval a lényeg: azonos váz.

Talán azért nem terjedt még el, mert a 30-as csak APSC-re jó, a 18-35 meg egyedülálló a fix 1.8-cal. Sokan meg csak FF-ben gondolkodnak, így megy a 35, 50 is.

Nekünk a régebbi van, Pentaxon, képminősége jó, hajlamos CA-zni főleg fényerő közelében, de éles, részletes, legalább is 10 mpx-elen.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19675) Pali79 válasza qnadam (#19672) üzenetére


Pali79
aktív tag

Köszi! Hát ez nem jó hír! Akkor nincs túl nagy választék, vagy csak én nem láttam?

(#19676) qnadam válasza Pali79 (#19675) üzenetére


qnadam
veterán

A bajonetthez vannak a mostani sonyk, vannak használtan a régi minolták, aztán vannak még a sigmák, tamronok, miegyebek. és mivel a vázban van a képstabi, minden objektív stabilizált.

E-hez szintén vannak a sony sajátjai, arra is vannak más gyártóknak objektívjei, meg átalakítóval mennek az A bajonettesek is.

szóval annyira azért nem rossz a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19677) Pali79 válasza qnadam (#19676) üzenetére


Pali79
aktív tag

Rosszul fogalmaztam. Nekem E-s a vázam, erre használtan nem nagyon van ha jól sejtem, a Sony sajátjai kissé túlárazottak szerintem. Néztem elérhető árú Tamronokat használtan, de ezek valószínűleg E bajonettesek.

(#19678) mrmarkus válasza Pali79 (#19677) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Miért ne lenne használt E bajonettes objektív eladó?!
Minden nap találkozni velük: link1 link2 link3

További lehetőségek!
Csak pénzzel győzd megvenni őket... ;)

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#19679) krisz12356


krisz12356
tag

Sziasztok,
Canon EOS 5D Mark 2-höz használtan vennék objektívet,80 ezer forintom van rá...mi lenne a legjobb választás?
Képminőség a legfontosabb,nem számít a gyújtótávolság

(#19680) fattyu válasza krisz12356 (#19679) üzenetére


fattyu
veterán

jézusom most ez komoly? mi az hogy nem számít a gyútáv?

tényleg mindegy hogy 18mm vagy 300?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19681) krisz12356 válasza fattyu (#19680) üzenetére


krisz12356
tag

igen,jelenleg mindegy...szükségem van egy objektívre...ennyi

(#19682) Mr.Csizmás válasza krisz12356 (#19681) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ef-m42 + helios 44

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19683) krisz12356 válasza Mr.Csizmás (#19682) üzenetére


krisz12356
tag

ez a helios nagyon komoly...és csak 8 ezer forint

(#19684) fattyu válasza krisz12356 (#19681) üzenetére


fattyu
veterán

nem. van 80 ezred elszórni.

Szükséged akkor lenne objektívre ha tudnád milyen gyútáv és felhasználásra kell valami amid nincs. :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19685) mrmarkus válasza Pali79 (#19677) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A régebbi, A típusú kiváló fényerejű és rajzolatú Minolta és a Sony SAL objektíveket, valamint M42 bajonettes objektíveket (pl olcsó és jó Helios és egyéb obik) különféle adapterekkel tudod használni a vázadon... :)

Freedom of Information

(#19686) krisz12356 válasza fattyu (#19684) üzenetére


krisz12356
tag

azt se tudod miről beszélsz :D
veszek egy 5d mark 2-t a héten és szeretnék valami objektívet hozzá...ennyim marad még a régi szett árából és mivel nem tudom ,hogy milyen árban vannak a canon lencsék mindegy ,hogy milyen gyútávú a lencse..

