Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) m3ss válasza aleister (#25000) üzenetére


m3ss
veterán

teged elrettent egy fokuszhibas tortenet, ennek elllenere sok mindenkinek ajanlgattok d5xxx szerias gepet, ami nem is tud fokuszkalibraciot :N
amugy en kivancsi lennek ezekre a tamron obikra, de en tul draganak talalom oket a fenyerohoz kepest. bar stabisak, de egy 85-os obin mondjuk kinek kell stabi? 35-oson en is el tudnam viselni a stabit, neha jo lenne.
masik dolog meg, ezeket nem lehet dokkkolni, mint az artokat, nem?
en tamronek helyeben nem 85-ost, hanem hosszabb, pl 100, 135-os obit csinaltam volna. nikonra ki fog ennyiert tamron 85-ot venni? de meg canonra se hiszem, hogy tul sokan. van olcso 85 1.8, meg van kivalo 85 1.2.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25002) _seth_ válasza m3ss (#25001) üzenetére


_seth_
veterán

A tamronnak is van mar usb dokkoloja. TAP neven fut.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25003) aleister válasza m3ss (#25001) üzenetére


aleister
veterán

Teljesen másról beszélsz.
A dslr világával ismerkedő kezdőknek ajánljuk -hozzátenném jogosan- a D5xxx szériát. Aminek egyébként nincs AF gondja.
Ez a lencse kifejezett prémium kategóriájú és árú, innét kezdve a professzionális réteg fogja használni.
Ne mossunk már össze árban és felhasználásban teljesen más területen mozgó dolgokat!
Aközött is van különbség, hogy egy esetlegesen pontatlan D5xxx-et bevisz a user, és egyszer kalibráltatja, meg aközött, hogy 6. alkalommal lesz pontos valami.

Ahogy _seth_ kolléga írja, van már Tamronban is dokkoló. Pont az említett 35, 45-ös kombóval együtt adták ki.

Egyébként én is drágának találom őket. De 1-2 hónap és annyiba fognak kerülni, mint az 50 1.4 art. Erre írtam, hogy mindenki döntse el, hogy melyik hasznosabb. A 2/3 Fé, vagy 3-4 Fé-t adó stabi. No meg cserébe ezekre 5 év gari van még mindig.

Fura, hogy a kisebb gyutávú optikában tartod fontosabbnak a stabit.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25004) m3ss válasza aleister (#25003) üzenetére


m3ss
veterán

en csak arra celoztam, hogy te is eleg fontos kerdesnek tartod, hogy pontos legyen a cucc, ezert nem ertem, h miert ajanlasz akkor vkinek kalibralast nem tudo kamerat. dslr-nel a legsarkallatosabb kerdes a fokuszpontossag, fokuszkalibracio. ha gyarilag kalibralt, pontos obik es vazak hagynak el a boltokat, azt mondanam meg van is ertelme fokuszkalibralast nem tudo kamerat venni. de mivel nem pontosak alapjaraton a cuccok, sztem hulyeseg d5xxx szeriat venni.

a 85-os egy portre obi. persze lehet mast is fotozni vele, neha...portre fotozasnal mikor fog az ember 1/20-on fotozni? 100-bol 1x.
35-ost azert hamarabb veszed elo egy esti setalas alkalmaval, vagy egy belteri fotonal ahol statikus a tema.
ha valami miatt kreativkodni akarsz a zaridovel, mozgas megjelenitsevel, pl jarmuvek a varosban, embertomeg stb...ezek szinten nem azok a temak, amiket altalaban egy szuk portre obival lodozne az ember.

minden 6. sigma art pontos? nem tudom mibol, kibol indulsz ki, van par embernek ismerettsegi koromben, senki sem vitte meg vissza. sztem juzer error, es nem jol dokkolta be...

"Aközött is van különbség, hogy egy esetlegesen pontatlan D5xxx-et bevisz a user, és egyszer kalibráltatja"
ha szerencseje van, akkor egyszer kell csak kalibraltatni. neha tobbszor. de ha nem garis az obi vagy a vaz, akkor mindezert fizetni kell, amig ha van mafa, meg tudja csinalni maganak is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25005) aleister válasza m3ss (#25004) üzenetére


aleister
veterán

Igen, időközben én is gondoltam a tájfotózásra, mert ott tipikusan szűkebb rekeszt használ az ember, így lehet, hogy elszáll a záridővel. Ott tényleg hasznos lehet.

Szerintem DX-en, ha nem fényerős fixet használ egy kezdő felhasználó, akkor sok esetben észre sem fogja venni, ha minimálisan pontatlan a váz. Biztos vagyok benne, hogy a jelenleg használatban lévő belépő tükrösök nagy része -3 +3 korrekción belül szór valahol, csak hát fel sem tűnik a usernek.

