Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Canon 40D-n jó ideje gyűrök egy SIGMA 17-70-es objektívet. (még nem a HSM-es)
Ezt szeretném lecserélni egy általános obejktívre, ami legalább 17mm-től indul és valamivel tovább tart 70 mm-nél.
Kérlek adjatok tanácsot, mire érdemes váltani!
Lehet Canon, de más márka is.
A Sigmával közepesen voltam elégedett: zajos, közepesen gyors és F5,6 alatt lágyan rajzol.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#18902) csimpekve


csimpekve
tag

Ha már a Heliosnál tartunk: Megnyertem a vaterán egy zenit gépet, 44M 58/2 Heliossal. Van fordítóm EOS-ra, de nem tudom használni, mert néhány pillanatig jó, és utána folyamatosan kommunikációs hibát ír ki, valamint az OVF-ben az információs sor fényereje ingadozik. Nem kísérleteztem vele tovább, nehogy tönkretegye a vázat.. A fordító elvileg (az eladó állítása szerint) jó a 650D-re, de nekem úgy látszik nincs szerencsém :W

www.csiro.hu

(#18903) Mr.Csizmás válasza csimpekve (#18902) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

canon topicban kérdezted? a chipes adapter konfigurálásával van hézag (rosszabb esetben simán rotty az adapter)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18904) csimpekve válasza Mr.Csizmás (#18903) üzenetére


csimpekve
tag

Még nem kérdeztem, de azon gondolkodom, hogy ha leragasztom az érintkezőket, tehát ideiglenesen nem chipessé alakítom az adaptert, akkor tudom használni?

www.csiro.hu

(#18905) Mr.Csizmás válasza csimpekve (#18904) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, mert akkor csak fizikailag van fent, de az objektív nélküli kioldást engedélyezni kell. (ha van ilyen)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18906) zserbox válasza Zoli2 (#18901) üzenetére


zserbox
őstag

Canon 15-85 IS a te obid :K

(#18907) Zoli2 válasza zserbox (#18906) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Köszönöm, utána nézek mit tud.

(#18908) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szűrős off kérdés: olcsón, jót, honnan? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18909) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Fix 50mm-es obi alá lehet közgyűrűt tenni úgy, hogy 80-110mm közé tolja ki? Ha igen, milyet ajánlanátok (nikon), illetve mik lesznek a hátrányai? Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#18910) ccs2929 válasza kilozsul (#18909) üzenetére


ccs2929
senior tag

Az nem :N közgyűrű lesz, hanem kétszerező, telekonverter vagy hogy is hívják, ebben nem vagyok otthon, de vannak jó minőségű darabok, gondolom, nem olcsón :)

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18911) Mr.Csizmás válasza kilozsul (#18909) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ jelentős fényerővesztéssel is számolj.

(#18912) kilozsul a TC-knek értelme (ahogy láttam) kb. 200mm fölött van, ott is a fix f2.8, f4 szintű 4 számjegyű eurós obiknál, ahol a natív nyitott fényerőből 1-1,5 f vesztés nem okoz problémát.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18912) kilozsul válasza ccs2929 (#18910) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Köszi! Ez alapján megnéztem, tényleg konverter, és mint kiderült egyből rontja a fényerőt is, tehát ehhez az obihoz teljesen felesleges. (de legalább drága) :Đ Telénél viszont lehet királyság. :)

(#18913) Colonel993 válasza kilozsul (#18912) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem csak fényerőt ront...
Telekonverter torzít is nem keveset.... él mentén nyal.

Anno volt próbálkozásom OCCÓ "távcső" építésre Fix 400mm-es 3.5-ös manuál obi + HOYA 2X Telekonverter

F4-5-5.6 körül volt "használható" de él mentén cefetül nyalt plusz CA, és akkor még a légköri viszonyok is számítanak.
Tovább rekeszelve meg már degradálódott a képminőség, CA csökkent valamennyit.