(#19687) Real_Necro válasza fattyu (#19684) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ne akadj fenn ezen, mindenki arra szórja el amire szeretné. Lehet éppen nem tud dönteni és bepróbál egy ajánlott obit azért a keretért, aztán vagy megszereti, vagy tovább ad rajta. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19688) krisz12356 válasza Real_Necro (#19687) üzenetére


krisz12356
tag

real_necro
pont az van amit te írtál nem tudok dönteni és ezért kérdeztem meg a tapasztalt embereket :R

(#19689) fattyu válasza Real_Necro (#19687) üzenetére


fattyu
veterán

nem akadok fent. impulse buynak hívják. semmi gond vele. de a szükségem van egy akármilyen obira. az egy oximoron.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19690) Real_Necro válasza fattyu (#19689) üzenetére


Real_Necro
veterán

Képminőség a legfontosabb... én ajánlanék egy faja (50-es) fixet és kész. 80-ból csak kijön, utána meg lehet lábzoomolni. Ha később kevész lesz a gyutáv, eladja vagy vesz mellé valami telét vagy zoomobit. ;) Ennyimegegybambi. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19691) krisz12356 válasza Real_Necro (#19690) üzenetére


krisz12356
tag

én egy alap objektívet vennék legszívesebben de nem tudom ,hogy miként működne ff-en egy sigma 18-50 vagy egy tamron 17-50...

(#19692) kigyi_23 válasza fattyu (#19689) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én sem tudtam mit vegyek amikor megvettem életem első canon vázát, mondjuk nem kezdtem ilyen komoly megoldással :D

Akkor én a kit obit tényleg csak kipróbálásra szántam és egy fix 50 1.8-al valamint egy 55-250-el kezdtem azóta azért a nagy káoszból lett igényem is obira nem csak rábökök alapján, de pénzem nincs arra, hogy megvalósítsam. Egyenlőre az 55-250-et kiváltottam nagyjából egy 70-200-al, de kellene valami normális alulra is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#19693) A Zéé válasza krisz12356 (#19691) üzenetére


A Zéé
addikt

5dm2-n egy 50-es fix AZ alapobjektív... Azokkal a cropposra való zoomokkal nem tudom mit akarsz.

szerk: és bár nem vágom a Canon obikat, Nikonra ennyi pénzből nem sok minden más tud kijönni, mint egy fix 50-es. Sötét zoom se, nemhogy fényerős. Sztem ez Canonból is kb így van.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#19694) imyourfriend válasza A Zéé (#19693) üzenetére


imyourfriend
őstag

Vett olcsón egy 5d2-t, de még nem cseppent bele a dolgokba annyira sem hogy átnézze az obi kínálatot. Előfordul. ;]

(#19695) krisz12356 válasza imyourfriend (#19694) üzenetére


krisz12356
tag

Nem tudom Mire célozgatsz,most váltottam nikonrol es az objektív kínálatot igy nem ismerhetem meg

(#19696) Real_Necro válasza krisz12356 (#19695) üzenetére


Real_Necro
veterán

Arra célozgatott, hogy van aki fejest ugrik és vesz egy 10,5mm halszemet elsőre és azt hiszi övé a világ, majd rájön, hogy léteznek használhatóbb obik is. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19697) zgospel válasza krisz12356 (#19695) üzenetére


zgospel
őstag

fotografi facebook oldalad van már? az is kelleni fog :C

egyébként ilyen ismeretekkel egyelőre felesleges volt váltanod. de hamár öddékettő akkor dobjál rá egy 50mm f1.4-et, az használtan kijön a 80 ezredből és egy teljesen általános használatra való obi. :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19698) qnadam válasza krisz12356 (#19695) üzenetére


qnadam
veterán

80ból pont kijöhet kis szerencsével egy használt 85/f1,8. portrézni például kiváló megoldás, másra kicsit korlátos :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19699) krisz12356 válasza zgospel (#19697) üzenetére


krisz12356
tag

En nem az a fajta vagyok...felvettek fotográfia szakra es azért vettem egy új gépet mert hosszú tavon gondolkodom

(#19700) .DLL válasza krisz12356 (#19699) üzenetére


.DLL
veterán

De miért nem tudod, hogy ehhez a kezdethez milyen látószögre lesz nagyjából szükséged? Neked, magadnak... érted.

Hiszen most volt Nikonod, valami tapasztalatod tehát kell legyen (ahogy ezt mondtad is...)

50\1.4 szerintem is jó tanulóobi.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.