Én pont ebben a topicban olvastam, hogy valamelyik fórumtársnak a 6. art lett pontos. És nem kicsit volt pontatlan a másik 5, hanem kb használhatatlan. Ha jól emlékszem időben is tökre elhúzódott az egész.

De nincs ez másképp a Nikkor 50 1.4-gyel sem. Ismerősnek 2-ből 2 rossz pontatlan volt. Igaz ott megoldott egy sima kalibráció.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25006) JohnyBlue válasza aleister (#25005) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Az én üvegem is pontatlan volt. Vettem egy dokkolót, pikk pakk hamar belőttem és tádááám. Most tavaszra elmásztak a kalibrálási pontjai. Pont múlt héten elővettem a dokkolót és megint pikk pakk belóttem.

AF Sebessége és pontossága nagyon de nagyon rendben van. :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#25007) m3ss válasza aleister (#25005) üzenetére


m3ss
veterán

kar, hogy nem 85 1.4 lett ez az obi..nagyon kellene vmi 85 1.4 art vagy esetleg egy 135 1.8 art? raadasul most 135 f2-ot nem is erdemes venni, ha canon hamarosan felfrissiti...
kicsit at akarom alakitani a 35-50-85 sort, egy 135 art jo lenne. tul kozel van az 50-eshez a 35-os is, meg a 85-os is. 24-50-135 sztem jo lenne. bar a 35-ost sajnalnam, mert iszonyatosan jo allaround latoszog, csak nekem ez nem tul nagy elony most 2 kameraval...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25008) amulet


amulet
senior tag

D7100-hoz kellene valami jó széleslátó, (ezek vannak tami 17-50 f2.8, nikon 35 f1,4, sigma 70-200 f2,8)
keret max 100-120, ami szóba jöhet: (éjszakai csillagos égbolt, tájkép, épületek, belsőtér)
- Tokina AT-X Pro 12-24mm f/4
- Sigma 10-20 F4-5.6 HSM
- Samyang 10mm f2.8
talán még a nikon 12-24
Keresgéltem teszteket, de nem tudom melyik lenne jó választás, segítsetek légyszi

(#25009) aleister válasza m3ss (#25007) üzenetére


aleister
veterán

Egyetértek. Én sem igen értem, hogy ezen az áron miért nem inkább a fényerőt fejlesztették. Annyiból végül is jó ötlet, hogy a piacra új opció érkezett. 1.4-es optikák voltak már. Most arra is született megoldás, ha valakinek a stabi a fontos.

(#25006) JohnyBlue:
Igen, ez így jól hangzik, de másik oldalról nézve fura, hogy a fotósnak kell további összeget költeni, és a saját idejében azzal bajlódnia azért, ami elvárható lenne.
Ettől függetlenül praktikus dolognak tartom én is, csak kicsit olyan, mintha felcserélődtek volna a szerepek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25010) m3ss válasza amulet (#25008) üzenetére


m3ss
veterán

ha csillagot is akarsz fotozni, akkor inkabb tokina 11-16 2.8. en a 12-rol indulo obikat kihagynam, vagy tokina 11-16 vagy sigma 10-20. utobbi azert f4-en nem fogja megvaltani a vilagot. de rekeszelve annyi penzert nem rossz nagylato a sigma 10-20 nikonra. foleg ha allvanyt is hasznalsz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25011) m3ss válasza aleister (#25009) üzenetére


m3ss
veterán

"Igen, ez így jól hangzik, de másik oldalról nézve fura, hogy a fotósnak kell további összeget költeni, és a saját idejében azzal bajlódnia azért, ami elvárható lenne."
ezt akkor lehetne felroni nekik, ha a canikon optikak pontosak lennenek alapjaraton. igaz annyira sok obit nem vettem ujan, meg nem is a legjobb obik voltak, de nikon 35 1.8g, canon 85 1.8, canon 50 1.8 II ezeket mind ujan vettem, egyik sem volt pontos alapjaraton.
es a tobb targytavolsagon valo kalibralhatosag azert nagy feature a canikon cuccokhoz kepest. igaz utalatos melo beloni, de legalabb van ra lehetoseg...sztem a sigma nagyon jo iranyba ment el minden teren.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25012) JohnyBlue válasza aleister (#25009) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerintem tök jó, hogy én is tudom kalibrálni. Nem kell szervízbe küldözgetni. Nem tudom melyik a jobb, elküldeni a szervízbe tavasszal az összes cuccom kalibráltatni és jó ideig semmi nincsen belőle vagy pedig rááldozni egy kis időt és megcsinálni magadnak böcsülettel... :D Én az utóbbit választom. ( plusz hót vidéki vagyok szóval minden egyes út 10K.... ) lehet számolgatni