Eladtam a telekonvertert, obit meg használtam magában mert überFacca volt.
(Helyette van most Samyang 800mm F8, csak a légköri viszonyok számítanak neki, olcsó FUN-nak jó volt... most épp eladóban van :) )

Telekonverterben inkább ajánlom az 1.4X -est... az még használható kompromisszumok nélkül.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#18914) WhiteWalker válasza Colonel993 (#18913) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mennyiért árulod a tükrös obit?

(#18915) Colonel993 válasza WhiteWalker (#18914) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem köllene itt üzletelnem...
Kérlek nézz rá a profilomra és a hirdetett cuccaimra :)
:R
[link]

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#18916) qnadam válasza _seth_ (#18900) üzenetére


qnadam
veterán

nem szólok semmit, az enyémet 1500 forintért vettem. kereskedésben... többet ért a k átalakító, amivel használtam :D és az se volt rossz állapotban

(mondjuk az átalakító is érdekes volt, anno 4-ért vettem, gyári pentax. amihez nem kell kiszedőkulcs, nem szorul a vázba, szóval pont olyan, amilyennek lennie kell. amikor már nem kellett, 5ért hirdettem meg, és fél órán belül volt rá vevő)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18917) WhiteWalker válasza Colonel993 (#18915) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Thanks. ;)

(#18918) PistiSan válasza qnadam (#18916) üzenetére


PistiSan
addikt

Micsoda?
Kiszedőkulcs?
Hogy tud bele szorulni a vázba?
Tudom hogy adapternél lehet bázistávolság probléma, esetleg a végtelen fókusz hiánya, de hogy még be is tud szorulni, kezdek tartani tőle... :(((

(#18919) Mr.Csizmás válasza PistiSan (#18918) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pentaxnál egyforma a bázistávolság az m42-vel, ezért egy vékony lemezszerűség az adapter.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18920) hcl válasza PistiSan (#18918) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha valamit beleteszel valamibe, akkor bele is tud szorulni, ha elég pontatlan :) Nekem is szorul az Olympus-Canon átalakítóm. Mondjuk kulcs azért nem kell hozzá (az obira még jobban rászorul, azzal ki lehet tekerni).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18921) andris1602


andris1602
aktív tag

Már egyszer leírtam a Pentaxos topicba, hogy hogy jártam egy ilyen adapterrel.. A lényeg, lehetőleg ne kínai legyen, és patent módon fog menni. :) nem kell aggódni.
Üdv

(#18922) WhiteWalker válasza Mr.Csizmás (#18919) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Sok ebay-s hirdetésnél olvasni,hogy " pentax m42" ez hogy van akkor? :-)

(#18923) andris1602


andris1602
aktív tag

Erre esetleg valaki :U

(#18924) faki_ válasza WhiteWalker (#18922) üzenetére


faki_
senior tag

A bázistáv ugyanaz, de a Pentax vázon egy bajonett van, az M42-es obikon meg egy menet. Az adapter ezt a kettőt hozza össze és pontosan a vázba kell süllyednie, hogy legyen végtelen (ezért a kulcs is a kiszedéshez). A peremesek könnyen kiszedhetők kézzel, de a perem vastagsága miatt nő a bázistáv, akkor nincs végtelen.

(#18925) faki_ válasza andris1602 (#18923) üzenetére


faki_
senior tag

Nem ismerem, de erősen szubjektív véleményem, hogy nem vennék 50mm-es makróobit annyiért vagy közel annyiért, amennyiért 100mm-est is kapni. Ha makró a cél, ezzel csak virág vagy fagyott rovar fog menni. :)

(#18926) andris1602 válasza faki_ (#18925) üzenetére


andris1602
aktív tag

Köszi :)

(#18927) fattyu válasza faki_ (#18925) üzenetére


fattyu
veterán

mér vezeted félre? nem nem csak döglött állatokat lehet lőni kis gyútávval.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18928) faki_ válasza fattyu (#18927) üzenetére


faki_
senior tag

Nem akartam félrevezetni, de mindenhol ezt láttam, olvastam, amikor érdekelt és utánanéztem. Annyira közel kell menni hozzájuk, amit már nem tolerálnak, nem igazán használható ilyesmire. Növényekre és statikus témákra jók elsősorban. Nem így van???

