Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) #40935168 válasza Monya78 (#17000) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem tudtam, hogy portréra van egy 70-200 is talomban. Ez nagyban árnyalja a képet, legalábbis én akkor totál más stratégiát választanék.

Éspedig:
- portéra makro obi minek, ott a 70-200, ff-en az f/4 is szép bokeh-t ad
- makro-ra lenne célobi a 150-es, igen, így a 100-asok felejtősek
- makro-ra nem kell se jó AF, se OS. Legalábbis, ha nem point-and-shoot makrózol, hanem derítők, vakuk, állvány, stb, akkor úgyis szűk rekeszen liveview-ból MF

Ha meg akarsz szabadulni a 70-200-tól, akkor viszont első hsz-em él. :D

Nikon FF-en amúgy a 105-ös micro-Nikkor (stabis 2.8-as makro üveg) egy imádnivaló kütyü portréra és egészalakra, szóval ha a 70-200 nem kell, jó ez a gyutáv. Még a 150 is belefér gyutáv ügyileg talán, de OS nélkül 150-en portrézni, hááááát..

(#17002) forceberg válasza Monya78 (#17000) üzenetére


forceberg
veterán

Én DX-en a 105-ös váltottam 150-es makróra. A stabi nekem nem hiányzik, úgyis teszek alá valamit.
A képét szeretem(minden makró jóképű szokott lenni), de pár métertől távolabb azért lágyul nyitva, de portréra épp jó ezáltal szerintem. A bokehja gyönyörű. Csak azt is számításba kell venni, hogy portréra elég hosszú a 150mm, de még belefér.
Pár képem vele:
F2.8
F2.8
F4
F5.6
F4

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17003) Monya78


Monya78
veterán

70-200-tól valamilyen szinten megszabadulnék ugyanis USM hibás sajnos, vízszintestől lefelé gyors, vízszintestől felfelé tartva lassú, (nem is tudom mennyit érhet így használtan)

Természetben járva eddig a 70-200ast vittem ehhez pluszban egy makrót is vinni macerás, makrózásról annyit hogy vegyesen használnám, néha csak megyek és lövök AF-el pl. 1:3 vagy 1:4 ben, vagy néha babzsák ill monopod használatával kicsit jobban is belenagyítanék Live + MF kombóval. (vakut, derítőt nem használnék)

Kicsit jobban utána nézve a tesztekben néhány oldal nem is olyan rossz képminőséget ír a 150mm OS-nek F4-re rekeszelve kb. ua. mint a C70-200 IS F4 nyitott rekeszen használva.

forceberg: Tényleng szép a bokeh, flick-en már nézegettem ezeket a képeket.
AF azért használható, ha sportra nem használom?

[ Szerkesztve ]

(#17004) Monya78 válasza Monya78 (#17003) üzenetére


Monya78
veterán

Canon 100mm F2,8 L IS lett a döntés végeredménye

(#17005) role_of_72


role_of_72
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék azoktól, akik (hozzám hasonlóan) szeretnek éjszakai városfotókkal próbálkozni - problémakör alant.

Nem tagadható, hogy fejlődik a technika, már az alap kitobjektívekbe is bekerül az elméletben hasznosabb 7db lekerekített rekeszlamella az ódivatú 6db egyenes helyett.. Így van ez nálam is: a kis Canon 18-55 IS obiban még a "régimódi" megoldás található, míg a második generációs Sigma 17-70-ben már az űrhajózás technológiájának 7 kerekded lamellája gyönyörködteti a szemet.

Ez biztosan nagyon szép és jó a háttér elmosásánál, viszont akkor itt jönne a kérdésem: csak engem zavar (vagy vagyok béna) hogy ezekkel a kerekített lamellákkal csak ilyen csoffadt csillagokat lehet elérni az éjszakai fényeknél? :U A példában szereplő kép "csak" F8, de egyébként se' kelljen már fikává agyonig rekeszelnem egy kis csillagocskáért az obit. Összehasonlításképp 18-55 képe (ok, persze ez jobb kép és F14, de most nem ez a lényeg :)) )
Tehát:
Kérdés #1: Titeket ez nem zavar (vagy van megoldás)?
Kérdés #2: Hová lesz így a világ dicsősége? :DDD

Köszi!

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#17006) imyourfriend válasza role_of_72 (#17005) üzenetére


imyourfriend
őstag

Milyen záridőt használsz? 1 éve próbáltam ilyent, csak próbálás szintjén. És hosszú záridőt kellett használnom ahhoz hogy "csillagokat" mutasson a kép.