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#25013) m3ss válasza JohnyBlue (#25012) üzenetére


m3ss
veterán

most mar idopont keres sincs, ott pihentetheted par hetig. es azert nekem arra is volt pelda, hogy elsore nem jol kalibraltak be. amugy sem csinaljak meg annyira precizen, pontosan, mint amennyire te meg tudod magadnak egy dokkoloval.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#25014) amulet válasza m3ss (#25010) üzenetére


amulet
senior tag

köszi, de tokina 11-16 nem sok van eladó :(
a nikon 12-24 milyen, sokan írják, hogy nem rossz obi

(#25015) aleister


aleister
veterán

Ne értsetek félre, szerintem is tök hasznos, jó dolog, csak továbbra is tartom, hogy -főleg ebben a kategóriában- nem a felhasználó feladata lenne ez. Attól tartok, hogy a dokkolók szélesebb körben való elterjedése esetén esetleg a gyártók átesnek a ló túloldalára, és csökken a minőség-ellenőrzés, mert majd_a_user_bekalibrálja_magának.
Persze még nem tartunk itt, de továbbra is amondó vagyok, hogy ideális esetben eleve pontosan kéne a kereskedelmi forgalomba kerülniük ezeknek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25016) JohnyBlue válasza aleister (#25015) üzenetére


JohnyBlue
őstag

De sajnos menet kozben is elmaszik az AF. A canikonnal is... :O

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#25017) aleister válasza JohnyBlue (#25016) üzenetére


aleister
veterán

Ez mondjuk igaz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25018) total90 válasza aleister (#25003) üzenetére


total90
veterán

Én itt azzal nem értek egyet, hogy Art-okat az ára miatt csak a profik használják. Pl. az én példám (de sok mást is ismerek), közel sem vagyok profi és még is megvettem... A mertra a válaszom:
-korábban eljutottam oda, hogy a felszerelésem fölé nőttem, úgy éreztem nem elég
-nem akartam mókolni, meg próbálkozni, hogy majd valami jó lesz, meg majd PS-olok...

Szerintem inkább megéri rá spórolni, mert ha elsőre soknak is tűnik az ára, elég hamar kárpotolnak majd a képek. Most eljutottam oda, hogy a cuccom jobb mint én :DDD

Abban viszont egyet értek, hogy ne nekem kelljen már belőni az fókuszt. Ok, meg van 1 óra alatt az egész, de akkor is. Meg vegyél még dokkolót, ami ha nem is nagy pénz, de akkor is pénzbe kerül.
Az én 50-es Sigmám gyárilag amúgy úgy el volt kúrva fókusz terén, hogy még F8-on sem volt éles ahova fókuszáltam :W Dokkolóval belőve viszont tű éles :K Olyan éles, hogy ha lefotózol vele egy darab kakát, akkor a képet visszanézve és azt figyeled, hogy ennek de jó a képminősége :Y

#25008) amulet

Nikon 12-24 egy "kicsit" más kategória, de ha keret engedi, akkor mindenképp. Én nem bántam meg.
Igazából Nikonra szerintem nincs jobb UWA.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25019) Gertev válasza aleister (#25015) üzenetére


Gertev
csendes tag

+1

Egy többszázezer forintos obi esetében bele kellene férnie egy minőség ellenőrzésnek, és nem a használóra bízni ezt. Régen egy ilyen obi ipari selejtnek számított!

[ Szerkesztve ]

(#25020) aleister válasza total90 (#25018) üzenetére


aleister
veterán

Igen, igazad van. Kicsit leegyszerűsítettem a dolgot, hogy kontrasztosabb legyen a különbség e között az obi, és egy belépő váz között.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25021) JohnyBlue válasza total90 (#25018) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tisztellek becsullek, de ha a 14-24-ad elmaszik majd viszed a szervizbe..?

A sigma es a tamron kenyelmes es koltseghatekony?

Es nagyon nem bannam ha a canikon es kiadna dokkolot, meg ha azt hozna magaval hogy nekem kell beloni a felszerelest.