(#18929) fattyu válasza faki_ (#18928) üzenetére


fattyu
veterán

ezt olvastad. és így adsz tanácsot valakinek? nulla tapasztalattal. :(

nyilván nem mindegy mi. szitakötőt délben 5 centire nem lehet megközelíteni nyilván. vannak dolgok amiket viszont bőven igen egyéb repülő szarokat ha lassan mozogsz simán meg lehet közelíteni, jellemzően nem zsákmány hanem ragadozó állatok meg kevésbé is parásak tehát sokkal jobban tolerálják a mozgást. pókok pl.

de tényleg nem értem hogy miért kell nulla hozzáértéssel eszet osztani.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18930) faki_ válasza fattyu (#18929) üzenetére


faki_
senior tag

"Nem ismerem, de erősen szubjektív véleményem..."

Így kezdtem a hozzászólásomat (és bizonyára ügyetlen is vagyok, de a 100mm-essel sem tudok sokszor elég közel lenni).

(#18931) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok skacok!

Korábban eldöntöttem, hogy a D5100 mellé egy nikon 55-200-as obira ruházok be a 18-55 kit, és egy fix 35/1,8 mellé. De mostanság elég sokat jut csöpp eszembe, amit olvastam az 55-300-ról...nevezetesen, hogy "70-200 között tűéles képe van..." ezért talán jobban megéri ráadásul van +100 hozzá igaz az már elég átlagos. Elkezdtem gondolkodást színlelni, és arra jutottam, hogy csak jobb kell legyen akkor...?! Szerintetek is így van? Megéri a többlet zsetont?......vagy hagyjam a gondolkodást másra. :F

Üdv:bogyó!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#18932) Colonel993 válasza olajbogyo (#18931) üzenetére


Colonel993
senior tag

Rekeszelve minden obi éles :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#18933) kulerr válasza olajbogyo (#18931) üzenetére


kulerr
őstag

Jó kis obi az 55-300 de nekem baromi lassú volt a fókusza.
Nekem ezért nem jött be anno, de persze ez magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

(#18934) hcl válasza faki_ (#18924) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL
A fordított kitobi munkatávolsága kb. 3cm. Azzal én lepkét, legyet, szöcskét, méhet, virágot, élettelen tárgyakat, stb. makrózok.
Kis gyútávval is lehet, csak másképp. Próbáld ki Türelem nem árt.

@Colonel993 : Na, azért nem mindegy, mennyire rekeszelve, és mennyire éles. Meg egyéb hibák. A Canon 75-300 f8 körül is tud brutál CA-t nyomni, ha akar (meg ha sok a fény), nyitva meg még rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18935) qnadam válasza faki_ (#18924) üzenetére


qnadam
veterán

vagy be kell ruházni egy gyári pentax átalakítóba, aminek nincs pereme, mégis ki lehet venni egy mozdulattal, külön eszköz nélkül :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18936) bagaba1


bagaba1
tag

sziasztok

Jelenleg még 20D-vel fotózom, de hamarosan tervezem a váltást FF-re. Mi a véleményetek 85 f1.8, 100 f2 összehasonlításban? Portrézásra használnám, fényerő fontos, árban viszont szeretnék 100e alatt maradni(értelemszerűen használtban gondolkodom). 85 elég kedvelt obi, gyakran bukkan fel használtan is, viszont 50 1.8 mellett nem tűnik túl nagy lépésnek, ezért is gondolkodom a 100 mm-en. Utóbbi elég ritka, csak 100 2.8 macrot látok mindig, viszont a fényerő fontosabb lenne számomra mint a közelpont. FF váltás esetén természetesen jelentősen változna a képkivágás is, és mivel a 20D ára elég alacsony, ezért maradhatna is mindkettő telézni, FF-en viszont ugyanúgy meglenne 100 és 50 is.

más: Canon, Sigma, Tamron 17-50 f2.8 obik használhatók fullframe-en, vagy csak APS-C szenzoros vázra tehetők fel?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#18937) fattyu válasza bagaba1 (#18936) üzenetére


fattyu
veterán

én nem szerettem a 85öt. lilul mint az állat. 100 2-m meg nem volt.