(#17007) Wa2x_ válasza role_of_72 (#17005) üzenetére


Wa2x_
veterán

Csillagszűrő

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17008) fattyu válasza imyourfriend (#17006) üzenetére


fattyu
veterán

nemár légyszi :W
Semmi köze a záridőnek.

A blendelamellák által bezárt éles szögekben szóródik a fény ama kívánt formára. lekerekített lamelláknál nincs/csoffadt a hatás. Ennyi

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17009) #40935168 válasza role_of_72 (#17005) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azért lekerekített ide vagy oda, már f/11-en is csillagozik, f/14-en pláne. 9 kerekített mellett. (24-70). A többit elmondták a többiek. :) Hiába kerekített a lamella, a tökéletes kör-kerekded formát tágon adják ki, olyan szögben vannak kerekítve.. ahogy rekeszeled össze őket egyre jobban, szögletesedik be az amúgy kerekded lamellák által körbehatárolt terület. Akkor maradna mindig kerek, ha a lamellák kerekítési íve rekeszeléskor egyre erősebb lenne, de ilyen nincs (egyelőre), majd talán 100 év múlva valami amorf formaváltoztató anyaggal talán.. :D

Számomra fontosabb a szép bokeh és amikor kell a csillag, ugyanúgy f/14 körülre húzom le, mint Te a második képeden. És megvan a csillag, ollé. Mérsékeltebb rekeszeléskor valóban kevésbé csillagozik.

(#17010) Byk01 válasza #40935168 (#17009) üzenetére


Byk01
senior tag

Folyamatosan változó sugarú lekerekítés létezik, és ezzel meg lehet oldani a közelítőleg pontos kört a teljes tartományban. Azt nem tudom, használják-e, de nem kell intelligens, alakváltoztató anyag hozzá :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17011) #40935168 válasza Byk01 (#17010) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát, elhiszem Neked :K
Az 1.4G-met nézegetem, ahogy rekeszel le, egyre jönnek elő a sarkok a túl nagy sugár miatt (szóval tágon szép kereket alkot). Tamim dettó. Fura.

(#17012) Byk01 válasza #40935168 (#17011) üzenetére


Byk01
senior tag

Simán el tudom képzelni, hogy inkább nem használják, mert túl nagy macera lenne a gyártása. Vagy egyszerűen csak ez egy újabb fejlesztés lesz valamikor, amivel megint ki lehet majd tűnni.

Jobbulást

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17013) #40935168 válasza Byk01 (#17012) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, valszeg.
Köszönöm. Szar ügy, szívesen taliztam volna a többiekkel.. jó kis csapat..

(#17014) imyourfriend válasza fattyu (#17008) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én úgy tapasztaltam, de igazad van. Nekem valamiért csak 25-30s környékén jöttek elő ezek az alakzatok kitobinál.

(#17015) forceberg válasza imyourfriend (#17014) üzenetére


forceberg
veterán

LOL.
De azért adj tanácsokat továbbra is másoknak... :W

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17016) #40935168 válasza imyourfriend (#17014) üzenetére


#40935168
törölt tag

Milyen rekeszeket mutatnak azok a 25-30s záridejű fotók ? :U

Szóval: a csillag formát a szűk rekesz adja, nem a hosszú záridő. A szűk rekesz miatt hosszú lesz a záridőd. Az más. :) Persze ha egy Predator űrhajó landolna a fejed felett, tízmillió lumen fényerővel, akkor valszeg f/22-n is 1/1000-et lőnél. :U Rekeszprioritásos módban ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#17017) gab.m válasza forceberg (#17015) üzenetére


gab.m
senior tag

Nagyon idegesítő, hogy itt is és az indexen is minden topik az "észosztó" hozzászólásaival van tele, mindenkinek korlát és gondolkodás nélkül hányja a betűket, mindenhez ért, mindent kipróbált, és mindenkinél tapasztaltabb. Azon már nem is tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, amikor indexen a tapasztalt öreg rókákkal nekiáll vitatkozni... És az a baj, hogy ott még nem nagyon jöttek rá, hogy jóformán csak egy trollal van dolguk.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#17018) imyourfriend válasza #40935168 (#17016) üzenetére


imyourfriend
őstag

f/16 környékit, már megértettem mitől van ez a jelenség. :)

(#17019) #40935168 válasza imyourfriend (#17018) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amit mondasz, megállja a helyét záridő prioritás módban, ha kézzel húzol neki mondjuk gyenge fénynél egy 20s vagy hosszabb záridőt. Oda a gép szűk rekeszt kalkulál. De ilyenben ritkán fotózik a nagy átlag, max a sportfotósok és 1-2 spéci egyéb szitu..