Mas pelda veszel egy highend hang cuccot... Mitcsinalsz vele elso korben? Finomhangolod meg basztatod hogy tenyleg penge legyen. Vagy elviszed szerviube hogy sodorjak meg a kabeleket meg rászpitáljak meg jarassak meg a hangszorokat? ;)

Na en befejeztem ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#25022) total90 válasza JohnyBlue (#25021) üzenetére


total90
veterán

Nekem nem azzal van a bajom, hogy dokkolót meg kell venni, hanem azzal, hogy alapból szinte az összes obi, amihez lehet venni dokkolót, az nincs belőve és meg kell venned a dokkolót, vagy szervízbe viszed.
Minimum alapból be lenne lőve és ha idővel elcsúszna a fókusz, max akkor vennél, vagy szervízve vinnéd... A másik, hogy a korábbi obijaim kb. mind használtan vettem és amíg nálam voltam évekig, addig nem mászott el egyiken sem a fókusz. Tehát ez nem egy olyan dolog szerintem, hogy hetente kelljen használni. 14-24 is használtan lett véve és nem is olvastam még róla sehol, hogy fukósz elmászott volna... Szerintem egy ilyen kategóriájú objektívnél ez kb. meg sem szabad, hogy történjen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25023) aleister


aleister
veterán

Kicsit visszatérve a Tamron fixekhez, Vajh a kolléga miért használ állványt fényes nappal az ekv 35/45mm-es lövéselhez? Ráadásul stabis optikával? (a 4. perctől érdemes nézni)

Biztos Scott Kelby-től tanult fotózni ő is. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25024) rekid válasza aleister (#25023) üzenetére


rekid
addikt

Stabi nélkül nem tesztelte? :F

Egyébként pont most olvasom a csóka könyveit, tényleg eléggé rá van gyógyulva az állványra. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#25025) aleister válasza rekid (#25024) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem állványon csak lekapcsolta a stabit. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25026) JohnyBlue válasza aleister (#25023) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Van olyan debreceni fotos kollega aki ha modell, divat vagy kreativfotot lo azt allvanyrol tolja...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#25027) *Ropi* válasza aleister (#25025) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értelmesebb stabik (pl. Canon :D) felismerik ha állványon vannak és állvány módba váltanak. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25028) _seth_ válasza *Ropi* (#25027) üzenetére


_seth_
veterán

Mintha ezt a kitobi 55-250 is képes lenne észlelni :)

----

EF-M 22 F2 obit használ valaki?
Ebayen 30 körül lehet újat kapni belőle. 18-55 van jelenleg is EOS M1-en, de már fényerős obikhoz szoktam FF-en és egy kis háttérelmosást el tudnék viselni + így az iso-t sem kellene az egekbe tornázni feltétlenül.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25029) Byk01 válasza JohnyBlue (#25021) üzenetére


Byk01
senior tag

"Es nagyon nem bannam ha a canikon es kiadna dokkolot, meg ha azt hozna magaval hogy nekem kell beloni a felszerelest."

Én inkább azt az automata fókuszkorrekciót látnám szívesen alacsonyabb kategóriákban, ami a D5-be és a D500-ba belekerült (valószínűleg idővel lejjebb is fog kerülni, legalább a D7,xk kategóriába). Ez egyrészt "ingyen" (nyilván drágulna miatta a váz) lenne, másrészt minden obival működne, nem kellene külön dokkolót venni a Sigmához, külön a Tamronhoz, külön a Tokinához (amihez még nincs is) meg külön a saját obijaihoz. Ráadásul ugye a Sigma és a Tami dokkolója is csak a dokkoló megjelenése utáni objektívekkel kompatibilis, a 70-300 VC-t hiába tenném rá.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25030) #31733248 válasza Byk01 (#25029) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezért örülök annak, hogy tükör nélküli gépem van, azzal nincs ez a probléma.

(#25031) .DLL válasza Byk01 (#25029) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, ez sem lenne rossz, végülis a váz is egy dokkoló, ott vannak rajta a csatlakozók, van rajta USB kapu. Ha nem is az objektíven írna át valamit, de részletesen "megtanulhatná" annak viselkedését, különböző gyutávokon, tárgytávokon, rekeszértékeken.

(P.H.)

(#25032) aleister válasza Byk01 (#25029) üzenetére


aleister
veterán

A szep az egeszben, hogy ezt egy sima fw frissitessel barmelyik jelenlegi vazba is elerhetove lehetne tenni, hisz nem kell mas hozza csak szoftveres bovites.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25033) polcsa


polcsa
aktív tag

Üdv, picit segítenétek.
Hardveraprón hirdetnek két m4/3-os 14-150-es obit. Az egyik M.Zuiko Ed 14-150 f4.0-5.6 ll, a másik Tamron 14-150mm F/3.5-5.8 Di III, garis mindkettő.
Jelenleg ebben a tartományban a gyári M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 R-et és egy Panagor 90mm f2.8 Macro-t használok (illetve még egy Pana 12-32-t, de az marad). Gondolkodom egy váltáson, a két obimat áruba küldeném és vennék helyette valami ilyesmit, amit hirdetnek.
Szempont nekem, amire áldoznék, hogy a panagor nagy, a makrózás nem jött be és csökkenteném a obicserélgetést. Gyenge fényekre van két másik fixem, úgyhogy a gyengébb fényerőt is elviselném.
1. A két 14-150 közül melyik jobb ár/érték arányban?
2. A két obim 60-70-ért elmenne?
3. Érdemes a plusz 50-80e?