ffen a 100 2.8 azért nem rossz ám fényerő egy stopot helyből nyered az FFel, a dof meg ígyis elég kreatívkodásra ad lehetőséget.

eszerint a 100 Macróval nem lehet hibázni szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18938) aleister válasza bagaba1 (#18936) üzenetére


aleister
veterán

A 17-50 tipikus DX alapzum. A Tamront próbáltam. Az kevés az FX-hez.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18939) 98bja


98bja
senior tag

Van egy D5100-am a 18-55-ös kitobival. Szeretnék venni egy teleobit körülbelül 100 ezer forintért.
Kinéztem a Nikkor 55-300-at és a Sigma 70-300-at.
A sigma jóval olcsóbb, de vajon megéri a felárat a Nikkor?
Vagy valami más alternatívát is szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#18940) qnadam válasza bagaba1 (#18936) üzenetére


qnadam
veterán

85-ösöm van, de olvasgattam sokat ugyanebben a témában. arra jutottam, hogy tökmindegy, de a 85 kicsit olcsóbb és gyakoribb is.
nálam annyi szólt még a 85 mellett, hogy az közelebb áll a cropos vázon 50 mm-hez, de tényleg nem nagy a különbség. lilulást nem láttam a képeken :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18941) kulerr válasza 98bja (#18939) üzenetére


kulerr
őstag

Szerintem inkább Nikon 70-300 VR vagy Tami 70-300VC-t vegyél.
Ha használt is jó tamiból 70 körül ki lehet fogni nagyon szép példányt.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#18942) aleister válasza 98bja (#18939) üzenetére


aleister
veterán

Nem néztél elég jól körül. :)
Egyértelműen Tamron 70-300 VC. Figyelj az 5 év garira!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18943) zserbox


zserbox
őstag

canon 15-85-el van valakinek tapasztalata?
képminőségben hogy viszonyulhat egy tamron 17-50 2.8hoz?

(#18944) _seth_ válasza zserbox (#18943) üzenetére


_seth_
veterán

Jó az a tamron (gondolom a non VC-re gondolsz mivel az a sláger belőle :) ) de a canon jobb szerintem minden tartományban, cserébe több mint 2x annyiba is kerül viszont lentebbről kezd és a vége is nagyobb, tuti kis objektív az a 15-85.
Összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18945) .DLL válasza zserbox (#18943) üzenetére


.DLL
veterán

Én azért nehezen tartom összehasonlíthatónak, persze rajzolat, vignett, CA, stb adatok, képek vannak a neten, de szerintem kicsit más a célközönség, mindkettő jó, az viszont, hogy inkább tartományra, vagy inkább konstans nagy(obb) fényerőre van szükséged, az jobban eldönti a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18946) kilozsul válasza bagaba1 (#18936) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Pont ugyanezen a dolgon kattogok, csak nem FF megközelítésben: Egy 50mm 1.8 mellé kell majd a következő obi és a 85 vs 105 között nem tudok dönteni, és engem EZ A CIKK bizonytalanított el...

vagy veregessen valaki vállon, hogy a 85mm 1.8 bőven lefedi a portrézást akkor is ha csak arcról van szó (és nem ebből élek azért) :D

(#18947) qnadam válasza kilozsul (#18946) üzenetére


qnadam
veterán

a 105 cropos vázon már 150 mm felett lesz, a 85 pedig megfelel ~130-nak. jó lesz az :) a 105 szerintem túl hosszú lenne erre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18948) kilozsul válasza qnadam (#18947) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Még fizettem is volna, hogy ezt halljam... :DDD

(#18949) qnadam válasza kilozsul (#18948) üzenetére


qnadam
veterán

ne fogd vissza magad: 11600006-00000000-09712179 :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18950) kilozsul válasza qnadam (#18949) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Peersze, aztán elinnád nélkülem te kunádám! :DDD BP-n járok leisszuk! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.