(#17020) forceberg válasza #40935168 (#17016) üzenetére


forceberg
veterán

Azért 14-16EV-s napfényes időben lehet pillanatot fagyasztva csillagozni szűk rekesszel alacsony ISO-kon is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17021) #40935168 válasza forceberg (#17020) üzenetére


#40935168
törölt tag

Öööö végülis nem beszéltük meg, hány lumen ténylegesen egy predator űrhajó fénye, úgyhogy mosom kezeimet. Illetve: én csak arról beszéltem, a napfényről nem. Úgyhogy mosom megint. :U :D ;] ;)

(#17022) gab.m válasza forceberg (#17020) üzenetére


gab.m
senior tag

Ez gyönyörű volt, mintha csak a mestert hallottam volna! Bravo! :C :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#17023) forceberg válasza #40935168 (#17021) üzenetére


forceberg
veterán

Nézd meg a vizet :)

Igen, a felső részen az a predator hajtóműve :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17024) #40935168 válasza forceberg (#17023) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gondoltam. :K Balcsin szórakoztam ilyennel, de nem sikerült szépet alkotni. Annak mondjuk "kicsit" barnább a vize. A koszt viszont szépen hozza a szűk rekesz és ugyanígy jártam, a vízpára kiült a képre. Na majd nyáron elbohóckodom vele. :K

Az űrhajó klassz, mit keresel még itt ? :))

[ Szerkesztve ]

(#17025) Real_Necro válasza gab.m (#17017) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sajnos a "guglihuszár" észre sem veszi magát, vagy éppen ezeket a kommenteket. Ha mégis, akkor próbál betámadni nevetséges módon, mintha itt mindenkit tökéletesen ismerne. Arra, mikor okoskodott, hogy az ember olvasson el 5 könyvet mielőtt egy gépet a kezébe vesz még mindig nem tudott válaszolni, hogy ő hányat olvasott el. A saját gyengeségeit nem reklámozza, pedig a képei alapján bőven lenne mit fejlődnie, nem pedig az észt osztani. Legalábbis a FB-on megosztottakra én nem lennék büszke.

Anno többször le lett írva, hogy ne etesse senki a trollt. Most már késő, páran ideszoktatták... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17026) role_of_72


role_of_72
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :R
Ahogy olvasom sikerült körüljárni a témát elég rendesen. ;]

És valóban, kipróbáltam, f11 felé csak-csak megindulnak azok a csillagocskák! Függ még ezen túl attól is (ahogy megfigyeltem), hogy maga a fényforrás mennyire éles/pontszerű: pl. egy matt búra alatt világító izzó a világért nem akar "csillagzódni".

Más: kolléga már fentebb kérdezte.. a Sigma 18-35 F1.8-fól valakinek véleménye?
Igencsak megmozgatta a fantáziám.. :K

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#17027) indigo válasza role_of_72 (#17026) üzenetére


indigo
aktív tag

D7100-on próbáltam. Átfogáshoz képest nagy, nehéz, de jól kiegyensúlyozta a vázat. Gyenge fényű pincegarázsban nyitott rekesszel is borotvaéles képe volt.

(#17028) Novics


Novics
senior tag

Ahojj!

Tervezek - megfordult a fejemben, szeretnék - venni egy D7000-est. Használtakat néztem. 2 jelölt van.
1. 18-105 VR-rel 199-ért
2. fix 35 1.8-cal 185, obi nélkül 150.
A 18-105 befog mindent, ami nekem kell. A fix meg ugye fix, de azt olvastam - legalábbis úgy rémlik :D -, hogy nagyon szép képe van. Meg ugye fényerős. Mellé lenne egy 18-55, 55-200 kitobi páros, ami megmarad, amíg nem sikerül eladnom a D60-nal együtt.
Szerintetek melyik éri meg jobban? Illetve van e más javaslat? Ha csak vázat veszek, akkor 45-öt tudok még obira költeni. Vagy még várni egy kicsit, gyűjtögetni, és venni egy jobbat. A keret sajnos elég szűkös, ez meg egy drága hobbi, viszont azt tudom, hogy egy jó obi életre szól.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17029) balintkagan1 válasza Novics (#17028) üzenetére


balintkagan1
tag

50mm AF-S 1.8G esetleg a 35mm.es helyett?Nagyon jó kis objektív az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#17030) .DLL válasza Novics (#17028) üzenetére