(#25034) Byk01 válasza aleister (#25032) üzenetére


Byk01
senior tag

Na de akkor miért vennéd meg az újabb vázat? :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25035) aleister


aleister
veterán

Irix 15 f2.4 tesztfotók.
Lájk!

(#25026) JohnyBlue
Minden bizonnyal több ilyen elvetemült ember is van a világon, ettől még semmi értelme. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25036) #86322688


#86322688
törölt tag

Sziasztok...most adtam el egy tamron obektívet, 1100d n működött, full frame n nem, aki megvásárolta annak apsc gépe van, nála sem működik, mi a franc lehet ?

(#25037) #86322688


#86322688
törölt tag

700d amin nem mükszik...

(#25038) _seth_ válasza #86322688 (#25037) üzenetére


_seth_
veterán

Ha jól számolom még kellene pár hozzászólás mire leírnád, hogy pontosan milyen obiról van szó és, hogy mi az ami nem működik...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25039) #86322688 válasza _seth_ (#25038) üzenetére


#86322688
törölt tag

Tamron sp 10-24mm, nincs af....1100d n van.

(#25040) bvvitya válasza #86322688 (#25039) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Nem AF nincsen hanem semmi kommunikáció Err 01 hiba üzenet és kész mást nem lehet csinálni a géppel

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#25041) #86322688 válasza bvvitya (#25040) üzenetére


#86322688
törölt tag

N ezt az infót később kaptam meg.....postán adtam fel törékenyként, ott nem lehetett baja,elméletileg.

(#25042) aleister válasza #86322688 (#25041) üzenetére


aleister
veterán

Ezt próbálta a vevő? De YT rákeresve a hibakódra van más megoldás is. Valamelyik tán bejön neki.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25043) bvvitya válasza aleister (#25042) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Próbáltam de sajnos nem javult semmit ugyan úgy csak "err 01"

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#25044) aleister válasza bvvitya (#25043) üzenetére


aleister
veterán

Feltételezem más obival normálisan működik.
Esetleg ismerősnél ki tudod más vázon próbálni az optikát?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#25045) #86322688 válasza aleister (#25044) üzenetére


#86322688
törölt tag

targytalan.vissza utalom a penzt.nalam tuti mukodni fog.ugy latszik meg kell tartanom...

(#25046) r.levente75 válasza #86322688 (#25045) üzenetére


r.levente75
addikt

Ragaszkodik hozzád.😊

(#25047) .DLL válasza #86322688 (#25045) üzenetére


.DLL
veterán

Legközelebb csak személyes átvételt jelölj meg, ahol a vevő kipróbálja az obit a vázán, és utána veheti meg.

(P.H.)

(#25048) #86322688 válasza .DLL (#25047) üzenetére


#86322688
törölt tag

Hát más nem lesz, de volt már vagy 20 objektív eladásom,így még nem jártam.Kellemetlen mert azt hiheti a vevő,hogy át akartam vágni.
Akkor fogok nézni ha visszakapom és nálam sem lesz jó, futkoshatok a postára,hogy miért labdáztak vele, elhajtanak a francba.De olvastam,hogy tokina és tamron obiknál van kompatibilítási gond némelyikkel, akkor ez az egyik ;-)

(#25049) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Tegnap jártam a media marktban és találtam egy ilyen kombót 170 ezerért. Kérdeztem az eladót, hogy ez most komoly? Azt mondta azért ilyen "kedvező" az ár, mert stabilizátor nélküliek az obik. Ez lenne az első tükrös gépem ezért sajnos még nem tudom felmérni, hogy ez a gyakorlatban mit jelent. A vázból eddig is ilyet akartam, csak valami "mindenegybe" objektívvel, viszont így meglenne a teljes átfogás 300-ig, csakhát két külön objektívből. Mi a véleményetek, esetleg tapasztalatotok az ajánlatban szereplő teléről figyelembe véve az árat is?

Előre is köszi!

(#25050) #86322688 válasza enyan (#25049) üzenetére


#86322688
törölt tag

Fél éven belül eladod mint két obit...a többiek leírják miért....

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.