.DLL
veterán

Nehéz dönteni, mert neked kell tudnod, hogy zavar-e a váltás a két obi között 55mm-en. Ha nem annyira, akkor ezeket tartsd meg és mellé a fix 35 nagyon szép "élethű" képeket nyújt a mélységélességével.
Ha zavar az fenti, akkor add el őket, vedd meg 18-105-tel, és az eladott obik árából meg vehetsz egy 1,8-as fixet (és itt már választhatsz, hogy 35 vagy 50mm a szimpatikusabb)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#17031) A Zéé válasza Novics (#17028) üzenetére


A Zéé
addikt

a 35-össel többeknek meggyűlt a baja a D7000-en, szóval van benne rizikó, de ennek ellenére lehet, hogy nálad jó lenne. Én szeretem az enyém (többet van fenn, mint a 18-105), és D3100-on nem látom hibásnak.
Amúgy ha van 2 kitobid is, én nem vennék egy 3-at is mellé még rövid időre se, max helyette. Innen a fórumról amúgy többen is a stabi nélküli Tamron 17-50/2.8-at használják a kitobi + a 35/1.8 kombó helyett.

Just a simple Lineman...

(#17032) Novics válasza A Zéé (#17031) üzenetére


Novics
senior tag

Én is néztem a Tamront, és szívem szerint azt választanám - mert nagyon jól jönne azért az a 17-es nagylátó a tájhoz, meg az 50 a portrékhoz -, de közel 100 pénz elég sok.Használtan mondjuk "csak" 65...
Ha veszek új vázat, akkor a régit el kell adnom, azt pedig jó eséllyel gyorsabban el tudom adni, ha adom hozzá a dupla kit-et, amiben én is vettem. (D60 nem VR-es obik) Tehát az egymás mellett csak addig lennének, amíg nem sikerül eladnom.Hmmm... szét is nézek gyorsan, hogy mennyiért kéne kitenni őket.
Mire gondolsz azzal, hogy meggyűlt a baja?

50mm AF-S 1.8G mellé valami S budget nagylátó tájképekhez?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17033) forceberg válasza Novics (#17032) üzenetére


forceberg
veterán

50mm AF-S 1.8G mellé valami S budget nagylátó tájképekhez?

Ha szűkös a keret, akkor a 17-50-es Tamront vedd használtan.
Mostanában igen idétlen árakon mennek 60k felett, de ki lehet fogni.
Vagy esetleg a Sigma 18-50/2,8EX DC(nem macro és nem HSM verzió). Ezek jó áron szoktak lenni és jók.
Ha ennél nagyobb látószögre gondoltál, akkor az sajnos többe fog fájni.
DE, ha bármiből használtat veszel, akkor azt alaposan ki kell próbálnod, mert vannak minőségileg gyengébb darabok is a piacon.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17034) A Zéé válasza Novics (#17032) üzenetére


A Zéé
addikt

hú, ha a nem VR-es obik, azokon nehéz lesz túladni, és nem is képviselnek nagy értéket. Szerintem max 30-at adnak a kettőért összesen (ha bárki venne ilyent), a váz is kb annyi, szóval 55-60 körül érhet az a szett, és akkor jó áron sikerült túladnod rajta. De ezeket tényleg egyben próbáld eladni.

Az AF volt/van baja többeknek, hol pontos, hol nem, de leginkább teljesen random hol frontos, hol backes, hogy jól működik. De a Nikon topicban ha rákeresel hamar találsz példákat rá sajnos. A többit meg leírta forceberg.

Just a simple Lineman...

(#17035) nagybá válasza forceberg (#17033) üzenetére


nagybá
senior tag

Grat a képeidhez! :)

(#17036) taranis válasza forceberg (#17033) üzenetére


taranis
addikt

Én is megnéztem már a képeidet, találtam nagyon szépeket, többek között már mennék is a Börzsönybe :) Kezdő vagyok még, és nagyon érdekelne, hogy pl a prágai képen egy adaptive wide angle correction nem tudott volna segíteni, vagy túl nagy lett volna a képveszteség, vagy esetleg direkt tartod meg ezt a hatást?

colorizer.net

(#17037) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,
Kezdő hobbifotósként, első DSLR-hez keresek használt obikat, szárnybontogatáshoz.

Váz: Pentax K200D
Meglévő obi: kitobi (SMC Pentax-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL II)

Érdemes lenne-e megvenni az alábbi filléres obik valamelyikét?
SMC Pentax-M 28mm f/2.8 // 14000 HUF
Chinon Auto MC 50mm f/1.7 // 9000 HUF
Tokina 80-200mm f/4 (van rajta elvileg egy "Close Focus" gyűrű a makrózáshoz) 7000 HUF

Első körben az esti városfotók, épületfotók, és a makrózás érdekel.
A 80-200-as szerintem utazó zoomnak ennyiért ajándék, a másik kettőt dícsérik ugyan, de nem tudom, jobb képeket kapnék-e velük a kitobinál.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#17038) Wa2x_ válasza uffneked (#17037) üzenetére


Wa2x_
veterán

Pentax 28/2.8 jó, bár kicsit magas az ára, Tokina sem rossz kezdésnek, átlagos tele, Chinon remek fix, helyette van még a Pentax-M 50/1.7, igaz drágább is (legalább 2x), de remek portré obi az is, ha nincs rá keret, akkor Chinon.

Persze, hogy jobb képük van a kit obinál, ezek fényerősebbek, és szebb a rajzolatuk, csak AF nem lesz.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17039) uffneked válasza Wa2x_ (#17038) üzenetére


uffneked
aktív tag

Az AF hiánya nem gond, úgy is "meg kéne tanulni" az MF-t.
Akkor kezdésnek a Tokina, és a Chinon. A pentaxot meg a chinonos srác hirdeti, bepróbálkozom egy csoportos kedvezménnyel nála... :)
Köszi, és ha van esetleg valami javaslatotok még, mit lenne érdemes, szeretettel várom! ;)

(#17040) BiriBum válasza uffneked (#17037) üzenetére


BiriBum
őstag

A Tokinát meg lehet venni ennyiért, de a makró funkciója csak egy vicc. Ha kifogsz egy manuális K-s 100-as makrót, azzal jobban jársz. Alternatíva a Raynox DCR 250-es, drágább megoldás a Pentax 100-as AF, vagy a Tamron 90-es makró.
A Pentax 28-as nem egy világbajnok obi. A Chinon 50 nem rossz, nekem volt ilyen és volt egy 1.4-es is, utóbbi sokkal jobb képeket produkált.
A helyedben megpróbálnék felhajtani egy Pentax A1.7-est (lehet, hogy az enyém eladó lesz)..
Manuális telézni még jópofa kis szerszám a Chinon 135/2.8.

Mindegyik obinál fontos, hogy nézz át rajta nyitott rekessze, hogy nem gombás-e és próbáld ki a rekeszt, hogy akadásmentesen működik-e.

(#17041) Mikisys válasza uffneked (#17037) üzenetére


Mikisys
őstag

A felsoroltakból a Tokina éri meg, mert fix fényerős és később is jól használható kistele-zoom.
Fix obit csak akkor érdemes venni, ha különleges képeket akarsz készíteni velük, mélységélességben, vagy háttérelmosásban, vagy csak portré, vagy tárgyfotózáshoz.
Mindenképpen ki kell próbálni az objektíveket, állapot, kezelés, állítás szempontjából.

Üdv!

(#17042) vation


vation
tag

Sziasztok,

Kerestem 50mm 1.8G-t (Nikon)de nem nagyon van most a piacon.
Mi lehet hasonló, ami árban sem rugaszkodik és hasonló képességekkel bír?

Thx

(#17043) TayRol válasza vation (#17042) üzenetére


TayRol
veterán

semmi. az egy best buy obi annyiért.

(#17044) vation válasza TayRol (#17043) üzenetére


vation
tag

Akkor ez gyors volt.
Köszi :)

(#17045) #40935168 válasza vation (#17042) üzenetére


#40935168
törölt tag

Újonnan v használtan ?

(#17046) vation válasza #40935168 (#17045) üzenetére


vation
tag

Elsősorban használtan az kedvezőbb ár miatt.

(#17047) uffneked válasza Mikisys (#17041) üzenetére


uffneked
aktív tag

+ BiriBum
Koszonom az infokat, jol korul kell jarnom a kerdest.
Mint kiderult, tucatnyi ember adna el tobb tucat kulonbozo obit, fel kell dolgoznom a latottakat... :)

(#17048) andris1602 válasza BiriBum (#17040) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia
Szerinted egy jo állapotú Pentax-A 50mm 1.7esnek mi a reális ára?
Köszi előre is

(#17049) Wa2x_ válasza andris1602 (#17048) üzenetére


Wa2x_
veterán

20-25 ezer HUF

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17050) TayRol válasza Wa2x_ (#17049) üzenetére


TayRol
veterán

Az kicsit sok, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.